leiderdorps nieuwe centrum h lasa - s™ Rijnshurgs pleidooi voor popularisering van de hyacinten Vijftien jaar voor oud-SS-er Lex Raad van Voorschoten sprak over financiën Dertienjarige jongen om het leven gekomen LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 27 MAART 1965 ■3. t r—lÉfes r i~ bb [et nieuwe centrum van Lei- iorp zal er over 10 jaar uit n zien als op deze maquette liet nieuwe gemeentehuis; 2. kleine winkelcentrum; 3. de Diepeningenlaan; 4. de Pro- lade; 5. De Houtkamp; 6. het laurant en het (eventuele) in- ictiebad; 7. de Engelendael en d winkelcentrum. Ie Houtkamp gaat een belang- onderdeel vormen in het we centrum. Hier komt ook nieuwe gemeentehuis. Er ko- een Heemparkeen kinder- rderij (boerderij van de heer Graaf, een Robinson speeltuin, vijver van 100-220 n\eter en sportaccomodatie. escheiden van de Houtkamp de Engelendael (7 op de ma- :e) een brede weg met rij zn van 7 meter breedte, waar een groenstrook van 1 ligt het winkelcentrum nkelhof(8 op de maquette) winkels met ruime parkeerge-r nheid zullen hier komen. Daar en ook ambtelijke instellingen stigd worden. De gedachten uit naar een GGD-gebouw '.en postkantoor, chter de hoge flats, welke het keihof afsluiten worden bijna de Dwarswetering metter- 1000 tot 1100 woningen ge- Het aantrekkelijke van gedeelte, dat Binnenhof za is, dat alle woningen in jes gegroepeerd worden. Met zal men hier zijn huis r kunnen bereiken. Men it niet verder dan de ringwe- waar men zijn auto parkeert de garage rijdt, i Binnenhof als geheel wordt hoge flats (tot 12 hoog) om- ild. Het laatst aan de beurt gerealiseerd te worden zullen de woonwijken Voorhof ;r de Engelendael (7 op de nette) tegen de Persant vpweg en „Buitenhof", over üendael en tegen de provin- weg nabij de Touw fabrieken, it plan Ouderzorg op de ter- en van de voormalige steen- lek is nu reeds nagenoeg vol- -iuwd. In aanbouw is thans flatgebouw door de N.V. woningen aan de Laan van erzorg. In het totaal komen appartementen in dit ge- Er komt ook aan deze laan, dan meer naar de kant van nJan der Valk Bouwmanweg, flatgebouw met 98 apparte- iten. Men hoopt hiermede nog jaar te beginnen, in samen- ting met Leiden. Dit flatge- WARMOND Raadsagenda aandag 29 maart a.s. komt de der gemeente Warmond in tbare vergadering bijeen. Bij de romen stukken is o.a. een rap- van de raadscommissie van voor .de recreatie. In dit rap- gaat de commissie in de eerste te in op de aangevraagde sub door de plaatselijke VVV. De Missie betreurde, dat dit vraag- laat bij de raad is binnerp tnen. Zij verheugt zich erover, de WV kans heeft gezien haar ital aanmerkelijk te verhogen, ivergelegde stukken laten echter mg van de ontvangsten De commissie is dan ook van ig, dat WV alsnog een begro- voor 1965 in moet dienen, waar- In een eerstvolgende raadsver- 'ing over subsidie beslist kan rvolgens gaat de commissie in iet Plan Hofpolder. Zij verbaast erover dat nu ineens een plan öderdelen op tafel wordt ge- Reeds diverse malen is door fi lad hiernaar gevraagd. Over het zelf merkt de commissie op: |i brug aan de Hofleede moet een bruikbare brug zün, lieflst niet richt voor gemotoriseerd ver- Wel zal er dan parkeerruimte lapen moeten worden; 2. de in is naar de mening van de nissie op het noord-oosten ver- I gesitueerd. Gedacht wordt aan ■l Ezelsweide; 3. het theehuis ort een volslagen restaurant te indien mogelijk zelfs motel of I 4. in het plan mist de com- ie de openbare aanlegplaats. Mts staan op de agenda een stel tot verhoging van de jaar- te van de wethouders; voorstel bouw is namelijk genomen uit het Leidse contingent, en bestemd voor werknemers van Leidse in dustrieën en bedrijven. Achter Ouderzorg ligt Beren- drecht. De eerste mensen wonen hier al. Dit eerste complex omvat 102 woningen. Men hoopt dat de ze medio van dit jaar bewoond zullen zijn. Met het tweede com plex, n.l. 36 premiewoningen, is men een flink eind op weg. Hier zal men ook, misschien eind 1965, beginnen met de bouw van een nieuwe gereformeerde kerk. In Berendrecht komen 261 eenge zinswoningen. Met het plan Ter Mey, dat naast Berendrecht ligt (of er voor) gaat het wat stroef. De rijksgoedkeuring voor de bouw van luxe woningen (304 eenge- zins- en 18 meergezinswoningen) laten nog steeds op zich wachten. Kamsteeg is hier wel begonnen met de bouio van een garagebe- dryf. Dan volgen nog Zijlhof I (bijna bouwrijp) en Zijlhof II. Voor deze Zijlhoven heeft men een plan op gesteld om de bebouwing te laten geschieden in zgn. bouwstromen. Binnen enkele jaren moeten hier 389 eengezins- en 1618 meer ge- zinswoningen worden gebouwd. Langs de Van Diepeningenlaan, de scheidingsweg tussen Beren drecht en De Houtkamp, komen flats van 8 verdiepingen op een galerij van ivinkels. Op de hoek Van Diepeningen laanLaan van Ouderzorg is het z.g. kleine winkelcentrum gepro jecteerd: 14 grote winkels en 10 dagwinkels, twee onder één kap voor wijkbediening. Blijft men voortbouioen in het tempo van nu, dan zal het inioonertal van Leiderdorp zich over 10 jaar meer dan verdubbeld hebben. Dit be draagt nu bijna 10.000. „OECUMENISCH FLUITSPEL In een openbare bijeenkomst in de Frankfurter Pauluskerk naar aan leiding van de vergadering van de Westelijke regionale synode van de Duitse Evangelische kerk sprak de secretaris-generaal van de Wereld raad van Kerken, dr. W. A. Visser 't Hooft uit Genève. Hy' maakte de balans op van de oecumenische be weging tot op dit ogenblik. Dr. Visser 't Hooft karakteriseerde de huidige situatie met deze woor den: „Het oecumenische fluitspel klinkt schoon, maar de kinderen (de kerken) zijn niet bereid te dansen" met een herinnering aan Jezus' woor den in Mattheus 11 17. Dr. Visser 't Hooft waarschuwde voor een „charmant oecumenisme" en voor een te ruim en te oppervlakkig ge bruik van het woord „eenheid laatste woord moet veeleer begrepen worden in de nieuwtestamentische zin van „gemeenschap". Er moet meer eerbied voor de bijbelse orde der dingen zijn. „Gemeenschap be hoort tot het wezen van het volk var God in de 20ste eeuw evengoed als in de eerste". Noch optimisten noch cynici heb- I ben naar de mening van dr. Visser I 't Hooft gelijk in een eenzijdig oor- j deel over de oecumenische beweging. „Ons tekortschieten zou niet zo ern- j stig zijn, als de belofte er niet was. I Het resultaat, dat wij beogen, is de I ïeden, dat we geen genoegen kun nen nemen met de huidige situatie". Er zijn inderdaad resultaten van de oecumenische beweging te melden, maar toch is nog niet overal zicht baar, dat de tijd van de eenheid ge komen is. Dr. Visser 't Hooft riep zijn toehoorders ertoe op de vrees te overwinnen, dat volle gemeen schap betekent uniformiteit, machts concentratie en onderdrukking van minderheden. Een gemeenschap mag ook niet gehinderd worden door al lerlei bindingen van politieke aard. Tenslotte moeten wij ons er voor hoeden, aldus dr. Visser 't Hooft, te spreken over „mijn" of „onze" kerk Nederlandse getuige in proces in Frankfort De Stichting voor Banistiek en Hdiek heeft voor de gemeente de -adviseerdtwee hoge banen van wit en licht- met in de broektop een blauw int ter hoogte van de witte waarop een wit oversnijdend de armen van het bruis ter van 1/3 van de zijde van het knt. Tenslotte een voorstel tot verlenen van een recht van voor het hebben van een gebouw op 't sportveld Overbos. De rechtbank van Graz, in Oosten rijk, heeft de voormalige onderbevel hebber van de SS in de Poolse stad Tarnopol, Friedrich Lex, tot vijftien jaar verzwaarde kerkerstraf ver De thans 63-jarige Lex heeft enige tienduizenden joden ter dood laten brengen. Voorts heeft hy zelf der tien joden vermoord. verder beschuldigd van hei samenstellen van jodentransporten, het Poolse concentratie kamp Belzec werden overgebracht. Lex heeft hoger beroep aangetekend. Twee dagen nè, zijn onverwachte arrestatie wegens sterke verdenking medeplichtigheid aan massa- 'd zijn tegen de voormalige kamparts dr. Franz Lucas (53 jaar), het Auschwitz-proces in Frank fort gisteren door een Nederlandse getuige opnieuw ernstige beschuldi gingen uitgebracht. De 55-jarige in stallateur Abraham de la Pemha uit Amsterdam verklaarde dat beklaagde duizenden niets vermoedende men de gaskamers heeft ingestuurd. Slechts ongeveer 500 van de 5000 gedeporteerden van een Nederlands Hongaars transport, die door Lucas op het perron van aankomst werden uitgezocht, zijn in leven gebleven. In april 1944 werd hij, De la Penha, zelf als jood naar Auschwitz overge bracht. Door beslissingen van Lucas zijn neens 150 zieke gevange- uit de ziekenafdeling van het in die gaskamers omgekomen. ZOETERWOUDE Ziekenhuisverpleging heeft nu 310 leden De Protestantse Vereniging voor Ziekenhuisverpleging hield haar al gemene jaarvergadering in „Ons Huis". Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat de vereniging 310 leden telt. Hij wees er nog op, dat het doel van de vereniging tevens is, het uit lenen van verplegingsartikelen, waar van ruimschoots gebruik wordt ge maakt. Het verslag van de penningmeester meldde een bezit van f7047,37. In 1963 was er een winst van f 364.34 en in 1964 een vermindering van f 215,31. Over 1964 werd aan verpleeggelden uitgekeerd f 58,90. De heer W. Wessel, die 40 jaar voorzitter van de vereniging is ge weest (van 1923 tot 1963) werd op voorstel van het bestuur door de vergadering benoemd tot ere-voor- zitter, waarbij hem een oorkonde werd overhandigd. De vergadering ging ermee ak koord de uitkering aan verpleegkos- ten te verhogen tot f 10,- per dag. By de bestuursverkiezing werden in de vacature van de heren H. Wessel en A. Varkevisser gekozen de heren J. D. Hulsbos Ezn. en H. Wessel jr. De la Penha zei ooggetuige van deze selectie te zijn geweest omdat hij toen als patiënt in de ziekenafdeling lag. Nooit van gehoord Twaalf voormalige nazi's hebben gisteren in het Auschwitzproces ver klaard er nooit van te hebben ge hoord dat iemand streng werd ge straft, omdat hy weigerde joden te vermoorden. Het dozijn, variërend van v malige hooggeplaatste SS-offioieren, Gestaipo-agenten en politiemannen, verklaarde dit tot steun aan het argument van de aanklager, dat de twintig beklaagden die hier terecht staan hadden kunnen weigeren te moorden zonder bevreesd te zijn gestraft te worden. De beklaagden, voormalige SS- bewakers en functionarissen, bewe ren, dat zij ook vermoord zouden zijn indien zij in Auschwitz hadden ge weigerd om te doden. Noske, een voormalige SS-luite- nant-kolonel en voormalig hoofd van de Gestapo in Dusseldorf, zei, dat hij in 1944 geweigerd had om deel te nemen aan de voorgenomen moord op een groep echtparen die gemengd gehuwd waren. Als gevolg daarvan werd hij alleen maar gedegradeerd tot soldaat en naar het front gestuurd, aldus Noske. OEGSTGEEST Ouderavond Groen van Prinsterenschool Het bestuur van de chr. nat Grom van Prinstererenschool aan de Hoge Mors hield de jaarlijkse ouderavond waarvoor van de zyde de ouders grote belangstelling bestond. De voorzitter, de heer E Bakels, sprak een begroeings- woord aan het slot waarvan 3 nieuwe leden van de oudercommissie wer den geïnstalleerd. Hierna was het de beurt aan de kinderen, die onder leiding van het hoofd der school, de heer H. War- op het podium kwamen. To neelstukjes, voordrachten, zangstuk jes etc werden in vlot tempo afge werkt. Alle medewerkenden hebben hun beste beentje voortgezet, maar bijzondere vermelding verdienen de leerlingen van de le en 2e klas, die zingend en sprekend „Sneeuwwitje" opvoerden, ingestudeerd onder lei ding van de onderwijzeres, mej. Post. Ook Nellie Wassenburg (accordeon) en Nelleke van Vliet en Ilse Lut (blokfluit) oogstten een dankbaar applaus. Na de pauze werd het huishoude lijk gedeelte afgewerkt. De aftreden de bestuursleden werden herkozen. 'Het financieel verslag over 1964 was gunstig. Ook was er gelegenheid voor de ouders om het werk dei" kinderen te bekijken en contacten te leggen met het onderwijzend personeel. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 26 maart Snljgroen 135 per bos, Anjers: rood 27-37. Arthur Towny Gold 25-! Newyorker 25-34, Carol 25-33, Garnet 27-36, Pink Sensation 36-50, Super Star 40-56 p. st. KATWIJK AAN DEN RUN, 26 maart Groenteveiling: waspeen per kist Al 6.60-8.60, A2 2.50-6, BI 7.30-8.0, B2 C2 40-1.60, witlof J spinazie 49-51, prei 34-97, rabarber 87, spruiten 1 109-154, id. 2 34 gelekool 8, rodekool 9-12, boerenkool l per kist 5.30-8.10 radijs per 100 bos 44, selderie per 100 bos 5-11, peterselie per 100 bos 8-16. Aanvoer waspeen 210.000 kg. RIJNSBURG, 26 maart Tulpen: "0-190, Apeldoorn 160-176, -160, Pink Glow 150-160, Pax 150-160, Denbola 170, d. Eerden 130-1 Fresia's: Golden Yellow 80-90. Sn Queen 90-100, Stockholm 100-110, Ma rijke 100-130 alles per bos, Anemonen 600-800, Narcissen koude grond 280- 37.50-41, Al 35- 42.50,~A2 12-26, prei 32-51 per 100 kg. TER AAR, 26 maart witlof 1 73, ld. B 42, id. stek 15, spinazie 49- ir 68-70, ld. afw. spruiten 37-74 alles per kilo. sla A 22-23, 5 alles per stuk, radijs 16-30, selderij 4-8 per bosje, stoofsla 80-1.20 p. i alleen i - Gods De hyacintenkwekers waren het merkwaardig eens over de vraagstuk ken, die het bestuur van de Vereni ging „De Hyacint" hen voorlegde. De vergadering stemde meteen over de vraag of men in het aanstaande jaar toestemming zou geven om meer op te planten. Het bestuur kan het bestuur van het PVS verzoeken uit naam van 367 stemmen het areaal niet te vergroten. In diezelfde brief zal men dat PVS verzoeken alle niet helemaal gezonde hyacintebollen uit de markt te nemen tegen een vergoeding van f 1 per kg. De voorzitter van deze vereniging, de heer C. Driehuizen zette in zijn openingstoespraak al uiteen, dat er bij een normale oogst meer hyacin ten te verwachten zijn dan de ex port zal kunnen verwerken. We zou den aan afzetbevordering moeten doen, maar dat kost veel geld. Hij voelde wel voor de gedachte eventuele overschotten niet allemaal te laten vermalen, er nuttig werk mee wordt gedaan door gratis verdeling onder school jeugd, parken Afwijkend Men wil de markt vrijhouden van minder goede hyacinten. Vooral de bloembollenbroeiers in Rünsburg weten met deze goedkope bollen de weg. Men kwam met het voorstel alle afwekende kwaliteiten te la ten opkopen voor een gulden per ki logram, verminderd met een even tuele aftrek voor de opkoop van de •chotten. is kritiek gekomen. Behalve technische opmerkingen en bereke- De raad van Voorschoten nam gisteravond een aantal besluiten, welke noodzakeiyk geacht werden om de financiële toestand van de gemeente iets gunstiger te doen wor den. Burgemeester L. de Kool was het met de gehele gemeenteraad eens, dat het verhogen van de straat- belastingen geen prettige zaak is. Er zijn door de overheid diverse beper kingen opgelegd aan de gemeenten, in Voorschoten gaat alles rustig door, ondanks het z.g. leningsplafond en verdere beperkende bepalingen op financieel gebied. Het college voert een progressief beleid, hierby door de raad gesteund. Willen B. en W. Voorschoten op dezelfde wijze bly- ven besturen, dan moeten er centen op tafel komen. Alle fracties hadden bezwaren, de KVP, Prot. Christ, en WD wilden echter het voorstel van B. en W. wel steunen, ook al ging het met een bloedend hart. De P. v. d. A., bij mon de van drs. Stoker, wees deze ver hoging echter pertinent af. Burgemeester De Kool betoogde, dat uit deze verhoging een meer op brengst komt van ongeveer f 50.000 en vroeg aan de PvdA dan een an dere weg te tonen, wil de gemeente niet in ernstige financiële moeilijk heden komen en hierdoor urgente financiële voorstellen niet kan rea liseren. Mevr. Stoker (PvdA) stelde dat de voorstellen voor het bestuur van B. en W. moeten komen en niet uit de raad. Zij zou het beslist niet erg vinden indien de gemeente een ern stig tekort op de begroting zou krij gen. De heer Fortanier (KVP) sprak als zijn mening uit, dat de houding van de PvdA een goede beleidsvoe ring onmogelijk maakt voor B. en W. De PvdA (dr. Pels was afwezig) liet zidh niet om praten en stemde tegen de verhoging van de Straatbelastin gen. Was de verhoging van de straatbe lastingen nodig om een enigszins re delijke vergoeding te verkrijgen voor gedane werken, anders ligt het bij de verhoging van de elclctriciteitstarie- ven. Het gemeentelijk elektriciteits bedrijf maakt nog steeds winst. Daar Voorschoten echter een distribueren de taak heeft en Leiden een produ cerende taak inzake de energievoor zieningen, is Voorschoten contrac tueel verplicht de tarieven te verho gen omdat Leiden te tekort heeft. Er werden vele woorden over gespro ken, maar het voorstel werd tenslot te aangenomen. Er ontstaat een meer winst van f 30.000 per jaar. Bij een tweetal voorstellen kwam het parkeerprobleem naar voren. Bij de mededeling, dat de torenflat aan de Oranjekade verlaagd wordt van negen lagen naar zes woonlagen, waardoor de goedkeuring verwacht kan worden, kwamen er stemmen uit de raad waar de V.A.M. de auto's moet laten, die thans op deze plaats staan. Wethouder Dekker (P.C.) meende de raad gerust te kunnen stellen, door te zeggen dat hij reeds in on derhandeling is met de V.AM. om trent een andere parkeerplaats. De heer De Groot (WD) citeerde de wethouder uit een oud raadsver- slag, waarin dezelfde wethouder stelde, dat elk groot bedrijf dat auto's aantrekt zelf voor parkeerge legenheid moet zorgen. Wethouder Dekker (P.C.) herstelde zijn opmer king door te zeggen, dat hy slechts met de V.A.M. onderhandelt om een stuk gemeentegrond te verkopen, waarvan deze instelling een nieuwe parkeerplaats kan maken. Het zag er in het begin naar uit, dat het voorstel van B. en W. tot het maken van parkeerhavens in de Raadhuislaan door de raad afgewe zen zou worden. Uiteindelijk werd het voorstel van B. en W. aangeno men met 8 tegen 7 stemmen. (Dr. Kamminga en dr. Pels waren afwe zig). Bij het slopen van „Zomerzorg" in Alphen De dertienjarige Wim Tuis, zoon van een sloper van bouw werken uit Linschoten, is van morgen omstreeks negen uur om het leven gekomen toen bij het slopen van café-restaurant „Zo merzorg" aan de Stationsstraat in Alphen aan den Rijn een muur instortte. Met de 33-jarige chauffeur-sloper A. Hubrechts uit Linschoten was hy op de zolder van het pand bezig met Het pand „Zomerzorg", aan de Stationsstraat in Alphen aan den Rijn, dat thans gesloopt wordt. (Foto Leldsch Dagblad) het verwüderen van houten spanten. Plotseling stortte, door nog onbeken de oorzaak, de zymuur in. De jongen en de sloper werden onder het puin bedolven. Wim Tuis was op slag dood en de heer Hubrechts werd zeer zwaar ge wond naar het ziekenhuis „Ope Dei" in Woerden overgebracht, zyn toestand is zeer ernstig. ningen was er de stem van de Ryns- burgse broeier A. Ravensbergen. Deze wees op de verkoop van hya cinten in Zwitserland. Zyn dochter had daarby meegeholpen en schreef naar huis, dat ze zeker bij twaalf duizend van de vyf tienduizend ver kochte potjes had moeten vertellen, wat voor bloemen hyacinten waren. De enige methode om de hyacin ten te populariseren is ze „by de juffrouw thuis" te brengen, tegen el ke prijs. Vernietigen van welke kwa liteit is onjuist, zo lang er nog bloe men uit komen. Zyn pleidooi kwam neer op het verwijt, dat men over een artikel spreekt, dat by slechts enkele mensen in de wereld bekend is. Daaraan moet men iets veran deren De voorzitter kon een dergeiyke bewering niet zo maar ontkennen, maar het hielp hem niet over de ge dachte heen, dat men toch moet trachten minder goede kwaliteiten uit de markt te nemen. Hij stond niet alleen, 353 stemmen stonden achter hem en 78 niet. Areaal Bij het punt, al dan niet uitbrei den van het areaal, zei de voorzit ter, dat er verleden jaar grotere hya cinten waren gegroeid dan men re- delijkerwys had kunnen verwachten. Dit neemt echter niet weg, dat er ondanks dat toch over zouden zijn geweest. Dit jaar zullen er weer veel wor den gerooid, omdat een normaal ge was tussen goed en best ligt. Het leek hem voor de export onmogelijk om het aanbod weg te werken. Men zal dus hoogstwaarschynlyk een overschot op te kopen krygen. Dat zal niet zuinig zyn, te meer daar het bestuur van de Stichting Bloembol- lensurplusfonds zal trachten de sterk ingekrompen Er zyn kwekers, die zijn, dat men in de EEG niet moet trachten tegen de tyd op te roeien eu ieder de consequenties van zyn eigen bedrijfsbeleid moet laten dra gen. Ook de heer W. Murk behoor de tot hen. In zyn pleidooi naar aanleiding van herinneringen van de heer Lefeber wilde hij opwekken tot ijheid. Eigenlijk mag hy niet meer spreken en moet zich rustig houden. Hij kan het niet. Tot verbijstering van alle vergaderden zeeg hij ineen. Na onderzoek door een arts werd hy naar huis gebracht. Men heeft nog gestemd, maar de lust tot vergade- len was voorby. LEIDERDORP Raadsagenda De gemeenteraad van Leiderdorp komt maandagavond kwart voor acht in openbare vergadering by een ter behandeling van de volgende agenda: Voorstel tot wyziging der verplaat singskostenverordening voorstel tot vaststelling van een nieuwe bezoldi gingsverordening voor het gemeente- personeel; voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding voor het vakonderwys, voor het jaar 1965, aan de Vereniging voor Chr. Uitgebreid Lager Onderwys; voorstel tot verhoging der wethouderssalaris - per 1 januari 1965; voorstel tot het verlenen van voorschotten op de exploitatievergoedingen over 1965 aan de byzondere lagere scholen; voorstel tot het beschikbaarstellen van ruim te ten behoeve van het kleuteronder- wys aan de Vereniging voor Prot. Chr. Kleuteronderwys; voorstel tot het verlenen van voorschotten op de exploitatievergoedingen over 1965 aan de byzondere kleuterscholen; voorstel tot nadere plaatsbepaling van de openbare kleuterschool in de Oranje- wyk; voorstel tot vaststelling van de vergoeding voor het medegebruik van het gymnastieklokaal over 1964 ten behoeve van de Vereniging voor Chr. Uitgebreid Lager Onderwys; voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding voor het medegebruik het gymnastieklokaal over 1965, de Vereniging voor Chr. Uitge breid Lager Onderwys; voorstel tot het verlenen van medewerking, als bedoeld in artikel 72 e.v. der Lager- onderwyswet 1920, aan de Hervormde Schoolvereniging, ten behoeve van de vervanging van de ketel van de cen trale verwarming; voorstel tot aan koop van een perceeltje straat, ge legen tussen De Achthovenerweg en het Jaagpad; voorstel tot vaststelling van een nieuwe spaarverordening voor het gemeentepersoneel; voorstel tot het besshikbaarstellen van een krediet voor de bouw van een singel gemaal in de Zyllaan en Meyepolder; voorstel tot het opnieuw huren van een perceel grond, gelegen aan de Resedastraat, ten behoeve van een speeltuin; voorstel tot wyziging der verordening op het cultuurfonds; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van de jachthaven „De Does"; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzie ningen in het schoolgebouw Hoofd straat 103; voorstel tot vaststelling comptabiliteitsbesluiten. Nr, 118. Burgerlijke Stand Broers der Zwari en N. E. Roest; Antonla A. H., dr van G. W. van Wet steen; Paulus A..

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17