Slechts ACHT landen in de intertoto - competitie Gaan Russen hun kunstschatten op de wereldmarkt verkop en? UVS KIJKT VOOR ERDE MAAL TOE Boeiend concert in Leiderdorp Nederland in groep 1 LUGDUNUM - V.F.C. ,Gouden dagen van Brazilië voorbij5 ONSCHATBARE VERZAMELINGEN Grote behoefte aan harde valuta Concert van Edward Witsenburg en Pieter Odé in Oegstgeest ngericht 1 maart 1860 Zaterdag 27 maart 1965 Zesde blad no. 31527 NAV organiseert P van Nederland ~20ok dit jaair zal de Nederlandse insport Vereniging de Grote van Nederland, de zesde van reeks van tien races waaruit de upetiitie om het wereldikampioen- m tap formule I-renwagens bataat, aaiseren. De KNAC heeft name- evenals in 1963 en 1964, haar oegdheid de „Nederlandse" wed- co.fcjd te mogen organiseren, gedele- jd aan de N.A.V. Het bestuur van iNA.V. heeft goede hoop dat ook Japanse Honda-renstal zal star- in de Grote Prijs van Nederland die zondag 18 Juli op het cir- van Zandvoort wordt gehouden. WIELRENNEN Derksen coach van baanploeg tok voor het komende seizoen is Derksen door de sportcommissie de KNWU aangewezen als trai voor de baanrenners. Het ligt in bedoeling dat er in het vervolg nauwer contact zal bestaan tus- de baan- en de wegcoach. Zoals .Jrnd had men voor deze laatste ctie enige tijd geleden reeds Joop Ideliink aangetrokken, iet is nog niet bekend wanneer laantraining zal kunnen begin- iL Dat hangt samen met het ein- van de voetbalcompetitie en an- e grote wedstrijden in het Olym- K ii Stadion. Meer comfort [et bestuur van Ajax heeft ern- plannen om nog voor het sei- 1965-1966 de onoverdekte tri- te overkappen. De tekeningen al gereed maar men wacht nog de bouwvergunning. Het ligt in ledoeling voor de financiering project een obligatielening uit Nmhrijven. De houders van de obli es zullen dan een vaste plaats de nieuwe „overdekte" krijgen, [ocht na een seizoen blijken dat gemiddelde aantal toeschouwers de comfortabeler accomodatie Jxipt dan ligt het in het in de nabije toekomst ook etaantribunes van het Ajax-sta te overkappen. c bii Ai ax ie komt mijn club uit igdunum Honsbeek, Van Mey- den, Crama, Ba velaar, Teeuwen, id! Roo, De der, Collé, Bekkering, it, Pet. SC Wurzer, W. Spiering, Bek- ng, Zwanenburg, Van der Waals, enheimer, Staal, De Goey, G. la ring, Raaphorst, Hins. J ranje Groen Sloos, Meijer, ne, Holswilder, Pennenburg, Van ii, Harmse, Verkuilen, Koet, Isdam, A. Rysdam. idi armunda Van Kampen, Van ft, Vergeer, Westrop, RItzen, Van i, Kivits, E. van Winsen, Meskers Sikking, A. M. van Winsen. Slechts clubs uit acht landen rig Jaar meldden zich twaalf lan den aan zullen deelnemen de intertoto-competitie 1965/66. De voetbalbonden van België, Frank' rijk, Griekenland, Portugal en Tur kse, die aanvankelijk geïnteres seerd waren, besloten geen clubs af te vaardigen, omdat het wed strijdschema van de intertoto-com petitie niet was in te passen in de nationale competities. Voorts moest Oostenrijk zich terugtrekken dat de toto-organisatie van land haar steun aan de intertoto had ingetrokken. Het organisatie-comité heeft vrydag in Ziirich de groepenindeling voor het komende toernooi vastgesteld, De vier Nederlandse clubs zijn in gedeeld in groep één en zullen alle een Westduitse, een Zwitserse een Zweedse tegenstander ontmoe ten. De vertegenwoordigers var Oost-Duitsland, Polen, Joego-Sla vië en Tsjecho-Slowakije gToep twee. Benfica-Vasas De besturen van Benfica en Vasas Györ hebben overeenstemming be reikt over de data van de wedstrij- voor de halve finale van de Europa Cup voor landskampioenen. Woensdag 7 april zal in het NEP- stadion van Boedapest de ontmoeting Vasas-Benfica worden gespeeld. De wedstrijd in Lissabon is vastgesteld op woensdag 5 mei. Als er een beslissingswedstrijd noodzakelijk is, zal deze op 12 mei in Nederland of België worden ge speeld. Rinus Michels blijft bij Ajax De 37-jarige oud-international Ri nus Michels zal voor het volgende seizoen door Ajax als trainer worden gecontracteerd. Michels nam medio januari de taak over de Vic Buck ingham, toen deze naar Engeland vertrok. De oud-Ajacied kreeg een voorlopig contract tot 15 maart. Thans heeft het Ajax-bestuur Mi chels een definitief contract voor het seizoen 1965—1966 aangeboden. Van een eventuele komst van Elek Schwartz naar de hoofdstedelijke eredivisieclub is dus voorlopig geen sprake. Advertentie BEZOEKT ZONDAG A.S. DE COMPETITIEWEDSTRIJD Haarlemmerweg 2.30 uur Sportsplinters De Olympische kampioene ko gelstoten en discuswerpen, de Rus sische Tamara Press, kwam vrijdag tijdens wedstrijden in Leningrad tot de beste wereldprestatie indoor. Zij stootte de kogel 17,75 meter. Haar we reldrecord, op de sintelbaan geleverd staat op 18,55 meter. De uitslagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden voor de eerste divisie van de Engelse league, luiden Sheffield UnitedLeicester City 0-2, West Bromwich Albion Blackburn Rovers 0-0. VOETBALPROGNOSES Jnp de derde achtereenvolgende komt UVS niet voor een ïpetitiewedstrijd binnen de oen. Tweemaal zijn de Leidse Kiwwitten er zonder te spelen op Muit gegaan. Zij bezetten nu fs de vijfde plaats van de eerste B. De kans, dat UVS deze sitie na de wedstrijden van Wgen nog inneemt, is niet alleen denkbeeldig. De Musschen, pendrecht en CVV zijn op pier althans te sterk voor 8VW, VUC en Overmaas en nneer laatstgenoemde vereni- inderdaad verliezen, is de os op behoud voor UVS wel onder groot geworden, tweede klasse A ontvangt Lug- Oum het Vlaardingse VFC, dat K in degradatienood verkeert. - n kleine Leidse zege ligt echter de lijn van de venvachtrngen. toral, wanneer de kikkers hun Hn van de wedstrijd tegen de 'arte Schapen weten te bereiken, ila kan zich in de derde klasse A ?e£ een slag uit de gevarenzone wer- (e De Alphenaren zouden dan 1 uitwedstrijd van hekkesluiter 51 moeten winnen en dat is slist niet onmogelijk. Voor Fore- Me kan morgen het doek in de We klasse B vallen. Wanneer de Voorhouters van Hillegersberg verliezen iets dat zeer waar schijnlijk lijkt en Van Nispen en DOSR de punten delen, is er voor Foreholte geen redding meer mogelijk. In 3D krijgt Alphen koploper EBOH op bezoek. Een gelijkspel zou voor de thuisclub een behoorlijk resultaat zijn. In de vierde klasse A gaan ZLC en SJZ aan de Boshuizerkade uit maken wie er met SJC (dat thuis tegen Lisse weinig kans heeft) in de zorgen blijft zitten. De Leide- naars hebben de beste kansen op winst, maar gemakkelijk zal het beslist niet zijn. Warmunda kan Altior een dienst bewijzen door bij Archipel een puntje weg te slepen. Bij VEPBoskoop zal er weinig krachtsverschil zijn. DOCOS komt morgen niet binnen de lijnen en zal moeten afwachten hoe de concurrenten het er af brengen. LDWS krijgt het in de uitwedstiijd tegen het hoogge- klasseerde De Postduiven bijzonder zwaar. ASC ontvangt in 4 C RK WIK en kan aan deze wedstrijd twee punten overhouden. Voor Oranje Groen lijkt daarentegen in de thuiswedstrijd tegen RKDEO geen winst weggelegd. 20 mei Uiterlijk 20 mei moeten de nationale bonden van de acht landen hebben laten weten welke vier clubs het betrokken land afvaardigt. De eer ste wedstrijden zullen op 20 juni worden gespeeld. De clubs hebben de vrijheid hun ontmoetingen op zaterdagavond of op zondag vast te stellen. De gehele competitie in de groepen moet eind juli z|jn af gewerkt. Tevens werd geloot voor de halve fi nales van de competitie 1964/65. Het lot bracht FC Luik en Polonla Bytom tegen elkaar, alsmede de winnaar van Hertha BSC Berlijn— Slovnaft Bratislava tegen SC Leip. zig. BADMINTON Denemarken zal heden in Lon den zowel bij de dames als bij de heren in de eindstrijd van het toer nooi om de All England badminton- championships vertegenwoordigd zijn Ulla Strand bereikte de finale van het dames enkelspel en Erland Kops plaatste zich in de eindstrijd bij de heren. De resultaten van de halve fina'es enkelspel zijn: Dames: Ulla Strand (Den.) verslaat Sonia Cox (Nw. Zee land) met 114, 117. Ursula Smith GB) verslaat Irmgard Lata (W.-Dld) met 1210, 115. Heren: Tan Alk Huang (Maleisië) verslaat Channa- rong Ratana-Saeng-Suaxxg (Thai land) met 153, 156. Erland Kops (Den.) verslaat Sven Andersen (Den.) met 15—12, 15—4. Volgens Russische coach Voor de coach van het Rus sische voetbalelftal zijn Span je met direct daarna Enge land de grote favorieten voor het wereldkampioenschap voetbal dat in 1966 in Londen wordt gehouden. „Ik geloof dat de gouden dagen van Stockholm en San tiago, die Brazilië tweemaal het wereldkampioenschap brachten, voorbij zijn. Net zo als het Hongaarse elftal met Puskas en Kocsis, zijn de Brazilianen lang niet meer in die vorm die ze de beide wereldkampioenschappen brachten. Het is moeilijk zo'n prestatie te herhalen. Het Braziliaanse elftal van Stock holm en Santiago was een openbaring, en ik geloof niet in nog zo'n wonder in 1964". Morozov is met het Russi sche nationale elftal momen teel in Italië om zich voor te bereiden op de kwalificatie wedstrijden voor de wereld kampioenschappen. Rusland is ingedeeld met Denemar ken, Griekenland en Wales. Na Spanje en Engeland waren voor Morozov de vol gende elftallen eveneens kanshebbers: „Italië, Hongarije „dat over de crisis heen is" en Portugal „dat in Benfica zo'n goed elf tal heeft". Morozov voegde eraan toe: „De volgende wereldkam pioen zal een Europees elftal worden, maar zeker geen Zuidamerikaans team'. Hij zei dat het Russische team, na de ervaring bij het wereldkampioenschap in Chi li, het 4-3-3 en 3-3-4 systeem afhankelijk van het spel type van de tegenstander zal toepassen. „Dit is het moderne voet bal, waar mee men in feite vijf man in de aanval en vijf man in de verdediging heeft. Het is natuurlijk noodzakelijk voor deze tactiek de juiste spelers te hebben. „En ik ge loof dat we die hebben". De Europese tafeltenniskam pioen Kjell Johansson (Zwe den) pakt zichzelf hard aan tij dens de trainingen voor de we reldkampioenschappen. Op de foto maakt hij een salto over acht tafeltennisvrienden heen. Johansson staat bekend om zijn hamerendebackhand. Zijn rechterarm is dan ook bij Lloyds verzekerd. Bij de training heeft hij zijn rechterarm echter geforceerdwaardoor hij op doktersadvies enige tijd rust moet houden. Nederlanders naar Tennisnieuws Vierdaagse Israel Een groep van 47 wandelaars is vandaag per KLM van Schiphol ver trokken met bestemming Tel Aviv om deel te nemen aan de Vierdaagse van Israël, die van maandag 5 tot en met donderdag 8 april wordt gehouden. De lopers zullen op 5 april starten in Hulda, halverwege Tel Aviv en Je ruzalem gelegen, en niet zoals in Nederland gebruikelijk is elke avond op het punt van uitgang terug keren. Einddoel van de deelnemers de Vierdaagse van Israël is na melijk Jeruzalem, waar het parkoers de laatste dag eindigt. De dui zenden wandelaars zullen op hun 150 kilometer lange tocht naar de Israëli sche hoofdstad in tentenkampen overnachten. Vooral de laatste dag. als het parkoers door het heuvelland rond Jeruzalem voert, zal er bijzonder veel van de deelnemers worden ge vraagd. In de halve finales van het dames dubbelspel van het Caraibisohe ten nistoernooi In Caracas zijn de Neder landse meisjes Elly Krocké en Betty Stöve met 64, 36, 6—2 uitgescha keld door het Australische paar SmithTurner. Heide Schildknecht (Duitsland) en Trudy Groenman (Nederland) gingen in de halve finales met 2—6, 7—5, 64 ten onder tegen Baylon en Duur (Australië-Frankrijk) De Europese Boksunle (EBU) beeft de Hongaar Laszlo Papp dien Europese titel in het middengewicht ontnomen. De EBU nam dit beslui; omdat de Hongaar niet meer in de gelegenheid was zijn titel op 12 mei tegen de Spanjaard Luis Folledo te verdedigen. De Hongaarse Boksunie heeft Papp verboden uit te komen in prof-wedstrij den. (Van onze correspondent) Er zijn aanwijzingen, dat de Russen van plan zijn om voor het eerst sinds de oorlog, een aantal van hun kunstschatten op de we reldmarkt te verkopen. De laatste grote Londense kunstveilingen werden door enkele Russische functionarissen, die gekomen waren om het Engelse veilingsysteem te bestuderen, gadegeslagen. Drie leden van de Sowjet handelsdelegatie in Londen voerden een dezer dagen een bespreking met de directie van Sotheby en woonden ook een receptie van deze firma bij. Beweerd wordt, dat de Russen tot verkoop van kunstwerken willen overgaan, omdat zij een grote behoefte hebben aan harde valuta. In de twintiger jaren hebben de Russen een hoeveelheid, welke vroe ger het eigendom was van de Tsa- jn de Russische adel, op de Euro pese markt te gelde gemaakt, om dat zij ook toen de deviezen hard nodig hadden. Dit geschiedde destijds d.m.v. een grote reeks veilingen in Beiiijn en verder door verkoop aan verzame laars en musea. Zo kreeg ons Rfjks- useum Rembrandts „Verloochening m Christus". De Russen zullen er waarschijn lijk niet aan denken om het unieke kunstbezit van wereldbetekenis aan te tasten. Zij hebben speciaal onder Tsaar Peter de Grote en onder Ca- tharina de grote onschatbare kunst verzamelingen opgebouwd. Ten tijde Onder de auspiciën van K. en O. afd. Leiderdorp gaven het Jeugdka- merorkest Leiden en de Nederland se Madrigaal Vereniging in de Ned. Herv. Kerk in Leiderdorp een zeer boeiend concert. Medewerking werd verleend door 2 fluitisten nl. Peter Dieleman en Rien de Keede. Het programma was bijna gelijk luidend aan het concert dat vorige week zaterdag in Leiden werd gege ven in de Zuiderkerk. In plaats van Henk Briërs compositie „Viva la Musica" werd nu gezongen en ge speeld twee delen uit de Nelson- Messe van J. Haydn. Dat de Madri gaal Vereniging prachtig stemmen- materlaal heeft wisten we, maar dat werd gisteravond bevestigd door de solipartijen in deze Mis, die door eigen leden heel goed werden ver tolkt. Henk Briër wist het juiste van Peter werd in 1716 Rembrandts „Afsoheid tussen David en Jonathan" aangekocht. In 1779 kodht Catharina de Grote de gehele verzameling van de Britse premier Sir Robert Walpole voor sleohts 40.000 pond. In het Lagerhuis protesteerden Lagerhuisleden, maar de collectie bevond zioh al hoog en breed in Sint Petersburg. Ook de prachtige verzameling Franse im pressionisten van Sergei Schukin en Iwan Morosow viel in handen van de Sowjet-regering. Leningrad» legendarische Hermi tage bevat alleen al 8.000 schilderijen, w.o. 51 Picasso's, 25 Rembrands, 2 Leonardo's, 20 Cézanne's, 40 Matissen, 10 Van Djjck's en 12 Renoirs. Daar naast zjjn er in het museum 40.000 tekeningen en 500.000 etsen. De waarde van dit alles bedraagt ontel bare miljoenen. Indien de Russen een aantal mees terwerken zouden willen spuien, zou den zij dit zeer geleidelijk moeten doen, om de markt niet te beder- tempo te vinden en met zijn Jeug dig orkest gaf hij tezamen een sfeervolle weergave van dit werk. Verder kunnen wij ten volle on derschrijven wat in het verslag van maandag werd geschreven. Wij kun nen bevestigen, dat de twee fluitis ten hoe jong ook twee begena digde kunstenaars zijn, die in het fluitconcert van Cimaros een zeer geperfectioneerd samenspel lieten lioren, prachtig van toon en tech nisch gaaf, fijnzinnig en bewogen ■vooral in het Rondo-achtig slotdeel. En wat Henk Briër met zijn Jeugd- kamerorkest liet horen in de „Lin- zersymfonie" van Mozart is bijna ongelofelijk. Prachtig van klank, helder in weergave der thematische delen, precisie in het samenspel. Dit alles wat wij in grote orkesten kun nen bewonderen was hier aanwezig. De toehoorders waren enthousiast in hun applaus, dat zeer zeker ver diend was. AD INT. putten uit hun enorme verzameling Ikonen en „objets d'arts", waarmee zij de Westelijke kunstwereld lange tijd zullen kunnen bezighouden. De Russische exportorganisatie heeft on langs het voornemen te kennen ge geven, om Tsaristisoh-porcelein t.w.v. honderdduizenden ponden, aan Euro pese en Amerikaanse antiekhandela ren te verkopen. De door de Sowjetregering in 1917 geconcentreerde kunstschatten bevin den zich in ontelbare musea en op slagplaatsen. Daartoe behoren de ivo ren troon van Iwan de Verschrik kelijke en een kroon bezet met 3.800 prachtige diamanten. Er zijn ook fas cinerende voorwerpen onder, zoals met juwelen bezette paaseieren. Onder Stalin mochten deze niet tentoongesteld worden. De Russen zijn al twee jaar in contact met de Londense kunsthan delaar Eric Estrik, over de verkoop van ikonen. maar er is totnutoe geen financiële overeenkomst bereikt. Het vermoeden bestaat dat de Russen in de eerste plaats hun duplicaten wil len verkopen. Tot dusver bleven de impressionis ten en de abstracten verborgen voor het publiek, omdat ze als a-sociaal en afschuwelijk werden beschouwd. Met tegenzin zijn zjj thans tentoon gesteld, maar de Russische abstracten zijn nog steeds verborgen omdat het Kremlin niet wenst toe te geven dat zulke dingen in Rusland gemaakt zijn. Sommige Westelijke handelaren hopen dat de Russen er geen bezwaar tegen zullen maken een deel van deze „ontaarde" kunst naar het Westen af te schuiven. Première tijdens Boekenweek: Tijdens de gala-avond ter opening van de 30ste Boekenweek op donder dagavond 13 mei a.s. in het Interna tionaal Congrescentrum RAI - Am sterdam, zal de première plaatsvin den van het toneelstuk „De Koning komt voorbij" van Sybren Polet. Deze Nederlandse toneelmanifea- tatie is mogelijk geworden door een samenwerking tussen de Commissie voor de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek, het Holland Festival en Toneelgroep Studio. ,De Koning komt voorbij" ia een toneelspel in drie stadia en wordt ge speeld door toneelgroep Studio, on der gastregie van de Belgische regis seur Rudi van Vlaenderen. Tot de medewerkers behoren: Els Bouwman, Dore Smit, Ii^je Uyt den Bogaard, Jules Hamel, Peter Oost hoek en Frans Vorstman. Het decor wordt ontworpen door Lou Steenbergen, de kostuums door Lisette van Meeteren. Na deze première wordt het stuk opgenomen in het Holland Festival. kunst kaleiöoscoQP Harp spelen geldt als werk", ofschoon David dit schijnt te logenstraffen. Maar deze bespeelde vrü zeker een (Egyptische) lier. We weten maar van één Nederlander, die zijn hart (en hersens) aan de harp heeft verpand: Edward Witsenburg. K. en O. heeft hem en de fluitist Pieter Odé met hem voor haar afdeling Oegstgeest in de Montesso rischool laten optreden. De zowat 30-jarige Witsenburg be hoort tot de „onovei-trefbaren". Bij hem kan het woord „virtuoos" buiten beschouwing blijven. Wel kunnen we opmerken dat glissando, arpeggio, flageolet even zichtbaar als hoorbaar kunstgrepen bleken: harpspel is ook een zeer visuele aangelegenheid. De harpist is, wat zijn solo-aandeel betreft, begonnen met een Fantasie op een thema van Havdn, zo gehoord een droomstuk, van de hand van zijn Franse reeds bejaarde collega Grand- jaixy. Dit was welbespraakt fraseren, uitbeelden, oproepen wat in de noten slaapt, kortom de complete voor dracht met haar maximale sonoritei- ten, die Koning Saul niet kan verno men hebben zelfs Handel niet, die van een zevenpedaalsharp niet af wist. Kunstenaars van deze orde hebben geen „hoogtepunten". En zo zette zich dit alles voort in de Fantasie Impromptu van de hier wel sterk ly risch geïnspireerde Fauré en in een Viego Zortzico van Jesus Guridi, geb. in 1886, een Spanjaard. Een Zortzico is een Baskische dans, hier in een wat salonachtig kader, maar met distinctie Ingesponnen. Ondanks onbetwistbare vakkunde, valt over Pieter Odé nog niet in su perlatieven te rapporteren. De artis tieke rijping verwijlt nog in het onze kere. De embouchure lijkt wat slap en de toon heeft onvoldoende substan tie. In de Sonate in D van Leo Vinei kwam alleen het Presto musisch op dreef. In Bachs' solosonate in A werd alleen van de Bourée wel iets ge maakt. De te vlakke zegging, met weinig reliëf en contrast, zonder affi niteit met de originele impulsen had te veel geestelijke stilstanden. Adem pauzes in een spel zijn levende din gen! In meer hedendaags werk, zoals in het duetteren met Witsenburg in een Intermezzo van Hendrik Andriessen en in een Suite Duo van de marine officier Jean Cras, leerling van Du- parc mooie en onderhoudende mu ziek ontstond echter allengs een vrijer en royaler voordragen en glan zing in de voller, ronder loonvor ming. Solo ging nog een Sonate van Escher (aan Odé opgedragen), dank baar naar de fluit-aard geconcipieerd maar met beperkte inventiviteit. „Con grazia" werd hier daadwerkelijk „con grazia". Een toegift (Entr'acte van Jacques Ibert) bekroonde dit programma van grotendeels boeiend werk. Het samenspel van beide musi ci mocht voorbeeldig heten. Concertgebouworkest in Holland Festival Het Concertgebouworkest zal een drietal concerten geven ln het Hol land Festival. Op 17 Juni zal ö.Ly. Erich Leinsdorf in Amsterdam ge speeld worden het Concert voor orkest van Bartók, de Permutazioni uit 1957 van Guillaume Landré en het Vijfde pianoconcert van Beet hoven met als solist Vladimir Ashke- nazy. Dit concert wordt herhaald ln Sohevenigen op 18 juni. Bernard Haitink zal een concert leiden op 1 juli. Het programma om vat zes adagio's van Willem Pijper, de Negende Symphonic van Bruck ner en het Vioolconcert in G. gr. t, KV 216 van Mozart met als solist Wolfgang Schneiderhan. Op 14 juli tenslotte zullen o.l.v. Bruno Maderna ten gehore worden gebracht Fünf Orchesterstücke opus 16 van Schönberg, de Derde Sym phonic in a kL t. van Mendelssohn en het Pianoconcert van Van Bsa- ren, solist Theo Bruins. De sopraan Ilse Hollweg zal enige ooncert&ria'i van Mozart zingen. Bovendien zal het Concertgebouw orkest op 2 juli o.l.v. Bernard Hal- tink een concert in de RAI in Am sterdam geven. Duitse onderscheiding voor Ned. glasfabriek De N.V. Kon. Ned. Glasfabriek „Leerdam" in Leerdam heeft de Beierse Staatsprijs (een gouden me daille) gekregen voor haar inzending op de internationale handwerk beurs in München. De prijs viel de N.V. ten deel voor een glazen vaas en voor glazen schalen. Dertig inzendingen van de 3008 aan de beurs deelnemen de ondernemingen zijn met deze onderscheiden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19