Rood-China weer door een misoogst bedreigd Griep? Chefarine „4 doet wonderen! Nederlands-Italiaans geschil over kaas HAAGSEAGENDA MET EEN ENKEL WOORD |P LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 18 MAART 1965 Peking staat voor vele moeilijkheden Communistisch-China, dat weer miljoenen monden extra moet voeden, staat tegenover een mis oogst die wellicht de ernstigste rou kunnen worden sinds 1961, het jaar na de rampzalige „grote sprong voorwaarts". Recente radio-uitzendingen uit alle delen van de Chinese „groene gordel" spreken van „worstelingen, grote hindernissen en moeilijk heden" bij de voorbereiding van de landbouwwerkzaamheden. In de centrale provincie Hoenan, de traditionele „rijstkom van Chi na", is onlangs geklaagd over: een tekort aan natuurlijke mest „wegens de droogte tijdens de win ter en het feit dat de mestophoping niet krachtig is aangepakt. Er is niet genoeg natuurlijke mest voor een grote verhoging van de produktie"; een tekort aan water: „Sommige delen van de provincie lijden al sinds de vorige herfst onder droogte, de hard geworden akkers kunnen niet worden geploegd en de boeren zullen, of er regen valt of niet .ma nieren moeten vinden om hun vel den te irrigeren". Andere klachten zijn: een insektendreiging: in verband met de droogte en de hogere tem peraturen is de insektenplaag dit jaar zeer groot. ..Dit voorjaar moet er een uitroeiingscampagne tegen insekten worden begonnen": een deel van de oogst, die in de lente moet worden binnengehaald, groeit niet erg goed: al het mogelijke moet worden gedaan om een volle dige oogst van deze gewassen te ver zekeren. Een recente conferentie van het partijcomité in Hoenan over de oog sten leverde de klacht op, dat de produktie van economisch verant woorde oogsten in Hoenan zich niet snel genoeg ontwikkelt. „Problemen als te kleine akkers lage en onstabiele opbrengsten en een onevenwichtige ontwikkeling be staan nog steeds", aldus het radio station Tsjansja in Hoenan. Chamba-stam is dreiging in Tibet Rood-China heeft voorts nog al tijd te kampen met guerrilla-activi- ten van leden van de Chambastam in Tibet. Zo schrijft George Patter son, een Schotse zendeling in het tijdschrift „Reporter". „China, dat als een koloniale mogendheid Tibet bezet houdt, is er niet in geslaagd met succes af te rekenen met de dreiging van Chamba's. In het Wes ten of zelfs in India wordt niet ten volle ingezien dat China beducht is zijn positie in Tibet, een feit dat niet over het hoofd gezien mag worden bij beschouwingen over Chi- ïse acties langs de Chinees-India - grens". Patterson leeft sinds 1947 onder de Tibetaanse stammen. Hij zegt éénmaal deelgenomen te hebben aan een aanval op een Chinees konvooi. Ondanks de Chinese bezetting en de acties tegen de stammen „is op het ogenblik de gehele Chamba- strijdmacht in Tibet nog steeds in tact. Deze telt misschien wel 150.000 200.000 krijgers". De meeste Chamba's hebben geweren geld voor Geen Nijmeegse echec Een -poging om in Nijmegen een burgercomité op te richten voor het inzamelen van gelden ten be hoeve van de crediteuren van het onder regie van Carel Briels ge vierde jeest 150 jaar Koninkrijk" hébben volledig schipbreuk ge leden. De oprichtingsvergadering, die voor gisteravond was uitgeschre ven door de Nijmeegse accoun tant de heer L. T. G. Tuljer, werd door slechts vijf belangstellende burgers bezocht. Bij het overleg tussen dit vijftal over wenselijk heid en mogelijkheid om gelden in te zamelen voor de financieel gedupeerden van 't koninkrijks- feest, ontstond direct al zoveel meningsverschil, dat onverrich- terzake uiteen werd gegaan. Reeds eerder is in Nijmegen voor hetzelfde doel een burger comité opgericht. Deze groepe ring, waarin industriëlen en frac tie-voorzitters van politieke par tijen zitting hadden, is na korte tijd ontbonden wegens gebrek aan succes. kreg en Peronisten meeste stemmen Het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de „voor lopige einduitslagen" bekendgemaakt van de verkiezingen, die afgelopen zondag in dat land werden gehou den om leden van het Congres te kiezen. Deze cijfers zijn nog voorlopig, om dat alle uitgebrachte stemmen offi cieel opnieuw moeten worden geteld door de raden van toezicht op de ver kiezingen. De hertelling zal ongeveer een maand duren. Krachtens de voorlopige uitslagen heeft de Volksunie (de peronisti- flche partij) de meeste stemmen ge kregen: 29,88 van het totaal ofwel 2.801.902 stemmen. Op de tweede plaats staat de ra dicale Burgerlijke Unie van president Arturo Illia met 2.679.215 stemmen, 28.52 procent. Van de 99 zetels in het Huis van Afgevaardigden waarvoor is gestemd, hebben de peronisten 35, de radica len 35 en de neo-peronistische pro vinciale partijen 11 zetels gewonnen. De pas opgerichte Integratie- en Ontwikkelingspartij onder leiding van oud-president Arturo Prondizi heeft 589.375 stemmen (6.22 pro cent) gekregen. Dit betekent zeven zetels in het nieuwe Huis van gevaardigden. De conservatieve partij heeft zes zetels gekregen, de linksgezinde Pro gressieve Democraten drie en vier andere kleine partijen vijf zetels. Krachtens de grondwet begint de nieuwe zittingsperiode van het con gres op 1 mei. ofschoon het tekort aan munitie aecuut is. Hij laat de Chambaleider Ten-Dar zeggen: „Indien wij slechts voldoende geweren hadden en voldoende geld om paarden te kopen, dan zouden wij het de Chi nezen onmogelijk kunnen maken in ons land te blijven". Volgens hem waren het deze stam leden die, ofschoon de hoofdstad Lhasa door 50.000 Chinese militai ren bewaakt werd, in 1959 „op spec taculaire wijze" de Tibetaanse Dalai Lama ontvoerd hebben. Patterson zegt verder, dat deze Chamba's in Nepal veel te sterk voor het Nepalese leger zijn. Tot dusverre heeft de Chinese politiek om Nepal het hof te maken weten te verhin deren, dat het toenemende aantal en het succes van de Chamba-aan- vaflen in het nieuws komt. De Nepa lese regering probeert op wanhopige wijze te vermijden dat het optreden va ndeze Chamba's een bron van wrijving tussen de twee landen wordt. „Mocht China eens besluiten de spanning te verhogen of de Nepalezen onder druk te zettten door te protes teren tegen de aanwezigheid en het optreden van deze Chamba's, dan zou Nepal in een netelige positie komen te verkeren." Culinaire horoscoop voor de komende 2 weken voor u die geboren is onder het teken AC& M Vlaamse rundervlnk met gestoofde prei, aardappelpuree D Gebraden varkensrib, snijbonen, gebakken aardappelen W Kalfspoulet a la Marengo, doperwten, droge rijst D Macaroni Milanaise met ham, kaas, tomatensaus, V Gegratineerde visschotel, gestoofde bietjes, aardappelpuree Z Rolpens met gebakken appel, rode kool, gebakken aardappelen Er staat u deze weekveel verandering van spijs te wachten. En dat doet eten. U zult vlot worden bediend en veel geld sparen, want eten in Albert's Corner is voordelig. c Stationsplein 24 Leiden Mr. Biesheuvel „neemt" het niet (Van Brusselse correspondent) demissionaire minister van Landbouw, mr. B. Biesheuvel, heeft gisterochtend, tijdens de raad van landbouwministers van de EEG in Brussel, nog eens flink overhoop gelegen met zijn Italiaanse collega. Het resultaat van dat meningsver schil was, dat Italië heeft geweigerd zijn stem te geven aan een verorde ning betreffende de afzet van Ched- dar-kaas op de markten van de lid-staten. Als represaille heeft Nederland aangekondigd dat het zich alle vrijheid zal voorbehouden, wan- ter zijner tijd het groenten- en fruit-reglement aan de orde komt. Daarmee heeft dan de toekomstige Nederlandse minister van Landbouw tegelijkertijd een erfenis gekregen, waaraan hy zich waarschijnlijk wei nig gelegen zal laten liggen. De Italiaanse houding was wel wonderlijk, want vorige keer was het eens geworden en gisteren de verordening alleen zoals gebruikelijk is in de vier talen de gemeenschap worden aange nomen. Dat zijn zogenaamde a-pun ten van de agenda en het is een stilzwijgende afspraak, dat daarop niet wordt teruggekomen, maar dat zij onder de hamer door gaan. Voor ons land is de produktie van Cheddar-kaas niet onbelangrijk, on geveer 7 miljoen kilo per jaar. Het grootste deel ervan wordt in Duits land verwerkt tot smeltkaas. Ched dar nu is een produkt waarvan in de GATT een laag invoerrecht is ge- zij de producenten een toeslag moe ten geven, zodat de exporteurs van de EEG-landen met die van landen buiten de EEG kunnen concurreren. In het vorige keer aangenomen zui- vel-reglement was die kwestie gere geld, maar gisteren bleek Italië om politieke redenen plotseling een andere mening toegedaan. Begin april komen de ministers opnieuw bijeen, dan in een zoge naamde „gesloten" raad, dat is met de bewindslieden van Buitenlandse Zaken en van Financiën. Daar zal definitief worden besloten over de melkprijzen voor het melkprijs-jaar. 1965/1966. Kerkelijk Leven Weener) (toez.) J. W. Schipper te Rotterdam-Delf shaven. GEREF. KERKEN Beroepen te Werkendam (vac. H. Moll) R. Ypma te Amersfoort te Dlnteloord J. Jellema, kand. te Achter veld. Benoemd tot hulppred. te Oost- zaan P. Veenhuizen, em. pred. te Hui zen (N.-H.) GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veenendaal W. Hage 1 Verspreiding van kernwapens voorkomen Onder auspiciën van de Praagse vredesconferentie en „Kerk en We reld" heeft te Driebergen een beraad plaats gevonden. Thema 1 het 1 l het voorkomen van de verspreiding van kernwapens. Naast vertegenwoordi gers van de Praagse vredesconferen tie waren er deskundigen uit Polen. Frankrijk, Engeland en Nederland. De gesprekken werden op openhartige wijze gevoerd. Alle deelnemers waren van mening, dat dergelijke vertrou welijke gesprekken voortgezet dienen te worden. Paus over liturgie NIET SUFFEN EN KLETSEN, DOCH LUISTEREN EN BIDDEN Paus Paulus VI heeft gisteren gezegd, dat de tegenstanders van de hernieuwing van de liturgie blijk geven van een „zekere mate van gees telijke laksheid" en van gebrek aan begrip voor de betekenis van deze wijzigingen voor de godsdienst. „Voorheen was het genoeg een mis bij te wonen. Nu is het nodig er aan deel te nemen. Voorheen kon men suffen, en misschien kletsen. Dit kan men niet meer doen, men moet nu luisteren en bidden". De Paus maakte zijn opmerkin gen op zijn wekelijkse openbare au diëntie in de St. Pieter. De hernieuwing van de liturgie, welke algemeen 7 maart van kracht is geworden, heeft aanleiding gegeven tot kritiek. De Paus zei dat uit een deel van de kritiek op de hervormingen „een zekere verwarring en daardoor een zekere geïrriteerdheid blijkt". Hij zei dat dit ten dele onvermijdelijk en natuurlijk was. Alles is nieuw De Paus vatte de argumenten tegen de hernieuwing als volgt sa men: Voorheen was iedereen stil in Ds. J. v. d. Marei overleden Op de leeftijd van 46 jaar Is te Hardenberg overleden ds. J. van der Marei, hervormd predikant in Kloos terhaarSibculo. Ds. Van der Marei werd 20 januari 1946 in Meedhuizen bevestigd ads predikant in de N.-H. Kerk. Sinds 29 augustus 1954 diende hij zijn tegenwoordige gemeente. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot vindt zaterdag in Sibculo plaats. A.O.W.-reserve in 1963: 507 miljoen Volgens het verslag van de Sociale Verzekeringsbank werd in 1963 aan AOW-pensioenen (incl. kinderbijsla gen) f 1.676 miljoen betaald, tegen f 1.398 miljoen in 1962. Een stijging van 20%. Het totale aantal pen sioenen is toegenomen van 854.000 tot £74.000 (waarvan 501.000 ongehuw- den-pensioenen)Het premie-inko men over 1963 ad f 1.724 miljoen is ten opzichte van 1962 gestegen met f431 miljoen. De bedrijfsrekening van het ouderdomsfonds over 1963 sluit met een -voordelig saldo van f 37 mil joen. Dit saldo is toegevoegd aan de algemene reserve. Deze bedroeg per 31 december 1963 f 507 miljoen. Wat de AWW betreft, werd in 1963 pensioenen en tijdelijke weduwenuit- keringen is toegenomen van 130.000 tot 133.000 en het aantal wezenpen sioenen van 2.700 tot 2.800. Het pre mie-inkomen over 1963 ad. f328 mil joen is ten opzichte van 1962 met f 47 miljoen gestegen. De bedrijfsrekening van het weduwen- en wezenfonds over 1963 sluit met een voordelig sal do van f27 miljoen. Dit saldo is toe gevoegd aan de algemene reserve. Deze bedroeg per 31 december 1963 f47 miljoen. Zij Is nog ontoereikend om de periode tussen de betaling van de pensioenen en de latere ontvangst van de premies te over bruggen. de kerk. Alles van de plechtigheden was vertrouwd. Iedereen wist hoe hij moest bidden. Nu is alles nieuw. Al les is ondersteboven gekeerd. Alles is veranderd. en dan de gebeden? Je weet niet waar je ze moet vinden en de H. communie, deze wordt staande ontvangen en het eind van de mis komt zo abrupt en het hardop voor lezen. Alles bij elkaar is er geen vre de en men begrijpt er minder van dan voorheen". Na deze opsomming van de kritiek zei de Paus dat hij hierop niet in bij zonderheden wilde ingaan „omdat wij zouden moeten aantonen hoe hier uit blijkt dat men nauwelijks bin nen dringt in de betekenis van de godsdienstige riten en dat hieruit geen ware godsvrucht blijkt, maar in plaats daarvan een zekere geestelijke laksheid omdat men zich niet per soonlijk wil inspannen deze te door gronden en aan de plechtigheden ac tief deel te nemen". Hoofd van heilige Titus naar Kreta Kardinaal Giovanni Urban!, de r.k. patriarch van Venetië, heeft meegedeeld, dat de stoffelijke over schotten van twee heiligen uit het Mid den-Oosten, die sedert eeuwen bewaard werden in Venetiaamse ker ken, met goedkeuring van de Paus teruggezonden zullen worden aan de Orthodoxe Kerken in Jeruzalem en op Kreta. Het stoffelijk overschot van St.- Saba, abt van het oude klooster van Jeruzalem zal daarheen gezonden worden. Het lag sedert de 13 de eeuw in Venetië in de kerk van de H. Antonius. Het hoofd van de H. Titus, de eerste bisschop die op Kreta benoemd werd door de apostel Paulus, werd bewaard in een gouden schrijn in van de H. Marcus. Advertentie Vier middelen in één tablet helpen elkaar en... doen wond; De vier middelen, verenigd in Chelari „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wi ken tezamen nóg beter en helpen va ook dan wanneer andere middelen fait De combinatie is ideaal om pijn ol gri doeltreffend te bestrijden. ,eidóe (Z.W.). Spr. ds. J. v. d. Blink over „Mijn laatste reis naar Nw - Guinea". 8 uur n.m. Hoegewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Old Dutch: Contactavond „Luctor et Emergo". 8 uur n.m. Prof. de Leeuwschool (Van den Bran- delerkade 24a)Voorlichting over stu die en beroep. 7.45 uur n.m. Rest. De Doelen: Chr. Hlst. Staten- kring Leiden. Spr. mr. dr. F. J. Krop Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Spr. dhr. J. H. Kroon. 8 uur n.m. Schouwburg. K. en O. Toneelgroep Studio speelt „Het gat". 8 uur n.m. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek Wassenaar (Dorpscentrum School straat) Gem. avond tulnbouwver. en „Het Zeepaardje". 8 uur n.m. VRIJDAG Rehoboth: Ledenvergadering Nederl. Chr. Vrouwenbond Leiden-Centrum. Spi\ dr. E. de Vries over „Mens en ar- Rest. Van der Heijden: A.R. Spr. drs. J. Boersma over „Bezitsvorming door vermogensaanwasdeling", 8 uur nm. Bedrljfstech. school (Medusastraat 24). Voorllchtlnp studie en beroep. 7.45 _mde Vest 13: Evangelisatie Chris ten gemeenschap „Ecclesia", 8 uur nm. Stadhuis: Jeugdparlement over „Ka binetsformatie". 7.45 uur n.m. Steenschuur 6: Spirltisch Genoot schap. 8 uur n.m. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 1 uur v.m. bijbelstudie: 11-12 uur ds 1. G. van Rijn, prop. te Den Haag. Zuiderkerk: Lustrumconcert Jeugd- kamerork. 8 uur nm. (Van do. 18 maart t/m> wo. 24 maart) DONDERDAG 18 MAART Dillgentla. 20 unir, Lasalle kwartet. Theater Pepijn, 20.30 uiur, oabaret „O, pardion". VRIJDAG 19 MAART Kon. Sohouwburg, 20.15 uur, Haag- sche Oomedie, Johan van Oldenbarne- Kurzaal, 20.00 uusi, Dutch Swing College Baud. Dllf|entia, 20.15 uur, Nederlands Ka- Theater Pepijn, 20.30 „O, pardon". ZATERDAG 20 MAART Kon. Schouwburg. 20 sche Comedie, Candida. cabaret Haag- „Predikanten weten niet te boeien" In de kathedrale-basiliek van Haarlem heeft de preek van de pries ter onbedoeld een modern ka rakter gekregen, door dat er een dis cussie ontstond met een der gelovi gen. De priester preekte over de on rust die er in de kerken nogal eens tijdens de prediking blijkt te heersen. Een der kerkgangers stapte daarop naar voren en verklaarde, dat de on rust tijdens de preek vaak is terug te voeren tot de predikant zelf, omdat hij zijn gehoor niet weet te boeien. De gelovigen beloonden deze opmerking met een applaus. Daarna kon de priester zijn preek ongestoord be ëindigen. BINNENLAND Militair verongelukt De 19-Jarlge „orporaal A. Ch. Baetens vilt Rotter dam is gisteren op de Graafseweg in Nijmegen dodelijk gewond. De korpo raal, die behoorde tot dienst voerti ,1e uit Soesterberg. e jeeps op weg was van Ede naar Wanrooy. had een losgeraakte accu- klem van een Jeep gerepareerd. Hij gaf de chauffeur van de Jeep te kennen, dat deze kon starten. Vermoedelijk doordat de wagen ln de eerste versnel ling stond, kwam de Jeep onverhoeds in snelle beweging en werd de torporaal overreden. De Jongeman is korte tijd later in het Radboutzlekenhlus ln Nij megen aan zijn verwondingen bezwe- de Euromast organiseert de Eur< kinderen ten de 15 jaar. De lnzendertjes moeten d< Euromast als onderwerp van hun teke ning kiezen en het resultaat voor 15 april bij de Euromast N.V. inzenden. Er zijn voor hen uiteraard fraaie prij zen te winnen. Ook amateurfotografen zwart-wlt fotografie of voor kleuren dia's. Zeespost Met de volgende schepen kan zeepost worden i, waarop de ter post mc ,en haakjes. !t zijn bezi achter de het schip vermeld. Argentinië: Cap San Lorenzo (21/3): Australië: Seven Seas (23/3); Brazilië Cap San Lorei 3). Eemland (23/3" (22/3). Alar (24/3) 3). Achillea (24/3 nam (21/3); Kenia. Oeganda. Tangan- jika: Jean Laborde (21/3). Yang-Tsó (24/3); Ned. Antillen: Oranje Nassau Z.-Afrika Windsor s reden werd iangedu uk bi-irl 24/3Nleuw-ZeelandAthenian 22/ ga Witt (24/3). macvega (22/3); Alar (24/3 (Rep.) m.l.v. Z.W.-Afrlka: Wlndso: Castle (21/3). Averdijk (24/3). Inllch tingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkanto- Ftlmkeurlng Venlo Met maar twee ïmen tegen heeft de gemeenteraad Venlo gisteravond besloten de blo- pverordening, vastgesteld op 12 maart 1928 met onmiddellijke Ingang vervallen te verklaren In hun motive ring hadden B. en W. gesteld, dat deze verordening h loren had. Als persoonlijke leder mens voor het maken keuze met betrekking tot datgene, wat hy kan beleven op het gebied van het ontspanningsmedium film. Prins naar Engeland Prins Bern- trd heeft het voornemen in zijn kwa liteit van erevoorzitter van de oorlogs- venstichting. Tezamen met de her- kwaliteit onwealth on, de plechtige ln- -an het Nederlandse ereveld Cemetery in Westminster by bij te wonen op woensdag 1965. Op dit ereveld zyn 253 stoffelijke resten van Nederlandse oor logsslachtoffers herbegraven en 180 slachtoffers d.m.v. een monument her dacht. BUITENLAND Bebrilde kippen Een kippenfokker te Sala dl Cesenatlco ln de Italiaanse provincie Forll heeft zyn 3000 kippen uitgerust met plastic brilletjes waar- hard heeft het t litel tog van Gloucester in van voor war grave ÏRi.' Londen kwam 05 opgesloten zyn byzonder* agressief den waardoor dagelijks honderd dieren sneuvelden en de eierproduktie ongun stig werd beïnvloed. Nu ls de rust ln het kippenhok weergekeerd. een gebied opgeveer 350 km ten zuid westen van de Colombiaanse hoofdstad Bogota geterroriseerd. De bende viel Fljo" (altijd raak) Drievoudige moord waarbij 17 passagiers laarna deden zij over- postspaarbank, een boe- de beruchte „Tiro werden gedood, daarna deden zij vallen bij een postspaarbank, eer renleenbank en een aantal winkels. De Een 32-jarige dagen geleden tot 30.000 nre (nog geen 200 gulden) boete ver oordeeld werd wegens net Illegaal schieten van patrijzen, heeft zich gis teren bij de politie gemeld die hem zocht wegens het doden van drie broers die tegen hem getuigd hadden. De po litie te Perfugas heeft de man. nadat met een geweer proces ieeld v broers meer thuis gekomen. Tornado ln V.S. Een tornado heeft oordeeld werd, is geen ernstig ln "jk N trof gebied vlak buiten de aantal woonwagens 1 groot aantal hulzen werd bescha- ionden, die zyn uitgeroepen len-honden voor onderzoekingen ln 1964", De honden hebben meegewerkt 1 de gevolgen bezweken. gevangenisstraf veroordeeld wegens het verzetsstrijders tijdens c*~ gaf zich daarna 1 Frankryk mag r dinosaurussen meei heeft de: gebied verklaard Het zoeken van aeze eieren, die vrijwel even groot zyn als de eieren van struisvogels, was een plaatselijke attractie voor toeristen, ln de' loop van de tyd heeft men in dit gebied duizenden van deze fossiele Beroek voor hertog De 67-jarige tante van de Britse koningin, de .princess royal", weduwe van de graaf 1 heeft elsteravond een hertog de hertog Paradijs, 23.00 uur. Werkgroep Haag- ehe Comedie met Kurzaal, 20.15 ,a, De verloren trouwring. ZONDAG 21 MAART Kon. Sohouwburg. 14.00 Dillgentla ,20.15 uur, Nieuwe Ko- „The twelve Dlligentia. 20.15 uur. Het Zuid-Hol lands Orkest. Pulohrio Studio, 20.15 uur, Fred Coulter, piano. WOENSDAG 24 MAART Kon. Schouwburg, 20;15 uur, Ned. Comedie, Moortje. Dlligentia. 20.30 uur, De Nieuwe Komedie. De Paryse bruiloft. Pulohri Studio, 20.16 uur, Llvla Rév, piano. BIOSCOPEN >rMy fair lady", al. Capitol de meld", 18 jaar. uur, woensdag 2 avonturen van Dik Trom", a.l.). City: „Strange Bedfellows" ,14 jaar. Corso: „Verleiders van de Riviera", 18 laar. Du Midi: „Veel liefs uit Moskou", 18 Euro Cinema„55 dagen in Peking", 14 Jaar, (dinsdag geen voorstelling, zaterdag, „Met lag 2 zondag drie Stooges de Flora: „Geldwolven ln Guneight Pass", 14 jaar. (Woensdag: „In de riolen van een wereldstad' 18 Jaar, vrijdag, zaterdag 24 uur: „Spel der driften 18 Jaar). Hollywood: „Terreur van de rode man tels" ,14 jaar. (Woensdag 7 en 9.15 ,De wreker", 18 jar-' Rembrandt: „De laatste dagen Rome", 14 Jaar. (Zondag 1.30, woe Rex: „Houseboat", a.l. (Zondag 11.30 „Naar drie contingenten a.l.). Roxy: „A hard Days Night", a.l. (Zon dag 12 uur: „Het wonderlijke leven van Willem Parel", a.l.). Seinpost: „Arsène Lupin contra Arsêne zondag 11.30 „Canada, het Thalia: „Fracasse .de onoverwlnnerlljke musketier". 14 jaar. (woensdag „Ko- fS.1 De Uitkijk femme 18 Ja: „OSS-1H7 in Bangkok", 14 Jehovah's n.m. Openbare lezing. 2.45 Steenschuur 6: Kerk Christus van de heiligen der i dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG. AntonlusclubhuisToneelulh Partytje poker) van Semprei Rest. De Doelen. Le fotografenvereniging. 8 Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uq DINSDAG Cn Partijtje poker) van Sei De Lakenhal: Ver. Oud-Lelde Zitting Bouwfonds Ned. Gemee wyk. 7.30-10 Gerecht 10: Lezing prof. over de bijbel als soheppir - Gerecht 10: K. en O.-cursui schikken o.l.v. C. Kr lest. 8 i Schouwburg: K. en O. Tone Studio „Het gat". 8 1 Willem de Zwygerlaan 105; gespreksavond. TENTOONSTELLINGEN Trianon: „Topkapi", 14 Jr. Da 7 en 9.15 uur; zond 9.15 uur. LI do: „In opdracht van de 0 Dag. 2.30, 7 en 9.15 x 2.30, 4.45, 7 en 9.16 i Luxor: „De vrouw die tweemaal 14 jr. Dag. 2.30, 7 e 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „Limonade Joe". 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.& 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „1 kruipt" (Diamond Head). .Alleen op de wereld". A.l. BIOSCOPEN Lnxor: „The Carpetbaggers". Dag. 2 en 8 uur. Studio: „Limonade Joe". 18 J? 2.30, 7.15 9.15 4.45. 7.15 en 9.15 Lido: „Kool der liefde". 18 Jr. Da 7 en 9.15 uur; zond. 2.3Ó, 4.41 9.15 uur. Camera: „James Bond 1 14 jr. Dag. 2.30. 7 en 2.30. 4.45, 7 en 9.15 Trianon: „Gejaagd door de wind' Rex: „De 1 7.30 1 en der Musketier»", uag. z.3u, 7.15 en 9.15 u 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uui Astra-theater - Wassenaar zaterdag 7 dag- roensdagmlddag Alaska". 14 Ir. ur „Er helpt (Take here she 1» Avond- en nachtdienst der apol Geopend voor spoedeisende ge: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 24807. Apotheek R. van Bre*~' lenburg te Leiderdorp en Voorschoten zyn geopend. Bij geen genoor van an n specialist (ot diens waarnei op doktersteleroon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) motregen 11 Zuld-Llmb. Stockholm geh Grenoble ewaa Nice geh. Beriyn ?waa ''Yankfort geh. geh. bew. 18 1'

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2