Spaanse studenten tegen buitenlandse steun Generale repetitie van Gemini-vlucht LZC en Sleutelstad gewipt voor de beker Hengelen op 29 mei BEURS VAN AMSTERDAM Wassenaarse R.B. was op het strand actief feGIME-FRANCO DOET KLEINE CONCESSIE LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 MAART 1965 (Van onze correspondent in Madrid) I t <n het conflict tussen de Spaanse regering en de studenten is dit keinde het eerste schot gevallen. Het kwam uit het pistool van gtiarda civil die in Madrid probeerde een auto tegen te tóen, waaruit twee studenten vlugschriften rondstrooiden om de Wking op te roepen zich door staking aan te sluiten bij de actie ®Ujl de studenten. Een van de inzittenden werd gewond. Het was Istudent van Italiaanse nationaliteit. wi, Tussenkomst in Madrid weigert de n buitenlanders in de fcntenkwestie te aanvaarden. ook de president van de j studentenvereniging in Ma- Schreiner, als ongewenste Indeling over de grens gezet, jj had geprobeerd in Barcelona groep Spaanse studenten toe te De studenten kunnen mdpunt in zekere zin begrip In Sevilla heeft de gemeenschap zelfs gepubliceerd, waarin Tnten zich distantiëren van alle i het buitenland ter euning van de eisen van LEIDERDORP 58 ROMFIETSTER 'EGEN AUTO hoogte van de Droststraat bots- jterdagmiddag op de Splinterlaan 'U aderdorp een bromfietster uit plaats tegen een personenauto, ou geen voorrang hebben gege- bromfietster klaagde over pijn r heup. Zij werd naar het Aca- njech Ziekenhuis in Leiden overge- it, doch de kwetsuren bleken mee te vallen. Na onderzoek r haar woning in Leider- 5 overgebracht. OTORRIJDER )VER DE KOP de Splinterlaan in Leiderdorp _jialerdagmiddag omstreeks kwart pagivijf een Leiderdorpse jongen met jnotor op onverklaarbare wijze lantaarnpaal, botste vervol legen een geparkeerde auto en daarna enige malen over de den) groep Leiderdorp van de Rijks- was snel ter plaatse. Met een nee van de GGD werd de jon- naar het Academisch Zieken- ilijkjin Leiden vervoerd. Hij had een gebroken en verwondingen aan ezicht opgelopen. Omdat tuis geen plaats meer was uur werden er 13 ge en binnengebracht werd de rdorper na medische behande- tfofeln Leiden ter verpleging opgeno- Gouds ziekenhuis. studerende jeugd worden ondernomen. Intussen heeft de Spaanse rege ring te kennen gegeven bereid te zijn de structuur van de Spaanse universiteiten en van de studenten organisaties aan een studie te on derwerpen. Zij steunt hiermee de verklaring van de studenten, dat de medezeggingschap van de studenten in deze organisaties volkomen on voldoende is. Vakbonden Het merendeel van de studenten heeft zich uit praktische overwegin gen bij de toezegging van de rege ring neergelegd. Zij begrijpen dat het regime-Franco helemaal steunt op de door de staat geleide vakbon den. De enige medezeggingschap die het volk en dus ook de studenten, in de regering heeft, loopt via deze vak bonden. Franco weigert nu eenmaal politieke partijen te erkennen. Zou hij de studenten toestaan hun vak bond op te heffen, dan loopt hij het risico dat de arbeiders met soortge- )oesburg" hield aarvergadering or de jaarlijkse algemene leden- dering van de buurtvereniging iburg", die vrijdagavond in Irene gehouden, was de belangstelling 'gering. De buurtvereniging telt leden en van hen warei pj 7 aanwezig, belangrijkste agendapunt •kiezing van een nieuwe daar door het overlijden eer W. de Jong, deze vacature tstaan. Gekozen werd de heer Kuivenhoven, terwijl de be- ;n ti rsleden G. de Jong en J. Bosman st ijcclamatie werden herkozen, lancieel is de vereniging gezond, penningmeester De Jong ver- de een batig saldo. Geruime tijd vervolgens nog gesproken over W( itiviteiten in de zomer. De oude- hefullen, zo is besloten, in elk ge- een dagje samen uit gaan. librtomer is het toch wel voor dit ijki re bestuur dat voor de leden ver - éédring, die toch maar éénmaal per wordt gehouden, zo weinig le- belangstelling tonen. Jrieks opperabt n komt spreken Oderdagavond om 8 uur hoopt in e to komen spreken de Arohi- jpeioriet (Grieks opperabt) te Rot- v im over de Oosterse kerk. Deze ld wordt weliswaar georganiseerd de Geref. Jeugdcentrale, maar is iedere belangstellende toeganke- Een goede gelegenheid om ken- |e nemen van de Oosters ortho- chi wf'dstoiid voor gewas •ensdagavond om 8 uur wordt in i eref. kerk de bidstond voor het da!18 gehouden. Voorganger Dln Drie. i Burgerlijke Stand •elijn, dr iP5 C. J. H. Frambach en W. M. Ier Ham. nü hertrouwd: J. L. A. Kok, 26 Jr en 1Y- Sdnchez, 27 jr. "ouwd: L. G. M. Vercauteren, J. H. G. M. van Dorenmalen, kleden: J. Szyszewskl, 83 Jr. VOORSCHOTEN Verbouwing van „Nieuw-Voordorp" Het Kindertehuis „Nieuw-Voor dorp" in Voorschoten wordt bouwd. Sinds 1906 het jaar wa het Leiderdorpse „Voordorp" verhuis de naar Voorschoten is er reeds veel veranderd aan de oude heren huizen „Stadtwijck en Noorthey". Het gebouw „Nieuw Voordorp", nieuwe naam sedert 1906 voor de bei de herenhuizen, staat onder gedeel telijke bescherming van Monumen tenzorg. Thans klinkt weer de kershamer door het grote huis. De bovenzolder wordt bijna geheel ver bouwd. In het huis zijn nog verschei dene oude overblijfselen die uit de kostschooltijd van voor 1906 dateren. Het kindertehuis bestaat uit een jongenshuis en de kleine jongens en meisjes vinden hun onderdak in het aangebouwde Sophiahuis. Binnenkort zal „Nieuw-Voordorp" weer een be langrijke wijziging ondergaan. Voor de oudere meisjes, die in Nieuw Voor dorp wonen, zal een soort paviljoen gebouwd worden, grotendeels uit glas opgetrokken, gelegen aan de Boer- Erkenning De Spaanse regering ziet in. dat haar pogingen om de studenten via de vakbond (met aan het hoofd felle aanhangers van het regime) in toom te houden, schipbreuk lijden. Men komt tot de erkenning, dat de Spaanse studenten deze staatsleiding nimmer zullen aanvaarden. Men wil de studentenvakbond in zoverre de mocratiseren, dat de studenten hun eigen leiders mogen kiezen, maar die moeten dan een loyaliteitsverklaring jegens de regering afleggen. Het me rendeel der studenten is hiermee ak koord gegaan, omdat deze grotere medezeggingschap op dit moment het meest haalbare is. Men wil deze vrijheid gebruiken om geleidelijk aan meer invloed te krijgen. Een ander deel, en dat is de min derheid, is het daar niet mee eens. Zij willen beslist onafhankelijke stu dentenorganisaties. In de komende dagen worden door deze groep nieu we manifestaties georganiseerd. Zij kunnen echter niet meer op de steun van de gehele academische gemeen schap rekenen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 8 I mvoer totaal 1683. vette 1079, varkens 604 st. Veemarkt: 390-415, 350-370, 325-340; varkens (id.) 198-200, 195-197, 190-194, 185-189; stie ren (ld.) 400-430. worstkoeien (ld.) 320-335; slachtzeugen (id.) 160-170, zware varkens (ld.) 170-173. kleiner, kalm, ge- Enkele honderden „vrije boe ren' herdachten in Hollandse- veld de in beslagneming van drie boerderijen door het Landbouw schap. De voorzitter van de Boe renpartij. het Tweede-Kamerlid Koekoek sprak zijn volgelingen vanuit een schuur toe. Deze verbouwing en modernisering betekent uiteraard een grote vooruit gang voor de Nieuw Voordorpelin gen en zij weten te vertellen, dat ze het allemaal fantastisch vinden. Ook wat het interieur van het huis be treft gaat men zeer vooruit. Zo is de donkerte en somberheid van het te huis vervangen door wit gekalkte mu ren en moderne deuren en meubels, terwijl aan de muur kleurrijke platen zijn verschenen. Waardoor de kin deren zich eoht thuis gaan voelen, daar waar zij recht op hebben. Zij krijgen allen kans als gewone kinde ren deel te nemen aan de dorpsge meenschap. Een aantal bedrijven schonk aan het tehuis twee TV-toestellen, de kin deren kunnen lid worden van Voor- schotense jeugdverenigingen. Verder organiseert „Nieuw Voordorp" dans avonden, waarop zij ook gerust hun vriendjes of vriendinnetjes mogen meenemen. Kortom er is „voor elck wat wils". Bidstond voor gewas Woensdagavond 8 uur wordt een bidstond voor het gewas gehouden in de Geref. Kerk. In deze dienst zal voorgaan ds. Kr. Smit, Geref. pre dikant. Geprojecteerd op 22 of 23 maart De Amerikaanse ruimtevaarders Virgil I. Grissom en John W. Young hebben vandaag een belangrijke repetitie moeten maken voor de eerste Amerikaanse bemande ruimtevlucht van twee man nen, welke voor 22 of 23 maart a.s. is vastgesteld. De oefening bestaat uit het aftellen van de stuwraket van het type Titan II tot een minuut voor de lancering en wordt een "wet mock" genoemd, omdat de Titan II met brandstof was gevuld. OEGSTGEEST Ruimtevaarders in capsule De ploeg, die met de werkelijke lancering is belast, begon om 10 uur Nederlandse tijd met het aftellen voor een geveinsde lancering om 16.00 uur Nederlandse tijd. Evenals men op de dag van de werkelijke lancering van plan is te doen, zou den de 38-jarige majoor van de Amerikaanse luchtmacht die in pro ject Mercury een ruimtevlucht heeft gemaakt, Grissom, en de 34-ja- Wilson bezocht West-Berlijn De Britse premier Harold Wilson heeft zaterdag een bezoek gebracht Berlyn, en daar op een pers conferentie gezegd, dat de kwestie de hereniging van Duitsland volgens zijn zienswijze een zaak is, die moet worden geregeld wanneer over een vredesverdrag gaat praten. „Men legt zijn kaarten niet op tafel voordat men gaat onderhan delen", zei Wilson, wiens bezoek aan Berlijn zeer is gewaardeerd omdat geen van de conservatieve Engelse premiers West-Berlin ooit officieel heeft bezocht. Wanneer Wilson vandaag met kanselier Erhard spreekt, zal hij de kwestie van het verschil van 65 mil joen pond sterling tussen de kosten van het Britse Rijnleger en de aan kopen in Engeland te berde bren gen. Engeland zal geen eenzijdige maatregelen nemen, zo zei de pre mier in antwoord op een vraag over mogelijke vermindering van het aantal Britse militairen in West- Duitsland. Waterpolonieuws De nog overgebleven Leidse ploe gen in de strijd om de KNZB-be- ker zijn gisteravond in de vierde ronde uitgeschakeld. De Leidse Zwcmclub moest evenals in de wintercompetitie haar meerdere erkende in 't Gooi en ging met 63 ten onder. De Sleutelstad kon het tegen Polar Bears niet redden 1 werd met 72 gewipt. Twee speeltijden lang heeft LZC gisteravond in het Hilversumse Sportfondsenbad de illusie gehad dat tegen 't Gooi een kansje in zat de volgende ronde te halen. Wel had oud-international Jan Bultman zijn ploeg direct de leiding gegeven, - Roland Koedoder en Krik Par rel wisten die achterstand in een 12 voorsprong om te zetten. Toen sloeg 't Gooi echter onverwacht en hard toe. Kamphuis nam nog voor het einde van de tweede periode de gelijkmaker voor zijn rekening en hoewel LZC-coach Van der Redden toen Houthoff voor Ruysink wissel- drukte de Naardense ploeg door. Bultman en Lust passeerden de kansloze Leidse doelman Van Sittert: 42. De laatste speeltijd was een formaliteit. Heck nam het rode kee perspetje van Van Sittert over, maar ook hfj kon niet verhinderen dat Kamphuis er 52 van maakte. Hans Parrel en Jan Bultman bepaalden daarna de eindstand op 63. Snelle stort De Sleutelstad is in de Arnhemse Overdekte tegen Polar Bears in het begin uitstekend voor de dag geko- gekomen. Met snelle, breed op gezette aanvallen, afgerond met har de schoten probeerden de Leidenaars een vlugge beslissing te forceren. De Edense ploeg hield zich echter wankelend staande onder dat ope ningsoffensief en werkte zich lang zaam maar zeker onder de druk uit. Tot aan de derde periode ging de felle, sportieve strijd nagenoeg ge- lijk op. Polar Bears was technisch misschien iets beter maar het Leid se enthousiasme woog daar volledig tegen op. Pas toen de Edenaren in de laatste gedeelten het tempo opvoer den moest De Sleutelstad zich ge- wormen geven: 72. rige Young luitenant van de marine in hun „ready room" ont waken wanneer men met het aftel len de 258ste minuut had bereikt. Wanneer men tot 110 minuten zou zyn gekomen, zouden zij naar het 1 arceer podium worden gereden en met een lift worden gebracht naar een heldere „white room" waarin hun ruimtevaartuig op ongeveer 30 meter boven de grond staat. Op de 100ste minuut voor de lan cering zouden zij in het ruimte vaartuig glijden dat plaats voor twee personen biedt. Het aftellen zou tot een minuut voor de lancering worden voortge zet, waarna de proef zou zijn afge lopen. De kansen op het lanceren van de Gemini-ruimtecapsule op 22 of 23 maart a.s. zijn zaterdag toegeno men door een „perfecte test" van de schietstoel van het ruimtevaartuig. Een nagebootste Gemini werd bo venop een toren van 61 meter hoog geplaatst. De schietstoel werd afge vuurd en twee poppen kwamen uit de capsule. De poppen kwamen met parachutes naar beneden. Ook de parachutes zijn goed bevonden. C.H.U. GAAT SAMENWERKEN De Kiesvereniging van de Christe- Iijk Historische Unie hield in Het Witte Huis onder voorzitterschap van de heer D. J. Kommer, haar jaar- lykse ledenvergadering. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afge daan en o.m. besloten werd tot I een bescheiden contributieverhoging, werden de heren H. G. Flinterman en C. Kamsteeg als bestuursleden j herkozen. I Er werden vervolgens enkele af- I ge vaardigden benoeni'd voor het bij- J wonen van de toogdag op 24 april I in Zwolle. Besloten werd tot een nauwere samenwerking met de kies vereniging in Leiden, vooral t.a.v. het beleggen van vergaderingen waar vooraanstaande politieke sprekers het woord zullen voeren. Op 31 maart as. fcal de voorzitter van de Tweede Kamerfractie, de heer Beemtok optreden als spreker. Deze bijeenkomst zal in Leiden warden ge houden. De voorzitter deelde mede contact te hebben gezocht met de voorzitters van de kiesverenigingen van Rijns burg, Katwijk en Valkenburg. De bedoeling daarvan is gemeenschap pelijk op te treden. Het vergaderingsbezoek loopt der mate terug, dat deze weg van samen werking wel gekozen moet worden. De vergadering stemde daarmee in, vooral omdat bleek dat men in de genoemde gemeenten evengoed inziet dat gezamenlijke organisatie nuttig en nodig is. Waarschijnlijk zal de eerste samenkomst binnenkort in Valkenburg, als zijnde de meest centrale plaats voor deze vier ge meenten, plaats vinden. Nadere bij zonderheden daaromtrent zullen spoedig worden bekend gemaakt. Door het bestuur is een circulaire ontworpen waarin het zich richt tot de jonge kiezers, met de bedoeling een jongerengroep op te richten met een eigen bestuur, uiteraard in nauw contact met de ouderen en toch met een grote zelfstandigheid. Uitvoerig werd besproken op welke wijze deze jongeren het best kunnen worden benaderd. Het ziet er naar uit dat bestuur en een aanbal leden erin zullen slagen de gewenste be langstelling bij de jongeren te wek ken. BF.URSO VERZICHT Licht verdeelde markt Amsterdam, 8 maart Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde stemming by de ope ning voor de internationale waarden. Kon. Olie lag bepaald flauw in de markt ingevolge Wall Street, alsmede op geruchten over nationalisatie door Syrië van oliemaatschappijen, waar onder Shell Oil. Kon. Olie bleef van middag op 155,20 een gulden beneden het slotniveau van vrijdag. De han del in de hoek was gering. Ook in de overige hoofdfondsen ging weinig om. AKU ontmoette enige lokale belang stelling waardoor de koers steeg van 526 tot 529% (52314). Dit als nawer king op het gunstige dividendvoor- stel. plus het verhogen van de bonus. Toch vormt, aldus de beurs, de ver vroegde aflossing van f 35 min 4%% converteerbare obligaties 1962 een rem voor de koersstijging van het AKU-aandeel. De beurs verwacht te zijner tijd, als gevolg van de con- Niet op de gebruikelijke datum i1 versie- aanbod van aandelen. Hoog ovens was goed pryshouclend op 549, I evenals Philips op 156.70. Unilever nauwelijks prijshoudend op 135.40. KLM was weer een geval apart. Het fonds steeg van f 123 tot f 128, te gen vrijdag als slotprijs f 119,20. Deze aandelen sloten vrijdag in Wall Street 1 5/8 dollar hoger. De han del in dit fonds was vanmiddag kalm door het feit, dat het merendeel van de Nederlandse arbitrage thans geen zaken meer doet in KLM met Ameri ka. vanwege de technische moeilijk heden by het leveren van de stuk ken. Het fonds sloot vanmiddag op vrywel het hoogste punt van de dag. De scheepvaartsector was goed ge disponeerd voor aandelen Kon. Boot. Lokale vraag bezorgde hier een koers winst voor dit aandeel van circa punten tot 139. Ook de overige -1966 op zaterdag 29 au jaar zal het visseizoen 1 geopend worden. Dit heeft de minister van Land bouw en Visserij, mr. B. W. Biesheu vel, besloten. Door de opening van het visseizoen te verschuiven naar de voorafgaande vrije zaterdag zal de bewindsman ongetwijfeld zeer vele hengelaars en andere beoefenaren van de vissport zyn tegemoetgeko men. Het ministerie van Landbouw en Vissery maakt hengelaars en vis sers er echter op attent, dat zij voor deze drie dagen eerder rissen de vis- akten of bijdragenbewijzen (voor het vissen met een gewone hengel) van het tot 1 juni 1965 lopende seizoen 19641965 nodig hebben. Voor deze drie dagen zijn dus de oude docu menten nodig. WISSELKOERSEN Londen 10.05Vs10.05%; New York 3.5923.60AMontreal 3.33—3.33%; Parijs 73.42%73.4712Brussel 7.24% —7.25%: Frankfort 90.50%90.55%; Stockholm 70.03—70.08; Zürich 82.99 —83.04; Milaan 57.58%—57.63%; Ko penhagen 52.04—52.09; Oslo 50.29% 50.34%Wenen 13.9313.94; Lissabon 12.53 12.54%. soheepvaartaandelen konden zich e weinig verbeteren. De leidende cul tures gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. De staats- fondsenmarkt was kalm en meren deels iets luier. De handel in claims Scholten Fox- hol begint woensdag 10 maart. Aan delen Aime lagen goed in de markt. Dit concern wil de productiecapaci teit vtan heit eiTsbewerkingsbedrij f belangrijk uitbreiden. Maandag, 8 maart 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Behoefte aan reddingboot De Wassenaarse Reddingsbrigade heeft vrijdag in het Verenigingsge bouw in de Kerkstraat een contact avond gehouden ter versteviging van de onderlinge banden tussen de le den, die straks, als het strandseizoen begint als een hecht team hun belangrijke diensten aan de strand- bezoekers zullen bewijzen. .De voorzitter van de brigade, de heer M. Schryver, heeft een en an der vertel dover de activiteiten van, de brigade sinds de oprichting in 1931 en over wat er in de naaste toe avond beschikbaar, uiteraard niet gratis. Na het algemene zwem onder richt volgt het reddend De stranddienst. die ln de zomer maanden wordt uitgevoerd, is op vrij willige basis opgezet. Speciaal op drukke zondagen wordt veel van de opofferingsgezindheid van de leden gevraagd. Dat de dienst goed functio neert moge blyken uit het feit, dat er de laatste jaren geen gevallen van verdrinking zyn voorgekomen. De strandpost heeft de brigade kun nen bouwen met de opbrengst van een collecte en steun van gemeente wege. Een van de boten waarover de WRB beschikt is 15 jaar oud en moet dringend door een nieuwe worden komst bereikt moet worden om het vervangen. Voorzitter Schrijver kent op. dat het geld hiervoor wel weer bij elkaar zal komen. Er waren ook walkie talkies nodig; dit probleem werd opgelost doordat de politie enkele van deze apparaten in bruikleen geeft. werk te kunnen voortzetten. Subsidie krijgt de WRB niet, wel vergoeding voor bepaalde diensten en voor het benzineverbruik. Als er dus nieuwe materialen aangeschaft moeten wor den, moet dat uit particuliere mid delen gebeuren en dat is tot nu toe steeds gelukt. Het ledental van de WRB bedraagt op het ogenblik ongeveer 1000. Twee de oprichters, die in 1931 de bri gade stichtten, toen kort achter el kaar aan de Wassenaarse Slag, drie sen verdronken, de heren J. Lockhorst en G. Versteeg zyn nog al- tüd actief. De heer Schryver han teert nu al ongeveer 13 jaar de voor zittershamer en het grote enthou- j De heer Schrijver is onlangs uit- oefent' SThOT tT^centrale senodi8d l,estu"rsl<>1 "O"»®» figuur in de WRB. de Kon. Mij tot Redding van Dren- Iedereen kan lid worden van de kelingen. Hij heeft deze vererende brigade. Betreft het jonge kinderen, uitnodiging van de hand gewezen, dan moeten de ouders donateur zyn Boven de fü jaar beginnen de leden omdat h« !iet Berk voor de WRB een EHBO-cursus. Het zwem- niet in de steek wil laten. De brigade onderricht wordt ook hij de jongere j en Wassenaar mogen daar bin om leden stevig aangepakt. De brigade 1 heeft in het Sportfondsenbad een erking met politie en Rode Kruis is voorbeeldig. In voorko mende gevallen treden de drie in stanties als een geheel op. De heer Lockhorst, algemeen lei der van de brigade geeft de laatste jaren na zyn pensionering al zyn vrije tyd in de zomermaanden aan de strandbewaking. I zyn. led. '64 5% Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60-n 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% 92ft Ned. '61 4% 92 Ned. '63 4% 92% Ned. '47 3% 83% Ned. '53 3% 89 Ned. '48 3% 82jj Ned. '50 I-H 3% 83 Ned. '54 I-II 3% 83 Ned '55 13% 82fg I Ned. '55 II 3% 86V4 Ned. '37 3 87 yt Ned. Gb obi '46-3 87% Ned. dol. in. '47 3 90% Ned. Inv. cert. 3 97 Iildië '37 A 3 92 Ned. wonbl. '57 6 104 l( N. wonbl. '58-'59 94 ft Ned. wonbl. '60 4% 95ft ACTIEVE AANDELEN 95 A 8 95% 94H Premieleningcn Alkmaar '58 2% 81% 81% A'dam '53 3 116% 116% A'dam '51 I 2% 86 86 A'dam '56 I 2% 83% 83% 1 A'dam '56 n 2% 89 87% A'dam '56 III 2% 88 86% A'dam '59 2% 82% 82 Breda '54 2% 78% 78 j Dordrecht '56 2% 79% Eindhoven '54 2% 78% 78% Enschede '54 2% 79% 79% 1 Den Haag '5212% 90 90% 1 Idem rr 2% 93% 91% 1 R'dam '52 I 2% 88% fdem II 2% 93' [dem '57 2% 86% 86% Utrecht '52 2% 100 y4 100% b Z.-Holl. 1957 2% 90% 86% 91% 86% Zuid-Holl. '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN J Bank- en Kredietinstellingen j Interunie f50* 213 212 Amst. Rubber 110 109% Ver. HVA-my. 148% 149 VK.U. 523% 117.— Deli Mij cert. 116.50 532 loogovens cert, 5473i 546% 3hilips gem. bez. 156.50 156.65 Jnilever cert. 137.60 135.55 Dordtse petr. 705 701 Kon. P (50 k 120) 156.20 155.30 Hol! Amer. Lijn 114% 1151 s Java China Pak. 165 166 K.LJVI. 119.30 127% Kon Ned. St.boot 136% 138% Kon. Paket My. 166 164 3 toom v. My. Ned. 139 138% Niev Goudr. cert. 104% 103% e. Ommeren cert. 254 249 Kon. Rott. Lloyd 140 142 N. Scheepv. Unie 138% 138% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 92% 92% A'dam '48 3% 93 93 R'dam '52-1 4% 91% Bankwezen Bank N.G 85 5% 1003'4 100 ,T, idem '58 5 98% 98%i idem '64 5 99% d. NW1 '52 4% 95 94 BVG Rspbr '52 1623i 162% BVG Rspbr. f500 114% 144% Industr. Obligaties Philips Dol "51 87% - VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten 141% Nefo f 50,- Robeco Unitas f50,- 499 Ver. Bez. v. 94 f 50 133 Europa I 10 pb. 536 Alg Bank Ned. 313% Amro 67.10 Cultuur bank 18% Hoi! Bank O cert. 244 STed. Mld.bank H6 3..V.S, cert809 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 705 Berkel's Pat. 238 Borsumy.Wehry 68% Calvé Delft cert. 966 K. Pap. v Gelder K. Ned. Grofsm. DeGruyter pref b 149' Hol! Constructie 490 Ing. bur. v. Bmyv 162 tnternatio 3141 v. Kemp en Beg. 1487 Kon Zout Ketjen 991 Leidse Wols.ry 385 Wtiller en Co NB 345 'Jed. Kabelfabr. 362 Philips pref56.! Rott. Droogd Mij 258 EMS 217 Ver MachJabr. 178 Ver Touwfabr. 459 Vihamy 1971 Walvisvaart 821 Wernlnk's Betjny 2201 Wilton Fyenoord 196 7. wyk - Heringa 128 Zaalberg 105 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. 448 Koa Petr r f 20) 108.50 108.50 Amer. fondsen Canad Pacific R. Intern. Nickel Anaconda BeihJehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Sbeb Oil Union Paclfio Un States Steel Ex dividend Exclaim Laten 156.50 155.20 42% 61% 41%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11