r Laten we verder kijken dan E.E.G.-neus lang is „Ze zoeken het zelf maar uit" Aardgas Andij vie bezorgt Leerdam buikpijn Weer 2 doden op berucht kruispunt Protest tegen antisemitisme Verjonging bestuur UITWISSELING VAN NEDERLANDSE EN RUSSISCHE KERNGELEERDEN MET EEN ENKEL WOORD Jongen in brand Koningin Louise Krasse uitspraken va Camille Huysmans s ""tl LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 MAART 1965 Minister Andriessen bij opening Jaarbeurs „De leden van het demissionaire kabinet handelen slechts lo' pende zaken af. Zij moeten daarom voorzichtig zijn met het enta meren van nieuwe activiteiten. Voor mij is de opening van de Jaarbeurs iets nieuws. Maar ik heb een steekhoudend verweer tegen eventuele kritiek, namelijk dat de jaarbeurs een heel goed lopende zaak is". Dit zei de minister van Economi sche Zaken, prof. dr. J. E. Andriessen vanmorgen, toen hij in Utrecht de voorjaarsbeurs opende. Hij stelde, dat een goede jaar beurs in verschillende opzichten een reflex is van het economisch leven. Net als bij de oude jaarmarkten be staat ook in de moderne maatschap pij nog behoefte aan het tegenover elkaar plaatsen van vraag en aanbod. In dit verband merkte minister An driessen op, dat soms wel de indruk leeft, dat de overheid zich met alles bemoeit, maar dat de grondslag van de economie toch nog altijd wordt gevormd door de ondernemers, die voor de markt produceren en daar handel bedrijven. De overheid stuurt soms bij, zo zei hij, maar ze moet niet zelf sturen, omdat dat de waar devolle grondslag zou aantasten waarop onze maatschappij rust: .Het is nuttig voor iemand uit Den Haag, daar nog eens met zijn neus bovenop te worden gedrukt". Weerspiegeling De Jaarbeurs weerspiegelt ook de structuur van het bedrijfsleven, die wordt gevormd door grote concerns, middelgrote en kleine bedrijven. Groot-, midden- en kleinbedrijf te zamen vormen de ruggegraat van on ze economie, aldus minister Andries sen. Grootbedrijven zijn misschien de halswervels met de atlas waar alles om draait, maar als de kleinere be drijven niet voldoende meedoen, treedt lager in de rug een pijnlijke hernia op. Sprekende over groeiende markten zei de minister, dat we ons niet blind moeten staren op de EEG alleen. De Kennedy-ronde, die de handelsbelem meringen kan opruimen, geeft 'de Nederlandse industrie meer kansen In de industriële landen en op lange termijn ook in de ontwikkelingsge bieden, waar de koopkracht nu wel iswaar nog ontbreekt, maar waar de behoeften enorm zijn. Een heel gezin in Leerdam, bestaan de uit man, vrouw en vier kinde ren, is gistermiddag in het Leer- damse ziekenhuis opgenomen, om dat het last van buikkrampen kreeg na het eten van Italiaanse andijvie. De groente was met een vettige blauwe substantie, waar schijnlijk een insektenbestrijdings- middel, bedekt. De toestand van de andijvie-eters is niet ernstig. De Leerdamse politie heeft met hulp van een geluidwagen de inwoners gewezen op het gevaar, dat het nuttigen van de „blauwe" andijvie met zich mee bracht. Anderen heb ben de nare gevolgen hierdoor gro tendeels kunnen voorkomen door het drinken van flinke hoeveelhe den melk of het slikken van norit. De middenstander, die de vergiftigde andijvie heeft verkocht, had de groente betrokken van een grossier. Hij heeft de politie alle mogelijke medewerking verleend bij het ach terhalen van de verkochte groen ten. Twee chauffeurs van een melk- transportfirma uit Bunschoten heb ben zaterdagmiddag het leven verlo ren bU een auto-ongeval op het be ruchte kruispunt Bunschoterweg RÜksweg la. Zeven gewonden, van wie een levensgevaarlijk en vijf zwaar, werden naar het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort over gebracht. De slachtoffers zijn de 37-jarige J. van Schuppen en de 32-jarige J. Post, beiden uit Amersfoort. Zij za ten met nog twee chauffeurs in de auto die op de voorrangsweg gegre pen werd door de auto van een fa brikant uit Diemen. De auto van de chauffeurs werd opengereten, waarbij J. Post op slag werd gedood. J. van Schuppen stierf zaterdagnacht in het ziekenhuis. Een derde chauffeur werd levensgevaarlijk gewond, de vierde chauffeur kon za terdagavond het ziekenhuis weer ver laten. De fabrikant en zijn vier inzit tenden werden ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Ik zou bijna willen zeggen, aldus prof. Andriessen, laten we verder kij ken dan onze EEG-neus lang is. Hü noemde de gretige aanwezigheid van de exposanten en belangstellenden uit vele delen van de wereld op de voorjaarsbeurs, illustratief voor de markten die vragen om een vrije we reldhandel. Ook het demissionaire kabinet, zo voegde hij daaraan toe, zal daarvoor blijven ijveren: „Het is bepaald in het belang van bet Ko ninkrijk". Omvangrijker De voorjaarsbeurs, die zo overtui gend alle voorgangers in omvang overtreft, dat de jaarbeurs ruim 3'.-> ha grond van de gemeente Utreoht erbij heeft moeten huren raison van 1 symbolische gulden)heeft zijn zwaartepunt liggen in de sectoren: bouw, intern transport en verwar ming. Tweederde van de totale oppervlak te (die de 100.000 m2 te boven gaat), wordt door apparatuur op dit gebied in beslag genomen. Voor bouw en transport is dat verklaarbaar uit het feit, dat het nu 3 jaar geleden is, dat ze aan een specifieke vakbeurs hebben meegedaan en dat juist de laatste 3 jaar de bouwnijverheid door industrialisering een nieuw gezicht aan het krijgen is. In de verwar- mingsseotor is een woord genoeg om de hele achtergrond te schetsen: Verwarming De afdeling verwarmingsapparatuur is 3 maal zo groot als in 1962. In binnen- en buitenland heeft het be drijfsleven koortsachtig gewerkt om de mogelijkheden op te vangen, die de komst van het aardgas met zich mee brengt. Al moet daar direct bij gezegd worden, dat de kolen- en olie- haarden zich niet gewonnen geven: ook daar vallen nieuwe verschijnings vormen te signaleren. Luohttechnische apparatuur en air conditioninginstallaties beginnen een een plaats te krijgen naast de cen trale verwarmingsinstallaties en ve lerlei systemen voor meerkamerver- warming. De belangstelling voor war- meluoht verwarming in woonhuizen, die in Amerika hier en daar op grote schaal wordt toegepast 4s in Neder land nog betrekkelijk klein. Een van de oorzaken daarvan is waarschijn lijk het vrij grote energieverbruik en het geruis van de uitstromende lucht. Los van de systemen voor meer- kamerverwarming is er door de in dustrie ook veel aandacht besteed aan de meer klassieke verwarming door middel van afzonderlijke haar den en andere apparaten. Voor de meeste bestaande woningen zal ook in het aardgas-tijdperk daarin nog wel de oplossing gezocht moeten wor den. In Leonberg, een plaats in de West- duitse deelstaat Baden-Wurttemberg, hebben gisteren 31 Evangelisch-Lu- therse predikanten geprotesteerd te gen antisemitistische uitlatingen in een advertentieblad, dat kosteloos huis-aan-huis wordt verspreid. Het blad heeft zich aangediend als plaatselijk orgaan van de Vrije De mocraten, de liberale partij, die met de christendemocraten de Westduit- se regeringscoalitie vormt. In het blad stond o.a.: „Wü worden berispt, beschimpt, bedreigd, geprest en geboycot en, omdat wij in het geheel geen riiggegraat hebben, van twee kanten het meest nog van een kleine staat, waarvoor wij, hoewel wij geen Joden zijn, toch goed genoeg zijn om tot het uiterste te betalen". Adenauer en Erhard waren ook nazi's Vondeling richt op congres van P.v.d.A. zijn felle kritiek vooral op liberalen (Van onze parlementaire redacteur) „De kabinetscrisis gaat buiten ons om. De vier partijen, die el kaar in 1963 zo hoog nodig moesten hebben, zoeken het eerst zelf maar uit aldus de socialistische fractieleider, dr. Vondeling, aan het slot van het tweedaagse congres van de Partij van de Arbeid. Iedere groepdie iets eigens heeft te vertellen, moet de kans krij gen dat te doen, zei dr. Vondeling sprekend over het radio- en tele- visievraagstuk. Eigen kleur, geur en smaak zijn daarbij heel belang rijk. De tutti-frutti, die men van over de grens wil invoeren, moeten ivij niet, zei hij. De socialistische fractieleider bleek van mening, dat de confessionele partijen sinds 1955 meer begrip voor openheid héb ben gekregen. Rechten parlement In zijn rede had dr. Vondeling het vooral gemunt op de liberalen. Hij vond, dat men de afgevaardigden van de V.V.D. na de gebeurtenissen van een week geleden in de Tweede Kamer geen liberalen meer kon noe- Maar de V.V.D., die in 1955 wel samenwerking wilde, spreekt er Met meer over. Sinds Oud uit het parle ment is, heeft de portemonnee de macht in de V.V.D. gekregen, aldus dr. Vondeling. Hij pleitte voor spoedige uitbrei ding van het tweede t.v.-net tot het gehele land en de invoering van een licht radioprogramma, maar dan zonder de „ellendige reclame" van Radio Veronica. Dr. Vondeling toonde zich een groot voorstander van snelle invoe ring van het centraal antennesy steem. Dan pas zal men een vol wassen kijker en luisteraar zijn, om dat men dan kan kiezen uit vele mogelijkheden. De investeringen voor de invoering van het centraal antennesysteem noemde dr. Vonde ling, gezien het aantal televisietoe stellen, een peuleschilietje. De socialistische fractieleider vond, dat het „ongelofelijke gehannes" rondom het open bestel zo snel mo gelijk moest zijn afgelopen. „Als wü het voor het zeggen zouden hebben zouden wij er daarbij voor zorgen, dat de verkregen rechten niet door de macht van het geld zouden worden Russen openhartig bij bezoek van delegaties correspondent) (Van Nederlandse wetenschapsmensen zullen in de naaste toekomst worden uitgezonden om te werken in kern fysische laboratoria in de Sowjet- Unie. Aan de andere kant zullen Rus- siche geleerden naar Nederland ko men om o.a. in het Reactorcentrum Petten hun inzichten te verrijken. Dit is een van de belangrijkste gevolgen van een overeenkomst, die enkele dagen geleden in Moskou is ondertekend door de Russische staatscommissie voor toepassing van kernenergie en het Reactor Centrum Nederland. Een soortgelijke overeen komst is gesloten met België. Met dit resultaat kwamen gisteren een Nederlandse en Belgische dele gatie op Schiphol terug van een 9- daagse oriëntatiereis langs projecten van kernenergie in de Sowjet-Unie. De Nederlandse delegatie stond on der leiding van prof. dr. J. A. Goed koop, wetenschappelijk directeur van het Reactor Centrum Nederland. Vrij rondneuzen De Nederlanders en Belgen hebben laboratoria bezocht in Moskou, kern reactoren bezichtigd in o.a. Obninsk, Leningrad en Tiflis. Prof. Goedkoop zei dat de Russen bijzonder open hartig waren geweest cn de buiten landse delegaties vrijelijk heten rondneuzen. Voorts werd antwoord op alle vragen gegeven. Prof. d'Hont, leider van de Belgische delegatie voegde daaraan toe: „Men hield geen enkel gegeven voor ons verborgen ook niet van bepaalde terreinen waarvan men vroeger weinig wilde loslaten". De Nederlanders en Belgen hebben met grote bewondering de technische perfectie van de Russische reactoren bekeken. Op welk terrein zijn de Russen op het westen voor en waar ligt dit juist andersom? De van hun Russische reis teruggekeerde deskundigen ga ven er niet rechtstreeks antwoord op. „Wij hebben in diverse laboratoria electronica toegepast gezien, waarvan men de indruk zou kunnen krijgen dat men hierin ver achter ligt. Bekijkt men aan de andere kant de Russische prestatie op het gebied van de ruimtevaart, dan moet er aaar toch wel degelijk van een geavanceerde ontwikkeling der elec tronica sprake zijn", aldus prof. Goedkoop. En prof. d'Hont zei: „In kwantita tief opzicht is het programma in België en Nederland natuurlijk niet te vergelijken met het brede pro gramma van Rusland, maar wü heb ben de indruk dat de Russische ge leerden op bepaalde gebieden weer van ons kunnen leren büvoorbeeld in bepaalde takken van biologisch onderzoek. De nucleaire technologie in onze landen wordt bovendien hoog aangeslagen. Hoofddoel van de reis naar de Sowjet-Unie was de ondertekening van de overeenkomst. De basis van de wetenschappelijke uitwisseling is ruim een jaar geleden door minister Luns gelegd. In december jl. hebben enige Russen een bezoek aan ons land en België gebracht om het ver drag voor te bereiden. „Wij zullen ze noemen wat ze zijn: conservatieven. De mantel van Thorbecke past hen niet meer nu ze niet meer opkomen voor de rech ten van het parlement". Dr. Vondeling vertelde zün toe hoorders, dat de afwezigheid van de regering tijdens de herdenkingstoe spraak, die kamervoorzitter Van Thiel vorige week maandag wüdde aan het overladen van de Oosten rijkse president „voor hem de deur had dichtgedaan". Sinds 1945 is het nog niet voorgekomen, dat de rege ring bü een dergelüke herdenkings toespraak in de Kamer verstek liet gaan. Toen de regering deze ere- plicht niet vervulde realiseerde ik mü, dat de ministerpresident op har de wijze moest worden duidelük ge maakt waar hij tijdens belangrüke gebeurtenissen in het parlement hoort te zijn. Regeringsbeleid Dr. Vondeling had veel scherpe kritiek op het regeringsbeleid. Even als bij de algemene politieke be schouwingen in de Tweede Kamer noemde hü het „zonder visie". Er is onvoldoende studie van de toekomst gemaakt, onvoldoende leiding en coördinatie. Het beleid is opportu nistisch geweest en sprong van de hak op de tak. De ministers kwa men in tüdnood en holden achter de gebeurtenissen aan. „Het kabi net beeft geen plannen voor de be langrüke zaken dat is een dood zonde", riep dr. Vondeling uit. De meeste kritiek had hü op de omvang van de ontwikkelingshulp, de hou ding van het onroerend goed. Ook over de Breedband-transactie had hü heel wat gal te spugen. Resoluties De Partü van de Arbeid heeft za terdag voor de rede van dr. Vonde ling nog een groot aantal resolu ties aangenomen. De belangrükste daarvan hebben betrekking op Zendtijd voor de C.P.N. De partü vindt, dat om redenen van oppor tuniteit aan de communisten geen zendtüd geweigerd moet worden. Ruimtelüke ordening. De gemeen- BINNENLAND Cukurs, is gisteravond in Montevideo Werktuigen stonden gereed SniJ- het grijpen in een garagebedrijf aan de Zomerstraat in Tilburg, waar brand- kastkrakers zaterdagnacht Inbraken. Zij maakten hiervan dankbaar gebruik om op het kantoor de brandkast open te snijden, wat hun f 12.000 opleverde. Daarna hebben de Inbrekers ook elders in het gebouw nog zaken van hun ga ding gézocht. Zij lieten hierbij een spoor van vernielingen achter. Protesttelegram De antl-rassendls- criminatieclub heeft een telegram ge zonden aan gouverneur Wallace van Alabama, waarin zü met kracht pro testeert tegen vernedering van de ge kleurde bevolking in zijn staat. Het telegram werd verzonden i.vm. een in Selma gehouden protestmars tegen het onthouden van stemrecht aan negers. BUITENLAND Ingenieur verdwenen Een Sow- ietrussisohe ingenieur, die naar Libië ;wam voor een internationale Jaar beurs is verdwenen. De man, wiens naam niet bekendgemaakt werd, maakte deel uit van een groep die uit Moskou gestuurd was om toezicht te houden op het Russische paviljoen op de beurs. HU is specialist in het on derhoud van vliegtuigen met turbine motoren. IVraakoefenini wraakoefening 1 oorlogsmisdadiger uit Letland, Herbert IT schadlgd. Er vielen geen slachtoffers. Arrestaties in Kasjmir De Indiase overheid heeft in Kasjmir 132 leden gearresteerd van de oppositiepartij die een volksstemming over de politieke toekomst van Kasjmir wil. Onder hen is de ondervoorzitter van de partij. De voorzitter is in het buitenland. >mt een einde Sir Thomas 5 Jaar achter- Indonesische kanonneerboot bracht. Enorme brand Een enorme brand in de opslagplaats van een postorder- bedrUf in de Noordfranse stad Roubaix heeft voor ruim i: miljoen gulden schade aangericht. In het vier verdie pingen tellende betonnen gebouw lag een grote hoeveelheid textiel opgesla gen. De brand woedde meer dan een schap moet meer zeggenschap krij gen over ruimte, bodem en milieu met het oog op de snelle bevolkings groei, de speculaties in onroerend goed, de water-, bodem- en lucht verontreiniging. Exploitatie bodemrijkdommen. De staat moet volgens de partü gaan deelnemen en blijven deelnemen aan de winning van bodemschatten. Minimumloon. Voor mannelüke en vrouwelüke hoofd- en handarbei ders moet een algemeen geldend mi nimumloon ingaan op 21-jarige leeftüd. Voor jeugdigen beneden 21 jaar moeten de beloningsminima be staan uit percentagers van het mi nimum van de 21-jarigen. De be loning van dienstplichtigen en van beroepsmilitairen moeten worden de regeling van het Bovendien moet het VIJFTIGJAAR NEDERLANDS FABRIKAAT De Vereniging Nederlands Fabri kaat viert vandaag in Utrecht haar vüftigjarig bestaan. Dat gebeurt in de nieuwe moderne Irenehal van de Jaarbeurs in Utrecht, waarschünlük ter illustratie van wat er in de loop van die vüf'tig jaar allemaal is ver anderd. De Jaarbeurs werd namelük in 1916 opgericht door de Vereniging Nederlands Fabrikaat en de Maat- schappü van Nüverheid. Op de eerste beursmanifestatie in het voorjaar van 1917 exposeerden 690 Nederland se deelnemers in een rij van houten monsterkamertjes op het Vreden- burg en het Janskerkhof. De beurs had toen een oppervlakte van 17.000 vierkante meter, de voorjaarsbeurs, die vandaag is geopend is 103.000 vierkante meter groot. (Van onze Groningse correspondent) De acht-jarige Lukien Tuntelder in Wildervank is gistermiddag, toen er achter zün ouderlük huis oude rom mel werd verbrand, in brand ge raakt. Hü werd met ernstige wonden in het Academische Ziekenhuis in Groningen opgenomen. Lukien wilde het vuurtje aanwak keren en haalde een flesje tinner (verfverdunner) uit huis. Hü morste iets van de vloeistof over zijn kleren en brandde in een ogenblik als een fakkel. Een ouder broertje wentelde Lukien direct door de modder, waar door de vlammen doofden. De jongen kreeg tweede graads verbranding aan onderlichaam en hals. 9 Vervolg van pag. 1 Louise Alexandra Marie Irene, die in oktober 1950 met de troonsbestij ging van haar gemaal, Koning Gus- taaf Adolf, Koningin van Zweden werd, werd op 13 juli 1889 geboren in kasteel Heiligenberg in de Duitse deelstaat Hessen. Zij was de tweede gemalin van Koning Gustaaf Adolf, wiens eerste echtgenote in 1920 aan bloedvergif tiging overleed, toen hü nog kroon prins was. Uit het tweede huwelük zün geen kinderen geboren. Prinses Louise ontmoette de kroon prins voor het eerst in het voorjaar van 1923, in november van dat jaar had de huwelüksvoltrekking plaats. In Zweden wachtte Louise het ge hele gezin, bestaande uit de vier zo nen van de kroonprins en diens dochter Ingrid, die later koningin van Denemarken werd. Haar leven lang heeft zü grote belangstelling gehad voor de zieken verpleging. Premier Erlander heeft in een rede voor de radio o.a, gezegd, dat de ervaringen van de koningin als verpleegster in de loopgraven tij dens de eerste wereldoorlog vermoe delijk hebben bü gedragen tot haar grote inspanningen op gebied van maatschappelük werk, voornamelük voor gehandicapte kinderen. In Stockholm was Koningin Louise een bekende figuur. In tweed kleding en op lage schoenen met een grote boodschappentas over de schou- der ging zü winkelen, zoals iedere andere Zweedse huisvrouw. J)ps< i ta| 1 T [stenpf lelükf H den Ij (Van onze Brusselse correspondent) „Alle bekende Duitse persoonlijk heden zijn betrokken geweest bü de jodenvervolgingen door de nazi's. Ik noem slechts Adenauer en Erhard. Het is duidelük, dat Bonn een nieu we oorlog voorbereidt. Het heeft aan het hoofd van zün militaire afdeling vier nazi-generaals geplaatst, specia listen in de verwoesting. De justitie in Bonn is nooit opgetreden, zoals verschil in salaris van dienstplichti gen en beroepsmilitairen van over eenkomstige rang en leeftüd ver- dwünen. Jonger bestuur Het congres van de Partü heeft een aanzienlüke verjonging aange bracht in het partijbestuur. Door de verkiezing van twaalf nieuwe be stuursleden op opengevallen be stuursposten is de gemiddelde leef tüd van het bestuur met negen jaar teruggebracht tot 46,5 jaar. Het jongste bestuurslid is nu de Hilver summer J. Nagel (25). zü had moeten optreden. Dat ook trouwens niet kunnen, wan schuldigen hebben hoge posten", dus zaterdag de 94-jarige Belgi oud-premier Camille Huysmans dens een protestbetoging door Belgische Comité tegen de verja van de Duitse oorlogsmisdaden, Huysmans bracht in zün rede volgens hulde aan Oost-Duits] dat, volgens hem, fascisme en senvervolging heeft verbannen, woorden van Huysmans zullen niet met algehele instemming zün partü genoten zijn begroet, wüken in elk geval aanzienlijk van de antisemitische uitlatii van de Antwerpse socialistische I gemeester Craeybeckx. Maar H mans is op een leeftüd dat iem die zoveel verdiensten voor zün heeft gehad, zich enige weinig thodoxe opvattingen kan perml ren. Een vraag bhjft of de c socialist er verstandig aan heeft daan zich zo kras uit te laten, tegenwicht tegen de dronkem praat van Craeybeckx doet het i temin' toch wel een plezierig Tot zover onze Brusselse correspj dent. Zesenzeventig hoogleraren in staats- en het strafrecht i duitse universiteiten hebben in gemeenschappelijke verklaring lenging van de verjaringsti voor nazimisdaden onvermüdelükj noemd. De verklaring zal leden van de Bondsdag worden ij gezonden. ,eidóe Zuid Rest. De Doelen: Leidse Amateur- fotogTafenver. 8 uur nm. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Toneelgroep „Centrum" speelt .Het verg. Ned. Roode nis)Ia d. Rijn Bevrijdingskerk (hal)Bevolkings onderzoek t.b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Jeugdgebouw (Breestraat 19): „De Natuurvriend". 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19)Jeugd en Evangelie. Spr. dr. T. A. Nolle over „Gebedsgenezing". 8.15 uur nm. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dnr. J. Zijlstra. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling Toneelgroep „Centrum" speelt „Het Tweede schot". 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting^ Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadsgehoorzaal Wassenaar (Verenigingsgebouw) Verg. Kath. Vrouwengilde. Lezing door Wim Hornman. 8 uur n.m. WOENSDAG Bevrijdingskerk (hal): Bevolkings onderzoek t.b.c. 9-12 uur vm. en 2-4.30 uur nm. Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- Spr. dr. A. J. Jawad i het Nat. Museum Zwijgerlaan 105: Bahaï- DONDERDAG Bevrijdingskerk (hal)Bevolkings- Den Burcht: Feestavond Bejaarden- „Ons Centrum". 7.30 Hogewoerd 175Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Prytaneum: Politeia. Spr. prof. dr. A. Vondeling „Na Marijnen, wat nu?" Philharm. Orkest -al r Martzy. 8 Stadsgehoorzaal: Ledenverg. Coöp. Ralffelsenbank LeidenOegstgeest. Wassenaar (Verenigingsgebouw) Filmavond ANWB. 8 uur nm. VRIJDAG Bevrijdingskerk (hal): Bevolkings onderzoek t.b.o. 2-4.30 en 7-9.30 uur g Bevrijdingskerk: Wereldgebedsdag. Oude Vest 13: Evangelisatie chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. StadsgehoorzaalUitvoering Chr. 'la". 8 uur n.m. oyer): NRV-film- Majorca, Londen en Parijs. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur v.m., bijbelstudie; 11-12 uur ds. B. Slond van Den Haag. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur nm. n.m. Openbare lezing. 2.45 i Oude Vest 45: Ned. Kath. Kap] patroonsbond. Sociale avond avondmis. 5.30 uur n.m. Steenschuur 6Kerk Christus van de heiligen der dagen. 10.30 uur vm. BIOSCOPEN Rex: „Samson tegen de piraten". Dag. 2.30, 7.15 2.30, 4.45, 7.15 e« uux. Camera: „James Bond contra dr. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 t Jr. Dag. 2 Luxor: „Win: hoofd". 14 uur; zond. Lido .Hebzucht 1 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.3 7 en 9.15 uur. Studio: „De nacht 18 Jr. Dag. 2.30, het Zilvermeer. en 9.15 uur Fotomodellen c- tage (The naked mirror). 18 JrT] TENTOONSTELLINGEN (tot 29 maart) De Lakenhal: Dag. 10-4 (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenk^-.v. .Steenstraat j,. Dag l0.17 U! .,M|iol] dags 18-17 Rijksmuseum lljks 10-5 uur; Rijksmuseum der natuurwetenschappen: Dag. Oudheden: Da# 1-5 uur. de geschiede!' ~ag. 1 ihet zond Avond- en nachtdienst der apothe Geopend voor spoedeisende geval Doeza Annthppfe- 21313 tel. 20085. De dienst 1 Apotheek.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2