Tiener wereld: klatergoud „OVERAL MORELE SLIJTAGE" West Ned. Symphonie Orkest onder Swaap Q Er is volop talent zegt Bep Ogterop Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 6 februari 1965 Derde blad no. 31485 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. vandaag J1 Dr> beroemdheden van de platen zijn geen vakmensen V* (Van onze rtv-medewerkster) „Ik krijg aanvragen genoeg, maar ik kan aan al die verzoeken 1 om zangles niet voldoen", vertelt zangpedagoge Bep Ogterop, de jy vrouw die al zoveel sterretjes en sterren aan een bruikbare stem heeft geholpen. Haar naam is langzamerhand een begrip geworden voor degene, die beroepshalve of uit liefhebberij te maken heeft met de lichte muze. Het aanbod van jongens en meisjes, die willen ,j leren zingen is echt groot genoeg. Maar zo op het eerste gezicht n1 kun je nooit zeggen of iemand wel of geen kansen heeft. Sommigen K lijken talent te hebben, maar gaan ten onder aan een gebrek aan intelligentie. If „Ik neem dan ook eerst proeven, en dan vallen er al gauw genoeg een heleboel af. Anderen vallen af iil door alle mogelijke verdrietige of lastige omstandigheden: ze wonen slecht en kunnen niet studeren of gezondheid is niet goed. Alleen Aro.de doorzetters komen er en dat zijn naAe persoonlijkheden, die later iets bereiken op de planken. En de echte 'langblyvers dit dan in tegenstel ling tot de eendagvliegjes dat zijn die bij een orkest terechtkomen. /ju/. Een dirigent stelt nu eenmaal hoge eisen. Die beroemdheden van de pla ten, ach, dat zijn geen vakmensen, die hebben alles op één kaart. Wat 'ran weten ze van talen, van muziek- ,n> theorie, van het bladlezen, wat zijn ze zonder microfoon en foefjes. Die opmerking van Sjoukje Dijkstra on langs, die was me uit het hart ge- grepen". Sjoukje zei onlangs voor de tele visie dat ze geen enkele behoefte Ihad een grammofoonplaat te maken: j„In kan niet zingen. Stel je voor, dat je ergens komt en er is een plaat van je gemaakt en de mensen vra- ngen je dan: toe Sjoukje zing eens wat voor ons? Moet ik dan zeggen: dat gaat niet want ik heb geen ge- f luidstechnicus bij me?". t bi Mr. Geertsema: q Kabinetscrisis om X omroepbeleid moeilijk oplosbaar E(Van onze parlementaire redactie) ïieui Va. De liberale fractieleider in de x gjTweede Kamer, mr. Geertsema, heeft Dp de Gelderse landbouwdag van de V.VJD., die gisteren in Arnhem is ge- 1 eaihouden, als zijn mening uitgespro- n yken dat een eventuele kabinetscrisis meom het radio- en televisie beleid een vaaWeilijk oplosbare crisis zal worden. wer'Misschien is terzake van de omroep- Blyraagstukken een meerderheid denk- ^baar van de P.v.d.A, met de confes sionele partijen, zei hij, maar op so- eveIciaal-economisch terrein zal met de geen overeenstemming te ^bereiken zijn. In welke richting dan en^een oplossing zal moeten "-orden ge- valt niet te voorspellen, Mr. Geertsema sprak de hoop uit, het kabinet er in zal slagen voor gafde omroepproblemen een oplossing te k ^vinden. Mochten de verschillen in vooiopvatting niet te overbruggen zijn, acllldan zal dat reeds in het kabinet eerblijken en niet in de kamer. Iter ,b" Jury vocalisten- SS concours Den Bosch Wit De jury van het 12e internationaal vocalisten concours, dat van 6 t/m 11 september in Den Bosch wordt gehouden, bestaat uit: Manus Wil- lemsen (voorzitter) en de Nederlan- i'ders Tom Brand, Johannes den Har- tog en Felix de Nobel en de buiten landers Lode Devos (België), Roy Henderson (Engeland), Ilse Hollweg (Duitsland), Irma Kolassi (Frank- k), Maria Stader (Zwitserland) en Lawrence Winters (Ver. Staten). Memorandum over Omroepvraagstuk Het Nederlandse Cultureel Contact heeft bü de minister van O. K. en W. een memorandum over het om roepvraagstuk ingediend. j Daarin zegt het Contact o.m. dat nd'-het in zijn leiding een op democrati sche wijze en in een geest van ver bondenheid tot vorm gebracht repre- ggg sentatie van ruim een honderdtal nationale culturele organisaties van grote geestelijke verscheidenheid met enkele miljoenen cultureel actieve leden is en ongetwijfeld de aanwe zigheid en werkzaamheid vertegen woordigt van een cultureel criterium, dat een groeiproces naar innerlijke eenheid in ons land openbaart. Er zouden bij de uitbreiding der zend mogelijkheden concrete ontmoetings punten geschapen moeten worden, waar de cultureel gerichte omroep- )N instanties het gesprek binnen de na tionale cultuurkring op zodanig ni- veau situeren, dat de bewogenheid der geestelijke accenten tot haar X recht komt. Het Contact zegt tenslotte dat het een bijdrage zijnerzijds wil verlenen aan het doorbreken van een hegemo- ij nie van het getalscriterium in het _(L "rij 40! omroepbestel. Vol pubers Die platengeschiedenis? Klatergoud", zegt Bep Ogterop". De tienerwereld is een wereld op zichzelf. Een wereld vol pubers. Wy waren net zo in die leeftyd. Je dacht dat je alles was, je had ook je idolen en je had je eigen muziekrages. Vroeger hadden we de charleston, nu hebben we de twist en de gitaargroepen. Ik heb niets tegen tieners, integendeel. Ik werk graag met hen. Het is beter dat ze een fuifje hebben, dan dat ze kattekwaad uithalen. Laat hen maar beat en andere muziek maken. Maar laten we bedenken, dat het allemaal niets met echte muziek te maken heeft. Al dat tienergedoe is een puur gezelligheidsverschynsel. Sommigen, komen daar nooit achter, anderen gelukkig wel en die gaan dan meestal later de kleinkunst dienen". Maar vindt mevrouw Ogterop dan niet, dat de aandacht nu toch wel zeer nadrukkelijk op de tienermu- ziek en op de tienersterren valt?" Ja, dat ben ik met u eens. Dat komt omdat het hele gedoe business wordt. Een stel handige mensen maakt er misbruik van. Maar ook die mensen weten dat dit niets met kunst te maken heeft. Kunst ligt enige etages hoger. Wie de echte kunst, dus ook de kleinkunst wil dienen, heeft een opleiding nodig. Schreeuwen en huppelen kan je ook best zonder middelbaar onder wijs. Het enige nadeel van die gram mofoonplaten vind ik, dat de kin deren die een plaatje gemaakt heb ben .denken dat de wereld om hen draait. Maar goed .lacht ze vergoe lijkend, dat dachten we allemaal op die leeftijd". Volop talent Is er werkelijk zo weinig jong talent, als men hier en daar wel eens wanhopig uitroept. „Er is vol op talent", zegt Bep Ogterop met grote stelligheid. „Alleen er is geen talent, dat klaar is voor optreden. We hebben zoveel talent, dat we he lemaal geen gebruik behoeven te maken van die vaak middelmatige buitenlandse krachten, die met veel enthouisasme ons land worden binnengehaald. We moeten alleen nog even geduld hebben met onze eigen sterren". Men verwijt Bep Ogterop wel eens dat zij haar kritiek ongezouten uit. Wat vindt zij daar zelf van? „Hoor eens, nodeloos afbreken is natuurlijk uit den boze, maar eerlijke opbou wende kritiek is broodnodig, mensen denken al te vlug, dat zijn. Ik zou", verzucht Ogterop, „zowel de jongelui, die carrière in de lichte muze willen opbouwen, als de ouders jongelui een raad willen geven. Aan de ouders wil ik dit zet voor niet bonafide managers, die het land afschuimen (en dat zijn enige honderden) en die jongens meisjes een contract aanbieden. Laat u niet bedotten door dit soort lie den, die alleen speculeren op ij delheid al is het dan nog zo om te horen dat uw kind beroemd gaat worden". Een vak „En tegen de jongelui: al heb je van nature een leuke stem, zingen is een vak, en elk vak, ook dit vak, moet je leren. Laten de jongens en meisjes toch hun oor te luisteren leggen bij de ouderen in het vak. Mits die ouderen met hun tyd me gaan natuurlijk. Die mensen kennen het klappen van de zweep, zy heb ben ervaring. Laten ze die ervaring dan dankbaar aangrijpen". S.G.P.-er trekt van leer: Tegen moderne literatuur zonaanbiddersnaaktcultuur (Van onze correspondent) ,,Nee, nee, ik noem de titels van die boeken niet. De hande lingen van de Staten moeten geen pornografische lectuur wor den Dit zei gistermiddag het S.G.P.-Statenlid, de heer A. Vlasblom uit Delft tijdens de begrotingsbehandeling door Prov. Staten van Zuid-Holland over de moderneliterat uur. Hij trad daarmee in het voetspoor van senator Algra (Ail.), die al weer enige tijd geleden van leer trok tegen de moderne literatuur. De heer Vlas blom was zich daar wel van bewust, want hij herinnerde aan de opmer kingen van dit Eerste Kamerlid, die zoals hij zei „hier in het ge bouw van de Eerste Kamer tot een lachnummer werden". „Morele slijtage allerwegen" riep de heer Vlasblom uit. Zijn bezwaren richtten zich tegen een aantal pro vinciale subsidies voor culturele doel einden, zoals een subsidie van ruim vijf ton voor lectuurvoorziening. „Verwildering" De heer Vlasblom beperkte zich niet tot de moderne literatuur, die „geen fatsoenlijk mens durft te le zen". Overal zag hy het verval: „op de stranden met de zonaanbidders en de naaktcultuur, in de Kurzaal met relletjes veroorzaakt door langharige knapen en hysterische meisjes, in de kampementen, jeugdherbergen en re creatie-oorden." Ere - expositie Isaac Israels Ter «•'egenheid van de 100ste ge boortedag van Isaac Israels heeft de kantonrechter uit Den Haag, mr. C. B. Reinhold, gisteravond in het Frans Hals Museum in Haarlem een ten toonstelling geopend van tekeningen, aquarellen, pastels en grafieken van de kunstenaar. Mr. Reinhold heeft Isaac Israels ontmoet tijdens een bootreis naar In- en haalde een aantal herinne gen op van deze reis, het verblijf al daar en de omgang in latere jaren. De wetenschappelijke assistentie van het Haags Gemeentemuseum, mej. A. Wagner, gaf een levensschets van Isaac Israëls en de directeur van het Frans Hals Museum, de heer H. P. Baard, sprak zijn voldoening uit over het feit dat Isaac Israëls de gast is bij Frans Hals. Deze expositie betekent een eer bewijs aan Isaac Israëls, aldus spreker. De tentoonstelling zal ge opend blijven tot 5 april. Amsterdam verliest weer een theater Wim Sonneveld, die op het ogen blik in het Centraal-Theater in Amsterdam een serie voorstellingen geeft, zal de laatste bespeler van dit theater zijn. Na de voorstellingen van „Een avond met Wim Sonne veld", waarvan de laatste op 28 februari wordt gegeven, zijn geen contracten met andere gezelschappen meer gesloten. De Amsterdamsche Bank, eigenaresse van het theater, heeft n.l. de directeur per 1 maart de huur opgezegd. De A.B. zal het theater binnen afzienbare tijd laten afbreken. Er zal op die plaats een nieuw gebouw voor de bank komen. Somber gestemd was dit Statenlid ook over alles wat op de voetbalvel den gebeurt, „een complete verwil dering", zei hij kort en bondig, „aan slagen op spelers en scheidsrechters." Zo mogelijk nog erger vond de heer Vlasblom het dat dit allemaal op zondag gebeurt. Overeenstemming over de C.A.0. bloembollenbedrijf Partyen bij de CAO voor het bloembollenbedrijf hebben in het kader van het zgn. loonakkoord voor 1965 van de Stichting van de Arbeid algehele overeenstemming bereikt over een nieuwe CAO. Naast een verwerking van de jeugdloonpercentages werd overeen gekomen, de lonen met gemiddeld 4,25 procent te verhogen. Behalve over deze eigenlijke loonsverhoging werd overeenstemming bereikt over het aanbrengen van enkele verbete ringen in het secundaire vlak, waar onder, zoals reeds eerder werd mee gedeeld, de instelling van een zgn. sociaal fonds. „Van tevoren is al uitgemaakt dat een ieder die tegen deze ontwikke ling is, öf een pui-item öf een huiche laar is", aldus de heer Vlasblom, „maar het kan mij niet deren Toch kwam in zijn betoog een waarderend woord naar voren. Maar dat was dan ook voor de raad Staphorst, die aan de openbare lees zaal een subsidie heeft onthouden. „Tellen is veel belangrijker dan spellen" De zesentwintig leerling-crou piers van de befaamde roulette in Monte Carlo hebben korte tijd gestaakt, omdat een drietal leerlingen werd afgewezen, daar zij bij het eindexamen voor ci pier te veel fouten in een dictee hadden gemaakt. Een van de zeer boze, stakenle studenten zei: „De hoofdzaak voor een croupier is toch zeker, dat hij kan tellen dat is heel wat be langrijker dan spellen". De eige naars weigerden aanvankelijk de drie leerlingen weer in dienst te nemen na hun slechte dictee, maar later kwamen zij op die be slissing terug. Alle leerlingen mochten weer netjes in de schoolbanken plaatsnemen. Concert in Voorhout In het Patronaatsgebouw, dat we natuurlijk helemaal val had den willen zien, is het Westnederlands Symfonie Orkest voor de tweede maal in Voorhout neergestreken. Het woord „neerstrij ken" typeert de opzet. Het W.N.S.O. is een ..rondbuurtend" or kest met de culturele opdracht: nieuwe zielen winnen en toegan kelijk maken voor de symfonische muziek, een niet uit te put ten bron van levende schoonheid. Kan een plaatselijk comité ter zake hier niet wat helpen? De orkestopstelling midden in de zaal tegen de langste wand met het publiek, gezellig er omheen, bleek niet onbevredigend in akoestisch opzicht. Ook al werd het aldus verkregen beeld te technisch en door gemis aan ruimtewerking niet in het beoogde klankperspectief gebracht. Beoorde ling op nuancering vervalt dusdoende. Voor de orkestrale discipline stond de 75-jarige dirigent Sam Swaap borg, al deden zich wel enkele af zwenkingen of verzwakkingen voor. Dit orkest is altijd van goeden huize als er diep verzadigd breeduit kan worden uitgezongen, zoals al dadelijk in de Sarabande (gevolgd door Giga en Badineriet van Corelli, in het schrijvend mijmerende Adagio voor Strijkers van de hedendaagse Ame rikaan Barber en in de langzame de len van Stamitz (klarinetconcert 10 in B), Benjamin Britten (Simple Sin- fony) en Mozart (Symphonie 29 in A). EEN „TIEPOLO" IN ISRAËL? Een Israëlische industrieel zal de volgende week naar Londen vliegen met een schilderij, dat 25 jaar in de familie is en dat wellicht een fortuin vertegen woordigt. Het schilderij, „Madonna met kind", is volgens kunstken ners te Jeruzalem vermoedelijk een werk van de Venetiaanse meester Giovanni Batista Tie- polo, die van 1692 tot 1769 leefde. Het is eigendom van Robert Gur, een industrieel te Beersheba. Zijn ouders namen het mee naar het Britse mandaatsgebied Palestina, toen zij in 1936 uit Wenen vluchtten. In de 25 jaar dat het werk in Je ruzalem in hun huis hing, is er wei nig aandacht aan geschonken. Ook Gur had er weinig aandacht voor sinds hij het drie jaar geleden mee naar Beersheba nam. Onlangs zijn echter berichten ver schenen, dat in de Egyptische am bassade in Londen acht schilderijen van Tiepolo zijn ontdekt; deze wer ken hebben een geschatte waarde van 200.000 pond sterling. Gur herinnerde zich, dat zyn moe der 'hem eens verteld had, dat een Weense kunstexpert de „Madonna" een werk van dezelfde kunstenaar had genoemd. Christie zal thans van het werk de waarde bepalen. Gur denkt erover het by deze firma in veiling te bren gen. Literaire Winston Churchill-prijs Cassells, de uitgevers van de werken van Sir Winston Chur chill, hebben bekend gemaakt dat zij de "Winston Spencer Churchill" literaire' onderschei ding instellen, die de grootste literaire prijs van Engeland zal zijn. De prijs 5000 pond zal om het jaar toegekend worden voor het beste werk over enig aspect van de geschiedenis van de Engels sprekende volkeren aan auteurs beneden de 35 jaar. De prijs dient om jonge histo rici aan te moedigen. kunst Altviolist De Boer schreef toneelstuk De toneelgroep Studio geeft vanaf 11 februari t.m. 5 maart een serie voorstellingen van het toneelstuk „Het gat" geschreven door Lode- wyk de Boer, altviolist by het Con certgebouw-Orkest in het Studio- theater „De brakke grond" in Am sterdam. Medespelenden zijn: Cocki Boon stra, Jules Hamel, Peter Oosthoek die ook de regie voert en Erik Plooyer. Het décor is ontworpen door Peter van Rooij. Lodewijk de Boer publiceerde enige verhalen en schreef voorts de eenakters „De kaalkop luistert", „Matrassen", „Esron", „De verhuizing" (5-akter), „Darts 1964" de tekst voor de opera „Labyrint' Peter Schat. Op de 28ste ver jaardag van de heer De Boer (11 februari) gaat de première van „Het NEDERLAND 1 VPRO 3.40 i 5.10 1 7.30 i 8.55 uur NTS-week journaal Sportactualiteit Reportage rugby-wedstrijd SchotlandWales Kinderprogramma Patrouillewagen 54, film NTS-journaal A Paris, Merel Laseur Laat je niet kisten, amusementsprogramma Zwerven en zien, documentaire Mensen kijken NTS-journaal NEDERLAND 2 VARA 8.00 uur NTS Nieuws in het kort 8.01 uur Arme Tony Fleming, film 8.50 uur Sportprogramma 9.30 uur Harm Wolf zingt 9.45 uur Achter het nieuws, actualiteiten. 7.30 uur 8.05 uur NEDERLAND 1 AVRO M 11.00 uur Misviering Leer om leer, kerkelyk programma NTS-journaal Sport in beeld g 8.30 uur Kijkt U ook vanavond?, amusementsprogr. 9.20 uur Florentijns treurspel, Ko van Dijk H 9.55 uur Kunstgrepen 10.25 uur NTS-journaal. 1 NEDERLAND 2 NTS Robinson Crusoë, voor de NTS-journaal Tom Ewell show De telefoon, film Festival, filmprogramma Sport in beeld. en gióteren Vrijdagavond De vrijdagavond krijgt van en kele omroepverenigingen nog niet die aandacht, die deze voor avond van het weekeinde ver dient. Vorige week had de NCRV alleen Stiefbeen en „Nou jy weer" als aantrekkelijke on derdelen. Gisteren kwam de KRO met „Duel" en nog wat kleiner handwerk, als men „Duel" althans tot het grotere werk wil rekenen. Alleen de VARA en de AVRO (de VPRO laten we nog even buiten be schouwing, voor deze omroep vereniging is elke, uitzenddag 'n feestdag) geven hun vrijdag avond de kleur die zij verdienen. Het moet toch mogelijk zijn dat de NCRV en de KRO hun vrij dagavonden ook een beetje op vijzelen. Interviews In „Brandpunt" gaf kardinaal Alfrink enkele oecumenische antwoorden op vragen over de r ooms-katholieke mening be treffende de kerkbouwactie „Antwoord '64", waarbij hij vastgesteld wilde zien, dat een samenwerking tussen protestan ten en rooms-katholieken, die wel is overwogen, slechts afge stuit was op praktische, c.q. technische, maar niet levenbe- schouwelijke bezwaren. Op Frits van der Poel's vraag of zijne eminentie bij voorkomende ge legenheden nog eens op het scherm zou willen komen, knikte de kardinaal vriendelijk van „ja" zonder ja te zeggen, zodat hij het waarschijnlijk van de omstandigheden zal laten af hangen. Op Nederland II besprak drs. Hogendijk in zijn welgevulde „Parlementaire spiegel" enige brandende problemen met de ee ministers Toxopeus en Witte- veen en de parlementariërs Van j§ Thiel, Vondeling en Schmelt- zer. Sensationele antwoorden EE werden niet gegeven, al deed het deugt te horen, dat ook de par- lementariërs zelf inzien, dat er het een en ander ten goede moeten worden veranderd. Een van de mankementen die Von- deling opsomde was, dat er te veel partijen en te veel doublu- j| res zijn bij de spreekbeurten, en ee hij pleitte dus voor minder par- ee tijen in de Kamers. Het zou ee daarom wel aardig geweest zijn ee als drs. Hogendijk ook een van die splinterpartijtjes had uitge- nodigd, om te vragen of ook daar de oplossing in dezelfde =3 richting wordt gezocht. Amusement Over „Duel" is weinig te zeg- f| gen. Lichtelijk geamuseerd heb- g ben we zitten kijken naar de tenuitvoerlegging van al die g domme opdracht jes, die de we- reld niet verder helpen, maar naar onze mening zou Tonny g het spel moeten leiden, geas- g sist eer d door Kees Schilperoort. f= Een kwestie van smaak mis- schien. „Varel et Baylly et Les 1 Chanteurs de Paris", onbeken- g| den voor ons, maar blijkens de |i berichten zeer bekend in VS en Frankrijk zelf, vormden een s aangename verrassing. Ze wa- ren met z'n achten, maar hand- g haafden naast „Les compag- nons de la chanson" toch een gj eigen stijl, die soms bijzonder g goed aansloeg (met name bij het gedicht), doch op andere g momenten toch weer een beetje g tegenviel. Desondanks een be- langwekkende kennismaking. g wmemm r iure 11 OBflnHnBni Sadvinders. 17.05 Jazz Corner. 17.50 tilitair comm. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 9.45 Geestelijk leven, Lichte ork.n 13.20 Carrousel, een progr. dat alle opgaat. 14.10 Noord-Hollands rnunarm. ork. en solisten: klass. en moderne muz. In de pauze: 14.48-14.58 De muzikanteske drang kon zich het meest laten gelden in Britten, muziek a.h.w. voor een strijkers- „kapel", waarin de „Sentimental sarabande" en het „playful pizzicato" dus zonder de strijkstokken, voor een groot contrast zorgen. In het Me nuet van Mozart's Symfonie hebben we de te verwachten speelse hoofs heids wel wat gemist, maar daar stonden de vitaliteit en de blijde aan pak van de hoekdelen weer vergoe dend tegenover. Solist in het klarinetconcert van Carl Stamitz was Maarten Smit, die veel eer inlegde met zyn vakkundige, vaardige en vloeiende vertolking. Swaap gaf naar zijn gewoonte waar deerbare toelichtingen. Hij heeft waarschijnlijk niet gemerkt, dat in het programma de jaartallen afge drukt stonden vrn Johann Stamitz, de vader van Carl. Walsork. 19.00 Bij nader inzien, forum. 19.35 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. uit Europa: Noorwegen. 20.45 Operamuz. 21.30 De i Barend Bargerbeer, hoorsp. bal. 23.00 Omroepork.: klass. derne muz. 23.55-24.00 Nws. Emmy Jochems overleden Schrijfster kinderboeken In een ziekenhuis in Den Haag is op 54-jarige leeftijd overleden de schrijfster Emmy Theodora Jochems —Tollenaar. Zij schreef kinderboe ken onder haar meisjesnaam en verhalen, die in dag- en weekbladen verschenen. In 1938 ging zij naar Indië. Toen de Japanse bezetter de vrouwen interneerde, heeft zij ge werkt in het groepje van Corry Vonk, dat illegaal voor ontspanning van de gevangenen zorgde. De laat ste jaren hield zij zich vooral bezig met het vertalen en herschrijven van uitgaven van de N.V. De Spaar- nestad. op kerkelijk en oecumenisch ter rein. 8.45 Inl. op de vroegdienst. 9.00 Vroegdienst. 9.45 Nws. p 12.45 Meded. of gram. 12.50 De drie Musketiers, licht progr. 13.10 Kln- sportberlchten. 18.40 Gesprek ln de pastorie. 19.00 Orgelconc.: oude en moderne muziek. 19.15 De vooruitgang der mensheid, le- zlr (1). 19.30 Samenzang van geeste lijke liederen. 20.00 Nws. 20.07 wekelijkse bespiegeling i 2.05 Wlssewassen. licht progr. 22.30 Nws. 22.40 Epi gram. 23.55-24.00 Nws. 1 belangstellenden, houden op zondag 31 Jan. 1965: 3.15 u Klnderdlenst; 4 uur ds. B. G. Mees ten Oever te Bussrum. VOOR MAANDAG 8 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Xlokkyken. klnderprogr. 8.00 Nws. 8.10 Klankjuwelen. 8.50 Ochtendgym. 9.00 De groenteman. 9.05 Moderne ork.- muz. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V. d. vrouw. 12.00 Licht lnstr. ens. en zangsollste. 18.20 Promenade-ork. rust, verzoekprogr. 20.45 Opinies over Volksliedjes. 21.35 Sylvia .10 Moderne kamermuz. 12.05 Licht instr. trio. 12.22 Voor "boer en tuinder. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant: radlo-snelbuf- fet. 13.30 Metropole ork. en solist: lich te muziek. 14.00 Lichte gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Moderne kamermuz. 15.00 Als de kat van huls is... (herh. van dond. 28 Jan. 11.). 15.30 Klass. ka mermuz. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Vo caal ens.: geestelijke liederen. 16.45 Mo- d. teenagers. 17.50 Overheldsvoor- de Afobaka-struwdam. Spreker: drs. P. door drs. D. P. van der Mei, lid Kamer Kunstbezit. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Musette-ens. 19.55 Op de man af. praatle. 20.00 Ope rettefragmenten. 20.40 Bijbelse zangen: jichte gram. 17.00 V. d. padvinders. De kerk. de bijbel 21.25 Klass strijkkwartet. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 19.30 Good old days (die goeie ouwe tijd), film Come dy Caper. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weer overzicht. 20.20 Politieke Partij A R. 20.30 Ned. Song- (belde keuringen 14 Jr). 22.30- het kort. NCRV: 20.01 Rendez-vous a Paris: varlétéprogr., 20.40 Micro - Meercellige organismen, wetenschap pelijk progr. NTS: 21 00 Geheime Brl-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5