'BOOT-LEIDEN N.V. BOUWT ..GEMSBOK" „Eigen werk" op avond Prof v. d. Leeuw -ulo PIERROT Fons Jansen laat rooms-katholieken om zichzelf lachen UW Leiden opgerielit L.D.-wisselbeker voor C. Gravendaal LSG-Philidor Leidse politie neemt 67 fietsen in beslag Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 18 februari 1965 Tweede blad no. 31495 1 Stijlvolle tewaterlating op scheepswerf aan Zijl Afdeling LEIDEN bijeen Het gaat goed met de plattelandsvrouwen De afdeling Leiden van de Chr Plattelandsvrouwen- en Meisjesbond heeft gisteravond in het Gerefor meerd Jeugdhuis haar veertiende al gemene jaarvergadering gehouden, onder leiding van de presidente, me vrouw W. Dorrepaal -ParlevlietUit het jaarverslag van de secretaresse, mevr. A. Heijkoop-Grosscurt, bleek dat de afdeling zeer actief is geweest Behalve negen goed bezochte voor lichtingsbijeenkomsten werden twee excursies naar levensmiddelenbedrij- ven georganiseerd. Uit het op rijm gesteld verslag de penningmeester esse, mevrouv De Wit-Van den Heuvel, kwam delijk naar voren, dat het de Leidse afdeling ook in financieel opzicht goed gaat. Het jaar 1964 kon met e voordelig saldo worden afgesloten Na de koffie-pauze kreeg mevroi C. Kooiker-Mohr gelegenheid het boek .Verdonkerd Goud", een voor oorlogse familieroman van mevrouw Th. Jongejan-De Groot te bespreken Zij deed dat in voordraohtsvorm. De (78-jarige) voordrachitskunstenares oogstte er veel succes mee. Advertentie Met veel geraas, een enorme Da«- lolf en de gebruikelijke cham- lieP gistermiddag op de gevafheepswerf aan de Sumatra- in Leiden het 1460ste Smajoor de firma Boot gebouwde Tot^h'P van stapel. Het was het S?n otorschiP "L-M. Gemsbok". De officiële doop werd ver oisar^ht door mevrouw A. Oppen oere)>eimer, een aangetrouwde klein iochter van de diamantkoning )ppenheimer, die voor deze ge- jgenheid uit Londen naar Lei- jen was overgekomen. „Ik wens U een behouden tart", zei mevrouw Oppenheimer )en de fles champagne tegen het 24 tfhip kapot sloeg. „Houtrie- mannen onder het schip gil langzaam gleed de „L. M. aje^msbok" in de Zijl, een enorme samëjtf/ veroorzakend, die de honder jr.1 p belangstellenden aan di ar, werzijde van het water haastig <pzij deed springen. De firma ™mtoot-Leiden N.V. heeft de LM. ARIemsbok" gebouwd in opdracht ur. *kn Causeway Shipping Com- 1Cod*ny Ltd- in Bromborough in En- tland. Deze firma is een doch- tgeb^rmaatschappij van de N.V. Bos Kalis in Papen- recht. Haai ACAD. EXAMENS Haag Aan do Leidse Universiteit zijn ge- 0 Brkagd voor het doet. ex. scheikunde Olof.f heren W. A. L. Duyndam (Leid ers. ihendam), S. de Vries (Leiden), W. ve ^udijn (Haarlem) (cum laude) Dct. ex. Aardkunde de heren W. J. Hink (Den Haag), F. Papa (Over- kencfen)doet. ex. biologie mej. K. S. lRI in Joost (Leiden)kand. ex. wisk. r.Toi natuurw. mej. W. S. v. d. Weijden gojieiden)de heren D. J. v. Riemsdijk Totterdam)T.H.Koornwinder (Lei- in). M. H. v. Dyk (Delft), L. Visser "yjjjeiden), A. Th. A. M. de Waele >eiden)S. Boendermaker (Leiden), entl*pj. M. Frölich (Leiden en de heer A. M. Erckens (Leiden)doet ex. ïkenerrekunde de heer A. G. Jansen Leiden)doet. ex. Nederl. recht de eer J. Winckel (Leiden). Advertentie EN Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG s Collecte Groesbeekse tehuizen -3 0 Volgende week houdt de Ned er- *2 tadse Centrale voor Practlsche «2 lulpverlening, welke centrale de be- -3 lende Groesbeekse Tehuizen (14) ex ploiteert, in Lelden een inzameling, I5 (aarvan de opbrengst is bestemd om -6 jet werk uit te breiden. Dit is drin- P end noodzakelijk omdat jaarlijks van I4 Ie plm. 350 aanvragen tot hulpver- 4tnlng een groot percentage moet p (orden afgewezen. De Centrale P.H. li Aedt hulp aan kinderen, die de vei- -4 fee beschutting van het ouderlijk -Sluis moeten ontberen, aan volwas penen, die gehandicapt zijn naar -1 Ichaam of geest en aan langdurig -4 leken, die vaak reeds jaren aan hun P lekbed zijn gekluisterd, en voor wie ."5 passende verpleging thuis niet -7knger mogelijk is. Ingezetenen die ptó deze inzameling een handje wil- ".5 pn helpen, kunnen dit kenbaar ma- 5 ten bij de secretaresse van P. H., •®pevrouw H. E. de Koning, Jan van .2 ïoutkade 42a. 1 Functie Het 39 meter lange schip wordt of ficiéél betiteld als „general puipose vessel", maar de Nederlandse term is „boeienlegger". Het schip is bestemd voor Zuidwest-Afrika. De thuishaven wordt Liverpool, maar de „L. M. Gemsbok" zal voornamelijk opereren vanuit Kaapstad. Een boeienlegger wordt gebruikt op plaatsen waar een pijpleiding onder het wateroppervlak dient om de olie van tankers naar het vaste land te vervoeren. Daartoe is de „L. M. Gemsbok" uitgerust met boei en. die in zee worden geplaatstvoor het meren van de tankers in zee. Het schip brengt verder de loods van en aan boord, is behulpzaam bij het vastmaken van trossen aan de boei en r-.i bevestigt met behulp van dui kers de olieleidingen van de tankers aan de leiding onder het zeeopper vlak. Voor het lossen en laden en het onderhoud aan de boeien is het schip uitgerust met een zogenaamde „slip- By de tewaterlating waren behalve mevrouw Oppenheimer directieleden aanwezig van de firma Boot-Leiden N.V., van Bos Kalis en de Engelse dochtermaatschappij. Na de tewater lating kwamen de genodigden bijeen in het kantoor van de firma Boot, waar de directie van Boot-Leiden N.V. mevrouw Oppenheimer een an tieke zilveren brandewjjnkom uit het midden van de 18de eeuw aanbood. (Foto L.D./Holvaet) MUZIEK TONEEL EN GYMNASTIEK De Prof. Van der Leeuw-u.l.o. (Van der Brandelerkade) heeft gisteren onder grote belangstelling van ouders en oud-leerlingen in de foyer van de Stadsgehoorzaal de twaalfde jaarlijk se schooluitvoering gegeven. Het programma, dat door de leer lingen werd verzorgd, bood ander het motto: „Midwinterserenade" een aantal gevarieerde nummers en stond zowel wat de keuze als de uitvoering ervan betreft op een goed peil. Zowel de jeugdige artiesten als de regisseur, de heer G. J. Enzering en diens as sistenten kunnen terugzien op een alleszins geslaagde schoolavond. De schoolband „The Temtations", gevormd door Eddy Hillenaar (gi taar), Henk Jansen (gitaar), Eric Filemon (drums) en leider Hans La- man (zang), speelde ter opening een aantal teenager-nummers. Onder de toepasselijke naam „Kast- springsters" gaven hierna twintig meisjes-leerlingen onder leiding de heer Van Oort een demonstratie van het nummer kastspringen, welk voortreffelijk uitgevoerd gymnastiek onderdeel vooral door enkele specta culaire sprongen zeer veel bijval kreeg. Dat de school nog steeds over een in kwaliteit toenemend koor beschikt, bewezen ook nu weer „De Leeuwen bekjes" gevormd door een veertigtal leerlingen uit de eerste klassen, die onder leiding van mej. T. Alta met aan de piano de heer Enzerink uitgebreid repertoire afwerkten. Niet minder succes oogstte de door zes meisjes gevormde balletgroep, die onder meer onder het motto „Rhap- sodie In black" een demonstratie van modern ballet gaf. Hoogtepunt Nadat „The Temptations" nog en kele tophits ten gehore hadden ge bracht, waarbij Eric Filemon in Little B" (The Shadows) met goed soloslagwerk opviel, zorgde de toneel groep voor het hoogtepunt van de avond. De keus was ditmaal gevallen op „En zover Is het nog niet" een door Paul van Vliet geschreven blijspel in drie bedrijven. In het stuk komen tal van komi sche verwikkelingen voor dank zij het feit, dat de heer en mevrouw La Ri- vière met een prijsvraag een nog ln aanbouw zijnde flat hebben gewon- Trudy hun 19-Jarige dochter wil de flat zo modern mogelijk in richten en is dol-enthousiast, vooral nadat zij kennis heeft gemaakt met jonge architect van de flat. Hans Versluijs, die er mede toe bijdraagt, dat de heer en mevrouw La Rivière him aanvankelijke zin tot het behoud het oude huls en meubilair prijs geven. Zeer tegen de zin overigens hun oudste zoon Flip, die niets al dat moderne gedoe wil weten. Peter hun jongste zoon interesseert het hele geval maar matig; hi) heeft meer belangstelling voor zijn voetbal club. Door de scheiding in twee kam- 1 nemen de verwikkelingen in hui- La Rivière hand over hand toe totdat oma La Rivière er zich mee gaat bemoeien en alles tot een goede oplossing brengt. Het echtpaar La Rivière blijft in het oude huis wonen, Trudy en Hans krijgen elkaar en de nieuwe flat, Flip verlooft zich einde lijk met Mary, het meisje van wie hij al zo lang houdt. Voor Peter blijft alles bij het oude: zijn belangstelling voor de voetbalclub. De scholieren die het stuk opvoerden waren Piet Laman (vader La Rivière). Riek Naeyé (moeder La Rivière), Jenny Scholte ter Horst (oma La Ri vière), Marijke Bos (Trudy), Gerard van de Water (Flip), Fred Samethini (Peter) Kees Kraay (Hans Versluijs), Francine Presman (Mary), Bert As- sié (student Piggelaar», Ria Vervark dienstmeisje Anna) en Peter van Zijl (antiquair). „Generale" Na de voorstelling bood Gerard de Water namens de toneelgroep regis seur Enzerink een persoonlijk ge- De eerste steen ivordt gelegd! De eerste steen voor het toekomstige „nestje" van jonge gelieven: Anjer - Desiree verlovingsringen die de bi een duurzaam geluk. Voor hen, die op con stante basis willen bou wen, is er een klassieke of moderne verlovingsring bij JUWELIER HORLOGER Graveren terwijl U wacht. PADDESTOELEN BIJ T EN P De afdeling Leiden van de Konink lijke Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde hield gisteravond in het Ge reformeerd Jeugdhuis haar maande lijkse ledenbijeenkomst. De voorzit ter, de heer H. Sanderman, richtte zich in het by zonder tot drs. C. Bas van het Rijksherberium, die de bij eenkomst opluisterde met een lezing over zijn studiereizen naar de VS en India. Nadat de voorzitter enkele nieuwe leden had geïnstalleerd werden de huishoudelijke punten vlot afgewerkt. Drs. Bas sprak hierna over zijn reizen naar Noord Amerika (1963) en de voetheuvels van de Himalaja in India. Hij liet daarbij enkele series zelfvervaardigde kleurendia's zien. Het ging op beide reizen er in de eerste plaats om een indruk te krij gen van de paddestoelen-flora in beide gebieden. Zowèl in woorden als met beelden gaf drs. Bas de aanwe zigen een zowel interessante als leer zame indruk van de soorten-rij kdom van de paddestoelen in beide landen. Advertentie Culinaire horoscoop voor de komende 2 weken voor u die geboren is onder het teken AC M Kalfspoulet Mulligatawny met droge rijst, gebakken banaan, ananas D Gestoofde runderlap, rode kool, aardappelpuree W Gebraden varkenshaasje, snijbonen, pommes frites Kalfslever, paprika roomsaus, doperwten, droge rijst V Gebakken kabeljauw, gesloofde bietjes, aardappelpuree, botersaus Z Bami Goreng, gebakken banaan, gebakken ananas, kroepoek, spiegelei Er staat u deze week veel verandering van ft spijs te wachten. En dat doet eten. U zult vlot worden bediend en veel geld sparen, want eten in Albert's Corner is voordelig. CORNER Stationsplein 24 Leiden De R.K. Kerk is in beweging. Het duidelijkst komt dat tot uiting in het veelbesproken concilie. Daar ook ka-n men zien, dat deze veranderingen niet zonder strubbelineen tot stand de""radio." VanïsïTtot 1950 komen. In het wnjvmgisvlak botsen mUltalre dlenst waarin hy mede_ de. r"e,n,"fn' Drae bot®(neen kunnen oprichter waa van het milltante Ptjnluk zijn manr zij hebben ookt maandblad G 3 Na de ^„3,, bIeef humoristische zude. Dat toont tot 1954 „y de radjonieuws_ hij o.a. gespreksleider mingscentrum „Waalheuvel". Hy schreef zeven boeken over huwelijk en gezin. Toen hy daarna bij de wereld omroep werkte, maakte hij de eerste opzet voor „De lachende kerk", waar mee hij thans veel furore maakt. Terecht. Zijn cabaret heeft echter één bezwaar. Het is zuiver afgestemd op rooms-katholieken. Talryke grap jes zullen niet-katholieken ontgaan, omdat zy de begrippen en benamin gen niet kennen, waarmee Fons Jan sen op frapperend gemakkeiyke wy- ze jongleert Zo scherp en zo geestig, dat men de wens voelt opkomen, dat Fenzijaig hy eens zyn humoristische pyien Bijzonder Kerkewerk F ilm voors telli ng op zondagmorgen In de bijeenkomst as. zondagmor gen in de Stadsgehoorzaal wordt een film van vijftig minuten vertoond over mensen en godsdiensten in dia. Als inleiding spelen drie jonge Leidse musici muziek voor twee flui ten en piano. Vragen van de bezoekers naar aan- leding van de film en ook op ander terrein zullen voor zover mogelijk door di*. P. L. Schoonheim worden beantwoord. Na afloop is ook gelegen heid voor een persoonlijk gesprek of een afspraak met de predikant voor nader contact of bezoek. Voor deze bijeenkomst is, naar de gewoonte van Bijzonder Kerkewerk, geen toegangs kaart vereist. Fons Jansen klaarhelder in zijn spits dienst. cabaret „De lachende kerk, waarmee wac hij voor de 40-jarige K.R.O. een jubileumtournee door ons land maakt. Gisteravond heeft een uitver kochte Stadsgehoorzaal er luidruch tig van genoten. het katholiek militair wat minder eenzydig zal richten. Maar voorlopig heeft hy een ge- daehte van Bruce Marshall tot de zyne gemaakt: de godsdienst van een mens is nooit werkelyk, tenzjj hy er grapjes over kan maken. En onder dit motto laat hy de R.K.Kerk om zichzelf lachen. Wat op zichzelf verdienste is. schenk i Enzerink bloe- Het hoofd van de school, de heer D. Voortman, liet zyn mede namens de oudercommissie uitgesproken dankwoord tot het echtpaar Enzerink, mej. Alta en de heer Van Oort, van een stoffelyk blijk van waardering (een boekenbon) vergezeld gaan. Gistermiddag was de Prof. Van der Leeuw-u.l.o. gesloten. De ruim 450- leerlingen lieten verstek gaan. Zij be- ;n toen namelyk eveneens de foyer en wel voor de bywoning van „de generale repetitie". Correspondentschap baande de weg Sinds 1948 ontplooit het correspondentschap Leiden van de Stichting Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers vele activiteiten. Nu reeds vele jaren organiseert dit correspondentschap zeven maal per jaar voor circa/450 ouden van dagen gezellige middagen, vindt er elke woensdag in 't Huys over het Hoff (Gerecht 10) een socie- teitsmiddag plaats en worden deze jaarlijkse activiteiten afgesloten met een autobustocht. Dankzij dit voortreffelijk werk is thans de weg gebaand, dat dit correspondentschap omgezet in een afdeling Leiden van de U.V.V. Mevr. S. Veriieij Van Wijk-Roem is de presidente van de nieuwe afdeling, terwijl mevr. J. v. d. Ka aden-Bur- gensdijk (Oppeniheimsttraat 21) als secretaresse optreedt. Tafeltje dek-je Met handhaving van de reeds be staande activiteiten, zei aan het werk nog uitbreiding worden gegeven. Zo zal, ln samenwerking met het Lelds Vrouwencontaot, met Ingang van 1 maart begonnen worden met het verstrekken van warme maaltij den aan daarvoor ln aanmerking ko mende ingezetenen, waarby in de eerste plaats wordt gedacht aan be jaarden. Aan deze verstrekking heeft men de toepasseiyke naam van „Ta feltje dek-je" gegeven. De maaltyden, welke voorlopig op dinsdag- en donderdagmiddag zul len worden verstrekt, worden bereid in de keuken van Endegeest en per auto rondbezorgd. Men denkt de stad wijksgewijze te gaan bewerken. In de eerste tyd zal het aantal te ver strekken maaltyden nog beperkt zijn, aangezien men zich op het stand- One-man-show „Roomsen onder elkaar". Met dit liedje begint Fons Jansen zijn ruim twee uur durende one-man-show, waarin hij alleen wordt bijgestaan door de pianist Michel Plemper. Twee uur lang hekelt hij op milde wijze vele verouderde gebruiken en begrippen in het r.k. leven, trapt hij met intelligente grapjes op el lenlange tenen en schopt hy met ontwapenende humor tegen talloze heilige huisjes. Met vaak verrassende vrijmoedigheid 6nydt hy onderwer pen aan, waarover nog nietzolang geleden in vele rooms-katholieke huls gezinnen slechts fluisterend of in het geheel niet werd gesproken. Niets ontkomt aan zijn kostelijke kritiek. Of het nu de veelomstreden pil Is, het celibaat, de priesterroepin gen, de biecht of wat dan ook, hij laat er zijn overigens nim mer bijtende spotternijen op los. Dat een stampvolle zaal r.- kaïtholieke daar ongeremd om kan lachen, tekent misschien beter dan wat ook de verandering van instelling, die zich bij hen aan het voltrekken is. Prijsschieten met de buks In de achterzaal van Café Aniba heerste gisteravond gerulmt tijd een gespannen sfeer. De beste schutters, die de afdeling Leiden van de Ned. Bond van oudstrijders en dragers van het Mobilisatie- kruis kent, leverden een verwoede strijd, met als inzet de vorig jaar door ons Blad beschikbaar gestelde wisselbeker. een begroetingsavond in de Doelen kazerne, waarvoor reeds de mede werking van Sempre Avanti is toe gezegd. Aan de bondsvergadering (24 april)welke in het Prytaneum wordt gehouden, gaat 's ochtends om tien uur een kranslegging by het Bevrij dingsmonument vooraf. De heer H. J. van Klinken werd deze avond in de vacature van wijlen de heer J. Hoeks tot bestuurslid van de Leidse afdeling gekozen. Nadat in eerste en tweede ron de reeds velen waren afgevallen, werd de strijd op het laatst uit gevochten tussen de heren C. J. W. Gravendaal, A. Ouwerkerk en J. Zandbergen. De heer Graven daal werd met 43 punten winnaar en legde hierdoor voor een jaar beslag op de L.D.-wisselbeker. der Kwaak, be er dit jaar niet a de eerste ronde WerkengelFons Jansen in de hemel. Achter mij een dikke betonnen muur met een bord „stilte" erop. Daarachter zitten de goede katholieken. Zij mogen niet weten, dat er ook anderen in de hemel zijn". na enige tijd, alweer aan inkrimping moet worden gedacht. Teneinde de onkosten enigermate te dekken de keuken van Endegeest staat borg voor een goed en royaal menu moet een vergoeding van 1,00 per maaltijd wor den betaald. Rijdend winkeltje Hoewel de plannen daartoe nog niet concreet vast staan, denkt men in de kring van het UW ook aan een „rijdend winkeltje", van waaruit de zieken in het Acad. Ziekenhuis kunnen worden bediend. Het ligt in de bedoeling, dat dit winkeltje straks langs de ziekbedden trekt om de verpleegden van tal van eenvoudige artikelen, zoals b.v. brei pennen, versnaperingen, klosjes ga ren etc. te voorzien. Voorts denkt men in de toekomst ook het voor lezen aan ouden van dagen en lang durige zieken ter hand te nemen Dit zyn zo enkele plannen, welke nog om een nadere uitwerking vragen keerders" bijzonder in trek. Het stemt tot voldoening, dat vele dames, die reeds de tyd van het correspondentschap hartelijk De heer D. vai kerhouder, kwam aan tepas, reeds i was hy kansloos. Een goede tweede werd de heer Ouwerkerk met 42 punten, die daar mede het geluk aan zyn zijde had voor de tweede achtereenvolgende maal legde hy beslag op de Buel- wisselmedaille. Nog één jaar en hy is definitief in het bezit van deze medaille. Met 41 punten werd de heer Zandbergen derde. Bondsvergadering dit jaar in Leiden Alvorens met het prijsschieten(met de buks) werd begonnen, vroegen tal van huishoudelijke zaken de aan dacht van de leden. Belangrijkste agenda-punt was de organisatie van de bondsvergadering, welke 24 spril in Leiden wordt gehouden. 'Het wa ren de voorzitter, de heer J. Peeren boom, de vice-voorzitter, dr. P. H. Pott en het commissielid, de heer A. Bon, die uitvoerig op deze organi satie ingingen. Aan de vooravond van deze dag zullen het hoofdbe stuur en leden van afdelingsbestu ren door B. en W. in de Burger zaal worden ontvangen. Het ligt dan in de bedoeling om de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, het be schermheerschap van de Bond aan te bieden. Na deze ontvangst volgt De ontmoeting LSGPhilidor is definitief in een 55 spel geëindigd. Na analyse van de afgebroken party dr. A. Th. i der Bosch n met remise. punt stelt, dat alles moet groeien, werkten, nu ook in afdelingsverband Men breidt de verstrekking van deze haar medewerking hebben toegezegd, maaltyden straks liever uit, dan dat, Rapenburg „schoongeveegd" Nog steeds staan er in Leiden fietsen en bromfietsen gestald op plaatsen waar dat verboden is. Vooral het Stationsplein en het Rapenburg zijn bij de ,,langpar- •erders" bijzonder in trek. De politie heeft al vele malen getracht om daar paal en perk tegen te stellen. Bij een (hernieuwde) actie, die gisteren werd gevoerd, nam de politie 67 fietsen en 2 brommers in beslag. In een minimum van tijd was zowel het Rapenburg als het Sta tionsplein „schoongeveegd". Lezers schrijven Voetgangers in het verkeer Myne Heren, De reactie van de heer H. J. Maas op het ingezonden stuk van D. J. in uw blad van woensdag 10 dezer, be treffende de veiligheid van voetgan gers in Leiden, heeft myn onverdeel de instemming. De constateringen van D. J. lyken my gebaseerd op zeer eenzydig gerichte waarneming van excessieve gevallen, zy worden dan nog gelardeerd met een mi. smake loze en overbodige aanhaling van een berucht lied en met een niet zo ge lukkig voorstel om politie „in burger" te laten controleren, over welke me thode by het invoeren van de maxi male snelheid al het nodige in de pers is gezegd. Een typisch voorbeeld van de een zijdigheid van D. J. treft men aan in zyn opmerking dat „natuuriyk" ook voetgangers wel zondigen, maar dat deze overtredingen meestal niet zulke fatale gevolgen hebben. Vindt ook D. J. niet dat dit wel voor het ry- verkeer, dat reactievermogen en zelf beheersing toont, maar niet voor da voetganger, die onverwachts over steekt) veelal dicht by een oversteek plaats) pleit? En hoeveel voetgangers die door plotseling stoppen van het autoverkeer wel zelf de dans ontsnap pen, maar dan toch maar een inder daad minder fatale, botsing "veroor zaken, draaien voor de daaruit voort komende kosten op? D. J. zou objectiever zyn geweest als hy zyn Engelsman eens had mee genomen naar de Blauwpoortsbrug. Hy had hem daar dan een merk waardige bezienswaardigheid kunnen tonen. De aldaar langs de stoeprand geplaatste hekken staan daar n.l. om dat zoals destijds in de Leidse ge meenteraad werd uitgesprokenvan een voetganger niet mag worden ver wacht dat hy het kleine stukje via de Princessekade zal om lopen om daar van de oversteekplaats gebruik te maken! Hekken dus, niet om de voet ganger tegen dat „superieure" auto verkeer, maar om het autoverkeer te gen de ongedisciplineerde voetganger en deze tegen zichzelf te beschermen! Met het slot van D. J.'s betoog kan ik nog het beste instemmen, al zal dat dan wel met een enigszins an- dere intentie zyn dan hy heeft. Laat ae politie (en dan niet vermomd) ge rust streng optreden tegen verkeers- overtreders. Maar dan tegen alle overtreders. Ook de voetgangers. Hoogachtend, J. A. HARTELOH, Houtlaan 8, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3