alles zLkan met cEtaii» velpon „Verloofden" van SS-er maken zaak onduideli j k AKU-RESULTAAT OVERTREFT IN '64 DE VERWACHTINGEN Mr. Schiff overhandigt geloofsbrieven aan president Soekarno RESTANTEN WOLLEN DEKENS SPOORBOMEN OPEN GELATEN Abbé Pierre in Amsterdam MET EEN ENKEL WOORD Nieuwe banden met Afrikaanse landen AUSCHWITZ- EXP0SITIE IN ROTTERDAM In Selma weer arrestaties SCH IJDEL'* CITROEN 8BJC 11.75 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 JANUARI 1965 Kostenpeil steeg minder dan omzet (Van onze Haagse correspondent) Dat het AKU-concern een goed jaar achter de rug heeft, was reeds gebleken uit de verklaringen van de president-directeur, mr. J. Meynen, tijdens de jaarwisseling, maar nu de voorlopige cijfers over het afgelopen jaar ter tafel komen blijkt de prestatie nog groter te zijn geweest dan kon worden verondersteld. Niet alleen is de omzet der bedrijven in Nederland met 21,1% gestegen, maar het bedrijf is er tevens in geslaagd om de kosten niet navenant te laten toenemen. In het licht van de grote loonoperatie van 1964, die ook de AKU-bedrijven niet onopgemerkt voorbij ging, is het bijzonder gunstig, dat het kostenpeil maar met 20.5% is toege nomen. Het gevolg is dat het bedrijfsresultaat met 25% omhoog ging. By deze ontwikkeling is het AKU- bedrijf in belangrijke mate gesteund door de daling van de grondstoffen- prijzen, die in het derde kwartaal voor het eerst tot uiting kwam. De bedrijfsresultaten werden toen bij zonder gunstig beïnvloed, omdat vele prijsverlagingen met terugwerkende kracht tot het begin van het jaar golden. De voordelen daarvan die eigenlijk in het eerste en tweede kwartaal werden genoten, kwamen pas in de cijfers van het derde kwar taal tot uitdrukking. Ongetwijfeld heeft deze factor doorgewerkt in het vierde kwartaal. Het bruto bedrijfsresultaat bedroeg toen 15.6 vap de totale omzet tegenover een brutomarge van 11 in de eerste drie maanden van jaar. Over geheel 1964 genomen komt de bruto marge uit op 12.4 tegen over 11.9 Er zullen niet veel nootschappen zijn in ons land, die verleden jaar zonder prijsstijgingen voor de eigen produkten, tot een der gelijke uitkomst zijn gekomen. De totale omzet van de binnen landse bedrijven heeft in 1964 f541.2 miljoen bedragen tegen f 447.0 min. Dit leverde een bruto bedrijfsresul taat op van f67.2 min. tegen f53.6 min. Doordat ook de dochtermaatschap pijen profiteren van het gunstige ge tij op de internationale markt voor kunstmatige vezels en garens is er meer aan dividenden en rente van deelnemingen getoucheerd, nl. f26.5 min. tegen f20.9 min. De omvangrijke investeringen en de met de omzetstijging toegenomen financieringsbehoeften hebben AKU genoopt om meer gebruik te maken van vreemd kapitaal. Verleden jaar is ongeveer f 100 min. opgenomen van de kredieten waartoe AKU ge contracteerd heeft. Het gevolg is dat de rentelast is toegenomen, wat fis caal voordeliger is dan wanneer di vidend op nieuw aandelenkapitaal had moeten worden betaald. De post diverse baten en lasten vertoont als gevolg hiervan een vermeerdering van het nadelig saldo van f3.4 min. tot f5.9 min. Gasexperts op studiereis Een groep van vijftien Nederland se gasexperts en zakenlieden is gis terochtend van Schiphol vertrokken voor een veertiendaagse studie- en zakenreis door de V.S. Deze trip is georganiseerd door de American Ex press Company in Nederland in sa menwerking met de Amerikaanse ambassade in Den Haag. Tijdens de rondreis worden de Nederlanders in de gelegenheid gesteld een blik te werpen achter de schermen van de Amerikaanse gasindustrie, die vol gens deskundigen op een zeer hoog plan staat. De deelnemers zullen bezoeken biengen aan fabrikanten, besprekin gen houden met deskundigen en de 17de internationale verwarmings- en air conditioning tentoonstelling be zichtigen. De reis werd georgani seerd in het kader van een Neder lands-Amerikaanse samenwerking op het gebied van gastoepassingen, gas- apparatuur en gasleidingen. Het Amerikaanse ministerie van handel zal een officiële gastentoon- stelling organiseren op de Utrechtse Jaarbeurs van 8 tot 16 maart. Deze Amerikaanse inzending zal een op pervlakte van 900 m2 in beslag ne- Vooruitlopend op de Jaarbeurs kan de reis beschouwd worden als een onderlinge uitwisseling van gegevens over distributie, produktie, export en andere facetten van de internationa le gasmarkt, waarin ons land zo'n belangrijk aandeel heeft. Tezamen met het bruto-bedryfsre- sultaat beliep het inkomen van AKU vóór aftrek van belastingen f87.8 min. tegen f71.1 min. in 1963. Dit betekent een stijging van bUna 23% pet. Voor fiscale doeleinden moet hiervan een flinke portie opzij wor den gezet. In totaal zet AKU voor de fiscus f 29.8 min. opzij van de winst over 1964 tegen f22.4 min. over 1963. Het is een stijging van 33 pet., het grootste stijgingspercentage dat bij AKU werd opgetekend. Door het grote bedrag dat meer voor fiscale doeleinden opzij moet worden gezet Is de nettowinst van AKU niet naar evenredigheid met bedrijfsresultaat en de inkomsten uit deelnemingen gestegen. De netto winst bedraagt f58 min. tegen f48.7 min., of 19 boven het peil van het voorgaande boekjaar. Als gevolg van de omstandig heid dat het geplaatste gewone aan delenkapitaal is toegenomen van f 148.2 min. tot f 157.3 min. is de winst per aandeel naar verhouding nog minder toegenomen. De netto winst gerekend per American share van f50 komt uit op 5.12 dollar tegen 4.55 dollar. Een 30-jarige Dordtse stationassi stent is door de politierechter oordeeld tot drie weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar en een boete van f125 subsidiair 25 dagen omdat hij, dienstdoende als overwegwachter, verzuimd had de spoorbomen te slui ten toen er een trein moest passeren. De politierechter legde een zwaarde re straf op dan die welke de officier van Justitie had geëist, nl. f 200 boe te subsidiair een maand hechtenis. De stationsassistent had in zijn wachthuisje tegen de voorschriften in twee meisjes ontvangen, met wie hij foto's had bekeken. Hij was zo verdiept geraakt in deze aangename bezigheid, dat hij de tijd volkomen had vergeten. Toen een der meisjes hem er op attendeerde dat er een trein aankwam, was hij ontzettend geschrokken. Hij had evenwel de te genwoordigheid van geest om met rode lamp de spoorbaan op te hollen om de machnist duidelijk te maken dat hij moest stoppen. De trein kwam halverwege de over gang, waarover even te voren nog verkeer had gereden, tot stilstand. Advertentie De 52-jarige Abbé Pierre, elf jaar geleden in het nieuws gekomen door zyn actie tijdens de strenge winter 1953- 1954 voor de duizenden clo chards in en rondom Parijs, is drie dagen in Amsterdam. Hij komt kij ken hoever het staat met de bouw van een „ochtend-speelzaal" (een chrèse voor halve dagen) voor kleu ters van 2 tot 4 jaar op de oostelijke eilanden, een arbeiderswijk in de hoofdstad. De stichting „Emmausvrienden Ne derland", schonk vorig jaar tien mille aan Abbé Pierre, die dit geld op zijn beurt gaf aan het wijkcentrum „De Eilanden", als aandeel in de twintig mille bedragende bouwkosten van deze ochtendspeelzaal. Nu ont breken er nog ruim twintigduizend gulden, de kosten van de inrichting. Het wijkcentrum heeft een voorals nog uitermate teleurstellend verlopen bliksemactie gevoerd onder ruim 180 Amsterdamse bedrijven om het ont brekende geld bijeen te krijgen. Tijdefls een bijeenkomst van Abbé Pierre met bestuursleden van het Wijkcentrum en de stichting „Em mausvrienden Nederland" in Maison Descartes heeft Abbé Pierre op de hem eigen sympatieke wijze een op roep uitgesproken om het ontbreken de geld bijeen te brengen voor „Les enfants d'Amsterdam". Abbé Pierre stipte hierbij aan dat het de eerste keer was, dat de in 1955 opgerichte stichting „Emmausvrienden Neder land" geld voor een project in eigen land beschikbaar had gesteld. Vanavond houdt Abbé Pierre een lezing tijdens een bijeenkomst in de schouwburgzaal van Werkspoor-Am sterdam over: de mens in de huidige wereld. Voorts zal hij ook spreken tijdens een bijeenkomst in de kleine van het Concertgebouw in Am sterdam, waar op zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van de Koningin twee prijzen van de stichting Albert Schweitzerprijs worden uitgereikt. De nieuwe Nederlandse ambassa deur mr. E. L. C. Schiff heeft giste ren tijdens een plechtigheid in presidentiële paleis zijn geloofsbrie ven aan president Soekarno over handigd. Hij is de eerste Nederland se ambassadeur sinds de betrekkin gen tussen beide landen in 1963 her steld werden. Mr. Schiff zei dat nu dat nieuwe fase in de betrekkingen tus sen Nederland en Indonesië begint. „Wij zullen en moeten naar de toe komst kijken" Hij voegde hieraan toe: „onze lan liggen aardijkskundig ver van elkaar en onze belangen lopen niet altijd evenwijdig. Evénmin huldigen wij al tijd dezelfde opvattingen ten aanzien van de problemen welke de wereld gemeenschap bezig houden. Toch be hoeft dit absoluut geen hinderpaal te zijn voor nuttige en hartelijke samenwerking op vele terreinen Advertentie OPRUIMING VERZET BOUCLÉ TAPIJT 100 cm. breed van 19,50 voor 12,90 SUPERIEUR BOUCLÉ zeer sterke kwaliteit in 3 kl. 100 cm breed van 26,75 voor 18.90. Coupons TRAP- en GANG LOPERS extra verlaagde prijzen. SMYRNA KARPETTEN in diverse maten. NU ZEER VOORDELIG. Aanbieding GORDIJNSTOFFEN voor HALVE prijzen BULTHUIS BOTERMARKT 23 BINNENLAND Brand Door een korte, m ge uitslaande brand is de ai de heer P. Gyswyt ZeeburgerdJJk Bij de brand, werkplaats, zijn -slip- in de Amsterdam stilgelegd, '-taan in de garage- vijf personenauto' i garage-werkplaats bleeft slechts Naar de a de brand wordt door de en onderzoek Ingesteld. De i de anti-sllpschool was ver- buitengewoon Minister Andriessen terug Met zijn zes man sterke delegatie per vliegtuig teruggekeerd uit de Afrikaanse Goudkust heeft de minis ter van Economische Zaken, dr. J. E. Andriessen, gistermiddag bij aan komst op Schiphol verteld, hoe hy met de drie jonge Frans sprekende Afrikaanse staten Kameroen, Ivoor kust en Senegal kaderovereenkomsten heeft afgesloten, waarin geen speci fieke details worden geregeld, doch die de weg banen voor initiatieven van het Nederlands bedrijfsleven. Er zijn, mogelijkheden geopend voor investeringen, onder zekere ga ranties en er zullen op grond van de gesloten overeenkomsten maatre gelen worden getroffen die discrimi- Van Nederlandse kant heeft de de legatie alle drie landen technische hulp voor een bedrag van 700.000 tot een miljoen gulden aangeboden. In Senegal zal nog moeten worden be slist in welke vorm deze hulp ge goten zal worden, in Kameroen wordt het een agrarisch centrum met Ne derlandse deskundigen en in de Ivoorkust een ambachtsschool, zo mogelijk met Nederlandse onderwijs krachten, die echter en dat zag de minister wel als moeilijkheid over voldoende kennis van de Fran se taal moeten beschikken. Terug ■- ckhee: Finai in Nederland aankwam. middag naar de Nederlandse Antillen terugkeren. Hij heeft in Den Haag be sprekingen gevoerd over de bouw van een Amerikaanse aluminlumfabrlek op Curagao, die circa 470 miljoen gulden aan investeringen zou vergen. Minister Petronia blijft nog in Nederland achter. BUITENLAND Koudegolf in Marokko Door barre kou en zware sneeuwval zijn In de af gelopen dagen ln oost- en zuld-Marok- ko vijftig mensen om het leven geko men. Een zestigtal huizen stortte ln en veel vee ging verloren. Boven de ge troffen streken heeft men voedsel af geworpen. Maarschalk Jou bert overleden Luchtmaarschalk Sir Philip Joubert, tijdens de tweede wereldoorlog bevel hebber kustcommando van de Britse luchtmacht, ls gisteren op 77-jarige leeftijd overleden Sir Philip maakte in de eerste wereldoorlog geschiedenis door Britse officier boven de vijan delijke linies te vliegen. Dit was de eerste verkenningsvlucht aan de zijde Arrestaties in Portugal Volgens de studentenvereniging in Lissabon zijn gisteren in de Portugese hoofdstad 26 ara politieke redenen gear- is te vinden, een onder gronds z< triljoen Sao Paulo getroffen igericht. Twintig m« a, honderden zijn da de materiële schade dakloos geworden en de materiële schade wordt geschat op meer dan twee miljard cru zeiros. Epidemie in Panama In het Pa namese dorpje Manene, gelegen ln een moeilijk bereikbaar gebied ln de pro vincie Darlen, ls een geheimzinnige epidemie uitgebroken, waaraan tot twintig mens ten offer zijn gevallen Meer dan honderd mensen zijn door de onbekende ziekte aangetast. Geleerden naar West-Duitsland In 1964 zyn 20 Oostdultse geleerden naar In zijn antwoord zei Soekarno:,, dat wy door een tijd vol conflicten en gebrek aan begrip zijn gegaan wel ke eindigde met de scheiding van onze beide landen, betekent de be noeming van uw excellentie inder daad een nieuwe bladzijde in de ge schiedenis van de betrekkingen tus sen beide landen. Ik geloof dat deze riode zal worden in onze betrekkin gen, gebaseerd op gelijkheid en we derzijdse eerbied.." In het gebouw van het dagblad Het Vrije Volk in Rotterdam is teren een Auschwitz-tentoonstelling geopend. Deze vormt een inleiding tot de Auschwitz-herdenking die eind van deze maand in de Maasstad zal worden gehouden ter gelegenheid vai het feit, dat twintig jaar geleden Eu ropa bevrijd werd van het Duitse juk. Onder de titel „Home homini lupus" geven een uitgebreide serie foto's en beelden van kunstenaars uit het kunstenaarsverzet een c zicht van de bezetting en de toestan den in de concentratiekampen. Midden op deze expositie staat bord dat vertelt, dat uit documen ten van de SS is gebleken dat SS-ge- vangenen als werkkracht, uitgeleend aan fabrieken in Duitsland, zes rijks marken per dag opbrachten. Voor voeding, dekking en kleding trok de SS 0,70 rijksmark per dag uit, zodat de „winst" op de gevangenen per dag 5.30 rijksmark per persoon bedroeg. Het gemiddelde leven van een ge vangene in handen van de SS werd op negen maanden gesteld, zodat de SS per gevangene 1431 rijksmark ontving. Daarbij werd 200 rijksmark opgeteld aan gouden tanden, kleding, en andere zaken, die men van de gevangene kon afnemen, maar daarnaast moest twee rijksmark wor den afgetrokken voor de kosten van het verbranden van de slachtoffers. De „nettowinst" die de miljoenen po litieke gevangenen de SS hebben op gebracht, was voldoende om de SS in stand te houden. In Selma in de Amerikaanse staat Alabama zyn vijf negers en een blan ke gearresteerd die, ondanks het ver van de eigenaar, een restaurant betraden dat voor negers verboden Het was de eerste maal sedert het begin van de betogingen, dat in Selma arrestaties werden verricht bij poging de rassenscheiding in res taurants op te heffen. De afgelopen dagen zijn ?25 perso- sn merendeels negers gearres teerd bij pogingen zich te laten in schrijven in de kiesregisters. De de monstraties staan onder leiding van ds. Luther King. eidóe GZ^cjenda VRIJDAG Bevrijdingskerk (Montgomerystraat) Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia" Stadsgehoorzaal (foyer)K. „Tocht door filmlezing J. W. Var< de Camargue". 8 uur nji ZATERDAG _>ooDseezln< 11 K. C, van Oossanen. Pieterskerk: Gebed voor de eenheid. 7.30 uur n.m. Pieterskerkplein: Hondenshow lus trum WSL. 2 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing 2.45 uur n.m. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 10 u. v.m. Rem. Kerk: Gebed voor de eenheid (oec. dienst). Sprekers ds. Joh. Poort, dr. K. Dronkert en r.-k. geestelijke. Rijksmuseum vertoning lange dag voor Volkenkunde: film „Land van de Ingeleid door dr. A. J. Ja- Schouwburg: Amsterdams Volksto neel „Roole Slen". 8 uur njn. helm i l kwaad", Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vjn. MAANDAG Lakenhal: K. en O.-cursus over ab- tracte kunst o.l.v. C. Blok. 8 uur n.m. Lodewykskerk (Steenschuur): Gebed oor de eenheid. Pieterskerkplein lustrum WSL. 9 De DoelenLeldse Amateur fotografenver. 8 uur n.m. Rest. Van der Heyden: Regionale WD-biJeenkomst, spreekster J. T. Schouwenaar-r DINSDAG Hogewoerd 175Dlenstvergadering "a's getuigen. 7.25 1 aa. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep .Theater". „Stop the world... I want o get off". 8 uur njn. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. de litteraire kritiek". WOENSDAG Rapenburg 61 DUBBEl GCSTOOKTC N.V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN GROTE BELANGSTELLING VOOR PROCES TEGEN ZECH-NENNTWICH De belangstelling voor het in Brunswijk gevoerde proces tegen de voormalige SS-misdadiger Zech-Nenntwich, die vorig jaar kort na zijn veroordeling uit de gevangenis in Brunswijk wist te ont snappen en naar Egypte ging is bijzonder groot. De publieke tribune puilt uit van de dames uit de Brunswijkse society en jonge meisjes, die een paar uur vrij hebben van hun werk. de huishouding voert. Ook zij hielp hem bij de vlucht. Het is er verde diger Augstein alles om te doen te bewijzen, dat Margrit Steinheuer in de dagen van Zech-Nenntwichs vlucht diens verloofde was. Dit be tekent immers een verzachtende om standigheid voor de charmerende be klaagde. belangstelling gaat voorna melijk uit naar de voormalige ver loofde van Zech-Nenntwich, de mooie 26-jarige Margrit Steinheuer, die volgens verklaringen van de be klaagde hem door middel van de ambassade van de VAR een inreis visum voor Egypte had bezorgd. Op de tweede dag van het proces had Margrit Steinheuer, die het hele ver haal ontkent, zich nog indrukwek kender gekleed dan op de eerste. Op haar hoofd troonde een witte bont- die het over haar voorhoofd gestoken zwarte haar des te beter deed uitkomen. Het zal de rechter niet meevallen •t een sluitend beeld van de gang in zaken te komen, zoals die zich vorig jaar afspeelde. Anderhalve me ter van Margrit Steinheuer (die door de befaamde advocaat Augstein ver dedigd wordt, een broer van de hoofdredacteur van „Der Spiegel") zit de huidige „verloofde" van Zech- Nenntwich, Rosemarie Holt-Brügge- mann, die al sinds 1939 In Zech- Nenntwichs villa woont en er nu ;-Duitsland gevlucht, mededeling van het W nlsterie voor Vluchtelingenzaken aantal Oostdultse geleerden dat sedert 1958 naar het Westen ls gevlucht be draagt 1730. Spionage ln Bangkok Premier Kit- tachorn van Thailand (Siam) heeft Bangkok bekendgemaakt dat er ze il mensen, onder wie een employé ,n een buitenlandse ambassade, zijn gearresteerd op beschuldiging van spio nage. De zeven waren aangehouden op grond van een bekentenis van een man. die als tolk in dienst was van de Fran- Weygand breekt heup Op de voor rond van zyn 98-ste verjaardag heeft ineraal Maxime Weygand. opperbevel- ïbber van de Franse strijdkrachten n tijde van de Duitse aanval op zijn nd ln 1940, een heup gebroken. De bejaarde generaal, die ondanks zyn hoge ouderdom geestelijk en lichamelijk nog steeds ln goede toestand ln zyn flat, die uitziet op Friedland. Derde „verloofde" Als Dritte lm Bunde is er dan nog de in 1891 geboren Amerikaanse Flo rentine Calabrese, wie Zech-Nennt wich een cilinderslypery afhandig gemaakt heeft, onder het mom met haar te zullen trouwen. De Ameri kaanse speelt in het proces overigens geen rol als beklaagde. De zwaarste beklaagde is de vroe gere gevangenbewaarder Zeemann, die nu de vreemdste bedenkselen de biteert om zyn onschuld te bewyzen. Onder luid hoongelach uit de zaal probeerde Zeemann staande te hou den, dat zelfs Bondskanselier Erhard zou hebben verklaard, dat Zech- Nenntwich onschuldig was veroor deeld. Zeemann beriep zich op een erecode, die hy als soldaat in Rus land hooggehouden had, en die hem ertoe had gebracht Zech-Nenntwich recht te doen geschieden. Zech- Nenntwicht van zyn kant deed voor komen alsof hy door zyn bevrijders moest worden omgepraat om de cel voor dc vryheid te ruilen. Het werd overigens tot ieders stomme verba zing duideiyk, dat Zech-Nenntwich al tijdens het aanhoren van zyn oor- spronkelyke veroordeling tot vier jaar tuchthuis de zaatc onder zyn kleren verborgen hield waarmee hy later wilde uitbreken. Hy had bo vendien een ononderbroken contact met de buitenwereld en ontving zyn drie verloofden van 26 tot 75 jaar om de beurt, om geen moeilykheden te krijgen. Beklaagde Rosemarie Holt- Brtiggemann probeert Zech-Nennt wich van alle blaam te zuiveren. Weer veroordeeld De vroegere SS-er Josef Ober- hauser is gisteren in Mlinchen tot 4ya jaar gevangenisstraf met aftrek veroordeeld wegens medeplichtigheid aan het doden van honderdduizen den joden in het kamp Belzec in oost-Polen. Oberhauser ls in 1948 al in Oost-Duitsland wegens oorlogs misdaden tot 15 jaar veroordeeld. Hy is daar na acht jaar vrijgelaten. Een onlangs aangehouden ambte naar van het ministerie van Onder- wys in Sleeswyk-Holstein, Fritz We ber, heeft zich in de gevangenis van Kiel van het leven beroofd. Hy werd verdacht van medeplichtigheid aan het doden van joden tydens de oor log. Verdaagd Een proces, dat Rajakowitsch, een der naaste medewerkers van Adolf Eichmann in Nederland heeft aan gespannen tegen een Italiaanse journalist, is voor onbepaalde tyd verdaagd, zo heeft de Weense recht bank vandaag aangekondigd. Er werd geen reden opgegeven. Rajakowitsch, die zelf op 15 fe bruari voor dezelfde rechtbank zal terechtstaan op beschuldiging van medeplichtigheid aan de uitroeiing meer dan 100.000 Nederlandse joden, heeft de Journalist van smaad beschuldigd, omdat deze hem had be titeld als „de vermoedeiyke massa moordenaar van Nederlandse joden". Raad van Europa Binnen de Raad van Europa is verzet gerezen tegen de mogelijkheid dat in West-Duitsland de oorlogs misdaden spoedig zullen verjaren en de oorlogsmisdadigers die nog niet bestraft zyn, vrijuit zullen gaan. De raadgevende vergadering van de Raad van Europa, waarin parle mentsleden uit zeventien Europese landen zitting hebben, zal zich vol gende week in Straatsburg met deze zaak gaan bezig houden. De landen van de Raad van Euro pa zouden hun binnenlandse wetge ving, waar die in bestraffing van oorlogsmisdaden voorziet, zodanig moeteif wyzigen dat ze niet onge straft kunnen biyven, aldus een der parlementsleden. Boshuis: Sociëteit herv. Boshui» wijk. 7.30 -10 uur njn. Schouwburg: K. en O. Nieuw RotU dams Toneel, „Op blote voeten ln h irk". 8 uur njn. Willem de Zwygerlaan 105: Bahaï-| spreksavond. 8 uur njn. WIJkgebouw Rehoboth: Ledenverg dering Leldse Chr. Oranjever. 8.15 ui DONDERDAG Hogewoerd 175Diens tvergaderü an Jehovah's getuigen. 7.25 uur nj Schouwburg: K. en O. Nieuw Rotti dams Toneel, „Op blote voeten ln 1 park". 8 uur njn. odsgehoorzaalK. en O.-meest* „Les solistes de Zagreb". 8 1 BIOSCOPEN Rex: „Commando's ln de vuurllnli 18 (Jr.^Dag.^2.30, 7^< Camera „Twee beste vyanden". 14 Luxor: „De hofnar". A.l. Dag. 2.3 zond. 2.30, 4.45, „McLintock, de geweldig - 7 en 9.15 uu- 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vrljd 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „V broed". 18 Jr. Zond. 7 en 9. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling hed« 24 Januari) De Lakenhal: Dag. 10-4 ui (zondag 1-4 uur), De Ruif Janvossenstei nlngen. grafiek en schil René de Korte, 29 Januari) Rijksmuseum Steenstr dags 13-1 Rijksmuseum tot middernacht (t (Steenstraat 1): Dag 10-17 der natuurwetenschappen: DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende ^en^g apotheek D. C. Kok, Rapenbul Apotheek R. van Breest Smallenbui te Leiderdorp en Apotheek VoorscM ten zyn geopend. By peen gehoor van uw huisarts 1st (of diens waarnemers), rterstelefor- op dokterstf 22222. (Advertentie) reeds vanaf NATUURLIJK BIJ Haarlemmerstraat 172 - 174 179 Midza VW. .^APrORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam geh. bew. Den Helder geh. bew. geeuw6"' Belde geh. bew. De Bilt geh. bew. Twente zwaar bew. Eindhoven geh. bew. Zuld-Llmb. geh. motregi zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. \Venen Innsbruck Belgrado

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2