Verhoging (gem. 5%) an elektriciteitsbedrijf Verkeerd, te hard en roekeloos gereden Uitsluitend voor de kleinverbruikers Om in kosten tegemoet te komen Instelling van een boekenfonds aan Rembrandt-lyceum Op boekenbeurs overtreft vraag aanbod GEEN EENRICHTINGSVERKEER MORSWEG EN NOORDEINDE lericht 1 maart 1860 Dinsdag 16 maart 1965 Tweede blad no. 31517 Ïidien de raad daarmee in zijn zitting van a.s. maandag akkoord t, zal het thans geldende elektriciteitstarief met gemiddeld 5% den verhoogd. Deze verhoging geldt uitsluitend de klein- ruikerstearieven, omdat de contracttarieven voor het groot- >ruik nog slechts enkele jaren geleden gewijzigd zijn en thans rt jficen niveau liggen, dat vooralsnog geen verhoging toestaat. )g tarieven voor de levering van Mrische energie aan Tdeinver- liters werden laatstelijk gewij- i met ingang van 1 januari 1962. gijj )oor een sterke daling van de noprijzen waren de exploitatiere- aten van de Lichtfabrieken des- la s zodanig, dat een verlaging van tarieven, ondanks de verhogingen Ike optraden bij de overige kos- ,ji factoren, verantwoord werd ge- \t. •r heeft zich sedertdien echter i zodanige ontwikkeling op het tied van de lonen en prijzen voor- uw iaan, dat ondanks de uitbrei- 1 van het debiet en een zuinig ggr de gevolgen hiervan bij thans geldende tarieven niet kuiler kunnen worden opgevangen. ïeodi ten verhoging van de tarieven is irom onvermijdelijk en zal een -ere opbrengst van ongeveer Ge- 9 eten opleveren om bedoelde kos- stijging (althans voorlopig) het ifd te kunnen bieden. '&n de vier groepen klein verbrui- n gtarieven, t.w.: 1. het enkel tarief; iet dubbel tarief3. het vastrecht- lef (voorheen: oppervlaktarief) het jaar-, respectievelijk maand- ximum-tariefdient in het bij- >der aandacht te worden besteed i het belangrijke vastrechttarief. )e ontwikkeling van het elektrici- sverbruik in de categorie afne- I, die onder dit tarief valt, is zo- _g, dat de terzake geldende op- vlaktetarieven geen deugdelijke atstaf meer zijn voor de verreke- ng van de kosten, welke deze ver lifters veroorzaken wegens hun oep op de capaciteit van het be- )it algemeen geconstateerde ver- djnsel heeft geleid tot de vorming commissie door de Ver. van wteuren van Electriciteitsbedrij - in Nederland, welke aan deze iefsvorm aandacht besteedt en die d de Ver. van Exploitanten van ctrlciteitsbedrijven inmiddels haar port over het vastrechttarief voor v jnhuizen heeft voorgelegd. Aan vastrecht basis ontvallen ttbDe steeds verdergaande toepassing d motorische apparaten (koelkas- i, wasmachines, centrifuges e.d.) st 8 bben de vaste kosten per aanslui- M** ig niet alleen groter gemaakt, maar k is, door de algemene toepassing deze apparaten, aan het gedif- entieerde vastrecht voor het woon- lis de basis ontvallen. ;t vorenbedoelde rapport beveelt •om aan het invoeren van een te laag eenheidsvastrecht en een laag mogelijke prijs per kWh. ik in de buitengemeenten, waar de elektrische energie en-gros irdt geleverd, bleek men bij het ■overleg eveneens voorstander een uniform vastrecht, algemene voorkeur gaat daarbij aar de volgende twee vastrecht- ren bij gebruik van een meter tt enkel telwerk, t.w.a. f 2,per f0,09 per kWh; b. f3, maand en f0,08 per kWh, zulks keuze van de verbruiker, waar- et tarief sub b is bedoeld voor jaarverbruik groter dan 1200 Het tarief sub a vervangt de laag je t vastrechtbedragen van het vroe- re oppervlaktarief. Om te voorkomen dat de flnan- W tie consequenties van de overgang ar het uniforme tarief voor de lidige verbruikers met de kleinste oningen wat groot zouden worden, Zoekt een gouden armband of collier voor f70.- en f 100.- of f300.- en f800,-. heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. ALTIJD VOORDELIG Examencommissie Tot leden van de commissie, die it Jaar is belast met het afnemen het examen ter verkrijging van akte van bekwaamheid voor verheidsonderwijs N XX, zijn be emd de dames J. M. van der Kley F. Kuenen in Leiden en de heren 5. L. Haasnoot in Katwijk aan Zee, s W. M. Heyl, drs. J. J. J. Tulkens t- Oegstgeest en H. P. Verbrugge in leiden. is voor deze categorié verbruikers een overgangsbepaling opgenomen, waar door bedoelde consequenties enigs zins worden afgezwakt. Voor het tarief bij het gebruik van een meter met dubbel telwerk blijft de toeslag op het vastrecht gehand haafd op 10% van het vastrecht by het gebruik van een meter met enkel telwerk, verhoogd met fl,25 per maand (voorheen: fl,- per maand). Bij inwoning zal in het algemeen een wat groter dan normaal beroep op de capaciteit van het bedrijf wor den gedaan. Het is daarom gewenst hiervoor de mogelijkheid te scheppen het vastrecht op een veelvoud te be palen, indien de omstandigheden in een bepaald geval daartoe aanleiding geven, bijvoorbeeld als een inwonend gezin over een eigen keuken beschikt. In afwachting van het resultaat van de verdere studie van eerderbe- doelde commissie is het noodzakelijk de vastrecht tarieven voor bedrijven e.d. met 10% te verhogen en de KWh- prys op 8 cent te brengen. Daarbij waren voor het woongedeelte, onaf hankelijk van de grootte, het nor male vastrecht voor woningen en een KWh-prijs van 8 cent te bepalen. Kleine winkels en bedrijven Hiertegenover zal dan voor kleine bedrijven, in het bijzonder kleine winkels, die door de tegenwoordige tariefstelling onevenredig zwaar wer den getroffen, enige verlichting wor den gegeven door voor het bedrijfs- gedeelte geen vastrecht in rekening is het evenwel gewenst thans te brengen, wanneer het daarvoor in rekening te brengen oppervlak min der dan 50 m2 bedraagt. Het enkeltareif, het dubbel tarief, het jaar- en maandmaximumtarief zijn zodanig gewijzigd, dat de meer opbrengst ciroa 5% zal bedragen. Bij aanvaarding van de voorge stelde tarieven wordt per Jaar een meeropbrengst verwacht van f 752.600. Buitengemeenten gaan akkoord Bij hun toelichting op dit voorstel merken B. en W. nog op, dat de bui tengemeenten, waaraan de elektrische energie en-gros wordt geleverd, in het algemeen contractueel verplicht zijn de Leidse tarieven toe te passen. In verband met deze verplichting is in de leveringsovereenkomsten over leg inzake tariefswijziging voorge schreven. Dit voor-overleg heeft in middels plaatsgehad, waarbij is ge bleken, dat de buitengemeenten zich met de voorgestelde tariefswijzigingen kunnen verenigen. PARKEERTERREIN ACHTER FLAT STATIONSPLEIN Gedeeltelijke aanleg vergt f 174.000 Aan de ongewenste toestand wij wezen daar onlangs op van het achter het flatgebouw aan het Stationsplein geprojecteerde parkeer terrein, zal vermoedelijk binnenkort een einde komen. B. en W. stellen de raad, welke maandagmiddag a.s. bijeenkomt, n.l. voor een bedrag van f. 174.000 beschikbaar te stellen voor de aanleg van een gedeelte van dit parkeerterrein. Aanleg van het gehele parkeerter rein is nog niet mogelijk tn verband met de aanwezigheid van een aantal woningen (Pieter Huibertshof). Daar het flatgebouw inmiddels is voltooid, SCHOLENCOMPLEX DU RIEUSTRAAT Tal van voorzieningen kosten f 46.500 Het is noodzakelijk dat ten behoeve van het complex van openbare scho len aan de Van der Brandelerkade, de Du Rleustraat en de Roodenbur gerstraat een aantal werkzaamheden worden verricht. In verband met de beperkte finan cieringsmiddelen van de gemeente menen B. en W. thans te moeten volstaan met de volgende, meest noodzakelijke voorzieningen: a. het verbeteren van de speel plaats van de openbare school voor g.l.o. aan de Du Rieustraat door be- het braakliggende deel het schoolterrein en het aanpas- van het gazon en de bestaande ie nieuwe situatie; b. het hekken bussen en deels om de open bare school voor u.l.o. aan de Van der Brandelerkade, de openbare school voor g.l.o. aan de Du Rleu straat en het terrein bestemd voor de bouw van de openbare kleuter school aan de Roodenburgerstraat. De afscheiding dient om verdere be schadigingen aan de gazons en aan de gebouwen te voorkomen en ook om het zich daar ophouden van onbevoegde personen tegen te gaan; c. het uitbreiden van de bestaande rywielberging van de u.l.o.-school met twee onoverdekte bergingen voor elk 75 rijwielen en het verankeren van de rijwielrekken in een bestaan de rijwielbewaarplaats. Zodra de financiële middelen dit toelaten zullen B. en W. bevorderen dat de nieuwe rijwielbergingen van een overkapping worden voorzien. De kosten van de bovenbedoelde voorzieningen worden geraamd op in totaal f. 46.500. deel van het parkeerterrein aan te leggen. Daartoe is een plan ontwor pen, hetwelk omvat het aanbrengen van een verharding en witte mar keringen, alsmede de aanleg van een riolering, waarop een aantal huis riolen zal worden aangesloten. Het onderhavige deel van het parkeer terrein zal van een openbare verlich ting worden voorzien. Voorts zal in het kader van de werkzaamheden worden zorggedragen voor voltooiing van het voetpad, gelegen voor het flatgebouw langs het Stationsplein, alsmede voor Aansluiting aan dat plein van de uitweg van het parkeer terrein. Wanneer ouders hun kind het onderwijs laten volgen aan een school voor voorbereidend hoger of middelbaar onderwijs, betekent dit als regel dat zij zich onmiddellijk geplaatst zien voor hoge kosten van aanschaffing van boeken en leermiddelen. Weliswaar bestaat er een rege ling voor het in bruikleen ver strekken van boeken en leermid delen, maar de daaraan verbon den voorwaarden met betrekking tot de financiële omstandigheden der ouders en de prestaties der leerlingen zijn zodanig, dat van de rond 1300 leerlingen van de drie gemeentelijke scholen voor voorbereidend hoger en middel baar onderwijs, in 1964 slechts 26 leerlingen van deze regeling ge bruik konden maken. Slechts 26 van 1300 leerlingen profiteerden van huidige regeling Verreweg de meeste leerlingen moe ten dus nieuwe boeken aanschaffen, of trachten al dan niet via de z.g boekenbeurs gebruikte boeken te ko pen. In de praktijk blijkt vaak dat op de boekenbeurs de vraag het aanbod sterk overtreft, zodat bij loting moet worden uitgemaakt wie van de boe kenbeurs gebruik mogen maken. Voor een aantal leerlingen is het zelfs onmogelijk van de boekenbeurs ge bruik te maken, aangezien te laat be kend wordt in welke klasse zij ge plaatst kunnen worden. B. en denken hierbij aan de leerlingen die herexamen moeten doen en aan leer lingen die van een u.l.o.-school over gaan naar een middelbare school. Aan elke rijks hogere burgerschool is dan ook reeds een tiental jaren geleden een „boekenfonds" ingesteld om de leerlingen in de gelegenheid te stel len op goedkope wijze in het bezit van boeken en leermiddelen te ko men. Deze worden namelijk door de school aangekocht en ter beschikking van de leerlingen gesteld tegen een jaarlijkse vergoeding, welke zodanig gesteld is dat in het geschatte tijd vak dat een boek of leermiddel bruik baar is, de kosten daarvan worden terugontvangen. Verschillende ge meenten hebben dit voorbeeld ge volgd en, naar B. en W. vernamen, met bevredigende resultaten. Gelet op het voorgaande, menen B. en W. dat het gewenst is met de invoering van een boekenfonds een pr""f te nemen, door zulk een fonds in te stellen ten behoeve van de onderbouw van het Rembrandt- Iyceum. Het voor de eerste aankoop benodigde krediet bedraagt f. 18.000. Voor het beheer en de administratie van het boekenfonds hebben B. en W. een ontwerp-regeling opgesteld, welke in het kort het navolgende in houdt. Van gemeentewege worden de voor een bepaald cursusjaar no dig geachte boeken en leermid delen aangeschaft. Deze boeken en leermiddelen worden aan de leerlingen, die hiervoor in aanmerking wensen te komen, ter beschikking ge steld. De hiervoor door de leerlingen te betalen vergoeding bedraagt per jaar voor boeken 25% voor leermiddelen atlassen woordenboeken) 20% van aanschaffingsprijs. Bovendien wordt van elke deelnemende leerling per jaar een bedrag f.4.gevraagd wegens admini stratiekosten. Leerlingen die de school verla ten kunnen, onder bepaalde voorwaarden, boeken welke ten minste 4 jaar in gebruik geweest zijn en leermiddelen, welke ten minste 5 jaar in gebruik zijn ge weest, aankopen tegen 25% var de aanschaffingsprijs. BOUWRIJP MAKEN VAN TERREINEN In het kader van het bouwrijp ma ken van terreinen in het Morskwar- tier is het noodzakelijk de voorheen aldaar geprojecteerde rijksweg 4 b te dempen. In de demping is voorzien in de door Leiden en Oegstgeest in juli 1964 vastgestelde uitbreidingsplan nen voor het onderhavige gebied. Be halve het verwijderen van bagger en gezonken voorwerpen e.d. en het met zand aanvullen van het plm. 1.700 m lange voormalige tracé, omvatten de werkzaamheden het vergraven van afwateringssloten voor het in stand houden van de waterhuishou ding ter plaatse. Ter voorkoming van verstuiving zal het aangebrachte zand worden afgedekt met een laag zwarte grond ter dikte van plm. 5 cm. Voorts zullen afscheidingen worden geplaatst langs de eigendomsgrenzen. De Amsterdamse Aannemings Maatschappij N.V. heeft zich bereid verklaard de gehele demping c.a. te verrichten voor ongeveer f. 1.340.000. Aangezien de kosten van voorberei ding en toezicht op f. 60.000.wor den geraamd, is een krediet van f. 1.400.000.— nodig. Gemeente koopt Vianda Aan de gemeente zijn te koop aan geboden het voormalige fabrieksge bouw van de Vleeswaren- en Conser- venfabriek Vianda Leiden N.V. met kantoor, schaftlokaal en een aantal woningen, gelegen aan de Lange- gracht en de Reineveststeeg. De eigendomsverwerving van ge noemde percelen is voor de gemeente van belang, in verband met de nieuwing van de straatwand ter plaatse, en de mogelijkheid tot de eventuele stichting van administra tiegebouwen ten behoeve van dt Stedelijke Fabrieken van Gas er Electriciteit. Vooruitlopende hierop kan met het fabrieksgebouw c.a. v zien worden in de dringende behoefte van de S.LP. aan opslag- en werk ruimten ten dienste en gedurende d< periode van de omschakeling op aardgas. Het College acht de o eengekomen koopprijs van f. 200.000 aannemelijk. Jaarwedde wethouders f 24.000 Van de burgemeester is er een voor stel om Ged. Staten van Zuid-Hol land mee te delen, dat z.i. de jaar wedde van de wethouders thans f20.730.met ingang van 1 janu ari 1965 op f24.000.behoort te 1 den bepaald. Voorts komen in de zitting maandag de volgende voorstellen aan de orde: ten behoeve van het kernfysisch onderzoek aan de N.V. tot Keuring van Elektrotechnische Materialen (KEMA), in Arnhem, een bijd te verlenen in de kapitaalsuitgaven van 0,03 cent per in de jaren en 1960 verkochte kWh.; de uitgifte in erfpacht een perceel grond, gelegen achter het pand Hooigracht 73; voor de verbetering van het gym nastieklokaal van de openbare school voor v.g.l.o., Albert Schweitzerschool, school voor Handel en Praktijk, de Oude Vest 35 en voor de aanvul ling van de inrichting van het lokaal een krediet van f. 47.800.beschik baar te stellen; aan het bestuur van de Ger. Schoolvereniging medewerking te verlenen voor de verbetering van de verlichting in zijn school voor ge woon lager onderwijs aan de Drift- straat 49; idem voor het aanschaf fen van meubilair t.b.v. de school aan de Lusthof laan 4; idem voor het treffen van voorzieningen in het schoolgebouw aan de Hooglandse Kerkgracht 20a; het goedkeuren van de begro tingen voor 1963 en 1964 en rekenin gen over 1962 en 1963 van het Ge reformeerd Minne- of Arme oude Mannen- en Vrouwenhuis; het treffen van een regeling van grondverkoop (aan ambtenaren, werkzaam bij de gemeente Leiden of personen behorend tot het onder wijzend en bedienend personeel van een instelling voor byzonder onder was in de gemeente Leiden) voor de bouw van 28 eengezinswoningen en 8 garages in de Meerburgerpolder. mej. T. M. Regeer, net ingang van 1 april 1965, te benoemen tot hoofdleidster aan de openbare kleu terschool De Margriet. MEER DAN UW BROOD ALLEEN... Zodra u méér verdient dan „goed uw brood" alleen, is het tijd voor u om naar de N.M.B. te gaan om er over be leggen of sparen te praten. Want bij de N.M.B. krijgt u een deskundig én persoonlijk advies. En bij de N.M.B. verdient uwgeld erweereen belegde boterham voor u bij! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Leiden: Breestraat 61-63. SaesenheimPoetwflkkade 1 Voor de Leidse kantonrechter „U beging wel een hele domme overtreding, dat men bjj het samen stellen van de „zwarte zes" daaraan zelfs niet gedacht heeft". Aldus uitte de kantonrechter, mr. W. de Koning, zyn afkeuring over de verkeersfout, die een 26-jarige chauffeur uit Voor schoten met zyn vrachtauto had be gaan. Op Rijksweg 4 was hy namelijk pardoes een oprit afgereden, dwars tegen het verkeer In en aldaar in botsing gekomen met een tegemoet komende auto. „Het was een vergissing en er zou niets zijn gebeurd als m'n vrachtauto niet bij het afremmen was doorgegle den", zette verdachte uiteen. De of ficier, mr. N. J. Out eiste zowel een geldboete van f 100 subs 20 dagen als de voorwaardelijke intrekking verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Hoewel de kantonrechter de ver dachte wat de geldboete betreft in ruime mate tegemoet kwam en deze op f 25 subs. 5 dagen stelde, vond hy de overtreding dermate afkeurens waardig, dat hij de by komende straf by wyze van ernstige waarschuwing een voorwaardelij ke in de ry bevoegdheid voor de tyd van 6 maanden, proeftijd 1 jaar. Bij verstek „Het ene feit maakte het andere des te erger en daarom verdient ver dachte een gevoelige correctie", al dus de officier in de zaak tegen eer 35-jarige bloemengrossier uit Rijns- burg. De grossier moest zich verant woorden voor het feit, dat hij met zijn auto op de Ryng eesterstraatweg ruim 80 km per uur had gereden ruim 30 km per uur te hard mede voor het feit, dat geen kele rijbevoegdheid bezat. Dat er verdachte niets te verantwoorden viel bleek wel uit het feit, dat hy ter zit ting maar verstek liet gaan. De cor rectie, die de officier vroeg omvatte niet alleen twee geldboeten van f 60 subs 12 dagen, doch ook een voorwaardelyke ontzegging van besturen van een motorvoertuig de tyd van 6 maanden. „Die byko- mende straf kan verdachte als eer ernstige waarschuwing opvatten", al dus besloot de officier zyn requisitoir. De kantonrechter was het volkomen met de officier eens en vonniste der halve conform. „Als verdachte nu weer achter het stuur van een auto gesnapt wordt betekent dit, dat hy een misdrijf begaat met alle straf rechterlijke gevolgen van dien", lichtte hy de by komende straf nader toe. „Ervaren" coureur Een 40-jarige instructeur, tevens auto-coureur uit Zandvoort had met zyn sportwagen op de Herenweg on der Noordwyk paniek gezaaid onder mede-weggebruikers. Hoewel een te- igger zeer dicht was genaderd haalde hy met hoge snelheid een vrachtauto in, schoot daarna vlak deze tegenligger weer naar het rechterw egged eelte, waar hy de vrachtauto by na de weg „afsneed". Door krachtig af te remmen konden de bestuurders van tegenligger en vrachtauto een botsing met verdach tes auto voorkomen. Verdachte zelf reed met onvermin derde snelheid door, doch kon later worden achterhaald. Ook hy liet ver stek gaan. De kantonrechter las in het proces verbaal, dat verdachte des tijds tegen de politie had verklaard. „Die bestuurders zyn nodeloos ge schrokken want ik ben een ervaren coureur. Ik rijd nimmer roekeloos en neem nooit risico's op de weg". Deze verklaring ontlokte by de kanton rechter de opmerking: „Verdachte waande zich blykbaar op het circuit van Zand voort en is in tegenstelling van zyn verklaring wel degelijk een roekeloze rijder gezien het aantal ver keersovertredingen dat hy tot dusver al beging". De officier eiste naast een geldboete van f 100 subs 20 dagen de voorwaardelyke ontzegging van ver dachtes ry bevoegdheid voor de tyd van 1 jaar met een proeftijd van 2 jaar. Het vonnis werd f 75 boete subs 15 dagen alsmede de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden, proef tyd 1 Jaar. Fietsbotsing Wegens het veroorzaken botsing op de fiets stond gisteren i 20-jarige bloembollenarbeider Noordwykerhout terecht. Hy was na mely k op het rywielpad aan de He renweg onder Noordwyk pardoes te gen een tegemoetrydende wielrijder opgereden, hetgeen een nogal scha- delyke valparty tot gevolg had. „De andere party beweert dat U al enkele malen geprobeerd heeft tegen hem op te rijden en er ook ditmaal opzet in het spel is, omdat U blijkbaar iets tegen hem heeft", las de kantonrech ter in het proces-verbaal. „Geen sprake van edelachtbare", repliceerde verdachte" ik kreeg onverwacht een duw in myn rug van een sterke ruk wind en verloor toen even de macht over myn stuur". De officier achtte opzet niet bewe zen. Wel, dat verdachte om welke re den dan ook zeer onachtzaam had ge reden. Hiervoor eiste hy f. 40 boete subs. 8 dagen. Hoewel de kantonrech ter verdachtes beroep op overmacht van de hand wees, wilde hy er wel rekening mee houden dat de wind „medeschuld" had en vonniste daar om met f 20 subs 4 dagen. Slechts verschuiving moeilijkheden By de behandeling van de ge meentebegroting voor het jaar 1964 is, zoals bekend, zowel door dr. S. J. Roorda als door thans wylen dr. J. Winsemius een voorstel ingediend over de verkeerssituatie op de Mors- weg. Het voorstel van de heer Roor da kwam neer op het invoeren var éénrichtingverkeer op het gedeelte Morsweg, gelegen tussen de Rijn- zichtbrug en de Morspoort. Door de heer Winsemius werd aangedrongen op het nemen van drastische maat regelen ter verbetering van de keerssituatie op de Morsweg. Beide voorstellen zijn om preadvies aa en W. voorgelegd. B. en W. hebben gemeend by het In te stellen onderzoek naar de e tuele mogelijkheden tot het invoeren van éénrichtingverkeer op de Mors weg, de gehele traverse Noordeinde - Rynzichtburg - Morsweg - Morsstr. te moeten betrekken. In een uitvoerig rapport heeft de ver keersad vise urir. J. van Dyk, thans de resultaten van zyn onder zoek verwerkt. Hy is hierby uitge gaan van de voorwaarden, waaraan een éénrichtingstelsel in het alge meen moet voldoen en van de te ver wachten verkeersintensiteit op de punten, waarheen het éénrichting verkeer zou worden geleid. Een noodzakelyke vereiste voor een verantwoord éénrichtingstelsel is onder meer, dat de parallelroutes beide einden dicht by elkaar liggen en goede dwarsverbindingen hebben. Voorts mag het éénrichting verkeer voor het doorgaande verkeer geen lange omweg veroorzaken. Het circuit NoordeindeMorswegMors- straat voldoet niet aan deze voor waarden. Met betrekking tot d© te verwachten verkeersintensiteit, komt de heer Van Dyk tot de prognose, dat éénrichtingverkeer op bedoeld circuit een overbelasting van het verkeersaanbod op de Blauwpoorts- brug, Prinsessekade, Bostelbrug en Kort Rapenburg tot gevolg zou heb ben. Op grond van deze en andere be zwaren moet volgens de heer Van Dyk worden geconcludeerd, dat het circuit NoordeindeMorsweg/Mors- straat niet geschikt is voor éénrich tingverkeer. Hetzelfde standpunt wordt door de v er keersad viseur ingenomen met be trekking tot éénrichtingverkeer al leen op de Morsweg, voor het ge deelte, gelegen tussen de Morspoort en de Rynzichtbrug. Deze maatregel zou onder meer een te grote belas ting op het Noordeinde en het kruis punt NoordeindeKort Rapenburg veroorzaken. B. en W. zijn van oordeel, dat met dit rapport duidelyk wordt aange toond, dat éénrichtingverkeer op de traverse NoordeindeMorsweg/Mors- straat, c.q. op de Morsweg, slechts een verschuiving van de moeiiykhe- den zal opleveren en derhalve geen oplossing kan betekenen. Naar B. en W. hopen zal binnen niet al te lange tyd een begin kun nen worden gemaakt met de door trekking van de Vondellaan, waar door de Morsweg zal worden ontlast. B. en W. beraden zich nog over de door de heer Van Dyk aan het eind van zijn rapport gedane suggestie tot het vaststellen van een stopverbod tydens de spitsuren voor de Mors weg, tussen de Wolmaranstraat en de Rynzichtbrug. Potterie van Zaalberg in „Meubelkunst" Een fraaie collectie potterie van Zaalberg is thans te bezichtigen ln „Meubelkunst", Papengracht 6a. Talryke vazen, potten, schalen en asbakken in velerlei (meng) kleuren en vormen getuigen van de artistieke zin van de ontwerper. Men kan te kust en te keur terecht en zal zeker getroffen worden door de vele origi nele vondsten, welke er zeker in hoge mate toe zullen bydragen, dat het interieur van uw kamer niveau ver- krygt. Deze expositie biyft tot en met 6 april geopend.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3