DRUM K.L. HALF ZWAAR - HEEL LEKKER 1 Eerste formateur mislukt altijd55 Elizabeth II heelt historische breuk MET EEN ENKEL WOORD ,eidóe c4. '.cjencla. LEÏDSCH DAGBLAD DINSDAG 16 MAART 1965 0 Vervolg van pag» 1 MR. CALS De formateur wilde gisteravond niet zeggen of hü bü voltooiing van zijn opdracht zelf premier zal wor den. HU wees er op, dat na de oor log de meeste formateurs geen pre miers werden. „Staatsrecht is dikwüls gewoonterecht", voegde hü er veel betekenend aan toe. Hü vond de vraag overigens wel optimistisch. JU weet het, de eerste formateur mislukt aïtUd," zei hü- Mr. Cals liet wel duidelyk blijken dat gezondheidsredenen geen rol zullen spelen bü het aanvaarden of afwijzen van een premierschap. „MUn gezondheid laat niets te wen sen over," zei hij. HU wees er ook op dat hU in 1963, voordat hü zich wegens overwerktheid terugtrok, al eens had gezegd, dat hü in een vol gend kabinet geen zitting wilde ne men. „Het is goed om eens een tüd- lang eens wat anders te doen", zo is zUn mening. Formeren De formateur wist gisteravond niet, wanneer hü zün eerste ont moeting met de fractievoorzitters zal hebben. „Ik kUk niet verder dan de dag van morgen," zo was gisteren zün stelregel. Hü liet daarbü wel doorschemeren, dat het spreken met fractievoorzitters geen dagwerk zal worden. „Een formateur moet ten slotte formeren en dat moet hü zelf doen," aldus mr. Cals. Optimisten in Den Haag geven mr. Cals een week of drie. Pessimis ten eer week of zes. De formateur zal deze week wel kwüt zijn aan de bestudering van de materie. Niet al leen het omroepvraagstuk maar ook alle andere vraagstukken, waar een kabinet mee te maken krijgt. HU moet daarna de wensen van de verschillende partüen aanhoren en zich een oordeel vormen over de po litieke samenstelling van het kabinet. Arabieren hebben meer te verliezen dan te winnen De Arabische landen hebben meer te verliezen dan te winnen van een breuk met de bondsrepubliek. Tot de ze conclusie kwamen de Westduitse bladen gisteren in hoofdartikelen over de Arabische reactie op het be sluit van Israël om diplomatieke be trekkingen met West-Duitsland aan te knopen. Het onafhankelüke blad „Die Welt" wees er op, dat erkenning van het Oostduitse bewind door de Arabische staten kan leiden tot een economi sche boycot van Westduitse züde. Op grond van een overzicht van de han del tussen de Arabische landen ener- züds en West-Duitsland en de andere Westelüke landen anderzüds, komt het blad tot de slotsom, dat de Ara bische staten het Westen meer dig hebben dan omgekeerd. De Frankfurter AUgemeine wa mee ingenomen dat „de Gordiaanse knoop in de politiek ten aanzien het Nabüe Oosten is doorgehakt. Het blad is van oordeel, dat geen enkele Arabische staat kan verhelen, dat hij „in zijn eigen vlees zal snüden, als hü de Bondsrepubliek de rug toe keert". De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken, mevr. Golda Meir is gisteren in Parüs aangekomen besprekingen met haar Franse col lega Couve de Murville. Een van de voornaamste onderwer pen van haar besprekingen zal de be trekkingen tussen Israël en de Euro pese Economische Gemeenschap zijn. Vooral de kwestie van de export van citrusvruchten naar de gemeenschap zou worden besproken. Personen Is deze barrière genomen dan komt het moeilüke probleem van de zetelverdeling en het zoeken van de juiste personen om de zetels te be zetten. Als de socialisten dan nog meelopen in het formatieproces zul len zü zonder al te veel moeite de formateur een aardig lüstje kun nen overleggen. De partü zit van oudsher niet zo slecht in de politici, die een ministerschap ambiëren en waard zün. In de K.V.P. is de situatie wat moeihjker. Een formateur moest indertüd stad en land af om adspi- rant-ministers te zoeken. Nu zal de situatie niet gemakkelüker zün. Daar komt bü, dat zeker twee ministers in het kabinet-Marünen voor de socia listen niet acceptabel zün: de minis ter van Onderwüs mr. Bot en pre mier Marünen zelf. Op beiden had dr. Vonde ling onlangs ongezouten kritiek. Als de anti-revolutionairen in de ploeg van mr. Cals komen, zal zeker mi nister Van Aartsen (Verkeer) het veld moeten ruimen. Ook hü is voor de socialisten niet aanvaardbaar. Hij wordt nu al genoemd als kan didaat voor de post vai: commissa ris van de Koningin in Zeeland. HU is goed op de hoogte met een van de belangrijkste aspecten van Zee land de strüd tegen het water. Maar de benoeming van mr. Van Aartsen op deze functie is niet meer dan pu re speculatie. Maar vier Wie zo het rütje bewindslieden afgaat komt al snel tot heel wat af vallers: Marijnen, Bot, Van Aart sen en de liberalen Witteveen, Toxo- peus en mevrouw Sohouwenaar- Franssen. Wellicht komen daar nog bij de christelyk historischen An- driessen en Scholten. £r zün geruch ten, dat de Partij van de Arbe ook niets meer in mr. Luns ziet. Als dat waar is en de socialisten hun zin krügen, wordt het lijstje afvallers nog groter. Dan blüven nog over: de ministers Biesheuvel, Bogaers, De Jong, en Veldkamp. Dat is vier van de dertien ministers, die nu in het kabmct-Marynen zitting hebben VOORRANG VAN EIGEN AUTO (Van onze Hilversumse I correspondent) 5 Toen de 25-jarige televisie- S 0 redacteur E. Schipper van 0 het IKOR zondagmorgen uit f 0 zijn ouderlijke woning naar 0 Assen wilde vertrekken bleek zijn auto, die in de tuin ge- parkeerd stond, verdwenen te zijn. Hij maakte zijn reis naar het oosten des lands in een huurauto, met welke wa gen hij na terugkeer door Laren en Hilversum ging toeren om zijn auto op te sporen. De ouders van de heer Schipper hadden 's mor gens Bussum al „uitgekamd" Toen de gedupeerde redac teur in Hilversum over de Lijsterweg reed kreeg hij plotseling voorrang van zijn eigen auto. „Het was een allerzotste ge waarwording. Ik kon mijn ogen eerst gewoon niet ge loven", zo vertelde hij ons vanmorgen. „Ik stapte uit om een praatje met de be stuurder te maken. Toen die meneer ook buiten stond, keek ik even in mijn wagen om te zien of er iets bescha digd was. Van die gelegen heid heeft hij gebruik ge maakt om te vluchten, want toen ik weer opkeek stond hij al honderd meter verder en J verdween achter de huizen". Laatste woord van de recher- che: „We beschikken over J een uitstekend signalement" Jehovah's getuigen in Feijenoordstadion Het Nederlandse Wachttorenge nootschap Jehova's getuigen zal van 30 juni tot en met 4 juli in het Feijenoordstadion in Rotterdam een internationaal congres houden, waar aan afgevaardigden uit Nederland, Vlaams-België en andere Europese landen zullen deelnemen. Voorts verwacht men 500 afgevaardigden uit de Verenigde Staten. Het totaal aan tal bezoekers wordt op 25.000 ge schat. Het doel van het congres is „allen die daar komen in geloof te sterken en eenheid onder hen te vergroten door het verstrekken van religieus onderwijs". Advertentie Engelse vorstin ontmoet hertogin van Windsor Vervolg van pag7 Al- Op de perconferentie sprak barda ook nog over de pogingen om tot meer internationale samenwer king te komen. „De KLM ziet veel positiefs in samenwerking", zo zei hü- „Maar voorwaarde is, dat de prüs, die daarvoor moet worden betaald acceptabel is. In dit opzicht hebben ae besprekingen over een Westeuro pees samengaan in de Air Union tot dusver niet veel tastbare resultaten opgeleverd". Eind maart zal in Brus sel weer op ambtelük niveau over Air Union worden gesproken. Intussen gaat de KLM door met samenwerking te zoeken op plaatsen, waar dat wel mogehjk is. Meer hotels De KLM-dienstregeling voor de ko mende zomer zal greinig veranderen ten opzichte van het vorige jaar. In 1964 nam het aantal Ité-vakantierei zigers met veertig procent toe. Voor dit jaar wordt ook een enorme toe loop verwacht. Tot nu toe hebben reisbureaus al 312 chartervluchten gereserveerd, waarvan ruim de helft alleen al naar Palma de Majorca. De KLM verwacht ook meer dan 300 chartervluchten op de Noordatlanti- sche route, voornamelijk met Ameri kaanse groepen. „Maar willen wij meer Amerikaanse vakantiegangers dan tot dusver in ons land ontvangen, dan zullen we vooral meer en betere hotels moeten bouwen", aldus mr. Albarda op zyn laatste grote persconferentie. In de loop van dit jaar zal hü zich zoals gemeld uit de KLM-directie terug trekken De betrekkingen tussen Koningin Elizabeth II van Engeland en de her tog en hertogin van Windsor zün in tiemer geworden na een historische ontmoeting, waarbij een breuk van 28 jaar werd geheeld. Men neemt aan dat de volgende stap zal zün, dat de koningin ge heel zal breken met het verleden en het hertogelijk paar zal uitnodigen op haar kasteel in Windsor. Voorts wordt er steeds meer op gezinspeeld, dat het paar toegestaan zal worden in Engeland te blüven als het dat wil. Gisteravond reed Elizabeth door de regen naar de Londense kliniek om de in Amerika geboren hertogin, die koningin had kunnen zün, te ont moeten. Het was de eerste ontmoe ting tussen de twee vrouwen sedert Edward VIII afstand van de troon deed en de Amerikaanse gescheiden vrouw, mevr. Wallis Warfield Simp son, huwde. Toen de breuk ontstond tussen de hertog en het Britse hof, was Elizabeth tien jaar. De ontmoeting had plaats in de schaars verlichte suite van de kli niek, waar de 70-jarige hertog her stellende is van een operatie aan een van zün ogen. De koningin, haar oom, de hertog van Windsor, en de hertogin waren gedurende ongeveer een half uur tezamen. Het Bucking ham Paleis weigerde verdere inlich tingen te geven over de ontmoeting. Sedert zün afstand van de troon hebben de hertog en zün vrouw in het buitenland gewoond, in hoofd zaak in Frankrük en Amerika. In de büna dertig jaar die sindsdien zün verstreken, heeft de hertog zün vaderland meer dan 40 keer bezocht. Soms heeft hü geluncht met de ko ningin, die zün nicht is. maar de hertogin heeft hem nooit vergezeld. De ontmoeting was een idee van Koningin Elizabeth zelf. Al vaak is verklaard, dat een verzoening een stap zou zün die bü haar onderda nen in de smaak zou vallen. Zowel de koningin als de hertog worden door het volk zeer geacht. Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Krommenie Joh. Ro- waan te Westmaas te Winterswijk (evang.pred.) H. Sweepe te Schevenin- gen. Aangenomen naar Oosterbeek (vac. J. W. Slingenberg) G. v. Halsema te Berkel-Rodenrijs, die bedankte voor Lelden naar Amstelveen-Noord-Bul- tcnveldert (3e stud .predikant VU) A. (vac. J. H. Kappers) P. Heide) D. N. Wouters Surhulsterveen J. van Wattum te Landsmeer. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zierikzee H. W. Eerland te Amersfoort. Lutheranen keuren overleg r.-k. goed De Nationale Lutherse Raad, het coördinerend lichaam van de Ameri kaanse Lutherse kei-ken heeft zün goedkeuring gehecht aan voorstallen overleg met roomskatholieke vertegenwoordigers. In een eenstem mige beslissing van de 38 leden stelde de raad zich met de r.-k. bisschop- pelüke commissie voor oecumenische zaken achter het houden van theolo gisch overleg. De Lutherse raad treedt in deze op als nationale ver tegenwoordiging van de Lutherse Wereldfederatie. Men verwacht dat het overleg binnenkort zal kunnen beginnen, zodra ook de bisschoppe- lüke commissie zich akkoord heeft verklaard. DE VROUW IN HET AMBT „De kerk heeft helaas een wachtkamer" In het orgaan van het Hervormde Kerkewerk, dat in het bü'zonder voor ambtsdragers bedoeld is, schrijft dr. O. Dronkers in Utrecht over de wei nige plaats, die nog aan de vrouw in de kerk wordt ingeruimd. WU hier in Utrecht, aldus dr. Dronkers, hebben steeds weer de ge lukkigste ervaringen gehad met vrouwelyke medewerkers, wika's vioarissen, en evangelisten met andere opleiding, die heel dikwüls het spit hebben afgebeten, als w het werk voor moeilijke opg; stonden. Gezondheid van Johnson en De Gaulle Een groep van vier dokters heeft president Johnson de verzekering ge geven dat „zijn algemene gezond heidstoestand uitstekend is". Maar zij bespraken met hem de wenselijk heid geregeld beweging te nemen en vastgestelde rustdagen te houden. De dokters hebben de president zaterdagochtend onderzocht. ZU maakten bekend dat de bevindingen van het laboratorium-onderzoek en van het onderzoek van het hart nor maal zün. Ook de resultaten van overige onderzoekingen waren nor maal. 'Het Amerikaanse tüdschrift News week meldt, dat er In Parijs weer hardnekkige geruchten de ronde doen over de gezondheid van presi dent De Gaulle. „Volgens de huidige geruchten lüdt hü aan een ziekte welke hem geleidelijk aan verzwakt en waar- hü dagelüks twee injecties moet krijgen". De Franse pers zwügt over het onderwerp, maar er doen tal- rüke geruchten de ronde in politieke en medische kringen. De gezond heidstoestand van De Gaulle is se dert 1958 een belangrijke vraag ln de Franse politiek, een vraag zonder antwoord, aldus Newsweek. ZORG DAT U ALTIJD ZO WEER OPGEKNAPT BENT! Last van reumatische pijnen, spit, verkoudheid, hoofd- en zenuwpijnen of andere pijnen? Dan Togal! Helpt snel en goed. Met Togal is uw stemming altijd zonnig. Weer of geen weer. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. BINNENLAND. Wethouder van Den Haag - De heer B. Bol (C.H.U.) Is gistermiddag met meerderheid van stemmen tot wethouder van Den Haag benoemd. De heer Bol volgt mr. R. M. van Rhee- nen (A.R.) op, die burgemeester van Gouda Is geworden. De heer eind vorig Jaar door mr. C. Pijl Hogeweg (A.R.). Tegen trein gereden Op de onbe waakte spoorwegovergang ter hoogte va.i het zweefvllegveld Malden nabij nijmegen, is gisteren de 57-Jarlge L. Verriet uit Groesbeek met zyn flets tegen de trein Nijmegen-Kranenburg gereden. HU was op slag dood. Jac. Alders terug Tevreden over reis ls gistermiddag de i zijn tweede bezoek aan de west in Nederland teruggekeerd. In opdracht van het bondsbestuur ver trok hij enkele weken geleden van Schiphol naar Suriname en de Ne derlandse Antillen met de bedoeling na te gaan hoe het N.K.V. de Antil liaanse christeiyke vakbeweging kon helpen en reorganiseren. In Duitsland verongelukt Tydens Jelle Eden bij het weekeinde landse music verkeersongev; leven gekomt— politie werd de musicus bij het o\ steken van een straat door een gegrepen. De heer Eden was slagwer ker en gespecialiseerd ibe door de Bondsrepubliek. Saturne-zaak - Het Gerechtshof ln Amsterdam heeft gisteren beslist de i donderdag 29 april de „Saturne-zaak" nslagen Aden verscheidene aansla gen gepleegd, waarby een Britse mili tair werd gedood en twee anderen ernstig werden gi litairenpatrouilleerden de omgeving van de ollerafflnaderyen toen een granaat in hun voertuig werd geworpen. Later werd een lichter met benzine ln brand geschoten. Ten slotte explodeerde zondagavond laat een granaat ln een woning die voor de gezinnen van Britse militairen ls ge reserveerd. Waarschuwing Volgens berichten uit studentenkringen ln Moskou heb ben de autoriteiten van de Sowjet- Unle een aantal studenten Patrice Loemoei Moskou gewaarschuwd, mogen deelnemen zich zorgen het°grote aantal zwaariyvlgen be- van officier. In een dagorder staat7 dat alle neden de trai£B óm de coVpiüentieverschljnselen onder de manschappen te verminderen. Offi cieren krijgen zelfs de bevoegdheid zee lieden voor ontslag uit de marlnedlenst voor te dragen Indien zij weigeren slan ker te worden. Voor officieren beneden 40 Jaar geldt allang een strenge rege ling. Veertien veroordelingen Een rechtbank In Valencia heeft veertien mannen veroordeeld tot gevangenis straffen variërend van een tot vier Jaar op beschuldiging paganda. Vier anderen werden - sproken De officier van Justitie had tegen alle 18 zeven Jaar geëist. Uitgewezen De Russische Journa list Chochlow. die anderhalve maand geleden onder verdenking van spionage ln Kongo werd aangehouden, zal wor den uitgewezen. President Kasavoeboe heeft een daartoe strekkend decreet ondertekend. Mongolen ln Moskou Een Mon goolse delegatie op topniveau zal half moeilijkheden tussen de twee naburen: China en de Sowjet-Unle. De delega tie zal staan o.l.v. Tsedenball, de pro- Russische premier en partijleider van Mongolië. Mariene naar Johannesburg Mar iene Dietrich ls van plan een kort be zoek aan Zuld-Afrlka te brengen. De 62-jarige ster zal het hoogste honora rium krygen dat ooit een bezoekende artiest betaald werd. De show zal op 26 april In Johannesburg beginnen. Haar optreden zal een uur duren. Bourgulba naar Griekenland Pre sident Hablb Bourgulba van Tunesië en zijn echtgenote hebben een uitnodi ging van Koning Constantijn aanvaard voor een bezoek aan Griekenland van 5 tot 7 april. Mussolini ls gevaarlijk Het ver minkte profiel van Mussolini dreigt op het ogenblik het verkeer op een Ita liaanse snelverkeersweg ln gevaar te brengen, twintig Jaar na de dood van de fascistische duce De dienst publieke werken van de Italiaanse provincie Pe dat het enorme beeld, 200 meter op snelverkeersweg ls L' r0t^ misschien op te dat op een hoogte door duizenden dreigen te storten. Het zal mis nodig zijn de weg tijdelijk voc verkeer te sluiten en het beeld viertal Deense kleine bootjes i Severnaja Dwina heefi sers gered, die ln twee het pakijs vast waren mist ln het Kattegat Volgens Tass heeft de Russische boot de vier Denen aan boord genomen. Zij hen in de Russische haven Ar- changelsk aan land zetten. Zwitsers brood De Zwitserse bak kers bakken een nieuw soort brood met rozijnen en hazelnoot, speciaal ten be hoeve van de schoolkinderen, ln het eiten ge steunde campagne tegen tandbederf. Zuivering; ln Havanna Het bestuur in de universiteit van Havanna heeft een begin gemaakt met de wegzending - studenten, die weinig voelen voor die geen gehoor bourgeois-families. Het is vreema, dat dit alles zo weinig officiële erkenning heeft gekregen en ik wilde nu m hardop zeggen, dat ik niet geloof dat men wezenlijk een stap verder komt in de kerk door de daar toch nog altijd in haar met de mannen niet helemaal gehjkwaardige positie te laten. Dit zou te veranderen zijn. Ieder gevoelt, het zèl er ook wel men. De vraag Is maar hoeveel tüd met deze overgang nog gemoeid kunnen zün en of het niet jammer is, als wij niet radicaler doortasten. De positie van heel wat vrouwe lüke theologen en vicarissen is te vergelijken met mensen, die gedwon gen worden langer dan nodig is in de wachtkamer te blüven zitten. Zo nu en dan worden er wel eens volg- nummertjes uitgereikt, maar hoe dik wüls is de ervaring, dat het dan nog zo lang duurt en dat men het gevoel heeft de laan te zün opgestuurd. Het zou beter zijn, als de hervorm de kerk een elegantere oplossing be dacht om de vrouwen aan haar trek ken te laten komen. Een volledige openstelling van het ambt voor de vrouw lükt me in de gegeven situatie een verlangen .waarvan de vervulling spoedig zou mogen worden gehoopt. Kerk en sport Suggestie: predikanten op sportterrein Kerk en sport behoren elkaar te ontmoeten en op zekere punten sa men te werken. Hiervoor waren d« voorzitter van de Duitse Sportbond en van het Duitse Olympische Co mité Willi Daume en de voorzitter van de Raad der Evangelische kerk Duitsland dr. Kurt Scharf het eens tijdens een büeenkomst met leiding gevende figuren uit de sportwereld de kerk in de Evangelische Academie in Bad BolL De sport dient los te staan ideologieën. Noch godsdienstige, noch nationale beschouwingen van sport prestaties kunnen de vrijheid van het spel dienen. Tot nu toe houden vele kerkelüke gemeenten zich al te van de sportbeoefening. Scharf stelde de verantwoordelükheid de kerk met deze uitspraak vast Als de kerk zich afzüdig houdt var de wereld, wordt zü schuldig aan het ontstaan van Ideologieën. De „Olympiapfarrer" Heyo Hamer uit Leer, die de Duitse vertegen woordigers naar de Olympische Spe len in Tokio begeleidde, deed de sug gestie om van alle theologische stu denten te eisen, dat zü het ander sportdiploma halen. Ander züds werd opgemerkt, dat het goed zün als theologen in sportver enigingen als leraar betrokken wer- Predikanten zouden eigen- lük 's avonds ook een paar rondjes moeten maken op het sportterrein of meespelen in senioren-elftallen. Ds. Zeiss uit Frankfurt drong er op aan, dat ln de ethiek meer aan dacht aan sport en spel gegeven zou worden. Er is uit bübels oogpunt geen scheiding te brengen tussen lichaam en ziel. Men kan niet stellen, dat de kerk zielzorg en de sport licha- melüke zorg uitoefent. Bü beide gaat het om het heil. De kerk kan niet als gouvernante over de sport gaan waken, aldus de voorzitter van de evangelische werkgroep voor kerk en sport, Herman Riess uit Ulm. CONGRES VOOR OUD-TESTAMENTICI Om de drie Jaar organiseert de ln 1950 in Lelden opgerichte Interna tionale Organisatie voor de studie van het Oude Testament een con gres. In 1962 was het in Bonn, dit jaar zal het nu in Genève plaatsvin den en wel van 2228 augustus. Het door de commissie van voorbereiding opgestelde programma voor dit con gres vermeldt een tweetal openbare avondsamenkomsten, zeven grotere en negentien kleinere referaten, die gehouden zullen worden door joodse, r.-katholieke, anglicaanse, Grieks- orthodoxe en hervormde geleerden uit Europa, Amerika. Israël en In donesië. Na het congres zullen de gehouden referaten worden uitgege- DINSDAG Ambachtsschool (Haagweg 4): Voor lichting over studie en beroep. 7.45 uur n.m. DoelenkazerneCabaretavond voor militairen. 8 uur nm. 175: Dienstvergaderlng Nieuw Minerva: Hoek-van Straalen.*8 Rest. Van der Heijden. Jaarvergade ring N.R.K.M. 8 uur n.m. Ryksmuseum van Oudheden: Spr. dr. J W. Salomonson over „Het huls met de renpaarden. Onbekende mo zaïeken uit Karthago". 8 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. vVaaggebouw. Bevolkingsonderzoek t.b.c., 2 tot 4.30 en 7 tot 9.30 uur nm. WOENSDAG Bedrijfstechn. school (Medusastr 24) Voorlichting over studie en bero< Boshuis: Sociëteit herv. Boshuizer- Plantkunde. O.-film de maand „Jules en Jim". 7 en 1 Jeugdhuis (Breestraat 19): Kon. Ned Mij. voor Spr. dhr. 8 uur n.i Jeugdhuis: Chr. Plattelandsvrouwen en Melsjesbond. 8 uur n.m. Ned. Chr. Reis Ver.: Dagtocht Ede. Vertrek Station. 8.15 uur v.l Rest. V. d. Heijden: Japonnenshow Modeshow „Putura", 8 uur nm. WaaggebouwBevolkingsonderzoek t.b.c. 9 tot 12 uu Willem de Zw gespreksavond. 8 DONDERDAG BevrUdtngskerk (bovenzaal): Ned Chr Vrouwenbond (Z.W.). Spr. ds. J. Blink over „Mijn laatste reis naai Guinea". 8 uur nm. Dienstvergaderlng Nw - Hoegewoerd 175 an Jehovah's Getuigen. 7.25 Old Dutch: Contactavond „Luctor et (Schelpenkade 6): Prof. de Leeuwschool (Van den Bran- delerkade 24a)Voorlichting over stu die en beroep. 7.45 uur nm. Rest. De Doelen: Chr. Hist. Staten- kring Lelden. Spr. mr. dr. F. J. Krop- over „Rijnmond 7.30 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Modeshow De Groot. 2.30 en 8 uur n.m. RUksherbarium (Scl Kon. Ned. Natuurhlst. J. H. Kroon. 8 Waaggebouw t.b.c. 9 tot 12 uur vm en Zulderkerk: Kerkenkrlng Oec. Raad. Spr. dr. J. Vlijm over „Het ambt in de kerk". 8 uur nam. VRIJDAG Rehoboth: Ledenvergadering Nederl. Spr. dhr. •gad. Lelden-&*.„ Spr. dr. E. de Vries over „Mens t Vrouwenbond beid". ReBt. Van der Heijden: A.R. Spr. drs. J. Boersma over „Bezitsvorming door vermogensaanwasdellng", 8 uur nm. Bedrüfstech. school (Medusastraat uur nm>rllChtlnP 8tudle en beroeP- 7.45 >Jude Vest 13: Evangelisatie Chris ten gemeenschap „Ecclesia", 8 uur nm. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek Ubc. 2 tot 4.30 uur en 7 tot 9.30 uur ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- rr ü1"" v m- bübelstudie; 11-12 uur ds H. G. van Ryn. prop. te Den Haag Chr. gemeenschap in academische wereld In Wenen vond een stafvergade ring plaats van leidinggevende fi guren uit de Europese Christen Stu denten Beweging, waar, plannen werden beraamd voor het organise- van een consulatie over de chris- telüke gemeenschap in de academi sche wereld. Het is de bedoeling, dat in die büeenkomst kerken, christen studen tenbewegingen en andere belangheb bende Instanties vertegenwoordigd zullen zün om samen zorgvuldig overleg te plegen over de consequen ties voor het christelük geloofsleven in de moderne universitaire omge ving, ook wat betreft de daartoe te nemen maatregelen, zoals de finan ciering van studentenwerk, het op richten en onderhoud van gebouwen, de benoeming van studenten-predi kanten enz. Nog dit Jaar wil men aantal deskundigen de grote ly- nen voor een studieprogramma la ten opzetten ter voorbereiding van :n grotere conferentie., Verder werd kennis genomen van de groeiende contacten en samen werking tussen christen studentenbe wegingen en roomskatholieke stu denten in sommige landen. Zo was er de aankondiging van een gezamen- lUk protestant-roomskatholiek stu- dentencongres in Duitsland in okto ber over het thema „Studieren ist anders". Een derde punt van bespreking vormde het intensieve contact tus- Oost- en West-Europa. In ver schillende landen hebben chris- studentenbewegingen plannen groepsreizen in de vakantie landen in Oost-Europa met het doel te pogen daar te komen tot goed gesprek met leidende figu- ult de studentenbeweging. Zulderkerk: Lustrumconcert Ji kamerork. 8 uur nm. ZONDAG Van Voorthuijzenschool (i Jehovah's getuigen. i.m Openbare lezing. 2.45 Steenschuur 6Kerk Jhristus van de heiligen der la TENTOONSTELLINGEN (tot 29 maart). Papengracht 6a: Tentoonstelling ~ry Za.",un ig 2-6 Ryksmuseum Steenstraat 1)- dags 13-17 uur Legermuseum uitzondering var izondag 1-4 uur Ryksmuseum iyks 10-5 i Ryksmuseum voor de g der natuurwetenschappen: Dag. 2 Studio: „Limonade Joe". 18 Jr. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. „James Bond contra dr, Trianon: „Gejaagd door de wind' Astra-theater - Wassenaar: vi en 9.15 uur „Er helpt geen vader aan" (Take here she ls m Avond- en nachtdienst der apotb Dl Geopend voor spoedeisende gen apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9 24807. Apotheek R. van Bri lenburg te Leiderdorp en Voorschoten zyn geopend. Bü geen geboot van uw l specialist (ot diens waarnemen), op dokterstelefoon 22222. ADVERTENTIE «ïvrin voor row®®* het fijne va 1 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) nbewolkt 10 vlOnchen geh motregen 16 li

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2