j Dokter Lamberts heeft vele zorgen Vooruitziende tuinder deelt zelf winst uit Lente is in aantocht in de bloembollenstreek DUIDELIJK E.E.G.-bezwaren tegen Nederlandse exportheffingen Kwaliieil Rietschelven staan weer op de velden ALLE ITALIANEN UITSTAPPEN MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 FEBRUARI 1965 Hoe na de vrede ons, Nederlan ders aan het hart moge liggen, er is hier toch in brede kring begrip voor de gecombineerde Ame rikaansZuidvietnamese vergelding- aanvallen op het rijk van Ho Tsji- minh. Natuurlijk zijn er enkelingen, die nog niet begrepen waarom het eigenlijk gaat en, met miskenning van de keiharde feiten, Amerika zoal niet van agressie dan toch wel van gevaarlijke kortzichtigheid betichten. Hoe zwak dit standpunt is, kan blij ken uit een eenvoudige vergelijking. Gesteld eens, dat neo-nazi's, gesteund door handlangers op ons grondgebied, Jangs sluipwegen over onze oostelijke grenzen zouden binnenglippen en hier de boel op stelten zettenDan zouden we toch wel eens de gezichten willen zien van degenen, die nu de mond of in elk geval het hart vol kri tiek hebben op de Amerikanen. De gedachte is volkomen absurd, en het is allerminst onze bedoeling de be vriende Westduitse bondsrepubliek te beledigen. Maar laten we, terwille van het voorbeeld, toch even bij die slink se nazi-invasie blijven en verder aan nemen, dat de regering in Bonn maar dan vanzelfsprekend een heel andere dan de tegenwoordige die insluipers had laten opleiden en be wapenen. Nederland zou te klein zijn voor de kermende protesten juist van degenen, die het nu inzake Vietnam nog niet begrijpen. De bondgenoten zouden juichend worden binnenge haald, de ijlings toegesnelde Ameri kaanse soldaten zouden op handen worden gedragen en gniffelend zou den de weifelaars-van-nu kennisne men van Amerikaanse bombardemen ten op nazi-kampen over onze ooste lijke grenzen. Dit alles is gelukkig maar een verdichtsel, dat echter vooi de Zuidvietnamezen zowel werkelijk heid als obsessie is. Of is agressie wel geoorloofd als zij van ultro-links er niet als zij van uiterstrechts komt' Met wie zo denkt is discussie natuur lijk niet mogelijk. Men dient immer; uit te gaan van de stelling, dat a 11 c agressie, van welke zijde en in welke vorm, verwerpelijk is. Dus ook het ge niepige offensief van de „kleine oorlog" tegen Zuid-Vietnam, die wel zo kwaadaardig is als die met open vizier. Zo goed als men bombar dementen van ons te hulp schietende Amerikanen op opleidingskampen van nazi-infiltranten zou toejuichen, behoort men op zijn minst instem mend te zwijgen nu diezelfde Ameri kanen de Noordvietnamese bandieten onder schot nemen. Oorlog is afschu welijk en men wordt bijna wanhopig als men denkt aan de onschuldigen, die, zoals altijd, ook thans weer de dupe worden van de krijgshandelin gen. Maar de feiten zijn glashelder en bij wie de schuld ligt is zonneklaar: bij de lieden, die een ideologie gebrui ken om hun machtsbegeerte bot te vieren. „Tuin in bruikleen van God (Van correspondent) „Ik ben doodsbenauwd voor de reacties, want het is goed slecht in de tuinbouw. Alleen de goed geleide bedrijven kunnen zich handhaven"Dit zijn woorden van de 61-jarige Adriaan Alexander van Kampen, die vrij- willig en op eigen initiatief een winstdalingsregeling heeft gemaakt voor zijn drie werknemers. De heer Van Kampen, eigenaar jullie ook het recht op een deel van van enige in komkommers gespeciali- i de winst, die dat bedrijf opbrengt", seerde tuinderij in Stompwyk, blijkt met geen enkele collega over zijn plan te hebben gesproken. Vermoe delijk zullen ze niet zo verbaasd zijn, omdat deze intelligente man reeds kort na de oorlog blijk heeft gege- a van een vooruitziende blik. .Tijdens vergaderingen van mijn organisatie, de Chr. Boeren- Tuindersbond, gaf ik wel eens i brul. Ik heb ze toen al gezegd de lonen van de tuinders op te trek ken tot het niveau van de bouwvak- omdat ze anders allemaal weg zouden lopen naar de industrie. Nu het te laat is, zeggen ze: Je hebt gelijk gehad Van Kampen' Roer om In vijf jaar tijd zijn 34.000 goed ge drilde en gewapende communisten uit het noorden Zuid-Vietnam binnengeslopen. Die infiltratie is vo rig jaar sterk toegenomen en men kan zich voorstellen, dat het deze ge schoolde terroristen niet moeilijk valt de bevolking van de geïnfiltreerde ge bieden tot medewerking te dwingen en dan huichelachtig de schijn te wekken, dat het in feite om een bin nenlandse opstand gaat. De opzet is duidelijk: eerst hebben de communis ten (van 1952 tot 1954) het noordelijk deel van Vietnam in handen weten te krijgen en er een „volksdemocra- tische" republiek onder Ho Tsji-minh opgericht en nu, in de tweede fase, trachten zy het zuiden op achter bakse wijze eveneens aan zich te trekken. Het is dus weer eens eer variatie op de bekende „salami-tac tiek": schijfje voor schijfje totdat de gehele worst in hun bezit is. Die me thode was allang doorzichtig. De Amerikaanse regering verdient echter bijzondere lof voor het feit, dat zü de grootste zelfbeheersing heeft be tracht en pas heeft teruggeslagen na dat haar eigen installaties waren aangevallen. Bovendien zijn de doe len in Noord-Vietnam weloverwogen gekozen en nauwkeurig beperkt ge bleven tot militaire gebieden, van waaruit manschappen en wapens naar Zuid-Vietnam plachten te wor den gezonden. Het zou de Amerika nen. met hun schrikwekkende Zeven de Vloot, niet veel moeite behoeven te kosten in korte tijd de gehele Noordvietnamese industrie lam te leggen. Maar met wijze zelfbeperking hebben zij dat tot nu toe achterwege gelaten. Toch zullen de Chinezen en Noordvietnamezen langzamerhand wel ontdekt hebben, dat Amerika be paald geen „pepieren tijger" is en zijn bondgenoten resoluut ter zijde staat als dat nodig is. Die matiging van Washington geeft de tegenpartij in tussen de gelegenheid zonder al te veel „gezichtsverlies" in te binden, maar mochten de communisten hun uitdagingen voortzetten, dan zal Amerika die aanvaarden. Vietnam is bepaald geen zwakke plek in het Amerikaanse harnas. En de Verenig de Staten hebben Peking en Hanooi thans ook door daden duidelijk ge maakt hoe de zaken precies liggen. Van gevaarlijke onduidelijkheid en oorlogveroorzakende tweeslachtigheid is geen sprake: de anderen weten precies waar zij aan toe zijn! Opnieuw heeft deze man met pientere ogen gezien, dat het roer om moet. Hij heeft al jaren moeten dulden dat „het kapitaal de arbei ders dom houdt en uitbuit". Zo op het eerste gehoor nogal rood gezin de taal. De heer Van Kampen is dan ook herhaaldelijk van bepaalde activiteiten verdacht. Als ook wij deze verdenking hardop uitspreken is het antwoord een lachend gezicht: „Ach meneer, de eerste christenen waren de meest ideale communisten. Kyk, de tuin, die ik hier heb is niet van mij, maar van God. Die heb ik in bruikleen ontvangen en mijn intelligentie laten we even zeggen, dat ik meer intelligentie zou hebben dan sommige tuindersknech- heb ik ook niet uit mezelf Die heb ik ook gekregen. En dan heb ik niet het recht om alleen daar in te profiteren". Dit uitgangspunt van de christe lijke tuinder heeft hem ertoe ge bracht zijn drie rooms-katholieke werknemers Toon (28) en Henk Ver hagen (40) en Bertus Zandbergen (24) te vragen om een redelijk voor stel tot winstdeling. „Jullie werken op mijn bedrijf en daarom hebben AAR er zal toch wel een moge- K A lijkheid van overleg zijn, zal LV1 men opmerken. Inderdaad, pre sident De Gaulle heeft al gepleit voor een vijf-mogendhedenconferentie, een voorstel, dat hij ook al bij andere ge legenheden ter sprake heeft ge bracht. Dat hij daarbij denkt aan een kans voor Frankrijk om een grote rol te spelen, is betrekkelijk bijkomstig. Het voorstel ligt er en er zullen vermoedelijk nog wel andere uitwe gen uit de impasse geboden worden. De vraag is echter wat het doel van zo'n conferentie moet zijn. Neutrali sering van Zuid-Vietnam, zoals ook Laos geneutraliseerd is? Het vooruit zicht is verre van aanlokkelijk. Want (Van onze parlementaire redacteur). De Europese commissie heeft bij de Nederlandse regering bezwaar ge maakt tegen een tiental uitvoerhef- fingen. Naar de mening van de com missie zijn deze heffingen in stryd met het EEG-verdrag of de bepalin gen van het gemeenschappelijk land bouwbeleid. De Nederlandse regering is deze week van de bezwaren van de com- ie per brief op de hoogte gesteld. Het ministerie van Landbouw in Den Haag wil zo snel geen commentaar leveren. Het gaat om een zeer inge wikkelde materie, die de specialisten van het ministerie samen met verte genwoordigers van het bedrijfsleven en de betrokken produktschappen moeten bestuderen. Dit onderzoek zal nog wel enige tijd vergen. Het ant woord, dat de commissie heeft ge vraagd zal dan ook niet op korte ter mijn kunnen worden gegeven. De bezwaren van de EEG-commis- sie richten zich tegen de export heffingen in het handelsverkeer van Nederland met de andere EEG-part- ners. De heffingen hebben betrekking op moutwijn, niet-veilplichtige groen ten, landbouwzaden, gesmolten dier lijke zetten, gepaalde eiprodukten, bloemkwekerijprodukten, tuinbouwza- den, vee en vlees, veevoederproduk- ten en aardappelen. Half procent Half januari kwamen de drie man nen (die al goed betaald worden) met het voorstel: „Geef u een half procent van de omzet". Daar kon de heer Van Kampen niet op ingaan, maar hij had nu de gewenste lei draad, waarop zijn definitieve rege ling kwam. Deze houdt in, dat de werknemers één procent ontvangen van de winst tot f 10.000, twee pro cent van de winst tussen f 10.000 en f20.000, tweeënhalf procent van de winst tussen f20.000 en f30.000 en drie procent van elk winst bedrag, dat hoger is dan f30.000. Hoe hoog de winst het laatste jaar was, wilde de heer Van Kampen echter niet meedelen. „Maar", zei hij „reken er maar op, dat het een behoorlijk be drag is". Voorlopig is de omzet het afgelopen jaar dusdanig gestegen dat de firma gebrs Van Kampen over 1964 4.600 kisten komkommers mèèr heeft afgezet dan in 1963. „Dat komt omdat onze teeltwijze goed is, wat weer een gevolg is van de spe cialisatie, die we in 1957 hebben doorgevoerd". Het is de zoveelste étappe in een bedrijf, dat oorspron kelijk is opgezet door vier broers. Ge leidelijk aan heeft Adriaan Alexan der zijn broers echter uitgekocht of zijn ze overleden. Zelf bemoeit hij zich nu niet meer zoveel met de lei ding. „Ach nee, dat laat ik aan mijn zoon Gijs over. Die is ook alweer 34". Als deze Gijs dezelfde brede blik heeft als zijn vader zal het bedrijf een periode van nog grotere bloei doormaken. Aan de werknemers zal het in ieder geval niet liggen. Elke cent meer is hun eigen belang. (Van parlementaire redactie) Van de twee artsen, die onze Tweede Kamer telt is de Rotterdammer Lamberts de meest opvallende. Zijn collega de Christelijk-histo- lische dokter Tilanus ja zeker, de zoon van de grote timmert heel wat minder aan de medische weg. Dat is maar goed ook. Met twee doktoren a la Lamberts in de Kamer zou men echt gaan twij felen aan de leefbaarheid in ons land. Met één dokter Lam berts kan men zichzelf altijd nog sussen met de gedachte dat de man uit Rotterdam komt, waar het water vies smaakt en de lucht sme rig is. Zoiets moet een medicus opwinden en dat hy dan zijn hart lucht in 's lands vergaderzaal nou vooruit. Hij maakt zich zorgen over het slech te ontbijt, waarmee de Nederland se ouders de Nederlandse kinde ren naar school sturen. Hij maakt zich zorgen over het verschil in lengte tussen kinderen uit een „minder" en een „beter" milieu en „De kwaliteit van het bestaan' bekende socialistische slagzin uit de verkiezingen van 1963, blijkt voor dr. Lamberts vooral een me dische toepassing te hebben. Ter wijl de andere socialisten in d( eerste plaats denken aan de ge meenschapsvoorzieningen, denkt in „neutraal" Laos vechten nu 13.000 Noordvietnamezen aan de zijde van de z.g. inheemse Pathet Lao. Wat heeft het dus voor zin een akkoord te sluiten met een partij, die het ver volgens aan de militaire laars lapt? Terecht heeft oud-vice-president Ni xon dezer dagen gezegd, dat de vrije Aziatische landen Amerika de rug zullen toekeren als dit Vietnam zou laten schieten. Men kan de daarop volgende ontwikkeling als volgt om schrijven: als Washington Zuid-Viet nam in de een of andere vorm op geeft, zijn Birma en Thailand (Siam) niet langer in staat zich de Chinese „vriendschap" van het lijf te houden. Dan volgt de capitulatie van Japan, gevolgd door die van India en Pa kistan. De strijd in en om Zuid-Viet nam is voor Peking maar een begin. Het gaat dus niet om dat land al leen, maar in feite om geheel Azië. Zuid-Vietnam is het hek van de dam der vrijheid. Als dat hek open gaat, lopen alle Aziatische schapen de Chinese wei binnen, of liever om gekeerd: dan marcheren de Chinezen binnen de eerstvolgende tien of vijf tien jaar alle nu nog vrije Aziatische landen binnen. Daar gaat het dus om: om de keus tussen door het Wes ten gesteunde vrijheid en Chinese dictatuur. Het schort sommigen aan de verbeeldingskracht zich deze keu ze duidelijk voor ogen te stellen. Toch is dat noodzakelijk, wil men voldoende begrip hebben voor de Amerikaanse actie van het ogenblik en voor een eventuele weigering van Washington zich met vredesbespre kingen in te laten. Het moet de agressors duidelijk gemaakt worden, dat him plannen niet verwezenlijkt kunnen worden. Toegeven in Zuid- Vietnam betekent, dat de oorlog te gen Hitier tevergeefs is gestreden. Wie een beetje beschutte tuin heeft, ziet de neuzen van de bloembollen net boven de grond komen en hij verheugt zich.. Ze groeien en ze schieten al aardig op. De bloembollenkwekers doen in feite precies hetzelfde. Van begin of half januari af lopen ze zeer speciaal te controleren of de neuzen al boven de grond ko men. Intussen houden ze ook de weerberichten heel goed bij, want er breekt dan een spannen de tijd aan. De bollen moeten worden „losge dekt". Gaat het hard vriezen daar- i, wel dan is er kans op vorst- Jiade. Gaat het niet vriezen dan moeten ze toch wel zorgen, dat het riet er gauw af komt, omdat anders de neuzen beschadigd kun- worden. Dit jaar lijkt alles wens te verlopen en dus ziet overal in de bloembollenstreek tiensen op het land bezig met het verwijderen van het riet en het te plaatsen op schelven. Er zyn verschillende redenen aan te wijzen om het riet van de bollen te halen. Een daarvan is, dat de baas het personeel in zijn schuur volslagen „zat" is. Hij heeft eigen- „Alle Italianen uitstappen", zo klonk gisteren door de luidspre kers op het Zwitserse grensstation Chiasso, nadat een trein uit Italië was binnengerold. Verbaasd gaf ook prins Orsini, lid van een der oudste adellijke geslachten van Italië, hieraan gehoor. Hij moest met een groot aantal Italiaanse arbeiders in een rij gaan staan voor een gezondheidsonderzoek. Toen hij zijn identiteit wilde op geven, werd hij bars teruggewe zen. De prins schikte zich er toen maar in en ook bij hem werd na gegaan om hij niet aan een be smettelijke ziekte leed. Een stort vloed van verontschuldigingen kwam over de lippen van de ont stelde Zwitserse functionarissen, nadat prins Orsini eindelijk de gelegenheid had gekregen, zijn pas te tonen. lijk sinds half december geen werk voor al die mensen. Er moet werk worden gezocht en dat is het verve lendste wat men zich bedenken kan. Een patroon vertelde ons eens, dat hij zich schaamde als hy de schuur in kwam en dan „een stel volwas sen mannen als een koppel kippen uit elkaar zag rennen". Dat zat er nog in van vroeger, dat rennen. Bij zulke mensen gaat het riet al heel vroeg van de bollen. Meestal haalt men eerste de helft er af en laat een gedeelte drogen voor het op de rietschelven wordt gezet. De zeer progressieve lieden, die niet meer zo bang, zyn, halen meteen het hele riet weg, om dat ze zo weinig heb ben gedekt, dat er geen helft meer af te halen is. Afhalen Dit afhalen is overigens een in teressant werk om te zien. Men weet precies waar de bedden en de paden liggen. Heel voorzichtig wordt 't riet weggenomen en de restanten worden dan met een breedtandige hark weg- geharkt. Dat moet netjes gebeuren, want elke beschadiging van een punt kan een invalspoort zyn voor schim melsporen of bacteriën. En aange zien je bollen geen medicamenten kunt ingeven, moet men alles doen de overal rondvliegende narig heid te verhinderen in de planten te dringen. Voorzichtigheid is een eerste vereiste. Tenminste dat denken wy in Ne derland, beladen met drie eeuwen bloembollencultuur. De Denen, be- ginnelingtjes in het vak, doen het heel anders. Zij laten soms het riet of stro tussen de tulpen liggen! Ze hebben daarbij ontdekt, dat de bo- demtemperatuur niet zulke grote verschillen vertoont in het late v jaar en dat ze daardoor het uit de tulpen kunnen houden. Maar wij doen het nog precies, omdat elke vernietigde bol een dub beltje tot dertig cent waard kan zijn. Als het riet er af is, dan gaat men zeer zorgvuldig te werk. Mees tal spuit men onmiddellijk tegen on kruiden een of ander snelwerkend vergif. Kruiskruid overleeft meestal, distels hebben ook een taai leven, vandaar dat deze met weinig concurrentie naast zich een best le ven hebben gehad. We hebben in tussen al weer nieuwe middellen, die ook deze naarlingen kunnen doden. Grote gevecht En dan begint het grote gevecht tegen de bacteriën en schimmelspo ren. Dat gaat eigenlijk heel geraffi neerd. Deze wezens, want ze leven, zijn verschikkelyk moeilijk te doden. In land- en tuinbouw weet men dat wel zo in de loop van de eeuwen. Daarom worden ze bestreden op het moment, dat ze kwestbaar zyn. Men probeert de bladoppervlakten te be dekken met een vergif, dat die spo ren doodt op het moment dat ze uitlopen. Die middelen worden op al le mogelijke manieren verspoten, met grote apparaten toe. Het vliegtuig heeft de strijd nog verloren, omdat de velden te klein zyn en de bollen- kwekers veel te precies. Enfin, u behoeft op dit moment geen bloembollenkweker op te bellen, hy is misschien tussen de middag te treffen en verder is hy zyn vel den aan het schoonmaken. Dat moet gauw gebeuren, want het wordt zulk best weer voor de bollen. Een beet je vochtig en geen centje vorst ja gen ze heel snel de grond uit. de rode dokter meteen aan de ge zondheid. hy maakt zich zorgen over de ver spreiding van de salmonella-bac terie in Nederland. Salmonella is een mooie naam voor een geniepig diertje, dat ons ziekten als tyfus en paratyfus bezorgt. De bacte rie komt voor in viess, vooral var kensvlees. Over doel heen Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Zelhem J H. J. Hoff man te Kruinlngen. Aangenomen naar Waar der A. Vlietstra, kand. te Hooge- veen, die bedankte voor Bruchem- Kerkwijk, Leerbroek, Lopik, Molenaars- Nleuw-Lekkerland (Kinderdijk) (Gld.) en v GEREF. KERKEN [uipers, kand. te Nijmegen, die geen erdere beroepen in overweging kan iEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Albany (West-Australië) CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Westzaan M. S. Roos te 3-Gravenzande en G. de Vries te s-Gravendeel. Beroepen te Mussel J. van den Boomgaard te Sneek. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP ongelegen. Maar men kan me waarschuwingen ook ovei heen schieten. En dat deed Lamberts deze week. Hij sling zich helemaal in de paniek, op voor rauw varkensvlees", hij uit. „Pas op voor het bro tartaar". De Kamer begon te In zyn eigen fractie had de de vorige dag al uitvoerig gev schuwd tegen het eten vai tartaar. Het gebeurde in de ko kamer, waar soms de rode broc hoog opgetast liggen. Ook toec er gegrinnikt. Zelfs waren fractieleden, die de waarschu in de wind sloegen en per gaande een broodje tartaar sumeerden. Om de bezorgde dokter te treiter; om de proef op de som te net Toen de dokter in de Kamervi dering zijn waarschuwing in openbaar herhaalde, stonden schuddebuikend van het li naai- te luisteren. „Die man r het leven levensgevaarlijk", is commentaar in de wandelganj Meer en meer Er moet nog meer Tweede K; voor de televisie komen. Brandpunt-experiment van dagavond heeft dat wel toond. Onder het meedogenloze van de t.v.-camera's zette toe Kamer zijn beste beentje voor. absenteisme was opvallend laa er werd meer geïnterrumpeerd anders. Ach ja, welke politicus beert niet zijn gezicht vo m-era te krijgen. Het is aardig om te zien hoe gemiddelde-Kamerlid zijn hal verandert als hij weet, dat het levisie-oog hem beloert. Somm die nooit interrumperen sluiper opvallend-onopvallend na geringstafel om in het beeld te men. Anderen maken ee toevallig juist voor de camera, de camera wordt weggereden ls verschil direct merkbaar: de s! nung daalt, het debat zakt in, wil naar huis. Wie een leve parlement wil hebben moet debatten integraal voor de car brengen. Misschien kan miE Bot zich daar eens op bezin Tenslotte de kreet van de week, komstig van een politicus die niet eens is met bestedingsbe king voor de gemeenten: „De gere organen zitten met hun h tegen het plafond". ,eidóe „Nieuw Brunhilde". ZONDAG (Z.-W.)Evangelisa- 175Wachttorenstudie tiedienst. Spr. ds. „Behoort U tot de 7.30 uur n.m. Dr. Van Voorthuijzenschool (aula) Pinkstergemeente. Hogewoerd 17! Jehovah's Getuigen. Openbare lezing Hooigracht 84 Bijeenkomst Hum. Verbond o.l.v. dr. J. Cohen. 10.15 Volkenkunde louwburg: Amsterdams Volksto neel, „Roole Sien". 8 uur nj Stadsgehoorzaal: Adamo. 5 Steenschuur 6Kerk vi dagen. 10.30 uur Steenschuur 6 Theosophen. 11 Aardgas ln trek krijgt van „Aardgas in trek", ling is dat later de tentoon stelling in verschillende andere ste den te zien zal zijn. Het accent wordt voornamelijk gelegd duidelijk belicht, tegen sneltrein Een kleine bestelauto uit Nijmegen, die uit de richting Barneveld kwam, is gisteren op de met knipperlichten beveiligde overweg aan de Slichtenhorstenweg onder Nijkerk tegen een sneltrein Zwolle-Amersfoort gereden. De be- 'e heer P. J. Kerlen uit Nlj- vermoedelijk met een her senschudding vond in- beide richtingen een half ar vertraging. Parlementaire democratie Een studiecommissie in de Partij van de ongeveer twee maan- dit rapport uitvoerig bespreken. Dit heeft de algemeen secretaris-penning meester. de heer E. Meester gistermid dag in Deventer verklaard. ln Noordoostpolder In de Noordoostpolder even buiten Emmel- oord zijn elf gevallen (10 kinderen variërend van 1 tot 16 jaar en een Bij één geval king hoeft zich geen Mantou worden toegepast. Het 1 Leidseweg in Utrecht, van de levensverzekeringsmaatschappij „De Utrecht". Een eerste onderzoek wees uit, dat de schedels honderden jaren oud zijn. aantal hier ter plaatse terechtge- Zij zijn vermoedelijk afkomstig deze lugu- evond zich namelijk het dom stelden. Op de plaats, bere vondst werd gedaan, bevond zich in een grijs verleden rèmm stedelijke galgenveld. Vijfde slachtoffer Het aantal do den na de botsing gisteren in Hoog vliet tussen een Volkswagenbusje met :1 -jari ge E. Sonneveld is gisteren het ziekenhuis aan de opgelopen dingen overleden. BUITENLAND. Afrikaanse organisatie Twaalf staatshoofden van Franssprekende Afrikaanse landen en de president van Madagascar hebben na een conferentie van drie dagen in de hoofdstad van Organisatie Ll O] In het slotcommuniqué werd dat de organisatie de samenwerking den gesteund. Duitsland verblijvende buitenlanders aanvaard. Volgens de Westduitse mi- volgt als zodanig generaal Iwan Jakoe- bowski op. Staking De administratieve Ontwikkeling (OESO) lagen gisteren tolken, telefoonpersoneel, en tijdelijke employes, die twee dagen staken om hun eis voor hogere salarls- Vcrongelukt Twee parachutisten van het Franse leger zijn gisteren om gekomen tijdens een militaire oefening. Geünieerde Loge t Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum", „Elektra" 8 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 - Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. P. Imbert. 8 uu~ Rapenburg 61: K. en O.-cursus ove Amerika nu en in de toekomst o.l.i dr. J. W. Schulte Nordholt. 8 uur nor Rijksmuseum van Oudheden: Spi Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Centrum", „Elektra" van Eurip' Stadsgehoorzaal (foyer)Ned. Chr. Reis Ver. Jaarverg. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zi'.ting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Wijkgebouw „De Goede Herder" (Oude Vest 13): Gesprekskring „De Schakel". Spr. dhr. L. Schipper over „Het onderscheid tussen Vrijzinnigen en Orthodoxen". 8 uur n.m. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshuizer- wijk. 7.30-10 uur n.m. Café Aniba: Ned. Bond van oud strijders en dragers van het Mobilisa- tiekruis. Prijsschieten. 8 uur n.m. Geref. Jeugdhuis (Breestr. 19): Kon. Ned. Mij. Tuinbouw der Vegt-Daanje, Jan Sobels over „De overerfbare effecten an straling". 12.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal: K.R.O. One man how van Fons Jansen: „De lachende erk". 8 uur n.m. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Geref. Kerk Oude Vest: muziekavond Chr. Lyceum. 8 Hogewoerd 175: Dienstvergade kleuterschool „De Boterbloem". lm latie hoofdleidster. 8 uur n. Stadsgehoorzaal: K. en O. Resii tie-orkest o.l.v. Willem van Otte Solisten Tila en John Montéa. 8 VRIJDAG Gerecht 10: K. en O.-cursus J men en planten ln kamer en op kon", o.l.v. C Kriest. 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Cl tengem. „Ecclesia". 8 uur nx~ Stadsgehoorzaal (kleine zas vergadering Ned. Ver. van Hüisïi wen. 2.30 uur n.m. Zoeterwoude (H. Rijndijk Aanvang K. en O.-cursus pottenba! o.l.v. G. Zaalberg. 8 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: „Good Neighbour Sam". 1 Dag. 2.30, 7 en 9.15. uur; zond. 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Murlel". 18 Jr. Dag. 2.5 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 9.15 uur. Lido: „Erotiek". 18 Jr. Dag. 2.30, 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en Camera: „De dood slaat drie maal 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; s 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. terugkeer van Marcïnello". A.l, TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen: Tentoonstelling lommei, S. v. d. Kruit, H. van n K. van de Water. Dag. 2-5 el De Lakenhal: Dag. 10-4 (Pesthuislaan) 10-17 Oudheden: Di Steenstraat 1) dags 13-17 uur Rijksmuseum lljks 10-5 uur; zon-» 1-5 Rijksmuseum voor de der natuurwetenschappen Avond- en nachtdienst der apotliel Geopend voor spoedeisende gevall ootheek Tot Hulp der Menschb Hooigracht 48, tel. 21060. De die ir.rgenomen door Apotheek Tot phheid. De Oegstgeestse 1 Apotheek Voorschoten geopend. ZONDAGSDIENST DER HUISARTS Voor spoedgevallen zijn igmiddag 2 uur tot maandagmorj uur bereid waar te nemen de ren Mastenbroek. Houtlaan 27, 53156: Van Leeuwen, Haagweg 60, Oc509; Brand. Zocherstr. 1. tel. 26 ïgezaal. Witte Singel 30. tel. 2' De Jong, Hoge Rijndijk 15, Te Oegstgeest dokter Held, tel. 523!

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2