Regering - Menzies voert hogere belastingen in Raad Voorschoten maakt zich zorgen Diebenkorn ontwikkelde zich draad der opinie in tegen de AUSTRALIËRS ZORGELOOS GESTEMD: ER HEERST VOLDOENDE WELVAART Zege in verkiezingen Bouw brug over De Zijl kost Leiderdorp f600.000,- WATERMOLEN IN KALKP0LDER Weekoverzicht bloemenveiling t eerlijk Eigenzinnig, en kleurrijk schilder r' -- LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 23 JANUARI 1965 (Van onze correspondent in Sydney) Bij de deze maand in Australië gehouden rechtstreekse verkie- ingen voor de Eerste Kamer heeft premier Menzies zijn meer- lerheid met een zetel verhoogd (3228) Ook al Is er weinig verschil in het aantal verworven stemmen oor de regeringspartijen enerzijds (2.165.000) en de oppositie- anderzijds 2.154.000)de vergrote meerderheid in e Senaat voor de coalitie van liberalen en boeren betekent Ming (zoals Menzies' politieke bijnaam luidt) een overwinning voor de Arbeidspartij een teleurstelling. Voor de 69-jarige Ar- tor Calwell. leider van de oppositie, is de tegenvaller des te •oter, omdat zijn kans ooit nog eens premier te worden nu, gezien jn leeftijd, gering is geworden. Defensie-program De uitspraak van het tzersvolk heeft de re- ring de steun gegeven, zij nodig heeft voor I uitvoering van haar lensieprogram, inclu- her-invoering van rplichte militaire tnst (voor 20-jarigen) selectieve grondslag, rens de verplichting nodig in vredes- üs buitenlands te die- n. De uitslag betekent de Australiërs een I Dtere uitgave van drie Ijard gulden voor de- re in de komende jaar. et hun uitspraak I bben zij zichzelf ook onvermijdelijke ho- re belastingplicht op- Egd, door de regering bij voorbaat onder be- bewoordingen igekondigd. Dit zou der een Labour-rege- g echter ook gebeurd n, want de Arbeids- tij heeft in het ver- herhaaldelijk op sterking van de de- a aangedrongen, kiezersvolk maakt er overigens niet k om, want er heerst ast overal welvaart. DANKBAAR lisschien ia de Australiër in deze and van de verkiezingen zo zorge- i en optimistisch gestemd door de lerse temperatuur. In elk geval iiJ dankbaar voor de grote stroom lues, die de minister van Finan- i de belastingbetalers uitreikt, zo- te doen gebruikelijk tussen juli het eind van het jaar. Deze che- s betreffen terugbetaling van te- betaalde loon- en inkomstenbe- ing. Zulke cadeautjes belopen van I kleine bedragen tot meer dan end gulden, goed genoeg om de isen opgeruimd te stemmen, at de minister van Financiën in eigen zak houdt, valt echter te versmaden: meer dan 13,5 ard gulden in een jaar tijds d aan belastinggeld ontvangen, rvan bijna 4,5 miljard gulden aid werd door individuele belas betalers (gemiddeld 400 gld per oon) en twee miljard gulden ondernemingen, 1,3 miljard gld omzetbelasting en 465 miljoen len aan belasting op auto's, renboven betaalde de bevolking eens 888 miljoen gulden belas- aan plaatselijke besturen. Nederland wordt 14% van de iting-aanslagen ambtshalve ver- derd. Hoe groot het percentage iustralië is, valt moeüijk te be- tn, maar ligt dichter bij de tach- dan bij de vijftig, voor zover het trekkers betreft, want dokters- voor de belastingbetaler zelf &jn gezinsleden (vrouw en kin- mogen van het belastbare in- en worden afgetrokken, evenals hekerskosten, kosten voor zie- en opvoeding van Êlgaande kinderen (schoolgeld hoolkleding bijv.), premies voor (nsverzekeringen, studiekosten studerende kinderen boven 16 SOEPEL t Australische belastingdienst Is trijds soepel, maar de overheid l toe in geval van wanbetaling overlijden. Evenals in Neder- met zijn drieduizend miljo- t, telt Australië lieden met een kstisch groot inkomen en ver- pn. Zeventig Australiërs hebben jaarlijks inkomen van meer dan gulden, maar zij len gemiddeld elk meer dan 100 gulden belasting. accountants en artsen in deze volgorde meest (tot meer dan 160.000 gld jaar)gevolgd door tandartsen, overheid poogt belastingontdui- tegen te gaan door hoge boetes leggen op wanbetaling. Men zelfs worden vervolgde voor niet- )ing van belasting, die tien en r jaren geleden was verschul- P REM IER MENZIES de schrik in te Jagen. Naam en toe naam worden voluit in de dagblad pers vermeld, alsmede het bedrag aan inkomsten, dat de schuldige niet heeft opgegeven, het bedrag aan alsnog te betalen belasting en de boete. Eén geval betrof 400.000 gld aan niet-betaalde belasting, in een ander geval had een belastingplich tige 650.000 gld. aan inkomsten ont doken, met als gevolg, dat hij bijna 200.000 gld belasting extra moest be talen. Op een totaal aantal van 5.325.000 door de overheid ontvangen aan gifte-formulieren voor de inkom stenbelasting heeft de minister van Financiën op die manier in een jaar tijds 160 miljoen gulden aan ach terstallige belasting en boeten geind. Zo'n rapport en de uittreksels ervan in de dagbladen vormen belangwek kende lectuur. Nog interessanter zijn de telkens in de pers weerkerende berichten over nalatenschappen met naam en toenaam van de erflater, erfge namen en begunstigden en de be dragen, die aan successierechten moe ten worden betaald, alvorens de na latenschap wordt vrijgegeven in het algemeen bij nalatenschappen, die een waarde van 80.000 gulden of meer bedragen). Testamenten worden openbaar gemaakt door de rechtbank. Zo liet een grote bierbrouwer 52 miljoen gld na, de weduwe van een voormalige president van een effec tenbeurs liet een miljoen gld na, een bankdirecteur 2,5 miljoen gld (be lasting 880.000 gld). een 91-jarige vrouw 1.400.000 gulden (successiebe lasting: 600.000 gld) een directeur van een wolspinnerij 4.300.000 gld. (successierecht de helft, namelijk 2.160.000 gld.), een rijke boer (er zjjn er hier velen) 1.540.000 gld (succes sierecht: 736.000. HOGE BOETE De boeten voor niet-inzending van belastingformulieren is hoog: een café-eigenaar met een inkomen van slechts 11.000 gld moest 2000 gld. boete betalen. De Engelse auteur Neville Shute, die de laatste jaren van zijn leven in Australië sleet, liet een nalaten schap na van 1.840.000 gld. Zijn ro mans brachten in een jaar 160.000 gld aan royalties op. Zijn testament was zo ingewikkeld, dat er 21 advo caten aan te pas kwamen en een hooggerechtshof, waarvan de rechter twee volle dagen aan een openbare zitting besteedde om tot een beschik king te komen, hetgeen de erfgena men op 1600 gulden per te staan. SCHRIK >k openbaarmaking van namen nalatigen in het Jaarlijkse rap- Ivan de minister van Financiën de Kamer is een maaier om er kwam BELASTING In Nederland betaalt men 28% van het bruto nationale inkomen aan be lasting. In Australië is dit percen tage 22. Nederlanders betalen echter 7% aan belasting voor sociale voor zieningen tegen Australiërs slechts één procent. Aan persoonlijke loon- en inkomstenbelasting betalen Ne derlanders negen procent, Australiërs zes procent, maar in het vijfde we relddeel wordt de waarde van le-1 Nu de Australische defensie meer vensverzekeringspolissen geschat op geld gaat eisen zullen de Australiërs een bedrag dat met 80% van het spoedig meer duiten in het zakje van bruto nationale inkomen kan wor- de minister van Financiën moeten den vergeleken, tegen vermoedelijk stoppen. Het begin is er al: met in- slechts 30% in Nederland, waar de gang van het nieuwe belastingjaar sociale voorzieningen een levensver- is de belasting met vijf procent ver zekering minder noodzakelijk maken. I hoogd. MARKTBERICHTEN extra 5.90-6.30. Al 5.30-6, A2 2.40-5.60, B-extra 5.90-6.30, BI 5.40-6.30 B2 2.70. Cl 1.10-1.90, C2 80-1.70. prei 23-60, ge lekool 8-12, groenekool 12-27, rodekool 11-18, boerenkool 7-20, knolselderle per 100 st. 6-20. Aanvoer waspeen 159.000 kg. Forsythea 1 54-64, ld. 2 39-49, ld. 3 30-27, ld. 4 21-18, ld. 5 13-11, ld. per bos vertakt 48, Magnolia 47-26 p. knop, "1 per tak. ld. 210- hoê 75-50, j klein 70-75, Jap. Azalea 1 Cineraria 40, Primula 30, Coniferen- groen 17-16 per kg, Hamamelis 110-75 per tak, Mahoniablad 80-33 per bos. 130-135, Apeldoorn 240-250, Demeter 220-230, Paul Richter 125-135, Promi nence 160-170, Narcissen: Insurpassable 130-140, Carlton 90-115, Golden Har vest 100-110, Callfornlë 75-80, Helios 70-75, Irissen 300-340 alles per bos. Hyacinten 25-34 per 100. Groenteveiling: waspeen Al 25.50-29. ld. A2 14-26.50, id. B 26-29, boerenkool 14-19, gelekool 8-12, spruiten 20-40, prei 42-62, uien 32 per 100 kg, knol selderij 8-17 per 100 st. Regeringspolitiek bekritiseerd Bij de algemene beschouwingen op de gemeentebegrotingen van Voorschoten voor het dienstjaar 1965 spraken alle fracties hun bezorgdheid uit over de financiële situatie waarin Voorschoten zich bevindt. Dr. Pels (PvdA) stelde, dat de gemeenten financieel in de klem van de belastingverlagingspolitiek van de Rijksoverheid zitten, waardoor de gemeenten worden gedwongen de nodige voor zieningen te stagneren en in te grijpen in de collectieve behoefte van de burgers. De heer Bakels (Prot. Chr.) sprak dat het ten ene male een bedroevend verschijnsel is, dat bepaalde gemeenten, die zich in een geweldige ontwikkelingsfase bevinden, financieel gelijk geschakeld worden met die gemeenten, waar deze ontwikke ling niet of in veel mindere mate valt waar te nemen. De heer Fortanier (KVP) zei dat begroting. De behandeling heeft op door het vaststellen van een z.g. „le ningsplafond" de gemeenten ztfn ge maakt tot instrument in junctuurpolitiek. De WD. bjj monde van de heer De Groot, stelde, dat het wel interessant zou kunnen zijn op de teneur van de maatregel tot het instellen van een „leningsplafond" in te gaan. Zowel de Prot. Christ, als de P.v.d. A.-fractie spraken zeer kritische woorden over het late tijdstip van indiening vande begrotingen voor 1965, Het prioriteitsschema werd door alle fracties aangeroerd en de me ningen waren sterk verdeeld. Het door B. en W. ingediende voorstel voor pioriteiten van de kapitaals- werken voor 1965 werd reeds eerder teruggenomen. Volgende week komen deze voorstellen aan de orde. Tegenstander De KVP is een besliste tegenstan- ar van spoedige aankoop van de panden Voorstraat 12 en 12a (Am bachtshuis en Baljuwhuis). Het is onmogelijk gezien de financiële toe stand, beide gebouwen in hun vroe gere glorie te herstellen. Wat moet de gemeente dan thans met deze woningen doen? Met betrekking tot de mededeling van B. en W. dat het bouwrjjpmaken van plan „Noord Hofland" nog niet op de lijst van de prioriteitsuitgaven voorkomt, vroeg de KVP zich af of dit tevens inhoud de geprojecteerde woningbouw daar ernstige stagnatie van zal on dervinden. Welke maatregelen denken B. en W. te nemen om te voorkomen dat an Voorschoten toegewezen wo ningcontingenten niet gerealiseerd zouden kunnen worden? De heer Fortanier was verheugd met de slui tende begroting, doch vond de post onvoorzien van f 30.000 beslist te laag. De KVP wil in zijn algemeen heid opmerken, dat vele posten op de begroting te krap zijn geraamd. De KVP is ernstig verontrust over de toelichting bij de post „Kosten tot instandhouding van schoolgebou- waarin staat dat de kosten van het schilderwerk aan de Park- en Vlietschool, totaal f 9.750 niet worden opgenomen. Waar de post instand houden van schoolgebouwen een on derdeel uitmaakt van het uiteindelijk bedrag per leerling is de KVP van mening, dat door het kunstmatig laag houden van hetb edrag per leerling het bijzonder onderwijs in moeilijk beden wordt gebracht. Ook de woord voerder van de Prot. Christ, fractie sprak in dezelfde geest zijn veront rusting uit. Verontrust is ook de KVP de vele processenverbaal, opge maakt door de politie, en de over schrijding van de maximumsnelheid, vooral op de Veurseweg en Leidseweg. De heer Bakels verzocht namens de Prot. Chr. fractie voor de post on voorzien in het vervolg vast te hou den aan een landelijk gemiddelde. Bij investeringsprogramma's is geen rekening gehouden met betrekking tot de plannen voor het station Voor schoten. Gezien de verlegging van wegen en het geplande tunnel-tracé zijn ongetwijfeld de nodige plannen in voorbereiding. Hoewel vallende buiten het programma van B. en W. heer heer Bakels van mening, een sporthal in de gemeente dringend gewenst is, daar de reali sering van de gymnastiekzalen nog wel enige tijd op zich laat wachten. Met nadruk verklaarde de heer Ba kels dat het niet juist is Voorscho ten overwegend vol te bouwen met woningwetwoningen en daarmee de functie als woongemeente in de toe komst onmogelijk te maken. Natuur lijk moeten er woningwetwoningen gebouwd worden, maar alleen naar behoefte. een te laat tijdstip plaats en de be groting is met een kunstgreep slui tend gemaakt, ervan uitgaande dat de raad met een legesverhoging zou instemmen. De gemeenteraden drei gen door de ingreep van de regering hun autonomie te verliezen en kun nen eigenlijk alleen nog maar func tioneren als handelsreizigers voor de regeringspolitiek. Bij een vorige be groting drong de PvdA aan op een vereenvoudigde begroting. Zij doet dit nu weer. Dr. Pels bood B. en W. reeds een diergelijke begroting aan. „Reeksen huizen staan leeg en te koop in Voorschoten, moet hier niet eens iets aan gedaan worden?", vroeg het PvdA-lid. Zeer ontstemd was men over het feit, dat B. en W. het afgelopen jaar wel veel toezeggingen hebben gedaan, maar slechts weinige daarvan heeft afgewerkt. Zelfs de toezegging de raad eens een lijstje te overhandigen van gedane toezeggingen is niet tot werkelijkheid gekomen. De dienst Openbare Werken kan thans een bouwkundig ingenieur niet meer missen en dr. Pels meende de vraag te mogen stellen in hoeverre het ambtenarenkorps toereikend is alle problemen op de juiste wijze te behandelen. De heer De Groot (WD) vroeg hoe het met de vuilverwerkingsinstallatie staat. De vuilstortplaats tussen Leid- schendam en Voorschoten stinkt en is zeer hinderlijk tijdens de verbran ding van het vuil. Waarom is de boomplantdag in 1964 niet gereali seerd, zoals was toegezegd door B. en W.? Dringend verzoeken de leden der WD dat spoed wordt gemaakt met de aanleg van parkeerplaatsen. Is het College wel bij voortduring diligent gebleven daar waar het spoorwegsta tion betrof? Ook de WD wenste een De gemeenteraad van Leiderdorp besloot in de vergadering van 25 mei 1964 financiële medewerking te ver lenen aan de bouw van een brug over de Zijl, met bijkomende werken. Gedeputeerde Staten berichtten B. en W.. dat Provinciale Staten bij hun besluit van 10 december 1964, het college hebben gemachtigd hiervoor met de gemeenten Leiden en Leider dorp een overeenkomst aan te gaan. Tevens werd besloten het gedeelte van de Zijldijk tussen Spanjaards- brug en Dwartswatering in beheer en onderhoud van de provincie over te nemen. Gedeputeerde Staten berichtten j thans, dat zij het op prijs stellen als ook nog tot het overnemen van de eigendom van het deel Zijldijk wordt besloten. B. en W. hebben daar geen bezwaar tegen. Integendeel, het lijkt het college beter, dat wanneer de ge meente het beheer en het onderhoud overneemt, tevens het eigendom wordt overgenomen. B. en W. stellen daarom voor het tussen de Span- jaardsbrug en de Dwarswatering ge legen gedeelte van de Zijldijk om niet in eigendom, beheer en onder houd over te nemen van de provincie Zuid-Holland. Van deze gelegenheid maken B. en W. gebruik de raad te informeren omtrent de nieuwe raming van de kosten van de bouw van de brug en van de oostelijke oprit, welke Gede puteerde Staten verstrektenDe kosten van de onder- en bovenbouw worden thans geraamd op respectie velijk f. 1.200.000 en f. 500.000. ter wijl de kosten van de oostelijke oprit op f. 1.600.000 worden begroot. De kosten van de verbindingsweg tussen de oostelijke oprit en de Zijldijk worden gesteld op f. 100.000. De kosten van de werken kunnen voor Leiderdorp thans worden geraamd op: 20% van f. 1.70n.ooo (onder- en bovenbouw) f. 340.000, 10% van f. 1.600.000 (oostelijke oprit) 160.000 gulden en 100% van de verbindings weg f. 100.000. totaal dus f. 600.000. LE,DERDORP JflJURDER VOOR Drs. Njjhof uit Ryswuk heeft het college van B. en W. van Leiderdorp verzocht de watermolen nabij de zandput in de Kalkpolder te mogen huren om deze in te richten als week- eind-verblijf. Deze molen is sedert 1960 eigendom van de gemeente en werd in datzelfde jaar gerestaureerd. In verband met dit verzoek wij zen B. en W. de raad erop, dat het met het oog op de ervaringen, die zijn opgedaan tijdens de restaura tie van de molen in de Zijllaan en Meijepolder, wenselijk in, dat ook op deze molen regelmatig toezicht wordt uitgeoefend. Daarom achten zij de bestemming tot weekeind-verblijf aantrekkelijk. Aan de raad wordt voorgesteld de- j molen te verhuren voor een be- •ag van f550,- per jaar aan door het college aan te wijzen personen. meer gedifferentieerde bouw. De wo ningverkoop van gemeentelijke wo ningen moet meer worden geacti veerd. Er moeten ook thans reeds maatregelen genomen worden om t.z.t. een ambtswoning voor de bur gemeester te stichten. De WD ziet het komende jaar met zorg tegemoet en de gemeente zal zich op velerlei gebied beperkingen moeten opleggen. Met gestolen auto tegen lantaarnpaal In de afgelopen nacht is een 18- jarige straatmaker, met een door hem ontvreemde auto uit een box aan de Leliestraat ,op de Zoeter - woudeweg tegen een lantaarnpaal gereden. De man, die met grote snel heid reed, verloor de macht over het stuur, ramde een hek en vloog daar na tegen de lantaarnpaal op. Auto en paal werden ernstig beschadigd. De E.HD. heeft de man, die een hersen schudding en verwondingen aan het hoofd opliep, naar het Acad. Zieken huis overgebracht. RIJNSBURG Hoewel de prijzen voor tulpen niet onbevredigend zijn liggen ze voor sommige soorten toch iets te laag. Het betreft in hoofdzaak de gewonere handelssoorten. De gemid delde prijs hiervan ligt tussen 1,25 en 1,40, en dit is gezien de bollenprijzen van het vorige jaar aan de lage kant. Met de narcissen is het eigenlijk het zelfde. Sommige soorten gaan nog wel boven de gulden, maar veel kun nen dit niet halen. De aanvoer van hyacinten is niet zo groot meer. De eerste kwaliteit brengt 2533 cent op. Irissen gaan voor ongeveer 3 gulden per bos weg, prima Fresia voor 1.001.60 per bos. Legesverhoging Van abstract naar figuratief i (Van onze correspondent) In Europa zijn Amerika's schilders vaak slecht bekend. Grote namen als Bischoff, De Kooning, Hopper, Levine, O'Keef- fe, Shahn, Tobey en Wyeth genieten aan de Europese kant van de Atlantische Oceaan een beperkte bekendheid. Daaraan is niet zozeer de afstand schuld als wel de traditionele instelling dat cul tuur van Europa naar Amerika komt en niet omgekeerd. Men kan ook zeggen van het Oosten naar het Westen en niet tegen de zon in. Merkwaardig is nu dat ditzelfde verschijnsel zich ook op het Amerikaanse vasteland voordoet. Cultuur heeft zijn traditionele zetel aan de Oostkust, in New York, Boston, Philadelphia en van daaruit verspreidt de kunst zich eventueel naar het Westen. Een tegenbeweging van cultuur, die van de Westkust naar het Oosten reist, is uitzonderlijk en hoort slechts tot de allerjongste verschijn selen. Stap na stap Een eenmanstentoons telling in Washington en New York van het werk van de nu 42-jarige Richard Diebenkorn, die geboren werd in de staat Oregan en woont in Californië, hoort daarom tot de uitzonderlijke culturele gebeurtenissen. Extra inte ressant bovendien, omdat Dieben- kon een eigenzinnige, eerlijke en kleurrijke schilder is, die zich tegen de draad der publieke en kritische opinie in, ontwikkeld heeft van een abstracte tot een figuratieve schilder. Deze ontwikkeling is stap voor stap te volgen in de expositie, die in de Washington Gallery of Mo dern Art gedurende de maanden november en december te zien was. Diebenkorns eerste doeken uit de jaren 1947, 1948 zijn abstract, met. grote kleurvlakken en gespannen motieven. Opvallend zijn de ruimte, deze abstracte doeken ge schapen wordt, en het licht en het verwondert dan ook niet dat de werken uit het begin der vijftiger jaren zich ontwikkelen tot wat men „abstracte landschappen" zou kun nen noemen: groot opgezette doe ken, waarin men luchten, zeeën, weilanden denkt te herkennen. Onder invloed van de „grand old man" der Amerikaanse schilders de in Holland geboren Willem de Koo ning, gaat Diebenkorn daarna over tot een lossere manier van abstract schilderen. Zjjn lijnen worden min der strak, de kleuren lopen uit het vlak en de doeken worden beweeg lijker. In die periode, die in 1955 tot een vrij abrupt einde komt, werkt hij min of meer in de van Appel en Pollock bekende methode: hij gaat het doek te lijf met een speciaal daartoe op gang gebrachte emotionele vitaliteit. Het resultaat ervan is pover en net is duidelijk dat Diebenkorn op dood spoor is geraakt. Zijn doeken in deze jaren zijn rommelig, vie zig van verfbehandeling en weinig expressief. De ommekeer komt als hij in 1955 uit onvrede met zijn werk aan een stilleven begint. Be wust gaat hij zoeken naar discipline, naar gespannen vormen en wendt hij zich af van de oeverloze emotio nele abstracties, waarin hij was ver zand. Toch betekent dat niet dat Die benkorn abstractie verder verwerpt. Niet alleen heeft hij al meermalen gezegd voor verschillende non-figu ratieve schilders de grootste bewon dering te hebben, maar ook blijkt het uit zijn eigen niet abstracte doe ken uit de afgelopen acht jaren. De grote kleurvlakken, strakke lijnen en hierboven al genoemde abstracte landschappen komen nl. weer terug in zijn werk, weliswaar gecombi neerd met motieven als tafels, stoe len, raamkozijnen en balkonhekken i f. v ^'V/y bovenal met een steeds weer terugkerende vrouwenfiguur op de voorgrond, maar zij zijn in hun werking niet veel verschillend van Diebenkorns beginperiode. Nieuwste iverken niet abstract Zijn nieuwste doeken doen vaak denken aan het Duitse expressionis- aan Nolde vooral. Maar men merkt dat Diebenkorn niet op weg is naar abstractie, zoals de schilders van de Blaue Reiter en „Die Briicke", maar dat hij daarvan terugkomt. De figuren en objecten in zjjn doeken worden niet vervormd geabstraheerd, maar ztfn in de composities geplaatst als statische, nauwelijks figuratief werkende mo tieven. Diebenkorn heeft met zijn aan vankelijk door bijna iedereen afge wezen overgang naar het figuratieve veel succes geboekt. Op dit moment geldt hij als de belangrijkste schil- DIEBENKORN: „Vrouw van opzij" de overzichtstentoonstelling die van zijn werk is ingericht kan niet meer zijn dan een opmaken van de reke ning halverwege. Daarvoor was echter alle reden. Oprecht en intens Richard Diebenkorn is een op recht, intens schilder, die in de diep te zoekt naar de mogelijkheden, die verf. penseel, en paletmes bieden, en die belooft daarbij veel goeds te zul len vinden. In Europa is nog niet veel van Diebenkorn's werk le zien geweest: drie doeken op de Brusselse wereld tentoonstelling en een aantal in Londen. Het is te hopen dat zich weldra een aantal musea in de oude wereld wagen aan een tentoonstel ling van deze Amerikaanse schilder, die het waagstuk volbracht van ab stractie tot figurativiteit te gaan zonder van die ontwikkeling een ook

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15