cider dorps zwembad ibject van 1 miljoen Koningin vijf I Sir Stanley Rouss weken in gips HOFWIJCK NEEMT NIEUWE VLEUGEL IN GEBRUIK „Crossan stond buitenspel...." Liverpool-Köln op t.v.-scherm op een Bombardement dorp in Zuid-Vietnam K.L.M. zeer vast BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 18 MAART 1965 bet clubgebouw van „De Mun- in Leiderdorp werd gisteravond l«lenvergadering gehouden :em- en Polovereniging „De Het bestuur gaf volledig ope- an de stand van zaken, zoals 'gl gaan met de uitbreiding lowing van het zwembad, wa reeds van september 1964 af wordt gewerkt, gerealiseerd zal Dan ligt aan de Ericalaan een 1 van een miljoen, bouwkosten zijn opgelopen tot on, hetgeen niet schrikbarend is (rgeUjking met andere zwemba- ln de omgeving van een derge- allure. Het bestuur heeft goede het zwembad 15 mei open te >n stellen. Echter moet nog ien begonnen met de bouw van uveringsinstallatie. abonnementenverkoop zal vinden op 27, 28 en 29 april, jsabonnementen, waarbij de Ijdsgrens voor de kinderen nu teld op 18 jaar, zullen f 35 (oud gaan kosten, voor volwassenen een abonnement f 14 (oud f 9) ren tot 16 jaar f 10 (oud f 8); kaartjes tot 16 jaar f 0,50 en [boven f 1 (oud f 0,40 en f 0(60). prijsverhogingen lijken dras maar zijn door het bestuur enige jaren geleden aangekon- en in verband met de uitbrei- gestegen kosten voor personeel lateriaal noodzakelijk, damesgarderobe wordt verdub- en het aantal herencabines niet uitgebreid. Bij de nieuwe e komt nu een gedeeltelijk iefct terras. nu de gehele dag in he :bad terecht kunnen, van 's mor tot 's avonds 8.30 uur «rgens van 8.30-9.30 uur is he jbad gesloten, 's Zaterdagsavonds id om 6 uur sluiten; 's het van 12-6 uur geo (vroeger van 2-6 uur). Als twee- ïdmeesters zijn benoemd de he- Ouwerkerk en L. Leune. kascommissie, die een ierend verslag uitbracht werd ïoemd, en gevormd door de he- De Koning, Onrust en Storm, bestuurslid, de heer Van der ien, werd herkozen. De voorzit- de heer H. van der Horst, deel de verder nog mede, dat mocht het zwembad pas 1 juni kunnen worden opengesteld, men een restitutie op de reeds gekochte abonnementen zal ontvangen. De heer Van der Reyden bracht een kort verslag uit over De Kleine Does, dat in 1964 redelijk goe de resultaten heeft geboekt. Men telt nu 150 leden en heeft met 4 zeven tallen deelgenomen aan de compe titie. Het is de bedoeling het bad fees telijk officieel te openen, en daartoe Is een commissie benoemd. Getracht zal worden enige bekende zwemmers isters) een demonstratie te laten ge ven en een internationale waterpolo- wedstrijd te organiseren. Koningin Juliana zal vijf weken lang met haar gewonde enkel in het gips moeten blijven, zo heeft de Oos tenrijkse dr. Josef Murr, die de Ne derlandse vorstin behandelt, van daag gezegd. Dr. Murr zei dat de blessures van de Koningin, die ook een spier in haar been heeft verrekt, niet ernstig zijn en ook niet erg pijnlijk. De arts meent, dat de Koningin tot zaterdag in bed zal moeten blij ven. Dan zal zij een gipsverband krijgen, waarmee zij zou kunnen lo pen. Sepp Moosbrugger, de eigenaar van het hotel, waar de Koningin en prins Bernhard logeren, verklaarde, dat de vorstin een goede nacht heeft gehad en in een goede stemming verkeert. Zij heeft vanochtend in bed gewerkt. Voor landurig zieken in Oegstgeest VOORSCHOTEN ogramma SVLV randelseizoen 1965. Verschillende isen in Zuid-Holland en ook in pe provincies zullen in de loop jaar worden bezocht om wandeltochten deel te ne- Bovendien vermeldt het pro De Voorschotense Avond- dit jaar wederom geor- Jeerd door SVLV van 14 tot en 19 juni; de Zomertocht door u schotens omgeving op 17 juli; aan de Vierdaagse in doorn van 27 tot 31 juli en c a de jeugdvierdaagse in die wordt gehouden van 10 tot agustus. LEIDERDORP 51e broederschap van Taizé de Ned. Chr. Vrouwenbond, Leiderdorp sprak gisteravond ds. loest, herv. predikant te Soest het onderwerp: „De broeder- van Taizé". ze protestantse broederschap van bij Cluny in Frankrijk hoopt lugustus zijn 25-jarig bestaan te ïlt nu 80 broeders, leden verschillende kerken uit geheel ja. Het hoofd van de broeder prior Roger Schutz. Na een van tenminste 3 jaar legt roeder, gekleed in een witte pij, liggende met gespreide ar- ie grond voor het altaar de ttdige gelofte af. k houdt in het celibaat (onge- blijven), leven in gemeenschap goederen en afstand doen van tenslotte gehoorzaam- aan de prior. Zij die tot de toetreden voelen dit als loeping. Iedere broeder blijft lid fln eigen kerkgenootschap, i leven wordt door drie elemen- *heerst: vreugde, eenvoud en iartigheid. Hun doel is door te in werkelijk christelijke liefde^ rken te tonen, dat eenheid mo- is, als verzoende mensen om tus wil met, in en naast de kerk vindt onder hen verschillende tchten; drukker, glazenier, arts, i enz., die allen hun vak uit at Deze mensen, aldus ds. Roest gewoon, werken gewoon, som- i worden uitgezonden en doen kun hand vindt om te doen voor «lemens. dia's die ds. Roest vertoonde, de kerk zien van Taizé, de Smaalsviering en verschillende ten van het leven van de broe- RGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jan, zn van G. de Jonge en H. Mol; Geertruida Cornelia Chris- dr van G. Lorié en C. J. van Gregorius Jacobus Henrlcus. zn H. A. G. Lohman en M. C. Mll- J; Susanna, dr van I. Kleijn en leuwenb trg; Robertus Cornells IK )ulk, 87 Jr, w.v. M. Grootveld: 81 w.v. J. Plu; A. van der 08 Jr, vrouw; C. M. A. Tilmanss, Tot de problemen van elk bejaar dencentrum behoort de zorg voor de langdurig zieken. In de meeste ge vallen is hiervoor onvoldoende ac commodatie. „Hofwijck" in Oegstgeest heeft dit probleem opgelost door aan de be staande ziekenafdeling een nieuw gedeelte te bouwen. Dit is gisteren in gebruik genomen. De directrice, zr. C. Kühn, onthul de een gevelsteen, waarna de bijge bouwde ziekenzalen en conversatie ruimte werden bezichtigd door een aantal genodigden. Namens het College van B. en W. was aanwezig wethouder M. v. d. Voet. Ook de heer M. J. van Gor- kom, directeur van Gemeentewerken, behoorde tot de belangstellenden, evenals de huisartsen van Oegstgeest Brand in kostbaar foto-arcliief van tropeninstituut Door een korte, maar felle brand is vanmorgen een kostbaar foto-archief in het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam gedeeltelijk verloren gegaan. De brand ontstond in een archiefruimte gelegen op de bovenverdieping van een vleugel tus sen het museum en de grote aula. Spoedig stond de gehele zolderver dieping in lichterlaaie. De brandweer kon het vuur echter snel insluiten en daardoor uitbreiding voorkomen. In het archief waren meer dan tweehonderdduizend negatieven, voor een groot deel historisch materiaal uit de vorige eeuw, en bijzondere al bums, schenkingen van grote maat schappijen en ook van sultans, opge slagen. Dit archief had, aldus een medewerker van het instituut, grote wetenschappelijke waarde en is vervangbaar. Gelukkig heeft de brandweer zo tactisch gewerkt, da nog een groot deel van het fotogra fisch materiaal onbeschadigd is ge bleven. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Vermoed wordt echter dat het vuur ontstaan is door i chalance met roken. afgevaardigden van de Gem. Com missie van Toezicht, de heer J. Ouwerkerk, directeur van de Alge mene Bank Nederland, kantoor Oegstgeest, de architect H. Lamberts en de aannemer E. Halverhout. Ook de Inspectrice op de Bejaardenoor den, Zr. Dim, toonde haar belang stelling. De voorzitter van het Stich tingsbestuur, de heer Jac. J. Vos. ver telde een en ander over deze uitbrei ding, waardoor het mogelijk is ge worden zieken te verplegen, die an ders het pensiontehuis zouden moe ten verlaten, doch voor wie vrijwel nergens plaats is te vinden. Daarom was hjj trots op de totstandkoming van deze nieuwbouw, waardoor „Hof wijck" nu geheel is voltooid. Gewaardeerd Wethouder Van der Voet, die na mens het gemeentebestuur gelukwen sen aanbood, wees op de zeer ge waardeerde plaats die het bejaarden centrum in de gemeente inneemt. Hij dankte het bestuur en degenen die de dagelijkse leiding hebben, waartoe ook de voorzitter, de heer Vos behoort, en voorts het personeel. Dokter J. H. Meissner vertolkte de gevoelens van de artsen en achtte het een groot compliment voor het be stuur dat het uit eigen middelen deze nieuwbouw tot stand heeft kunnen brengen. Hij noemde deze aanwinst van groot belang voor de verpleging van de bejaarden. Op het moment dat Crossan de bal kreeg toegespeeld, riep de zittcr van de Ierse voetbalbond die naast rnjj zat: „Offside". Ik was het volkomen met hem eens. Dit teken den wij vanmorgen op uit de mond Sir Stanley Rouss, president de FIFA in een vliegtuig van Belfast naar Londen. Hjj vond spe ciaal de eerste helft zeer goed en betreurde het, dat het spelpeil in de tweede helft beduidend zakte. Over de leiding van de Deense scheids rechter Soerensen was Sir Stanley Rouss niet erg te spreken. Naar zijn mening paste de Deen te veel de voordeelregel toe, waardoor vele on geoorloofde aanvallen niet werden bestraft. De FIFA-president on derstreepte nog eens, dat het regle ment geen voordeelregel kent. De scheidsrechter behoeft het spel niet te onderbreken wanneer daar door nadeel zou kunnen ontstaan de partij tegen wie de overtre ding is begaan, maar wanneer dit niet onderbreken zou leiden tot te hard spel, dan is het niet raadzaam de voordeelregel toe te passen. Ge vraagd naar de kansen van de in voering van de nieuwe buitenspelre gel zei Sir Stanley Rouss: „Ik ge loof daar niet in". (Van onze correspondent) Het is niet uitgesloten dat de be slissingswedstrijd voor de halve fi nale van de Europa Cup tussen Li verpool en FC-Köln volgende week woensdag in het Fejjenoord Stadion (8.15 uur) op tv komt. Diverse in stanties overleggen vandaag met el kaar, want er zijn tal van vraag tekens en mogelijkheden. Zo zou de eis gesteld kunnen wor den dat het stadion is uitverkocht. Mogelijk is ook dat de NTS de re portage uitsluitend voor het buiten land (met name Engeland en Duits land) zou verzorgen. Toestemming voor uitzending in ons land zou ver kregen moeten worden van de KNVB die hiertegen geen bezwaar zal heb ben, omdat de wedstrijd niemand schaadt. De heer Brunt pleegt vandaag overleg met de Europese voetbal- De NTS heeft nog geen verzoek gekregen voor uitzending wedstrijd, maar zij houdt wel al rekening met de mogelijkheid. Bonn neemt geen maatregelen tegen Arabieren Bondskanselier Erhards speciale afgezant dr. Birrenbach is gisteren voor een bezoek van twee of drie dagen in Tel Aviv aangekomen. Van daag zou hij in Jeruzalem bespre kingen met de Israëlische autoritei In Amsterdam Politie kan alleen belangrijkste doen Burgemeester G. van Hall heeft gis teravond in de gemeenteraad van Amsterdam kritiek geoefend op de rechterlijke macht en da hoofdste delijke pers. De eerste verweet hfj gebrek aan medewerking bij het ten hebben, o.a. met premier Esjkol. straffen van verkeersovertredingen. Van de journalisten zei hij, dat zij te weinig aandacht besteden a goede werk, dat de politie doet veel aan gevallen waarin een agent misschien iets niet helemaal goed doet. Hierdoor gaat de politie zich ai vragen: „waarom werken eigenlijk?" zei hij. VS zullen EEG blijven steunen De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Rusk heeft Hall- stein, voorzitter van de Europese Economische Gemeenschap, de ver zekering gegeven, dat de V.S. elk en naar Europese integratie blij- steunen, aldus heeft de Duitse diplomaat aan verslaggevers meege deeld. Hallstein zei verder, dat hij met Rusk alle facetten van de toestand Europa besproken had „met in begrip van de rol, die de Verenigde Staten in de Europese integratie kun- ;n spelen". Het was de tweede dag in een groot aantal besprekingen in Hallstein in Washington. Naar verluidt heeft Hallstein Rusk medegedeeld, dat de E.E.G. weer vaart gekregen heeft en snel In de richting van een economische unie aat sinds de leden in december overeenstemming over de landbouw prijzen hebben bereikt. Haiistein zou vandaag een gesprek met president Johnson hebben en na dien, een dag eerder dan oorspronke- in het voornemen lag, afreizen. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 17 maart Seringei Stepman 4 Lop 80-130, id. 2 kop 65-91 wit. 25-37, Arthur 25-36, Rozen: Roselandia 40-60, Parel van Aalsmeer 30-46, Geh. Duisberg 40-72, Baccarat 55-90, Newyorker 35-51, Carol 25-45, per tak. BARNEVELD. 18 I luwse Eierveiling Ede: handel redelijk. Prijzen (in gids per 100 st.)eieren 111.30-12.91, 53-55f •63 gr f 13.92-14.29, 14.64. 1440. Prijs Coop. Ve- 46-53 gr f 11.30-12.91. 53-559 f 13.01-13.78, 59-f- -70 gr f 14.12-] Eierveiling SBE: 523.140 s 18-14.: i 70-73 gr f 12.73-13.20. Barneveld: aanv. 2.0! ïl in grote rustig, in r f 11-12.25, kiloprijs f2.44- gr f 13.75-14, kl'— 61-65 gr f 14.10 kg)slachtklppen 1! Tummers; A. W iteiri, 87 jr, e.v. G. J. Zwarts. GETROUWD an Ark en J. J. W. Hoogervorst. Handel kalm, f 1.70-1.80, slachtkulkens fl Zuidvietnamese vliegtuigen hebben gisteren het Zuidvietnamese dorp Man Qoeang, acht kilometer van de Amerikaanse vliegbasis De Nang ge legen, gebombardeerd. De dorpsschool en andere gebouwen werden ver woest: 45 personen, onder wie 37 kin deren die zich in de school bevonden, zouden zijn gedood. De Zuidvietna- mezen gingen tot de actie over nadat een verkenningsvliegtuig vanuit het dorp was neergeschoten. In Man Qoeang is de opstandige Vietcong- beweging oppermachtig ondanks het feit dat de Amerikaanse basis er zo dicht bij ligt. In een andere operatie, op onge veer dertig kilometer ten zuidwesten van Saigon, zijn twaalf man van de Vietcong gesneuveld na zwaar vuur- contact met de regeringstroepen rondom het dorp Xom Troeong. Het Vietnamese regeringsleger verloor zes aan doden en achttien mail aan gewonden. Vadennoord in Eist? (Van onze Arnhemse correspondent) In opdracht van de Arnhemse offi cier van Justitie, mr. A. J. Pfeil is het stoffelijk overschot van een op 1 mei 1963 op 59-jarige leeftijd overleden tuinder uit Bemmel op gegraven en onderzocht op sporen van gift door de patholoog-ana toom dr. J. Zeldenrust. Hoewel de staat, waarin het lichaam zich be vond, het onderzoek bemoeilijkte, zijn volgens de officier van Justitie voldoende aanwijzingen gevonden om aan een natuurlijke dood van de tuinder te twijfelen. De vermoedelijke dader, zijn 30- jarige dochter, bevond zich reeds in voorarrest op verdenking van dief stal, vermogensdelicten en oplich ting van enkele familieleden. Sinds de plotselinge dood van de man ging in het Betuwse dorpje steeds opnieuw het gerucht, dat er iets abnormaals was gebeurd. Het slachtoffert?) was 's ochtends dood op bed gevonden, nadat hij de avond bij kennissen had door gebracht. „Daar weet de dochter wel meer van" zei men in de kleine dorpsgemeenschap. Toen de vrouw werd gearresteerd verhevigden de praatjes en gaf mr. Pfeil tenslotte opdracht tot een onderzoek. De arrestante, moeder van drie kin deren zou na het zetten van valse handtekeningen geld hebben los gekregen van het spaarboekje van haar zuster, evenals bij de Boeren bond en een suikerfabriek. Zij woont met haar man sinds hun huwelijk bij haar ouders in. De man hielp zijn schoonvader in het bedrijf. Nadat deze was overleden ging het bedrijf in dochters han den over. Amerikaanse straalbommenwerper hebben gisteren opnieuw een aanval op Laos gedaan en meer dan 20 ton bommen laten vallen. Meer dan 12 toestellen, waaronder 6 gevechtsbom menwerpers. stegen van Da Nang voor een geheime missie op en wer den het laatst gezien toen zij naar het westen naar Laos afzwenkten, waar de Amerikaanse luchtmacht in de afgelopen paar weken herhaalde aanvallen heeft gedaan. De F 105- toestellen keerden met lege bommen- rekken terug. Gromiko iets vriendelijker Onze Londense correspondent tele foneerde hedenochtendDe Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromiko heeft gisteravond op een bijeenkomst van Lagerhuisleden van alle partijen verklaard, dat de Sow- jetrussische regering bereid is haar rol als voorzitter van de conferentie Genève te hervatten en behulp - te zijn bij het nemen van het initiatief in de zaak-Vietnam maar alleen wanneer de V.S. hun luchtaan vallen op Noord-Vietnam zullen heb ben gestaakt. Gromiko legde er de nadruk op dat Moskou niet minder bezorgd is over toestand in Zuidoost-Azië dan an dere regeringen. Dit leek tenminste iets beter dan het weinige dat Gro miko op de eerste dag van de minis tersconferentie over Vietnam had te zeggen. Beweerd wordt namelijk dat hij toen zuiver negatief was. De ver klaring hiervoor was dat Moskou we gens de delicate positie tegenover Hanoi en Peking weinig ruimte voor hebben. Voor de ambassades in Cairo van West-Duitsland, Marokko, Tunesië en Libië en tevens voor twee Duitse scholen zijn gasteren politieposten opgesteld gewapend met geweren en machinegeweren als voorzorgsmaat- l tegen eventuele demonstraties, dagbladen in Libanon veroorde- >ver het algemeen de incidenten die zich dinsdag in Tripoli, Noord- Libanon, hebben voorgedaan tijdens betogingen tegen de Westduitse rege ring. Bij deze incidenten werden 23 personen gewond. Volgens het dag blad „Oriënt" heeft het leger de or- in Tripoli hersteld, zijn vergun ningen tot het dragen van wapens ingetrokken en bijeenkomsten ver boden. Het gebouw van de Westduitse am bassade in Taiz, Jemen, is gisteren door betogers in brand gestoken, al dus berichten die door het departe- Bonn ontvangen zijn. De woordvoerder van de Westduit se regering heeft gisteren gezegd dat de Westduitse regering geen eigen dommen van Arabische lander in beslag zal nemen en ook geen stu denten uit Arabische landen naar hun land terug zal zenden als tegen maatregel teven eventuele maatrege len van de Arabische landen. Er zyn 4283 Arabische studenten in West- Duitsland, van wie 1153 uit Egypte afkomstig. Bovendien zijn er nog 402 Arabische leerlingen in de West duitse industrie werkzaam. Bijna in alle gevallen worden de Arabische studenten financieel gesteund door de Westduitse regering. Schietpartij op Cyprus In de buurt van Lef ka op Cyprus hebben Griekse en Turkse Cyprioten elkaar gisteren weer beschoten. Generaal Thimaja, de bevelhebber van de troepen van de volkeren organisatie op Cyprus, heeft gisteren een bezoek gebracht aan het gebied van Lefka, Na zijn terugkeer in Nicosia ging hij naar president Maikarlos, met wie hij de toestand in Lefka en omgeving besprak. De Turks-Cyprische pers heeft ge meld, dat vrouwen en kinderen uit het gebied van Lefka zijn geëva cueerd. In het dorp Ambelikoe, dat door Grieks-Cyprioten is omsingeld, zou de toestand slecht zijn. Er zou den daar bijna geen levensmiddelen meer zijn. In de Veiligheidsraad ls gisteren het debat begonnen over de voorge stelde verlenging van het V.N.-man- daat op Cyprus met drie maanden. MOSKOU ACHT één-Duitsland ONMOGELIJK De heer Van Hall deed dit in zijn antwoord op opmerkingen, die raads leden bij de behandeling van het be grotingshoofdstuk „openbare veilig heid" hadden gemaakt. Hij zei verder onder meer, dat kritiek op de politie met name wat betreft het toezien op de naleving van verkeersvoor- schriften terecht is. Tekort aan per soneel (op 1 januari 450 man», ver grijzing van het korps, verlies van jonge agenten als gevolg van de wo ningnood zijn er echter de oorzaak van, dat de politie alleen maar de meest urgente dingen goed kan dden. Aldus de heer Van Hall. Hij betoogde verder dat grondige maatregelen getroffen dienen te Wor den wil het werk van de politie niet helemaal vastlopen. Opnieuw incident Israël - Syrië Opnieuw heeft zich gisteren een incident voorgedaan aan de Is raëlischSyrische grens. De bestuur der van een tractor werd hierbij ge dood, twee Arabische werklieden lie pen verwondingen op. Volgens een communiqué van Ra dio-Damascus drongen Israëlische militairen in de middaguren door in de gedemilitariseerde zone, waarin Arabische boeren werken. Syrische posten openden het mitrailleurvuur dat door de Israëlische militairen werd beantwoord. 'Het incident ge beurde op de plaats waar de omleg ging van de J or daan wordt uitge voerd, aldus het communiqué. In een brief van 17 maart aan de Veiligheidsraad heeft de Israëli sche vertegenwoordiger bij de VN de aandacht van de raad gevestigd op „de gespannen en gevaarlijke toe stand van de laatste twee weken aan de Israëlisch-Syrische grens bij het dorp Almagor". Deze situatie was ontstaan, doordat de Syrische auto riteiten hun gewoonte „te schieten op Israëlische burgers die vreedzaam bezig zijn bij de grens" weer had den opgenomen. BEURSO VERZICHT Amsterdam, 18 maart De hoek waar de aandelen KLM worden verhandeld, bleef vanmiddag evenals gisteren, gesloten. Er werd volstaan met één notering bjj het sluiten van de markt. Het was de hoeklieden onmogelijk een advies- koers te verstrekken. Gedurende de morgenuren werd In KLM oplopend gedaan van f 137 tot f 144. De offi ciële prijs van gisteren vas f 134.50. De beurs wilde vanmiddag de hoek openmaken doeh hiertegen verzetten de hoeklieden zich. Dit vanwege de grote risico's verbonden aan de han del in een „open hoek". Op verzoek van het beursbestuur bleef de hoek dan ook gesloten. Alle deelnemers van de effecten- clearing (de organisatie die voor het afwikkelen van de gedane affaires zorgdraagt, zoals het ontvangen en afleveren van de stukken) hebben een schrijven ontvangen, dat de ver kochte stukken per omgaand moeten worden geleverd. Dit had tot gevolg dat velen *s morgens reeds tot dek kingsaankopen overgingen, om aan de leveringsplicht te kunnen vol doen. Dit verklaart de sterke koers stijging gedurende de niet-officlele ochtendhandel. De stemming voor de overige in ternationale waarden was ongeani meerd. Philips, gisteren een halve dollar lager in Wall Street, brokkelde verder af tot 152.50 (153.60). Unilever was een paar dubbeltjes lager op 131.80. Kon. Olie kon zich goed hand haven op 149. Hoogovens was nau welijks prijshoudend op 545, terwijl AKU een paar punten moest prijs geven tot 509. De handel in de hoofd fondsen was minimaal. De regerings crisis weerhoudt de kopers om in de markt te stappen. Dit uit vrees voor een eventuele zwenking naar links (rooms-rood) De handel In de Scheepvaartsector was nog wel actief doch een stuls kalmer vergeleken bij de voorgaan de dagen. HollandAmerika Lijn daalde cir ca 3 punten tot 138%. Kon. Boot eveneens 3 punten la^r op 130%. In de overige Scheepvaartaandelen ble ven de fluctuatie's gering. Leidende cultures verwaarloosd. De Staats fondsen waren wederom gemakkelij ker door buitenlands aanbod. Claims Scholten-Foxhol verlieten de beurs op circa f160. WISSELKOERSEN Londen 10.04%—10.05%; New Yorö 3.59H—3.60ft; Montreal 3.32%-3.33%# Parijs 73.44—73.49; Brussel 7.25%— 7.25%; Frankfort 90.51%—90.56% j Stockholm 70.09%—70.14%Zürich 92—82.99; Milaan 57.61%—57.66% I Kopenhagen 52.01%52.06%; Oslo 50.29—50.34; Wenen 13.93%—13.94% 1 Lissabon 12.53%—12.54%. Donderdag, 18 maart 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Grote droogte in Zuid-Afrika Overleden: J. Zuidafrikaanse boeren, die zich geplaatst zien voor de ergste droog teperiode sinds een halve eeuw, heb ben gisteren een dringend beroep op hun regering gedaan om troepen en veroordeelden die hen zouden moe ten helpen voer te verzamelen voor hun van honger stervend vee. Zij willen dat zjj gras gaan maaien op militaire terreinen en :n wegbermen. De boerenbond van de provincie Transvaal heeft bekendgemaakt dat zij een nood-voerbank zal instellen om het vee in de zwaarst getroffen gebieden te kunnen redden. De Suidafrikaanse Persassociatie (Sapa) meldt, dat negentig procent streefkerk! van de boeren in noordelijk en wes telijk Transvaal zijn gedwongen hun landerijen te verlaten en in mijnen en fabrieken te gaan werken. Men vreest dat grote gebieden daar zullen worden ontvolkt, aldus Sapa. aldus verklaarde de minister Buitenlandse Zaken Gromiko tijdens besprekingen met zijn Britse collega Stewart. De reactie in West-Duitsland lauw en automatisch. De zorgen voor Bonn liggen op het ogenblik Midden-Oosten. De voorzitter van de CDU-fractie in de Bondsdag, Barzel, merkte op: „Deze verklaring is in strijd met de juridische verplichtin gen van de Sowjet-Unie tegenover het gehele Duitse volk". Een woordvoerder van de socialis ten verklaarde dat Gromiko's uitla ting niet als een verrassing kwam. Sinds de val van Chroesjtsjow was de houding van de Sowjet-russische regering steeds harder geworden, vond hij. De Vrije democraten (li beralen) reageerden op Gromiko's uitlating, dat ieder die de deling van Duitsland wil bestendigen, de vrede Europa in de weg staat. Gromiko had er zich tegenover zijn Britse collega op beroepen, dat de vreedzame toestand in midden- Europa, op dit ogenblik, een gevolg is van de status quo van het Duitse probleem, dat bestaat tussen de Sowjet- Unie en de Westelijke lan den. Een nieuw Duitsland-initiatief van het Westen zou die vreedzame toestand doorbreken, meende Gromi ko. De minister verklaarde nog van mening te zijn dat de verschillen tussen de beide Duitse staten zo groot zijn, dat er geen mogelijkheid meer zou bestaan voor hereniging. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Adriana Brouwer. Joyce P .C. A. Neuteboom en J. M. W. Ver boon. Sietse. en M. F. C. Achter. Getrouwd: F. J. A. J. Timmermans OEGSTGEEST Burgerlijke Stand Geboren Leeuwen en Ondertrouwd; Voort en T. E. van der Veen ei Duyn en C C. de Jong. H. J. T. Midderham Buys Getrouwd Schilbmans. W. N. Brouw Hoek. J. Haasbeek en A. Vrljenhoek. Ted. '64 5% Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-n 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '47 3% Ned. '53 3% Ned. '48 3% Ned '50 I-II 3% Ned. '54 I-n 3% Ned *55 I 3% Ned. '55 nSli Ned. "37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. doL in. '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Indiè '37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% 101V* 98|| 95% 94% 95% 94 93ft 92% 91% 91% 83% 88% 103% 94ft 94ft 100% 98% 95% 94% 95% 94% 93% 92 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 114 113% Ver. HVA-mij. 147% 147% V..K.U 512% 509 Jeli Mij eert. 117.75 117.80 Ioogovens eert. 545% 544 3hilips gem. bez. 153.60 152.55 Jnilever eert 132.15 131.60 Dordtse petr. 677% 680% Kon P (50 f 20) 148.80 149.05 Holl Amer. Hjn 142 137% Java China Pak 168% 165% K.L.M 131 143 Kon Ned St.boot 133% 130% Kon. Paket Mij. 166 166% Stoomv Mij. Ned 143% 143 Niev Goudr eert. 116 119% 9. Ommeren eert. 252 250 Kon. Rott. Lloyd 144% 145 N. Scheepv. Unie 142% 142% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES rov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 92 92 b A'dam '48 3% 92% m '52-1 4% 91% Bankwezen Bank N.G. 85 6% 99% 99% Idem '58 5 98 97% Idem *64 5 98% 97% N W.B '52 4% 94% 93% BVG Rspbr '52 163 162% BVG Rspbr. f500 145% 145% Industr. Obligatie* VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten 9 GedaaD en bieden Bieden b 118 87% 500 d 18% Premieleningen Alkmaar '58 2% A'dam '53 3 A'dam '51 12% A'dam '56 I 2% A'dam '56 n 2% A'dam *56 Hl 2% A'dam *59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede "54 2% Oen Haag *5212% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem *57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Suid-Holl. '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interlinie f50 212 212 Nefo f50,- 107 107 Robeco 235 235 ünitas f50,- 495 494 Ver. Bez. v. 94 f50 131.50 131 Europa I 10 pb. 530 Alg Bank Ned. 311 Amro 68.20 Cultuurbank i87/8 Holl Bank O eert 244 Ned. MJd.bank 112. ^.VB, eert800 Industrie Ondernemingen Albert Heijn 693 Berkel's Pat 240 BorsumU.Wehry 72% Calvé Delft eert. 960% K. Pap. v. Gelder 150 Ned. Grofsm 114 DeGruyter pref b 150% aoll Constructie 490 tag bur. v. Bmyv 163% taternatlo 308 Kemp en Beg 155 Kon Zout Ketjen 975 üeidse WolsxiJ 365 x viüller en Co. NB 335 Ned. Kabelfabr. 350 Philips pref. 56.90 Rott. Droogd Mij 249% EMS 216 Ver Mach^abr. 178 Ver. Touwfabr. 447 Vihamy 139% Walvisvaart 88 Weralnk's Betjny 225 Wilton FiJenoord 190 Wijk - Heringa 125 daalberg 107 x Mijnbouw en petroleum Blliton 2de r. 446% Kon. Petr. (f20) Am er. fondsen Canad Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel 44% 44% Shell OU 59% 5 59^ Union Pacific 40% 40% ün States Steel 54% 53% dividend <j Exclaim e Laten 152.— 150. 637s 38% 78Vs 100%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15