ëwee anti-Amerikaanse Kannen van De Gaulle OVERDRACHT VAN HET ORGEL IN GER. TRIOMFATORKERK Duitse liariiigaauvoer belangrijk minder SCHUDEL's CITROEN LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 FEBRUARI 1965 ^variche voor Jalta20 jaar geleden Advertentie (Van onze Parijse correspondent) \ident De Gaulle heeft gisteren in zijn elfde persconferentie 3468$zijn verblijf in het Elysée twee voorstellen gedaan, die ken- ^gericht waren tegen de Amerikanen: /■r „grote vijf' Amerika, Engeland, Frankrijk, Sowjet- f I pd en Rood-China zouden in Genève moeten bijeen- oude1 om Verenigde Naties weer op het goede spoor te n htf! a' rankrijk wil het initiatief nemen voor een samenkomst van >lad. staten waaronder hij ook Nederland noemde ils doel de huidige goudwissel-standaard door een ander ■^air systeem te vervangen. De >,gold exchange standard" i in 1922 in de plaats van de vroegere gouden standaard om minerende positie van het Engelse pond en de Amerikaanse in de gehele wereld te bevestigen. rika heeft reeds negatief ge- rd. Amerikaanse officiële Ntoerders noemden het voorstel ep vijfmogendheden-conferen- j'feite onmogelijk" en presi- 'ohnson zei, dat de problemen I Verenigde Naties niet voort ij Xiuit het Handvest van die or- V\tie, maar het resultaat zal in het optreden van die lan- |e dit Handvest met voeten tre- foorts zei een woordvoerder »t Amerikaanse ministerie van jiën, dat terugkeer tot de gou- [andaard „volkomen in strijd de denkbeelden van de re en, die thans gezamenlijk na- rat er gedaan kan worden aan ering van het internationale lire stelsel". Ident De Gaulle hield zijn nferentie op de 20-ste Verjaar- m het overleg in Jalta aan de e Zee, waar Amerika, Enge- !n de Sowjet-Unie de wereld in Jzones verdeelden. Frankrijk i toen hoogstens een paar krui- meepikken. De Gaulle is die Lt.Jering zoals hij het opvatte 5>it te boven gekomen en nam orfcn revanche. de V.N. betreft betoogde de e president, dat de wereldor- .itie enige malen haar eigen -laljest had overschreden door zich igen in de binnenlandse ge- home" van de communisten overge- van onafhankelijke staten .Jjj 1(Kongo).. Bovendien beweegt de lene Vergadering zich te vaak tngit gereserveerde terrein van de heidsraad. l^e'de Tweede Kamer is gisteren osedig stelling genomen tegen het je streven om binnen het kader af|e E.E.G. een anit-Amerikaanse (talre politiek te voeren. Minis- pitteveen (Financiën) heeft van (billende zijden de waarschu- gekregen niet mee te doen aan "ranse monetaire „Force de e" en zich te verzetten tegen wijziging van het internatio- betalingssysteem buiten het in- ^tionale fonds om. ™el van christelijk-historische in socialistische en liberale zijde J bij dc behandeling van de be- \g gewezen op de ongerustheid 3 ontstaan ten gevolge van de "^e goudaankopen en het stre- ran president De Gaulle om los het I.M.F. een nieuwe interna- le rekeneenheid in te stellen die ïr»ond sterling en de Amerikaanse ir zou moeten verangen. C.H.- ligö voer der Schol ten zei de indruk acfebben. dat Nederland deze poli- steunt. Hij wees er op, dat dit ïtaire streven niet past in de bui- In pdse politiek van ons land en schijnlijk ook niet in de econo- he politiek, die er allerminst op »richt om Amerikaanse investe- -Jn in Europa en Nederland tegen aan. Hij stelde de minister de tnente vraag of het waar is dat jltfrussel hard wordt gewerkt aan munteenheid die de bestaande ielvaluta zal moeten vervangen. De Gaulle als jeesleider >en de generaal na vijf kwartier Itfcing al had opgebroken, gaf hij «luizend journalisten aan zijn voe- Bnog even een korte toegift. De EI?raal verklaarde, dat hij bij de be- ènis van de „grote Churchill" ty- een korte ontmoeting met pre- Wilson had ontdekt, dat Londen —Parijs door geen enkele berg wor- Europe i-erkelijk Leven NED. HERV. KERK troepen te Raamsdonkveer J. C. Jschijn te Ridderkerk te Ermelo J. J. P. v. Roon) (toez.) E. J. N. «enburg te Hellendoorn. Bedankt I Huizen (N>H.) (vac. G. Boer) P. fos te Sprang, l GEREF. KERKEN {roepen te Amsterdam (vac. dr. A. Luiks) G. Rang te Haarlem-Z. jalk K. J. Arwert, kand. te Am- Bam-Slotervaart te Anna Jacoba- ler Tj. Kuipers, kand. te Nijmegen Ite Achlum J. F. Sollie, laatstelijk *em. pred. te Nijega-Opeinde. Twee- nte» De Bilt (2e pred.pl.) H. M. *cksen te Rotterdam-Charlois en C. i Tlmmers te Amstelveen-Z. jREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) leroepen te Rozenburg Joh. Stra- Jg te Alkmaar-Broek op Langedljk vollenhove-Cadoelen L. W. G. Blok- ls te Zuidhorn. CIIR. GEREF. KERKEN beroepen te Ouderkerk a/d Amstel Heerma te Nunspeet te Vineland fttario, Canada) (Free Chr. Ref. urch) J. Overduin te Aldergrove (B. Canada) (voorheen te Almelo) te ihem J. Brons te Bunschoten GEREF. GEMEENTEN bada) A. Hofman te Zei»1 prschap te Paterson (USA), waarvan ltstgenoemde ls beroepen. Beroepen Westkapelle en te Scherpenlsse W <ge te Klaaswaal. Bedankt voor Har- axveld-Giessendam H. Ligtenberg te emirdum. I den gescheiden. Er is alleen een ka naal, dat bovendien overbrugd kan v orden, zo constateerde hij optimis tisch. De tegemoetkomendheid jegens En geland toonde het Franse staatshoofd eveneens tegenover West-Duitsland, toen hij een summier verslag uit bracht over zijn recente samenzijn met kanselier Erhard in Rambouillet. De Gaulle plengde zeker geen kroko dillentranen over het lot der twee Duitse helften, waarvan hij de oor zaak, in de vorm van een wereldoor log, die miljoenen doden had gekost en die door de Duitsers was uitgelokt, integendeel nog even nadrukkelijk onderstreepte. Niettemin was hij van oordeel, dat een groot volk toch niet eeuwig ver deeld kon blijven. Frankrijk is daar om bereid een conferentie bijeen te roepen, waarbij aUe Europese landen met uitsluiting dus van Amerika het probleem van de Duitse her eniging gouden kunnen bespreken. Dat dit resultaat van Rambouillet nu niet zo heel veel meer was dan een dode mus demonstreerde de generaal toen hij tot tweemaal toe opmerkte, dat met deze procedure zeker zeer lange tijd gemoeid zou zijn. Voor het Europa van de Zes had hij nog de boodschap dat de eenwording onmogelijk nog veel langer tot het economische domein beperkt kon blij ven, zodat de samenwerking ook tot de buitenlandse politiek en de defen sie zou moeten worden uitgebreid. Men kan dus in het algemeen wel zeggen, dat De Gaulle gisteren een nieuwe stap heeft gezet om zich voor het oog van de wereld als de leider van Europa waarbij misschien ook Engeland kan worden begrepen te presenteren. Zonder een sarcastische of agressieve toon aan te slaan heeft de generaal de leuze „Yankees, go Reacties In Londen ls er de nadruk op gelegd, dat een volledige terugkeer naar de gouden standaard onmoge lijk is, omdat er niet genoeg goud is. Dit zou alleen gedaan kunnen wor den door een algemene verhoging van de goudprijs, waarvan de twee be langrijkste goudproducerende landen, de Sowjet-Unie en de Unie van Zuid- Afrika, het meest zouden profiteren en ook natuurlijk de bezitters van goudaandelen. In Londen wordt aan genomen, dat de EEG-landen bereid zijn over de Gaulle's plan te beraad slagen. De vrees bestaat dat het denkbeeld vooral besmettelijk zal werken op de Westduitse Bondsrepu bliek, welke over een zeer grote hoe veelheid dollars beschikt en waar schijnlijk tot de eersten zal gaan be horen van hen, die proberen zich aan het hoofd te dringen van de lange rij gegadigden voor goud. De Gaulle's opmerkingen hebben in Bonn in het algemeen een be vredigende indruk gemaakt. Een re geringswoordvoerder ging zelfs zover, dat hij de Franse president dank zeg de voor de grote plaats die hij het Duitse vraagstuk had ingeruimd. Bij zonder gelukkig is men er in Bonn mee, dat De Gaulle geen verwijten aan het adres van de Duitsers richt te. De Franse president sprak zelfs zijn genoegdoening uit over het re cente gesprek met bondskanselier Er- hard in Rambouillet. De woordvoerder van de sociaal democraten, de enige oppositiepartij van de Bondsrepubliek, verklaarde verbaasd te zijn dat De Gaulle de Duitse kwestie als een zaak be schouwt, die alleen binnen het Euro pese gebied kan worden opgelost. De woordvoerder zag hierin een tegen spraak met de bemoeiingen van de Bondsregering om de Grote Vier aan hun verantwoordelijkheid voor Duits land te herinneren. Tjjdens zijn persconferentie droeg de Franse president een marineblauw pak, een wit overhemd en een don kerblauwe das. Hy scheen in een goe de vorm en zelfs in een goed humeur te zyn hetgeen bleek uit zijn ant woord aan een journalist die hem vroeg hoe hy zich voelde. De presi dent glimlachte flauwtjes alsof hij zich bewust was van de vele geruch ten over zijn gezondheid en ant woordde: „Ik zal die vraag nu meteen beant woorden. Ik maak het niet al te slecht, maar weest u gerust, eens zal ik sterven". De volle zaal barstte hierop in lachen uit. RED BAND ROOSENDAAL Verticaal stijgend transporttoestel Een experimenteel transportvlieg tuig dat verticaal kan stijgen en landen heeft gisteren in Dallas een geslaagde proefvlucht gemaakt De CX142AD kan met een snel heid van 700 km/uur 32 personen of 3.600 kg vracht vervoeren. Voor het opstijgen worden de vleugels en motoren in opwaartse richting en op de gewenste hoogte weer in de nor male stand gebracht. Aan de ontwikkeling van vijf van deze machines is meer dan 350 mil joen gulden uitgegeven. Federaal tribunaal i „Negers moeten sneller worden ingeschreven" Het federale tribunaal van Mo bile in de Amerikaanse staat Sel- ma, waar talrijke demonstraties van negers zijn gehouden, gelast de in schrijving van stemgerechtigden te bespoedigen, waardoor een groter aantal negers sneller tot de kies gerechtigden zal kunnen behoren. Bovendien moet de vragenlijst waar mee de rijpheid van de kandidaten beproefd wordt, vervallen. Deze was voor negers opzettelijk te moeilijk gemaakt om hun regis tratie te verhnderen. De meerder heid van de neger kandidaten kon daardoor worden afgewezen. De rechtbank zal voorts iemand aan wijzen die zich met de registratie zal belasten, indien voor eind-juli niet alle voor 1 juli ingediende aan vragen van negers afgehandeld. Intussen zijn tot dusver in Selma en het naburige Marion ongeveer 3000 betogers tegen de rassenschei ding gearresteerd. De acties van de negers begonnen 17 dagen geleden. In Selma was het gisteren rustig, maar in Marion werden nog demonstra ties gehouden en arrestaties verricht. Ds. King, die de acties leidt, maar thans wegens deelneming aan de be togingen in de gevangenis zit, heeft via een andere negerpredikant de negers opgeroepen tot een bestand om de bereikte resultaten te conso lideren. HARMONIE HAZERSWOUDE IN STIJGENDE LIJN Veel optimistische geluiden Voor de verrichtingen van de Hazerswoudse Fanfare bestond gisteren in het Kleine hervormde verenigingsgebouw grote belangstelling, zo zelfs, dat het gehele programma hedenavond herhaald moet worden. Ook van ge meentewege ls men gelukkig met dit opbloeiende orkest. Dank zjj een lening kon men een geheel nieuw instrumentarium in de lage stemming aanschaf fen. Dr. H. Broeksma aanvaardde het erevoorzitterschap en direct na deze uitvoering komt een aantal nieuwe instrumentalisten de gelederen ver sterken. Dit zijn dus voor deze tijd verheugend optimistische geluiden; men zou ten aanzien van de gespeelde werken deze zelfde woorden kunnen ge bruiken. Na het gebruikelijk openingskoraal was het orkest met de mars van Sousa: „The f airets of the fair" in zijn element. Ook In later gespeelde marsen kon men eenzelfde bedre venheid en toonvastheid opmerken. 'Het orkest heeft met een vorig jaar behaalde eerste prijs bewezen goed. mee te kunnen in de eerste afdeling. Blijkens het programma richt men nu zijn blikken reeds ho ger. „A ristic Holiday" van Rimmer en Boedijns Harp of Wales" zijn werken die in de ere-afdeling aan Advertentie DUBBEl GESTOOKTE N.V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Plechtigheid in Katwijk Het orgelbezit is nogmaals op een gelukkige wijze verruimd: in de Katwijkse Geref. Triumfatorkerk (t.o. het Raadhuis) brak eerst gisteren de dag aan voor ingebruikneming van het kerkorgel. Wie daar te spreken hadden, deden dit sober, zodat het ten slotte toch het orgel kon zijn, dat het dominerende woord sprak. 3. Pijlman verwelkomde met name de vertegenwoordiger van de orgelbouwersfirma L. Verschueren het Limburgse Heijthuysen, architect Team Bier van Boskoop alsmede ontwerper van orgelkas en -front, en de Wassenaarse adviseur organist Gerard Akkerhuis. Hierna verschafte de heer Ver schueren korte toelichtingen op de dispositie-groeperingen, de aantallen pijpen, de mechanische windover- brenging, de verkozen harmonischer klankbundelingen door samentrek king in ondiepe klankkassen, de rol van de tinlegering in de samenstel ling van het metaal voor de pijpen. Tenslotte werd het orgel officieel overgedragen en namens de gemeen te aanvaard door de praeses van de Akkerhuls, als eerste bespeler, had het pleit voor de kwabbelten van het opgeleverde werk al dadelijk gewon nen na de zo favoriete en fris ge- contrapunteerde Variaties van Swee- linck op het liedje „Est ce Mars?" Allerduidelijkst tekende zich het totale lijnenbeeld af in het verruk kelijke oompositie-spel van de gege vens. De timbres spraken een taal van onderlinge kleurverbondenheid, zonder dat het tot ineenvloeiing komt. Na Sweelinck vertolkte Akkerhuis een koraaltrio van Bach, een Con certo in b van Bach's neef Walther (zeer illustrerend voor de registratie- mogelijkheden), een koraalvoorspel van Flor Peetere en koraalvariaties van Jakob Bijster. Dat dit orgel wint aan aansprekend of toesprekend vermogen, zodra vir tuose brokken of een plenum aan bod komen, kan verband houden met de helaas wat droge akoestiek. Er is geen spoortje van nagalm, het luiste rende oor moet zich naar de klank bron toewenden, de klank golft niet om de luisteraar heen. Ook de eigen organist. Jan Wel- metrs, heeft een proeve van gedegen vakmansohap mogen afleggen, en wel in Purcell's Trumpet Tune, in Variaties van Pachelbel en in het architectonische waagstuk dier Passa- caglia met fuga ine van Bach. Door de keuze van dit laatste werk werden we een gemis gewaar: er is geen volledig prestantenkoor aanwezig. Daartegenover kan echter geconsta teerd worden, dat het grootste deel van de orgelliteratuur in deze Trium fatorkerk z'n weg gebaand vindt. Vanzelfsprekend is er ook samen zang geweest, waarin het instrument getoond heeft, z'n begeleidingstaak als melodie-geleider opperbest te verstaan. V. de muzikanten de gelegenheid bie den hun technisch en muzikaal kun nen te testen. Men slaagde reeds nu ben dele. Er moet natuurlijk wel wat bijgeschaafd worden wil men zich hiermee op een concours pre senteren- Vergeleken bij vorige concerten is de orkestklank gaver geworden. Wat men zou kunnen noemen de onder klank in het orkest is voorshands nog het sterkste punt Ook de wel dra te verwachten uitbreiding van de hogere instrumentengroep zal hierin verbetering brengen. Behalve marsen bevatte het pro gramma stukken van andere aard, zoals een Napolitaanse serenade en werken met een sterk programmati sche inslag als Fêtes religieuse van Al tink. Hierin waren aanvankelijk nog wat kleine tekortkomingen in de zuiverheid. Beweeglijke passages slaagden beter. Een fris stuk is stel lig de mars van Adr. Bosch Sr. „Li- metree Avenue" spreekt deze tijd aan door het gesyncopeerde ritme en klankbeeld dat vergelijkingen op roept met andere werken in dit gen re, die van recente datum zUn. Onder leiding van de heer Bos veld zjjn dus goede resultaten be reikt in slechts enkele jaren. Als nu de heer Raaphorst ook nog maar wat versterking mag krijgen voor zyn kleine maar geestdriftige drumband. Wat ze nu echter boden met slechts zeven „man" was het aanhoren al leszins waard. Twee marsen werden correct geslagen; de fanfares klon ken heel goed. Jammer, dat het ach ter in de zaal niet stil was. Eigen lijk net zomin als bij vorige gelegen heden. Hieraan moge men zijn aan dacht eens geven. Na de pauze speel de tot ieders genoegen de Voorscho- tense Toneelgroep een komisch stuk van Blaazer, getiteld: „Een huis vol verrassingen". Het zoute haringseizoen van de Duitse loggervisserij van de Wezer, Eems en Elbe is geëindigd. De laat ste logger keerde eind december te rug. De voorraden haring liggen in de vier thuishavens Emden, Bremen- Vegesack, Leer en Gliickstadt opge slagen. Gedurende het seizoen van eind mei t/m eind december '64 waren 43 loggers uitsluitend met de vleebvisse- rij bezig. Het aanital, dat ook nog de haring treilervisserij uitoefende be droeg 24. Deze voerden veel verse ha ring en verse vis aan. In 1964 was de haringaanvoer (ge zouten) aanmerkelijk minder dan in 1963. Zo werden in 1964 slechts 263 gezouten haring-reizen gemaakt te gen 450 in 1963. De aanvoer van zoute haring be droeg vorig jaar totaal 317.529 kan tjes tegen 486.759 ka. in 1963. De aanvoer was dus 169.230 kantjes min der dan het voorgaande jaar. Met opzet hebben in 1964 minder sche pen aan de visserij deelgenomen, om dat de teelt 1963 eindigde met een groot overschot. Evenals bij oma viel de haring groot van stuk .want stukstallen van 450 tot 500 per vat van 100 kg en 500 tot 600 vormden de hoof daan voer. Doch deze haring vindt in Duitsland een goede aftrek. Per plaats waren de har ingaan voe ren als volgt: Bremen-Vegesack 125.768 kantjes, Emden 92.961 ka.. Leer 55.341 ka. en Glüokstadt 43.459 kantjes. Gedurende de zomermaanden heb ben verschillende Duitse haringtreil- loggers in span gevist en met succes. Hierbij vormden 2 schepen één span. Ook werden proeven genomen waar bij één schip met een zweef net viste. Thans worden verscheidene mo derne loggers uitgerust voor de vangst op verse haring aan de Z.-W - kust van Noorwegen en bij het Ska- gerak. Volgens de biologen bevinden zich in deze omgeving in de eerste maanden van het jaar grote voorra den haring. De voornaamste afnemer van deze verse haring is de Duitse conservenindustrie. Van mei af wor den deze schepen weer uitgerust voor de zoute haringvisserij. Het verbruik aan gezouten haring in West-Duitsland bedraagt tegen woordig ruim 400.000 vaten. Het hoofdverbruik ligt aan de kustprovin cies, West falen, Rijnland en Berlijn. Er heeft ook nog export van dit ar tikel plaats o.a. naar de Oostzone van Berlijn, naar diverse landen van Oost-Europa, Israël en België. De im port uit Nederland bedraagt gemid deld 100.000 vaten, hoofdzakelijk maatjes- en zomerharing van zeer goede kwaliteit, want die ls zeer ge liefd in Duitsland. De eerste officiële foto van prinses Stephaniede jongste dochter van het prinselijk paar van Monaco, in de armen van haar moeder prinses Gracia. De heer R. van der Mark uit Klundert is benoemd tot onderwijzer aan de chr. u.l.o.-school aan de Schoolstraat in Boskoop. Van het Haring- en Visfront Twaalf mijtszone voor Ierland Een wetsontwerp voor de invoering van een 1 -mijlsvisserijzone voor Ier land wordt momenteel uitgewerkt en zal spoedig aan het parlement wor den voorgelegd. Indien dit werkelijk doorgang zou vinden is het voor de buitenlandse vissers (w.o. de Neder landse) niet meer mogelijk de vis serij aldaar uit te oefenen. Aanvoer In IJmuiden losten 27 vaartuigen 4960 kisten vis waarvan 630 kisten schelvis, 210 kisten wijting, 780 kisten gul en kabeljauw, 650 kisten kool vis, 1000 kisten spanharing, 380 kisten makreel, 1050 kisten schol, 15 kisten tarbot, 145 kisten diversen, 1350 stuks stijve kabeljauw en 5000 kilo tong. Voor de vrijdagmarkt stonden onder meer genoteerd de VL 14 Margaretha met 800 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw en de WR 57 Johanna Cornelia met 200 kisten. Schraal In de Noord was de visserij met trekken van vijf manden hoops zeer schraal. Ook de loggere en kotters tussen 54 en 55 N.B. konden niet op dreef komen. De tong liet in deze omgeving in teleurstellende mate verstek gaan. Men moest het voor namelijk hebben van de schol. UMUEDEN. 5 febr. Prijzen per kg: heilbot 4.20-3.90, gr. tong 6.22-6 11. grm. tong 6.46-6.12, kim. tong 7.12- 6.31, kl. tong 1 9.05-8.18, ld. 2 8.65- 8.22. tarbot 1 5.30-4.70. zalm 4.70. Per 50 kg: tarbot 2 186. ld. 3 174-164. ld. 4 164-160. gr. schol 29-20, grm. schol 27-21. kim. schol 29-21. kl. schol 1 33- 25. ld. 2 37-21. schar 30-17, bot 5-4.80, v. haring 28-16 40. makreel 24.40-19.60, kl. schelvis 2 50-30, wijting 31-13, gr. gul 36-32, mld. gul 32-30. kl. gul 22- 15, kl. leng 18, ham 162, lommen 15. kl. koolvls zw. 26-15. Per 125 kg: gr. kabeljauw 162-76, gr. koolvls zw. 76-56, gr. leng 66. Totaal-aanvoer 5200 kisten. Besommingen: KW 212-11.080, 64- 6220. 174-8580, 116-5840. 90-5920, 100- 1080. 75-8900. VL 84-12.270. 112-18200, 61-1300. SCKEVENTNGEN5 febr. Heden morgen varen aan de markt de trell- loggers SCH 118 met f 5000, 339 met f3375 en 41 kuist- en span vissers met tezamen f80.485 aan verse vis en/of verse haring. Notering per 50 kg: verse haring f 19-21. Verwachte aanvoer voor morgen van de kust ongeveer 15 kuat- spanvlssers. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 febr. Kaasmarkt: aan gevoerd 2 partijen Goudse kaas. No teringen: Goudse kaas le kwal. tot f 3.08. Handel goed. LEIDEN. 5 febr. Veermarkt: aan voer melkkoeien 55. vette koelen 210. vare koeien 30, pinken 12. vette kalve ren 38, nuchtere kalveren 38. vette schapen 50. vette lamm. 1222, varkens (zeugen) 34, schrammen 146, biggen 603 stuks. Prijzen: melkkoeien f 1100-1500 per stuk, vette koieen f 3.10-4.20 per kg schoon gew., vare koelen f 725-1250 p. stuk. pinken f 475-600 ld., vette kalve ren f 3.60-4.10 per kg levend gewicht, nuchtere kalveren f 1 00-1.35 ld., vette schapen f 95-140 p. 6t., vette lamme ren f 110-170 ld., varkens (zeugen) f 350-475 ld., schrammen f 95-110 ld., biggen f58-66 ld. Handel: melkkoeien rustig, vette koelen redelijk, vare koeten matig, pin ken kalm. vette kalveren rustig, nuch tere kalveren traag, vette schapen vlug. vette lamm. ld., varkens (zeugen) goed. schrammen ld., biggen ld. ROELOF ARENDS VEEN, 4 febr. Irissen 1.60-2.05, Fresia Golden Yellow 80-1.70, Blauwe Druifjes 21-58, Narcis sen Earlv Glorie 72-94, Carlton 78-98, King Al/red 83-95, Buxton 60-76, Pio nier 68-85. Fortuna 73-90, 1'Innocence 70-80, Tulpen Emmv Peeck 1.10-125, Blenda 1.16-180, Early Queen 90-1.10, Piquant» 120-185, Roland 1.10-140. v. d. Eerden 1.15-1.50, White SaU 1 05- 1.40, Br. Star 60-80, Apeldoorn 146- 1.90, Lustige Wltwe 1.10-1.35, Win ter- gold 1.00-1.35, Roze Copland 1.20-1.65. Edith Eddy 1.10-120, Golden Harvest 1.10-125, Krelage 1.00-1.25. Zenober 1.05-1.25, Paul Richter 1.10-1.35. Carl ton 120-1.55. Bellona 1.25-1.35. Pax White 1.10-1.35, Preludium 1.10-1.30 p. bos. Am. Anjers 17-34, Hyacinten 21- 29. Forsythia 16-43 p. st. KATWIJK AAN DEN RLJN, 4 febr. 6.20, B-extra 5.70-6.20. BI 4.50-6.10. B2 1.60-2.60, Cl 1.90-3. C2 1.60-2.50, breek- peen per kist 120-1.30, witlof 37. groe- nekool 17, rodekool 8-9. boerenkool 10. knolselderle per 100 st. 8-17, selderie per 100 bos 11-12. Aanvoer waspeen 180.000 kg. RIJNSBURG, 4 febr. Tulpen: Cop land 160-180, Golden Harvest 160-170. Karei Doorman 180-200. Apeldoorn 200- 240. Krelage 130-140. Superba 140-150, Hlllegarde 110-120. Overdale 120-130. Winter Gold 140-150, Edith Eddy 140. Bellona 170, v. d. Eerden 140.150. Nar cissen Carlton 85-95, Insurpassible 130- 140, Golden Harvest 110-120, Irissen: Wedgewood 240-260 alles per bos. AALSMEER. 4 febr. Fresia 125- 220, Cyclamenbloemen 125-180, Iris 150-240'per bos. Euphorbia 50-05, Calla 40-80, Amaryllis 40-65 per tak. Anjers: rood 36-51, roze 28-43. wit 25-35. Ar thur 26-37, Rozen: Roselandla 45-85, Parel v. Aalsmeer 90-135, Geh. Du la- berg 100-140, Baccarat 110-220, Carol 45-85, Garnet 40-75. Pink Sensation 80- 120, Super Star 150-200. Evenals vorige Jaren zal de r.-k. Instuif „Jong Boskoop" weer een car navalsfeest vieren in het r.-k. vereni gingsgebouw aan de Rozenlaan. De datum is bepaald op vrijdag 26 fe bruari. Het feest zal worden geopend met een mars door de gemeente van de Sint-Joris Drumband- De Westduitse bondskanse lier Erhard vierde gisteren zijn 68ste verjaardag. Zijn voorgan ger Adenauer kwam het echt paar Erhard gelukwensen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13