de ine oorlog' bij Defensie Snijbonen op Leidse veiling In één avond 12.000 gulden voorSoemba TENNISCLUBS FUSIEREN Rembrandt brengt 8 miljoen op Witte - volkswagenrijders „Waar was u in de naeht van moord? Jongeren willen samenwerking van K.V.F. A.R.P.enC.H.U. BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 19 MAART 1963 onze Haagse correspondent) jlsvermoedende lunchpauze - (laars op het Haagse Plein vandaag opgeschrikt door eldig tumult, dat omstreeks 'middaguur achter de statige vensters van het departe- van Defensie losbarstte, ilden niet lang te raden naar jrzaak van het kabaal, want er een paar minuten waren ïeken, manifesteerden de {beden zich ook buiten het Met een dreunende klap [ijzelde een keurige kantoor- jjfmachine de dubbele ramen, je werkvertrekken van secre- jeneraal J. H. Wieffering van jjtenwereld isoleren. Onmid- daarna zeilde een fraaie rplant door het gat naar gevolgd door een uiteenlo- sortering kantoormeubilair, oorzaker van dit twintig mi- aanhoudende defensiebom- iment was een referendaris, «en genoegen wilde nemen je afwezigheid van de secre- generaal, met wie hij een ihoud had willen hebben, tg eerst de secretaresse van [er Wieffering de stuipen op |f, Toen hij zonder enige aan- ig met brievenbakjes ging en, nadat de vrouw in paniek gevlucht, ontlaadde zijn ge- zich pas goed in een zinloze slingsactie, waarbij geen voor op zjjn plaats bleef. 1 niet één stukje meubilair iLpte aan zijn razernij. Voor van het stomverbaasde hoopte zich een collectie alie varieerde van delfsblauwe i tot een dikteermachine. Een ir, die zich in de kamer de, kreeg een koperen vaas zijn hoofd geslingerd en pas een in het krijgsrumoer ge il korporaal het slagveld be- f kon de hoofdambtenaar tot Prden gebracht, r arriveerde ook de ge- olitie, die zich echter kon eloning voor ïrugbrengen schilderij ,'entraal Expertise Bureau te _!im heeft namens de betrok- luradeuren een beloning van tgeloofd voor degenen (n) die it het in onbeschadigde staat krijgen van het waardevol- lerstuk „Het vinden van Mo- kunstwerk, van de Neder- schilder Bartholomeus sg (1598-1657), ls gelijk ge- het Centraal Museum in Baüwyska-Museer in Stock- het schilderij bij hoge uit- in bruikleen afgestaan overzichtstentoonstelling idse 17de eeuwse Italian! - la/ndschapschilders". 1 edische diensten tdorp: Dokter Van 't Woud, iaat 40, Leiderdorp, tel. 30070. Leeuwen, Bonifaciusstraat lerwoude, tel. 34673. Igeest: Dokter Held, tel. 52255. ichoten: Dokter V. d. Kooy, J. iolaan 5, tel. 2527. Tandarts 1 K, Schoolstraat 60, 9.30 u. :k Herdingh en Blanken, Ho- 171, Leiden. Jiond: Dokter Walenkamp, 111-220. Zr. Muhlhaus, Dr. laan 3. out, tel. 02532-8122. inaan Dokter Paulides, Van Njjeveltstraat 42, tel. 4561. Tolingen, Wilhelmina- tel. 8303. Wassenaarse Apo- Schouwweg 32, tel. 2402. EERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornells, zn van C. G. A ea M. M. C. Egberts; Ohrls- Jonella, dr van J de Koning en -punelzwaai; Petrus Gabriel, zn J. Bavelaax; iter; Fréderik P., zn van J. van an en S. L. Roest; Arina Hele- ie, dr van J. F. Demmenie en Klaveren; I. M. Tensen; Maria Jo- Barbara, dr 3A. M. Fit. ONDERTROUWD in Es en H. P. Schmidt; L. A. C. G, van 't Hoofd; R. Jo- - C. H. de Haas; A. Kanis en l'tema; B. Kop en G. M. van de M. te Boekhorst en J. Jon- S. M. Vlasveld en G. M. M 0 selberg; G. P. Arnoldus J. JT'Degen en H. du Prle; teune en L. M. Cattln; P. A Eysten en H. W. Neervoort. GETROUWD der Zwet en P. Hijman; 1 A. P. Bink; A. M. NIJs L. A. del Pr ado eert; J. van der Zeeuw en A. T. C. A. Verlaan en M. C. r~, P. L. van der Walle en Interna; A. J. Verhoeven e M. Devilee. OVERLEDEN Beek, 55 Jr, r beperken tot het in ogenschouw nemen van de situatie. Na een onderhoud met een arts van de militaire geneermmaige dienst kon de referendaris enigszins be koeld naar huis gaan. Het huis houdelijk personeel van het depar tement heeft zich de hele middag bezig gehouden met de hopeloze opgaaf om de kamers weer enig zins op orde te brengen. Het wordt voorjaar. Dat merkt ook de Leidse Coöperatieve groente- en fruitveiling. In het begin van deze week werd en de eerste tomaten aangevoerd, vanmiddag was het de beurt aan de eerste partij snijbo nen. Aanvoerder E. J. Zegwaard uit Zoetermeer kreeg van commissionair J. Deijn uit Leiden f 7,90 per kilo voor dat eerste partijtje. Boskoop schonk met gulle hand In het geref. jeugdgebouw „De Loods" in Boskoop heerste gister avond een voelbare spanning, toen klokslag 8 uur ruim 30 jeugdige me dewerkers zich verspreidden over ge heel Boskoop om ongeveer 640 enve loppen op te halen als antwoord op de ingezette actie voor Soemba. De verwaching was f 10.000. Het uitein delijk resultaat was ruim f 12.000. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het geref. jeugdwerk in Boskoop had men .zoals reeds eerder werd gemeld, het plan opgevat een >fbedrag van f 10.000 bijeen te brengen om daarmee de uitzending een las-teohnicus naar Soemba, in het kader van het Werelddiako- naat, mogelijk te maken. Dit sympathieke plan slaagde. Toen >or de vele verzamelde belangstel lenden in De Loods op het aankon digingsbord werd bekend gemaakt sr een (voorlopig) totaal was van f 11.881,42, kwamen vanuit de zaal spontaan de rondmakers, die het to taal bedrag brachten op f 12.051,25. Aanbieding VOORSCHOTEN Bijzondere dienst in de geref. kerk In de gereformeerde Kerk zal mdagmiddag 5 uur een bijzondere dienst worden gehouden, waarvoor speciaal de aandacht wordt ge vraagd van belangstellenden, die niet bij deze kerk zijn aangesloten. Het thema van de dienst waarin Ds. Smit zal voorgaan is. Mensen morgen zijn „wel van gisteren. Muzikale medewerking wordt ver leend door de bekende bariton Jaap Terpstra en de organist W. J. Landsman. Verloofden maken uitstapjes Prinses Margriet en haar verloof de hebben deze week doorgebracht met het maken van pleziertochtjes, die vrijwel onopgemerkt zijn geble ven. Dit laatste is niet zo onbegrij pelijk, want de prinses reed in een kleine hofauto waarvan de AA-num- mers vervangen zijn door een ge woon kenteken. Het verloofde paar heeft ondermeer een bezoek ge bracht aan prinses Armgard. Prin ses Margriet verblijft met prinses Christina in paleis Soestdijk. De heer Van Vollenhoven logeert bij de secretaris van de Koningin. MARKTBERICHTEN koeien 60, pinken 11, nuchtere kalveren 30, fokschapen 50, 780, varkens (zeugen) 27, schrammen 107, biggen 571, totaal 2324 Prijzen: melkkoeien f 1075-1400 p. st„ 3,25-4.30 per kg schoon en f 725-1350 p. st., pln- lamm. f 115-175 ld., varkens (zeugen) Handel melkkoeien rustig, (zeugen) goed, schrammen en biggen prei 20-57, spinazie 51-74, stoofsla 40 55, spruiten 40-95, komkommers 71, uien 27-43, witlof 60-98 per 100 kg, komkommers 23-61, sla A 10-24 per 100 et., radijs 20-46 per 100 bos. LEIDEN, 19 maart Kaasmarkt: aangevoerd 2 partijen Goudse kaas. No teringen: Goudse kaas le kwal. tot 4 kop 80-120, 2 kop 50-85 per tak, Snij- groen 75-135, Narcissen 75-110 p. bos, Star 75-100 per stuk, Nymph 90-140 p. ROELOFARENDSVEEN, 18 maart Irissen 1.65-2.00, Fresia's 58-1.10, Bi. Druifjes 21-34, Anemonen 55-87, Nar cissen King Alfred 78-1.05, Carlton 72 95, Early Glory 67-88, Pionier 62-76, Buxton 54-69, l'lnnocence 65-73, For- 67-82, Narcissen k. grond 32-43, Tulpen Apeldoorn 1.40-2.05, Roze Cop- -v star 45-68, v. d. olden Harvest 1.00- 1.35, Lustige Wltwe 90-1.45 Edith Eddy 70-1.05, Pr. v. Oos tenrijk 60-90, Athleet 1.05-1.35, Refor- ma 1.10-1.55, Piccadilly 90-1.30, Queen Elisabeth 1.10-1.55, John Gay 1.00' 1.05-1.30, Parkiettulpen 1 Sulpher Cloud 90-1.30, Wm. i 1.00-1.55, Paris 90-1.30, Bellona 1.05- 1.60 per bos. Am. Anjers 21-36, Rozen 38-69 p. de symbolische aanbieding van dit ag aan prof. L. Onvlee van het Geref. Diaconaal Bureau. Daarbij werd opgemerkt, dat het niet het eindbedrag is, want alle inschrijffor mulieren zijn nog niet binnen. Verder volgt zondag nog de collecte voor het Werelddiakonaat. Prof. Onvlee bleek bijzonder ver rast met dit resultaat. Prof. Onvlee deelde mee, dat de jongeman, die straks naar Soemba zal vertrekken in een speciale kerk dienst vanuit de geref. kerk in Bos koop zal worden uitgezonden. Omdat en speciale band -tussen Soemba Boskoop is, overhandigde prof. Onvlee een prachtige doek, afkom stig van het Indonesische eiland, als geschenk aan de Boskoopse geref. jeugd. Deze bijzondere avond werd be sloten met het zingen van het lied: Halleluja, eeuwig dank en ere. Met bromfiets - in Leiden gestolen - naar dansfeest Het waren allemaal wel heel verve lende feiten, welke een 18-jarige tuindersknecht uit Delft had begaan. Hij ging op 25 oktober op weg om :n familielid in Voorschoten te be zoeken. Hij stapte in de trein, doch toen hij in Leiden op het Stations plein stond, verdwenen plotseling alle e voornemens, toen hij daar een e bromfiets voor het grijpen zag. Hij greep en reed erop naar Alphen den Rijn, Daar bezocht hij een dansavond, hing er nog een beetje rond en zette vervolgens koers naar Delft. Daar zette hij de bromfiets ergens tegen de muur. Uit was de pret. Doch de Delftse politie, die de bromfiets vond, ging aan het speuren De tuin dersknecht werd aangehouden en moest zich nu voor de Haagse recht bank verantwoorden. „Het ging net zo goed", wist de of ficier van Justitie. De officier wilde verdachte toch graag weer in het goede spoor brengen. Misschien wordt het beter", uitte hij de wens. Daarom volstond hij met een eis in een maand gevangenisstraf voor waardelijk met proeftijd van drie jaar. De rechtbank zal op 1 april uit spraak doen. Het is er dan tóch van gekomen: de Hillegomse Tennisclub (HTC) en de r.-k. tennisvereniging „Ready" hebben besloten te fuseren. Er werd jaren geleden al over gesproken en al pratende en overleggende is men gelromen tot het punt, waarop de knoop definitief doorgehakt kon worden. Dat is nu dus gebeurd. Verleden jaar werd de definitieve basis eigenlijk gelegd. In het begin van het seizoen 1964 besloten HTC en „Ready" al om samen de vier ba nen van het Gemeentelijke Tennis park aan de Prinses Marijkestraat te gaan bespelen. Men besloot toen ook om samen alle evenementen te gaan organiseren. De vereniging „Ready" is nu op gegaan in de HTC, die ook deze naam blijft voeren. In totaal telt men nu ruim 300 leden. Het bestuur heeft de hoop, binnen afzienbare tijd over een vijfde baan te kunnen beschikken, niet opgegeven. Aan die 'Üfde baan is dringend behoefte. Voor het beheer van het tennis park en voor de training heeft men voor dit seizoen opnieuw de heer Oostinga uit Haarlem aangetrokken. Bij de training zal weer gebruik wor den gemaakt van de tennisrobot; en kele leden die de tennissport een zeer warm hart toedragen, legden verleden jaar de middelen op tafel om tot aankoop van deze (vrij kost bare) machine over te gaan. Het ls opmerkelijk dat de fusie wordt aangegaan in een jaar, dat beide verenigingen jubileren. Zowel „Ready" als HTC werden tien jaar geleden opgericht. Nu gaat men het jubileum samen vieren ook. In de periode van 9 juni tot 3 juli wordt een groot invitatie-toernooi georga niseerd. Hiervoor zullen ook spelers van verenigingen uit de omliggende plaatsen worden uitgenodigd. Onze correspondent in Lon den deelt mee dat de veiling van Rembrandts schilderij van zijn zoontje Titus het recordbedrag van f 7 miljoen 980.000 gulden heeft opgebracht. Het schiderij werd verkocht voor de Norton Simon Stichting in Los Angeles. Het portret meet 62.23 bij 52 centimeter. Het was een van de vijf wereldberoemde meester werken die eigendom waren van sir Francis en Lady Cook. OUDE WETERING EHBO-wedstrijd De E.H.B.O. in Oude Wetering organiseerde gisteravond een kring - wedstrijd in café J. Heemskerk in Roelofarendsveen. Aan deze wedstrijd namen vijf ploegen deel van de kring Haarlemmermeer e.o. De jury bestond uit de doktoren Haselen, v. d. Werf, Glansbeek v. d. Zee. De ploeg van de organiserende vereniging bestond uit mej. De Jeu (leidster), mevr. Kni'bbe en G. P. Vergunst. Zij behaalde de derde prijs. ZOETERWOUDE BEGRAFENIS H. WITTEVEEN Onder veel belangstelling heeft de begrafenis plaatsgevonden van heer H. Witteveen, in leven hoofd der Openbare Lagere School te Zoe- terwoude. De schoolkinderen brach ten hun meester een laatste groet, toen de rouwstoet uit het dorp naar Epe vertrok. Aan de groeve werd het woord ge voerd door burgemeester Detmers, ds. Hengstmangers en de heer Flent- gen (oud-collega van de overledene). De oudste zoon, de heer B, Witte veen, sprak een dankwoord, waarin hij ook met dankbaarheid getuigde, hoe zeer het onderwijs zijn vader aan het hart lag. Ook een afvaardiging van Oudercommissie en 4 kinderen uit de hoogste klassen maakten deze droeve plechtigheid in Epe mee. 95 (Van onze Rotterdamse correspondent) „Van wie was de witte volkswagen, die in de nacht van 22 op 23 juli 1964 nabü de woning van de vermoorde onderwijzeres Eily Hagers aan de IJsclubdwarsstraat zou hebben ge staan?" Een betrekkelijk betrouw- Studiecommissie huisvesting Zoals bekend besloot de raad on langs tot instelling van een studie commissie inzake huisvestingsaange legenheden. Deze commissie zal be staan uit ten hoogste veertien le den, te weten twee raadsleden en een vertegenwoordiger uit de kring van huiseigenaren, woningbouwverenigin gen, vakbonden, middenstandscentra- le, bejaarden, jongeren, maatschap pelijk werksters, vrouwencontact, stu dentenhuisvesting, artsen, universiteit en bedrijfsleven. Met betrekking tot de uit deze groeperingen te benoemen personen doen B. en W. thans, na diverse instellingen en organisaties te heb ben geraadpleegd, de volgende, niet alfabetische, aanbeveling: huiseige- aren: 1. de heer O. T. J. Bik, 2. de heer J. A. Eiehhorn; woningbouw verenigingen: 1. de heer H. van Wei zen, 2. de heer W. G. van Katwijk; vakbonden: 1. de heer Th. J. de Wil de, 2. de heer P. W. de la Rivière; middenstandscentrale: 1. de heer W. Th. v. d. Holst, 2. de heer A. J. Kors; bejaarden: 1. mej. A. J. van Nienes, 2. mej. M. B. Kemp; jongeren: 1 de heer J. P. v. d. Kamp, 2. de heer P. W. Schut; maatschappelijk werk sters: 1. mej. M. Noordman, 2. mej. J. H. Kapteijn; vrouwencontact: 1. mevr. A. C. A. Kriest-de Haan, 2. mevr. B. Wondergem-Annokkee; stu dentenhuisvesting: 1. de heer D. C. den Haan, 2. de heer professor dr. K. W. Taconis; artsen: over deze aanbeveling wordt nog nader overleg gepleegd; universiteitr de heer J. Wieffering (in overeenstemming met het advies van curatoren, willen B, en W. voor de universiteit met de aanbeveling van één kandidaat vol staan) en bedrijfsleven: 1. de heer A. B. Huls, 2. mej. mr. H. G Streeder. De Leidse Studenten Raad heeft verzocht in de commissie ook vertegenwoordiging van de studenten te benoemen. De Leidse Studenten Raad is oordeel, dat de studenten een plaats in de commissie dienen te krijgen in verband met het grote aantal stu denten, dat deel uitmaakt van d< Leidse bevolking en de bijzondere problemen, die huisvesting van studenten met zich brengt. Voor deze argumentatie hebben B. en W. vol ledig begrip. Hierbij dient echter te worden bedacht, dat juist met het oog hierop is besloten in de commis sie een vertegenwoordiger van d< Stichting Leidse Studentenhuisves ting op te nemen. In dit verband wil len B. en W. er nog op wijzen, dat in het bestuur van deze stichting ook studenten zitting hebben. Voorts kan worden aangenomen, dat ook de uni versitaire vertegenwoordiger de no dige aandacht zal vragen voor de husvestngsmoelijkheden, waarmee de studenten te kampen hebben. B. en W. zijn de mening toege daan, dat voor een goede vervulling van de taak van de commissie geen voldoende reden aanwezig is daarnaast aan de studenten een zonderlij fce plaats in de commissie toe te wijzen. In verband hiermede en omdat het voor een doelmatig optreden van de commissie gewenst is het aantal leden tot het strikt noodzakelijke te beperken, ontraden B. en W. de raad om aan het zoek van de Leidse Studenten Raad gevolg te geven. Z0MERPLANNEN VAN VOLKSHUIS Ook voor het Leidse Volkshuis be tekent het voorjaar: plannen maken voor het komende vakantieseizoen. Zo staan er weer verschillende zo merkampen op het programma. Er is een pinksterkamp voor meis jes in Noordwijkerhout, een kinder kamp, eveneens in Noordwijkerhout en de meisjes tussen 11 en 14 jaar kunnen terecht in een meisjeskamp dat in Oud-Leusden wordt gehouden. Verder zijn er jongenskampen, wa tersportkampen, f ietszwerftochten en een tienerkamp van het „Spinneweb", een groep van het Leidse Volkshuis. De jongens en meisjes hoeven dus niet stil te zitten in de vakantietijd. De traditionele gezinskampen ver vallen dit jaar. Door prijsstijgingen zijn deze te kostbaar geworden. Plan nen voor de naaste toekomst zijn er ook. Zo wordt op 21 maart het voor- j aars-Volkshuisfestival gehouden. Daar zal onder meer het toneelstuk „De kristallen bol" worden opge- voer. Datzelfde toneelstuk wordt op 25 maart opgevoerd voor de vrou- v/enontwikkelingsgroep. In het maart nummer van het orgaan van het Leidse Volkshuis, „Perspectief", staan naast de plannen voor het zomersei zoen, vele nieuwtjes over de activi teiten van de verschillende clubs. JURIDISCH STUDENTENCONGRES Van 20 tot 24 april wordt in Leiden het landelijk juridisch studenten congres 1965 gehouden, dat is gewijd het stakingsrecht. Na de opening dinsdagavond 20 april, door prof. J. ran Bemmelen, spreekt prof. mr. H. Drion (Leiden) over de betekenis het Panhonlibco-arrest voor het stakingsrecht. De volgende dag zijn de sprekers prof. mr. P. Borst (Am sterdam), (stalking, dwangsom, arbi trage) en de heer F. G. van der Gun, seoretaris van het Ned. Katholiek Vakverbond (vakbeweging en sta kingsrecht). Donderdag 22 april ver meldt het programma een lezing door prof. mr. H. L. Bakels (Gro ningen) (de overheid als wetgever) en op de laatste dag, 23 april, spre ken prof. dr. A. Heertje (Amster dam) (is staken economisch?) en prof. dr. N. E. H. van Esveld (Rot terdam) (het Europees sociaal hand vest en d!e Nederlandse opvattingen). Geen tuinhuisjes in Oostvlietpolder Het raadslid, de heer L. F. Molle (P. v. d. A.), heeft zioh met de vol gende vragen tot het college van B. en W. gericht, met het verzoek hem daarop in de raadszitting van mt dag as. te antwoorden. 1. Kan het college mededelen of er een afspraak met het gemeentebe stuur van Zoeterwoude bestaat om de volkstuincomplexen aan de Oost vlietpolder voorlopig „blank" te houden, d.w.z. dat er geen huisjes op gebauwd zullen worden? 2. Is het college niet van mening, dat indien het antwoord op deze vraag ontkennend luidt, het gemeen tebestuur van Zoeterwoude attent gemaakt dient te worden op de foutieve voorlichting, die het in deze zaak geeft? 3. Indien het antwoord bevestigend luidt is het college van B. en W. dan bereid om deze afspraak bij het gemeentebestuur van Zoeterwoude te herroepen? Coupeuse gehuldigd Kwart eeuw bij V en D Mejuffrouw A, W. L. v. d. Slot, cou peuse, vierde vanmorgen bij Vroom en Dreesmann haar zilveren jubileum Op het overdekte dakterras werd ontvangen door de adjunct-directeur mr. W. Kerckhoff, die de jubilaresse schetste als een vakbekwaam en scheiden medewerkster. Eenvoudig, zonder opsmuk en door en door eer lijk, zo karakteriseerde hij mejuf frouw v. d. Slot. En wat haar vak betreft, de moei lijkste opdrachten konden aan haar worden toevertrouwd. Namens de di rectie bood mr. Kerckhoff een ge schenk onder couvert aan en na mens de Maatschappij van Nijver heid en Handel mocht hij haar trouw en toewijding eren met het vererend getuigschrift, de draagme- daille en de legpenning van deze maatschappij. Voor de opening van het bedijf was mejuffrouw v. d. Slot reeds door het personeel ontvangen, bij welke gelegenheid de heer Gribnau, be drijfsleider, haar loopbaan bij het bedrijf releveerde. Enige medewek- sters van atelier en confectie-af- delingen voerden nog het woord, waarbij vooral benadrukt werd, dat de jubilaresse een toeverlaat is, als er gecompliceerde spoedopdrachten moeten worden uitgevoerd. Allen, die het woord voerden, toon den ook met geschenken hun waar dering voor het werk en karakter van mejuffrouw v. d. Slot. bare getuige zou een witte volks wagen in de bewuste nacht in de IJsclubdwarsstraat in Rotterdam oost hebbeft zien staan. Dit is voor de recherche aanleiding geweest aan niet minder dan 47.000 Nederlanders, die in juli 1964 in een dergelijke volkswagen reden, een enquêteformulier toe te zenden. Reeds hebben vele duizenden V.W.- rijders gereageerd. Men is thans bezig met het nagaan van de ver strekte gegevens. Uiteraard hoopt men, dat nog meer gegevens zullen binnenkomen. Het is vanzelfspre kend, dat men niets onbeproefd wil laten om de dader op te sporen. En die dader kan heel goed de bestuur der van de gesignaleerde auto zijn geweest. De lange tijd na de moord door de politie gedane mededeling, dat onder het stoffelijk overschot een manchetknoop lag. welke mede deling met een afbeelding van het gevondene in de meeste Nederlandse dagbladen is gepubliceerd, heeft geen enkel nieuw gezichtspunt op geleverd. In dit bericht stond ook, dat er een kettinkje elders in de kamer was gevonden. De dagelijkse besturen van de jon gerenorganisaties van KVP, ARP en CHU hebben in een gemeenschappe lijk telegram, gericht aan de fractie voorzitters van hun partijen, aan gedrongen op het bewaren van de bestaande samenwerking tussen deze drie partijen. Het telegram is voorts ter kennisneming aan de diverse partij voorzitters gezonden. De letterlijke tekst van het tele gram luidt: „De dagelijkse besturen van de centrale jongerengroep van de KVP, van de Arjos en van de FHJG, van mening zijnde, dat in samenwerking van KVP, ARP en CHU d'e juiste waarboa-gen worden geschapen voor een door deze par tijen gewenst beleid, doen een drin gend beroep op U te trachten deze samenwerking te bewaren en in zo groot mogelijke eenheid op te tre den bij de huidige kabinetscrisis". BEURSOVERZICHT Gedrukte markt; K.L.M. 141.- AMSTERDAM, 19 maart. Het Damrak heeft vanmiddag de beursweek afgesloten met een ge drukte stemming voor het merendeel van de internationale waarden. Ook de overige sectoren gaven lichte koersdalingen te zien. De handel was mede in verband met het naderende weekeinde zeer kalm. Philips moest wederom terrein prijsgeven op circa 151, tegen gisteren als slotprijs 152,50. Dit door Amerikaans aanbod in een dunne markt. In Amsterdam vreest men aanbod van Stockdivldenden in de Philipshoek. Unilever was f- 1- lager op 130.50. Kon. Olie daalde een halve gulden tot 148,50. Hoogovens was nauwelijks prijshoudend met een koers van 543. Aku bood goed weerstand door dekkingsaankopen. Gedaan werd circa 510 (509). De aanhoudende koersstijging in Wall Street van de Amerikaanse dochter van Aku de American Enka, leidde vandaag tot dekkingsaankopen in Amsterdam. De hoek van KLM was weer „open". De omzetten waren echter gering. Gedaan werd dalend van f. 143 tot f. 139. De stukken verlieten de markt op ca f. 141 (f. 143). In Wall Street bedroegen de baisse posities gisteren 53.589 aandelen van f. 100 nominaal. Dit betekent een zesde gedeelte van het in Ameri kaanse handen bevindende aande lenkapitaal van de KLM. In de Scheepvaartsector vielen de koersen tegen. Holland-Amerika Lijn en Van Nievelt ondergingen opnieuw een koersreactie. Toch hebben deze fondsen deze beursweek een koers- avance te zien gegeven van resp. circa 11 en 16 punten. Ook Scheep vaart-Unie was lager. Rott. Lloyd kon zich goed handhaven. De stem ming voor de leidende cultures was nauwelijks prijshoudend, die van de Staatsfondsen goed prijshoudend. Heinekens' bier, welk fonds de laatste tijd sterk in koers is geste gen, werd wederom lager geadvi seerd. Enkes alsmede Thomassen en Drijver gaven geen veranderingen van betekenis te zien op de aange kondigde onveranderde dividenden van resp. 10 en 20 procent. Het divi dend van de Alg. Bank Nederland is vandaag vastgesteld op 14%, over eenkomstig de indertijd bij de fusie uitgesproken verwachting. WISSELKOERSEN Londen 10.04%—10.05%; New York 3.60—3.60%: Montreal 3.32H—3-32J g Parijs 73.43%73.48%: Brussel 7.25% —7.25%: Frankfort 90.52%—90.57% Stockholm 70.11—70.16; Zürich 82.86%—82.91%; Milaan 57.62%— 57.67%; Kopenhagen 52.01%—52.06% Oslo 50.2950.34; Wenen 13.93%— 13.943/4: Lissabon 12.53V4—12.54% Vrijdag, 19 maart 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5% Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-n 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4V* Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '47 3% Ned. '53 3% Ned. '48 3% Ned. '50 I-II 3% Ned. '54 I-H 3% Ned '55 13% Ned. '55 H 3% Ned. '37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. dol. in. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indiè "37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% 95% 94% 95% 94% 93% 90% 97% 0112 103 A 95% 93% 92% 91% 91% 83% 88A 8512 87% 87% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Iter. HVA-mij. LK.Ü >eli My cert. loogovens cert. °hilips gem. bez Jnilever cert. Dordtse petr. Kon. P (50 A f 20) Holl. Amer. Lijn Java China Pak SliM Kon Ned. St.boot Kon. Pak et My. Stoomv My. Ned. Niev Goudr. cert. Ommeren cert. Kon. Rott. Lloyd N. Scheepv. Unie 149.05 137% 165% 148.60 133% 164% 140.25 130% 166% 143 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem, leningen A'dam '47 3% 92 b A'dam '48 3% 92% 93 R'dam '52-1 4% 91% 93 Bankwezen Bank N.G, 85 5% 99% 99% idem '58 5 97% 98% 97% 98% d. N.WJ3. "52 4% 93% 94 BVG Rspbr. T>2 162% 162% BVG Rspbr. f500 145% 145% Industr. Obligaties Philips Dol '51 87% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden 5 Premieleningen Alkmaar '58 2% 82 82 A'dam '53 3 118 A'dam '51 12%.. 86% 86% A'dam '56 I 2% 82% 82% A'dam '56 II 2% 90 89% A'dam '56 EQ 2% 89 88% A'dam '59 2% 92% 81% Breda '54 2% 79% 80 Dordrecht '56 2% 79% 79% Eindhoven '54 2% 81% 81 Enschede '54 2% 80 b 80 b Oen Haag "5212% 88% 88% Idem H 2% 92% 93% R'dam '52 I 2% 89% 90% Cdem n 2% 87% 88 Idem '57 2% 86% 86% Utrecht '52 2% 102 101% Z.-Holl. 1957 2% 86% 85% Zuid-HolL '59 2% 88% 87% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f50 212 211 Nefo f50,- 107 106.50 Robeco 235 234 Unitas f50,- 494 490 x Ver. Bez. v. 94 f 50 131 130.50 Europa I 10 pb. 500 d 500 Alg Bank Ned. 307 308% Amro 68.10 67.70 Cultuurbank 18% 18% Holl. Bank O eert. 244% 244% Ned. Mid.bank 111.50 111.50 i.VJS. eert. 800 798 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 699 690 Berkei's Pat. 238 242% Borsumy.Wehry 71% Calvé Delft eert. 960 950% K. Pap. v Gelder 150 149 K. Ned. Grofsm 114 113 De Gruyter pref b 150% 150% Holl Constructie 490 Ing. bur. v. Bmyv 163% Cnternatio 311 310 9. Kemp en Beg 153% 154 Kon Zout Ketjen 965 965 Leidse Wolsj-y 355 x 360 b Milller en Co NB 334 330 x Ned. Kabelfabr. 350 Philips pref55.90 55.90 Rott. Droogd. My 246 216% EMS Ver, MachJabr, Ver. Touwfabr. 448% Vihamy 190 Walvisvaart 87 Wernink's Betimy 225 Wilton Fyenoord 191 7. Wyk - Heringa 125 Zaalberg 105 x Mynbouw en petroleum Biliton 2de r. 442 Kon. Petr. (f20) 150.— Amer. fondsen Canad. Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Onion Pacific Un. States Steel Ex dividend Exclaim Laten 87% 221% 191% 66U 92 63% 38% 78% c lOOtf 101% 44% 59A 40% 53% 38% 77% 100% d 59% 40A 53%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9