m Overredingskracht van Wilson baatte niet Zoontj e gedood: 3 jaar geeist SHI 8.70 Door hond gebeten kind maakt 'f goed Zeer zware eis tegen dronken chauffeur SCHUDEL's ,S, CITR0E CITROEN MET EEN ENKEL WOORD LEïDSCH DACBLAD VRIJDAG 19 MAART 1965 nederlaag Het la onjuist het Russische uit stapje in de ruimte te zien als een nieuwe nederlaag Amerika. In sommige opzichten ligt Amerika sinds de eerste Russische Spoetnik op ruimtevaartgebied ach ter op de Russen, maar dit is een slinkende achterstand. Wanneer bij een wielerwedstrijd nummer twee iedere ronde iets verder inloopt op de koprljder kan men toch ook niet zeggen, dat telkens in iedere ronde nummer twee een nederlaag Incas seert? Bovendien is op andere gebieden van de ruimtevaart de voorsprong van de Amerikanen evident. Er zijn talloze bijzonder indrukwekkende prestaties door de Amerikanen gele verd, die door de Russen nog lang niet zijn geëvenaard. Wij behoeven alleen maar te denken aan de unieke vlucht van de Mariner naar Venus en de vlucht ran de Mariner naar Mars die waarschijnlijk ln Juli be kroond zal worden met een reeks bij zonder belangwekkende wetenschap pelijke waarnemingen. Rusland heeft reeds verscheidene malen ruimtevaartuigen in de rich ting van Venus en Mars gezonden doch deze experimenten zijn alle mislukt. Van het laatste Russische Mars-schot wordt de laatste maan den evenmin meer iets vernomen, zo dat de kans groot is dat ook deze po ging op niets uitloopt. Dan zijn er aan Amerikaanse zij de de successen met de foto-Ran- gers, die detailopnamen van de maan maakten. Ook dat is de Rus sen nog niet gelukt. Hun foto-Loe- nik die de achterkant van de maan bespiedde was een fraaie stunt, maar de wetenschappelijke v/aarde van de resultaten is zeer twijfelachtig. De opnamen waren' van zeer slechte kwaliteit, zodat zij nauwelijks waren te Interpreteren. Amerika- ontdekte reeds vroeg de Van Allen-stralingsgordels rond de aarde. Amerika lanceerde talrijke kunstmanen voor communicatiedoel einden zoals de Telstar, de Relay, de Syncom en voorts satellieten meteorologische doeleinden, die reeds belangrijke resultaten hebben opge leverd. Daartegenover staan aan Rus sische zijde vele spektakelstukken, zoals ook de Jongste prestatie het uitstapje in de ruimte. Ongetwij feld zijn die Russische prestaties bij zonder waardevol, maar zij mogen niet beschouwd worden als bewijs dat Rusland voor zou liggen op alle fronten. De reeks Russische ruimte primeurs zal ongetwijfeld nog niet ten einde zijn. Waarschijnlijk zullen zij voor nog vele verrassingen zorgen, maar geleidelijk loopt Amerika in op die terreinen waarop het nu nog een achterstand heeft, terwijl Rus land nog geen enkel bewijs heeft geleverd, dat het iets presteert op terreinen waarop Amerika reeds vele schreden heeft gezet Onvruchtbaar gesprek met Gromiko Tricot-nylon 3/4 model met band In da rug en 2 royale zakken (In een wip gewas een en weer aan). 6 flat teuze kleuren en 3 maten S.M.L Tijdelijk slechts 1 (Van onze Londense correspondent) Gisteren heeft Gromiko, de Russische minister van Buiten landse Zaken, een gesprek 2y2 uur gevoerd met premier Wilson, waarin de laatste met zijn volle overtuigingskracht een poging heeft gedaan om de Rus sische tegenzin te overwinnen om samen met Engeland een in ternationale conferentie ter op lossing van de crisis in Vietnam bijeen te roepen, te overwinnen. Tot dusver heeft Gromiko zich nergens op willen vastleggen hoewel er na de ontmoeting met Wilson, die een uur langer d de dan het plan was, een magere hoop bestaat dat er misschien toch nog iets zal kunnen worden bereikt. De tactiek van het Kremlin bestaat i een afwachtende houding, vooral n Peking te ontzien. Daarom be staat er ook een aarzeling wat betreft het destijds beloofde bezoek van de Russische premier Kosigin aan Lon den, later in dit voorjaar. De Russen willen de indruk vermijden al te toe schietelijk tegenover het Westen te zijn, Gromlko's bezoek aan Londen is tot dusver gekenmerkt door een maximum aan vriendelijkheid en een minimum aan resultaat. Hij blijkt over weinig vrijheid tot handelen te beschikken en moet voortdurend naar Moskou verwijzen. De grote moeilijkheid inzake de conferentie van Genève betreffende Indo-China is dat de Sow jet-Unie nog steeds niet bereid is een neutrale houding aan te nemen hoewel het wel de rol van mede-voorzitter van de conferentie wü hervatten. Engeland, als de andere voorzitter, doet alles om de beide regeringen gezamenlijk en onpartijdig in actie te brengen. De Britten proberen, wanneer dit niet rechtstreeks gelukt, het over de boeg te gooien van de komende reglemen taire conferentie over Laos, waar tegen de Russen geen bezwaar schij nen te maken. De Engelse regering hoopt dat de kwestie-Vietnam, die onvermijdelijk op deze conferentie aan de orde zal komen, eventueel via deze omweg zal kunnen worden aan gepakt. Al met al bestaat de indruk in Londen dat de Sowjet-russische regering ernstig in verlegenheid is gebracht door de tegenstand van Noord-Vietnam en China tegen een internationale conferentie. Deze lan den geloven immers dat zij de oorlog in Indo-China zeker zullen winnen en voelen daarom niets voor een confe rentie. Hoewel de Russen wel een verzoening willen, is het de vraag of het uit prestige-overwegingen aan durven om China op dit punt het hoofd te stoten. Tot zover onze correspondent. Da Nang met aanval bedreigd Volgens een bericht van het Rus sische persbureau Tass uit de Noord- Vietnamese hoofdstad Hanoi zouden Amerikaanse vliegtuigen vandaag de tweede maai in vyf dagen aanval hebben uitgevoerd in de Noordvietnamese provincie Ngoee- An. cong een „anti-Amerikaanse dag" een aanval op de luchtmachtbasis Da Nang verwacht. De Vietcong zou vjjf bataljons hebben samengetrokken, die gesteund zouden worden door twee artillerie-eenheden, uitgerust met 105 mm houwitsers, een wapen, dat de communisten nog niet hebben gebruikt. De basis Da Nang wordt be waakt door 3.500 Amerikaanse mari niers. De Zuidvietnamese regering heeft vandaag drie leiders van een vredes beweging over de grens naar Noord- Vietmam laten brengen. Eerder had generaal Ngoejen Chan gezegd, dat hij van plan was deze drie een veearts, een geschiedenisleraar en een journalist per valscherm boven Noord-Vietnam neer te laten. Maar de regering in Saigon gaf de voor keur aan „transport over land". Verminderd toerekenbaar HERENSTRAAT 9 „Maandag-1 ltle van Tui ig-bende" opgerold De po- Turtjn heeft de .maandag bende" opgerold, een bende van bank rovers die In de afgelopen winter voor- namelljk op maandag een twintigtal overvallen op banken in noord-Italie heeft gepleegd. Vier personen zijn ge arresteerd, terwijl een bedrag van meer dan 900.000 gulden ln contanten werd In Amsterdam BOUWVAKKERS PROTESTEREN Ruim duizend bouwvakarbeiders van diverse objecten in de hoofdstad hebben gistermiddag gehoor gege ven aan de oproep van het Amster damse bouwvakcomité, om na de middagsohaft het werk te staken en op een demonstratieve protest- vergadering in Krasnapolsky bijeen te komen. De vergadering was belegd, zo zei een der comitéleden, om het mis noegen uit te spreken over de onderhandelingen rond de nieuwe C.A.O. De eisen van het comité zijn: een loonsverhoging van min stens tien procent, verwijdering van die tariefstop en verkorting van de werktijd. Het al sedert Jaren bestaande bouw vakcomité heeft niets uitstaande met de drie erkende bouwvakbon den, doch het heeft wel grote In vloed bij de Amsterdamse bouw- avkarbeiders. De bouwvakarbeiders hebben bij handopsteking het voorstel van het comité aangenomen om met ingang van maandag 5 april 8% uur per dag te gaan werken in plaats van negen uur zoals thans. De vijfdaagse werkweek van 45 urn- wordt dan verkort tot een van 42 >2 uur. Voorts zal in de nu komende twee weken op de verschillende werken de geëiste loonsverhoging van 10 procent (op het thans gel dende loon) aan de orde worden gesteld. Volgens het oomitélid Harry Koop man betekent het optrekken van de lonen met deze 10 pet. dat met het „binnenhalen van dit geld de tariefstop in de praktijk is door broken." De rechtbank in Rotterdam heeft donderdag het proces heropend tegen een 20-jarige Rotterdamse 1 os- werkman, die ervan wordt verdacht het vorige jaar zijn drie maanden oude zoontje dusdanig te hebben mishandeld, dat het aan de daarbij opgelopen ernstige verwondingen overleed. Op 12 november van het vorig jaar verwees de rechtbank de zaak terug naar de instructie, nadat de officier wegens doodslag drie Jaar gevangenisstraf met aftrek had ge- eist. Het college achtte de aanwe zigheid van een rapport over de geestelijke vermogens van verdachte 1 het dossier noodzakelijk. Eis gehandhaafd In het inmiddels uitgebrachte rapport komt de psychiater tot de conclusie, dat de loswerkman niet geheel verantwoordelijk kan worden gesteld voor zijn daad wegens gecon stateerde verminderde toerekenings vatbaarheid. De officier handhaafde gisteren toch zijn eis van drie Jaar, r voegde daar nog een voorwaar delijke ter beschikkingstelling van de regering aan toe. Uit het onderzoek ter zitting bleek, dat de huiselijke moeilijkheden ont staan door een jong aangegane echt verbintenis, een van de belangrijkste oorzaken van het misdrijf is ge weest. Zowel de man als de vrouw leefden al enige tijd in grote span- ningeir. Laten vallen Het drama speelde zich af in de woning van het Jonge echtpaar in Rotterdam, toen de man kort te voren vermoeid van zijn werk terug gekomen alleen met zijn zoontje Christiaan thuis was. De vrouw had haar man gevraagd goed op het kind te letten gedurende de tijd, dat zij het huis uit was om boodschappen te doen. De loswerkman vertelde de president dat zijn zoontje op een ge geven ogenblik ging huilen. „Om hem te troosten haalde lk hem uit zijn bedje. Dat gebeurde zo onhan dig, dat Christiaan uit mijn handen viel en op de grond terecht kwam. Ik raakte daarvan zo erg overstuur dat ik niet meer wist wat ik deed, toen ik Christiaan, terwijl hij op de grond lag, een paar schoppen gaf", aldus het droeve relaas van de los werkman. Het kind overleed korte tijd later aan een hersenbloeding. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. „Karei Doorman" Parkeergarage in licht beschadigd Het vliegkampschip „Karei Door man", het vlaggeschip van smaldeel V, thans op oefenreis in de Noorse wateren, is vanmorgen vroeg bij het binnenlopen van de Oslo-fjord, door dat het schip in de mist moest uit wijken voor een klein vaartuig, te gen het eilandje Haaoen gestoten. Het schip had een loods aan boord. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. De boeg van de Doorman werd bij de waterlijn beschadigd. Het schip vervolgt zijn reis naar Oslo, waar het in de loop van de morgen arriveert. 'Het smaldeel verblijft dit weekeinde in de Noorse hoofdstad en zal maan dag de thuisreis aanvaarden. Don derdag worden de smaldeelschepen in Den Helder terugverwacht. Dr. Albert Frank (stikstof - meststof) overleden Dr. Albert R. Frank, de uit Duits land afkomstige geleerde die door meststof een omwenteling in de landbouw heeft helpen bevorderen, is gisteren na een kort ziekbed in de ouderdom van 92 jaar in New York overleden. Dr. Frank is tot zijn dood raadgevend ingenieur ge weest van de American Cyanamid Company. Hij was lid van de raad van commissarissen van zes Duitse ondernemingen totdat hij in 1938 nazi-Duitsland verliet. Hij vestigde Izich toen in New Pork. (Van onze Haagse correspondent) De vierjarige Tan ja Spaans, die woensdagmiddag op de Kranenburg- weg in Den Haag door een loslopen de hond werd aangevallen en ernstig gewond in een ziekenhuis moest wor den opgenomen, maakt het goed. Zij speelt in bed, wordt overladen met geschenken en er is hoop, dat zfj al leen een litteken van het gebeurde overhoud. De hond is inmiddels af gemaakt. Bijzondere belangstelling krijgt het meisje en haar familie nu van de eigenaar van de hond, de heer N. Groen, de man, die gisteren met geen woord reppen wilde over het voorval. Hij en zijn vrouw zijn giste- nog bij de familie Spaans ge weest om hun meeleven te betuigen te zeggen, dat zij alles voor Tan- ja zullen doen. Gisteravond heeft de geer Groen het kind in het ziekenhuis bezocht gelukkig, toen lk zag dat zij het goed maakt en wees er- overtuigd, dat ik haar ga ver- ïen". Dat hij die belofte bezig is te vervullen, blijkt wel uit de pakjes, die hij bij de familie Spaans 1 bij het meisje heeft bezorgd. Over zijn stilzwijgen van gisteren zegt de heer Groen: „Ik was zo over stuur. Ik moest er steeds maar aan denken. En ik had er al zoveel over moeten praten". Hij zal de familie Spaans nog vele malen bezoeken en nog vele malen ook in de verdere toekomst vertroe telen. De familie Spaans twijfelt daar niet aan. Zij kennen de heer Groen. Over de hond, die gistermor gen nog in de keuken van het kof fiehuis van de heer Groen lag, zegt hij„Die is afgemaakt. Wat dacht u, na zo iets". Haagse binnenstad De eerste werkelijk complete par keergarage in ons land staat in de Haagse binnenstad. Dit hoorde bur gemeester mr. H. A. M. T. Kolfscho ten, die de garage gisteren offici eel opende. Hij noemde de totstand koming ervan een weldaad voor de Redldentie. De heer Kolfschoten, ingeleid door de directeur van Caltex-Nederland, mr. J. R. Smits, roemde het particu lier initiatief, dat in de risicodragen de sector was genomen. De garage met doorsmeerstation, wasinrich ting en benzinepompen heeft drie miljoen gulden gekost. Er kunnen 400 auto's worden geparkeerd. Het complex, dat uit zeven etages bestaat en ontworpen is door het architec tenbureau Lucas en Niemeijer, noem de burgemeester Kolfschoten een ar chitectonische aanwinst. 1 a VRIJDAG Rehoboth: Ledenvergadering Nederl. Chr. Vrouwenbond Lelden-Centrum. Spr. dr. E. de Vries over „Mens en ar beid". 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: A.R. Spr. dra. J. Boersma over „Bezitsvorming door vermogensaanwasdellng", 8 uur nm. Bedrfjf stech. school (Medusastraat 24). Voorlichting studie en beroep. 7.45 -rnde Vest 13: Evangelisatie Chrls- n gemeenschap „Ecclesia", 8 uur nm. Stadhuis: Jeugdparlement over .Ka binetsformatie". 7.45 uur nm. Steenschuur 6: Splrltlsch Genoot schap. 8 uur nm. laggebouw: Bevolkingsonderzoek ZATERDAG ade Kerk: Adv bijbelstudie; 1 H. G. van Rfjn, prop. te Den Haag. Zulderkerk: Lustrumconcert Jeugd- kamerork. 8 uur nm. ZONDAG Clubhuis Ten Katestraat: Bijzonder Kerkewerk herv. gem. 10.30 uur vm. Dr. Van Voorthuijzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie in Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur m. Openbare lezing. 2.45 uur nm. LhMiwiHiii'MiipnnifninyCTinnUi Tijdens een ruim drie uur durende rechtszitting heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Rotter dam, mr. P. H. A. Bos, tweeëneenhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen een 23-jarige Schiedamse chauffeur. Deze wordt ervan verdacht in de avond van de 4de december van het vorige jaar in zijn woonplaats onder invloed van alcohol een ongeluk te hebben ver oorzaakt, waarbij een ongehuwde wielrijder om het leven is gekomen. Voor de verdachte met zijn auto het fatale ongeluk veroorzaakte zou hij al een aantal paaltjes en enige au to's hebben geramd. De verdachte verklaarde zich niets meer van het gebeurd 2 te herinne ren. Vast staat echter wel dat hij na )>eeindiging van zijn dagtaak men met een aantal personeelsleden vierd ter gelegenheid van sinterklaas. Hij dronk daarbij twee glazen bier en vijf glazen jenever. De rechtbank zal over twee weken vonnis wijzen. Rijksmuseum voor Volken) Vertoning van films over Indi „Visvangst" en „Voedsel", lngelti de heer H. R. van Heekeren. 8 u dagen. 10.30 ut MAANDAG. Antonlusclubhul8: Toneeluiti Partijtje poker) van Semprel Rest. De Doelen. Leid se An fotografenvereniging. 8 uur na Stadhuis: Gemeenteraad. 2 u DINSDAG Alp. Arlënsschool (Timorstmi Voorlichting studie en beroep. 7,! De Lakenhal: hr. S. C. H. L uit de geschiedenis Gravensteen: VTRO. d-Lelda 1 Rljnsbu r 't ziekenhuis gaan en de kleutervan de fabriek een feestje had ge- Advertentie N V. DE CONDOR DISTILLEERDERIJ - LEIDEN BINNENLAND Brenger Zweeds meel Deze maand is het twintig Jaar geleden, dat het Zweedse volk west-Nederland op on vergetelijke wijze met wittebrood hielp. Op 30 Januari 1945 arriveerden twee Zweedse schepen met bloem in de ha ven van Delfzijl. Het eerste, dat bin nenvoer was de „Dagmar Bratt" onder commando van de nu 75-Jarige kapi tein Erik Kornelis Jönsson uit Stock holm. Op uitnodiging van de Amster damse bakkers komt hy naar Neder land en arriveert maandag op Sohlp- hol. Kapitein Jönsson zal tijdens een driedaags bezoek aan ons land uiter aard ook naar Delfzyi komen. Wapenschouw op 5 mei Koningin lllana en prins Bernhard hebben het jornemen om op 5 mei, t.g.v. de her- inking van de bevrijding, een wapen schouw bij te wonen, die gegeven zal worden door de drie krijgsmachtdelen. Op het tankoefenterrein „De Vlasak kers" achter de Bernhard-kazeme ln Jongeman overboord Gisternacht ie op de Eems bij Delfzijl een ongeval met dodelijke afloop gebeurd aan boord van de sleepboot „Eems". Ter hoogte van Paapsand Sud is de negentienja rige Martin Schaap, vermoedelijk door het losschieten van een sleeptros, over boord geslagen. Schipper Hammlnga van de sleepboot wist de gewonde dren keling uit het water te halen. Zo spoe- een waar hy kort na aankomst is overle- Reuzenschaakspel •t voorjaar zal Utrecht •nder schaakspel ryk zyn. Transwijk zal de Jeugd zich nen gaan houden met een w schaakspel. De vakken zijn 80 bij groot en de schaakstukken zelf zyn In de loop van A groot. Dit (permanent) in primeur land De eerste bu Jhr. mr. O. J. A. West-Duitsland een dergeiyk spel ge zien Enthousiast heeft hy het in Utrecht geïntroduoeerd. Brandschade U.B.O. De brand, woensdagavond vele uren lang heeft gewoed In de rubber fabricageafdeling van de Utrechtse bandenonderneming heeft voor 500.000 gulden schade aan gericht, zo heeft de politie meegedeeld. Hoe de brand is ontstaan is nog steeds niet duideiyk. als gaste van de Hlstadrut, de Israëli sche vakbeweging. Met de heer Kloos maken de heren R. Wijkstra. penning- meeeter van het NW, A. van Roesem. voorzitter van de Abva, J. B. Dlnkla, metselaar E. J. Bartolinl tydens werk zaamheden op het dak van een woning op de Keizersgracht ln Amsterdam mis- man werd naar het WUhelminagasthuls vervoerd, waar hij aan zijn verwondin gen is bezweken. Ambassadeur Peru Bij KB. is M. W. H baron Collot d'Escury, ambte naar van de buitenlandse dienst, be noemd tot ambassadeur in de repu bliek Peru. Voorte is dra. H. Jonker, ambassadeur ln Monrovia, tevens be noemd tot ambassadeur in Sierra Leo ne met standplaats Monrovia. zyn 1 zijn wenste vreemdeling moest verlaten. Ie middelen toegediend. Ranltz had ln Op het vliegveld een injectie een kalmerend middel toe gediend. Deze behandeling hield uitsluitend ver band met de nerveuze toestand van de vreemdeling, niet met zyn geesteiyke gesteldheid. Aldus het antwoord minister Soholten (Justitie) op de Bchrlfteiyke vragen van senator Van der Spek (PSP). BUITENLAND Kredieten van Bonn West-Dults- land zal door de regering gewaarborgde kredieten met een looptijd van 8 Jaar aan communistische landen verstrek ken. Tot nog toe beperkte de West- duitse regering haar krediet/waarborgen tot vyf Jaar en werden deze alleen aangeboden aan enkele Europese sa- teilietlanden waarmee zy speciale over komsten heeft met name Polen, Hon- garije en Roemenië. Er zijn geen ga ranties gegeven voor kredieten jian de Sowjet-Unie of Ohlna. Vuurgevecht IndiaPakistan Vol gens Indiase berichten is gisteren door Paklstaans artillerievuur een gebied van vyf dorpen by de oostehjke grens van India met Pakistan verwoest. Het gebied ligt in het district Cooch Behar. Het vuren aan Pakistaanse zyde had zes uur geduurd en werd van Indiase zyde beantwoord. De Indiase redering heeft Pakistan proteetnota/s ge- 154-104 stemmen een motie vertrouwen gekregen voor zyn links- van-het-centrum regering. Verleden reeds het vertrouwen ik kreeg Moro r de (Tweede) Dwangarbeid voor blanke boer Het hooggerechtshof ln Windhoek, Zuidwest-Afrika, heeft eei ordeeld wegens schuld e een negerbediende. De ndlen vier zweepslagen. kreeg een voorwaardeiyke gevangenis straf van drlo Jaar. Het echtpaar was ben doodgeranseld en vervolgens het ïyk te hebben verbrand en ln stukken gehakt. Nieuwe kernproef Het Amerikaan- Werd Delgado terechtgesteld De Portugese rebellenleider gene raal Humberto Delgado, die janu ari 1961 in het wereldnieuws was door het Portugese passagiersschip „Santa Maria" te kapen, zou op 14 februari j.I te Badajoz aan de Spaans-Portugese grens zyn doodge schoten. Dit beweert althans een Portugese rebellengroep, die gisteren In de Venezolaanse hoofdstad Cara cas een persconferentie hield. Een woordvoerder van deze groep zei, dat Delgado een paspoort van een Ara bisch land had en onder een aange nomen naam reisde toen hy door de Spaanse autoriteiten werd aan gehouden en aan de Portugezen werd overgedragen. Hy zou daarop zonder vorm van proces zyn geëxe cuteerd. De woordvoerder in Caracas was Juan Elmano Varela, voorzitter Van het Portugese Front van nationale bevrijding, dat de pogingen van Del gado om de regering in Lissabon omver te werpen steunt. Varela deel de verder mede, dat Delgado's Bra ziliaanse secretaresse, mevr. Cam pos, samen met drie van Delgado's vier metgezellen werd gearresteerd. Op 8 februari vertrok Delgado uit Algerije en aanvankeiyk liet hy ge regeld iets van zich horen. Het Portugese ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de berichten over terechtstelling Delgado tegen gesproken. Hy is niet door de ge heime politie in Badajoz doodge schoten, aldus het ministerie. Faroek overleed aan hartaanval Ex-koning Faroek is overleden ten gevolge van een hartaanval. Dit heeft de lijfarts van de voormalige Egypti sche vorst gisteren meegedeeld. Hij zei dat Faroek aan storingen in de bloedsomloop leed en dat hy daarvoor onlangs nog in Zwitserland was be handeld. Intussen zyn Hogewoerd 175: Dlenstvergi van Jehovah's getuigen. 7.25 uui Hooigracht 84: Jaarverg. Hun bond. 8 uur n.m. Rest. Van der Heyden: Jaarven Koninginnedag. 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouv Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen Stadsgehoorzaal: LKK „Voot Solist André Tchalkowsky. 8 WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Bosln wyk. 7.30-10 uur n.m. Gerecht 10: Lezing prof. 1 rer de bybel als schepping. 8 t Gerecht 10: K. en O.-cursus schikken o.l.v. O. Kriest. 8 uur Uitvoering Joh. Passion. 8.15 uui Willem de Zwijger laan 105: 1 DONDERDAG Café De Grot (Oude Singel 2): vergadering Leidse Tuiniers- en Door Eendracht Ve mlstenver, den". 8 Geref. Jei ;ebouw (Breestraat Smlnk Hogewoerd 175: Dlenstvergad van Jehovah's getuigen. 7.25 1 Prof. v. d. Leeuwschool (v. delerkade 24a)Voorlichting stud beroep. Rest. Van der Heyden: Leidse Club. Spr. dhr. P. Berkhoul 1 O. Optrede .Levensverzekering" Schouwburg: K. Wlm Sonneveld. 8 Stadsgehoorzaal: Jeugdconcertd voor Toonkunst. R'dams Phllhr nlsch Orkest o.l.v. P. P. Decker. n i de NAVO". 7.30 uur n m. TENTOONSTELLINGEN non: „Topkapi". 14 Jr. Dafi Lido: „In opdracht 14 Jr. Dag. 2.30, 7 e: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Luxor: „De vrou 18 Jr. Dag. 2.3 7 die tweemaal le -koningin Farida, n Faroek, en haar drie dochters, Ferial, Fawzia en Fa- dia, in Rome aangekomen. Faroek zal vermoedeiyk zUn laatste rustplaats vinden in een graf in Saoedi-Arabië, zoals hy dat wenste. Er zyn plannen (proef op 700 meter diepte I hem te balsemen en het lichaam dan zal.worden .of SÏSJtoEi naar dat Mohammedaanse land te kracht hebben van 80 klioton. I sturen. Rex: „De beul van Londen". 18 Ji 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Studio: „Limonade Joe". 18 Jr 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.3C 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vr .Alleen op de wereld". A.l, BIOSCOPEN Luxor: „The Carpetbaggers". Dag. 2 en 8 uur. Studio: „Limonade Joe18 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Lido: .Kooi der liefde". 18 Jr. D 7 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.' 9.15 uur. Trianon: „Geja 1 der Musketiers".! Dag. 2.30. 7.15 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. istra-theater - Wassenaar: 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 ui (Take here she Is ml Avond- en nachtdienst der apotW Geopend voor spoedeisende geval )otheek D. C. Kok. Rapenb 1807. Apotheek R. van Bre lenburg te Leiderdorp en Voorschoten zyn geopend. j geen genooi van avv nnisad' specialist (ót diens waarnemers), op dokterslelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2