Eilanden te kust en Australië zijn te keur te koop Katwijks raad verontwaardigd over afwijzing van zeehaven Waddiiixveen lieeft plannen voor tunnel 111 AARLANDERVEENSE BAKKER VINDT GERSTEBROOD UIT Uitbreidingsplan Cleijn Duijn werd vastgesteld LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 JANUARI 1965 De gemeenteraad van Katwijk, die gisteravond onder voor zitterschap van burgemeester H. Duiker bijeen kwam, had niet minder dan viereneenhalf uur nodig om de vijfentwintig punten tellende agenda af te werken. Bij de ingekomen stukken kwam o.m. in behandeling de brief van de minister van Verkeer en Waterstaat waarin hij, mede namens zijn ambtgenoot van Landbouw en Vis serij, berichtte, dat geen medewerking kan worden verleend aan het plan tot stichting van een vissershaven. De discussie hierover duurde alleen al meer dan een uur. brief hebben aangegrepen om een afwijzend antwoord te kunnen ge- is dit alleen maar zeer te be treuren. De problemen, welke de af wijzing met zich mee brengt, zullen door B. en W. nauwkeurig worden overwogen. Tevens zal de vraag, of )g een protest moet worden in gediend, in het beraad worden be trokken. Andere voorstellen Het voorstel tot vaststelling van een uitbreidingsplan voor het gebied Cieijn Duijn lokte een langdurige discussie uit, waarbij o.m. bezwaren naar voren werden gebracht over de hoogbouw en het verloren gaan van hoogwaardige tuinbouwgronden. Het plan werd echter toch zonder hoof delijke stemming goedgekeurd, waar bij de heren G. v. d. Does (CH/Rijn), Dc heer A. Pronk (CH/Zee) noem- iojde het een zeer teleurstellend be- richt. De door de minister aange roerde waterstaatkundige bezwa ren kon hij niet ernstig nemen, aan gezien hierin door de ontwerpers van plan op voldoende wijze was Toorzlen. Hjj vroeg zich af of de ministers zich wel hebben gereali- peerd, dat door deze beslissing de Katwijkse visserij gedoemd is uit te lerven. Katwijk zelf heeft voldoen- le initiatief ontplooid, doch het is teeds een tegen de stroom oproeien eweest. Met name de minister van andbouw en Visserij heeft in deze duidelijk bljjk gegeven geen begrip te Webben voor de belangen van de zee visserij. P. Fetter (WD/Gem. Bel.) -haf als zdjn oordeel te kennen, dat het verzoek van de gemeente om een uitspraak op korte termijn op een minder gunstig moment werd inge diend, namelijk op een moment waarop de visserij bij de regering een zwakke positie inneemt. Ook deze spreker was van oordeel, dat de wa terstaatkundige bezwaren van mi nisters weinig steekhoudend zijn. De opvattingen, welke zij hierover heb ben zijn allang verouderd. Toen in vroeger jaren de regering *i"L het havenplan beraadde waren de ministeries van Sociale Zaken en Economic he Zaken hiervoor sterk geporteerd. -"«agc* Thans zijn deze departementen blijkbaar in het geheel niet geraad- leegd, terwijl er ook geen overleg n de ministerraad heeft plaats ge- onden zei drs. Fetter. De beslissing thans uitsluitend gebaseerd op wa- irstaatkundige gronden. Hij verweet betrokken ministers gebrek aan e en beleid. Zij hebben bovendien filet de zorgvuldigheid betracht, die men van verantwoordelijke minis ters mag verwachten. Het heeft geen enkele zin om bij de huidige rege ring deze zaak opnieuw aan de orde te stellen. Het enige wat er op zit is geduld te betrachten en eventueel te trachten deze zaak bij een andere regering opnieuw aan de orde te stel len. Medezeggenschap De heer J. Bergman (CH/Rjjn) 'was de mening toegedaan dat, nu de er niet komt, de problemen thans, dat getracht wordt een verbe tering van de wegverbinding met fleze haven te bewerkstelligen. Verder moet geprobeerd worden een litbreidlng van de havenfaciliteiten ddaar te verkregen en Katwykse medezeggenschap over het havenbe- leid. Ook moet getracht worden het eruglopen van de visserjjbemannin- en tegen te gaan o.m. door het be- forderen van vrijstelling van mili taire dienst, op dezelfde wyze als dit opzichte van de koopvaardjjbe- nanningen geschiedt. Ook op de la- ere scholen dient voorlichting te rorden gegeven over het vissersbe- De heer Bergnfan pleitte er enslotte nog voor om de gronden, relke tot dusver voor de haven wer- len gereserveerd, te gaan benutten voor uitbreiding van de accommoda- de badplaats. Dc heer J. C. de Krfjger (PvdA) vroeg B. en W. na te gaan of de haven opnieuw bij de regering aan hangig moet worden gemaakt. Het is Wellicht nuttig hieromtrent de gevoe- van het visserijbedrijf te peilen, vroeg zich overigens af of de ithoefte aan een haven nog wel zo [root was als voorheen. De AR-woordvoerder en reder N. 'arlevliet wees de gemaakte opmer- angen als zou de minister van andbouw en Visserij zich onvol- loende voor de zeevisserij inte resseren, met beslistheid van de land. Desondanks kon hij de geno tten beslissing niet bewonderen. De fchuld hieraan lag echter volgens in Katwijk. Het ver- n W. om een spoedige leslissing heeft het de minister wel Pijzonder gemakkelijk gemaakt. De Btichtmgscommissie Zeehaven Kat wijk werd al zeer lang door B. en W. genegeerd, evenals de raadscommis sie voor de vissershaven. Er is thans voor B. en W. weinig anders te doen dan een protest bij de betrokken mi nister tegen het plotseling ter tafel brengen van de waterstaatkundige bezwaren. Weinig strijdbaar Dr. G. W. Overdijklnk (CH/Zee) uitte de stellige indruk, dat B. en W. tich nu bij de afwijzing hebben neer gelegd. HU was voorts van oordeel, dat zU zich te weinig slrydbaar heb ben getoond bU hun actie om een haven te krUgen. De gemeente heeft In Den Haag te veel met de pet in de hand gelopen. Hij adviseerde het college zich te beraden omtrent de nodige stappen om de afwyzing on gedaan te maken. De heer D. J. Kleen (CH/Zee) wees de aangevoerde waterstaatkun dige bezwaren van de hand. Wat vakmensen mogelijk achten is blijk baar voor dilletanten niet mogelijk. Hij raadde B. en W. dan ook aan om te blijven vechten voor wat hij zag als een billijke zaak. Een geheel ander geluid kwam van de heer G. van der Does (CH/RUn). HU wees op het ge vaar van verzilting van de binnen wateren door de stichting van een haven. Men moet zich wel reali seren wat dit voor de land- en tuinbouw zou betekenen. De scha de, die de verzilting van een agra risch achterland tengevolge hebben, zou zeker niet vergoed kunnen worden door het voordeel van de aanwezigheid van een Ook de heer A. C. Berkhefj (CH/ Zee) betoogde, dat de afwijzing niet alleen als een verlies moet worden gezien. Het is zelfs een winst de tuinbouw en het badbedrijf. De heer Berkheij kon ook niet inzien, dat het zelfs voor de visserij 100 pro cent verlies zou betekenen. HU m de dat KatwUk zich nu maar by de beslissing moet neerleggen. Fel gevochten Wethouder mr. J. van der Plas be streed het verwUt, dat door B. ei niet fel genoeg voor de haven zUn gevochten. De enige conclusie, die men uit de ministeriële beslissing kan trekken is, dat aan de visserU geen recht wordt gedaan. De groot ste vissersvloot van Nederland heeft toch zeker wel recht op een eigen haven. De argumenten, die door KatwUk werden aangevoerd, zUn door de beide ministers niet weerlegd. Een vast beleid ten aanzien van de visserij blykt by de regering te enenmale te ontbreken zei de wet houder. De afwUzende beslissing is steilig niet door B. en W. geforceerd. Wel werd gewezen op de moeiiyke positie, welke is ontstaan door de reeds lange jaren durende onzeker heid. Wanneer de ministers deze J. Timmermans (CH/Zee) en L. Kreft (AR) geacht wensten te worden te hebben tegengestemd. De aankoop van de molen „De Gerechtigheid" had de instemming van alle raadsleden. Wethouder mr J. v. d. Plas vertelde, dat het in de bedoeling ligt de molen te restaure ren, zo mogelijk met subsidies van de provincie en de Vereniging „De Hollandse Molen". De kosten werden enige jaren geleden op f 50.000 f 60.000 geraamd, doch zullen nu wel hoger liggen. Aan de agenda was nog toege voegd een voorstel tot het verlenen van een krediet van f21.250 voor het slopen van fabrieksinslallaties van de gasfabriek (derde fase), dat even eens werd goedgekeurd. De overige voorstellen, waarop wij reeds uitvoe ring in gingen, werden alle zonder lioofdeiyke stemming aanvaard. HAZERSWOUDE Wijkverpleging nu Groene Kruis De leden van de Vereniging voor WUkverpleging in Hazerswoude heb ben hun goedkeuring gehecht aan de ontwerpstatuten, om aansluiting te verkrijgen bU de Zuidhollandse Ver eniging „Het Groene Kruis". Voorzitter J. Ruiter releveerde, dat de vereniging sinds het veelomvat tend besluit van 23 december 1963 de zaken voorzichtig heeft aangevat. Financieel staat de vereniging er goed voor; penningmeester B. Slap- pendel releveerde dit althans in zUn jaarverslag. Secretaris Jac. J. van Nierop deed de zo belangrijke verga dering van 23 december 1963 nog eens herleven. Zuster Bosch had. bUjkens het door haar op flanelbord aanschou- weiyk gemaakte jaaroverzicht, ook in 1964 de handen weer vol. ZU legde 3172 af. Zuster van Es, van Het Groene Kruis Zuid-Holland, vertoonde de in opdracht van Unicef vervaardigde film „Elke dag van het jaar". Ten noorden van hefbrug Kracht, lust cn moed, door God geschonken, is noodzakelijk om tegen de stroom in en wel licht ook in stormgetij voort te gaan in het belang van de ge meente Waddinxveen. Aldus burgemeester C. A. v. d. Hooft in zijn nieuwjaarsrede in de openbare raadsvergadering die donderdag werd gehouden. Burgemeester Van der Hooft herdacht voorts het overlijden van Sir Winston Churchill. Het inwonertal van Waddinx veen bedroeg op 1 januari 1964 13.253, op 1 februari verloor Waddinxveen door grenswijzi ging 677 inwoners. In een jaar Voor een klein bedrag heeft men al een aards paradijs (Van onze correspondent in Sydney) Een „weekeind boerderijtje" aan de plassen of een „arbeiders- stulp op de zandgronden" is het ideaal van Hagenaars, Rotter dammers, Amsterdammers en andere grotestadsmensen in Ne derland. In Australië waar overigens waarlijk genoeg ruimte is kijkt de grote-stadsmens eveneens met verlangen uit naar de vrijdagavond, om tot zondagavond rust te zoeken in „week- einders", die al sinds jaar en dag verrijzen aan plassen, meren en aan stranden, dikwijls op honderd en meer mijlen van Sydney of Melbourne. Vlucht naar huiten Ook in de schoolvakanties vluch ten de mensen naar buiten, hoewel zij in de randsteden van Sydney of Melbourne dikwyls al in een rian te bungalow wonen met veel grond er omheen of aan de oevers van een rivier. De mens wil er echter „op uit" en „vrij" zijn van de nor male omgeving, die hem gevangen houdt in zijn dagelijkse bestaan. Er zyn daarom tal van Australiërs, die in weekeinden en vakanties naar hun „boerderU" trekken, waar zy kunnen tuinieren en luieren, of naar weekeindhuisjes aan het strand. je is gauw genoeg met eigen han den neer gezet. De auto één op elke twee tot drie personen in Au stralië dient om materiaal te vervoeren. Bouwgrond is er in over vloed en beperkingen op de bouw van huizen of „weekeinders" zUn er niet. Materiaal is er voldoende, al leen arbeidskrachten zyn schaars en dus steekt men zelf de handen uit de mouwen. Naar eilanden Andere „uitwijkmogeiykheden" liggen aan de Australische kust, waar honderden kleine eilanden evenzovele uitnodigingen vormen om er een „natuuriyk" leven te leiden. Wie er geld voor over heeft en Toen een zevental jaren ge leden de Aarlanderveense hakker T. van Leeuwen op aanraden van een andere Inwoner van dit deel der gemeente Alphen aan den Rijn, namelijk de toen 57-jarige machinebankwerker C. den Bra- ber, aanvankelijk wat aarzelend met het bakken van gerstebrood begon, heeft hij nooit kunnen vermoeden, dat hij daarmee tot de uitvinder van dit, naar veler mening, gezondheidsbrood be stempeld zou worden. In Aarlanderveen wordt dit brood reeds jaren door zeer veel inwoners dagelijks in plaats van tarwe- of ivittebrood gegeten. In zijn moderne bakkerij bakt de heer Van Leeuwen (28) dage lijks zo'n kleine 100 800-grams- broden, die steeds gretig aftrek vinden. Niet alleen wordt het brood door inwoners van Aarlan derveen gegeten, maar ook ko men er elke dag velen uit de om liggende dorpen, het plotseling zo zeer in de belangstelling staande brood afhalen. De heer Den Braber heeft na vele besprekingen en het bestu deren van tal van boeken bakker Van Leeuwen ervan kunnen over tuigen, dat hij met het bakken van gerstebrood de mensheid een weldaad zou bewijzen. Ruim een half jaar is de bakker toen met zijn vader bezig geiveest voor hij de juiste samenstelling had ge vonden en hij ook de goede berei ding en bewerking van het deeg onder de knie hadwaardoor een smakelijk produkt leverbaar werd. Toen dit eindelijk het geval ivas ko7i men met het afleveren van de broden beginnen. Reeds direct waren de afne de heer Den Braber, dat zij met hun gerstebrood in de roos ge schoten hadden. Een van de grootste broodbak kerijen in Rotterdam bakt nu da gelijks zo'n 5.000 broden voor de inwoners van de Maasstad. Dit bakken staat onder dagelijkse controle van de Aarlanderveense bakker. Zulks op uitdrukkelijk verzoek van de eigenaar van de Rotterdamse bakkerij, die daar mee een gegarandeerd goed pro dukt wil blijven leveren. Een artikel in een in Rotter dam verschijnend iveekblad is er de oorzaak van geweest, dat de vraag naar gerstebrood enorm is gestegen. Ook in Den Haag en Utrecht wordt de vraag nacir dit het behoeft heus niet zoveel te zyn kan zich de weelde, veroorloven een eigen eiland te bezitten, waar hU heer en meester is van eigen genot. Vooral langs de kust van Queens land liggen tal van idyllische plek jes, die de verbeelding oproepen van romantici, schrijvers en dichters, en van hen, die „weg van de bescha ving" tot de natuur willen terugke- Sommige eilanden worden gebruikt als toeristen-oord, hetzU door de overheid als zodanig geëxploteerd, hetzU door de eigenaren van zulke eilanden. Er zyn vakantiehuisjes neergezet onder de palmbomen. Long eiland, Molle eiland, Hook en Whit sunday eiland. Lindeman eiland enz. vonnen evenzovele attracties. Onder al deze bevinden zich zelfs een Sint Helena en Havanna. Men kan er ook genieten van de glorieuze zon- neschyn, die de Stille Zuidzee zo aan- trekkelyk maakt en vooral voor Eu ropeanen en niet het minst Ne derlanders het toppunt van genot vormt. Er zyn namen als Orpheus eiland om de illusie te versterken, dat men zich in de sprookjes en godenwe reld der oudheid waant, en Magne tisch eiland, die de magnetische aan trekkingskracht van deze wondere wereld nog aantrekkeiyk maakt. In deze streek strekt zich ook het grote barriëre-rif uit, zo'n duizend myi van Rockhampton tot het noorde- lyke punt van Australië in York schiereiland, een wonder van kleur in de blauwe wateren van de oce aan. De Britse ontdekkingsreiziger James Cook is er doorgevaren en was zelfs verwonderd er zonder schipbreuk doorheen te zyn geko men daar de rotsen en riffen er by duizenden in deze gevaarlyke zee straat verspreid liggen. Verbeeldingskracht Het is dus geen wonder, dat de verbeeldingskracht, die in de litera tuur over deze eilanden wordt op gewekt, ook gewerkt heeft op een groep Engelsen, die er een aards paradijs willen vestigen en er een jonggehuwd echtpaar heen hebben gc-zonden om poolshoogte te nemen Zij kozen Midden Percy eiland als het toekomstige verblyf voor een groep „kolonisalisten", die er een „gemeen schap" willen stichten, zoals eertyds Frederik van Eed en heeft gedaan met zyn „Walden", en een Australi sche dichteres, zo'n vyftig jaar gele den, in Zuid- Amerika, geheel ver getende, dat Australië zelf ongeken de mogelykheden voor zulke fanta sieën biedt. Midden Percy eiland is te koop voor 128.000 gulden. De Engelsman Bernard Stanbury is de leidende fi guur in het plan om er een „kolo- te stichten. Hy noemt het eiland „Luilekkerland". Het jonge echtpaar, dat naar Australië werd afgevaardigd om een onderzoek in te stellen en „een eiland uit te zoeken' heeft enkele maanden op Midden Percy eiland doorgebracht. De be doeling is een groep van twintig man als pioniers vooruit te laten gaan. Het staat echter wel vast, dat men er niet met „luieren'" alleen met hard werken zal kunnen slagen. Onder de gegadigden plan bevinden zich landbouwers, zo wel als een onderwyzer, een ambte naar en een kunstenaar. Het eiland is 40 km lang en 12 km. breed. Ook wie zonder een coöperatieve onderneming als grondslag voor de vestiging van een nieuwe samenle ving een eiland-idylle wil beleven, kan het eiland zyner dromen kiezen en kopen. Voor 1300 gulden een luchtkartering. HU nam di- een luchtfoto van het eiland diende een verzoek by de over heid in het te mogen kopen. Ten slotte kreeg hy het in pacht voor 1300 gulden, een belacheiyk lage De 55-jarige Van Praag heeft allerlei plannen met zyn eiland, zo als de teelt van tropisch fruit 1 het genieten van rust. Rust heeft hy wel verdiend, want in zyn jeugd was hU wielrenner. In de tweede wereldoorlog diende hy by de Australische luchtmacht. Na de oorlog werkte hy als piloot voor een luchtvaartonderneming, die emi granten uit Europa naar Australië bracht. In de laatste tyd vliegt hy x>r particuliere ondernemingen >or akker-besproeiing. Toeristenoord Niet alle eilanden zijn zo goed koop als Tempel eiland. Duk eiland erd dit Jaar gekocht door een za kenman uit Sydney voor 336.000 gul den. Hy wil van het vyf kilometer lange eiland dat zyn naam kreeg dc Britse ontdekkingsreiziger Ja mes Cook een toeristenoord ma ken. De Engelse schrijver E. J. Ban- field, die er tot zyn dood in 1923 met zyn vrouw woonde, heeft over dit sprookjes eiland geschreven in zyn .Bekentenissen van een strandjut ter". De Australische inboorlingen aen het „d® hemel van vrede en overvloed". De nieuwe eigenaar wil 2Vi miljoen gulden in investeren o.a. een vliegveld laten aanleg gen. Dit is geen onbereikbaar ideaal, want Hayman eiland, dat zuideiyker ligt, kan van Sydney uit bereikt wor den met een vliegboot. waarvan tal loze vakantiegangers gebruik maken. Fosfaat-eiland Met zoveel eilanden te kust e: keur, is het verwonderiyk dat de 2500 Nauruans die op het fosfaat eiland Nauru wonen nog altyd niet hebben besloten wé ar zy zich willen nederzetten, wanneer hun te genwoordig eiland van alle fosfaat (en daarmee van alle inkomsten) zal zyn verstoken, hetgeen over 25 jaar het geval zal zyn. (Het fosfaat wordt afgegraven door de Austra liërs). Hun is door de Australische regering Curtis eiland aangeboden als nieuwe woonplaats, aan de kust van Queensland, maar de Nauru ans willen het alleen aanvaarden als zy er een eigen, onafhankeiyke staat mogen vestigen. Dat wil de Austra lische regering niet toestaan. Met zo veel eilanden langs de Australische kust is het voor de Nauru ans ook wel moeiiyk een keus te maken tijd was Wadinxveen dit verlies weer te boven. Er vestigden zich 354 perso nen meer in Waddinxven dan er naar elders verhuisden. Deze be trekkelijk geringe aanwas is ge volg van het feit dat in 1964 slechts 150 woningen gereed kwamen. Op 1 januari 1965 wa ren 456 woningen in aanbouw. De verwachting Is dat Waddinx veen In 1965 met ea, 1000 inwoners zal groeien. De voorzitter constateerde met biydschap dat het tuinbouwcentrum zich steeds verder uitbreidt. De financiële situatie voor 1965 is minder rooskleurig. In 1964 verkregen 19 bedrijven een bouwvergunning tot uitbreiding of vernieuwing. De Coöperatieve Veiling Gouda e.o. stichtte in Waddinxveen een nieuw veilingcomplex. Een dringend beroep deed de burgemeester op de bevol king de Turkse arbeiders die zich binnenkort in deze gemeente zullen vestigen een goede ontvangst te be zorgen en gastvrijheid te verlenen. Wat betreft de scholenbouw maak te de burgemeester zich ongerust. B. W. doen alles om de bouw te be vorderen van de openbare uJ.o. en de prot. chr. school. Ook de bouw van nieuwe openbare lagere en r.-k. lagere school vragen dringend aan dacht. De voorzitter hoopte dat ook de bouw van een verenigingsgebouw nu van de grond zal komen en pleitte eveneens voor een goed en i restaurant aan de Gouwe (om geving Nesse) met mogelykheid van Tunnel Van grote betekenis was de mede deling dat de gedachten van B. en W. uitgaan naar een nieuwe oeverver binding ten noorden van de bestaan, de hefbrug, in de omgeving van het industrieterrein aan de Noordkade door middel van een tunnel. Voor de westelyke oeverkant van de Gouwe wordt gedacht aan een doorgaande verbinding op een eventueel nog aan te leggen provinciale weg naar Zoe- termeer via Moerkapelle naar Den Haag. Van nog grotere betekenis wordt geacht een zuideiyke verbin ding, aansluiting gevend op deze we gen, waarvoor reeds besprekingen zUn gevoerd. Het verzoek aan de Ned. Spoorwe gen om bU de Vondelwyk en Groens- waard een halteplaats te maken was vooralsnog afgewezen. Het laatste woord hierover is echter nog niet ge sproken. Verheugend was de medede. ling dat per mei weer twee, mogeiyk zelfs drie extra treinen zullen wor den ingelegd. De voorziter was blij met de mede deling van de minister van Volks huisvesting tot toekenning van f 250.000 als bydrage in de sanerings- kosten aan de oostkant van de Nes se. De voorzitter hoopte dat in april zou kunnen worden begonnen met de bouw in het villapark aan de Oranje- laan. Het recreatieplan Het Weegje bleek by Gedeputeerde Staten een goed onthaal te hebben gevonden. Water MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 jan. Kaasmarkt: aan gevoerd 2 partyen Goudse kaas. Note ringen: Goudse kaas extra kwal. tot f 3.08. Handel lui. LEIDEN, 29 Jan. Veemarkt: aan voer stieren koelen 175. (zeugen) 30. schrammen 151, stuk. nuchtere kalveren f 1.30-1.50 schapven f 95-140 p. st.. vette lamm.erer varkens (zeugen) f325- De voorbereidingen voor de aard gasintocht verlopen uitstekend. Zo juist had de voorzitter vernomen van een nieuwe vindplaats van water in Hazerswoude waardoor weer voor ge ruime tyd de watervoorziening is ge waarborgd. De nestor van de raad, de heer Ververs, dankte de voorzitter voor de uitgesproken rede. De vrij Ujvige agenda werd vervol gens op een zeer vlotte wyze afge werkt. De tien voorstellen van B. ea W. inzake onderwijsvoorzieningen werden als hamerstukken tegelyk ge accepteerd. Het voorstel van B. en W. tot in breng van gronden in het grondbe drijf tot een bedrag van ruim een miljoen ondervond geen tegenstand, terwyl voor de verlichting van het kruispunt Bredeweg - Rijksweg no. 12 een krediet werd gevoteerd. De voorstellen van B. en W. in zake de instelling van een verwar- mingsbedrijf en de verordening tot levering van warmte verkregen het fiat van de raad. Uitvoerig ging de voorzitter in op de geruchten die in de gemeente de ronde deden over de deugdeiykheid van de tnstalüajties. Een deskundig tefinisdh adviesbu reau heeft deze zaak onderzocht. En kele kleinere fouten werden opge spoord. De fabriek zal deze fouten in de zomer herstellen. Het verlenen van een subsidie aan de culturele kring werd aanvaard. Tegen stemden de heren Uitbeyerse, Huizer en Mulder. Aan het eind van de vergadering verzocht de heer Ververs om aan dacht voor de toestand waarin het woonwagenkamp thans verkeert. gen f 56-6 ld., blg- 'te kalveren redeiyk, nuchtere kalm, vette schapen goed. varkens (zeugen) !8 Jan. Seringen: - 15-120, id. 2 kop 60-75, Onlangs heeft de In Nederland j Prunus tril. 40-90 per tak. Fresia 120- brood steeds groter. - I Bakker Van Leeuwen zegt. dat peboren Lionel -Anierq rood 4o-ss mers zeer enthousiast en de vele j mensen gerust tarwebrood i daan. Hy kocht Tempel eiland, 60 wlt 24-30, Arthur 25-40 Rozen- Rose- dankbetuigingen, die de heer Van j kunnen blijven eten, mits zij ha sroot en anderhalve kilometer j ïandia 75-100. Parel van' Aalsmeer 100- Leeuwen in de loop der jaren j maar minstens 50% gerstebrood u'* van Que«"sland gelegen. 140, Geh. Duisberg 90-150. Towny Gold reeds heeft ontvangen, zijn het erhi» nemen Van Pra*g „ontdekte" het eiland ty- duidelijkste bewijs voor hem en I (Foto Leldsch Dagblad) dens een solo-vlucht voor het maken per stuk. Praag dit ge- 195- Tulpen 125-200. Narcissen 80-116 DEN RIJN. 28 Jan. 4.50-5.3 6.10, BI gele boerenkool 19. r._. 100 st. 7-18. Aanvoer waspeen 161.000 70-6.10. B2 1.80-2.00, Cl 1.50- 2.50, C2 1.40-2.10, gelekool 11, rodekool knolselderle per ROELOFARENDSVEEN, 28 Jan. Fresia 80-1.45. Blauwe druifjes 31-39. Narcissen Pionier 78-94. Carlton 88- 1.03. Early Glorie 78-1.00. Fortuna 70- 96. Buxton 65-78. Tulpen Krelage 95- 1.25. Zenober 1.05-1.25. Lustige Wltwe 1.10-1.35, Roze Copland 1.30-1 65. White Sail 1.00-1.35. Atleet 1.40-1.45. Ralph 95-1.20, Wlntergold $5-1.30. Apeldoorn 18-41, Hyacinten 20-28 p.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17