,jereï. Leiderdorp gaat weede kerk bouwen Ui -Reeds plannen voor ■wen derde bedehuis KATHOLIEKE FILMKEURING OPGEHEVEN Raad van Warmond over subsidies Demonstratie in MOSKOU BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 4 MAART 1965 p scheiding Laan van Ouderzorg-Laan van Poelgeest Ie Gereformeerde Kerk van lerdorp gaat een tweede kerk wen. De plannen daartoe be ef. Ji reeds vanaf 1957 toen wij- _de heer Chr. Verra, met een Ë^uitziende blik op de toekom- „snjj uitbreiding van Leiderdorp kerk opwekte een Bouw- dscommissie in te stellen. De Beraad nam het besluit om flijks vijf procent van de vas- v:jrijwillige bijdragen in dit ~ds te storten. er beschikking stond verder het a van de Leidse Agglomeratie- linissie, waarin de toekomstige oef te aan kerken was gepland, lening houdende met dit rapport, d door de Planningscommissie is besloten, dat de nieuw te twen kerk ongeveer 450 tot maxi- al 500 zitplaatsen moest bevatten, gedachte gaat, na de totstand- ling van deze kerkbouw, reeds naar een derde gereformeerde k in dat gedeelte van de Zijllaan Meyepolder, dat het laatst gereed komen. ie commissie heeft ongeveer een itigtal kerken bezichtigd, alle ouwd in de laatste tien Jaar. Als hitect werd aangetrokken ir. F. tke uit Velsen, die reeds meerdere i.:*ken heeft gebouwd. Architect is thans 55 jaar oud en heeft ^Judeerd aan de Technische Ho- w^chool in Delft voor bouwkundig- enieur. In 1933 vertrok hij naar A voormalige Ned. Indië, waar hij *5 «1950 benoemd werd als professor de Technische Hogeschool in j|wdoeng. In 1955 kwam hij in Ne tland terug en was hij als mede lekend architect aan enkele archi- ■••/enbureaus verbonden o.a. aan t bekende bureau van prof. Zwiers Haarlem. Ook bijgebouwen 0e commissie had een bouwplan nengesteld waarin niet alleen een rkgebouw was opgenomen, maar l bijgebouwen, om de verschillen- activiteiten, die door of vanwege kerk worden georganiseerd te l nnen huisvesten. Een volgende fase was het onder ndelen met het gemeentebestuur er de aankoop van grond. De kerk l worden gebouwd op de schei- ïgslijn tussen de Laan van Ouder- g en de Laan van Poelgeest; vlak jij zal in de toekomst het nieuwe Cadhuis worden gebouwd. ^t)e kerk is zo gelëgen, dat het q overgang vormt van hoog- naar igbouw d.w.z. aan de ene kant lts en aan de andere kant éénge- ïswoningen. Tevens werd een sterswoning en een pastorie aan kocht; die beide deel uitmaken gjtt de reeds geplande bebouwing in omgeving van de kerk. eiOp 14 januari 1965 kon de offi- ile bouwaanvrage bij de gemeen te Leiderdorp worden ingediend. inHet plan is nu byna geheel be- Skklaar en de voorzitter van de Quwcommissie ds. J. van Drie ver- kerde gisteren dat men goede hoop L left nog dit jaar met de bouw te innen beginnen. Indeling VOORSCHOTEN Vrouwen wereldgebedsdag Vrijdagavond om 8 uur zullen ook vrouwen van Voorschoten zich in bed verenigen met alle vrouwen in wereld tijdens het gebedsuur in Gereformeerde Kerk. Deze ge- dsdienst is toegankelijk voor alle n van Voorschoten, ook die et aangesloten zijn bij een der ou wen vereni gingen ZOETERWOUDE Vrouwen wereldgebedsdag Vrijdagavond vindt wederom de aarhjkse gebedsdag plaats van alle hristenvrouwen in de wereld. In de doysiuskapel aan de Schenkelweg :omen protestantse en r.-k. vrouwen 'an Zoeterwoude bijeen om 8.15 uur. met ongeveer 470 zitplaatsen, een jeugdkapel met ongeveer 120 zit plaatsen en twee lokalen voor evan gelisatiewerk. Deze laatste hebben een eigen ingang. In de jeugdkapel is o.m. een po dium aangebracht, terwijl naast de geplande ruimte voor een orgel plaats is voor een eventueel kerk koor. Daarnaast wijst de tekening aan een garderobe, toiletten, een keuken en fietsenstalling. In het sousterrain vindt men nog twee zalen te gebruiken als speellokaal en voor handenarbeid. Kosten van dit alles, buiten pasto- Ir. F. Dicke uit Velsen is de ontwerper van de tweede gere formeerde kerk in Leiderdorp, die zal verrijzen in de Zijllaan- en Meyepolder. Men hoopt nog dit jaar met de bouw te kunnen beginnen. (Foto LD./Holivaet) rie en kosterswoning, worden ge raamd op f 950.000, waarvan een be drag van f250.000 k f300.000 uit eigen middelen gefinancierd zal moeten worden. Er is reeds f 115.000 gespaard. De rijksvergoeding bedraagt 30% volgens bepaalde normen, terwijl de bouwcommissie goed hoop heeft een bijdrage te mogen verwachten uit de Kerkbouw Actie '64. Per kwartaal hoopt de bouwfondscommissie de ge meenteleden over de kerkbouw vol ledig voor te lichten. LEIDERDORP Dr. Roorda over nazi-dictatuur Voor K. en O., afdeling Leiderdorp, sprak dr. J. Roorda, leraar aan het Sted. Gymnasium in Leiden over het onderwerp „De nazi-dictatuur een heel nieuw hoofdstuk in de Duitse geschiedenis?" Dr. Roorda stelde, dat dit geen onderwerp is, waar de geschiedkun digewetenschap al vaste bakens uit zet, zo zij dit al doet. Dit is een ter rein, gemarkeerd door voorlopige bakens, losjes neergesmeten, eigen lijk een gebied waar de speurders, de deskundigen nog volop in aan het werk zijn. In deze tijd vraagt men veelal de vakman, de deskundige en op dit gebied de historicus een antwoord. De historici kunnen geen antwoord geven, omdat het vak zelf de erva ringen van gisteren morgen weer zal bezien op grond van ervaringen van vandaag. Dr. Roorda wilde dan ook gister avond slechts voorlichten. Hij begon met de man Hitler, die zich in 1933 in Duitsland van de macht meester maakte. Voordien had Hitler reeds meer dan 10 jaar met een aanvan kelijk obscuur bierkelder partijtje gemanoeuvreerd in de wankele en wisselvallige politiek van na de eerste wereldoorlog. Van oorsprong is Hitier Oosten rijker, 'n mislukte artiest en vóór 1914 was hy vaste klant van daklozen- asiels, waar hij toen reeds herrie schopte over politiek. De geschiedenis vertelt verder, dat hij zich in 1923 door een gewapende aanslag meester trachtte te maken van de regering in München, de hoofdstad van Beieren. De aanslag mislukte en Hitier kreeg vesting straf. Hij zag in, dat de machtsmid delen van de Staat op het beslissen de moment tegen hem gebruikt wer den, en nu wilde hij proberen met schijnbaar wettige middelen zijn doel, macht, te bereiken. Hij lokte de massa met zijn talent als spreker, hees, vulgair etc., weinig waarheids getrouw. en gebruik makend van zekere hypnotische kwaliteiten. Dr. Roorda behandelde de oprich ting van de S.A. en de nooit opge helderde brand van het Rijksdagge bouw, om tenslotte te komen bij de oorlog. De invallen in Polen, Oosten rijk enz enz. Ook de vele, vele lectuur hierover geschreven werd door dr. Roorda met name genoemd en al of niet aan bevolen. Het was bijzonder interessant en leerzaam en gedurende bijna een uur kreeg de inleider nog vele vragen te beantwoorden. VOORSCHOTEN Schooljeugd viert „Dag van Europa" Van het Voorschotense raadhuis wapperden gisteren twee vlaggen: de Europese en de Nederlandse vlag. Dit was ter gelegenheid van de Europa- dag, waartoe gistermiddag in het Cul tureel Centrum een middag werd ge houden ter stimulering van de Euro pese gedachte onder de oudere schooljeugd. „Aanvankelijk zou mi- :r Luns aanwezig zijn bij de Voorschotense viering van de Dag Europa", deelde burgemeester L. de Kool in het Cultureel Centrum mee, „maar door de huidige omstan digheden kan hü niet komen. Hij heeft een goede plaatsvervanger ge stuurd in mr. F. Italianer, chef van de directie Integratie Europa van het ministerie van Buitenlandse Zaken". De heer Italianer sprak voor een volle zaal 3de en 4e jaars leerlingen van de Voorschotense u.l.o.-scholen en de r.-k. m.m.s. Mr. Italianer trachtte uit de chaos van organisa ties, raden en comité's", zoals hij het zelf noemde, een goed inzicht te geven in de eenwording van Euro pa na de tweede wereldoorlog en de Europese gedachte over te brengen op zijn jeugdig publiek. Na de lezing volgde een toepasse lijke R.V.D.-film: „De Europese Ge meenschap", die de opbouw van Europa na de oorlog laat zien. Dat de jeugd wel geïnteresseerd was in deze materie bleek bij het vragen stellen. Onder de aanwezigen bevond zich ook de wethouder van Onderwijs, de heer G. Schrama. (Van onze Utrechtse correspondent) De Katholieke Filmkeuringscentrale (KFC) wordt opgeheven. Daarvoor in de plaats zal een advieslichaam komen dat evenwel niet meer op rooms-katholieke basis staat. De gemeenten die op het kompas van dit advieslichaam willen varen, zullen bovendien niet meer ver plicht zijn de adviezen op te volgen, zoals tot nu toe het geval WARMOND Procedure over de bouwverordening De Raad van State heeft in behan deling genomen een beroep van de gemeente Warmond tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, waarbjj goedkeuring is ont houden aan het raadsbesluit tot vast. stelling van een gewijzigde bouwver ordening van de gemeente. Als gevolg van dit raadsbesluit kunnen B en W zelfstandig bepalen of de voorgelegde bouwplannen van ondergeschikte aard zyn. Gedeputeerden zijn de mening toe gedaan dat deze beoordeling toekomt aan de welstandsdeskundige, aange zien deze beoordeling in het estheti sche vlak ligt. De verplichting, deze deskundige om advies te vragen wil het Prov. Bestuur onverkort handha- In beroep heeft de raad nu aange voerd, dat onnodig veel tijd en geld gemoeid zijn met de z.g. „kleine bouwaanvragen". De raad heeft dit willen tegengaan. Het gaat hier om bouwwerken, die opzichzelf of in ver band met de omgeving van onderge schikte aard zijn. Een welstandscom missie wordt zonder meer overbodig geacht. In het licht van de gemeentelijke autonomie vondt de gemeente het be. sluit van Gedeputeerden bedenkelijk, waar alleszins goede waarborgen i wezig zijn voor een juiste uitoefening van de aan B en W gegeven bevoegd heid. Voor wat betreft plannen van bouwwerken, die van belangrijke in vloed kunnen zijn op het dorps- en landschapsbeeld zal vanzelfsprekend advies worden ingewonnen van het „Instituut Stad- en Landschap" van Zuid-Holland, zo voerde de gemeente verder aan. De Kroon zal in deze zaak binnenkort beslissen. Burgerlijke Stand Geboren: Adriamts J. M. van der Zwet. Ondertrouwd1: A. Verkalk. 24 Jr. en 23 Ir. Getrouwd: J. A. M. Onderwater, 26 Jr. en G. W. van den Berg, 22 Jr. G. T. Groen in 't Woud, 24 Jr. en A. Bergs- ma. 25 Jr. P. L. C. A. Rijnbeek .24 Jr. en T. T. J. M. Willemsen, 22 Jr. WASSENAAR Vier jubilarissen bij gemeentewerken Bü de Wassenaarse dienst ge meentewerken hebben gisteren vier leden van het personeel hun zilveren jubileum gevierd, 's Middags werden de jubilarissen, de heren W. C. Ve- loo, C. Bamhoorn, J. G. van Eg- mond en H. Annema met hun fa milieleden ontvangen In de kantine van gemeentewerken achter het po litiebureau door de wethouder van openbare werken, ir. G. A. P. de Kort, en de directeur van de dienst, ir. H. de Kiewit. De directeur sprak de ju bilarissen toe. Twee van hen werken bij de plant soendienst, één bij de reinigings dienst en één bij de afdeling riole ring. Hij dankte hen voor hun trouw en toewü'ding. Wethouder De Kort wenste de jubilarissen geluk namens het college van B. en W. en sprak woorden van dank voor de diensten die zü gedurende een kwart eeuw aan de gemeente Wassenaar hebben bewezen. Hü richtte zich onder meer tot de heer Van Egmond, die in het bü zonder belast is met de rattenbe strijding in Wassenaar. Gelukkig vond de wethouder het, dat jubila ris Van Egmond zün werk niet zo goed doet als indertüd zün collega Van Hameln, die niet alleen alle rat ten, maar ook alle kinderen liet ver- dwünen. Namens het gemeentebe stuur overhandigde de wethouder aan de jubilarissen de gebruikelüke gratificaties. De heer A. Vaandrager sprak als voorzitter van de personeelscommis- voor Ontwikkeling en Ontspan ning namens het gehele personeel de dienst. Hü bood elk van de jubilarissen een fraai geschenk aan. BEURSOVERZICHT Kon. Olie flauw, K.L.M. 122- AMSTERDAM, 4 maar;. In een kalme markt is de stemming vanmiddag voor aandelen Kon. Olie bepaald flauw geweest. De koers schommelde rond de 156.40, tegen gisteren als slotkoers 159. De prüs van het aandeel stond vandaag onder invloed van Wall Street, waar Kon. Olie gisteren anderhalve dollar lager sloot. Ook de overige hoofdfondsen werden onder druk gezet. Unilever moest f. 1 prijsgeven tot 136. Hoog ovens daalde circa 5 punten tot 542. Dit op de vierde kwartaalcüfers 1964 van dit concern. Aku en Philips hiel den zich vrij goed op resp. 523 en 156.30. De handel in de hoofdfondsen was evenals de voorgaande beursdagen, gering. Ook in de KLM-hoek was het van daag een stuk kalmer. De koers schommelingen in dit fonds van de ene op de andere dag zijn zeer spec taculair. KLM sloot gisteren in Wall Street twee dollar hoger met een omzet van niet minder dan f. 10 miljoen nominaal. Deze astronomi sche cijfers werden mede veroorzaakt door dekkingsaankopen in Wall Street. Gisteravond werd als hoogste prüs voor KLM tn Amsterdam f. 130 betaald. Vanmorgen daalde de prüs van f. 124 tot f. 119. De officiële beurs opende vanmiddag op f. 117. Op dit verlaagde niveau kwam enige vraag los waardoor de koers steeg tot 119. De slotkoers van gisteren was 119,50. De vraag voor Amerikaanse rekening tn Amsterdam was vandaag belangrijk geslonken ten opzichte van die van de voorgaande beursdagen. Tenslotte steeg de koers toch nog als gevolg van Amerikaanse vraag tot f. 122.—. De Scheepvaartsector kampte ook met gebrek aan kooporders. De stemming was merendeels nauwelüks prijshoudend. Van de leidende cul tures ontmoette HVA enige lokale vraag. De Staatsfondsenmarkt was iets gemakkelijker, evenals het merendeel der leningen B.N.G. De belangstelling voor de f. 100 tot f. 150 miljoen 51/4% lening B.N.G. tegen 3/4%, was goed. De beurs is van mening dat het bedrag van f. 150 miljoen der lening er wel in zal gaan. hoewel het geen „dringen" zal worden. De drastische dividendverhoging van de machinefabriek Breda tot 14 (8)% bracht de koers circa 15 pun ten omhoog tot 290. Ook het aanne mingsbedrijf Boersma alsmede Leeu warder Papier werden hoger geadvi seerd op gunstige dividendvoorsbel- len. De raad van Warmond kwam gis teravond wederom in vergadering büeen ter voortzetting van de agen da, die men in de vorige vergadering als gevolg van de behandeling van de begroting niet kon afwerken. Af wezig waren wethouder W. K. Heyl en de heer V. C. Groenendük. Bü besluit van 25 februari 1964 had de gemeenteraad zich in princi pe bereid verklaard een krediet te voteren ter dekking van een eventu eel nadelig saldo van een te orga niseren jeugdconcert. Op 9 februari j.l. is door het West Nederlands Symphonie Orkest een jeugdconcert gegeven. Het nadelig saldo van f 30u- werd door een gegrotingswüziging ten laste van de gemeente gebracht. De plaatselüke muziekgezelschap pen t.w. de r.k. harmonie St. Mat thias en Warmonds Fanfare, zün aangesloten bü het B.U.M.A.. De hiervoor te betalen B.U.M.A. rech ten zullen aanmerkelük stügen n.l. voor elke vereniging met ongeveer f350-. Gezien de financiële positie van deze verenigingen is het niet mogehjk deze kostenstüging uit ei gen miadelen te betalen. Voorgesteld werd daarom een tegemoetkoming van de gemeente tot 50 pet van de stüglng. De raad had geen bezwaar. Ook de gemeentelüke brandweer auto zal een goede beurt krijgen. Kosten f2105.-, waarvan f1000.- verschoven zal worden naar het eind van het jaar. Aangenomen werd een voorstel tot aankoop van een strook grond van mevrouw M. J. Juffermans en van de heer H. W, Nüman ten behoeve Tijdens de rondvraag vroeg de heer Willemsen of er inderdaad een belangrijke vertraging is bü de bouw van woningen aan de Bea- trixstraat en de Bemhardstraat. Dit schijnt wel het geval te zün, doch de voorzitter deelde mede, dat zowel door de architect als door de wo ningstichting, hier flink achtereen gezeten wordt. De heer Van Vliet kwam terug op de lange agenda, die naast de be- gioting de vorige vergadering was voorgeschoteld. Het gevolg hiervan was o.a. dat sommige punten, omdat ze aan tyd gebonden waren, in een hoog tempo moesten worden afge handeld. Hy vroeg in de toekomst alvast twee avonden vast te stellen, met welke suggestie de voorzitter zich kon verenigingen. De heer Van der Kroft vroeg ten slotte of er al antwoord binnen was op de vraag of er een besloten ver gadering büeen geroepen kon wor den. De voorzitter zei, dat dit ant woord nog niet binnen was. Ach teraf bleek, dat er helemaal niet om gevraagd was, omdat men zelf reeds tot een conclusie was gekomen. De heer Willemsen had echter bü de vereniging van r.k. gemeenteraads leden wel geinformeerd en uit dit antwoord bleek, dat het büeen roe pen van een besloten vergadering niet mogelyk is. Het al of niet in besloten vergadering gaan, moet in de openbare vergadering beslist wor den Ongeveer 2000 schreeuwende stu denten, die rode vlaggen en borden met zich meedroegen, zün vanmid dag in Moskou naar de Amerikaanse ambassade opgemarcheerd. Zij ston den onder leiding van een student, die leuzen schreeuwde door een megafoon. Toen zü bü de wijk van de ambas sade aankwamen, trad de bereden politie op om hen van de hekken, die midden op straat voor de ambassade opgesteld waren, weg te houden. Sommige studenten begonnen zich tegen de politie te verzetten en pro beerden door de afzetting heen te breken. Het waren voor het meren deel Chinezen en Vietnamezen. Meer dan 250 man politie stonden schou der aan schouder voor de hekken om de demonstranten tegen te houden. Duitsers in arrest in Egypte wegens spionage De Egyptische autoriteiten hebben „een netwerk van Duitse terroristen" gearresteerd, aldus deelt het gezag hebbende blad Al Ahram in Cairo mee. De activiteit van de terroristen was gericht tegen Westduitse ge leerden, die werken aan raketprojec ten voor Egypte, aldus het blad. Een Westduitser, Wolfgang Lotz, zou hebben bekend, aldus Al Ahram, dat hij en andere leden van het net werk tegen Egypte en voor Israël spioneerden. Lotz zou voorts bekend hebben, dat hij verantwoordelü'k is voor de ver zending van een pakket aan de raketgeleerde Wolfgang Pilz. Het pakketje ontplofte, waardoor de seoretaresse van Pilz gewond werd. Ondervraging van de gearresteerde leden van het netwerk wees uit, dat de spionagegroep werd geleid en ge financierd door de Israëlische veilig heidsdienst, aldus het Egyptische blad. De Westduitse consul is mee gedeeld, dat hy de gearresteerden „zo spoedig mogelük mag bezoeken". Volgens Al Ahram zouden de arrestaties niets hebben uit te staan met de Egyptisch-Westduitse be trekkingen van de afgelopen maan den. De heer G. Kamsteeg, president directeur van Kamsteeg's Auto mobielbedrijf N.V. in Oegstgeest heeft gistermiddag in tegenwoor digheid van vele genodigden de eerste paal geslagen voor het nieuwe garagebedrijf van 1600 m2 dat zal verrijzen op de hoek van de Van der Valk Boumanweg en de Van Persant-Snoepweg in Lei derdorp. Het werk wordt onder leiding van het architectenbu reau Geels en Kamsteeg in Oegst geest uitgevoerd door het Bouw- woning- en Aannemingsbedrijf N. Mol, Hoofdstraat in Leider dorp. Namens het gemeentebe stuur woonde de directeur van gemeentewerken, de heer F. J. Buitendijk, het slaan van de eer ste paal bij. (Foto LD./Holvast) WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 maart. Londen 10.04%—10.05%New York 3.59%—3.59%; Montreal 3.33—3.33V4; Parijs 73.39%—73.44%Brussel 7.24% —7.25%; Frankfort 90.48%—90.53% Stockholm 70.0370.08 Zlirich 82.96 83.01; Milaan 57.55%—57.60%Ko penhagen 52.00%52.05%Oslo 50.27%—50.32%; Wenen 13.92%— 13.93%Lissabon 12.53%—12.54% Donderdag, 4 maart 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5% Ned. '64 5 Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. *60-11 4% Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned. '63 4% Ned. '47 3% Ned. '53 3% Ned. '48 3% Ned. '50 I-H 3% Ned. '54 I-H 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 H 3% Ned. '37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned. dol. in. '47 8 Ned. Inv. cert. 3 Indië '37 A 3 Ned. wonbl. '57 6 N. wonbl. '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% ACTIEVE AANDELEN 101ft 99H 95% 95% 95% mi 93H 92% 92% 92% 83A 87% 87« 89% 97% 95 y4 95f| 94% 93ft 92% 92% 92% 83A 89^ 82ft 82% - VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Johannes M., z.v. C. A. Douw en W. A. de Vetten. SJors C. J z.v. J. Zuljderduin en H. A. C. Salman. Nellie W„ d.v. J. Nugteren en G. Monique H. M.. d.v. A. L. Erik J.. z.v. J. J. C. M. Komman en C. H. F Knol. Maria E, J.. d.v. J. Th. A. Gerarts en M. Th. Henslng. Ondertrouwd: R. Zwanenburg en N. M. J. Dleben. 53 Amst. Rubber 109% 109% Ver. HVA-mü. 148% 149% V.K.U. 524 524% Oeli MU eert. 116.30 116. loogovens eert. 547 545% Philips gem. bez. 156.60 156.35 Jnilever eert. 137.— 136.20 Dordtse petr. 717% 705% Kon. P (50 a f 20) 159.05 156.90 Holl. Amer. Lün 115% 115 Java China Pak. 166 166 K.L.M. 119% 119.75 Kon Ned. St.boot 137% 137% Kon. Paket My. 164 116% 3 toom v. My. Ned. 138% 138 Niev Goudr eert. 105% 104% e. Ommeren eert. 250% 250% Kon. Rott. Lloyd 142 141 N. Scheepv. Unie 137% 137% Premieleningen Alkmaar '58 2% 80 81% A'dam '53 3 113% A'dam *51 I 2% 85% 86 A'dam '56 I 2% 82% 83 A'dam '56 II 2% 88 89 A'dam '56 in 2% 87% 87% A'dam '59 2% 82% 82% Breda *54 2% 79% Dordrecht '56 2% 78 79 Eindhoven '54 2% 77% 78% Enschede '54 2% 79% 79 Ti Oen Haag '5212% 91% 90 Idem n 2% 93 R'dam *52 12% 90 Idem n 2% 93 93 Idem *57 2% 86% 86% Utrecht '52 2% 99% 100% Z.-Holl. 1957 2% 89 89 Zuld-HolL '59 2% 86% 86% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 93 92% A'dam '48 3% 93 93 R'dam '52-1 4% 91% Bankwezen Bank N.G. 85 5% idem '58 5 Idem '64 5 d. N.W.B. '52 4% BVG Rspbr. '52 BVG Rspbr. f500 Industr. Obligaties 100% 98% 99% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden Interlinie f50 213 213 Nefo f50,- 109 108.50 Robeco 237 236 Unltas f50,- 495 497 Ver. Bez. v. 94 f50 133 133 Europa I 10 pb. 534 534 Alg Bank Ned. 314 313 Amro 67.30 66.70 Cultuur bank 18% 18 HoU. Bank O eert. 243% 243 Ned. Mid.bank 115.— 115 R.VB. eert 811 Industrie Ondernemingen Albert Heün 700 705 Berkel'8 Pat 243 240 BorsumüWehry 68% 67% Calvé Delft eert. 971 970 K. Pap. v Gelder 140% 141 K. Ned. Grofsm 114 De Gruyter prefb 149 149% Holl Constructie 493 490 tng bur. v. B.nüv. 160 162 Cntematio 312 312 v. Kemp en Beg. 148% 148% Kon Zout Ketjen 993 994 Leidse Wolsj*y 392 390 VlUller en Co NB 343 341 Ned. Kabelfabr. 359 362 Philips pref. 57.10 56.70 Rott. Droogd. Mü 260 258 EMS 217 216% Ver Mach Ja br. 176 177 Ver Touwfabr. 459 Vihamy 195 Walvisvaart 79% Wernink's Betunü 218 WUton Füenoord 194 Wük - Heringa 127 Zaalberg 105 Münbouw en petroleum Blllton 2de r. 449% Kon. Petr. (f20) 158.50 Amer. fondsen Canad Pacific R. 67V« Intern. Nickel 87 Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un States Steel Ex dividend Exclaim Laten 63% 36 79% 42% 62A 42%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15