BUSCHAUFFEU Minister De Jong moet terugkeren op Defensie Vakcentrales 1111 onder druk van achterban? Gastenbelastingen een droeve primeur9 Philips boekte over '64 11% meer winst DIVIDEND f4,-: EN AGIOBONUS 5% MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 17 MAART 1965 0 EERSTE KAMER: (Van onze parlementaire redactie) Als het aan de Eerste Kamer ligt, keert de demissionaire mi nister van Defensie, de heer P. S. de Jong (K.V.P.), terug in het nieuwe kabinet, hoe dat verder ook wordt samengesteld. De oud marineofficier kreeg gisteren bij de behandeling van de defensie begroting de grootst mogelijke lof toegezwaaid, die hij zich maar denken kon. Unaniem vond men, dat zijn beleid voortzetting verdient. Ook staatssecretarissen eind heeft gehad toen zij indertijd Haex (Landmacht), Van Es (Mari ne) en Den Toom (Luchtmacht) was er veel waardering. De politieke rea liteit gebood de Senaat echter over him terugkeer niet te reppen. De heeft Haex is anti-revolutionair, de heer Van Es christelijk-historisch en de heer Den Toom liberaal. Dat verhinderde de Senaat even wel niet de staatssecretarissen vol ledig in de hulde te betrekken. „Het zou net te iormeren kabinet met om- sieren als het zoveel mogelijk de zelfde lijn in het huidige defensiebe leid zal doortrekken", zei C.-H.- senator Beerekamp, de minister een pluim op de steek en de staatssecre tarissen een pluim op de hoed ste kend. De anti-revolutionair Algra adviseerde de minister zich niets van zijn demissionaire status aan te trekken. „U komt toch terug", voeg de hij de bewindsman toe. „Aal- bergse heeft uw stoel al gereser- In theorie Ook voor de socialist Burger was minister De Jong slechts in theo rie demissionair. Hij vond, dat er vooi een ommezwaai in het beleid weinig mogelijkheden zijn en roemde de tact van de bewindsman om tegenstellin gen „geruisloos weg te masseren". Hem vergelijkende met miister-presi- dent Marijnen constateerde de heer Burger, dat de premier, daarin be paald minder succesvol is geweest, een opmerking, die verder in 't debat door de liberale senator Van Riel on der verwijzing naar het puntenrap- port van dr. Vondeling „wat typisch" werd genoemd. Dat nam niet weg, dat ook de heer Van Riel minister De Jong graag zou terug zien, in welke com binatie dan ook. Niet omdat de be windsman als rechtgeaard zeeman een einde heeft weten te maken aan de strubbelingen en mislukkingen, die het defensiebeleid jarenlang heb ben gekenmerkt. Mr. Van Riel vond, dat het uiteenvallen van de minis teriele defensieploeg de natie geen goed zal doen. De K.V.P.-er Matser tenslotte zei te kunnen constateren dat zijn fractie het bij het rechte Engelse munt voor Churchill De Britse minister ran Financiën, James Callaghan, heeft bekendge maakt dat er een Britse munt van vüf shilling zal worden geslagen ter nagedachtenis aan wijlen Sir Win ston Churchill. „Het ontwerpen en de voorbereidingen voor het slaan vande munten zullen enige tijd ver gen. Nadere bijzonderheden zullen te zijner tijd worden bekendge maakt", aldus Callaghan in het Lagerhuis. Munten van vijf shilling (de zo genaamde crowns) worden in Enge land gewoonlijk alleen voor zeer gro te gebeurtenissen, zoals ter gelegen heid van kroning, geslagen. Zij wor den zelden in omloop gebracht en blijven meestal in handen van ver- Weinig steun voor president Nasser Het blijkt, dat de Arabische we reld sterk verdeeld is over de eisen van de Egyptische president Nasser cm ever te gaan tot algemene sanc ties tegen West-Duitsland nu het di plomatieke betrekkingen wil aan knopen met Israël. De conferentie van Arabische ministers van Buitenland se Zaken, die maandag in Cairo is geëindigd, was verscheurd door me ningsverschillen over de drastische vergeldingsmaatregelen tegen Bonn, zoals die door Nasser werden geëist, zo hebben Arabische woordvoerders en ook de door de Egyptische presi dent gecontroleerde bladen gisteren gemeld. Zeven van de dertien landen waaronder Marokko, Tunesië en Li bië, wilden niet met Nassers dreiging meegaan om Oost-Duitsland te er kennen. Nasser is er dus duidelijk niet in geslaagd de Arabische wereld volle dig achter zich te krijgen, maar zijn prestige blijkt toch niet zichtbaar te hebben geleden door deze tegenval ler. Op deze conferentie zijn trou wens nog meer bewijzen ter tafel gekomen voor het gebrek aan een heid in de Arabische wereld. De dertien staten van de Arabische liga konden het niet eens worden over een vraagstuk met betrekking tot hun aartsvijand Israël, een van de weinige zaken, waarover de Arabie ren het in het verleden nog wel eens eens konden zijn. De ambassade var Arabische Republiek voorbereidingen voor afwachting van ee: breuk tussen Cairo er een woordvoerder va de meegedeeld. Hij bassadeur Mansoer, die de vorige week door president Nasser naar Cairo werd ontboden, niet naar Bonn zal terugkeren. de Verenigde in Bonn treft jen sluiting in diplomatieke Bonn, zo heeft l de ambassa- i, dat de am- het vertrouwen in de defensieploeg uitsprak. Minister De Jong was in zijn dankwoord uiteraard zeer inge nomen met dit vertrouwen van de Senaat. Zijn defensie begroting pas seerde uiteraard zeer gemakkelijk de eindstreep. Geluidshinder Daarbij kreeg men te horen, dat het Amerikaanse squadron op Soes- terberg zo'n belangrijk aandeel In onze luchtverdediging heeft, dat het niet kan worden gemist. De geluids hinder moet men dan maar voor lief nemen, al wordt er alles aan ge daan om deze last zoveel mogelijk te beperken. Voorts deelde staatssecretaris Den Toom mede, dat de luchtmacht be zig is met een grootscheeps onder zoek naar de moeilijkheden met de Starfighter, waarbij vliegers om nog onverklaarbare redenen plotseling onwel zijn geworden. Alles wordt in het werk gesteld om een aantal mo gelijke oorzaken te elimineren. Minister de Jong verklaarde ook, dat een onderzoek gaande is naar de beschieting van Nederlandse mijnenvegers door vliegtuigen van de luchtmacht. 'Hoewel hij geen uit spraak over de schuldvraag wilde doen, zag de minister als voorlopige oorzaak een gebrek aan coördinatie. Hij beloofde dat het niet weer zal gebeuren. „Onze doelstelling is niet op elkaar te schieten", zei hij. Het incident op de vliegbasis Valkenburg, waarbij twee mechaniciens er met een vliegtuig vandoor gingen, heeft tot gevolg dat de bewaking van de toestellen is verscherpt, evenals het toezicht op het drankverl juik in de kantines. Dat deelde staatssecretaris Van Es (Marine) tenslotte mede. In Valkenburg (Lb) Bejaardenwet gaat wat te ver „De logeergastenbelasting is een droeve primeur op belastinggebied", aldus de heer H. Meijer, voorzitter van de Nederlandse bond van lo gies-, pension- en aanverwante be drijven in zijn rede, die hij vanoch tend in Krasnapolsky in Amsterdam op het congres van de bond hield en waarin hij enkele beschouwingen wijdde aan de problemen in deze vakorganisatie. Met die logeerbelasting krijgen we, zo vervolgde hij, de onzinnige situa tie, dat een gast, die zes dagen in een Valkenburgs pension verblijft, de normale pensionprijs betaalt. Maar bevalt het hem goed en blijft hij dus één dag langer dan mag hij over de volle zeven dagen die belasting be talen. Welke gast is tot een derge lijke kolder bereid?" vroeg de heer Meijer zich af, die van mening is, dat het er wel op neer zal komen dat de belasting voor rekening van de exploitant komt. Een sector in ons bedrijfsleven, die toeristen moet aan trekken en die zodoende kapitalen aan kostbare deviezen oplevert, wordt nog eens extra belast en een rou lette, een trekpleister bij uitnemend heid wordt middels een wet op de kansspelen energiek geweerd. Bejaarden Sprekende over de wet op de be jaardenoorden zei de voorzitter, dat een ongetwijfeld goedbedoelde wet geving zeer nadeling kan werken voor bepaalde bejaarden, wier be scherming juist wordt beoogd, om- da' men volgens hem heeft verzuimd bij de voorbereiding naar de stem uit de praktijk te luisteren. Een be jaardenoord is een inrichting waar in tenminste vijf personen van 65 jaar of ouder duurzame huisves ting gepaard met gehele of gedeelte lijke verzorging wordt verschaft. Hieronder valt op elk pension, dat vijf óf meer bejaarde gasten in huis heeft, ook al zijn die gasten nog zo vitaal. Is het wonder, aldus de heer Meijer, dat vele pensions hun oudere gasten opzeggen, zelfs al verzet het menselijk gevoel van de exploitant zich hiertegen, omdat zij anders on der de massale regelingen van de wet gaan vallen. Regelingen, die door de hier bedoelde bejaarden niet wor den verlangd en op prijs gesteld. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Minnertsga (toez.) T. Tijsma te Twijzelerhelde te Wad- dlnxveen (3e pred.pl.) J. Kooien te Reeuwijk. Bedankt voor Zetten-Andelst (toez.) J. den Hoed te Wijk bij Heus- den voor Eist (U.) A. R< Noordeloos voor Austerlitz W. Zimmerman te Usquert. GEREF. KERKEN Beroepen te Kruiningen i Jellema, ging" kan geen verdere beroepen te Achterveld, Kinderexploitatie Academische examens I Aan de Leidse Universiteit zijn ge- dreigt bij t.v. en platenindustrie (Van ,.Het steeds meer jeugd bjj televisie platenindustrie is correspondent) inschakelen van ;n grammofoon- zaak, die verontrust. Wij moeten oppassen, dat het na 75 jaar niet opnieuw tot jeugdexploitatie komt. De mentali teit die achter deze ontwikkeling schuilt houdt gevaren in. Ook in F.E.G. -verband bezinnen wij ons hier momentcel op". Deze uitspraak deed mr. P. H. Va- lentgoed, directeur-generaal van de arbeid, bij gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de arbeidsinspectie in Nederland. Hij doelde o.m. op het optreden van kinderen in zogenaam de selectie-shows. Ook nu na een voorspoedige ontwikkeling van de arbeidsinspectie van optreden tegen excessen, via be strijding van schadelijke stoffen, naar vergaand overleg ter verwe zenlijking van een moderne optimale werksituatie doen zich ook in de industrie en in de landbouw soms slaagd voor het doet. ex. aardkunde de heer P. F. L. de Groot (Den Haag), doet. ex. scheikunde de heren P. J. Rosenberg (Leiden) en J. Ver- weij (Leiden), doot. ex. natuurkunde de heer H .J. M. van Rongen (Lei den), kand. ex. wis- en natuurkunde mej. D. E. Nieman (Leiden) en de heren J. F. Deckers (Wassenaar), F. P. v. d. Mark (Leiden), A. v. d. Heijden (Leiden), H. v. Wees (Lei den) en J. C. Enderman (Leiden). nog gevallen kinderexploitatie Onlangs werd een bedrijf betrapt op het in dienst hebben van kinde ren van 13 jaar en een van zelfs nog jongere leeftijd. De kinderarbeid in de tuinbouw neemt zo is bij een onderzoek in het Westland en Limburg gebleken slechts gelei delijk af. Mr. Valantgoed: „Wij zouden nu eigenlijk zo ver moeten zijn, dat er geen straffen meer be stonden op kinderexploitatie, maar dat zij gewoon achterwege bleef, om dat men het als iets onbehoorlijks zou zien. Die opvatting is echter nog steeds niet in ons levenspatroon ver ankerd. De Raad van commissarissen en de Raad van bestuur van de N.V. Philips' gloeilampenfabrieken delen mede, dat in het boek jaar 1964 de omzet van de vennootschap en de United States Phi lips Trust 7.002 miljoen gulden bedraagt, hetgeen een stijging van 123^% ten opzichte van 1963 (6.224 miljoen) betekent. joen of 51% (vorig jaar 175 miljoen of 48%) In het bedrijf gehouden, terwijl de algemene vergadering van aandeelhouders, te houden op 29 april zal worden voorgesteld om over het boekjaar 1964 een dividend uit te keren van f. 2 8% (v. J. 8%) op de cumulatief preferente winstdelende aandelen en f. 4 16% (v. j. 16%) op die gewone aandelen. Daar op 6 januari 1965 reedis een interim dividend van f. 1.50 6% op de preferente en gewone aan delen betaalbaar werd gesteld, be draagt het slatdividend f. 0.50 2% op die preferente aandelen en f. 2.50 10% op de gewone aan delen. Daarenboven wordt voorgesteld over te gaan tot een uitkering in ge wone aandelen ten laste van agio en wel van 1% aan de houders van cumulatief preferente winstdelende aandelen en van 5% aan de houder van gewone aandelen. De nieuwe aandelen zullen delen in de resul taten van 1965 en volgende boek jaren. Aldus een communiqué van Philips. Het bedrijfsresultaat miljoen, hetgeen een stijging van 13% ten opzichte van 1963 (826 mil joen) betekent. Na aftrek van het saldo van overige baten en lasten van 134 miljoen, die belasting ten bedrage van 389 miljoen gulden, toevoeging van de netto-opbrengst van niet-geoonsolldeerde deelnemin gen van 18 miljoen en na aftrek van 25 miljoen minderheidsbelang der den, bedraagt die netto winst 405 miljoen (v. j. 366 miljoen) hetgeen een staging van 11% uitmaakt. Van de nettowinst wordt 206 miï- (Katendrecht). GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Bedankt voor Nijverdal J. de Feyter noord te Apeldoon Secretaris r. k. - werkgevers Er is reden om met enige bezorgd heid de positie van de vakcentrales te bezien. Van drijvers lijken zij meer in de positie van gedrevenen te zijn geraakt. Weliswaar lopen zij nog aan de kop van het peloton, maar het is niet zeker of zjj nog de koers en het tempo bepalen. Een zo danige positie lijkt voor verantwoor delijke bestuurders niet lang vol te houden. Nade ren wjj een crisis, die zijn tol gaat eisen aan leiders en aan leiderschap? Dit schrijft de secretaris van het Nederlands Katholiek Werkgevers Verbond, drs. M. W. J. M. Peijnen- burg, in het vandaag verschenen nummer van „de katholieke werk gever". Verwende kinderen Een oppervlakkige indruk zou tot het oordeel kunnen leiden, dat de vakbeweging zich de laatste tijd ge draagt als verwende kinderen: de gelijkhebberige toon in de publieke discussie. De wijze waarop het Cen traal Planbureau partijdigheid wordt aangewreven (al looft de heer Kloos (NW) plotseling het Centraal Plan bureau om zijn objectiviteit na de publikatie van berekeningen over vermogensaanwasdeling). Het ge mak, waarmee de sohuld aan het fa len van het loonoverleg 1965 in de schoenen van werkgevers, kroon- leden, regering etc. wordt geschoven. Het ontbreken van elke motivering BINNENLAND thuis De algemeen van neu NVV, de heer B. van Loen, die dinsdag 16 februari na een auto-ongeluk met ernstige verwondin gen in het stads- en academisch zie kenhuis In Utrecht werd opgenomen,, ls naar zijn woning in Amsterdam over gebracht. De verwachting is dat hij, r~ zal kunnen herstellen Reumabestrijding De Ned. reumabestrijding gaat een 0111 instellen naar de behoefte aan paste hulsvesting bouwverenigingen lingen. Bij voorbaat staat vast dat dit, de realisering van eventuele eruit voort- vloelende plannen en de bestaande acti viteiten veel geld gaan 1 vestigt de vereniging d de landelijke collecte naai reumafond, die va de Britse week, die den verricht, bij t tri.: zal op he se ambassadeur ver ere van p" Margaret en lord Snowdon op 17 1 Margaret en lord Snowd< geeft, tegenwoordig zijn. BUITENLAND Het paar had al twee dochters. Oost-Pakistan eet zeewolf Enorme scholen zeewolf, die dik en vet gewor den is door de rijst die door de moes son in het water van de Ganges-delta Is gespoeld, bieden een nieuwe grote bron van proteïne voor Oost-Pakistan, aldus een deskundige van de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N. De scholen werden opgespoord met een echo-apparaat. In de tijd van vijf mi- Bonn De 1 met bondskanselier Er- 1* zijn ambtgenoot Schroder, erd tiid De Adolf Hitier- doorstaan heeft, rendvan zes tot drie jaar, wegens hun lidmaatschap van een jeugdorganisatie, die volgens de lagere rechter deel het verboden Afrika jres. Het hof achtte betrekkingen tussen de het ANC beston- 1 Ghana De Ame- Armstrong rikaanse Jazz-musicus Louis Armstrong heeft tijdens zijn tournee door Tsje- cho-Slowakije verklaard dat hij eindiging van zijn carrière 1 autobus In e 1 19 gewonden vielen. Jarige Franz Jonas, sinds 1951 burge- houden presiden de (chrlsten-i 25 Jaar geleden ter ere van de leider van het Derde Rijk geplant werd, staat ln de weg nu een nieuwe straat wordt tische) Volkspartij ls oud-kanselier Al- fons Gorbach. aangelegd. Brit verdwenen Een lid van het personeel van de Britse militaire auto riteiten in Beriyn is zondag bij het zwemmen ln de Oostze verdwenen. De 24-jarige John Echevarria verdween na bij het eiland Fehmarn, ongeveer 105 Knipper-gordel De Paryse politie mannen zullen voortaan tijdens hun nachtdienst op drukke kruispunten een gordel met knipperlichten dragen. De verkeersstok van de verkeersregelaars was al sinds 1961 verlicht. Op ski's naar de vrijheid Een lid Britse autoriteiten bevestigd dat de verdwenen man toegang had tot ge heime inlichtingen. Moskou en de patenten De Sow- jet-Unie heeft ln Genève bekendge maakt dat zij besloten heeft toe te treden tot de' ln 1883 ln Parijs opge richte organisatie ter bescherming van de Industriële eigendom, waaronder pa van de Oostduitse volkspolitie is maan dag in vol ornaat in de Westduitse plaats Kr on ach verschenen voor het 60-Jarige huwelijksfeest van zijn oom en tante. De 20-Jarige politieman had gebruik gemaakt van de dikke sneeuw laag om over de ondermynde grens te skiën. Hy was onderweg naar een West- duitse politiepost toen hij onderweg een inwoner naar het trouwfeest ont tenten voor uitvindingen en handels merken. By deze organisatie zijn thans 67 landen aangesloten. moette. De politieman ging mee naar het feest en na afloop naar het bureau van politie waar hij politiek asiel vroeg. en argumentatie bij het standpunt van de vakcentrales inzake het vraagstuk van Slachtoffer Wanneer men echter met de wel willendheid, die wij gaarne jegens onze werknemers-gesprekspartners ten toon spreiden, tot een meer ge fundeerd oordeel wil komen, dan krijgt men de indruk, dat de vak centrales het slachtoffer aan het worden zijn van een wellicht mede door henzelf opgeroepen sterke druk van hun achterban. De roep om meer verantwoordelij kheid in de loonvorming voor de bedrijfs takken lijkt dan meer een kreet voor de achterban dan een doordacht voorstel ten opzichte van de ge sprekspartners. 'Het ontbreken van motivering en argumentatie bij het standpunt ten aanzien van de onge organiseerden lijkt dan meer het ge volg van haastwerk onder druk van de inmiddels tot activiteit overgega ne bonden, dan dat men werkelijk zou menen met deze standpuntbepa ling een bijdrage te hebben geleverd voor een gezonde oplossing van het gestelde probleem. Het zich onttrek ken aan de op 18 december gemaak te afspraken inzake gelijke betaling lijkt dan meer angst voor congres- serende vrouwenbonden dan dat men werkelijk meent een speld tussen de redenering van het College van Rijksbemiddelaars te kunnen krij gen, aldus drs. Peijnenburg. Twijfelachtig effect „Wij zijn ook niet overtuigd van de wijsheid om door het creëren van tegemoetkomingen aan de vakbewe ging of georganiseerden de positie van de vakbeweging te versterken. Niet, omdat wij tegen een sterke vakbeweging zijn, integendeel, maar omdat wij aan het effect twijfelen. Is hier geen sprake van het tegelijk willen van het eerstgeboorterecht èn het bord linzensoep? Het feit, dat ondanks het gezamenlijk ingediende standpunt van het overlegorgaan der vakcentrales over het vraagstuk van de georganiseerden, toch naar buiten is doorgedrongen dat binnen de vak centrales niet gelijk-gestemd wordt gedacht is een verheugende aandui ding dat men er niet bij voorbaat van overtuigd is dat de ingediende voorsbellen zaligmakend zijn". HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voer U een goede baan In het werk van een zit veel meer dan U denkt. Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de op zorgen wij. KOM ER EENS OVER PRATEN OP ONZE KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DONDERDAG 18 MAART VAN HALF TOT NEGEN UUR. U bent vcm harte welkom in ons haltekantoor STATIONSPLEIN, LEIDEN. Noord - Zuid - Hollandse Vervoermaatschappij N, KIES'EEN BOEIENDE BAAN Bil EEN STERK BEDRIJF, KIES OE N.Z.H WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshuizer- wijk. 7.30-10 uur n.m. Camera-theater: K. en O.-film van de maand „Jules Jeugdhuis: Chr. Plattelandsvrouwen en Meisjesbond. 8 uur Rest. V. d. Heijden: Modeshow „Futura", 8 Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek t.b.c. 9 tot 12 uur en 2 tot 4.30 u. nm, Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal)Ned Chr Vrouwenbo"'' "7 v T - Blink over Guinea". 8 Hoegewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Old Dutch: Contactavond „Luctor et Emergo". 8 uur nm. Prof. de Leeuwschool (Van den Bran- delerkade 24a)Voorlichting over stu die en beroep. 7.45 uur nm. Rest. De Doelen: Chr. Hlst. Staten- krlng Leiden. Spr. mr. dr. F. J. Krop over „Rijnmond". 7.30 uur nm. Rest. Van der Heijden: Modeshow De Groot. 2.30 en 8 uur n.m. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Kon. Ned. Natuurhist, Ver. Spr. dhr. J. H. Kroon. 8 uur nm. tot 12 uur vm en" 2 tot 4. Zulderkerk: Kerkenkrlng Oec. Raad. Spr^ dr.^ Vlijm over „Het ambt ln VRIJDAG Rehoboth: Ledenvergadering Nederl. Chr. Vrouwenbond Lelden-Centrum. Spr. dr. E. de Vries over „Mens en ar- hude Vest 13: Evangelisatie Chris ten gemeenschap „Ecclesia", 8 uur nm. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek Lbc. 2 tot 4.30 uur en 7 tot 9.30 uur ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds H. G. van Rijn, prop. te Den Haag. Zulderkerk: Lustrumconcert Jeugd- Advertentle Wie veerkrachtige zenuwen heeft moet die in ere houdenVan jongs af aan voor goede zenuwvoeding zorgen Sanatogen - vooral voor opgroeiende kinderen iSl zenuwsterkend f|§|| -J tonicum TURKS LEGER IN STAAT VAN PARAATHEID De Turkse pers meldde gisteren dat het Turkse leger in staat van paraatheid is gebracht, dit met het oog op een verergering van de toestand op Cyprus. Alle verloven van militair personeel, dat thuis hoort in de Zuidturkse lucht- en ma rinebases, zijn ingetrokken. Een Turks dagblad schrijft naar aanleiding van de „verontrustende berichten" over de toestand op Cy prus: „De Turkse regering zal, al vorens tot een definitieve actie op Cyprus over te gaan, de noodzake lijke diplomatieke stappen doen. Doch zij heeft tezelfdertijd militaire maatregelen genomen, opdat zij niet door de loop der gebeurtenissen kan worden verrast." Verder wordt er de nadruk op ge legd, dat verzet van president aarts bisschip Makarios tegen de (bij ver drag geregelde) aflossing van het Turkse troepencontingent op Cyprus „kan leiden tot een verbreking van 'de wapenstilstand op het eiland". Hogewoerd 175: Wachttorem n Jehovah's getuigen. 4 en 6.3! en n. Openbare lezing. 2.45 uur nj en dagen. 10.30 ui MAANDAG. AntoniusclubhulsToneeluitvo Cl- Partytje poker) va Rest. De Doelen. Leidse Amij|k fotografenvereniging. 8 uur xu StadhuisGemeenteraad. 2 i DINSDAG De Lakenhal: Ver. Oud-Lelden .ii dhr. S. C. H. Leenheer over „G uit de geschiedenis van Rynsbuq6 Rest. Van der Heyden: Jaarveri Koninginnedag. 8 uur n.m. ta Stadhuis (wachtkamer trouw Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen! TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Acad. Kunj truni. Tentoonstelling grafieken Q pa Popular de Valencia. Ga ai maandag t/m vrijdag van 9 tot i (tot 2 april). u Lakenhal: Tentoonstelling ku: zit leden Ver. van belangstellend 1 Lakenhal. Dag. 10-4 uur, zond. 1- ai nam. (tot 29 maart). De Lakenhal: Dag. 10-4 Papengracht 6a: Tentoonstelling tery Zaalberg. Geopend 9-6 dag 2-6 uur (t/m 6 april). Rijksmuseum voor Volkenk! (Steenstraat 1): Dag 10-17 u: dags 13-17 uur. Legermuseum (Pesthulslaan): uitzondering van zaterdag van l(lle (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum van Oudheden: e' lyks 10-5 uur; zon-» 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschil der natuurwetenschappen: Dag, BIOSCOPEN Luxor: „The Carpetbaggers". 18 Dag. 2 en P iudio: „Lln 2.30. 7.15 4.45, 7.15 Lido: „Kool der liefde". 18 j 1 9.15 uut; zond. 2.30, 4.4É 9.15 uur. Camera: „James Bond contra d: 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Gejaagd door de wind' Dag. 2 en 7.30 uur. Rex: „De zonen der Musketiers", 2.30, 7.15 en 9.15 uur: 2.30," 4.45.' 7.15 Astra-theater - Wassenaar: 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 dag- en woensdagmiddag „North to Alaska". 14 Jr. en 9.15 uur „Er helpt g< vader aan" (Take here she 14 Jaar, Avond- en nachtdienst der apott Geopend ~potheek D. >j. 24807. Apotheek R. Apot e lenburg te Leiderdorp Cu Voorschoten zijn geopend, «U peen gehoor van ow nnisafèe specialist (of diens waarnemers) op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPQRTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam geh. bew. 12 Eindhoven zwaar bew Zuid-Llmb. half bew. Helsinki mist Stockholm geh bew. Grenoble Nice Beriyn frankfort zwaar Mtlnchen licht onbewolkt 13

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2