Rijnsburgs corso onder titel „Bloem en Show" WASSENAAR zit zonder wethouders Waarom u van ROXY geen prijsverlaging mag verwachten V Ontwerper Kiersch toont tekeningen Overvaller schoot wel Bejaarde kleuter Jr Drukkers boos over tariefsverhoging PTT AANKONDIGING f Direct afgetreden na de stemming LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG VI JANUARI IMS „Bloem en Show". Dat is het mottowaaronder het Rijns- burgse bloemencorso op de eer ste zaterdag in augustus 7 augustus van het bloemen- dorp via Oegstgeest naar Leiden en terug zal trekken JDat werd gisteravond door de artistiek- ontwerper George Kiersch uit Noordwyk aan Zee medegedeeld tijdens de expositie van teke ningen in de kantine van de veiling flora" in Rijnsburg. HU toonde vijftien ontwerpen, die bij zonder goed geslaagd genoemd mogen worden en die, na op de praalwagens uitgewerkt te zUn, door hun veelkleurige bloementooi zeker cachet aan het corso zullen geven. Om enkele namen te noemen: Cir cus, My Fair Lady, Cabaret, Revue, Goochelshow, Grand Gala du Dis- que, BloemenfestivalFiesta Gita- na. Holiday one Ice, Opera-ballet, Disneyland en Modeshow. De voorzitter van de Stichting Bloe mencorso Rijnsburg, de heer C. Leeuwenburg, kon een groot aantal Bankroof in Gieten Hoewel de Rijkspolitie in Gieten aanvankelUk aannam, dat er tUdens de roofoverval op de Coöperatieve Boerenleenbank in Gieten die gis teren door een Duits sprekende jongeman, werd gepleegd, niet is geschoten, blijkt uit het onderzoek van de districtsrecherche, dat dit wel het geval is geweest. Er ztjn geen patroonhulzen gevon den. vandaar dat wordt aangenomen dat er gebruik is gemaakt van een wind- of luchtdrukwapen De recher che heeft een kogeltje gevonden in de lambrizering. De toestand van de 45-jarige kas sier H. Nuting, die door de indrin ger is aangevallen, is redelijk. HU heeft verwondingen aan beide zij den van het hoofd. De groepscommandant van de rijkspolitie heeft het volgende signa lement doorgegeven: gezocht wordt naar een grote man met een lang werpig, vol gelaat. Hij heeft donker golvend haar. Leeftijd tussen 26 en 30 jaar. De man spreekt Duits. Hij reed in een donkerblauwe of zwarte Mercedes. Met weckringen was daar op een nummerplaat aangebracht, de eerste letters HH wa- belangstellenden begroeten. HU bracht hulde aan de heer Kiersch, die na talloze vergaderingen met het stichtingsbestuur, met zo"n pakkend motto voor het corso en zulke fraaie ontwerpen was geko men. De binders drukte hij op het hart de versiering van de praal wagens en luxe auto's steviger te maken. De heer Leeuwenburg wees erop, dat jeeps en onderbouw gratis beschik baar zullen worden gesteld en dat de subsidie verhoogd zal worden van f500,— tot f650,—. Ook dit jaar weer moet het corso het visite kaartje van het bloemendorp wor den. Het bestuur van de stichting heeft contact opgenomen met de Oran jevereniging en de buurtvereniging over het organiseren van festivitei ten en het ontsteken van de feest verlichting tijdens de corsoweek. Deze besprekingen hadden een prettig verloop, zodat wel aangeno- Grand Gala du Disque is een van de praalwagens, die in het Rijnsburgse bloemencorso zal meerijden. (Foto L.D./Holvast) men kan worden, dat Rijnsburg zich in feesttooi zal aandienen aan hen, die van veraf of dichtbij, het corso zullen komen bewonderen. Tenslotte drong de heer Leeuwen burg er by de Rijnsburgers op aan dit jaar en in de toe komst veel werk te maken van de voortuinen. Doordat deze er kleurrijk en goed verzorgd uitzien merkt de buitenstaander direct, dat hij in een bloemendorp is. Er zal in de corsoweek een versierd treintje rijden door Rijnsburg, Leiden, Katwijk, Noordwijk en Oegstgeest. Ook in de bloemen- stoet zal het niet ontbreken. Tijdens deze avond vertoonde de heer Lugthart een fraaie serie kleurendia's, die hij gemaakt had tijdens het corso 1964. Hij oogstte daarmede veel succes. De heer Leeuwenburg vertelde ons tenslotte nog, dat hü er zeker van is, dat in het corso vijftien praal wagens en 25 luxe auto's zullen meerijden en dat talryke muziek korpsen voor feestelijke klanken zullen zorgen. Na Assen nu ook Den Haag (Van onze Haagse correspondent) Niet alleen in Assen, maar ook in Den Haag raken de ambtena ren van de burgerlijke stand wel eens de tel kwijt. De honderd jarige baby uit de Drentse hoofd stad blijkt namelijk een iets meer „bejaarde" concurrente in de re sidentie te hebben. Eveneens als gevolg van een administratieve vergissing werd de nu tweejarige Nanda Koster bij haar officiële aangifte door de heren van het stadhuis voor een eeuw te oud aangezien en noteerde men 1862 op het geboortebewijs. De moeilijkheden begonnen toen haar vader zijn tweededochter met de voornamen Tineke Fer- nande liet inschrijven. De naam Fernande kende men bij de bur gerlijke stand niet en er moesten heel wat ambtenaren aan te pas komen om de vondst van me vrouw Koster uiteindelijk toch goed te keuren. De trotse vader van Nanda toen allang blij, dut hij het stad huis met een geboortebewijs kon verlaten en pas bij thuiskomst ontdekte hij, dat de datum op het document niet klopte. Na al het geharrewar met de gemeentelijke instanties had de heer Koster echter niet veel zin om de foüt te laten corrigeren. De ouders van Nanda zijn bo vendien van mening dat door de merkwaardige vergissing nooit moeilijkheden kunnen ontstaan, maar in tegenstelling tot de vader en moeder van de honderdjarige baby uit Assen willen zij geen AOW met terugwerkende kracht aanvragen, omdat „je dan im mers nooit weet of hun hoogbe jaarde dochter wel op de kleuter school wordt toegelaten". Kleuter overleed na bad in kokend water (Van onze Arnhemse correspondent) Het tweejarig zoontje Sammy van een Ambonezengezin in het woonoord in Ochten is in een onbewaakt ogen blik in een teil met kokend water ge stapt en de volgende dag gestorven. De moeder had de teil gereed staan haar zoontje een bad te geven, ir moest toen in de keuken nog koud water halen. Hoewel dit maar duurde, is het kind in de ge reedstaande teil gestapt. De moeder zag blijkbaar de gevolgen niet ernstig in (de vader was op reis) en er werd geen dokter gewaarschuwd. De vol gende morgen wel, maar toen was het te laat. Ook de Goochelaar zal in de bloemenstoet, die van Rijnsburg naar Leiden en terug trekt, niet ontbreken. (Foto LJ3./Holvast) Uitstel regeling 5-daagse werkweek in detailhandel De heer P. J. de Kruif, algemeen secretaris van het „Nederlands ver bond van middenstandsverenigin gen", heeft in zijn functie van bestuurslid van het hoofdbedrijfschap detailhandel aangedrongen op uit stel van de voor 27 januari vastge stelde behandeling van het voorstel voor een regeling van de vijfdaagse werkweek in de detailhandel. De heer De Kruif acht beraad over deze kwestie op korte termijn nood zakelijk. In een brief aan het be stuur van het hoofdbedrijfschap de tailhandel signaleert de heer De Kruif, dat er uit het bedrijfsleven een groot aantal bezwaarschriften is binnengekomen tegen het voorstel tot een regeling voor de vijfdaagse werkweek in de detailhandel. „VECHTEN TEGEN DE BIERKAAI' De „Federatie van werkgeversorganisaties in het boekdruk- kersbedrijf" heeft bij de minister van Verkeer en Waterstaat geprotesteerd tegen de aangekondigde verhoging van enkele posttarieven. „Het lijkt op vechten tegen de bierkaai", klaagt het Drukkers weekblad, het officieel orgaan van deze federatie, die in het verleden al vaak tegen de overheidspolitiek ten aanzien van de posttarieven heeft geageerd. Weliswaar heeft de minister nu wel rekening gehouden met de wens van 't bedrijfsleven 'n langere termijn tus sen afkondiging en ingang der ver hoging aan te houden, maar hij heeft her de drukkers en uitgevers toch moeilijk gemaakt door in de loop van januari met de aankondi ging van de verhoging te komen. Ve le abonnementen zijn al weer inge gaan en de hogere kosten ziin vol gens de federatie ^?areel>U"^k niet r te De drukkersorganisatie vraagt zich af waarom met de winsten van vele tientallen miljoenen in de afgelopen jaren geen reserve is gekweekt. Die vloeiden toen af naar de staatskas, maar in bijv. een particulier bedrijf van grote omvang zou rekening zijn gehouden met het kweken van een reserve. Dan zou nu, ia een periode dat de resultaten teruglopen, of als men verwacht dat ze zullen terug gaan. deze reserve kunnen worden gebruikt en zou men niet onmiddel- Brand verrast gezin in slaap (Van onze Haagse correspondent) Aan boord van hun woonscheepje in de Haagse Binekhorstpolder is vannacht het gezin van de invalide koopman Buist in de slaap door brand verrast. De man, zijn zieke vrouw en zes jonge kinderen konden ternau wernood aan de vlammen ontkomen. Het oude woonsohip stond in een oogwenk in lichterlaaie. Binnen een kwartier brandde het volkomen uit. Drie uur later zonk het. Het gezin, dat slechts gekleed in wat pover nacht goed oP de kade in een ijzige jacht stond, is alles kwijt. üjk de tarieven behoeven te verhogen ten koste van de consument, vindt de drukkersfederatie. Zij acht het een onjuiste bedrijfspolitiek, die in het particuliere bedrijfsleven niet zou worden gevolgd. De „Federatie van werkgeversor ganisaties in het boekdrukkersbe- drUf acht een verhoging van hon derd procent in nog geen anderhalf jaar overtrokken. De door ons gebruikte tabakken bepalen de prijs van uw Roxy sigaret. Er wordt steeds dezelfde top-kwaliteit over zeese tabaksoorten geselecteerd en verwerkt. Als ver trouwd, veelgerookt merk is Roxy dit aan zijn naam ver plicht. Het is ook in uw belang dat in deze opvatting geen wijziging komt Prijsverlaging zou beslist tot kwaliteits vermindering leiden. Wij garanderen, dat onze kwaliteit onveranderlijk blijft. Roxy makers of cigarettes from top-class U.S.A. tobaccos de enige Amerikaanse sigaret waar u „ja graag" tegen zegt f. 1.25 Na motie over onderhandelingen met E.M.S. Tijdens de begrotingsbehande ling in de gemeenteraad van Was senaar zijn gistermiddag de vier wethoudet en bloc afgetreden, na dat de raad met 11 tegen 5 stem men een motie van teleurstelling had aangenomen. In de motie uit de raad er zUn te leurstelling over, dat onderhande lingen met de E.M.S. (Exploitatie Maatschappij Scheveningen) ener- zyds, het St.-Adelbertcollege, het Rijnlands Lyceum en het Provin ciaal Gereformeerd Weeshuis en de gemeente zelf anderzijds, buiten de raad om tot overeenstemming hadden geleld. DaarbU gaf de EJVI.S. in ruil voor de mogelUkheid om twee flatgebouwen te zetten grond voor lage prUs aan het St.- VERTRAGING OP RIJKSWEG 4a Automobilisten moeten gedurende enkele weken rekening houden met filevorming en vertraging, vooral in de spitsuren, op de autosnelweg Am sterdam-Rotterdam tussen de split sing van de RUkswegen 4 en 4a en het aquaduct in de Ringvaart in Oude Wetering. De westelUke rijbaan is afgesloten in verband met werk zaamheden en het verkeer uit beide richtingen wordt over één rijbaan ge leid. Er moet met beperkte snelheid worden gereden en er geldt een in- haalverbod. Adelbertscollege en het Rünlands Lyceum en een nieuw gebouw (ex- Zwolsman-bezit) voor het wees huis. De onderhandelingen gingen aan vankelijk moeizaam, maar nadat burgemeester Geertsema had be middeld sneller en tenslotte ont stond een overeenkomst, waarvan de raad in vertrouwen in kennis is gesteld. Ondanks dat dit alles zich in het afgelopen najaar had afgespeeld, bracht het protestants- christelijke raadslid mr. dr. F. van Gunsteren het gisteren bij de be grotingsdebatten ter sprake. HU kwam met de motie, waartegen burgemeester mr. W. Geertsema waarschuwde, dat deze consequen ties kon hebben, doch de raad accepteerde het stuk, met de stem men van de KVP-fractie tegen. De wethouders begaven zich tijdens de stemming buiten de zaal en traden direct na de stemming af. Het zjjn ir. M. Elion (protestants- christelük), E. M. Schade (WD), dr. J. J. M. Veraart (KVP), en ir. G. A. P. de Kort (KVP). Zü blü- ven demissionair aan tot 8 februari. Dan zal eerst de begro ting 1965 worden afgehandeld en daarna worden wethoudersverkie zingen gehouden. „Wü wisten, dat er enig onbehagen bestond", aldus verklaarde ons gisteravond burgemeester Geertse ma, „maar dat deze dergelijke vor men zou aannemen, hadden wU niet gedacht". De raad noemde het een unicum, dat de wethouders om deze redenen aftraden, de wethou ders noemden het een unicum, dat de raad zulk een motie accepteerde. „Twee unica dus in een middag", merkte mr. Geertsema op. Nadruk verdient, dat de hele kwestie zich in vriendelijke sfeer afspeelde, er was geen schaduw van een „rel". Vanavond zal het demissionaire col lege zich beraden over de situatie. Mogelijk wordt dan bezien of d< wethouders zich herkiesbaar zul len stellen. Dat is volgens de we( mogeiyk. De gemeentewet schrijf! voor, dat binnen 14 dagen na de schrifteiyke ontslagaanvrage nieu we wethoudersverkiezingen moeten worden gehouden. KOUDEKERKER ZWAAR GEWOND IN LEIDERDORP Een bijna 26-jarige inwoner van Koudekerk aan den Rqn is gister^ middag omstreeks een uur met zijn personenauto op de Achttienhoven- seweg in Leiderdorp in botsing ge komen met een van de tegengesteld^ richting komende vrachtauto met betonmixer. De bestuurder van de personenauto werd bü deze bols in? zwaar gewond en na ter plaatse te zijn verbonden in zeer ernstige toe stand naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. De bestuurder van de vrachtauto! kreeg geen letsel. De personenauto] werd vrUwel geheel vernield, vrachtauto liep lichte schade op. ongeluk gebeurde doordat de Kou-| dekerker een op zUn rijbaan staan vrachtauto ging passeren toen vrachtauto naderde. De bestuurde daarvan kon toen een botsing r voorkomen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 6