m „De Blauwe Wip" wacht op zijn restauratie Mensen van morgen" terugmet Loekie TWEE MOTIEVEN VOOR PAL STAAN IN Z.-VIETNAM Stichting voor alle behendigheidsspelen 1 Verf Let op het Plasticnlnr merkiBil „Verenigde Naties zijn op keerpunt DUET Nog geen oplossing voor Hasersivoudse molen Katapult voor het lanceren torpedo's ,6 7,7 Tel, LETDSCH DAGBLAD TRÏJDAG 12 MAART 1965 >DER) SIEK Van onze A'damse correspondent) pekie komt terug in de film „Mem morgen". Alle inorgen" komen trouwens terug, want met ingang van volgende week donderdag zal deze film, waarover enkele maanden geleden joveel ruchtbaarheid bestond, te rugkeren in de Nederlandse biosco pen. In totaal 21 bioscopen in Ne derland zullen met de hervertoning van „Mensen van morgen" begin- uen. anmorgen hebben producent Rudi IETE^ Meijer van de „Sapphire-film" regisseur Kees Brusse verteld de problemen, waarmee zij hebben geworsteld, sinds de film op 5 vember j.l. als gevolg rechtelijk vonnis uit de roulatie worden genomen, oals bekend gebeurde dit op last van de president van de Amster dams rechtbank, die daartoe door de ouders van Loekie was aange zocht. De heren Meijer eh Brusse hebben onmiddellijk getracht I 7,5 buiten de emotionele sfeer, in de affaire geraakt was, om met Loekie tot stemming te komen. Eind december scheen er inderdaad een mogelijk heid, dat de film opnieuw met Loekie in roulatie zou komen. De vader van de jongeman trok zich echter terug, toen de zaak publiciteit dreigde te kon en poging om Loekie te doen vervangen door een andere jongeman mislukte en ten slotte bleek er toch overeenstem ming te kunnen komen met de Loekie. Als voorwaarde stelde deze echter, dat tot een week voor de hervertoning geen enkele bekendheid mocht worden gegeven cherpe kritiek van ourguiba op Nasser "resident Habib Bourguiba van uiesië heeft gisteren in Beiroet lerpe kritiek geleverd op president sser van Egypte, die volgens hem Arabische landen voor voldongen ten stelt. Aan het slot van zijn fdaags bezoek a4n Libanon ver- larde Bourguiba, dat verbreking de diplomatieke betrekkingen it Bonn de Arabieren duurder te ou komen dan West-Duits- nd, „dat niet sterven zal, wanneer :rmee breken". Htf zei voorts: zijn soevereine en onafhanke- staten, wij moeten met elkaar raadslagen voor wy besluiten ne- Onder geen voorwaarde kunnen blanco-volmacht geven voor erijïde beslissingen". woordvoerder van het West- itse ministerie van Economische ken heeft medegedeeld, dat presi- nt Nasser een „volkomen onjuist" fer opgegeven heeft, toen hij ver arde dat de Westduitse handel i de Arabische wereld 30 procent het totaal uitmaakt. Van de ge le buitenlandse handel in 1964 van bondsrepubliek maakt die met de abische wereld minder dan 4 pro- it uit, zei de woordvoerder. Het Amerikaanse ministerie van litenlandse Zaken heeft gisteren de ■abische landen aangeraden Oost- lütsland niet te erkennen en de te kennen gegeven, dat deze nden „een middel zullen vinden vriendschappelijke betrekkin- n met West-Duitsland te handha- West-Duitsland zal vasthouden aan in beslissing geen wapens meer aan sraël te leveren, zo verklaarde de 'oordvoerder van bondskanselier hard gisteren nadat de kanselier n onderhoud had gehad met zyn eciale vertegenwoordiger in Israël, rrenbach. Volgens berichten uit ol Aviv stelt premier Esjkol de her- ïtling van de wapenleveranties als oorwaarde voor het aanknopen van iplomatieke betrekkingen tussen de dde landen. »een schorsing van Lagerhuislid Engelse Lagerhuis heeft gis tten besloten niet tot schorsing over 6 gaan van de Labour-afgevaardig- de Duffy (44)die enige conservatie- collega's ervan had beschuldigd tij- tns een parlementair debat op 2 'ruari j.l. dronken te zijn geweest 'zich walgelijk te hebben gedra- Q. De commissie van privileges van Lagerhuis stelde vast, dat Duffy schuldig had gemaakt, aan ern stig tekort aan achting voor het Parlement, maar zfj voegde hieraan dat hij schriftelijK zijn veront schuldigingen had gemaakt met de herverto ning en bovendien eiste hij een ge heim telefoonnummer, om niet door opdringerige buitenstaanders te worden lastig gevallen. Tenslotte wenste hij een deel van de opbrengst van de film te doen be stemmen voor een liefdadig doel. De nieuwe versie van „Mensen van morgen" heeft als enige wijziging een aantal coupures in het gedeel te waarin Loekie aan het woord is. Het betreft hier 6 7 zinnen, waar in Loekie's negatieve zienswijze op het gezinsleven tot uiting kwam. De coupures hebben een totale lengte van 20 meter oftewel 3/4 minuut. Iers parlement wordt ontbonden Premier Sean Lemass van Ierland zal het parlement ontbinden en nieu we verkiezingen uitschrijven. De re den hiervan ligt in een daling van het stemmenaantal van de regerende FLanna Fail partij bij een tussen tijdse verkiezing in Cork. Bij deze verkiezing, die gisteren I p~ MARKTBERICHTEN teringenGoudse kaas f3.25. Handel vlug. LEIDEN, 12 maart Veemarkt: koeien 210, melkkoeien koelen 50, vette kal- 72, nuchtere kalveren 172, vette schapen 35, vette lamm. 939, varkens (zeugen) 40, schrammen 103, biggen schoon gewicht, f 3.25-4.30 per kg werd gehouden, ging de zetel een kandidate van Labour, die haar onlangs overleden echtgenoot opvolg de. Premier Lemass, wiens partij met steun van enkele onafhankelijke af gevaardigden een meerderheid in het parlement had, had de kiezers van Cork gewaarschuwd, dat zijn rege ring zou aftreden wanneer de Fianna Fail stemmen zou verliezen in vergelijking met de verkiezingen van 1961. Het stemmentotaal was desondanks thans bijna 1200 min der dan in 1961. Advertentie Drs Nannen voor VIRO-Leiden De Verenigde Naties staan op een keerpunt. De problemen waarmee deze organisatie op het ogenblik geconfronteerd wordt zijn geheel andere dan die in de afgelopen 20 jaar. Dat zei drs. H. Nannen gisteravond in een inleiding voor de afdeling Leiden- Oegstgeest van de „Vereniging voor internationale rechtsorde". De heer Nannen ging beknopt in op enkele van de vele problemen waarmee de Verenigde Naties op het ogenblik te kampen hebben. Toch zag drs. Nannen de toekomst niet al te somber in. „Bekijken we de resultaten van de laatste Jaren dan kunnen we toch niet ontkennen dat er sprake is van enige vooruitgang." Als voorbeel den daarvan noemde ars. Nannen het kernstopverdrag, dc verminde ring van de internationale spanning en het feit, dat er een rechtstreek se verbinding tot stand kwam tus sen Washington en Moskou, waar door ernstige vergissingen kunnen worden voorkomen. Veel slechtere resultaten werden geboekt op het terrein van de dekolonisatie en de daaropvolgende ontwikkeling van die gebieden. Volgens een rapport van de VN dd. augustus 1964 zyn reldmarkt aanzienlijk gedaald zijn, blijkt dat we geen stap verder ge komen zijn, want die onderontwikkel de landen zijn de leveranciers van die grondstoffen en die daling ging rechtstreeks ten koste van die lan- nen. Men is bovendien niet meer zo erg happig met ontwikkelingshulp. „Wie wil er nog toekomstige concur renten in het paard helpen?", aldus drs. Nannen. Drs. Nannen ging ook in op de situatie in de Westerse landen, waar automatisering een dringende eis is geworden. In dit verband zag drs. Nannen de toekomst ongelofelijk so ber in. ..Er is schreeuwend tekort aan technici en academisch gevormden" hfj, „en juist op dat moment Bijzonder pessimistisch was drs. Nannen over de hulp aan de onder ontwikkelde gebieden (of zoals de term thans luidt: in ontwikkeling zijnde gebieden) „Het lijkt wel veel, al die miljarden steun van de laat ste jaren, maar als u bedenkt dat de prijzen voor grondstoffen op de nog 26 naties die koloniën be- I gaan we bv. in Nederland de belas- m i ting verlagen waardoor tal van pro jecten met name in het hoger onderwijs op de lange baan moe- Sclliin ten wcrden geschoven. Ik vind dat J bijzonder ernstig". Drs. Nannen ging in het kort nog op vele ander problemen in. Zo ver telde hij onder meer over de huidige problemen van betaling, lidmaat schap en stemrecht. Ook pleitte drs. Nannen voor een wereldrechtsorde. Maasbrug bij Wessem komt in de nazomer klaar (Van onze Roermondse correspondent) De nieuwe brug, die in Limburg de Maasoevers bij Wessem en Maas- bracht met elkaar verbindt en daar door een voorname schakel is in het nieuwe tracé van de Europa 9 weg. nadert haar voltooiing. By het ingebruiknemen van deze 506 meter lange brug en het gedeelte van de E9 tussen Kelpne en Beek, zal niet alleen de weg tussen Amsterdam en Genua met 12 kilometer worden be kort, maar en dat is voor zuid- Nederland bijzonder verheugend zal ook het traject Eindhoven- Maastricht 12 km korter zijn. Reke ning houdend met de omstandig heid, dat dan het verkeer ook van ruime vierbaans autosnelweg gebruik zal kunnen maken tegen- nu nog de veel te smalle oude rjjksweg 75, zal de reis Eindhoven- Maastricht zeker een uur bekort kunnen worden. Bij de bouw van nieuwe brug bij Maasbracht is voor Nederland geheel nieuw sy steem van „uitbouw" in voorgespan nen beton toegepast. Het 28-% meter brede brugdek is eveneens in voor gespannen beton uitgevoerd en wel ler voegen of naden, waarmee Rijkswaterstaat en de aannemings maatschappij Van Hattum en Blankevoort zelfs de Duitsera, die als specialisten in dit bouwsysteem gelden, de primeur hebben afge troefd Met de bouw van de brug, die rond elf miljoen gulden gaat kesten, werd in augustus 1962 be gonnen. Met de bouw van deze brug, de aanleg van het nieuwe stuk E9 en de bouw van de nieuwe sluizen in Maasbracht, voert Rijkswaterstaat in en om deze Limburgse binnen haven thans werken uit, die rond 70 miljoen gulden vergen. De brug komt waarschijnlijk dit jaar in de nazomer gereed. De toeleidende we gen moeten in de herfst klaar zijn. opmerking, dat het niet zjjn bedoe ling was geweest persoonlijk te zijn. De Labourpartij mag zich geluk wensen met deze gang van zaken, want bovengenoemd besluit voor komt, dat de Labourmeerderheid van vier zetels nog kleiner wordt. De vorige maal. dat een Lagerhuis lid schuldig werd bevonden aan ge brek aan achting voor het parlement, in oktober 1947, moest dat lid zijn zetel ter beschikking stellen. spaar plezierig met NYLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart vette lamm. f 115-175 Idem, varkens (zeugen) f 375-475 ld., schrammen 95- 110 ld., biggen f 60-68 ld. Handel: melkkoeien rustig, vette koelen redelijk, vare koelen rustig, vet te kalveren tamelijk, nuchtere kalve ren matig, vette schapen goed. vette lamm. ld., varkens (zeugen) stug en duur; schrammen en biggen ld. LEIDEN, 12 maart andijvie 89-118, stoofsla 40-59, AALSMEER, 11 maart Cyclamen- bloemen 140-235, Iris 150-275, Tulpen 125-215, Narcissen 75-120, Lathyrus 30O-430, Anemonen 65-105 per bos. Amaryllis 30-47, Calla 40-75, Anjers: rood 25-44, roze 25-32, wit 30-47, Ar thur 30-42, Keefer 30-45, Rozen: Rose- landla 40-60, Parel van Aalsmeer 40- 64, Geh. Dulsberg 50-82, Towny Gold "0-58, Baccarat 65-100, Carol 30-47. 7.20-7.90, A2 2.40- I. BI 7 60-8 reekpeen p 1.40-1.60, witlof 61-81, prei spruiten 76. boerenkool 15. A waspeen 209.000 kg. LISSE, 10 maart Plantgoedveiling ladiolen: Ook het -1 dlolen blijft laag enkele variëteit. Gladiolen 6/ Gladiolen: Ook het plantgoed v-,.,,. prijs een enneie variëteit. Gladiolen 6/8 per 100: Acca Laurentla 25, Elan 20, Fir mament 50, Gen. Eisenhower 1.30, Her man van der Mark 55, Hochsommer 25. Lelf Erlckson 45, Life Flame 30. Mor ning Kiss 1.80. Nieuw Europa 2.50, Pac- tolus 25, Washington 2.10, White Ex- diolen 4/6: American celslor 1.30, Morning Kiss ROELO FAR ENDS VEEN, 11 cissen Carlton 80-96, King Alfred Early Glory 70-92, Fortuna 62-88, lTn- nocence 70-77, Pionier 82-90. Buxton 68-72, Tulpen Roze Copland 1.20-1.65, Edith Eddy 1.10-1.35, Apeldoorn 1.30- Hoe lang zal het nog duren, voordat de molen ,,De Blauwe Wip" wordt gerestaureerd. Wil men deze molen voor het nage slacht bewaren, dan zal deze in de zeventiende eeuw gebouwde wipwatermolen van de polder Oost- en Westgeer zo spoedig mogelijk onder handen dienen te worden genomen. Molendeskundige A. Bicker Caar- ten uit Leiden heeft geschreven, dat de gemeente Hazerswoude een goe de oplossing wist: men zou de heer Straathof, de bewoner van het mo lenaarshuisje, een andere boerderij en wat land te huur kunnen geven als compensatie. Dan zou er wel een huurder zijn te vinden, die de molen in zjjn oorspronkelijke staat zou willen laten restaureren. Maar al met er nog geen oplossing gevon- sprong was er een woonruimte ln aanwezig. De wieken hebben een vlucht van 22,50 meter. Voor zover bekend hébben er in het verleden op het grondgebied van de gemeente Hazerswoude zevenen dertig molens gestaan. Hiervan zijn er op het ogenblik nog zeven over. Dit zijn: de korenmolen „Nieuw Le ven", die enige tijd geleden werd ge restaureerd, de houtzaagmolen ach ter het perceel Dorpsstraat 97 en 99 van de familie Dekker (deze molen wordt niet meer gebruikt), de wip molen van de Groenendijkse polder, die binnenkort door de Rijnlandse Molenstichting zal worden gerestau- ook nog niet zo lang geleden in oude staat werd teruggebracht en de Blau we Wip-watermolen, die ook wel Ge- re Molen wordt genoemd. In vroeger tijden bemaalde de Blauwe Wip de Geerpolder. waar in 1584 een zekere Dirk Pieterse een kooi exploiteerde om eenden mee :e vangen. Tamme eenden lokten hun wilde soortgenoten naar binnen. De Geerpolder wordt van noord naar zuid in twee gelijke stukken verdeeld door de Oost vaart. Het westelijke deel heet nu Westgeer; het oostelijke Oostgeer. De molen ,.De Blauwe Wip", „De Blauwe Wip", al heel nitet meer gebruiksklaar, ige stenen voet. Van oor- 1.95, Prominence 1.80-1.90, Pax White 1.20-1.45, v. d. Eerden 1.20-1.55, Lus tige Wit we 1.05-1.60, White Sail 105- 1.35, BrtghtMng 1.15-1.30, Aureool 1.40- 1.55, Guldoshnlok 1.50-1.65, Reforma 1.35-1.60, Br. Star 56-79, Prunus 1.40- 1.55, Cordel Huil 1.40-1.60, Golden Har vest 1.20-1.45. White Sail 1.05-1.35. John Gay 1.40-1.50 per bos, RIJNSBURG, 1 Apeldoorn 180-200, Olaf 140-160, Bellona 140-155, Golden Harvt 150. Ralph 130-140, Preludium 140-150, land 140-170, Prominence 180-220 alles In de afgelopen maanden is eenbelang, dat de Verenigde Staten de concentratie van communistische ba- i wereld bewijzen, dat de vorm van t&ljons in de noordelijke oerwoudge- agressie, die in Zuid-Vietnam wordt bieden van Zuid-Vietnam waargeno- beproefd, „niet de golf van de toe- men, aldus een bericht van het Ame- komst is", aldus de Amerikaanse mi- rikaanse persbureau Associated nister. Press. Opmerkelijk nistische krijgsgevangenen in steeds toenemende mate in Noord-Vietnam blijken te zijn geboren. Gisteren is een mijn van de Viet- cong ontploft op een weg ten zui den van Saigon, waardoor dertien passagiers van een bus kwamen. Dit geschiedde district Tan Troe, dat kortgeleden door een speciale regeringsoperatie was gezuiverd. De Zuidvietnamese regeringsstrijd- krachten moeten qua getalssterkte Van de op 1 maart gebombardeer de militaire installaties in de Noord- Vietnamese stad Xom-Bang is 74 verwoest of zwaar beschadigd. Dit zelfde is het geval met 70 van de installaties in de marinebasis Qoeang-Khe. Dit heeft het Ameri- het leven kaanse ministerie van Defensie gis teren officieel medegedeeld. Deze fei ten zijn vastgesteld aan de hand van luchtfoto's. De commissie voor internationale zaken van de Wereldraad van Ker ken in Genève heeft zich uitgespro- tienmaal zo sterk zijn als de Viet- ken voor onmiddellijke besprekingen cong, aldus verklaarde giste: Amerikaanse minister van Defensie McNamara voor een senaatscommis sie. Dit peil is echter nog niet be reikt. Er zijn aanvullende kredieten nodig om nog 10.000 man regerings troepen op de been te brengen. Mc Namara onderstreepte nog eens, dat als Zuid-Vietnam in handen van de communisten zou vallen, „hetzelfde probleem steeds weer onder ogen ge zien zou moeten worden op andere plaatsen, tenzij men de communis ten zou toestaan geheel zuidoost- Azië te veroveren. De bedreiging van heel zuidoost- Azië is de eerste reden waarom het verzet tegen de agressie in Vietnam moet slagen, aldus McNamara. In de tweed© plaats is het van vitaal V.V.V.'s trillen vinger in cle pap (exploitatie) (Van onze Haagse correspondent). Een aantal directeuren van grote VVV's heeft een stichting behendigheidsspelen opgericht. Deze stichting, in DenHaag ge vestigd, stelt zich de bevordering van het vreemdelingenverkeer in en naar Nederland ten doel. Zij wil dit bereiken door het exploi teren van octrooien op behendig heidsspelen en van overige door de wet toegelaten behendigheids- en kansspelen. De geldmiddelen van de stichting worden o.m. gevormd door een be drag van f 100 en de opbrengsten van de exploitatie van de octrooien en behendigheids- en kansspelen. Voorzitter van de stichting is de heer G. L. W. Sliepen, directeur van de V.V.V -Breda, secretaris penning meester mr. T. Landheer, directeur van de V.V.V.-Den Haag. De overige bestuursleden zjjn de heren J. N. Strijkers, directeur VVV-Amster dam, D. J. Wilmink, directeur VVV Hengelo en J. B. Th. Hupenholz, di recteur stichting touring Zand voort. Vietnam en toetreding van Chi na tot de Verenigde Naties. Militaire maatregelen doen het gevaar van een oorlog toenemen en lokken kri tiek van de wereldopinie, in het bij zonder in Azië, uit. Op beide par tijen wordt een beroep gedaan hun „valse trots" te laten varen. De We reldraad vertegenwoordigt meer dan 200 protestantse, oosters-orthodoxe en anglicaanse kerken in 80 landen met honderden miljoenen lidmaten. De Sowjet-Unie en Frankrijk zijn het erover eens, dat gestreefd moet worden naar een nieuwe Geneefse conferentie ter regeling van het conflict in Vietnam, zo verklaarde de scheidende Russische ambassadeur in Parijs, Winogradow, gisteren. Naar de mening van Moskou kan dit conflict alleen door onderhandelin gen worden opgelost. Maar een nieu we conferentie is onmogelijk zolang de Amerikaanse bombardementen aanhouden. Hij omzeilde echter de kwestie van het terugtrekken van Amerikaanse troepen uit Zuid- Vietnam, hetgeen door Peking als een noodzakelijke voorwaarde wordt be schouwd voor internationaal overleg. NIEUW TYPE SCHIP ijnenjagers voor de Koninklijke Marine (Van onze Arnhemse correspondent) De mijnenveegdienst van de Ko ninklijke Marine krijgt binnen afzienbare tijd de beschikking over een nieuwe type schip: de mijnen- jager. De staatssecretaris van Mari ne zal op korte termijn opdracht ge ven een of meer mijnenvegers om. te laten bouwen tot jager. Het nieuwe type schip kan uitgerust met een speciale sonar-apparatuur de mijnen op grote afstand lokaliseren en daar na vernietigen. De mijnen jager werkt dus op grote afstand van de mijn of mijnenveld. De huidige schepen varen met hun veegtuig over het gevaarlijke gebied. Het is echter nog niet zo, dat alle mijnen met deze nieuwe metho de opgespoord kunnen worden. Als mijnen diep zijn weggezakt in de modder (en dus min of meer een zijn geworden met de bodem) of als ze in de ribbels van een geacciden teerde bodem liggen, is het niet goed mogelijk om ze met sonar te lokali- Nederlandse marine-officier deed waardevolle vinding Haagse correspondent) Exploitatie Uit de omschrijving van de doel stelling uit de stichtingsakte blijkt, dat deze nieuwe stichting actief wil gaan deelnemen bij de exploitatie van behendigheidsspelen in Neder land. Met lede ogen ziet men in (Van V.V V.-kringen aan, hoe overal „speelclubs" ontstaan, allen met DankzU de vindingrijkheid eigen reglementen. een Nederlandse marine-officier zul De stichting streeft er naar tot len de onderzeeboten van de NAVO- een goed en overzichtelijk stelsel van landen binnen enkele jaren beschik behendigheidsspelen te komen, die zij ken over een torpedo-lanceersysteem, zelf exploiteren en waarvan de ba- j dat hen voor vijanden tegelijkertijd ten ten goede kunnen komen aan de j veel gevaarlijker en minder goed bevordering van het toerisme in ons vindbaar maakt, land. Het is wel duidelijk, dat de stichting nu reeds rekening houdt met eventuele ontwikkelingen in Ne derland. Indien het nu nog onmo gelijke onmogelijk zou blijken en ook een kansspel als roulette in Neder land toegelaten zou worden, dan wil de stichting ook voor exploitatie daar. Kapitein-luitenant ter zee van speciale diensten J. C. Vermeulen, torpedo-deskundige by uitstek van de Kon. Marine en als zodanig sinds zijn pensionering in 1962 nog altyd als adviseur op het departement werkzaam, vond een mechanisch ka- in aanmerking komen. Naar het tapultsysteem uit, dat als grootste oordeel van het bestuur worden op voordeel heeft dat de verraderlyke I maar nog niet de kernvoorstuwing deze wijze de beste waarborgen ge-j luchtbel, die tot dusver de lancering zelf zullen krijgen. In deze onder- „„w *j|"jjn -— torpedo begeleidt, vermeden zeeboten wordt het katapultsysteem I Rietkerk In het geheim is het systeem de afgelopen jaren ontwikkeld. Op het achterdek van enkele „oude" onder zeeërs werd de door de heer Vermeu len geconstrueerde katapult gemon teerd en in een reeks van proeven op zijn bruikbaarheid getest. De re sultaten waren dusdanig hoopgevend, dat de Verenigde Staten financiële steun toezegden tot veertig procent van de ontwikkelingskosten, die op een half miljoen gulden kan worden geschat. Hoewel de Marine nog wei nig mededeelzaam is kan worden aangenomen, dat het succes van de proeven inmiddels vaststaat. Eind dit jaar wordt begonnen met de bouw van twee onderzeeboten, die al wel seren. Vandaar ook het uitgebreide bodemonderzoek van de Marine in de Nederlandse kustwateren en van daar ook dat men by de marine van mening is, dat het mynenjagen nooit helemaal de klassieke manier van mij nbestryding zal vervangen. Hoe de verhouding in aantallen, tussen jagers en vegers in de toe komst gaat worden is een groot vraagteken. Thans heeft de Nederlandse my- nenveegdienst de beschikking over zeventig bodems. Deze vloot is nog zeer nieuw. De bouwkosten van een jager met volledige apparatuur wor den geschat tussen de zeven tot twaalf miljoen gulden. De Britse marine heeft thans een tot Jager verbouwde mynenveger in dienst. De theorieën over het ver nietigen van de myn zyn nog pril. Gedacht wordt aan het overboord zetten van vernietigingsladingen, by wyze van spreken een soort diepte bommen. Maar ook overweegt men om de myn met projectielen te be- stryden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN de Vos; Saskla Eliza, dr i Loef. ONDERTROUWD J. F. C. Blom en J. M. Dubbeldeman; Olljerhoek *"-* - Stoop A. M. Pijnnaken; G. Visser en J. Over- duyn; H. J. Florls en H. M. Prins; A. W?Uers en S; P^van Zandwijk: G. Jans- J. de Wolf; P. Oudshoorn SrrutFM K:xuiio H. Seller; W J. Hogewonlng en C. Vlaming; C. Ginjaar en M. M. Voge laar; J Pret en P. J. Goedhart; H. Bllkman en S. M. T. Harland; brujëre en A. Eradus: L. i de nucleaire onderzeeër, broelt- Enden. GETROUWD Aerde en L. E. Janssen; M. H. A. Hogen- OVERLEDEN der Weijden, 79 Jr, ingebouwd. A. de Looljer, 69 Jr,

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15