OUT van huilende Jongbloed ernl DWS uit BEKERSTRIJD oetbalvorsten tabak op zijn best trie minuten voor einde van slechte wedstrijd SOLUUT ERDEDIGEN TELEGRAM OMHELS DE JONGENS... Sporttoto SEEMANN WEET HET NOG NIET Haarlem heeft Pim Mulierlaan Rudi Altig leidt in Parijs-Nice Drie landen nog zonder verlies Engels voetbal Donderdag 11 maart 1965 Zesde blad no. 31513 Iifloop van de wedstrijd verza- zich voor het hotel Voeroes I in Györ een grote menigte, alsof er een buitenlandse bezoek kwam. Men wilde de hnaars en overwonnenen hul- \Haira Amsterdam" riep men toen DWS arriveerde en probeerde de Amsterdam- troosten en moed in te spre- jjj het horen van de kreet Eto" door Flinkevleugel barst uit in een luid gejuich. Dui- mensen bleven om het hotel Het was voor Flinkevleu- Israel een reden om zich bij het volk te vertonen repen chocola en foto's van gaan strooien. Een en an- groot plezier van de Hongaar - I, die dit uitermate op prijs jr CIGARETTES (Door een speciale verslaggever) mi wee meter zaten ze van elkaar af, alleen ge- iden door een houten wand: linksbuiten Povaz- j7au Eto Györ en Jongbloed van DWS. Povazsai til en gelukkig na te genieten van zijn droom- ekt dat het kleine Eto naar de halve finale van 3iropa-Cup bracht. Jongbloed zat inet de lian- n-jvoor de ogen te huilen. Iedereen zei hem dat S.(r niets aan kon doen, dat de bal drie minuten n-'het einde als een bom van narigheid DWS uit "jrijd wierp een drama. Drie minu- heidden DWS nog van een ngswedstrijd in Augsburg, men de Amsterdammers te kansen kon geven. Het E t o", dat dezer dagen alle uzen op straat in Györ had verbleken, de strijdkreet van lie stadje dat als één man liter zijn voetballers stond, t zwijgen gebracht door het optreden van de DWS- minuten voor het einde van krachtmeting geloofden de niet meer in een zege van m Totdat opeens Jongbloed ver- graaide en klauwde naar de hinderd door Schrijvers die «sprong. Jongbloed raakte de wel, maar sloeg hem voor n van Povazsai. Er volgde hot. Het drama-DWS voltrok ongbloed stond als een zielig mens in Hongarije. Hij huilde, trok vertwijfeld naar voren, edereen wist het: de Amster- ns Geurtsen probeert zich spelen van Mate (links) )r ban. Slechts éénmaal de DWS'er daarin, hij toen echter uit vrije het leer hoog over damse ploeg was geveld. Een orkaan van vreugde daverde over het veld. Als helden verdwenen de Hongaren naar de kleedkamer. Het was zuur natuurlijk en geen twinkelende Tokaier in de glazen, kon het des avonds allemaal verdrijven. Uniek Het was dubbelzuur omdat Geurt sen tien minuten voor het einde zo'n unieke kans had gehad. Heel Györ hield de adem In toen de vierkante DWS-er alleen op doelman Toth af- daverde. Nu zal het gebeuren. Maar Geurtsen zal het zich tot in lengte van dagen herinneren hoe hij de bal met alle kracht die in hem was hoog over het doel vuurde. Weg overwin ning. En drie minuten voor het einde dan ook nog: weg Augsburg, weg halve finale. Natuurlijk waren de DWS-ers diep teleurgesteld. Zij zochten naar een excuus. Hoe gaat dat? Frits Flinke vleugel hield bij hoog en bij laag vol dat scheidsrechter Koczner uit Polen gefloten had vlak vóór de misstomp van Jongbloed. Hij was nog naar de Pool toe gegaan, zei hij, om hem te vragen hoe dat zat. Maar de heer Koczner verstond het sappige Am sterdams van de kleine DWS-er niet en bleef naar het midden wijzen. Heel DWS Beet ztoh na afloop in deze bewering vast: de scheidsrech ter had tegen DWS gefloten, be weerde men. Ook voorzitter Solle- veld. Wij hebben de scheidsrechter, wiens negende Europa-Cup-wed strijd dit was, gevraagd of hij ge floten had voordat het doelpunt werd gemaakt: welnee, hoe komen ze erbij, was zijn antwoord. En het doelpunt van Geurtsen, dat afge keurd werd? Dat was hands, zei de Pool resoluut. Verdiend Toen de ergste teleurstelling was weggeëbd moest men het by DWS wel toegeven en men deed het ook ruiterlijk Vasas Eto was beter en verdiende de overwinning. Voorzitter Solleveld drukte zijn collega Janos Lang van Vasas Eto de hand met de D.W.S. heeft vanuit Györ een ge lukstelegram naar Soestdijk gestuurd waarin Prinses Margriet hartelijk wordt gefeliciteerd met haar verlo ving. wens: veel geluk in de halve finale. De Hongaren kwamen handen en wangen tekort voor de omhelzingen. Trainer Nandor Hidegkuti leunde gelukkig tegen de verwarming aan, naast zyn jongens, doch bleek van de spanning en emotie. En hij vertelde: DWS speelde dui delijk op 00 en eventueel een ge- luksgoal door een uitval. Het was een goede tactiek. Maar het viel verkeerd uit. Als Geurtsen raak had gescho ten, waren wij nergens geweest. Wij hebben steeds de aanval opge zocht. Steeds heb ik vijf, zes mensen afwisselend naar voren laten komen. Wij hebben ook veel meer kansen gehad. Maar doelman Jongbloed was voortreffelijk. Totdat het eindelijk dan gelukte. Hidegkuti, die drie jaar trainer in Italië is geweest, hoopt als volgende tegenstander Milaan te krijgen. De kansen voor zijn ploeg slaat hij uiteraard niet hoog aan: het blijft voor ons allemaal gelijk wie wij krijgen. Maar voor het zover is, kunnen we wel wat meer wed strijdroutine op doen. Wij hebben te lang stilgelegen. Wij moeten zeker beter kunnen spelen, dan wij nu ge daan hebben. Slecht De hoffelijke Hongaar zei het niet, maar iedereen was het er wel over eens dat het een slechte wedstrijd is geweest en bepaald niet van inter nationaal gehalte. Voor Povazsai gaf het niet. Hij had het winnende doelpunt gemaakt en wat wil je nog meer. Palotai al 8 jaar aanvoer der had dit treffen het hoogtepunt van zijn carrière gevonden. ,.De men sen in Györ zijn dolgelukkig, be grijpt U het. Wij. als provinciaal clubje hebben het tot de halve finale gebracht. In Boedapest heeft, men steeds om ons gelachen. Nu lachen wij. Dit is trouwens meer dan we gehoopt en verwacht hadden", ratel de hij in het Duits. „Eén club in Boedapest heeft ons wel het beste toegewenst. Ferencvaros heeft ons allemaal vóór de wedstrijd een bosje bloemen bezorgd. Leuk, niet0" Palo tai hoopt ook op Milaan als tegen stander. „Dan spelen we in het Flinkevleugel (links) tracht de Hongaren Orban (op de grond liggend), Orosz en Mate te ver hinderen een aanval af te ronden met een doelpunt. Intiem Inderdaad, het terrein van Vasas Eto leent zich niet voor Europa-Cup voetbal. Het was allemaal wel intiem en gezellig en men heeft zijn uiterste best gediaan. Maar men moet een betere entourage hebben. Het was wel opvallend, dat alles in miniatuur was: kleine tribunes, kleine vlaggen en een kleine harmonie, van de Wilhelm Pieck-fabrieken. Die har monie, een kleurloos geheel zonder show, had keurig een verkorte uit gave van het .hoempa"-lied ingestu deerd. Kreeg Vasas Eto bloemen van Ferencvaros en telegrammen uit ge heel Hongarije, ook DWS kreeg aah- moediglngstelegrammen, zoals van PSV en WA uit Amsterdam. De steun van het legioen, dat gewapend was met de zonderlingste spandoe ken was maar zwak. Het liet zich bijna niet horen. Geen hoempa-ge- schreeuw, wel Haira Eto. Vooratter Solleveld zei na afloop in het hotel: het is goed dat we weer met beide benen op de grond staan. Wij hebben nu nog de nationale competitie. Het zal wel even saai worden zonder het organiseren van deze wedstrijden. Volgend Jaar maar weer. Linksbuiten Povazsai kan voor lopig geen kwaad meer doen in Györ. Hy maakte het enige en winnende doelpunt voor Vasas Eto en werd deswege bijna door het uitgelaten publiek onder de voet gelopen. Het was Povazsai'; vierde doelpunt in de Europa- Cup-competitie. Tegen Lokomo- tiva Sofia schoot hij twee keer raak. Hij studeert momenteel aan de academie voor lichame lijke opvoeding in Boedapest voor sportleraar. Povazsai enige bij Vasas Eto die Frans spreekt. Dat heeft hy in België geleerd. Hy heeft namelijk jaar in FC Luik gespeeld. Dat was van 1956/1957, in het jaar van de Hongaarse opstand. Po vazsai was toen op tournee met het Hongaarse jeugdelftal, waar in jongens als Nemes, Liptak, Hanek en Loerincz, speelden. Toen wij vertelden dat wij Ne- mes en Liptak nog regelmatig J in Nederland zagen spelen, zei hij onmiddellijk: „Omhels de J jongens van my, doe ze de groe- J ten". Zelf is hij in 1957 naar J Hongarije teruggekeerd. Hij J kwam toen bü MTK in Boeda- pest en vertrok in 1959 naar J Györ. J BILJARTEN Scholte doet gooi naar vijfkamptitel Voor het tweede wereldkampioen schap vijfkamp, dat van 1 tot en met 10 april in het Antwerpse Sportpaleis zal plaats vinden, hebben de volgende deelnemers ingeschreven. Koya Ogata (Japan», Manuel Grives (Argentinië), Henk Scholte (Ned), Johan Scherz (Oostenrijk), Siegfried Spielmann, «Dld» en de Belgen Raymond Ceule- Nepp-stadion in Boedapest. Het ismans en Antoine Schrauwen, (Van onze correspondent) De hoofdprijs in de sporttoto van deze week wordt door tien personen gedeeld. Zij ontvangen ieder bruto f. 18.255.Voor de tweede prijs was het aantal gegadigden veel groter, n.l. 294, waarvan 2 met 2 juiste kolommen en 1 zelfs met 3. Zij ver delen f. 99.573.hetgeen neerkomt op f338.bruto. De derde pry's wordt gedeeld door 768 juiste oplossers, die ieder ruim f. 64.bruto ontvangen. Een van hen had twee kolommen juist ingevuld. Wat betreft de goaltips was er nie mand met 6 punten. Er waren twee juiste oplossingen van 5 punten. Zjj ontvangen ieder bruto f. 12.617.25. De 533 goede oplossers met 4 punten ieder bruto f.47. De Noorse international Finn See- mann heeft de berichten, dat hy een voorlopig contract met de voetbal club Blauw Wit heeft getekend, pure onzin genoemd, zo meldt Associated Press. „Het is juist, dat ik onderhandel met de club welke mij een mooi aan bod heeft gedaan, maar ik heb geen enkel stuk ondertekend, dat ik voor ze zal spelen", zo vertelde Seemann. „Van de andere kant moet ik bin nen 14 dagen beslissen of ik een prof contract zal tekenen of niet. In het geval dat ik ja zeg, ga ik reeds in juni naar Nederland". Hy voegde hieraan toe dat hjj nog geen besluit heeft genomen. Ter gelegenheid van het feit dat het gisteren honderd jaar geleden was, dat Pim Muiier werd geboren, is aan de Verlengde Orionweg in Haar lem de naam Pim Mulierlaan gege ven, als eerbetoon aan de man, die in Nederland voor vele sporten, o.a. voetbal, honkbal en de elf-steden tocht, de grondslag heeft gelegd. Na een korte toespraak heeft de burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, gistermiddag het nieu we naambord onthuld. WIELRENNEN De jonge Belg Willy Bocklandt heeft gisteren de tweede etappe van de wegwedstrijd ParijsNice gewon nen. Bocklandt zegevierde in de eind sprint van de 177 km lange rit van Troyes naar Chateau Chinon over een kopgroep van negen renners, die allen dezelfde tyd kregen toegewe zen: 5 uur 6 min. en 46 seconden. De opkomende Italiaanse ster Gi anni Motta eindigde als tweede, ter wijl wereldkampioen Jan Janssen (Ned.) beslag legde op de derde plaats. De Duitser Rudi Altig bleef leider in het algemeen klassement. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Bocklandt (Belg.) 5.06.46, 2. Motta (It.) 3. Jan Janssen (Ned.), 4.Rey- broeck (Belg.), 5. Anquetil (Fr.), 6. Rudi Altig (Did.), 9. Den Hartog (Ned.), 11. Lute (Ned.), 13. Haast (Ned.), allen z.t. als Bocklandt, 14. Van der Vleuten 5.07.8,23. Maliepaard 5.08.26, 24. Wouters 5.09, 2, 28. Van Espen 5.09.22, 48. Van Dongen 5.11.54, 49. Schuuring z.t., 61. Geldermans 5.14.07, 65. Groeneweg 5.17.46, 70. De Haan 5.22.33, 75. Nijdam 5.26.59. Het algemeen klassement ziet er als volt uit: 1. Rudi Altig (Did.) 9.10.7 7 pnt., 2. Anquetil (Fr.) z.t. 11 pnt., 3. Zilioll (It.) z.t. 13 pnt., 4. Haast (Ned. z.t. 17 pnt., 5. Dancelli (It.) 9.10.31, 9. Wouters 9.11.22, 10. Van Espen 9.11.42, 17. Lute 9.12.55, 19. Janssen z.t., 21. Den Hartog z.t., 22. Van der Vleuten 9.13.17, 24. Maliepaard 9.14.07, 25. Van Dongen 9.14.14, 38. Schuuring 9.17.03, 47. Groeneweg 9.20.06, 48. Geldermans 9.20.13, 67. De Haan 930.02, 74. Njj- dam 9.3438. als IJSHOCKEY Ook Tsjecho-Slowakjje Is op de vyfde dag van het toernooi om het wereldkampioenschap, evenals Rus land en Canada, ongeslagen geble ven. De Tsjechen hadden overigens gisteren voor ruim 10.000 enthousiaste toeschouwers, die hun favorieten hartstochtelijk aanmoedigden, de grootste moeite met Finland, dat pas na een bijzonder spectaculair gevecht met 52 boog. Canada had weinig moeite met Oost-Duitsland, dat met 8—1 werd verslagen. Rusland, dat zjjn titel ver dedigt, kreeg het gevaarlijke Zweden tegen zich. De Russen omzeilden de lastige klip met een 53 zege. Voor vandaag staat de belangrijke ontmoeting Canada-Tsjecho-Slowa- kije op het programma. Polen, dat gisteren niet speelde, be hield de leiding in groep B. De enige wedstrijd in deze poule, die tussen Oostenrijk en Joego-Slavië, leverde een benauwde overwinning op voor de Oostenrijkers (6—5). De Engelse voetballiefhebbers kun nen zich het verloop van de strijd om de voetbalbeker niet beter wensen. Woensdagavond zegevierde Manches ter United bij Wolverhampton Wan derers met 5—3, terwijl Leeds United uit met 30 van Crystal Palace won. Ook Liverpool werd halve finalist. De Engelse kampioenen wonnen de replay tegen Leicester City met 1—4). Op 27 maart worden de volgende hal ve finales gespeeld: Liverpool—Chel sea en Manchester United—Leeds United. In een wedstrijd voor de eer ste divisie versloeg lijstaanvoerder Chelsea Tottenham Hotspur met 31,

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19