Spaanse regering zet KRO-team uit land en cjióteren Zaterdag 27 maart 196S Derde blad no. 31527 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. „Er moet nog ivel iets gebeuren wil dit land zich bij de EEG kunnen aansluiten r (Van onze Hilversumse correspondent) Een KRO Brandpunt"-tv-ploegbestaande uit drs. De Lange samensteller, cineast Ed van der Elsken, Ton van Huystee en Hans Keiler, reporter, is gistermorgen op Schiphol aangekomen, nadat zij donderdagmiddag door de Spaanse regering werden uitge wezen. Als reden van deze uitwijding werd opgegeven dat de tv- ploeg misbruik had gemaakt van de filmvergunning die de Spaanse autoriteiten hadden verstrekt. Vorige week donderdag vertrok ken de vier K.R.O.-medewerkers naar Madrid om een documentaire te maken van de eventuele opne ming van het land van Franco ir de E.E.G. en de acties van de Spaan se studenten. Na opnamen gemaakt te hebben in Madrid, waar zi contact kwamen met personen die betrokken waren bij de studenten acties, vertrok de ploeg dinsdag naar het monumentale paleis Escorial, zestig kilometer van Madrid verwij derd, om daar enkele sfeer-opnamen te schieten. Prof Garcia Galvo In het hotel, waar de nacht zou worden doorgebracht, raakte de Ne derlanders in gesprek met prof. Gar cia Galvo, één van de vijf geschor ste hoogleraren van de universiteit van Madrid. Dit toevallige onder houd bracht diverse achtergronden van de huidige Spaanse politiek aan het licht. Vermoedelijk door een waarschuwing van een personeels- van het hotel, werd de K.R.O.- ploeg woensdagmorgen bij terugkeer Madrid aangehouden door een aantal mannen van de Spaanse ge heime politie. Hun werd gesommeerd mee te lan naar het hoofdkwartier in Ma drid. Twee bandrecorders, drie film camera's en een foto-camera wer den de ploeg ontnomen. Eveneens werd niet ingegaan op het verzoek de ambassade, een tolk en een ad vocaat bij deze aanhouding te be- Hondsbossche Zeewering drie meter hoger (Van onze Alkmaarse correspondent) In het kader van de Delta-wet zal de Hondsbossche- Zeewering van 8.50 tot 11.45 meter boven N.A.P. worden opgehoogd. De kosten van deze ver hoging met de daaruit voortvloeien de werken zullen in totaal 13 miljoen gulden bedragen. Het plan voorziet in een buitenberm in 15 meter breedte, die met het 3g op het stormvloed-peil van 5 meter boven N.A.P. een asfaltbedek- king zal krijgen. De berm zal ge schikt gemaakt worden voor verkeer met vrachtauto's, die het materiaal het onderhoud van de zeewe- aanvoeren via een weg op de middenberjm. De thans langs de mid denberm gelegen weg van Camper duin naar Petten zal geheel ver dwijnen. Er komt een nieuwe weg, die halverwege de dijk volgt en dan noordoostelijke richting loopt, het dorp Petten. Rebellie iu Brazilië Een vijfhonderd guerrillastrijders i uniform onder bevel van een ont- agen onderofficier hebben zich gisteren meester gemaakt van twee plaatsjes in de Braziliaanse staat Rio Grande do Sul bij de Argentijnse grens. De groep zou thans oprukken aar de stad Frederico Westphalen i de staat Santa Catarina, De garnizoenen en de politieposten het gebied waar de rebellie is uit gebroken, zyn in staat van alarm gebracht. De guerrillastrijders zou den dt plaatselijke radiostations be zet. hebben. De rebellie zou zijn uitgelokt door aanhangers van Brizola, ex-gouver neur van de staat Rio Grande do Sul en zwager van ex-president Gou- lart van Brazilië die op het ogenblik In ballingschap vertoeft. Weer demonstraties van studenten in Madrid Nadat de studenten in Madrid zich ongeveer twee weken rustig hadden gehouden, hebben zij gistermiddag hun actie voor vrijheid van vereni ging voortgezet. Tegen het middaguur verzamelden zich omstreeks 2.500 studenten op oen der drukste pleinen van de Spaanse hoofdstad, vanwaar zij zich In optocht naar het ministerie van reüj Onderwijs wilden begeven. De politie verhinderde dit echter en sloeg de demonstranten met wapenstokken uit elkaar. Onder geroep van „geen dictatuur, maar democratie" en „vryheid van vereniging" joelden zy vervolgens tegen de politiemannen, ïbfej terwijl zy ook een aantal Spaanse hï kanten op straat vertrapten, als pro fest tegen de berichtgeving van de Spaanse pers, die zij van vijandig heid jegens de studentenactie be schuldigen. Er hing een groot spandoek aan het balkon van de faculteit, waarop stond „er is ons veel beloofd maar wij krijgen slechts onderdrukking". De faculteit was omsingeld door po litie agenten. Er werden enkele ar- 2t restaties verricht. trekken. Van 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur hebben de Ne- derlandsers vastgezeten. Zij werden verscheidene keren ondervraagd, waarbij zij zich allen bepaalden tot 't vragen naar de ambassade, tolk en advocaat. Men bleef weigeren en zelfs antwoordde een in het vak ge harde politie-autoriteit met „nein". Een groot deel van het verschoten filmmateriaal was reeds eerder zon der moeilijkheden naar Nederland gezonden. De Spaanse geheime dienst heeft alleen een filmrol van een gesprek met de Spaanse troonpre tendent Juan Carlos achtergehou den. Hoewel woensdagavond na de vrijlating werd verklaard dat de filmvergunning donderdagmiddag bij het ministerie van Informatie gehaald kon worden, werd deze toe stemming teruggetrokken en werd de ploeg gesommeerd ogenblikkelijk het land te verlaten. Bandrecorders en erden teruggegeven. Verontwaardigd Volgens de vergunning was aan de ploeg toegestaan om in bijna alle grote steden van Spanje te werken. De Spaanse regering wist waarover de documentaire zou gaan. Commen taar van mr. 'H. W. van Doorn, voor zitter van de K.R.O.: „De K.R.O. is bijzonder verontwaardigd over de ze politiestaatacht ge praktijken. Als de Spaanse autoriteiten nuchter zul len nadenken zullen zij, naar wy hopen, toestemming verlenen om de ze documentaire af te maken. Om dat er geen enkele aanwijzing zal bestaan dat de ploeg buiten de voor waarden van de vergunning i6 ge gaan". Mr. Van Doorn heeft toen de aan houding bekend werd, onmiddellijk contact opgenomen met minister Luns. Van deze zijde wordt een pro test verwacht. Met het materiaal dat men reeds heeft, kan men reeds een uitzending verzorgen, maar het liefst zouden de vier mensen naar Spanje terugkeren om hun werk voort te zetten. „Wij hebben verantwoordelijkheid ten opzichte van de mensen waar mee wij gesproken hebben en die ons hun toestemming voor uitzen ding hebben gegeven. Nu wy ken nis hebben gemaakt met de prak tijken die men er in Spanje op na houdt, willen wij ons er rustig op beraden of wy dit materiaal kun nen geebruiken, willen wij niet tal van mensen in moeilijkheden bren gen. Prof. Garcia Galvo is eveneens verhoord. Wij weten echter niet wat er van hem geworden is". Conclusie van de korte reis (op 2 april zouden de vier mannen te rugkomen) „Zolang zulke dingen gebeuren in Spanje, moet er nog wel het een en ander gebeuren, wil dit iand zich kunnen aansluiten by de E.E.G. Maar een begin is er. Dat hebben wy kunnen zien en mee Proces op komst tegen Mihaljov Het Joegoslavische persbureau „TaJijoeg" meldt dat professor Mi- hajlo Mihaljov, terecht zal staan op beschuldiging van „belediging der Sowjet-Unie". Hij zou dit hebben gedaan in een artikel, dat in de uitgaven van januari en februari j.l. van het Bel- gradose tijdschrift „Delo" is ver schenen. De plaatsvervangende hoofdredacteur van „Delo", Zmirko- vic, zal, tezamen met professor Mi haljov, terecht staan. De professor heeft in de zomer van 1964 een bezoek aan de Sowjet-Unie gebracht. Na zijn terugkeer in Joe- go-Slavië schreef hy in „Delo" dat niet de Duitsers, doch de Russen de eersten zijn geweest die vernieti gingskampen hebben ingesteld. Hij schreef ook dat de Russen het eerst grote aantallen mensen hebben weg gevoerd naar Siberië. Professor Mihajlov kan tot ten minste drie maanden gevangenis straf worden veroordeeld. De districts rechtbank van Belgrado heeft het februari-nummer van „Delo" in be slag laten nemen. Mihajlov wordt er echter van beschuldigd exemplaren van dit nummer aan een uitgever in Rome te hebben toegezonden. Hiervoor kan hij tot een gevangenis straf van ten hoogste een jaar ver oordeeld worden. Zo is het toevallig (I) U zoudt mij een genoegen doen, door het volgende in Uw blad op te en: Uw strenge oordeel over het programma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" heeft mij duide lijk gemaakt dat het woord van Ci- „Een man -in toorn doet zijn mond open en zijn ogen dicht" niet zijn geheel, althans niet letterlijk, geldt voor allen die televisie kyken. Ik heb mij aan dit programma niet noemenswaard gestoten, maar ben wel wat verbaasd en bedroefd geraakt door uw bespreking ervan. Immers, het simpele feit, dat ik niet misselijk ben geworden van en mij niet wil verzetten tegen de uit zending van een dergelijk programma maakt, dat U mij indeelt bij de niet weidenkenden, de van-elk-normbesef verstokenen, hen die de waarde van de „Matthaeus Passion" niet weten te onderkennen. Dat vind ik niet prettig. Het is mij >n schrale troost, dat b.v. de tv- redaoteur van de NRC en die van Uw eigen blad ik neem aan dat de tekst op het derde blad geheel van zijn hand is waarschijnlijk ook tot de verdoemden behoren. Nee, al met al kom ik tot de conclusie, dat U mij pijn hebt gedaan. Misschien zoudt U willen overwegen, nog een stukje over hetzelfde onderwerp te schrijven, dat kritisch mag zijn als u wilt, maar dat niet kwetst. Misschien kunt U daarbij rekening houden, behalve met het door u gegeven voortreffe lijke citaat van Jacques Perk (De i vrijheid luistert naar de wet ten), met een ander citaat, dat mis schien wat zuur klinkt: „Er zijn mensen, die hun stem kracht bij zet ten, wanneer zij het hun argumen ten zouden moeten doen". Hoogachtend G. DALLINGA Zoeterwoudse Singel 73. Zo is het toevallig (II) N.a.v. uw stukjes „Afwijzing" en „Uitwas" in het L.D. van maandag j.l. het volgende. Dat ik totaal niet geschokt, maar inegendeel bijzonder geamuseerd was door de laatste uitzending van „Zo is "zal volgens uw redenering wel hieraan liggen dat ik nóch gods dienstig, nóch zeer muzikaal ben. Dat maakt me dan nog niet zo erg onge rust. Maar wanneer u gaat stellen dat het „ieder weldenkend toehoor der misselijk gemaakt moet hebben" en gaat schermen met termen als „van elk normbesef verstoken" en „weerzinwekkende vertoning" enz., gaat u me toch wel wat al te ver. En wat merkwaardig het ergerlijk te vinden dat de deelnemers blijk geven met hun eigen werk te zijn in genomen. Allicht zijn ze dat, anders zouden ze het niet zó doen. Van uw stukje over het omdraaien van de knop begrijp ik niets. Wan neer de kijkers in staat waren de stu- dioknop uit te draaien wanneer een programma hen niet bevalt wós er geen televisie meer. Er is praktisch geen enkel programma waar niet iemand of een groep van iemanden bezwaar tegen heeft. Dit kunt u dus haast niet bedoelen. Maar wat dan wel? „De ware vrijheid luistert naar wetten". Zo is dat maar welke wetten mijnheer?" Uw wetten en nonnen zijn misschien de mijne niet of die van weer iemand anders. Is uw wet de algemeen en voor ieder geldende? Maar om tot de eigenlijke kern van de zaak te komen: Wat hier be lachelijk werd gemaakt was NIET de Matthaeus Passion noch de gods dienstige overtuiging van wie dan ook! Hier werd belachelijk gemaakt de houding van sommige mensen, die tegen Pasen omdat het nu een maal zo hoort, of omdat er wat aan valt te verdienen en zonder innerlijke overtuiging met uitgestreken ge zichten gaat staan Matthaeus Pas sion-en. Hier werd geprotesteerd te gen het in het commerciële vlak trek ken van dit werk en de schijnheilig heid waarmee het dan toch wordt opgevoerd. En daar zoudt u als wer kelijk liefhebber van Bach en zijn werk juist heel erg blij mee moeten zijn. Maar dat bent u niet, u bent ge kwetst. Was het dan zó moeilijk te begrijpen? Ik wens u van harte toe dat u de komende tijd oprecht zult genieten van Bach's muziek en evenzeer hoop ik op nog vele uitzendingen van „Zo is het"en vooral dat de VARA de moed zal weten op te brengen er mee door te gaan. Want wie weet leert men op den duur nog wel eens goed luisteren in Nederland. Hoogachtend H. G. BONTE Joh. Wagenaarlaan 10, Leiden. (Van redactiewege enigszins bekort). NEDERLAND I AVRO 9.50 i 10.10 X 10.40 x 10.45 i reportage Grand Nationa/, paardesport Sluiting Popeye, tekenfilm Luipaard op schoot, film In het tv-lab., voor de jeugd Kinderprogramma Sluiting Nieuws in het kort NTS Barend de Beer, voor de kleuters Manuela show Robin Hood, film NTS-joumaal AVRO's Televizier, actualiteiten Wie van de drie, quiz Willy en Willeke, amusementsprogramma Wachtwoord, quiz Johnny en Rijk: Een paar apart NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 KRO 8.00 uur Nieuws i 10.05 i 10.10 i 10.45 x het kort NTS Rendez-vous met Europa, amusements programma Kruispunt Montmartre, filmimpressie Vrouwenlevens, monoloog Hong Kong, film Epiloog NTS-journaal Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 - 9.15 uur Metropole show Hilversum 2 - 7.30 i Populaire klassieken Rieleksen (Van onze Amsterdamse correspondent) In het Amstel-hotel in Am sterdam logeren sinds gistermid dag de heer en mevrouw Black uit San-Francisco. De charman te mevrouw Black wordt over enkele weken 37 jaar en men moet zich moeite geven in haar het kind-sterretje te ontdekken, dat ruim 30 jaar geleden massa's mensen naar de bioscopen trok. Want zij was beroemd, Shirley Temple. Gistermiddag is de ex-filmster met haar man op Schiphol aangekomen na een bezoek aan Moskou- Zij zijn met vakantie in Europa, maar ma ken hiervan tevens gebruik om zich in de diverse landen op de hoogte te stellen van de eventuele vorderin gen op het gebied van de bestlijding van de multiple-sclerose, een aantas ting van het centrale zenuwstelsel die met verlammingsverschijnselen en blindheid gepaard kan gaan. Een Geen staking in Lobith De leden van de „Nederlandse ka tholieke bond van vervoerspersoneel" (K.B.V.), in Lobith hebben besloten maandag niet in staking te gaan. De directies hebben er in toegestemd met ingang van 1 april een c.a.o. aan te gaan .zoals de leden hebben geëist. Als de staking wel zou zijn door gegaan zou het scheepvaartverkeer op de Rijn bij Lobith ernstig gestag neerd raken. De werknemers waar het hier om gaat, zijn namelijk be last met de inklaring van goederen en het verzorgen van grensformali- teiten voor schepen. -jk Shirley Temple werd op Schiphol met bloemen verwel komd. broer van Shirley Temple, is in 1952 door deze ziekte getroffen en sinds dien aan beide benen verlamd. Zyn zuster is hierdoor één van de meest actieve bestuursleden geworden de Amerikaanse bond tot bestrijding van deze ziekte. Overigens zouden artsen in Moskou haar hebben ver zekerd evenmin als de Westerse me dici een geneesmethode te hebben ge vonden. Jaar ouder Shirley Temple en haar man zul len zes dagen in Nederland blijven. Dit besluit is deels een gevolg van de Nederlandse afkomst van mevrouw Black, maar vooral van de enthou siaste verhalen die haar oudste doch ter deed, nadat deze vorig jaar met enkele vriendinnen met vakantie in Nederland en Europa was. Mevrouw Black komt eerlijk voor haar leef tijd uit: „Ik was 13 jaar toen ik pas ontdekte hoe oud ik werkelijk was", vertelde zij op Schiphol. „Ik ben in 1928 geboren maar toen op mijn vierde jaar een filmcontract voor mij werd gesloten, werd het voor de pu bliciteit beter geacht mij voor een jaar jonger te laten doorgaan". Shirley Temple heeft haar laatste film gemaakt in 1949. „Die was be doeld als een come-back, maar werd geen succes". Tegenwoordig maakt ze eens in de maand een televisieshow. Haar man bekleedt een functie bij een elektronische industrie. Er zijn drie kinderen: Susan (17), Lory (10) en Charles (12). „We gaan in Nederland een grach- tentocht maken. Keukenhof bezoeken en schilderij van Rembrandt be kijken. Maar ik zeg niet wanneer, want we willen rust. Ik ben hier trouwens incognito", lachte Shirley. NEDERLAND 1 VARA 7.00 uur Woord voor woord, kerkelyk programma 7.06 uur Kentucky Jones, film voor de jeugd 7.30 uur Dat kan alleen in Las Vegas, film 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur Sport in beeld 8.30 uur Tel uit ,ie winst, quiz 9.05 uur De wereld van vandaag, politiek programma 9.15 uur De vriendin van mevrouw Maigret, tv-spel 10.25 uur NTS-journaal 10.30 uur Sluiting. NEDERLAND 2 NTS 7.30 uur Robinson Crusoë, voor de jeugd 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur Tom Ewell show 8.30 uur Het geluk laat zich niet jagen, tv-spel 10.O0 uur Sn rt in beeld 10.15 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA VOOR ZATERD. Lichte ork.n 2 Boekbespr. 16.20 Weekjournaal. 18.00 Nws. Aansluitend: commentaar. 18.20 Tijd 19.10 Je i hobby quiz. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor. amus.progr. 21.00 Soc. comm. 21.15 Metropole-ork., koor en 'zangsolisten: amus.muz. 21.45 Ik trek door het land, licht progr. 22.00 Reportage. 22.30 Nws. 22.40 Te waar om mooi te zijn, cabaretprogr. 23.10 Even naplaten, licht muz. progr. 23.55-24.00 Hil i II, 293 Kunstkron. 18.00 Licht 1 solist: klass. Roulette, t Lioht instr. ens. met zangsolisten. 22.35 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt, religieus gesprek. "3.15 Nwe klass. gram. 23.55-24.00 Nws. VOOR ZONDAG 28 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws., sportmeded. en soc. strijdlied. 8.13 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestelijk léven, toespraak. 10.00 Pia norecital: klass. muz. 10.30 Ad Rem, wedstrijdspel. 10.50 Feest der herken ning: Popul. klass. ork.v Knipperlicht, progr. solisten: klass. 16.15 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Dansmuz. v. d. tieners. V. d. jeugd. 17.50 Nws. en sport- uitsl. 18.05 Sportjourn. VPRO: 18.30 i menselijkheid: 1. Gesple- uitgevoerd door Promenade Ork.. dlokoor en solisten. 21.05 Pianospel i spel. 22.00 Pianorecital: semi-klassieke muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. en sport - uitsl. 2e klas voetbal. 23.00 Gevarieerd gramprogr. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemen daal 9.30 uur ds. P. N. Kruyswijk Afscheidsdienst 11 uur drs. G. N. Lammens, uitzending v. d. dienst voor belangstellenden, ge houden op zondag 21 Kind "am Haar wijk. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. gr. 8.25 12.10 Boekbespr. 12.20 Licht taal kwartet. 12.30 Nws. 12.35 Buiten- De Springplank: progr. tiesten. 13.30 V. d. kind. 14.00 Vocaal ens.: oude en moderne liederen. 14.25 Moderne kamermuz. 14.50 Bariton en piano: moderne liederen. 15.00 De hand de ploeg, lezing. 15.05 Marathon: Mensen: gesprek De Open Deur, veertiendaagse rubriek. NORV19.30 Vocaal r~- progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.4 MAANDAG 29 MAART Hilversum 1, 402 m. "ARA: 7.00 Nws. Aansl dgymn. en soc. strijdlle gr.muz. (7.25 Van de praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.15 Lichte gr.muz. 8.50 Gymn. v. d. vrouw. 9.00 Pianorecital: klas. muz. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9 40 Tussen Ziekenbezoek Gisteren gingen we op televi- eieziekenbezoek. Eerst kregen we op Nederland 2 een blinde darmoperatie te zien in de voortreffelijke BBC-serie „In vertrouwde handen", met als bijzonderheid, dat we de hele operatie van het begin tot het eind op het scherm kregen, wat mogelijk was omdat zo'n opera tie in 20 minuten achter de rug is. Daarna kwam men by Schmitzler's een-akter „de laat ste maskers" opnieuw in de ziekenboeg terecht en tenslotte zorgde „Memorandum van een dokter" ervoor, dat ook de kijkers naar Nederland 1 niets te kort kwamen op medisch gebied. Misschien was nog het aardigste van beide stukken, dat Johan Remmelts in allebei een rol vervulde, zonder, dat de derde man in het spel, Rem melts zelf, verscholen ging ach ter de figuren, die hij moest uitbeelden. De een-akter van Arthur Schnitzler behoorde niet tot zijn meesterwerken, en het memorandum van de dokter bevestigde alle indrukken van de vorige keren: goed vakwerk van alle betrokkenen, maar geen uitschieter, wel een goed gebruiksartikel voor televisie. De NCRV introduceerde een nieuw programma, dat al om zes over zeven begon: „Kijk nou eens", een magazine-program ma waarin frappante, interes sante en amusante gebeurtenis sen, situaties en personen aan de orde komen, zoals de flap tekst vermeldde. Er waren naast minder geslaagde, in dit pro gramma ook wel enkele op merkelijke onderdeeltjes, het schoenveterende kind b.v. en de weduwe die naar Marokko vertrekt, maar over het geheel genomen is „Kijk nou eens" een wat gesapige navolging van VPRO's „Mensen kijken". Open bestel rond Louis Neefs en Shirley in „Swing en sweet", waren beide het aankijken waard. Interes sant was wel de vergelijking tussen de actualiteitenrubrieken „Attentie" (NCRV, Nederland 1) en „Achter het nieuws" (VARA. Nederland 2). „Atten tie" mikte op toestanden (keu ringsdienst voor waren, de EEG, en de kabinetscrisis), „Achter het nieuws" greep daarentegen de mensen in de kraag en smokkelde op die manier toch ook nog wat toestanden op de beeldbuis, t.w. de late erken ning van de kinderboekschrij vers (via Annie M. G. Schmidt) de censuur en de grenzen van toelaatbaarheid in jongeren- literatuur via de schrijver van Bob en Daphne, Johan van Keulen, en de TROS-affaire (via ir. Maris). Niek Heizenberg (NCRV) interviewde op een aardige manier Shirley Temple, wier aankomst al in het NTS- journaal was gemeld. En dan nu over naar de VARA, die mr. Maris van Open Bestel, TROS en TVN de tien minuten zend tijd (in een interview met Her man Wigbolt) gaf. waarom hij gisteren gevraagd heeft aan de minister. Na mr. Geertsema kreeg nu dus binnen korte tijd ook mr. Mam, die dit zelf een wereldprimeur noemde, van de VARA gelegenheid zijn opvat tingen uit te dragen. Uit wat hij vertelde bleek wel, dat zijn combinatie geen t.v.-Noordzee- programma's wil brengen. De 18 uur zendtijd, die hij ge vraagd heeft, wil hij verdelen in 8 uur licht, 6 uur cultureel en 4 uur deducatief oftewel zwaar, zoals hij zelf zei. Het verschil van dit „totaalprogramma" met het programma van „de zuilen" zou dan hier in schuilen, dat alle onderdelen naar geest en inhoud los zouden staan van de religieuze en politieke groepe ringen in ons land. Het was een interessant gesprek, waarin ir. Maris, zoals het in zulke geval len betaamt, volop de gedegen heid kreeg zijn mening kenbaar te maken. dracht. LI.25 Mod. Ned. orkestwerken. 12.00 Licht Instr. trio. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Meded. t.b.v. land en tuinib. 12.30 Musette-Orkest. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Voor boven de zestig. 17.00 Oude lied- :7.15 Amiur roepkamerkoor ren. 17.50 Militair Hilversum 2, 298 m. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klas. 7.40 Vandaag: radiokrant. 7.55 Lichte gr muz. 8.10 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.40 Lichte gr muz. 9.00 Verzoekprogr v. d. zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Mod. ork muz. 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte gr muz. 12.00 Licht instr. kwartet. 12.22 Voor boer en tuinder 12.27 Meded. t.b.v, land- en tuinb 12.30 Nws. 12.40 Variant reportages en 13.30 Lichte ork.muz. Schoolradio. 14.30 Fluit en piano: Mo- <St;ïer.ken' 16'°- J :30 Vocaal ensemble: Geeste- 16.50 Klas. kaïmernmz. kleuters. 17.15 Voor de Jeugd. 17.30 Lichte gr.muz. v. d. tie ners. 17.50 Overheidsvoorlichting: Su- riname-joumaal. Spr.: mr. dr. H. J. Roethof. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: NTS: 19.00 Nws 19.01 Barend de Beer. CVK/IKOR/RKK: 19.06 Kenmerk: veertiendaags Journaal van de Kerken. NTS: 19.35 Huckleberry Hound. TV-film. 20.00 Journaal en film (alle leeftijden). 22.00 De Eerste Wereldoorlog- documentaire film. Pe riode 28 Juni - 23 aug. 1914. 22 25- 22.30 Journaal. Nederland 2: NTS: 20.00 Nws. In het kort. AVRO: 20 01 Het gesprek van de actuele zaken 20 40 AVRO s TV Mag-",Ine 2125 Jazz in beeld. 21.50-22.10 Sterren kijken.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5