Droomkeukens Hand in hand velden van door de Mars Successen voor vee uit Leidens omgeving TELE-LEUT IN DE RUIMTE NR V wil jongeren activeren Weer krachtige aanyal op Noord - Vietnam Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 27 maart 1965 Tweede blad no. 3152T N.C.R.V. bijeen Jong en Jolig Leidenzorgde voor een toeristische reis Misschien staan wij eens aan de randen van de maankraters, of lopen wij hand in hand door de velden van Mars. Mocht de tech niek dit toestaan, dan zullen ook wij, als Ned. Chr. Reisvereniging (N.C.R.V.), gerust verre reizen uitschrijven, ook buiten de aarde, als het zover komt. Maar ook dan zullen wij ontdekken, dat niets, wat er in het maangebied geschiedt, de grondregels zal veranderen, waarnaar wij hier op aarde moeten leven. Wij kunnen de wetten van de zwaartekracht uitgeschakeld hebben, maar dat zal ons niets nieuws leren over de wijze waarop wij met God, met onszelf en met onze naaste hebben te leven". Aldus sprak hedenochtend in de Stadsgehoorzaal de voorzitter van de N.C.R.V., prof. dr. B. Meulenbeld, toen hij de jaarlijkse vergadering van deze vereniging opende. Aan deze opening was gisteravond een feestelijke ontmoeting voorafge gaan. Het was de voorzitter van de ontvangende afdeling, de heer A. v. d. Bos, die deze avond opende. Fees telijk, want Sempre Avanti's Jong en Jolig zorgde voor een „gezellig avondje uit". Geheel in toeristische sfeer zorgde dit gezelschap, met als uitblinkers Wim Brugman, Nel de "Vries en Lidy Spaans, voor een lijk en afwisselend programma, dat de vele NCRV-ers met zang en v dracht enige uren aangenaam wist te boeien. Wim Brugman bleef in zijn orgelman nog even dicht bij huis, maar verder ging men naar Parijs, naar Wenen, met zijn on sterfelijke wals, naar Duitsland Spanje. Het romantische 1900 (het Tolhuis) had echter evenveel succes als de moderne visie op „My fair lady". Jong en Jolig weet met charme en veel vrolijkheid een reis door vele toeristencentra te brengen. Knelpunt Na dit „gezellige avondje uit" von den de NCRV-ers zich hedenochtend terug in de foyer van de Stadsge hoorzaal. Uit alle delen van het land waren de afgevaardigden naar de Sleutelstad gekomen om daar de be langen en de mogelijkheden van hun vereniging te bespreken. De landelijk voorzitter, prof. dr. B. Meulenbeld, zette in zijn ope ningsrede uiteen, dat het afgelopen jaar voor de NCRV een gunstig jaar is geweest. Het aantal leden steeg, het aantal deelnemers aan de reizen nam toe, terwijl het de vereniging ook financieel voor de wind ging. Nog steeds, aldus de voorzitter, gaat het met de NCRV in stijgende lijn. Een knelpunt daarentegen is de massale uittocht uit ons land gedu rende de zomermaanden. Daarbij zijn accommodatie en onderdak in het buitenland zeer urgent gewor den. Met het oog op de vakantie spreiding vroeg spreker zich af of de termijn van vakantie-houden niet kan worden uitgespreid over een lan gere tijd tussen b.v. mei en oktober. De voorzitter, die er van overtuigd was, dat de mensen zich in de ko mende jaren meer zullen aanpassen aan de stroming van de moderne tijd men wordt meer vlieg-min- ded" zag voor de NCRV in de ko mende jaren nog een grote taak weg gelegd. Als christelijke reisvereni ging kunnen wij, aldus spreker, ge rust onze wieken uitslaan en trach ten zoveel mogelijk van Gods schep ping te genieten. Na dit inleidend woord, werden de huishoudelijke zaken aan de orde ge steld. Welkom in Leiden De voorzitter van de ontvangende afdeling (Leiden), de heer A. v. d. Bos, heette deze ochtend de vele Geveilde percelen In het Venduhuis der notarissen werden de navolgende percelen ge veild t.o.v. notaris F. K. Lagerwey in Leiden: Winkel-woonhuis Jan Vossensteeg 11/13 voor f 12.000,— door dhr. Ber gers q.q. Woonhuis Leliestraat 58 op f 6901,door dhr. Veerman q.q Woonhuis Leliestraat 60 op f7100 door dhr. Spandon. Woonhuis.. Anna Paulownastraat 5 op f 9000,door dhr. v. d. Hom q.q. Woonhuis Ver lengde Nassaustraat 9 op f3301,— door dhr. Kühn q.q. advertentie Telef. 01710—26101 i Officiële publikaties SCHOUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op maandag 12 april 1965, krachtens het bepaalde bij artikel 17 der Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal plaatshebben over alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daai- in gelegen of daartoe behoreDde brug gen en andere kunstwerken, voorzover die bijzonder eigendom zijn en zonder verhindering door of vanwege recht- het pUbhek verkeer gen en oivicu de riole ging daarvan gemaakt, daartoe behorende sluizen, buizen, toegangskokers en dergelijke 'werken, voorzover die bijzonder eigen dom zijn. LETTEN, 27 maart 1965. Burgemeester en Wethouders d. POEL, VAN DER* WILLIGEN. de Burgemeester, N.C.R.V.-ers in de Sleutelstad harte lijk welkom. Een stad met een roem rijk verleden, welke nog altijd getuigt van de moed en trouw en een taaie volharding en ondernemingsgeest, waardoor het in 't verleden in staat is geweest staande te blijven en heel Holland te redden. In tijden van gro te nood, van rampen en onheilen, welke aan Leiden niet gespaard zijn gebleven, kon men dit alles doorstaan en bleef men steeds weer streven naar vooruitgang en naar groter wel vaart. Leiden, aldus spreker, is niet dood. Leiden leeft! Leiden is een boeiende stad met veel romantiek en daarbij ook een boeiende, afwisselende en prachtvolle omgeving. Kerkelijk Leven Kalkman te Willige Lange- rak te Wildervank (toez.) F. Schol- te te Sleen. Bedankt voor Klarenbeek B. M. ter Haar te Usselo. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Mitchell (Ontario, Cana da) (Free Christian Ref. Church) J. Brons te Bunschoten, die bedankte voor Katwijk aan Zee. Voor Antwoord '64 reeds 20 miljoen binnen Van de toegezegde bijdragen voor de actie Antwoord '64, die zoals be kend ruim f 22.000.000 beliepen, is reeds het overgrote deel ontvangen. Omstreeks half maart werd het be drag van f20.000.000 (91 procent) aan ontvangen bijdragen overschre den. Het resterende deel van ruim f 2.000.000 betreft termijntoezeggin gen die in de loop van 1965 zullen binnenkomen. Intussen is de subsi diëring van kerken, wijken en jeugd centra reeds geruime tijd aan de gang. In ruim tachtig gevallen werd reeds een subsidie toegekend. Jeugdorkest „Den Burcht" voor radio Het Leidse Jeugdorkest en Drum band „Den Burcht" komt zaterdag april om 2.10 uur in de rubriek „Mu sicerende dilettanten" voor de radio. Het programma voor deze middag luidt als volgt: Lustrummars, Mark; Ouverture Valentina, L. Del- becq; Standard of St.-George, K. Al fred; Brasil samba, A. Barosse; Le jour le plus long, P. Anka. Tentoonstelling in Rhenen (Van een deskundige medewerker) Pasen nadert. Voorafgegaan door de gebruikelijke paasvee- tentoonstellingen, die na de oorlog nogal talrijk waren doch die in aantal verminderen. De overblijvende echter worden steeds groter en belangrijker. Een der eerste en tevens één der groten is die in Rhenen. Donderdag waren daar meer runderén aangevoerd dan ooit voordien. En minstens zo goed waren ze ook. Dit laatste wel mede onder invloed van diverse inzendingen uit de omgeving van Leiden: uit de Rijnstreek en uit de Haarlemmermeerpolder. Ereprijzen Mogelijk ook kunnen we de groei van deze tentoonstellingen zien als een teken dat de rundvleesconsump tie algemeen toenemende is. Dan spreekt het vanzelf dat aan de kwa liteit der slachtdieren voortdurend strengere eisen gesteld worden. De paasrunderen waren verdeegld In vaarzen, koeien, ossen, stieren en dikbillen. Van de vaarzen was een opvallend beste rubriek met niet meer dan twee brede tanden, de z.g. twee- tanders. Men is nogal zuinig met het toekennen van ereprijzen, doch in deze rubriek werden twee ere-prijzen toegekend en wel aan twee beste roodbonten van resp. C. Roos in Ab- benes en P. Roos in Ter Aar. Hoogst waarschijnlijk zien we deze besten ook wel op 2 april op de paasvee- tentoonstelling in Leiden. Van de nog niet gewisselde vaarzen werd 1B een heel aardige van Fa. G. Roos en Zn. in Hazerswoude. Waar kogeltjes zijn, daar is een geweer De gedachtengang van de Leidse politie was: „Waar kogeltjes zijn, daar is een geweer". Dit leidde ertoe, dat een „huiszoe king" werd gedaan in de woonwagen van een 42-jarige koopman, wiens n nogal eens is genoemd tijdens de schietpartij in het Leidse woon wagenkamp. Dat zoeken naar het ge- 1 was een gevolg van het feit, dat de koopman herrie had gemaakt in het Bureau van Sociale zaken in Lei den. Toen de koopman ïi.l. naar het kamp in Wassenaar was verhuisd, probeerde hij in Leiden nog kinder toeslag te incasseren, doch dat werd hem geweigerd, omdat dit tot het werk van het Wassenaarse bureau as gaan behoren. „Dan moeten hier zeker eerst doden vallen", had de koopman aangekom en hy toonde enkele kogeltjes uit zijn portemonnee. De Leidse poli tie werd gewaarschuwd, doch inmid dels had de koopman de portemonnee zijn echtgenote gegeven, bij wie de politie de portemonnee met kogel tjes vond. Daar had de koopman weer een heel verhaal voor, want iemand die zijn auto had gebruikt, zou de kogel tjes in de auto hebben achter gelaten. Uit veiligheidsoverwegingen had hij de kogeltjes toen in zijn portemonnee an. Niettemin ging de politie op zoek naar het geweer en in een lade in de wagen werd dit aangetroffen. Wegens overtreding van de Vuur- wapenwet, veroordeelde de Leidse kantonrechter de koopman tot f40 boete en voorwaardelijk twee weken hechtenis, van welk vonnis de koop- ,an in hoger beroep ging. De officier van Justitie vond ech ter, dat verdachte, gezien de gedra gingen in het verleden, er veel te goed was afgekomen, zodat hij thans twee weken hechtenis eiste met ver beurd verklaring van het geweer. De Haagse rechtbank zal op 9 april uitspraak doen. De vier tand-vaarzen werden als eerste ereprijs-vaars aangevoerd door die van K. v. d. Spek in Abbenes, best slachtdier. Twee zeer goeden G. Roos in Ter Aar werden eervol vermeld. Ook de zestand-vaarzen telden ere prijs A-winnares een uitstekend ex emplaar, van Gebr. Spronk in Zoe- termeer. Twee van Fa. G. Roos en Zn. in Hazerswoude en één van P. Roos in Ter Aar, werden eervol ver meld. Met een niet-afgewisselde koe kreeg P. Roos in Ter Aar de lA-prijs na één ereprijs terwijl één van Fa. G. Roos en Zn. in Hazerswoude eervol vermeld werd. De afgewisselde koeien telden twee die een ereprijs kregen met als E2 een beste van Fa. G. Roos en Zn. in Ha zerswoude. Van dezelfde kreeg ook één een eerste prijs en werd één eer vol vermeld. P. Roos in Ter Aar kreeg met een heel goede ook een eerste prijs. Van het jonge vee, bestemd voor de mesterij, werd no. 2 der twee ere prijs dieren één van Gebr. Spronk in Zoetermeer. Uitstekende collectie! Kampioen Van de diverse kampioenen (vaar zen, ossen, stieren, dikbillen) werd tot algemeen kampioene van de dag uitgeroepen de excellente tweetand- vaars van G. Roos in Abbenes, no. 13 van de catalogus, dus geen ongeluks- De groepen van Fa. G. Roos en Zn. en van P. Roos maakten ook een beste indruk, doch als groepen kon den ze het toch niet helemaal bol werken tegen een paar uit de Noord- Oostpolder en één van de Veluwe (jonge dieren). In het algemeen echter was er in Rhenen veel en zeer goed paasvee en het viel niet mee om in de prijzen te komen, laat staan in de hoge prijzen. BELONING VOOR GOEDE DAAD Jaap Korbee met vakantie naar Engeland zTweeëntwintig collectanten onze stadgenoot Jaap Korbee uit het Vingboomshof, zullen volgende maand een vakantiereis naar Enge land maken. Deze tocht en het ver blijf in Engeland worden hun aan geboden omdat zij in november en kele uren hebben gecollecteerd. In november vond zoals elk jaar de „Klaprooscollecte" plaats. Deze inzameling wordt gehouden door het Nederlands Oorlogsgraven Comité. De opbrengst komt ten goede aan de nabestaanden der gealliëerde gevallenen uit de jaren 1940-1945. In ons land sneuvelden in deze ja ren meer dan dertigduizend r schappen van de bevrijdingslegers, wier graven zich nog in ons land bevinden op meer dan vijfhonderd begraafplaatsen. Uit de opbrengst vai de Klaprooscollecte worden de na bestaanden die dit zelf niet kun nen bekostigen in staat gesteld om in Nderland het graf van vader, zoon of broer te bezoeken. Op deze wijze zijn sedert de bevrijding verscheidene tienduizenden oorlogs- nabestaanden gastvrij in ons land ontvangen. De Britse nabestaanden a nigd in „The Britisch Legion", de grote Britse organisatie van nabe staanden en oud-strijders betui gen hun erkentelijkheid voor dit werk op een zeer bijzonder wyze. Immers, zo stellen zij, het zijn de collectanten die dit "werk mogelijk maken, want zij zamelen met hun collectebussen het geld in. Daarom biedt deze organisatie aan tweeën twintig collectanten uit elke pro vincie twee, door loting aangewezen een gratis reis naar en verblijf in Engeland aan. Begeleid door functionarissen van het Nederlands Oorloggsgraven Co mité vertrekt het gezelschap op 20 april met de dagboot uit Hoek van Holland, naar Harwich. Zy zullen logeren in een Londens hotel en van daaruit verscheidene excursies ma ken. Zo staan o.a. bezoeken aan de Tower, Windsor Castle en de Poppy Factory in Richmond op het pro gramma. Op 24 april keren zy weer met de dagboot uit Harwich naar Nederland terug. PAASVEE VRIJDAG IN LEIDEN Leiden is a.s. vrijdag weer Vebo- stad. Ditmaal zijn het echter niet de fokkers die komen eerst in sep tember aa nde beurt doch de mesters, die hun topproduktie zullen lonen. In tegenstelling met de alge mene verwachting: het magere vee is le. duur om te mesten en het meslvee is „op" valt de inschrij ving voor deze paasveetentoonstel- ling alleszins mee. Ruim vijftig in zenders zullen a.s. vrijdag circa 150 runderen binnen de touwen brengen. Ook ditmaal zal het roodbont (79) de overhand hebben. Het zwart bont moet met 12 dieren ver in de minderheid blyven. Zeer goed be loofd de inzending kalveren te wor den. Moest de paasveetentoonstelling het vorig jaar met 17 kalveren ,doen", thans zullen 37 kalveren bin- ïen de ring verschynen. Ook het nestvee blijkt by deze tentoonstel ling hoog geklasseerd te staan. Waagden het vorig jaar negen die- •en de sprong naar Leiden, thans sullen dit er twintig zyn. Buiten de runderen, doch voor een tentoonstel ling niet minder interessant, zijn de inzendingen van twee hokken scha- ;en hok varkens. Het slacht en daarvoor is de paasvee tentoonstelling toch in de eerste plaats georganiseerd komt a.s. vrijdag weer goed voor de dag. Zoals wy reeds hebben gemeld zal de wethouder van het Marktwezen, J. J. G. van Hoek, deze tentoon stelling vrydagochtend in café-res taurant „In den Vergulden Turk" officieel openen, waarna mr. F. G. Dyk, voorzitter van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees, een inleiding zal houden over „Actueel landbouwbeleid". Met deze tentoonstelling in het vooruitzicht hadden wij nog een on derhoud met de voorzitter van de Vebo, ir. P. P. J. Buck en de voor zitter van de paasveecommissie, de heer J. v. d. MaaiA. Beiden verzeker - i, dat het hoog tyd wordt, dat Leiden de beschikking krygt over overdekte veemarkthal, vooral nu :isen in EEG-verband veel stren ger worden. Esperantisten bijeen De verspreiding van Esperanto wint de laatste tijd zichtbaar ter rein; het nut van Esperanto bij in ternationale contacten wordt steeds meer erkend. Dit blijkt o.m. uit he"" feit dat Esperanto enige tijd geleden door 62 Nederlandse kamerleden is voorgedragen voor de Nobelprijs voor de Wereldvrede. Voorts werd 16 juli 1964 een wijziging van de lager- c-nderwyswet aangenomen, waarby Esperanto als facultatief leervak voor vglo en ulo-scholen werd ei'kend, op 23 december 1964 ge volgd door een K.B., waarby het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor het geven van lager onderwijs in het vak Es peranto is geregeld. Ook in onze stad is de opleving van de belangstelling voor Espe ranto duidehjk merkbaar. Enige we ken geleden werd een propaganda- morgen voor Esperanto belegd, die zeer goed bezocht was en deze week werd in „Zomerzorg" een contact avond gehouden voor de deelnemers aan de schriftelijke Esperanto-cur- sus, welke deze winter wordt gege ven. De belangstelling was zo groot, De heer Van der Maarl hij komt uit Hoofddorp en kan het we- had al zijn hoop gevestigd mze nieuwe burgemeester, mr. 1. van der Willigen. „Moge de ive veemarkthal er onder zijn leiding spoedig zijn.De heer na, directeur van Markt- en Havendienst, die als secretaris deel uitmaakt van het Vebo-bestuur, zag de toekomst voor de Leidse veemakrt niet somber in, vooral nu van de Rijksoverheid toestemming is ont- en om nog dit jaar met de voor bereidende (grond) werkzaamheden te beginnen. Vermoedelijk de heer Weima drukte zich voorzichtig uit kan dan eind van 1967 de nieuwe overdekte hal in gebruik worden ge- Fractietje leggen, niemand zeggen kukeleku zo kraait de haan ik heb m'n TeeVee voetbalschoenen aan; bij 't grote gebeuren in hogere sferen spelen WIJ lekker kabinetje formeren. En maken wij nog'ns een mooie goal dan is dat door Lexington, ons idool. in de zaal geen stoel onbezet bleef. Het programma was zeer ge- ;erd; er werd een korte inlei ding gehouden over het ontstaan en de praktische toepassing van Espe ranto. Een der bekendste Esperan tisten, de Hongaar Andreo Cseh, gaf ïn les volgens een door hem ont- 'ikkelde methode, waarbij door de onderwyzer van het begin af aan geen woord in de nationale taal wordt gesproken. De avond werd besloten met de vertolking van enkele origi nele Esperantolied.es door een Espe- anto-duo, welke een bewys vorm den van de welluidendheid van Es peranto. JUBILEUMCOLLECTE VAN SIMAVI Ver. tot medische hulp aan tropenlanden In de komende week gaan vele jonge mensen ook enkele oudere op stap om alweer een beroep op uw offervaardigheid te doen. „We hebben eigenlijk geen zin" zei een leerling van een school, waai de SIMAVI-film was vertoond. „Maar als je die ellende ziet van mensen en kinderen, die lijden aan melaatsheid en andere erge ziekten, dan moet je wel". Hopelyk reageren wij net zo: na de verzuchting: ahveer een collecte, de bewogenheid om de nood van de naaste. En de dankbaarheid, dat er artsen en verpleegsters zijn, die daar vaak een onmogelijk zware taak vervullen, daarbij geholpen door SIMAVI, dat zorgt dat onze gave die arbeid daar ten goede komt. Onze gave, mogelyk ons dankoffer. Want gesteld, dat de rollen eens werden omgekeerd en wij daar lagen te versmachten, dan zouden wij niet begrypen, waarom mensen in de verte, die of gezond zyn of het kun- worden door voldoende medische orging, en bovenal, die leven in welvaart, niet hielpen. Wij zouden zeggen: ik heb er alles Kir over, als myn ziekte of die van myn kinderen maar overgaat. De rollen worden niet omgekeerd aJles wordt niet gevraagd, alleen aar een by dra ge ter verwerkelijking m het plan om artsen en zusters noodlydende ziekenhuizen in de tropen een jubileumkist te sturen met de broodnodige medicamenten, verband en kleine instrumenten, waardoor verdere arbeid mogelijk wordt. Deze collecte wordt hartelijk bij u aanbevolen door het onderstaande comité, dat bekend is met de me dische nood van de tropen en de zegenrijke arbeid van SIMAVI, Prof. r. F. M. baron van Asbeck, prof. dr. W. R. O. Goslings, mevr. dr. C. Hovens Gréve, mevrouw W. L. Klerks-Kruyt, keel-, neus- en oor arts, H. M. W .J. Kortmann, arts, dr. Nolle, internist en predikant, mevrouw J. Schuurmans-Stekhoven apotheker, prof. dr. P. H. van Thiel. Voorts kunt u helpen door te wil len collecteren in de ochtenduren zaterdag 3 april, waarvoor u zich bij ondergetekende, liefst telefonisch (204Uö) Kunt opgever.. Namens SIMAVI voor Leiden Dr. E. A. Franken-Duparc Lammenschansweg 133. Jaarvergadering Kynologenver. Rijnland Dr. ir. P. C. Lindenbergh benoemd tot erelid Bovengenoemde vereniging hield gisteravond in „Zomerzorg" haar jaarlijkse ledenvergadering, waarin de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat mevr. dra, C. C. van BuurenVeenenbos tot presidente werd gekozen en mej. J. van Oppen tot assistente van de secretaris, de heer G. Smits. De aftredende voorzitter, dr. ir. P. C. Lindenbergh, die vanaf de op richting in 1947 het presidium heeft bekleed, werd op voorstel van het bestuur tot erelid benoemd. De rest van de avond werd in be slag genomen door de bespreking van een aantal kynologische onder werpen, en het a.s. winterprogramma. De afdeling Leiden van de Neder landse Reisvereniging wil wat meer leven in de brouwerij gaan brengen. Tydens de rondvraag op de gister avond in restaurant Van der Heijden gehouden jaarvergadering werd onder meer voorgesteld een jeugd afdeling in het leven te roepen. Een voorstel, waar de vergadering veel waardering voor had. De voorzitter, de heer B. de Rooy uitte zijn teleurstelling over de zeer geringe opkomst, waarna hy vlot de agenda afhandelde. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer M. Blitz, bleek dat de Leidse afdeling van de NRV zich handhaaft op een constant ledental, zo omstreeks de 2900 (daarvan waren er overigens slechts 20 aanwezig). Financieel gaat het de NRV voor de wind zei pen ningmeester De Koning. De heren H. H. Lof, da-s P. Gootjes en mr. J. F. E. Hopman werden opnieuw kan didaat gesteld voor het hoofdbestuur. Interessante onderwerpen werden in de rondvraag aan de orde ge steld. Zo wilde één van de leden vrouwen en meisjes, die alleen op reis naar het buitenland gaan, voor lichten over de vele gevaren waaraan zy bloot staan. De heer L. J. van der Laan be loofde tijdens deze rondvraag zyn schouders te zullen zetten onder de oprichting van een jongerenafdeling. De heer Blitz vertoonde een serie ia's over Londen en Wight, waarby de winterse pracht van deze plaat- byzonder goed tot zijn recht kwam. BENOEMINGEN By onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zyn benoemd: ar. J. C. Anceaux tot we tenschappelijk hoofdambtenaar in tydelyke dienst by de faculteit dei- Letteren, met ingang van 1 februari 1965 in vaste dienst; drs. O. C. van Belle, tot wetenschappehjk ambte naar in tydelijke dienst by de Fy sische Chemie II, voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 tot wetenschappehjk ambtenaar 1ste klasse in tydelyke dienst by de Fy sische Chemie II; drs. H. P. Noote- boom tot wetenschappelyk ambte naar 1ste klasse in tydelyke dienst by de Experimentele Plantensyste matiek, met ingang van 1 maart 1965 in vaste dienst; drs. W. M. H. Rutten tot wetenschappelyk ambtenaar in tydelyke dienst by het Centraal Re- keninstituut, met ingang van 15 fe bruari 1966 tot wetenschappelyk ambtenaar 1ste klasse in vaste dienst drs. H. W. L. Ruygrok tot weten schappelyk ambtenaar 1ste klasse In tydelyke dienst by de Experimentele Plantensystematiek, met ingang van 1 januari 1965 in vaste dienst; mej. drs. Y. B. van der Sluis, voor het tydvak van 1 februari 1965 tot 1 fe bruari 1965 tot wetenschappelyk ambtenaar in tydelijke dienst by de Psychologie; drs. L. Streep tot we tenschappehjk ambtenaar in tyde lyke dienst by de Psychologie, met ingang van 1 januari 1965 in vaste dienst; drs. P. M. Vermeer, voor het tydvak van 1 april 1965 tot 1 april 1966 tot wetenschappelyk ambtenaar lste klasse in tijdelijke dienst by de faculteit der Letteren; mej. drs. K. P. Versteeg, voor het tydvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 tot we tenschappelyk ambtenaar in tyde lyke dienst bij de Theoretische Or ganische Chemie en drs. J. H. Wief- fering, voor het tydvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot weten schappelyk ambtenaar in tydelyke dienst bij de Experimentele Planten systematiek. Met meer dan veertig Amerikaan- jachtbommenwerpers van de ma ne is gisteren een aanval uitge voerd op vier radar-installaties in Noord-Vietnam. Twee vliegtuigen gingen verloren, beide piloten zyn zonder letsel teruggekeerd, aldus de Amerikaanse woordvoerder. De aan val vormde de diepste penetratie van het grondgebied van Noord-Vietnam OVERDEKTE in handen van gemeente De mogelijkheid bestaat dat de zweminrichting „De Overdekte" bin nenkort in gemeentelijke handen overgaat. De besprekingen tussen de directie van „De Overdekte" en de gemeente, die reeds geruime tijd aan de gang zijn, zouden in een stadium verkeren dat de overdracht binnen een half jaar kan worden verwezen lijkt. De (hoge) prys zou op het ogen blik nog het grootste knelpunt van de onderhandelingen vormen. In 1939 werd de r.-k. Mon Père kerk aan de Haarlemmerstraat tot overdekte zweminrichting omgebouwd. Het ligt in de bedoeling dat de gemeente het huidige zwembad gaat verfraaien en uitbreiden. Van de zyde van de Sportstichting onthield men zich van elk commen taar. Noord-Vietnam heeft daarentegen bekendgemaakt dat zyn strijdkrach ten gisteren „zeer krachtig, accu raat en verwoed geschoten hebben" op de Amerikaanse bommenwerpers, die Noordvietnams luchtruim bin nendrongen. Volgens Radio-Hanoi zyn 13 vyandelijke vliegtuigen neer gehaald. Strategen van de Amerikaanse luchtmacht hebben de voornaamste doelen in Noord-Vietnam al uitgeko zen voor bombardementen zodra de eerste aanwijzingen voor het binnen komen van Chinese militaire hulp aldaar worden ontvangen, zo is uit welingelichte kringen in Saigon ver nomen. Het orgaan van de Chinese com munistische party, het volksdagblad in Peking, schreef donderdag dat China klaar staat manschappen en materiaal te zenden zodra het Zuid- vietnamese bevrydingsfront om hulp vraagt voor het „uitroeien van de Amerikaanse agressors". Welinge lichte kringen in Saigon zeiden dat Amerikaanse strategen hiermee al rekening houden. Tot dusver zyn de luchtaanvallen op Noord-Vietnam tot zuiver militaire doelen beperkt gebleven. Behalve spoorlynen komen nu ook bruggen en wegen in de noor- delyke gebieden van Noord-Vietnam voor vernietiging in aanmerking, zo werd gezegd.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3