Piet Franssen beslist waterballet in Tel Aviv Stevige straffen voor frauderende spelers r. Moulijn oppermachtig op wisselslag" Reeks wolkbreuken Eerste misstap LSG 3 Atie v. d. Lente week niet voor All Prise Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 27 januari 1965 Vierde blad no. 31476 SPORT* Anton en Sjoukje Sjoukje Dijkstra en Anton Geesink zijn door de AVRO dinsdagavond uit. geroepen tot de beste sportvrouw en sportman van het jaar 1964. De eer ste sportstad werd Groningen. De volgorde bij de heren was Anton Geesink, 2. Jan Janssen. Blaisse/Veenemans Dames: 1. Sjoukje Dijkstra, 2. Elka Gaartamd, 3. Ada Kok Zwemwedstrijden Gouwe-Rijnstreek De zwemwedstrijden, welke d< Kring Gouwe-Rijnstreek gisteravond voor de „buitenverenigingen' Goudse Spaardersbad organiseerde, hebben geen opmerkelijke tijden op geleverd. Alleen de GZC-ers Van Willigen en Blok slaagden er (buiten mededinging) in behoorlijke tijden op de klokjes te brengen. De belangrijkste uitslagen zijn: I Meisjes: 50 meter schoolslag: 1. S 't Hart (AZC) 46.5: 2. M. van Mou- rik (AZC) 46.7; 3. F. van der Berg j (Gouwe) 48.9. 50 meter vrijeslag: 1. R. van Rietschoten (AZC) 38; 2. M. Huisman (AZC) 38.8; 3. J. Paling (Boskoop) 40.2. 50 meter rugslag: 1, i S. van Veen (AZC) 44: 2. R. van Rietschoten (AZC) 45.3: 3. H. Kloet (Gouwe) 48. Jongens: 50 meter schoolslag: 1. P. Boot (AZC) 41; 2. R. de Hey (AZC) 42.1; 3. J. Knaapen en J. Broer (Gouwe) 42.6. 50 meter vrije R. de Hey (AZC) 31.6; 2. J. Kraan (Gouwe) 32.9; 3. W. Broer (Gouwe) 33.9 (P. Boot 30.4 gedisk.). 50 meter rugslag: 1. P. Poot (AZC) 35.7; 2. R. de Hety (AZC) 39.3; 3. J. Kraan (Gouwe) 41. Dames: 100 meter schoolslag: 1. D. Hey (Gouwe) 1.40.4; 2. M. Hage (Boskoop) 1.40.9; 3. H. Boonstoppel (Gouwe) 1.44. 100 meter vrijeslag: 1. T. van der Broek (Boskoop) 1.26.1; 2. H. Boonstoppel (Gouwe) 1.27.3; 3. W. Rupke (Gouwe) 1.37.2. Heren: 100 meter rugslag: 1. E. Overdam (Gouwe) 1.19.4; 2. J. Kos ter (AZC) 1.21.7; 3. I. Tamming (Boskoop) 1.24.3. (C. van der Broek, GZC, 1.14.2). 100 meter schoolslag: 1. W. Verhagen (AZC) 1.30.9; 2. H. van der Bosch (Gouwe) 1.31.6; 3. G. van Tilburg (Gouwe) 1.38.9. (L. van Willigen, GZC, 1.18.4). 100 meter vrijeslag: 1. G. van der Leeden (Gou we) 1.06.6; 2. E. Overdam (Gouwe) 1.08.9; 3. W. Verhagen (AZC) 1.13.2 (J. Blok, GZC, 1.01.5). Alleen Sclioofs won een partij In de nieuwe sporthal van Venlo is gisteravond voor vijfhonderd toe schouwers de tafeltennis-interland NederlandWest Duitsland ge speeld. De Duitsers wonnen met 8-1. Het enige punt voor ons landge noten werd gescoord door Frans Schoofs, die in de zevende party Die ter Weitz met 21-17, 11-21, 21-17 de baas bleef. t De uitslagen luiden: j Wim SchoonemeyerHans Michel - 1 loff 14-21, 14-21; Frans Schoofs- Walter Dahlmann 14-21, 17-21; Bert van der HelmDieter Weitz 16-21, 112-21Frans SchoofsHans Michei- j loff 18-21, 14-21; Wim Schoonemeyer —Dieter Weitz 14-21, 12-21; Bert van ider HelmWalter Dahlmann 14-21, 11-21; Frans SchoofsDieter Weitz 21-17, 11-21, 21-17; Bert van der Helm—Hans Micheiloff 10-21, 8-21; I Wim SchoonemeyerWalter Dahl mann 22-20, 11-21, 12-21. Toegegeven, de vondst was groots. Israël en Nederland zouden beide wedstrijden voor de voorronden van het zware toernooi om de we reldtitel moeten spelen in het voorjaar van 1965. Geen wonder dus dat de Israëliërs direct ge negen waren in de januarimaand een duel tus sen beide landenteams in hun oefenschema op te nemen. Nederland was -dat had secre taris-penningmeester Lo Brunt al direct laten weten ongeschikt om een wedstrijd in de eerste maand van het jaar te spelen. Vandaar dat het oranjeteam op de 26ste januari Israël in het Bloomfield Stadion van Tel Aviv ont moette. Helaas, Lo Brunt en zijn Israëlische confrater hebben te veel op de medewerking van de weergoden gerekend. Zeker, de wedstrijd kon doorgaan. Nederland won het duel, waarin het vaak scheen dat de plassen de voornaamste tegenstander waren van het oranjeteam, zelfs met 1—0. Maar daarmee was dan eigenlijk ook al het positive gezegd. Blauw In de morgenuren kondigde het dichtgetrokken wolkendek de komende debacle al aan. Rond negen uur barstte de eerste van de reeks wolkbreuken los. Enkele uren later denderden de bandjirs door de hellende straten Jaffa, het 4.000 jaar oude stadje dat thans deel uitmaakt van het moderne Tel Aviv. Tientallen auto's bleven in de soms een halve meter diepe stroom steken. BREDE PLASSEN Voetgangers konden slechts nadat ze van vele tegels steunpunten in de ondiepste delen van de stromen hadden gebouwd, hun, tocht naar het stadion voortzetten. Wat ze zagen, nadat ze de scherpe pólitie-bewakmg m gepasseerd en de trappen hadden genomen, tart elke beschrij- ring. Tientallen, vele meters brede pias die soms meer dan tien centi meter diep waren, bedekten het Iveld. Er kan lang over worden getwist, maar waarschijnlijk waren \eer plassen dan groene stukken op het veld. Het zou een zinloos duel worden, dat stond al bij voorbaat vast. He laas werd geen gebruik gemaakt de mogelijkheid deze oefenwed- strijd, die toch voor beide Tanden interessant was, een dag uit- te stel len. Er zou en moest gespeeld wolf den en dat maakte de Jf-daagse trip het oranjeteam naar Israël vrij- wél volkomen nutteloos. Strategie Een speciale voetbalstrategie werd geborenhet zoeken naar droge plek ken. Lage ballen, die al enkele me ters zeker een plas in hun weg zou den vinden, waren nutteloos. Slechts hoge verre voorzetten gaven kans op :s. Het ging niet meer om het opbouwen van gave combinaties, doch eerder om het profiteren van de gelegenheid, van de remmende in vloed van de plassen en de fouten die de tegenstanders wel moesten maken. Pas in de laatste fase van de strijd, toen de regen was opge houden en het „waterpeil" eindelijk f, ging het wat beter. In dat Leidse Schaakbond De uitslagen van de in de afgelo pen week gespeelde wedstrijden in de Leidse Schaakbond-competitie laten een enkele verrassing zien. In de eerste klas begingen de LSG- ers hun eerste misstap. De uitwed strijd tegen Sassenheim I, altijd een teer gevaarlijke tegenstander, lever de LSG 3 een 5-3 achterstand op, waardoor Philidor 2 haar kansen op de titel aanzienlijk ziet stijgen. "voor Noordwijk ziet het er niet best uit. De uitwedstrijd tegen Phi lidor 3, zelf ook degradatiekandidaat, bood de Noordwijkers al spoedig som bere perspectieven en een 6%-2% nederlaag was het onafwendbare re sultaat. Philidor kan de toekomst weer iets vrolijker tegemoet zien. In klasse 2A werd de bij een 4M-- 3'1 stand afgebroken ontmoeting tussen Leiderdorp 1 en Philidor 5 ar bitrair op een puntendeling bepaald Voor Philidor, dat deze ontmoeting moest winnen om nog enig uitzicht op behoud te kunnen bewaren, is deze uitslag het minst voordelig. In klasse 2B werd door herarbi trage de uitslag van de wedstrijd RijnsburgPhilidor 6 gewijzigd van 7-3 in 6>é-3K. Ook een andere arbitrage viel ten ongunste van de Rijnsburgers uit en met zwaardere gevolgen. De ontmoeting met streekgenoot Katwijk werd door Rgnsburg verlo ren (5,,2-4'j). Katwijk behoudt hier door haar kampioenskansen. In klas se 3A nam Revanche tegen Leider dorp 2 een voorlopige 4%-3% voor sprong. In klasse 3B twee arbitrages. Al phen 3 bekroonde de verrassing te gen Roelofarendsveen en won met. 5%-41/2. Ook Leithen 2 deed meer dan van haar verwacht werd met een 6-4 zege op VTL. Voorschoten 2 hield aan de uitwed strijd tegen LSG 5 een voorlopige 5-4 voorsprong over. Over de uitslag van de beslissende hangpartij valt echter nog niets met zekerheid te voorspellen. PIET FRANSSEN ver schot laatste half uur pas kreeg het veld het aanzien van het domein van de voetballer, voor de rust was de zwemmer er wellicht beter in zijn element geweest. Die dertig minuten konden het duel echter bij lange na niet meer redden. Gaaf Veel kans kan Denis Neville, de tijdelijke bondscoach van de KNVB, niet van deze eerste interland van oranje in Azië hebben geleerd. Coen Mculyn, feller dan ooit en bijna „hard" in de tackle, speelde ondanks alles een gave partij. Linksback Atz- mon en de andere bewakers die Coen bijna omsingelden, kwamen vrijwel tot wanhoop. De rappe Rotterdam mer zwoegde, als moest hij de felle Israëliërs geheel alleen verslaan. Ook Daan Schrijvers, die vaak als laat- man in de verdediging opereerde verrassingen te voorkomen, gaf zijn tegenstanders nauwelijks moge lijkheden. Doch dat wis! Neville al lang voordat hij de nationale ploeg onder zijn hoede kreeg. Niet waard Over het wedstrijdveiioop zelf kan nauwelijks een woord worden ge schreven, dat waard is geschreven te worden. Er schuilt dan ook veel waarjeid in de lakonieke opmerking van een Nederlandse supporter die, na het waterballet zo'n half uurtje te hebben aangekeken, maar weer In zijn zakje met nootjes dook en met een gevoel van troost vaststelde: „Ik eet me er wel doorheen De Nederlanders begrepen al snel dat afstandsschoten op het door weekte veld de meeste kans op succes boden Eerst probeerde Klaas Nunin- ga het en Bennie Muller volgde hem na een klein half uur. Nog juist kon Het Nederlandse doelpunt Tweede van links Piet Franssen. op de voorgrond de verslagen Israëlische doelman Levin. de voortreffelijke, maar uiterst gril lige Israëlische doelman redding brengen, al kostte het ook een corner. Het zou de inleiding worden voor de beslissende treffer. Op enkele me ters buiten het strafschopgebied ving Piet Fransen de bal op om meteen hard in te schieten. Doelman Levin was, al zijn klasse ten spijt, kans loos (0—D. Even was het te veel voor de aan vankelijk opvallend rustige toe schouwers. Ze weerden zich plotse ling geducht. Zelfs toen de jeugdige Spiegler even later zeker drie meter buitenspel stond, gaven ze hun land genoot Abraham Klein, die de wed strijd zeker niet sterk leidde, te ken nen dat ze weinig waardering had den voor zijn beslissing. Na de rust keerde matchwinner Fransen niet terug. Guus Haak com pleteerde de Nederlandse ploeg, die later ook nog Klaas Nuninga ve teraan Mick Clavan verving kwijt raakte door een blessure. Inmiddels had het dreigende, grijze wolkendek waaruit van tijd tot tijd bliksemlichten tevoorschijn schoten, plaats gemaakt voor een vrijwel blauwe hemel. Het laatste half uur zouden de dapperen toch nog echt kunnen voetballen. Ondanks de weersver be tering ble ven de omstandigheden voor de spe lers uiterst moeilijk. Dat bleek na 28 minuten in de tweede helft. Prach tig passeerde Pummey Bergholtz de geroutineerde Ben Baroukh. Een harde voorzet volgde die Klaas Nu ninga een unieke kans bood. De Ajacied behoefde de bal maar aan te raken om een tweede Nederlands doelpunt te scoren. De blonde Gro ninger was echter een fractie van een seconde te laat. De sfeer werd er inmiddels in veld niet beter op en de druk vai Israëliërs nam toe. Heel dicht kwam de ploeg van trainer Merimovitch, die over nog geen week zyn plaats moet afstaan aan de Joegoslaviër Milovan Ciric, in de voorlaatste nuut bij de geiykmaker. Van amper drie meter kopte linksbuiten Young in, nog juist redde Pieters Graafland doch de bal kwam voor de voeten van Chelnikier. De Israëlische aan valsleider kreeg gelukkig de tijd niet om te richten en schoot keihard c Natuurzuivere frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Seriedraverij Ie Hilversum (Van c medewerker» Opstellingen Nederland: Pieters Graafland, Flinkevleugel, Israël, Schrijvers en Veldhoen. Muller en Fransen, Berg- hr.'ltz. Van Nee, Nuninga en Moulyn. Israël: Levin, Atzmon en Leon, Bacliar, Levkovitch en Ben Baroukh, Chminlovitch, Stelmach, Chelnikier, Spiegler en Young. Volleybaleompetitie SVL VERLIEST SVL, dat zonder aanvoerder Dick Passchier, Kees de Rooy, die naar verluidt zou hebben bedankt en Frits de Rooy in Haarlem tegen OVRA moest aantreden, heeft het stuk niet kunnen redden. Dubbel jammer, om dat by een zege van de roodwitten het degradatiespook wat uit de buurt zou zyn verdwenen. SVL begon overigens niet sleoht. De Haarlemse service werd, het slechte liohft in het Krelage-huis ten spijt, door de bank genomen goed op gevangen en in de aanval hadden onze stadgenoten in de eerste fase bepaald doorslaggevende argumenten. De voor het eerst op overgangsniveau optredende Van der Kaay sloeg her haaldelijk door het OVRA-blok. Toen evenwel de gastheren waren inge speeld en de SVL-defensie op hun beurt onder druk werd gezet, vielen er gaten in de Leidse formatie. Met 15-10 ging de set naar OVRA en zon der dat er van een totaal falen van SVL kon worden gesproken, was het niettemin duidelijk dat de winst in Haarlem zou blijven. Dat gebeurde met cijfers 15-12, 15-11 in de reste rende sets. Lie v. d. Lente, die in de eerste op de streep door Zoranus Axkit geklopt, en All Prise, die de twee de serie overtuigend had gewonnen voor Alma Axkit, waren in de finale de grote rivalen. All Prise had zijn 20 meter handicap spoedig goedgemaakt en leverde ver voor de anderen, een fel duel met Atie. De laatste gaf ech ter geen krimp, kreeg halverwege de rechte lijn een beslissend voordeel en Van Dooyeweerd stuurde zijn paard naar een mooie 1.25.1 zege. Vergay had in het begin van AH Prise juist iets teveel gevraagd, want hij moest even voor de streep de tweede plaats nog prijsgeven aan de fel sprintende Athos the Saint. De paarden van entrainement Van Dooyeweerd beginnen meer vorm te krijgen, want hij zege vierde ook in de Vizgo-prijs met Blauwe Reiger S door Allegheny VS en Bruce Loio Heny VS ge makkelijk achter zich te houden. Bouwhuis boekte in de openings- draverij een mooi succes door deze met Beloma F voor zijn rekening te nemen voor Conny en Ch. van Rood en Noot. Van de zes paarden in de vijfde koers werden er nog twee uitgescha keld. Het werd een wat verrassende triomf voor Caroline (De Boer), die Arminius afdoend achter zich hield. De gTote favoriet Cherie Spencer (Wagenaar jr.) stelde in de Jupiter- prijs niet teleur en triomfeerde in 1.27.9 km tyd. Alida W, die voortdu rend met Cherie had geduelleerd, werd voor de tweede plaats met niem verschil geklopt door Adeltraut M. de Saturnus prys maakte het kanspaard Boyke Hollandaa fouten as geen moment in de strijd. Curiosa werd uitgeschakeld en Buick Magowan (A. Knynenburg) bevestig de zyn vorm door een 1.27.8 zege. Cromwell W werd uitstekende tweede de verrassende Butch Hollandia. Tweede serie: 1 AU Prise (M. Ver gay l (1.25.0); 2. Alma Axkit; 3. Ydeal Double. Tot.: wi. f2. pi. 1.40, 1.80, g^gM- - i koppel 3.20, trio 4' Vlrgo-Parijs, le afd.: 1. Blauwe Valk S IJ. van Dooyeweerd) (1.30.3); 2. Al- leheny VS: 3. Bruce Low Heny VS. Tot.: wi. f 1.90, pl. 1.30. 4.30. cov. 5.90. Tot.: wi. f6.10, pl. 2.30, 1.50, cov. 3.50, koppel 5.70 Jupiterprijs: 1. Cherie Spencer (J. Wagenaar Jr.) (1.27.9); 2 Adeltraut M; 3. Alida W. Tot.: wi. f 1.70. pl. 1.20, 1.50. 1.60. cov. 3.10, koppel 4, trio 21.50. Saturnusprijs: 1. Buick Magowan (A. Knijnenburg) (1.27.8); Finale Sagittarlusprijs1. Atie en te (J. van Dooyewe* Lthos the Saint; 3. All f4. pl. 1 40. 1.80. 1.50. c Totalisator-oi Uitslagen Tauris-prijs: 1. Beloma F (M. Bouw huis) (1.32.6); 2. Conny; 3. CH van Rood en Noot. Tot.; wi. f5.40, pl. 1.80. 2.10, 1.30. cov. 9.60, koppel 18.40. Sagittarlus-prljs, le serie: 1 Zora- ts Axkit (J. Wagenaar Jr.) (1.25.2); Atie van de Lente; 3. Athos the Saint. Tot.: wl. 8.90, pl. 1.70, 1.40, 1.50. 4.10. koppel 6. Internationals Kay en Swan kwamen er met 4 maanden nog genadig af Een schandaal in het Engelse profvoetbal, dat verleden jaar grote opschudding verwekte, eindigde gisteren tegen het de cor van een rechtszaal in Not tingham met het zenden van tien spelers en ex-spelers naar de gevangenis voor het plegen van fraude. Zij hadden uitslagen van wedstrijden beïnvloed, waarbij grote bedragen op het spel stonden. James Gauld, de centrale figuur in hebben „beïnvloed" en dat hij andere spelers had betrokken in zijn snode plannen. In die tyd moet hij ongeveer f 33.000 hebben verdiend, afgetrokken het bedrag dat hij aan andere spelers had uitbetaald als zij zich aan de afspraak hielden. Hij werd een Judas" toen hij de anderen erbij lap ten, nadat een zondagsblad hem f 72.000 had betaald voor zijn onthul lingen. De advocaat van Gauld zei in zijn verdediging, dat Gauld zich schaamde voor zyn daden. Daar kan hy nu (in de cel) vier jaar lang over nadenken. Hij kreeg bovendien een boete van 50.000 gulden. De veroordelingen van de anderen John Fountain (31), ex-aanvoerder m York City: 15 maanden: Brian Phillips (32). ex-aanvoerder van Mansfield Town, 15 maanden: Ri chard Beattie (27), ex-Schots inter national, doelman, 9 maanden: Ken neth Thomson (34), stopper by Hartlepools United, 6 maanden; Ro nald Howells (29), linkshalf bij Wal sall, 6 maanden; Samuel Chapman (26) een andere ex-aanvoerder van Mansfield Town, 6 maanden: David Layne (25), Sheffield Wednesday, midvoor, 4 maanden; Tony Kay (27) Everton en international voor Enge land, 4 maanden; Peter Swan (28), Sheffield Wednesday en international voor Engeland, 4 maanden. Voorbeeld De rechter zei dat de straffen lang niet mals waren, maar er diende een voorbeeld gesteld te worden, waar- TESTCRICKET Zuid-Afrika, geleid door een attrac tieve 89 not out van Trevor Goddard, bereikte dinsdag 171 runs voor het verlies van één wicket in hun tweede innings tegen Engeland van de vier de testmatch tussen beide landen. Eerder op de dag was Engeland, dat de laatste zes wickets verloor voor 51 runs, all out gegaan voor 384 in ant woord op het Zuidafrikaanse eerste inningstotaal van 390 voor zes (geslo ten). De wedstrijd eindigt vandaag. Goddard, die drie zessen sloeg en negen vieren, zette samen met Eddie Barlow (42) een eerste wicketstand op van 65. Nadat laatstgenoemde was gebowld hield Goddard stand met Tony Pihey (35 not out). Dit duo kwam tot 106 runs. Peter Parfitt, wiens 122 not out achttien vieren be vatte, was Engelands topscorer. men van deze praktijken in de sport niet was gediend. Joe Richards, de president van de Engelse voetballeague zei na de rechtzitting „het was een zwarte dag in de geschiedenis van ons voetbal, maar het is een verademing dat alles nu is opgeklaard". SCHAATSENRIJDEN Goede tijd van Carry Geyssen De Amsterdamse Carry Geyssen is dinsdag in Oslo bijzonder goed voor de dag gekomen. Ze eindigde op de 500 meter als tweede achter de Noor se Gerd Inger Groot en won de 1500 meter vóór haar grote rivale Stien Kaiser in de tijd van 2 min. 32.4 sec. hetgeen een nieuw baanrecord bete kende. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Gerd Inger Groot (Noorw.) 48.0 sec.; 2. Carry Geyssen (Ned.) 48.2; 3. Sigrid Sundby (Noor wegen) 48.4; 4. Stien Kaiser (Ned.) 48.8; 5. Willie van Wees (Ned.) 49.1; 6. Bep Geyssen (Ned.) 49.7; 7. Aud Groven (Noorw.) 49.8: 8. Willy Burg- meyer (Ned.) 50.-: 9. Ans Schut (Ned) 50.6; 10. Tove Christensen (Noorw.) 50.7; 11. Tineke Hamstra (Ned.) 50.8. 1500 meter: 1. Carry Geyssen 2.32.4; 2. Stien Kaiser 2.32.9; 3. Sigrid Sund by 2.36.0; 4. Jeanette Neil 2.38.4; 4. Wil van Wees 2.38.4; 6. Ans Schut 2.39.-; 7. Bep Geyssen 2.39.6; 8. Corry Ruben 2.40.6; 9. Willie Burgmeyer 2.41.4; 10. Wil van Dijk 2.43.0. Basketbalploeg mag vliegen Een snelle beslissing van het be stuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft de Nederlandse Basketbal Bond uit de nood gehol pen. Wat is het geval. Vrijdag a.s. be gint in San Sebastiaan een van de kwa Hf icatie-toern ooien voor het Europees kampioenschap basketbal, waarvan de finale van 30 mei tot 10 juni a.s. in Moskou zal worden ge houden. De Nederlandse Basketbal Bond zou aan dit toernooi deelnemen, waarin door onze landgenoten vrij dag tegen Italië, zaterdag tegen Spanje en zondag tegen Zwitserland zou worden gespeeld. De nummers een en twee kwalificeren zich voor Moskou. Het was de bedoeling dat de Nederlandse basketbalploeg vandaag per KLM naar Parijs zou vliegen en vandaar per nachttrein naar de plaats van bestemming. Een ineens opgekomen spoorwegstaking in Frankrijk verhinderde deze mogelijk heid en de enige oplossing was een rechtstreekse vliegtocht Amsterdam - Madnd-BUbao-San Sebastiaan. Dat kostte teveel geld. De f. 4000 konden in zo'n korte spanne tijds niet te voorschijn worden getoverd, zodat het in tijdnood geraakte bestuur van de NBB besloot om bij de NSF aan te kloppen. Het NSF-bestuur, toevallig dinsdag in Utrecht bijeen ter vergadering, had begrip voor de situatie, waarin de basketbalbond, buiten schuld, was geraakt en besloot met algemene stemmen de f. 4000 ter beschikking te stellen. SCHAATSENRIJDEN V eertien landen naar Göteborg O Veertien landen hebben ingeschre ven voor het Europees kampioen schap schaatsenrijden, dat zaterdag en zondag a.s. in Göteborg zal wor den gehouden. Het Nederlandse team wordt ge formeerd door Rudi Liebrechts, Peter Nottet, Ard Schenk en Cees Verkerk. Piet Modder is reserve. WIELRENNEN Gouden speld voor „goudeiT renners De vier Zuidhollandse wielerama- teurs Bart Zoet uit Sassenheim, de Leidenaar Gerben Karstens, Jan Pie- terse uit Oude-Tonge en de Rotter dammer Eef Dolman die in Tokio de Olympische ploegentijdrit op de weg voor Nederland wonnen, zyn voor die pre atie in het C.B.R.-gebouw in Ryswyk door de heer Westerlaken consul van de KNWU in Zuid-Hol land. gehuldigd. De vier renners kre gen de gouden speld van hun provin- SCHAKEN Toernooi Zwolle De uitslagen uit de tweede ronde in het internationale schaaktoernooi i Zwolle luiden: Rellstab (W.-Dld)—Ivkov (J.-Sl.) 0—1; Aalders (Ned.)—Van der Weide (Ned.) 01; Littlewood (GB)—Bo- botsov (Buig.) 0—1; Weisz (W.-Dld) —Piket (Ned.) 0—1; Flesch (Hong.) Andriessen (Ned.) Vj; Van der Weide. Bobotsov en Ivkov hebben de leiding met 2 punten.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7