Transport verdoemden Dagelijks vervolgverhaal DAGBLAD ZATERDAG 23 JANUARI 1965 PANDA EN DE MEESTER - BALLONIST 26—52. Het was een hele toer om al die gaatjes in de ballon te plakkenBovendien maakten de spechten er vliegensvlug steeds weer nieuwe bij. Een der dieren beperkte zijn gepriem zelfs niet tot de ballonzoals Panda merktetoen hij plots een venijnige prik van achteren kreeg. Nu is Panda een zachtmoedig baasje, dat niet gauw vecht lustig wordt, maar er zijn grenzen! „Nu is het uit. lelijke prikvogel!" riep hij uit. „DAAR! Dit krijg je van me terug!" En tegelijkertijd trof hij zijn aanvaller met een tube solutie. Dit wekte weer de woede van het diertje. Het zwenkte en ondernam een duikaanval en zijn makkertjes sloten zich bij hem aan. Panda wachtte de aanval van de formatie vliegende priemen niet af. „Help!" riep hij. in de mand wegduikend, „jaagt ze weg, me neer Dick! Zit nou niet te lachen!" Maar de ballonnist had weer een van zijn lachbuien gekregen, waardoor hij niets anders kon doen dan schudden. „Z-z-ze moeten j-jou haha hebben!" proestte hij. Maar haha. dat b-brengt me op hahaha op een idee!" RECHTER TIE EN DE TWINTIG GOUDSTUKKEN door Robert van Gulik DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KRAMMETJE FOK 121. „Wat is er te zien?" riep Brammetje Fok nieuwsgierig naar Karo in het kraaienest. „Tjonge, tjonge", zei Karo verbaasd. „Maar wat is er nu toch?" riep Brammetje. „Hoe bestaat het", zei Karo weer. Driftig gaf Brammetje bevel aan papegaai Tutu om ook maar eens omhoog te fladderen en over het Woud der Wrakken uit te kijken. „Zie je iets", Tutu?" riep Bram. „Wonderrrrlijk sprak nu ook Tutu en nu stond Bram op het punt om zélf in de mast te klimmen, maar dat ging Karo een beetje te ver. Hij vond. dat hij Bram nu genoeg had geplaagd en dus vertelde hij. wat hij zag. en wat jullie op dit plaatje allang Diep in het land lag het wrak van een groot schip, waaruit rook kringelde als teken, dat dit wrak als woning dienst deed. Daar moest dus de man wonen, die in de schelp om hulp had geroepen! Oorspronkelijk» roman door WOLFGANG ALTENDORF 17) Dat doen we wel. Ecvendien zijn Ue hier op transport. Mijn vrouw [reist heel toevallig mee. Zij kan hier j niet blijven. Zij is bij wijze van spre ken betalend passagier. Brehm verscheen. Hij had een in spectie gedaan en zich vergewist van de gezondheidstoestand van het tran sport. Hij droeg natuurlijk zijn witte jas. Helga Fröhling zag hem ver- [bluft aan. Onze lyfarts, stelde Bleckmes- ser voor. Ik benoem hem met in gang van heden ook tot onze huis- jarts. Daarvoor ontvangt u natuurlijk honorarium, dokter. Hij was vrolijk gestemd. Van de mannen had hy klets te vrezen. Dat had hij van [eerste ogenblik af gemerkt. Zij ble ken het plotselinge huwelijk van hun luitenant als iets gewoons te be r Brohm keek naar de houten af schutting. In mijn nieuwe danigheid moet ik tegen een jiersoonsbed protesteren. Volgens traditie en overlevering horen man |tn vrouw bij elkaar. Dit conservatie- te standpunt werd onlangs ook nog r' medische zijde toegejuicht. Het bevorderlijk voor de gezondheid. I Wij hebben moderne opvattin ten, die schadelijk zijn voor de ge zindheid, zei Bleckmesser. Zo! Brohm zag het echtpaar Minzend aan. Onder zijn blik werd Bleckmesser onzeker. Doorzag deze het spel? Mijn vrouw wil zich hier nuttig zy typt van heden af, zei UJ snel. Misschien weet u ook iets van le geneeskunde af, mevrouw? vroeg Natuurlijk. Ik was enige tijd, aan mijn.Zij zweeg eensklaps. - Voor de oorlog heb ik als dokters- lisistente gewerkt. Dat begreep ik onmiddellijk, goede arts heeft daar gevoel Zou u zich behalve het werk IP de schrijfmachine ook wat met lijn toekomstige patiënten willen lezighouden? Misschien kan ik u bij Lohmann hoe zij de schien i neer dat het geval was moesten andere mannen er in korter of ger tijd ook de reuk van kriji Waarom had hij niet eenvoudig zegd: Deze vrouw is in gevaar. W neer wij haar niet meenemen i liest zij haar leven. Maar de do nee wenste de veilige weg. schijnhuwelijk had hem gebon< zeggen, dat zij uitstappen moest, dat hij tot de slotsom was gekomen, dat de hele geschiedenis hem te ge vaarlijk Op een zekere dag zal ik het hun moeten zeggen, even goed als hun de munitie gegeven heb. Hoog stens over drie dagen Ik zou graag buiten wat willen wandelen, luitenant, zei Brohm. Ik heb er niets op tegen. U had het me heus niet hoeven vragen. Het is nacht, antwoordde Brohm. Bleckmesser hoorde hoe hy zich verwy derde. Lohmann dicteerde Helga Fröhling. Was dat een uitnodiging? dacht Bleckmesser. Hy wilde met iemand over dit alles spreken en dokter Brohm was de enige van wie hy onmiddellyk begrip verwachten kon. Misschien was het goed zyn ver houding tot die vrouw voor de ge vangenen verborgen te houden. Maar Brohm moest in elk geval we ten hoe de vork in de steel zat. Ik kan hem niet by de neus nemen. Daar is hy te slim voor. Bleckmesser drukte zyn sigaret uit. Toen sprong hy eveneens op de Waar is dokter Brohm? vroeg hy de wacht. Het was Busch, de kapper. Ik geloof by de loco motief, luitenant. Maar hy vond Brohm op de tree plank van een der verwoeste wagons met vleesblikken zitten, zyn witte jas lichtte op in de duisternis. Brohm stond op. Is er nog plaats voor my? Bleckmesser ging zitten en wees naast zich. Of staat u liever? STS Europa moet zich meer inspannen De Amerikaanse regering wil dat West-Europa een groter aandeel op zich neemt van de last, die de Verenigde Staten in de ontwikke lingsgebieden, in het bUzonder in Afrika en Zuidoost-Azië, dragen, hebben Amerikaanse functionariss< gisteravond gezegd. Zy wilden ni zeggen welke landen meer hulp zoi den moeten bieden, maar prezen Britse steun aan Cyprus, Ade Afrika en Maleisië, de Franse hu in de vroegere Franse koloniën I frika en de hulp van België aa In commentaar op Europese pen berichten over een mogelyk nieu isolationisme in de Verenigde State zeiden de functionarissen eerder g< neigd te zyn te denken aan isolt tionistische gevoelens in Europa. De Verenigde Staten besteden veel aa dacht aan Zuidoost-Azië, maar Amerikaanse belangstelling voor Europese vraagstukken is niet ve minderd. Amerika heeft zes divisies militairen in Europa en minister Rusk heeft onlangs met de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, vyf besprekingen over pese hulp in Zuld-Vtetaï^6^^- Vragen in Kamer over Baarnse huizenkwestie

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19