Raad niet direct voor belastingverhoging Raad van W armond over de recreatiecommissie Lezers schrijven Oude chrschool bedrijfsgebouw LEiDSCH DAGBLAD WOENSDAG 27 JANUARI I960 Waardering voor woningbouivbeleid {(in B. en W. Wassenaar begrotingsvergadering van de cnaarse gemeenteraad begon *[iandag met een herdenking van de Engelse staatsman Win- Churchill. Burgemeester mr. J. Geertseman hield een korte >raak, die door de leden van de staande werd aangehoord, behandeling van de begroting met enkele beschouwingen de fractievoorzitters over de fi dele positie waarin de gemeente thans bevindt. De heer C. E. den Berg (KVP) stelde, dat al- t 1966 verhoging van be- igen in overweging wordt ge ien eerst bezien zal moeten wor- of de begroting zelf geen ruim- biedt voor verruimingen. Mr. A. Vuure (WD) meende, dat het Igend jaar aan lastenverhogingen te ontkomen zal zijn. laar als het zo ver moet komen dienen de lastenverhogingen op gehele burgerij te drukken en op een klein deel van de inge- enen. Mr. Dr. W. F. van Gun- ren (Prot. Chr.) bracht een even verkoop van gemeente-eigen- omen ter sprake en noemde daar- als voorbeeld de vroegere tram- i.feise. Als deze remise voor bij- ffdeel f 1 miljoen wordt verkocht, zal dat de liquiditeitspositie van gemeente wel verbeteren, maar rtegenover staat, dat door het [vallen van de inkomsten uit de luur van deze remise een post f48.000 per jaar van de begro- wegvalt. A. van Gorcum (Pv.d.A) zich op het standpunt, dat verkopen van gemeente -eigen- unen met de grootste voorzichtig- dient te worden bezien. Verho- van de gemeentelijke inkomsten praktisch alleen gevonden kunnen den in een verhoging van de atbelasting. Hij was het er niet eens, dat deze belasting alleen kt op een gedeelte van de inge- >nen. Door middel van huurver- ingen worden regelmatig de ho- lasten van huiseigenaren mede laste van de huurdrs gebracht. Niet onredelijk fethouder E. M. Schade verde- igde de opvatting, dat de maatre- a die de roering op het ogenblik I aanzien van de gemeentefinan- neemt niet onredelijk zijn en len moeten worden met het oog iet grote belang van de inflatie- rijding, dat daarmee wordt ge ld. Wat de invesfberingsmoge- leden betreft verkeert Wasse- 1 in de gunstige positie, dat be- het leningplafond van f 3,6 oen dat de gemeente is toege in, nog eens eenzelfde bedrag financieringsmiddelen aanwezig et afstoten van gemeente-eigen- men zou de investeringsmoge- eden niet vergroten, omdat de oting de jaarlijkse lasten van investeringen niet zou kunnen en. 1 van punten van het gemeente- d werden door de raad aan de gesteld. Mr. C. A. van Gorcum dA) vroeg het college zich te den over de mogelijkheden voor ere uitbreiding van de gemeente loordelijke richting als ooit het nevliegkamp Valkenburg zal ien opgeheven. Burgemeester mr. ■tsema zegde toe, deze kwestie i staatssecretaris te zullen be ten. WARMOND impioenschappen ,Steeds Vooruit" tafeltenniskampioenschappen 'het Warmondse „Steeds Voor hebben dit jaar weinig verras- in opgeleverd. Nol Sikking, de oudige clubkampioen prolon- le zijn titel zonder al te veel HJkheden een 3-0-zege in de J op Joop van der Zwet en ledames onttroonde Wil Breu- i]k de oud-kampioene Marlies terman (23-21, 18-21 en 21-9). uitslagen luiden: dames: 1. en lampioene Wil Beugelsdijk. 2. i Broxterman. Heren leden: 1 Ubkampioen Nol Sikking, 2. Joop Zwet. Heren niet leden: 1. J. Klauw. 2. L. de Winter. meisjes: 1. Nora Broxter- 2. Anneke v. d. Hulst. Junioren ens: 1. Hans v. Wissen, 2, Paul Junioren niet leden: 1. Rini beek, 2. Jan Schouten. Adspiran- meisjes: 1. Marijke van Dam, 2. je Schrijvers. Adspiranten niet I: 1. F. Wely, 2. J. Rabbel. Mix 1. Nol Sikking-Wil Beugels- Rib Ritzen-Marlies Broxter- I Dubbel: 1. Nol Sikking-Joop IZwet, 2. Rob Ritzen-Wim Kuy- Finale om het kampioenschap Warmond: 1. Nol Sikking, 2. J. jder Klauw. .eerzame dia-avond n jeugdiiatuurwacht leden van de Jeugdnatuur- it hebben een bijzonder leer- dia-voorstelling meegemaakt e Stad Rome. De voorzitter, de J. Tijdhof, richtte hartelijke den tot de heer J. Warmen- n uit Voorhout, die bij de ver- ig van de dia's over de natuur omtrek een heldere en onder lende toelichting gaf. Prachtige renopnamen werden o.a. ver- id van de Keukenhof. Zoals ge- kelijk was de organisatie weer in foortreffelijke handen van de staresse mej. E. Breedeveld. De wenselijkheid van een spoedige aanleg van een verkeerslichtinstalla tie op het kruispunt Landscheidings- weg - Wittenburgerweg werd door de raad uitgesproken in de vorm van een door de heer S. J. van den Bergh (WD) ingediende motie. Deze instal latie zal met medewerking van Rijks waterstaat tot stand moeten komen. Woningbouw De woningbouw en de woningnood kwamen uitvoerig ter sprake. Mr. S. Leenstra (Prot. Chr. )had er na de kritische woorden die in de vorige raadsvergadering over het bouwbeleid waren gesproken behoefte aan een woord van waardering te laten horen voor de wijze, waarop niet alleen tot nu toe alle contingenten werden be nut, maar ook nog belangrijke extra contingenten konden worden verkre gen. Ook de heer A. C. Duyvestjjn (KVP) bracht zijn waardering voor de activiteiten van het college tot uitdrukking. In discussie kwam de vraag of in dustriële hoogbouw al of niet moet worden toegepast om buiten de nor male contingenten om een extra bij drage te leveren voor het lenigen van de woningnood. Mr. Leenstra achtte hoogbouw aanvaardbaar, wanneer men een aantrekkelijk plan weet te maken en het bovendien op een aan trekkelijke wijze weet te situeren. De heer S. J. van den Bergh (WD) daarentegen meende, dat hoogbouw in strijd is met het karakter van de gemeente Wassenaar. De heer D. Bloemendal (P.v.d.A) pleitte voor het bouwen van bijvoor beeld driekamerwoningen voor jong gehuwden en binnenkort huwenden. Zij vormen de grootste groep in de ruim 800 woningzoekenden. Wethouder ir. M. Elion zei over de eventuele industriële woningbouw, dat het niet verstandig is de gedach te daaraan bij voorbaat af te wijzen. Er zal eerst een plan moeten wor den opgezet, en een geschikte plaats moeten worden gevonden. Dan kan dit plan worden beoordeeld. Verbinding met strand Er werd gediscussieerd over de al eerder uitgesproken wenselijkheid van het maken van een verbinding met het strand ter hoogte van Mejjen- dell en van een verbinding tussen deze Mefjendellseslag en het Was se- naarse Slag. Een nieuwe suggestie kwam hierbjj ter sprake: de wense lijkheid namelijk om het tweede slag naar zee niet ter hoogte van Mejjen- dell te maken maar meer noordelijk, zo ongeveer bij „De Pan" bij de Kat- wijltse grens. Een verbindingsweg tussen Wasse naars 0 Slag en deze meer noordelijk te projecteren Slag zal vermoedelijk minder bezwaren opleveren en toch het effect sorteren dat men ermee bereiken wil, namelijk het mogelijk maken van eenrichtingverkeer voor het verkeer dat zich naar en van het strand begeeft. De behandeling van de begrotingen zal op maandavond 3 februari wor den voortgezet. Parkeren De Wetstraat Naar aanleiding van het ingezon den stuk over ongewenste toestanden in de De Wetstraat, gaarne het vol gende: Anonymus wijst op de zi. on houdbare toestand in de De Wet straat, omdat daar geen parkeerver bod bestaat. Wil de geaohte inzender ons laten weten waar de eigenaars van auto's deze dan moeten laten? Misschien op de Morsweg waar geen plaats meer is? De De Wetstraat is een van de weinige straten, die dood lopen, dus voor de bewoners een prachtige ge legenheid om him wagens zonder overlast aan derden, te laten staan. Ongewenste toestand? Niet voor de bewoners van deze straat! Dat bleek uit gesprekken met diverse bewo ners en auto-eigenaars. Wie dan wel? Wat de trottoirs betreft, dit zou inderdaad een verbetering zijn. Maar dan alleen als de oude toestand werd hersteld met een acheruitgang. Nu kunnen wij achter onze hekken en op onze eigen grond ten minste onze fietsen plaatsen. Met dank voor de plaatsing. Enige bewoners van de De Wet straat. A. J. van Schaik, H. Kwestroo, T. Stouten, L. P. Janson jr„ H. Werkstra. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Ada, dr van H. Bosman en K Schouten; Jeroen L., zn van L. J. Oldenhof en W. A. G. Baars. Ondertrouwd: H. Stolk, 23 Jr en W. J. Polman, 21 jr; P. A. van Basten, 20 jr en Th. J. Heltbrink, 19 Jr. Getrouwd: J. Devilee, 23 Jr en A. Polderman, 20 jr; T. Meijer, 24 Jr en S. M. van Waardhuizen. 24 Jr; P. L. J. M. Groeneveld, 20 Jr en M. E. A. Verlnga, 21 Jr. Overleden: J. Breugem, 58 jr. Onder voorzitterschap van de bur gemeester drs. F, K. Langemjjer kwam de raad van Warmond in openbare vergadering bijeen. Bjj de ingekomen stukken was een rapport van de stichting „Het Zuidhollands Landschap" houdende „Richtlijnen voor een beheersplan voor het land goed „Huys te Warmont". Naar aan leiding hiervan merkte de heer Heyl op, dat hjj het woord „hoffelijk" met betrekking tot een passage over de woonschepen niet op zijn plaats vond. Deze mensen waren er nu eenmaal en tijdens de voorbesprekingen is ook duidelijk gesteld, dat deze mensen konden blijven. De heer Van der Kroft vond het rapport over de recreatieve mogelijk heden wat teleurstellend. Hij zag er niet veel van terecht komen. Besloten werd tot aankoop van een strook grond van de heer W. Land man ten behoeve van de reconstruc tie van de Burgemeester Ketelaar straat. De woning met bijbehorende grond werd destijds door de heer Landman gekocht onder voorwaarde, dat hij nimmer aan de gemeente iets van het gekochte mag overdragen. De gemeente heeft nu de heer Landman gevrijwaard voor de eventuele gevol gen door de verkoop. De heer Groenendijk vroeg of dit verbod door enige dwangsom is ge sanctioneerd. Dit blijkt niet het geval te zijn. Naar aanleiding van een onderzoek door de technische dienst van het Hoogheemraadschap van Rijnland, moesten B. en W. met een voorstel komen een wijziging aan te brengen in de verordening houdende bepalin gen met betrekking tot het zwemmen binnen de gemeente Warmond. Deze wijziging houdt in, dat er niet meer gezwommen mag worden in de Leede vanaf de spoorbrug tot de Haarlem mertrekvaart en voor de Haarlem mertrekvaart voor zover gelegen in de gemeente tot aan het zwembad Poelmeer. Naar aanleiding hiervan dringt de heer Willemsen nog eens aan op een rioolwaterzuiveringsin stallatie of een goed zwembad. Het voorstel werd aangenomen. Recreatie Aan de orde was voorts een voorstel tot opheffing van de recreatieadvies- commissie uit de burgerij en tot in stelling van een vaste raadscommissie van advies voor de recreatie en de benoeming van de leden. Naar aan leiding hiervan was een brief binnen gekomen van enkele leden uit de bur gerijcommissie. Deze brier omvatte in grote lijnen de drie volgende punten: verwonde ring over het voorstel, omdat de com missie zelf met een voorstel had wil len komen; klacht, dat op diverse uitgebrachte adviezen nooit was ge reageerd en klacht dat de commissie onvoldoende werd voorzien van docu mentatie. De heer Groenendijk informeerde prompt naar de mening van B. en W. over deze brief. Hierop antwoordde de voorzitter, dat hij de verwondering niet goed kon begrijpen, dat hij het niet noodzakelijk achtte om op een advies te reageren en dat de klachten over de voorziening van documenta tiemateriaal nooit eerder naar voren waren gekomen. De heer Willemsen vroeg wat nu eigenlijk de taak is van de raadscom missie. Adviseert deze op verzoek of ook wel zelfstandig? Is of moet deze taak omschreven zijn in een veror dening? Een verordening zou er inderdaad moeten komen en had er in het ver leden al moeten zijn en natuurlijk kan de commissie ook op eigen initia tief adviezen uitbrengen, aldus het antwoord van de voorzitter. De heer v. d. Kroft informeerde of het te rea liseren is, dat in de toekomst alle ad viezen de raad bereiken. De voorzit ter achtte dit zeer wel mogelijk. OEGSTGEEST Dr. J. v. d. Grient sprak voor NCVB De Ned. Chr. Vrouwenbond aid. Oegstgeest hield haar ledenvergade ring, die onder leiding stond van mevr. J. v. Tongerenv. d. Kuy. Dr. J. v. d. Grient hield een lezing over „De ouderen en jongeren en een veranderde wereld". Hij betoogde, dat we leven in een wereld van kantelende waarde. In 1538 kwamen Luther en Melanchton al bij elkaar om te spreken over de tuchtloze jeugd en waren er botsin gen van meningen. In het gezin ligt de toekomst van de jeugd. Dat het vroeger zoveel beter was, is niet waar, we passen ons aan naar de omstandigheden van de tijd, waarin we leven. De vraag rijst, is de wereld van nu in wording of verwording. We kunnen, zei dr. V. d. Grient, het tempo psychisch niet verwerken, de ontwikkeling is te snel, het loopt ons uit de hand. Maar elke tijd heeft z"n goede en kwade dingen. Het beeld van de Jonge mens vroeger was op het platte land gericht, het gezag was er niet zo omvangrijk. Je zag de dingen helder en je wist waar je bij'hoorde. Het is belangrijk, dat de mens elkaar kent, en weet wie de ander is. De jeugd kent geen besloten ge meenschap en heeft geen houvast. Er zijn verschuivingen van gezags verhouding, zed dr. V. d. Grient. De jonge mensen van nu hebben het minder eenvoudig dan vroeger. Het aspect van deze tijd ligt in de open baarheid, alles staat in de schijn werpers. Het is de mens niet gegeven volledig te zijn. Wat kun je de Jonge mensen meegeven?, zo vroeg de spreker. Samen onderweg zijn, een huis te hebben is niet alleen be langrijk, maar een „thuis" te hebben is anders. Medemenselijk leven en naar elkaar luisteren kweekt saam horigheid. We moeten ze voorgaan, onderweg zijn van God met ons. Dr. V. d. Grient eindigde zijn lezing met het gedicht „De verloren zoon" van Wouter Smit. Na enkele vragen, ging dr. V. d. Grient nog nader op de verschillende punten in. Op 15 februari hoopt de afdeling haar 30-jarig bestaan te vieren. De heer G. de Jong jr. uit Oegstgeest is aan de Vrije Univer siteit in Amsterdam geslaagd voor het kandidaatsexamen economie. Tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer P. F. Kwakkebos en tot bezol digd ambtenaar i.v.m. het met pen sioen gaan van de heer S. W. Hogen- boom, de heer J. H. Th. Tijdhof. Tot plaatsvervangend lid van de elektri citeit- en gascommissie werd be noemd de heer H. Scheltens, bij de commissie voor de uitbreidingsplan nen en de woningbouw de heer A. A. Willemsen en voor het waterleiding bedrijf de heer J. v. d. Voet. De recreatiecommissie zal bestaan uit de heren A. A. Willemsen, voor zitter, G. J. v. d. Kroft en A, A. Schepers en plaatsvervangend de heer J. v. d. Voet. Bestemming school Tijdens de rondvraag vroeg de heer Van der Kroft of er al concrete plan nen bestaan met betrekking tot de in eigendom van de gemeente komende oude school met de bijbel. Hij vroeg of er misschien een mogelijkheid aan wezig was deze school ten goede te laten komen aan het algemeen be lang b.v. voor de jeugd, die dringend om ruimte verlegen zit. De voorzitter zei, dat in het „Plan bebouwde kom" dit gebouw een be stemming heeft voor bijzondere doeleinden. Wel bestaat het voor nemen het Plan bebouwde kom hierop te wijzigen en het gebouw de bestemming van bedrijfsgebouw te geven, dit om de verkoop te ver gemakkelijken en aantrekkelijker te maken. Deze zaak ligt echter nog geheel open en de voorzitter wekt dan ook alle belanghebbenden op hieromtrent eens voorstel te doen. Van zijn kant is hij bereid te over wegen, welke voorwaarden hierbij een rol zullen gaan spelen. Verkeer Haarlemmerstraat Gaarne zou ik het volgende stukje in uw veel gelezen blad opgenomen willen zien. Het is verschrikkelijk dat de Haar lemmerstraat, de drukste winkelstraat van Leiden, op zaterdag nog steeds niet is afgesloten voor het verkeer. Voordat het wegdek was vernieuwd, kon het toch ook na 2 uur worden afgesloten. Zelfs in Zwolle, een plaats met iets meer dan de helft van de inwoners van Leiden is zaterdagmid dag na 2 uur de drukste winkelstraat voor alle verkeer afgesloten. Gaarne zag ik de autoriteiten hiervan kennis nemen. Bij voorbaat imijn dank, B. E., Leiden. Straaljager boven Deurne verongelukt Boven Deurne is vanmorgen een Belgische Starfighter geëxplodeerd. Brokstukken zijn terechtgekomen op een mobilisatiecomplex van de Ko ninklijke Landmacht nabij Deurne. De schade heeft zich hier beperkt tot enkele gebroken ruiten. De bestuurder van de straaljager is om het leven gekomen. Zijn stof felijk overschot kwam terecht in de kruin van een boom. Het verongelukte toestel kwam van de Belgische basis van KleinebrogeL VOORSCHOTEN De heer L. ter Mul uit Voor schoten is aan de Vrije Universiteit in Amsterdam geslaagd voor het kandidaatsexamen economie. Loop der bevolldng Leiden Mishandeling van doofstomme Leitlse bouwvakkers staan terecht „Het is al erg dat de maatschappij beschermd moet worden tegen die ven. Maar dat het publiek ook nog dient te worden gevrijwaard van openlijke geweldpleging is zo moge lijk nog schandaliger". De officier van Justitie ter zitting van de Haagse politierechter slaakte deze hartekreet vanmorgen tijdens de behandeling van de zaak tegen drie Leidse bouwvakkers. Het trio stond terecht wegens mishandeling van een doofstomme jongen. De bouwvakkers waren op 3 juli vorig jaar een avondje uit geweest in Den Haag, samen met him patroon, die hen met zijn auto ook weer te rug zou brengen. Toen de patroon de voorkeur bleek te geven aan het ge zelschap van twee dames en hij er met zijn auto stiekum tussenuit kneep, waren de bouwvakkers dronken en zeer ontstemd te voet weggegaan naar het Station. Op de Laakbrug liep een jongeman hen in de weg, vonden zij. Gedrieën sloegen zij op hem los, er vloeide een beetje bloed en de bril van het slachtoffer sneuvelde. De officier eiste tegen elk acht dagen gevangenisstraf. De po litierechter vonniste f 50,boete en acht dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. In de week van 13 t.m. 20 januari 1965 GEVESTIGD J. van der Blom-Crama en fam., At- Jehstr. 24; G. Mojet en fam., arts, Fal- Jerllstraat 6; T. F. Krans en fam., Fred, v. Eedenlaan 41; T. A. Interna en fam., administrateur, Paramaribostr. 101; R. J. Dijk en fam., gemeente-ambtenaar, Lindestr. 13a; I. L. van As en fam., directeur jongenshuis. Witte Singel 70; J. W. Goddyn en fam., sportleraar, Morsweg 28; J. J. de Haas en fam., havenarbeider. Joubertstr. 8a; C. ae Boer en fam., procuratiehouder, Ko- ningstr. 9; J. D. Noest en fam.. Ra penburg 50; W. C. Llesker en fam.. kantoorbediende, Zaanstraat 68; G. van Duijn en fam.. bouwk. tekenaar. Pa ramaribostr. 123; R. F. Nieveen en fa milie, Instrumentmaker. Paramaribo- straat 93; M. Hendriks-van Strater en fam., Bernhardstr. 18; S. de Vries en fam., bedrijfsleider, Haarl.str. 164; E. Batenburg en fam., bouwk. medewer ker, Paramaribostr. 75; P. G. van Am. sterdam en fam., caféhouder, Janvos- sensteeg 26; G. L. Rlbbink en fam., statistisch analist. Valeriusstr. 1; L. P. G. van Noort en fam., reproductie- fotograaf, Drechtstraat 51; H. Kuilen- berg en fam., Zaanstr. 81; M. Rivero Rlvero, kok. Breestr. 177; D. R. ten Wolde, militair, Noordeinde 2a; L. Meyer, automonteur. Plantsoen 45; F. L. W. de Jong. kantoorbediende, Rijns- burgerweg 140; A. C. Selier-van der Linde, Duyvendakstr. 13; J. W. Pool, Doezastr. 37; J. L. G. Hijman, Joh de Wlttstr. 36; A. H. J. F. S. Munning- hoff, Herensteeg 4; J. F. Broekmans, Rapen burg 12; M. de Munck, verpleeg ster, Middelweg 38; J. C. M. Martens. Pasteurstr. 22a; B. des Bouvrle, Rijns- burgerweg 101; G. C. Scheffer, Diepen- brocklaan 2; V. M. C. van Geen (jonk vrouw), Boommarkt 22a; G. M. Kraan, werkster, Janvossensteeg 30; E. G. van Egmond, wijkverpleegster, Enoaenbur- gerstr. 59; J. H. Brucb, Witte Singel 27; O. A. Wilier, secretaresse, Bilder>- dijkstr, 14; J. J. Beek, boekhouder, Mahlerstr. 56; G. Barbero, vrachtwa- -■nchauffeur. Roemer Vlsscherstr. 13; J. Stompff, medisch assistente,' Me relstraat 24; W. Waalkes, commies be lastingen, Rich. Holstr. 81; W. B. Moor man, onderwijzer, P. J. Blokstraat 23; F. Secci, afbramer, Turfmarkt 6; A Pilia, afbramer, Turfmarkt 6; A.' M Pryor, röntgenlaboranteRijnsburger- weg 30; J. A. Veerman, Plantsoen 45; D. M. de Vries, Vliet 38; M. P. Dirks Roodenburgerstr. 5; T. M. Bot, Witte Singel 27; W. M. Luijt, Oude Vest 155; O. P. E. Klementkow, Joh. de Wlttstr 44; H A. C. van Bulren, Witte Singel 27; W. Jens, onderwijzeres, Wasstraat 15; A. J. M. Rombouts, kleuterleidster PI e ter skerkkoorsteeg 14a; F G. Elder- horst, transportbediende, Hogewoerd 154; M. J. Martinez Martinez-Schrljver. sociaal pedagoge, Boerhaavelaan 258"' A. Hollebeek-NIJ holthollerithtypiste. Roemer Vlsscherstr. 13; B. J. M Zon neveld, Rijnsburgerweg 77; Y. Bos. zie- kenverzorgster. Rij nsburgerweg 10- A W. G. Nleuwstraten, Witte Singel 89; G. van den Bergh, Warmonderweg 41;' F. G. E. M. van der Horst, Zeemanlaan 14* J. Simonis. St. Aagtenstr. 29; C. G M. Warmerdam. Stationsweg 39; J. J. "van Amsterdam, chauffeur, Sophiastr. 74; J. W. Gunster, Rapenburg 12; w'. Raadsveld, Lange Mare 67a; A. P. m! Rose boom, Korevaarstr. 3; G. I. Aben- danon verpleegster, Rij nsburgerweg 10; A. L. Versluis, ziekenverzorgster. Riins- burgerweg 10; M. A. Zegveld, verpleeg ster, Rljnsburgerweg 10; G. J. M van der Post, H. de Grootstr. 15; M. T. van der Maat, ziekenverzorgster, Rljnsbur gerweg 10; G. Karstens, wielrenner, ApothekersdlJk 34; A. J. Vermeulen, timmerman, Sophiastr. 54; J. B de Groot, veedrijver, Joubertstr. 17; M. H. A. Vaneker, mach .bankwerker. Surina- mestraat 80; L. L. de Visser, werktuig bouwk. tekenaar, Rljnsburgersingel 41a- A. Guzman Fajardo, betonbeklster. Lel vendaal 117; G. dl Meo, chauffeur Jan van Goyenkade 22; G. Kloosterhuis. se cretaresse, Rljnsburgerweg 31a; I. Dek ker welfareleidster, Hoge Morsweg 16; J. H van der Blom, hulp in de hulsh., Houtlaan 55; W. A. Remmelzwaal, zie kenverzorgster, Rljnsburgerweg 10; E Janssens, ziekenverzorgster, Rljnsbur gerweg 10; J. J. M. van der Kleij Bree- straat 126; J. T. Dlrkse, Kllkspaanweg a w Haas, kelner, Mareslngel 23- 7.' Mxilder-Uhlenbeck, Herengracht 41; P. E. F. Wolffensperger, Plet Paal- tjenspad 8; M. T. Glessen, Leeuwerik straat 33; F. M. A. Fontlgny, Kllk spaanweg 10; R. V. Vollmer, motor technicus, Churchlillaan 36; W. J. C. Nieuwenhuls, Cobetstr. 28; N. A. J. van Zanten. Plet Paaltjenspad 3; S. L. de Ridder, verpleegster, Houtlaan 55; A. J. van Mourik, verpleegster. Houtlaan 55; van Tiggele, Sleboldstr. 24; P. C. F. M. Verschure, Rljnsburgerweg 120a; G. J. A. van Bruggen, medisch secre taresse, Nieuwsteeg 11; A. P. A. van der Scheer, kantoorbediende, Morsweg 172; R. Steenbeek, vertegenwoordiger, Sumatrastr. 44a; G. A. T. Brulnsma, wetensch. assistent, Joh. de Wlttstr. 34; ÉS|C. Verhoorn, directrice fllmfabr., Kalserstr. 9; J. J. Nederhoff. hulp in de hulsh., Rljnsburgerweg 127; L. J. ■**- van Dijk, Rijn- en Schiekade 35; Schoonderwaldt, ziekenverzorgster. Rljnsburgerweg 10; J. J. Bruens, bouw kundige. Jan van Houtkade 7a; J. Lee mans, betonijzer vlechter, Stuyvesant- hof 24; A. M. Goldenberg, Salvatorshof 4; A. M. H. P. T. Ververgaert, ver pleegster, Rljnsburgerweg 10; K. Swart, Witte Rozenstr. 38a; I. Rijkers-Tatay, Paramaribostr. 109; A. Devilee-Polder- man; Drlftstr. 19a; A. M. A. van Gurp- MARKTBERICHTEN LISSE, 26 jan. Gladiolenvelllng; Ook de kleine maten van gladiolen brengen, behalve enige uitzonderingen geen hoge prijs op. Gladiolen 10/12 en 8/10: Acca Laurentia 1.20 80, Allard Plerson 1.50 1.10, Benaxls 1.90 1.20, Bloemfontein 3.80 3.40, Carmen 2.20 1.20, Firebrand 2 50 2.50, Friendship 6.30 4.70, Gen. Elsenhower 4.35 3.60. Golden Fiction 1.70 1.10, Happy End 1.40 90, Herman v. d. Mark 2.70 1.70 Hopman's Glory 2.60 1.10, Joh. Strauss 2.20 2.10, Jo Wagenaar 1/20 1.10, Leeu wenhorst 2.10 1.10, Montgomery 1.90 1.50, Oscar 1.70 1.20, Patriot 4.05 3.25, Plcardy 2.10 1.10, Red Fox 1.60 1.10, Rosen Polka 1.40 1.10, Sans Soucl 4.50, 4.10, Scarlet Cardinal 5.50 4.10, Spie and Span 3.60 3.40, Spotlight 4.40 3.50. I Theo Uilen Masmau overleden De heer Theo Uden Masman, de voormalige leider van het radio orkest The Ramblers, is vandaag in de leeftijd van 64 jaar overleden. BEURSO VERZICHT Obligatieclaims Hoogovens lager Amsterdam, 27 januari Ook vandaag heeft de Hoogoven - hoek verreweg de meeste aandacht van de beurs tot zich getrokken. We derom moest men zich bij de ope ning door een kluwe van mensen worstelen om tot het zakencentrum van deze hoek te kunnen doordrin gen voor het afwikkelen van de af faire. Honderden claims verwisselden opnieuw van eigenaar. Reeds direct bij opening viel het op, dat de obligatieclaims niet onbe langrijk lager waren op f 17,50, tegen gisteren als gemiddelde slotprijs van de laatste tape op f 19. Hierdoor gaf de beurs duidelijk aan, dat de inzet van gisteren voor deze claims op f 20,60 te hoog is geweest. Later daalde de prijs tot f 17.20, een prijs verschil derhalve met de hoogste no tering van gisteren van ca. f 3,40. Voor de aandelenclaims werd bij de opening iets meer betaald op f 11,20. Aanhoudende vraag deed de prijs op lopen tot f 11,50. Hierop volgde aan bod waardoor de prijs inzakte tot f 11,10. Dit was ook de slotprijs van gisteren. De aandelen Hoogovens openden ruim een punt hoger op 52312. Ook hier was flinke vraag aan wezig met als gevolg dat de koers op liep tot 528. Deze hoge prijs lokte aanbod uit waardoor de koers inzak te tot 52212. Hoe druk het gisteren in de Hoog- ovenhoek is geweest bewijzen de vol gende geregistreerde omzetten: obli gatieclaims 26.300 stuks, aandelen - claims 17.535 stuks, aandelen voor nominaal f 222.900. Van de overige hoofdfondsen gaf Unilever weinig verandering te zien op f 136,40. De Engelse tak van Uni lever komt met een obligatie-emissie groot 10 tot 15 miljoen pond sterling. Philips lag goed gedisponeerd op f 155,30 (f 154,40) door lokale vraag. Hetzelfde kan gezegd worden van Kon. Olie op f 161,80. AKU was iets lager op 527. De scheepvaartsector was nauwe lijks prijshoudend. Leidende cultures eerder iets beter. Staatsfondsen bijna onveranderd. De nieuwe 5%% BNG lening werd iets lager geadviseerd op 101. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag, 27 januari 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 514 101A 101% Ned. '64 5 mi 98% Ned. '58 414 9514 95A Ned. '59 414 95 94% 8 Ned. '60-1 414 94% 94% Ned. '60-H 414 93% 93% Ned. '59 414 93A 92% Ned. '60 414 9114 91% Ned. '61 414 9114 91% Ned. '63 414 91% 91% Ned. '47 314 82,V 82% Ned. '53 88% 88% Ned. '48 314 80% 81 Ned. '50 I-H 814 81% 81% Ned. '54 I-n 3% 82% 82 H Ned. '55 I 314 87% 82% Ned. '55 n3ü 85% 85% Ned. *7 3 8614 86% Ned. Gb obi '46-3 86 85% Ned. dol. in. '47 3 90% 90% Ned. Inv. cert. 3 97% 97% tadië '37 A 3 91H 91f| Ned. wonbl. '57 6 103 102H 93 N. wonbl. '58-'59 93 A Ned. wonbl. '60 4% 94% 94j% ACTIEVE AANDELEN Hoofdredacteur Tijd-Maasbodc overleden De heer H. C. J. A. baron van Lamsweerde, één van beide hoofd redacteuren van de Tijd-Maasbode, is vanmorgen in het Gerardus Majella-ziekenhuis in Bussum over leden. De heer Van Lamsweerde is 64 jaar geworden. In 1962 vierde hij zijn veertigjarig journalistenjubileum bij het dag bladbedrijf, waar hij als kunstredac teur in dienst was getreden. In de oorlogsjaren speelde hij een rol in de illegale pers en trad hij 'om. op als adviseur van de Raad van Verzet. In 1944 werd hij gearresteerd en naar een concentratiekamp overge bracht. Onder de schrijversnaam Herluf van Merlet heeft de heer Van Lamsweerde verscheidene romans, novellen en gedichtenbundels gepu bliceerd. Hij was bestuurslid van het P.E.N.- Centrum Nederland en van het „Nederlandse genootschap van hoofdredacteuren". Herluf baron van Lamsweerde was officier in de Orde van Oranje-Nassau en commandeur in de Orde van Gregorius de Grote. Amst. Rubber 112 112* Ver. HVA-mij. 140%* 141% \.K.U 528% 526% Deli MU cert. 116.10 116.50* hoogovens cert. 521% 523% Philips gem. bez. 154.50 155.10 (Jnilever cert. 136.30 136.15 790% 735% Kon. P (50 f 20) 161.10 161.80 Soil. Amer. Lijn 103% 104 Java China Pak. 159% 159% K.LM 74.50 Kon Ned. St.boot 148% 147% Kon. Paket Mij. 163 164 3toomv. Mi], Ned. 134% 135 Niev Goudr cert. 101% 101% Ommeren cert. 2555 255% Kon. Rott. Lloyd 137 137 N. Scheepv. Unie 135% 134% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 91 90 A'dam '48 3% 91% 90 R'dam '52-1 4% 92 Idem *37 I-m 3H sg'i 8914 Bankwezen Bank N.G. 85 514 100 Idem '58 5 9818 idem '64 5 9814 d. N.WB. *52 414 921é BVG Rspbr. '52 16214 BVG Rspbr. f500 14314 Industr. Obligaties Philips Dol "51 8714b Premieleningen Alkmaar '58 2% 113% 80 A'dam '53 3 85% 114 A'dam '51 12%.. 85% A'dam '56 I 2% 83% 83% A'dam '56 n 2% 87% 87% A'dam *56 in 2% 87% 87% A'dam '59 2% 88% 88% Breda '54 2% 78% 79 Dordrecht '56 2% 79% Eindhoven '54 2% 80% 80 Enschede '54 2% 78% 79% Den Haag'5212% 92% [dem H 2% 92% 91% R'dam '52 I 2% 88% 88% Idem n 2% 90% 91% Idem *57 2% 91 91% Utrecht "52 2% 98% 90% Z.-Holl. 1957 2% 90% 90% Zuid-HolL *59 2% 89x 86 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen taterunle f 50 211.- 212 113.50 113.50 236 236 önitas f50,- 488 490 Ver. Bez. v. 94 f 50 133.50 134 Europa I 10 pb. 536 536 Alg Bank Ned. 313 314% 68.40 Amro 68.50 Cultuurbank 18% HolL Bank O cert. 249% 248 Ned. Mid.bank 110.50 110 R.VJ3. cert 803 803 Industrie Ondernemingen Albert Heijn 702 Berkei's Pat. 225 BorsumiJ.Wehry 6714 Bronsw17814 Calvé Delft eert. 980 K. Pap, v Gelder 151 KL Ned. Grofsm 119 De Gruyter pref b 15214 Soil Constructie 460b tag. bur. v BjiiJv. 156 taternatio 307 Kemp en Beg. 145 Kon Zout Ketjen 98914 ueidse Wolsrij 415 Mtiller en Co. NB 324 ^ed Kabelfabr. 358 Philips pref. Rott. Droogd. Mij 3MS 7er Mach Ta br. Ver Touwfabr. /ihamy Walvisvaart Wernink's Bptmjj Wilton Fyenoord 7. Wijk - Heringa Zaalberg 105 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. 432 Kon. Petr (f20) Amer. fondsen 56.70 18114 11514 160.- 100 Uanad Pacific R. 65% 66% 98 Intern. Nickel 88 88% 98 Anaconda 57H 59% 92% Bethlehem Steel 37% 37% 162% Uities Service 80 80% 99 143% General Motors 98% Kennecott 96% 97% Republic Steel 44% 44^ Shell OU 59% 59% Union Pacific 43% 43A 87% Un States Steel 54 53% VERKLARING DEll TEKENS Bieden p Ex dividend d en laten 5 I Exclaim e Gedaan en bieden Laten a

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11