kreeg beste omar benutte ze kansen, niet k ESLIE TALBOT: Benfica raast over Real Madrid: 5-1 Sporttoto MET DE HAND.... feen downstemmiiig bij DWS „Een overivinning heeft er stellig ingezeten Argos verrast met zege op VGW: 3-1 igericht 1 maart 1860 Donderdag 25 februari 1965 Vijfde blad no. 31501 Ie Sporttoto van het afgelopen jkende heeft voor één van de .824 deelnemers weer het maxi- le bedrag van f 100.000 opgeleverd, winnaar van de „toto" ontvangt 17.647,06 bruto. Er was in totaal 2.870 aan prijzengeld beschikbaar, i f 188.578,50 voor de eerste slechts één deelnemer alle 13 slagen goed heeft voorspeld, kwam tweede prys f 150.148,62 be ikbaar. Jiervoor zijn 27 gegadigden met 12 iten. die dus ieder bruto f 5561,- yangen. Het bedrag van f75074,32 de derde prijs beschikbaar Fordt gedeeld door 314 deelnemers de eerste 8 uitslagen goed. ringen ieder f 239. Voor de in de goal-tips waaraan 165.379 n deelnamen, was f 54.081 be> kbaar. Er waren geen meldingen 6 pnt, zodat de tweede en derde elk met de helft van het voor de te prijs beschikbare bedrag van werden gespekt. Vijf deel- met ieder 5 punten mogen de 040,50 delen en krijgen ieder 255 deelnemers (van wie 2 met lommen), die voor de derde prijs anmerking komen, delen even- f27.040,50 en krijgen per kolom „Frits, vertel me hoe het afloopt, ik wil het niet zien", zei Israel, toen Schrijvers 17 minuten voor tijd de strafschop ging nemen. 9 de eerste divisie van de En- league zijn gisteravond vier •ktrijden gespeeld: Blackburn Ro- I -Burnley 1-4; Leicester City am 5-1; LiverpoolBirmingham i 4-3; SunderlandManchester ited 1-0. (Van onze sportredacteur) „DWS alsjeblieft Haast vertwijfeld schreeuwde halverwege de tweede helft van het Europa Cup-duel DWS— Vasas Eto een supporter van de Spaarndaminers zijn hittere teleurstelling over het steeds maar uitblijven van de gelijkmaker het veld in Die gelijkmaker is tenslotte nog gekomen. Zeventien minuten voor einde, toen DWS-linksbuiten Frans Geurtsen een crosspass van Frits Flinkevleugel even eerder bereikte dan de klasse-doelman Laszlo Toth en het leer hard inschoot, sloeg de lange stopper Orban het met de hand uit het verlaten doel „Frits, vertel me hoe het afloopt, ik wil het niet zien Op van de enuwen verborg Rinus Israël zijn gezicht tegen het been van Flinke- 'leugel, toen stopper Daan Schrijvers naar voren kwam om de door de Franse arbiter Schwinte toegekende strafschop te vemen. Vijfenzestig duizend paar ogen brandden op het lichaam van de DWS-aanvoerder. Het treffer, al was het geen beste back Kiss had geblunderd en ontnam door knap timen twee minuten voor de thee Geurtsen een prachtige sco ringskans waren de voornaamste hinderpalen voor DWS-doelpunten. En daar kwam, direct na de hervat ting, ook nog pech bij, want het ver rassende, dreunende schot van Mosje Temming, dat via de vuist van Toth en het houtwerk terug in het veld sprong (voor de voeten van de te lang aarzelende Lenz) had stellig beter lot verdiend. OPLUCHTING „Van je hoempa, hoempa, DWS". Vuurwerk spoot de lucht in. Wat een opluchting. Eindelijk 1-1. Het was ook een wanhopige ge schiedenis geweest. Reeds voor rust hadden Mosje Temming en zijn man- vele mogelijkheden onder ogen d om een duidelijke voorsprong amen op de in smetteloos wit ge stoken, technisch zeer bekwame Hon garen. DWS had de beste kansen gehad. Maar verder dan twee opge legde buitenspeldoelpunten (van Geurtsen en Temming) waren de Amsterdammers niet gekomen. Ze en - Huub Lenz was nergens en miste o.a. in de 38ste minuut, na een juweel van een trekbal van Geurtsen, kans om te zoenen, slordigheid - vele slechte passes, en voortreffelijk doelmanswerk van Toth - hij wierp zich schitterend in de baan van een schot van Temming, nadat rechts- Schuiver En zo ondervonden de Amsterdam mers en dat ongetwijfeld niet voor de eerste keer de oude voetbal- waarheid aan den lijve, dat niet de kansen maar de doelpunten een wed strijd beslissen... En het enige doelpunt van de eer ste helft werd gescoord dcor Vasas. In de 21ste minuut liet de 24-jarige jus Israel ging zingend de kleed- tmer uit. De knaapjes, die eigen- k al in bed hadden moeten lig- i n, maar nu nog met hun hand- (J keningboekje in de catacomben In het Olympisch Stadion stonden posten, werden niet door de ledgehumeurde Israel teleurge- eld. Het was nu niet zo, dat in kleedkamer van DWS het hoog- 16 lied werd gezongen ,maar een wnstemming heerste er toch ook et, omdat de ploeg met vertrou- de komende strijd in Györ te- ziet. Een vertrouwen, ge- eerd op de veldmeerderheid, die de tweede helft groot [j hebben in Hongarije goede kan- aldus trainer Leslie Talbot, p vooral het tempo van zijn jon de tweede helft roemde, r, dat de vele kansen niet [nut werden... Ik ben wel blij met ir ik had toch iets meer wacht en een overwinning heeft I ook stellig ingezeten," vervolgde Ubot, die Vasas in Györ niet Een van de vele DWS-kan- sen. Geurtsen heeft de Hongaar- se defensie, doelman Toth cluis, uit positie gespeeld, n zal met bal en al tussen de foto grafen naast het doel belanden. internationale linksbinnen Isthvan Korsos, de koningsschut/ter en de ge vaarlijkste man van de Vasas-aanval een verrassende schuiver van zijn schoen vertrekken. Doelman Jan Jongbloed stond te ver voor zijn doel en had zich bovendien verkeerd opgesteld. Zijn reactie kwam te laat, 0-1. LASZLO TOTH klasse-doelman Conditie Li de eerste helft ontliepen beide elftallen elkaar niet bijzonder veel in kwaliteit. De Hongaren demon streerden, hun competitie-stilstand ten spijt, een prima conditie en al lag hun tempo op een iets lager ni veau dan dat van DWS, zij lieten de bal het werk doen en herstelden zich snel indien zij gepasseerd waren. Im poneren deed hun defensie, waarin de lange stopper Orban en doelman Toth de hoofdrollen vertolkten, ove rigens niet, maar doordat de DWS- aanval ite statisch speelde, in de aanvalsspits Lenz wegviel, architect Jos Vonhof doorgaans achter zijn voorhoede opereerde en schutter Geurtsen op de linkervleugel zijn draai niet kon vinden, konden de Vasas-verdedigers het stuk nog vrij gemakkelijk redden. Slechts van de e Temming en vooral van de be weeglijke, aal vlugge rechtsbuiten Roode de beste man in de Am sterdamse aanval ging dreiging uit. Druk Sigaret je kwam zo resoluut naar vo- dat ik er geen moment over oef de te denken, wie die penalty .men", gekscheerde Mosje mming tegen zijn aanvoerder. Hij bokte op de massagetafel een si- pretje, terwijl hij rustig causercnd V wedstryd nog eens de revue liet I hadden moeten winnen". Ook van doelman Jan Jongbloed, die over het Hongaarse doelpunt vertelde: „Ik had een voorzét verwacht. We hebben veel tegenslag gehad. De Hongaren hadden geen tempo en daarom zijn wij niet kansloos in Hongarije." Meegevallen Maar ook de Hongaren, die DWS nu nog op eigen veld krijgen te bestrij den, zien met optimisme de strijd in Györ tegemoet. Vasas-voorzit- ter Janos Lang, de woordvoeder van de kleine Hongaarse delegatie, vond DWS bijzonder meegevallen. Door het hoge tempo van de Am sterdammers had Vasas haar eigen systeem niet ten volle kunnen spe len. De heer Lang vond het een bijzonder zware wedstrijd en over het vervolg in Györ hulde hij zich in een zwijgen welke hij slechts on derbrak met de woorden: „De bal is rond en rolt". Na de frisse eerste helft kreeg na de hervatting de ontmoeting de al lure van een echte cup-strijd. De Hongaren verlegden het accent meer naar de defensie de 0-1 voor sprong was eigenlijk boven verwach ting waardoor de da-uk van DWS op het doel van Toth steeds groter werd. Daan Schrijvers ging naar ren, Flinkevleugel stuwde, maar vurig verlangde, meer dan diende doelpunt wilde maar niet komen. Het bleef bij enkele fel le schoten van Geurtsen. De penalty, benut door Daan Schrijvers, moest tenslotte uitkomst brengen... Over veertien dagen volgt in het kleine fabrieksplaatsje Györ de twee de ronde van de kwartfinale. DWS heeft daarin, na de 1-1 van gister avond in het Olympisch Stadion, de kans nog in eigen hand. Een plaats bjj de laatste vier is nog steeds be reikbaar. Echter niet voor dit aan vallend wat teleurstellende DWS, dat in de laatste competitiewedstrijden haar „hart" lijkt te hebben verloren. PRINS NAM GEEN RISICO Prins Bernhard heeft voor Europa-cup wedstrijd DWS- i Vasas Györ kennelijk het zekere t voor het onzekere genomen. f Arriveerde de Prins op 9 de- f cember bjj de jubileum-wed- f strijd van de KNVB tegen de f Engelse profs door de verkeers- chaos pas in het Stadion lang nadat het duel was begonnen, J op deze kille woensdagavond be- hoorde de Prins tot de eerste be- zoekers die de poorten van het f Olympisch Stadion passeerde. Al om kwart voor zeven (ze- f ven kwartier voor de aftrap) f kondigden loeiende sirenes van J een tiental motoragenten aan, J J dat de koninklijke bezoeker in aantocht was. Even later reed de zwarte Bentley het nummer J AA-13 tartte bijna het noodlot J J van de Prins het Stadion bin- J nen' Sneldamtoernooi De LDDB organiseert morgen ln het clublokaal van DCL aan de Bees tenmarkt een sneldamtoernooi Van elke club zijn twee hoofdklasse en twee eerste klassespelers uitgeno digd. Het toernooi vangt aan om 19.30 uur. Natuurzuivere frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking, VOLLEYBALCOMPETITIE SVL (d) KLOPT KANGEROES Argos heeft gisteravond in het Gymnasium gedaan waarop stadge notes Kangeroes en SVL vurig hoop ten: koploopster VGW met een ne derlaag naar huis sturen. Deze pres tatie dankten Kangeroes en SVL naast uiteraard de speelsters van Ar gos, die op de kritieke momenten van de strijd naar een top groeiden, voor een belangrijk deel aan de Argos- coach Henk Kleingeld. Heel goed gebruikte Kleingeld zijn wissels. Wanneer de gasten dreigden door te drukken. Zo haalde hij in de eerste set VGW bij de stand 1411 helemaal uit het ritme, hetgeen resul teerde in een 1614 setwinst voor Ar gos. De ploeg uit Wormerveer kan die dreun niet venverken en Argos profi teerde daar bekwaam van: 159. De inzinking na deze sterke start bleef niet uit. Een serie blunders in de eerste fase van de derde set was coach Henk Kleingeld reden om Alice Rijsbergen, Henny van der Peet Joke Kleingeld wat rust langs de lijn te gunnen. VGW won deze set kennelijk volgens plan van de Argos- coach) met 153. In de vierde set kwamen de gewis selde speelsters echter weer in het veld. Dat verhinderde VGW niet een 73 voorsprong te nemen. Een t.o. Argos en daarna een serie wis sels werd de inzet van de verrassende zege van Argos: 1510. Anti-climax De wedstrijd Kangeroes tegen SVL werd een anti-climax. Kangeroes mis te ditmaal ook Ilonka Kruts naast Ans Meijer en Franny van der Horst. De eenheid was daarmee uit de ploeg verdwenen en de set-cijfers vertellen een duidelijke taal over het strijdver- loop. SVL won de derby namelijk met 15—5, 15—4, 12—15 en 15—2. Wanneer men hierbij bedenkt dat SVL in deze wedstrijd bepaald niet best serveerde, dan behoeven we eigenlijk geen nader commentaar te geven. Een sterk punt van de SVL- ploeg is het goede onderhandse stop pen van de service en de smash. In de derde set kwam Kangeroes met va-banque spel even gevaarlijk opzet ten, maar dat konden Suus Ver- hoekx c.s. niet voortzetten. V an Steenbergen en Peter Post winnen in Essen De Nederlands-Belgische combina tie Peter Post en Rik van Steenber gen zegevierde gisteravond in de zes daagse van Essen vóór de Duitsers Rudi Altig en Hans Junkermann. Voor Rik van Steenbergen beteken de de zege zijn vierde overwinning ln dit seizoen na Madrid, Bremen en Milaan. Voetbalcarnaval in Lissabon Het stadion Da Luz, in Lissa bon, met noodtribunes uitgebreid tot een capaciteit van 90.000. beleefde woensdagnacht een voetbalcarnaval zoals nooit eer der was vertoond. Het scheids rechterlijke fluitsignaal dat het einde aankondigde van de met spanning verbeide strijd tussen het populaire hoofdstedelijke Benfica en het roemruchte Real uit Madrid, ging verloren in het onbeschrijfelijke tumult waar mee de recordmassa, waarvan slechts 5000 sipkijkende Spanjaarden behoeft af te trek ken, de onverwacht grote zege van de Lissabonse formatie be groette. De Spaanse trainer Munjoz, met spierwit vertrokken gezicht, dirigeer de zijn gedesillusioneerde sterrenploeg de kleedkamer, terwijl op het veld de dolgelukkige Elek Schwartz zijn artiesten in de armen sloot. Er was tegen het spel van dit Ben fica geen kruid gewassen en zeker deze ploeg van Real, die langzamer hand het aanzien van vergane glorie krijgt, was niet in staat de nodige openingen te maken en anderzijds weerstand te bieden aan het razen- snelle en meesterlijke combinatiespel van Eusebio en zijn medespelers in de prachtig lopende aanval. Onzeker De Madrileense defensie speelde onzeker, ondanks het feit dat Munjoz de laatste weken vrijwel zijn gehele training had gericht op de afweer - methodes tegen de acties van Eusebio Coluna en Augusto, die op het film doek van het trainingscentrum van Real telkens opnieuw werden afge draaid. Had de film de Spanjaarden misschien juist murw gemaakt? Hoe dan ook, Benfica speelde een van haar beste wedstrijden en al na tien minuten stelde Coluna met een op maat gesneden voorzet Augusto Schrijvers scoort uit penalty Het s zijn enige commentaar. Trai- 1 Nandor Hideguti roemde de discipline van zijn jongens, die zich volstrekt aan hun opdracht hadden gehouden. MOSJE TEMMING We hadden met 2 a 3 doelpunten verschil moeten winnen. passeren. „Je hebt het gezien, we hebben een groot overwicht gehad, De bal is rond... en in beide kampen en... kansen. Wij hadden met twee ziet men met optimisme de tweede a drie doelpunten verschil moeten wedstrijd tegemoet. Wie tenslotte winnen". de halve finale zal binnenstappen Wie je het ook vroeg, steeds weeris een vraag, waarop men nu nog kreeg men hetzelfde antwoord „we I geen antwoord kan geven. EUSEBIO Reals nachtmerrie. in de gelegenheid de score te openen. Twee minuten later maakte Eusebio er met een schitterend schot 2-0 van en toen deze donkere linksbinnen de score na 23 minuten op 3-0 had ge bracht, was Real kansloos. Tempo Wel verhoogden de Spanjaarden na rust het tempo en kwamen zij wat meer in de aanval, maar de stoot kracht bleek gering en het uithou dingsvermogen niet groot genoeg. Amanzio en Gento waren verreweg de beste spelers bij Real, maar zij ondervonden te weinig steun om de verdediging van Benfica uiteen te kunnen spelen. In de 13de minuut van de tweede helft maakte Ruiz het tegendoelpunt, dat voor de Portugezen de prikkel vormde tot de inzet van een nieuw offensief, waarbij doelman Betan- court in een botsing met de paal een hoofdverwonding opliep. Simoes (in de 74ste) en Coluna (in de 86ste minuut) verhoogden de score in de fase, waarin een machte loos Real voor het geweld moest ca pituleren. Benfica zorgde niet alleen voor een overwinning, die in de return van 17 maart wel heel moeilijk teniet gedaan zal kunnen worden, maar boekte bo vendien mede door de televisie rechten de recordrecette van 900.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9