Proces tegen Westduitse advocaat vol sensatie Caravan-R.A.I. trekt duizenden kopers Vuurwerk Geen duizend gulden wel een worstje Werkgever moet aan de vakbonden betalen MET EEN ENKEL WOORD p- LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 2 FEBRUARI 1965 PSYCHIATER MOEST VOOR RECHTER „STA H LH ELM -VERLEDEN" ERKENNEN (Van onze correspondent in Bonn) Het onder grote belangstelling in München begonnen proces tegen dr. Günter Weigand, een man die zich advocaat voor kleine luiden noemt, is onverwacht voor zeker een half jaar verdaagd. Het heeft maar een paar dagen geduurd, maar de verrassingen waren niet van de lucht. Dr. Weigand moet zich verdedigen tegen een aanklacht, waarin hem ondermeer belediging en verzet tegen het gezag ten laste wordt gelegd. derzoek destijds zo slordig te werk gegaan, dat bepaalde, belangwekken de bijzonderheden niet meer achter haald kunnen worden. Luidruchtige actie De zaak begon in 1961 toen advocaat uit Munster, Blomet ge naamd, met een schotwond in het hoofd stervend in zijn slaapkamer werd aangetroffen. De officiële in stanties deden de zaak af met „zelf moord of „ongeluk", maar Weigand was van mening, dat Blomet door zün vrouw om het leven was bracht. Hij begon een luidruchtige actie, waarbij hij de notabelen justitie van een komplot beschuldig de. Bepaalde door Weigand beschul digde personen werden door hem aangeduid als „criminelen" en „recht- verkrachters". Nadat een aanklacht tegen hem was ingediend, ging hij op de vlucht. Vorig jaar arresteerde men hem in Berlijn en stopte hem op advies de Berlijnse hoogleraar en psychiater, dr. Selbach, in een krankzinnigen gesticht. Hij moest daar leven temid den van sexuele misdadigers en dere zware gevallen, hetgeen veel verzet bij het publiek opleverde. Vorige week werd het proces tegen Weigand geopend. Dr. Selbach klaarde nog eens dat hij de beklaagde niet toerekeningsvatbaar achtte, maar de verdediging had de hulp in geroepen van prof. De Boor, eer psychiater, die Weigand volledig toe rekeningsvatbaar heeft verklaard. Dramatisch Het proces kreeg een dramatische wending, toen Weigands verdediger dr. Selbach er niet alleen van schuldigde, dat hjj vooringenomen was, maar bovendien dat dr. Selbach een nazi-verleden na te wijzen „Het blUkt, dat dr. Selbach er nog altijd staats-autoritaire ideeën op houdt", aldus de verdediger. De klap kwam hard aan. Selbachs handen begonnen te trillen en hij repliceer de: „Om moeilijkheden te vermijden ben ik inderdaad bij de Stahlhelm gegaan. Ik zou er graag de aandacht op willen vestigen, dat het heel brave mensen waren 37 werden er door de NSDAP overgenomen". Hierdoor kwam het advies va Weigand veel beter gezinde prof. De Boor in een aanzienlijk gunstiger licht te verkeren. De rechters hebben nu besloten Weigand door nog twee hoogleraren te laten onderzoeken. Het resultaat van de procedure loopt voor hem het zij op de gevangenis hetzij op het krankzinnigengesticht uit. Het lijkt er op, dat Weigand het slachtoffer aan het worden is van onderlinge meningsverschillen tussen psychia ters, waaraan het individu al meer dan eens machteloos ten onder is ge gaan. Vast staat, dat het „sterfgeval- Blomet" wel nimmer meer zal worden ontrafeld. De Justitie is bij het CHURCHILL HAD ER GENOEG VAN Veldmaarschalk lord Alexander heeft gisteren in Londen de oprich ting van een Churchill-fonds de uitwisseling van geleerden bin nen het Britse Gemenebest VS bekendgemaakt. Op een perscon ferentie zei hjj, dat tijdens de „Churchill-maand" (van zondag 28 februari tot 28 maart) een cam pagne gevoerd zal worden om gel den voor dit doel bijeen te brengen. De Australische premier Sir Robert Menzies zei, dat het Australische comité hoop één miljoen pond bijeen te brengen. Lord Alexander zei dat van de eerste 150.000 pond van de ingeza melde gelden gestort zullen worden in het bouwfonds van het Churchill- college aan de universiteit van Cam bridge. Het voornaamste doel is ech ter de uitwisseling van geleerden (die „Churchill fellows" genoemd zullen worden) binnen de 20 lan den van het Gemenebest en de VS mogelijk te maken. Volgens de Evening Standard wa ren de laatste woorden van Sir Win ston Churchill, toen hjj negen da gen voor zjjn dood even tot bewust zijn kwam: „Ik heb er schoon ge noeg van". Het bericht verscheen gisteren in de rubriek „Dagboek var een Londe- naar", waarvan de schrijver meestal goed geïnformeerd is. Volgens het bericht was Churchill reeds op 11 januari ziek geworden ofschoon het eerste medische bulletin pas 15 januari verschenen was, nadat de ernst van de ziekte duidelijk gewor den was. „De gehele tijd is hij volkomen buiten bewustzijn geweest. Eén of twee maal scheen hij dicht bij be wustzijn te zijn en op vrijdag 15 januari, toen hij tamelijk onrustig was, opende hjj zijn ogen en zei tegen zijn schoonzoon, Christopher Soames, zonder evenwel blijk te ge ven van herkenning: „Ik heb er schoor genoeg van". Ofschoon hij nog negen dagen j leefde, zal de geschiedenis gen mee moeten nemei Churchills laatste woorden zijn ge weest". Moord op Polen Vier voormalige SS-ers staan sinds gisteren voor een rechtbank in Mannheim terecht op beschuldiging van moord op zestig Polen. Zij zou den hun slachtoffers op 24 en 27 ok tober 1939 in een bos ten zuiden van Danzig hebben doodgeschoten. De voornaamste beklaagde is de nu 63- Jarige Heinrich Mocek uit Duisburg die destijds als „S-S.-Standarten- führer" de terechtstellingen in op dracht van de inmiddels naar Argen tinië uitgeweken „SS-Oberführer", Von Alvensleben, zou hébben geleid. Hess Dr. Seidil, de advocaat van Rudolf Hess, heeft gisteren gezegd, te ho pen, dat tussen Oost en West over eenstemming zal worden bereikt om de vroegere plaatsvervanger van Hit- Ier uit de gevangenis in Spandau te ontslaan. Hij zei dat hij voor zijn 70-Jaar oude cliënt, die nu 24 Jaar gevangen zit, „spoedig als zich een geschikte gelegenheid voordoet" gratie zal vra gen. Seddl voegde hieraan toe dat een viermogendheden overeenkomst waarschijnlijk wordt zodra de twee ander» gevangenen van Spandau de vroegere minister van Munitie Speer en de vroegere leider van de Hitier jeugd, Von Schiraoh, het vol gend Jaar worden vrijgelaten. „Per slot van rekening zal men de duurste gevangenis ter wereld niet open houden voor één gevangene", aldus Seidil. Hess die op 10 mei 1941 naar En geland is gevlogen .met het idee om de vrede te herstellen", werd door het Neurenbergse tribunaal tot le venslang veroordeeld wegens samen zwering en medewerking aan een agressieve oorlog. (Van onze Amsterdamse correspondent) De „Caravan R.A.I. '65", de grote tentoonstelling van kampeerwagens in het R.A.I.-gebouw in Amsterdam, heeft de eerste 4 dagen ruim 27.000 bezoekers getrokken. Zondag was het de topdag met een bezoek van ruim 12.500 personen. In tegenstelling tot de autoten toonstellingen, waar tal van bezoe kers alleen maar komen om te kijken, zonder enig plan te hebben een auto te kopen, blijkt de caravan expositie toch voornamelijk mensen te trekken met min of meer directe koopplannen. Standhouders zijn over Zes man in arrest Diefstal van grote partijen paling (Van onze Haarlemse correspondent) Vijf chauffeurs van een paling- groothandel in Sparendam en een ex-werknemer van dit bedrijf, zijn door de 'Haarlemse politie in verze kering gesteld onder verdenking van diefstal van grote partijen paling. Deze zouden sinds eind mei van vo rig jaar zijn gepleegd. Het gaat om 7.000 pond paling ter waarde van 21.000 gulden en om 1500 pond ter waarde van 4500 gulden. Bij de pa linggroothandel, die zaken doet met Frankrijk, Polen en Spanje, was de laatste tijd argwaan ontstaan, om dat er tekorten over 1964 waren. Een 33-jarige vishandelaar, vroegere werknemer van de firma, is de ini tiatiefnemer geweest. Hij begon in 1963, toen hij nog bij de groothandel werkte van buitenlandse transporten kleine partijtjes paling mee naar huis te nemen en te roken. Hij gaf dan wat weg aan bijrijders. Later nam hij ontslag, maar de contacten met zijn ex-collega's chauffeurs ble- ;n gehandhaafd. Het onderzoek van de recherche is nagenoeg afgerond. De vijfvoudige Haagse ex-Neder landse kampioene rolschaatsen, Lies- be th Fiolet, heeft in de Amerikaanse plaats Bakersfield (Califomië) voor een fraaie prestatie gezorgd. Zij won een van de belangrijkste Amerikaanse wedstrijden, de strijd om de „gouden schaats", waaraan door 400 rolschaat- sters werd deelgenomen. het algemeen zeer tevreden over die belangstelling, die reeds tot vele verkoopcontracten heeft geleid. Ver wacht wordt, dat voor het einde van de tentoonstelling (zondag a.s.) de gehele Jaarproduktie van diverse merken zal zijn uitverkocht. De Caravan R.A.I. '65 was een experiment. Dit is namelijk de eerste maal, dat caravans op zo*n grote schaal worden geëxposeerd, zonder onderdeel te zijn van b.v. de „Hiswa/ Goed Kamp". De pessimisten hebben ongelijk gekregen, want nu reeds zijn er stemmen opgegaan van de tentoon stelling een Jaarlijkse traditie te maken. De afgelopen dagen heeft de caravan-tentoonstelling bezoek ge had van een groot aantal buiten landse deskundigen, o.a. de organi satoren van die Engelse caravan- exposities. De feestelijke wijze waar op de caravans In de R.A.I. zijn tentoongesteld wandelpaden en bloemen en planten, parkjes met fonteinen heeft de Britten doen besluiten ook hun tentoonstellingen in het vervolg te verfraaien, Toen personelsleden van de ge meentelijke reinigingsdienst in Steenwijk gisteren bezig waren vuilnis te storten op een stort plaats, zagen zij plotseling op de grond tot hun verbazing ver scheidene kleine brandjes ont staan. Zij slaagden er zonder moeite in de vlammen te doven, maar hun verbazing werd groter, toen één hunner een papier uit zijn zak haalde en ook dat in brand vloog. De verbazing groeide uit tot pure verbijstering toen de zelfde man zijn gummihand schoenen probeerde aan te trekken en ook deze prompt in vlammen opgingen. Hoewel niemand aan toverij ge loofde, waren de gemeentelijke functionarissen het er over eens dat een onderzoek hier op zijn plaats was. De politie werd ge waarschuwd en deze kon het mysterie spoedig tot klaarheid brengen. Een inwoner van Steenwijk moet in zijn vuilnis emmer chemicaliën hébben ge worpen, die de eigenschap heb ben te ontbranden als zij aan de buitenlucht worden blootge steld. BUIT OVERVAL SLECHTS TWEE TIENTJES (Van onze Groningse correspondent) „Wij hebben geen duizend gulden in huis, maar als je honger hebt kun je wel een worstje krijgen". Dat was vrijdagavond het antwoord van de heer J. Drijver, op de vraag van een gemaskerde overvaller, die de woning van de ongetrouwde broers Drijver, landbouwers in Bovenbuuren in Winschoten was binnengedron gen. De buit van de overval was niet meer dan twee tientjes, waar de 26- jarige overvaller uit Winschoten niet lang plezier van had. Zondagmiddag werd hy al gearresteerd. Uit de bajes Terwijl tussen 7 en 8 uur de beide broers de 63-jarige J. C. en de 57- jarige H. Dryver bezig waren met het bereiden van hun maaltyd, w toe ze een pan met worstjes op het vuur hadden staan, ging de huis kamerdeur heel zachtjes open. Een forse Jongeman, gemaskerd, en met DS. KING GAF DE VOORKEUR AAN DE CEL De bekende Amerikaanse neger leider dr. Martin Luther King Jr. is gisteren in Selma in de Ameri kaanse staat Alabama, tijdens protestmars in de campagne om bur gerrechten tezamen met 256 andere negers gearresteerd. Ds. King weiger de een borgstelling te storten. Voor de politierechter verklaarde hy de voor keur te geven aan de ceL De borgsom voor de Nobelpryswln- naar-1964 en de andere arrestanten die zich zullen moeten verantwoor den voor deelneming aan een tocht waarvoor geen vergunning verleend, werd vastgesteld op 200 dol lar per man. Tenzij hy de borgsom stort zal King in voorarrest biyven totdat zyn zaak op 15 febr. voorkomt. De maximumstraf voor de overtreding, waaraan King zich in Selma heeft schuldig gemaakt, is 180 dagen ge vangenisstraf en 100 dollar boete. Voordat hy naar de cel terugkeer de confereerde King met leden var zyn staf en deelde de pers vervolgens mee, dat hy de nacht in de cel doorbrengen (hetgeen, inderdaad Is geschied) en dat hy vandaag beslissen of hy zich tegen de stor ting van een borgsom zoo vrijkopen. Een van zyn naaste medewerkers, ds. Ralph Abemathy, werd met hem gearresteerd. Ook ds. Abernathy wei gerde de borgsom te voldoen. King werd gearresteerd toen hy een mars naar het gerechtshof van het district Dallas leidde, waar ande re negers opnieuw probeerden zich als kiezers te laten registreren. Mening van N.K.V.-blad (Van Het verschil tussen georganlseerden en ongeorganiseerden zou kunnen worden opgeheven, doordat de werk gever aan de organisaties, die zijn betrokken bU de c.a.o. een tegemoet koming in de kosten van het af sluiten geeft. Op deze wyze zal be reikt worden, dat de georganlseer den extra loon ontvangen zonder dat het voor de werkgever verschil uitmaakt of er georganlseerden of ongeorganiseerden in zUn dienst zyn" Dit schryft het heden verschenen orgaan van het Nederlands Katho liek Vakverband „Ruimzicht" „Een betere oplossing zou evenwel zyn", aldus het blad, „het afsluiten van een c.a.o. te bedingen dat aan de werknemers-partyen jaariyks een percentage van de loonsom wordt aan hun leden, die vallen een uitkering te verstrekken, bijvoorbeeld een keer per Jaar". „Het NK.V.-blad vindt het, dat het ook hoog tijd wordt, dat de dien sten die de vakbeweging in het al gemeen belang bewyst, wordt geho noreerd. Het werk bijvoorbeeld in de bestuurs- adviesorganen die niet alleen voor leden van de vakbewe ging werken, dient vergoed te den in de overeenstemming met de hoeveelheid tyd, die er in gaat zit ten. Ruimzicht verklaart met zich ech ter positief tegen een verplicht lid maatschap In welke vorm dan ook. Bovendien wil het de zelfstandig heid van de vakbeweging volledig handhaven. wyzlglng A.R.-statuut Het cen traal comité van de A.R. Party heeft besloten de kiesverenigingen enige voorstellen tot wijziging van het par- tijstatuut toe te zenden. Het betreft hier verbeteringen van de werkwijze Inzake de kandidaatstelling voor de Tweede Kamer en de vaststelling van program van actie. Het centraal .té is van mening dat de praktijk heeft uitgewezen, dat de thans gelden de procedures te omslachtig zijn. ad In tankgracht In Spykenlsse (teren de driejarige Caroline Gaar- en in een tankgracht gevallen en verdronken. Politie en brandweer heb ben het kind eerst tegen negen uur in de avond gevonden. BUITENLAND Tandartsen gaan staken De Na- onale bond van tandartsen heeft de 18.000 in Prankryk werkzame tand artsen opgeroepen op 18, 19 en 20 fe bruari te staken. De voornaamste klacht is dat tandartsen die patiënten behandelen voor de sociale verzekering minder ontvangen dan tandartsen die particuliere patiënten behandelen. t buitengewoon koud. De sourl en Kansas. Pompidou naar ..emier Georges 1 bruarl vertrekken voor het eerste genoe- zoek dat een Franse premier aan Pa- i dat dit kistan en India zal brengen. Pompidou °1 zal vergezeld worden door de minister Buitenlandse Zaken. Maurice Cou- de Murvllle. Represaille De Griekse regering heeft besloten dat de Air France vanaf 1 april in Athene geen passagiers meer ma c opnemen voor het Midden-Oosten en Afrika. Dit is klaarblijkelijk een re presaille voor de weigering van Air France om de Griekse maatschappij „Olympic Airways" zevenmaal per week landingsrechten in Parijs toe te staan voor een voorgestelde iyn Athene—New York. De Fransen hebben nu de Olym pic Airways verboden in Parijs passa giers op te nemen voor Londen. Beitz In Washington Berthold Beitz, de directeur-generaal van Krupp, is vandaag in Washington aangekomen waar hij morgen met vice-president Hubert H. Humphrey en de ondermi nister van Buitenlandse Zaken George Ball besprekingen zal voeren. Volgens de Westduitse ambassade is het een particulier bezoek. Beitz is bekend om de goede contacten, die hij met de Oosteuropese landen heeft, waar hy be schouwd wordt als een soort officieuze vertegenwoordiger van de Westduitse regering en speciaal van oud-kanselier Konrad Adenauer. De vorige maand "temming met Polen amenlijke rekening i en te exploiteren. Zaken* in*5de^Labcmr legering*]L^afge^ treden nadat hy by een tussentijdse als adviseur van een stichting welke 44 letters wil om het Engels te vergemakke- lljken. Gordon Walker heeft zich vroe ger in het Lagerhuis een voorstander getoond van dit alfabet. Dit alfabet is Ier Jaar bij wijze van ntal Britse scholen In gevoerd. Engeland De ardsen is vand officieel bezoek van vier dagen Londen begonnen, zyn besprekingen zullen beheerst worden door pogingen om Engeland ertoe te bewegen einde te maken aan de heffing 15 procent op importen wel* - de Noorse ecoi 'lig is Rassenscheiding opgeheven In de Amerikaanse staat Louisiana is op grond van een gerechtelijk bevel de rassenscheiding in de twee laatste uni versitaire instellingen opgeheven. Alle universiteiten en hogescholen van Louisiana moesten in de loop van de tijd krachtens gerechtelijk bevel voor negerstudenten worden opengesteld. Gezantschap gesloten Indonesië heeft zijn gezantschap in Lissabon ge- i. In een circulaire aan het corps i circulaire aan het corps deelde de Indonesische dat de legatie „tij aankondig'--" i verbreking diplomatique ;ïkgelastigde del ijk tot nadere aankondiging" te ge- SS? sloten. Over plomatleke betrekkingen werd niet ge sproken. Northrops voor Perzlë Perzlë krygt in de Verenigde Staten 100 superso nische straaljagers van het type North rop f-5. De eerste dertien toestellen zyn in Teheran aangekomen. Saoed In Aliene De voormalige ko- ilng Saoed van Arabië te per vliegtuig a Athene aangekomen voor een maand vakantie in de Griekse hoofdstad. De Wenen. De zieke ko- tërs in hotel Cavourl, en zuiaen van de Griekse hoofdstad. Commissie naar grens Secretaris generaal Oe Thant heeft besloten een hebben voorgedaan. Het onderzoek zal worden gedaan door Pier Spinelli als persoonlijk vertegenwoordiger Rlkhje als militair adviseur. Indiase generaal Dochter voor prinses Gracia Prinses Gracia van Monaco heeft gisteren het leven geschonken een dochter, welke feestelijke ge beurtenis in de café's en hotels met gratis champagne gevierd is. Het is na prinses Caroline en prins Albert, het derde kind van Prins Rainier III en zyn echtgenote, de vroegere Amerikaanse filmster Grace Kelly. Toen de eerste van de 21 saluut schoten, welke de geboorte Stephanie Marie Elisabeth aankon digden, gelost waren, begonnen de automobilisten te toeteren, zy hiel den midden op straat stil en omhels den winkeliers en voorbygangers. In dit feestconcert bliezen de schepen in de jachthaven dapper mee. Het claxoneren duurde de hele avond door. De vlaggen werden uitgesto ken en voor tal van vensters versche nen de portretten van het vorsten paar. Prinses Gracia was 23 januari voor het laatst in het openbaar ge zien by de prysuitreiklng aan winnaars van de sterrit naar Monte Carlo. Op 28 Januari heeft zy met haar echtgenoot aangezeten aan lunch, aangeboden aan de Juryleden van het vyfde internationale t.v.- festival. Kikvorsmannen naar de haaien Elf kikvorsmannen zullen in april naar de Rode Zee gaan om zich zelf als aas voor de haaien te gooien om voor de Britse admira liteit een nieuw afweermiddel tegen deze vraatzuchtige zeemon sters te beproeven. Menseiyk bloed, ter beschikking ge steld door de bloedtransfusiedienst van een ziekenhuis, zal gebruikt worden om de haaien te lokken. „Het experiment houdt grote risico's in, aangezien tot dusverre geen enkel afweermiddel tegen haaien doeltreffend is gebleken", aldus de 50-jarige Ley Kenyon, fotograaf van de expeditie. Geëxperimenteerd zal worden met een afweermiddel tegen haaien, waarin haaievlees is verwerkt. De rest bestaat uit verfstof. Eerst zul le de kikvorsmannen in een spe ciale kool naar beneden gaan, maar later hopen zy de experi menten zonder bescherming voort te zetten. Dag langer vakantie voor Rijksambtenaren (Van onze Utrechtse correspondent) Omdat dit Jaar de kerstdagen (za terdag en zondag) buiten de officiële werkdagen vallen krygt het Ryks- personeel een dag toegevoegd aan het normale vakantieverlof. Vallen de kerstdagen byvoorbeeld op dinsdag en woensdag, dan geeft de minister van Binnenlandse Za ken aan, dat de maandag voor Kerst mis de Ryksdiensten gesloten zullen zyn. By kerstdagen op woensdag en donderdag wordt de sluiting op vry- dag bepaald om een aaneengesloten ry van rustdagen te verkrijgen. sluiting in Januari al te bepalen. Voor dit Jaar was er geen extra slui tingsdag nodig. 'Het Rykspersoneel behoeft deze dag echter niet te mis sen, omdat hy nu by het gewone vakantieverlof mag worden gerekend. Enige wijzigingen reglement rijks-h.b.s. In het Staatsblad is het Konink- ïyk besluit gepubliceerd waarby het reglement voor de Ryks-h.b.s.-en mede van toepassing wordt op de Ryksmlddelbare scholen voor leisjes en de Ryksgymnasia. In de inhoud van het reglement zyn enige wyzigingen aangebracht. Daardoor wordt o.m. de mogeiykheid geschapen leerlingen, die twee jaar dezelfde klas gezeten hebben en na het doorlopen van de daarop volgende klas niet worden bevorderd, niet langer tot de school toe te la ten indien de leerling zeer waar- schyniyk niet in staat zal zyn de studie aan de school tot een goed einde te brengen. Hiermede wordt voor de Ryks- scholen een regeling ingevoerd, die reeds by verschillende gemeenteiyke en byzondere scholen bestaat. Het schoolprogramma zal in het vervolg gratis aan de leerlingen wor den verstrekt. De bydrage van de sokken om de schoenen stond drei gend voor het tweetal. „Duizend gulden moet ik dadelyk hebben. Ik heb honger en ik wil naar Duits land vluchten. Zo pas ben ik uit de bajes gevlucht en heb daar een be waker en een politieman neergesla gen. Direct moet ik geld, ik ben bok ser. Naar de telefoon hoeven jullie niet te kijken, want de draden heb ik doorgesneden". Tientjes J. Dryver, die evenals zyn broer met stomheid was geslagen, bood een worstje aan. De ene broer had nog een tientje in een doosje zitten en dat tientje vèrwisselde van eigenaar. Waarop de andere door de indrin ger werd bedreigd. Omdat de broers vermoedden, dat de dader gewapend zou zijn, gaf ook de andere zyn por temonnee, waarin ook een tientje zat. De dader koos ylings het hazepad. De telefoon was inderdaad doorge sneden. In de buurt werd de politie dadeiyk gewaarschuwd. De dader bleek te zyn binnengekomen door een achterdeur van de boerdery. De overvaller was in oktober 1964 ont slagen uit een inrichting in Avereest. Bij militairen Nieuw onderzoek op tuberculose De militair geneeskundige dienst heeft een al lang gekoesterde wens In vervulling zien gaan. In de leger plaats Ossendrecht namely k werd van alle rekruten, die daar gisteren in militaire dienst kwamen een schermbeeldfoto gemaakt. Bovendien werd op hen de z.g. Reactie van Mantoux uitgevoerd. Dit werd ge daan door drie mobiele teams, ter- wyi in Vught een vierde mobiel team rekruten aan eenzelfde onderzoek onderwierp. Gisteren nog werden alle schermbeeldfoto's „gelezen". Over drie dagen gebeurt dat nog eens ter- Extra belastingverlaging Ofschoon de grote belastingver laging pas op 1 Juli ingaat, »s het absoluut zeker dat er reeds een „extra verlaging van vaste las ten" bestaat, die vooral m het huishoudbudget tot uiting komt. De verstandige en praktische huisvrouw kan op haar wekeiyks huishoudgeld heel wat sparen - als zü op de markt koopt. De markt is elke dag weer éven ge zellig en voordelig en elke dag is er volop keus uit honderden arti kelen van de beste kwaliteit. Daar staat de marktkoopman met zyn vakkundigheid voor in. HM en de straathandelaar kunnen voor de laagste prys het beste leveren omdat geen hoge onkos ten het artikel onnodig duur ma ken. Van dat blUvcnde voordeel profiteert de huisvrouw vooi 100%. Kopen op de markt is dan ook zonder twflfel de veiligste weg naar voordeel, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDEB WAARD! McNamara en j Rusk zijn ziek 1 De Amerikaanse minister van De fensie, Robert McNamara, heeft een „matige aanval van virus longontste king", aldus werd gisteren in Wash ington bekend gemaakt. Hij werd vrij dag in het Walter Reed hospitaal op genomen. Tijdens het weekeinde werd hy met röntgenstralen onderzocht, waarbij infectie van de luchtwegen bleek. Intussen is zUn temperatuur thans normaal en zyn toestand goed. McNamara moet het bed houden en hoe lang hy in het ziekenhuis moet blyven is niet bekend. Een ander lid van het kabinet, dat gisteren niet aan zyn bureau zat, was de minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk. Hy had van zyn dokter bevel gekregen thuis te blijven we gens verkoudheid. Het Witte Huis deelde mee, dat de hoest van president Johnson over is, dat hy geen medicynen meer krijgt en dat hy in uitstekende vorm is. Zyn perschef, George Reedy, die dit mee deelde, zei verder dat de ïyfarts van Johnson, dr. George G. Burckley, de president dageiyks in observatie houdt. wyi men dan bovendien de resulta ten van de Mantoux-reactiea heeft. Met het toepassen van deze nieuwe methode van onderzoek voorkomt men, dat infectueuze bjders aan tu berculose enige dagen tot een week „onherkend" by hun onderdeel zou den verblyven en anderen zouden infecteren. 'cfencia van Jehovah's getuigen. 7.25 In den Vergulden Turk: Afscheids receptie J. P. v. d. Holst. 4-5.30 nm. Janvossensteeg 17: Volle Bvang (by-za&l)NCVB (al Is. F. Slump over „Mijn Nleuw-Guinea". 8 uur Rijksmuseum van Oudheden: Lezing mej. dr. R. Plrling over „Een Neder- rljna vorstengraf". c uur nm. Schouwburg: Abonnementsvoorstel- lin^ „Theater". „Zes personages op Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nm. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Lel- dato-vergadering voor standhouders. WOENSDAG Boshuis: Socle telt herv. Boshui zer- wyk. 7.30-10 uur nm. Café Van Meizen, Beestenmarkt 13. Spr. prof. dr. C. Sanders Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 Rapenburg 61K. Herwaarden-Wlldebóer over de leefwijze m de Portugese vrouw. 2.30 uur nm. Willem de Zwygerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG jht: Studie-ochtend. Be drijfsvoorlichting Ry ns treek-West. rcJGereL Jeugdgebouw (Breestraat 19): Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng m Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. VRIJDAG ,31oe- 8 uur Oude Vest 13: Evangellsati Chrls- park' ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbare lezing. 2.45 uur nm. Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente3 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. Leidse Volkshuis: Zondagmiddag- concert „De Ratel". 3.30 uur n.m. MAANDAG Lakenhal: K. en O.-cursus over ab stracte kunst o.l.v. C. Blok. 8 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: „Kasteel ln Zweden". 18 Jr. zond. 2.15, 2.30, 4.45, 7.16 zond. 2.30, 4.45. i 8.15 l Astra-theater - Wassenaar: Donderdag en vrijdag 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „Alleman7'. A.l. Zond. 7 en 9.15 uur; dinsdag en woensdag 8 uur „De wereldzee". A.l. Zondag- en woens dagmiddag 2.30 uur „Met de drie Stooges de lucht in". A.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling schilde ryen, tekeningen en grafiek Fer Hak kaart (tot 1 maart). De Lakenhal: Dag. NM ir; zond. Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag -- - - v i 10-4 1 Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag 10-17 u; 'szon- (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Steenstraat dage 18-17 Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur; zon-». 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Avond- en nachtdienst der apotheken 23553. De dienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apo theek ls geopend. «y geen gehoor va specialist (of diens op dokterstelefoon 2'. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Den Helder onbewolkt onbewolkt onbewolkt Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; 4.30. 7 en 9.15 uur. Twente Eindhoven mist Zuld-Llmb. mist Helsinki onbewolkt Stockholm onbewolkt Aberdeen onbewolkt Brussel uuxemburg Bordeaux Grenoble Nice Berlijn frankfort München iüttcb Wenen Innsbruck Belgrado onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt Madrid Mallorca Lissabon half b half t licht 1

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2