eiderdorp krijgt een openbare bibliotheek Raad moet over het subsidievoorstel gaan beslissen Pensioen omhoog Harmonie „Triumpii bestaat zestig jaar LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 JANUARI 1965 Het belangrijkste voorstel, dat Raad van Leiderdorp in de andagavond om kwart voor t te houden openbare verga- Ing te behandelen krijgt, is verlenen van een subsidie f 8387,- aan de Stichting inbare Bibliotheek Leider- in oprichting. Een aantal •oners heeft namelijk het plan jevat een bibliotheek te stich- Deze initiatiefnemers heb- zich geformeerd in een voor- g bestuur. t bestuur stelde B. en W. in een ijven van 29 november 1963 van voornemen in kennis en deelde rbij tevens mede, dat contact was jd met de Stiching Provinciale eer conventionele bewapening in Rusland Russische militaire leiders iben gisteren te kennen gegeven, zij steun van het nieuwe bewind het Kremlin hebben gewonnen :r een grotere conventionele be- pcning, die ex-premier Chroesj- jw wilde besnoeien. Tegelijkertijd bevestigde het mili- re blad „Rode Ster", dat de lei- ig van de communistische partij voornaamste basis is van de de- sle-politiek. n het artikel werd kennelijk een ■reengekomen standpunt uiteen- Ij Kt op drie punten die tijdens het vind van Chroesjtsjow omstreden Dit waren: De poging van de vooi'malige mier om de conventionele strijd- schten in te krimpen en te ver- iuwen op de strategische raketbe- pening. De onwil bij de militairen om te tijd te besteden aan propagan- en politieke oriëntatie nu de toe- Jnende gecompliceerdheid van de uwe militaire technologie meer vergt voor intensieve opleidin- De eis van de militairen om te hebben aan de vorming van algemene defensieve strategie. )ver de relatieve belangrijkheid de rakettenmacht en de con- itionele strijdkrachten schreef de ode Ster": Hoe groot de rol in oorlogstijd raketten met atoomwapens en ategische raketeenheden ook is, overwinning op agressors kan ■den bevochten door de gezamen- e inspanningen van alle typen ijdkrachten en het kundig ge lik van andere strijdmiddelen", lit is het standpunt, dat eerder is enomen door personen, die kri- hadden op het beleid van roesjtsjow. mbassadeur Palar: ndonesië zal in )66 niet in V.N. terugkeren" Ie (voormalige) Indonesische am- sadeur bq de VN, Palar, heeft gis- in New York verklaard, dat In- lesië op 1 januari 1966, als Malei geen iid meer is van de Veilig- dsraad, niet in de Verenigde Na- zal terugkeren. „Eerst moet het ndvest van de V.N. worden her zei hq. 'alar, die terugkeerde van een be- van veertien dagen aan Dja- ta, zei voorts, dat zijn land zich terugtrekt uit de gespecia"' asten van de VN, zoals Unicef en esco. Hij kon niet zeggen welke [sequenties Indonesië's vertrek uit VN op de overeenkomst met be- being tot Nieuw-Guinea zal heb- Zegslieden voor de Verenigde Na- i verklaarden, dat de brief, waarin Indonesische minister van Buiten- ndse Zaken, Soebandrio, de uittre- g van zijn land officieel bevestigt, ile nuances" toont. Het stuk wordt tudeerd en zal als document aan Heden van de Algemene Vergade- en de Veiligheidsraad worden jereikt. Iet bureau van de Indonesische I-missie in New York en het VN- reau in Djakarta zullen op 1 maart rden gesloten. Het huis van Palar New York is voor de prijs van i.OOO gulden te koop. Gurkha's en Indonesische strijd- ichten hebben woensdag met el- ir gevochten, toen ongeveer 40 In- aesische soldaten de grens in cen- al-rorneo probeerden over te ste- i Het was het eerste gevecht tussen strijdkrachten van Oost-Maleisië Indonesië sinds 29 december. Offi- el werd woensdagavond bekend- naakt, dat een Indonesiër bij dit fecht is gesneuveld. Bibliotheekcentrale voor Zuid-Hol land. Dit centrale verzorgingsorgaan zal onder verantwoordelijkheid van het plaatselijke stichtingsbestuur zorgdragen voor de boeken voorzie ning in Leiderdorp, zodat kan wor den voldaan aan de eisen, welke de Rijksoverheid terzake voor subsidië ring stelt. Bovendien zal door de overeenkomst met de bibliotheekcen trale het gezamenlijk boekenbezit van alle aangesloten bibliotheken in Zuid-Holland binnen het bereik van de bibliotheek te Leiderdorp komen. De stichting wil trachten overeen komstig de Rijkssubsidievoorwaar- den 1921 voor openbare bibliotheken voor een rijks- en provinciale sub sidie in aanmerking te komen. 'Het bestuur heeft daarvoor bereids een aanvraag ingediend. Een van de voorwaarden om voor de rijkssubsidie in aanmerking te kunnen komen is, dat de gemeente bereid dient te zijn een van rijkswege bepaald minimum-bedrag te subsi diëren. Het stichtingsbestuur ver zocht B. en W. het daarheen te lei den dat de stichting het dienover eenkomstig berekende gemeentelijke subsidie-minimum van f 4.718 zou worden toegekend. Het leek het college voor de hand te liggen omtrent dit belangrijke cul turele initiatief het oordeel van de Culturele Raad te vragen. Hij ont ving het verzoek met enthousiasme. De raad bezag de vraag of het aan beveling zou verdienen, zelfstandig, buiten de rijkssubsidieregeling om, tot subsidieverlening over te gaan. Dan is men niet gebonden aan de voorwaarden, welke aan de rijkssub sidieregeling zijn verbonden. Jeugdafdeling Het viel de Culturele Raad op, dat in de overgelegde concept-begroting een subsidie voor de jeugdafdeling was opgenomen. In de subsidie van f 4.718, welke in het verzoek voor het jaar 1964 werd gevraagd, is evenwel geen subsidie voor een jeugdafde ling verdisconteerd. De raad dringt er op aan de bibliotheek in elk ge- va! een jeugdafdeling te verbinden. Dat zou weliswaar een verhoging van het subsidiebedrag voor 1964 van f4.718 tot f6.290 tot gevolg hebben, doch het belang van een jeugdafde ling leek de raad tenminste van even groot gewicht als een afdeling voor volwassenen. De brief van de Culturele Raad culmineert in het advies aan de plannen van de Stichting Openbare Bibliotheek Leiderdorp i.o. medewer king te verlenen en de stichting met ingang van het jaar 1964 tot weder opzegging een subsidie uit het Cul tuurfonds te verlenen overeenkom stig de hiervoor genoemde rijkssub- sid ievoorwaarden. Hoewel de stichtingsvorm de meest aangewezen rechtsvorm lijkt is daar het bezwaar aan verbonden, dat het bestuur in vacatures voorziet. De waag rees of het met het oog hier- Medische diensten Leiderdorp dokter De Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, teL 22208. Zr. v. Leeuwen, Dorpsstraat 50, Kou dekerk, tel. 01714505. Voorschoten dokter v. Dam, As serlaan 26, tel. 3960. Apotheek Her- dingh en Blanken, Leiden Hogewoerd 171, tel. 20502. Tandarts Kengen, Kon. Wilhelminalaan, 9.30 uur. Warmond dokter Bots, Voorhout tel. 02532—7393. Zr. Konijn, Kerkdam 3, Warmond, tel. 01711250. Wassenaar dokter Ten Cate Burohtlaan 9, tel. 3027. Dokter Jaars- ma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg tel. 2402. op niet wenselijker zou zijn een ge meentelijke stichting tot exploitatie van een algemene openbare biblio theek op te richten. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen, dat dit niet de aangewezen oplossing is, want daarmee zou het particuliere initiatief, waarvan hier sprake is, volledig door de gemeente worden overgenomen. Bovendien kan het be zwaar op andere wijze worden on dervangen. B. en W. hebben het be stuur medegedeeld, dat de benoeming van bestuursleden aan hun goedkeu ring dient te worden onderworpen. Bovendien hebben zij de eis gesteld, dat de leden van het bestuur daar in niet langer zitting mogen hebben dan drie jaar, welke zittingsperiode met eenmaal drie jaar kan worden verlengd door herbenoeming. Daar toe dient een rooster van aftreding te worden opgemaakt. Het bestuur deelde mee zich met deze voorwaarden te kunnen vereni gen. hoewel het de mogelijkheid van herbenoeming liever onbeperkt open wilde laten. B. en W. menen echter aan de eis van het niet meer dan eenmaal herbenoemen toch te moe ten vasthouden om het hiervoor ge noemde bezwaar te kunnen onder vangen en de doorstroming in het bestuur te bevorderen. Zoals zich het voorlopige bestuur van de stichting aan ons presenteer de, leek ons dit niet geheel represen tatief voor de samenstelling van de bevolking der gemeente. Daarom werd het bestuur met een lid van de Rooms-Katholieke Kerk en van de Gereformeerde Kerk uitgebreid. In zijn advies roerde de Culturele Raad ook nog de verhouding aan ten opzichte van een plaatselijke boek handelaar, die een uitleenbibliotheek aan rijn bedrijf heeft verbonden. De raad ziet de basis daarvan als een geheel andere dan die waarvan het bestuur van de stichting i.o. wenst uit tc gaan. Dat zal bovenal een andere samenstelling van het bibliotheekbe zit inhouden. De raad deelde mede, dat het stichtingsbestuur het voor nemen had de plaatselijke boekhan delaar van tevoren van zijn plannen in kennis te stellen. B. en W. denken hierbij ook nog aan studieboeken, die van het boekenbezit van de stich ting deel zullen uitmaken. Voor de begincollectie wordt gedacht aan een 3000 banden. De Culturele Raad wees er ook nog op, dat de inwoners van Leider dorp voor een op soortegelijke basis geschoeide bibliotheek terecht kun nen in. Leiden. Doch het zou al dus de Culturele Raad niet ver antwoord zijn voor elke voorziening gemakshalve op andere gemeente te steunen, want dan zou de zelfstan digheid van de gemeente Leiderdorp niet gerechtvaardigd zijn. Bovendien is het toch een duidelijk voordeel voor de ingezetenen van Leiderdorp wanneer zij ter plaatse uit een be hoorlijk boekenzit kunnen kiezen. Samenvattende menen B. en W de raad te moeten voorstellen het ver zoek in te willigen en de Stichting Openbare Bibliotheek Leiderdorp i.o. met ingang van het jaar 1965 een subsidie uit het Cultuurfonds toe te zeggen tot het gemeentelijk minu- mum, bedoeld in de Rijkssubsidie- voorwaarden 1921 voor openbare bi bliotheken, inclusief een subsidie voor een Jeugdafdeling, onder de door hen te stellen voorwaarden. Het hiervoor genoemde bedrag van f 6.290,— is inmiddels verhoogd. Het bedraagt thans in basis f 9.476,— te vermeerderen met een bedrag van f 2.723,— voor de jeugdafdeling, is to taal f 12.199,—. Hierop kan de pro vinciale subsidie van f 3.812,— in mindering worden gebracht, zodat blijft de som van f8.387,--. Aan genomen moet worden, dat dit be drag voor 1965 nog hoger zal worden. B. en W. verhelen zich niet, dat met deze subsidieverlening jaarlijks een aanzienlijk bedrag is gemoeid. Gelet echter op het daarmede ge moeide culturele belang, achten zij dit verantwoord. Hoe hoog ook de rqks- en provinciale overheid dit belang aanslaan moge blijken uit het feit, dat naast de gemeentelijke sub sidie van f8.387,-- een rijkssubsidie van f 10.982,-- en een provinciale subsidie van f 3.812,— staan. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Jan. Kaasmarkt: aar gevoerd 1 partij Goudse kaas en geen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaa6 le kwal. tot f3.15. Handel rustig. LEIDEN, 22 Jan. Veemarkt: aan voer stieren 6. melkkoeien 70. vette koelen 210, vare koelen 26, vette kal veren 19, vette lamm. 1813, varkens (zeugen) 25, schrammen 204, biggen 504, totaal 2906 stuks. Prijzen: stieren tot f4.per kg schoon gew., melkkoeien f 1050-1475 p. stuk. vette koelen f 3.90-4.15 per kg schoon gew., vare koelen f 650-1450 p. stuk, vette kalveren f 3.60-4.10 pe~ levend gew., vette lamm. f 110-175 stuk, varkens (zeugen) f 325-475 ld., schrammen f 90-105 ld., biggen f 54-62 id. Handel: stieren geen. melkkoeien rustig, vette koelen redelijk, vare koelen rustig, vette kalveren tamelijk, vette lamm. goed, varkens (zeugen) redelijk, schrammen id.p biggen ld. katwijk aan den rijn, 21 Jan. - Groenteveiling: waspeen per kist a- extra 5.40-6, Al 4.40-5.50, A2 2.40-5.80, B-extra 5.20-5.70. BI 4.60-5.70. B2 1.80- 2.00. Cl 1.30-2.10, C2 20-1.70, breek- peen per kist 90-1.60, sla per 100 st. 5-18, groenekool 7-29, rodekool 8-16, boerenkool 6-18, knolselderle per 100 st. 2-5, selderie per 100 bos 20-22. Aan voer waspeen 184.000 kg. RIJNSBURG, 21 Jan. v. d. Eerden 125-135, Paul Richter 130-140, Lustige Wltwe 125-140, Apeldoorn 170-180, Gol den Harvest 140-150, Sulpher Triumph 110-120, Krelage 120-130. Superba 140- 150, Copland 160-180, Demeter 190-210, Prominence 170-180, Narcissen: Insur- passable 125-140, Carlton 95-105, Gol den Harvest 100-110, Helios 70-80, Ca- lifornlë 80-85, Fresia: Golden Yellow 120-130. White Star 160-170 per bos, Hyacinten 1 25-35 per 100. Gemakkelijke vangst Inbreker zat vast op toilet De Dordtse recherche heeft het vannacht bq de arrestatie van twee inbrekers 'n 25-jarige Zwqndrechtse stuurman en een 25-jarige Dordtse werkman wel heel gemakkelijk ge had. Ze hoefde de stuurman slechts te bevrijden uit een der toiletten van een bedrijfskantoor waarin het twee tal zijn slag had willen slaan. De andere inbreker liep de politie in de armen. De stuurman was door een w.c.- raampje geklommen om het kantoor binnen te dringen, maar tot zijn grote pech was de deur afgesloten. Hij wilde zich weer, maar nu in om gekeerde richting door het w.c.- raampje wurmen, maar helaas, dat ging niet meer. De werkman had niet de moed zijn in de val zittende maat te bevrijden. Hij koos het hazen pad, maar liep letterlijk tegen twee surveillerende agenten op, die in zijn zenuwachtig gedrag aanleiding vonden hem aan de tand te voelen Voor ambtenaren De ambtenarenpensioenen worden voorlopig verhoogd met 6,2 procent, waarbij tevens rekening is gehou den met de verhoging van het alge mene ouderdomspensioen en het al gemeen weduwen- en wezenpensioen. De verhoging is een voorschot op de pensioenen voor het eerste kwartaal van 1965. De ambtenarenpensioenen zouden per 1 januari met 9.33 pro cent moeten worden verhoogd, maar dit was zo laat bekend, dat daarmee bij de eerste kwartaalbetaling /niet volledig rekening kon worden ge houden. Engels schip in nood „Gelderland" wint de race (Van onze R'damse correspondent) Na een spannende race tussen een Duitse en twee Nederlandse zeesleep boten is het de sleepboot „Gelder land" van Wysmuller vanmorgen ge lukt als eerste aan te komen bij het Engelseschip „Valdivia", dat met een gebroken roer hulpeloos rond dreef op 200 mijl van de Scilly- eilanden. Het schip had sleepboot- hulp gevraagd en drie sleepboten, zetten koers naar de „Valdivia. De Gelderland bleek vanmorgen vroeg een half uur voorsprong te hebben op de anderen. De boot, sleept de „Valdivia", die 1216 ton meet, nu naar Swansea. Academische examens Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het kandidaatsex. Engel se taal- en letterkunde mej. J. M. Meijer (Oldenborn). LEIDERDORP Raadsagenda De gemeenteraad van Leiderdorp komt maandagavond om kwart voor acht in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende pun ten: voorstel tot het overnemen in eigendom van een gedeelte van de Zijldijk; voorstel tot het delegeren van de benoeming van onderwijzers bij het openbaar gewoon lager onder wijs; voorstel tot het benoemen van leden van de Culturele Raad in de gemeente Leiderdorp voor de zit- tingsperide 19651966; voorstel tot het subsidiëren van de Stichting Openbare Bibliotheek Leiderdorp i.o.; voorstel tot het toekennen van subsi dies voor 1965 uit het Cultuurfonds aan plaatselijke verenigingen en in stellingen; voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling voor de drinkwatervoorziening in de Rijn-Gouwestreek. Feest in Oegstgeest Benoeming leden Culturele Raad In verband met de beëindiging van de driejarige zittingstermijn van de Culturele Raad, zqn op 31 de cember 1964 de leden van deze raad afgetreden. Van de afgetreden leden hebben alleen de heren ir. F. P. J. van Straaten en C. Verweq ver klaard niet meer voor een herbe noeming in aanmerking te willen ko men. Behalve ter vervulling van deze twee vacatures hebben B. en W. nog een derde persoon aangezocht zitting te nemen in de Culturele Raad. Me vrouw D. E. van der Laaken-Smit en de heren van der Sterre en A. Karstens gaan akkoord een kandi daatstelling voor benoeming tot lid van de Culturele Raad. Bij het samenstellen van de voor dracht is wederom, zo veel mogelijk, roxening gehouden met de voornaam ste in de gemeente voorkomende wij zen van behartiging van culturele be langen. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot benoeming van de leden van de Culturele Raad voor de zittingsperiode 19651967, waar toe de volgende voordracht wordt gedaan; P. J. van Dalen, W. Chr. Hendriksen, Ad. J. Hoogenboom, A. Karstens, L. Krassenburg, E. Kro nenburg, A. Kruidenier, mevr. D. E. van der Laaken-Smit, P. J. Roden burg, dr. D. J. Roorda, P. van der Sterre, mej. M. van der Voort. VOORSCHOTEN TOB DE BORDES vertelde sprookjes „Wie houdt er niet van sprookjes? Wie gelooft er niet in sprookjes? Vragen die gisteravond actueel wa ren na de voordrachtsavond door Tob de Bordes in de ontmoetings ruimte van de Dorpskerk. Tob de Bordes is een kunstenaar en bewees dat door achtereenvolgens een toneelfragment uit ,De gebor duurde bal" van Shi-Lung, sprook jes van Godfried Bomans en sprook jes, of beter gezegd, levenslessen van Hans Christian Andersen te vertel len en bracht hiermede een drietal verschillende figuren naar voren: De Chinees met zijn omhaal van woorden, Bomans met zqn spitsvon dige invallen en het hekelen van bestaande gewoonten en de vader lijke Andersen, die op oudere leeftijd de dood voelt aankomen en van men sen sprookjes gaat maken. Vooral na de pauze imponeerde De Bordes door de gelijkenis met de Andersen, zoals hq zit afgebeeld op zqn stenen stoel in Kopenhagen. Als een oude wijze man verhaalde hij over de dood, de koning en de mug, de pennekoker en de inktpot. Zijn costumering en grime waren buiten gewoon goed. Speels en levenslustig verhaalde hij uit het „Kleine insectenboek" van Bomans en gehuld in Chinese kleder dracht deed hij de Chinese cultuur proeven uit de tijd, dat alles niet zoveel haast had en men kans kreeg met veel omhaal van woorden weinig te zeggen. „Hoe is het mogelijk, dat voor de ze avond zo weinig belangstelling be staat", verzuchtte een aanwezige. Slechts een zeventig bezoekers wa- naar deze door de Culturele Com missie van de Hervormde Jeugdraad georganiseerde avond gekomen en daar was nog een klas van de M.M.S. van Huize Bijdorp bij. OEGSTGEEST Afscheidsreceptie B. J. Moolenaar De heer B. J. Moolenaar, directeur van de Algemene Bank Nederland, kantoor Oegstgeest, legt op 31 ja nuari a.s. zijn functie neer wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Hij trad op 1 februari 1915 in dienst en zal dus bij zijn af treden op de dag af 50 jaar aan de bank verbonden zijn geweest. De afscheidsreceptie zal worden gehouden zaterdag 30 januari, 's middags van 3.30 - 5.30 uur in res taurant „Boerhaave" in Leiden. Burgerlijke Stand rike B. K., dr van G. Broekhuls en M. van der Bend; Elsje, dr van J. Voor hoeve en J. C. J. van Schoten; Cees, zn van C. Vermaas en W. T. Eradus- Hendrik. zn van M. Kuivenhoven en Gordon Walker neemt ontslag De Engelse minister van Buiten landse Zaken, Patrick Gordon Wal ker, heeft na zijn verkiezingsneder laag van gisteren in Leyton, ontslag genomen, aldus vernam Associated Press hedenmiddag in Londen. Pre- nier Harold Wilson, heeft tenminste voor het ogenblik, rijn portefeuille overgenomen. Moordenaar in Boeroendi was vluchteling Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bevestigd, dat een lid van het personeel van de Amerikaanse ambassade in Boejoem- boera bekend heeft de moordaanslag te hebben gepleegd op Ngenban- doemwe de premier van Boeroendi, vorige week vrijdag De dader Gon- zalve Muyenzi, is sinds april 1962 lid van het administratieve personeel van de Amerikaanse ambassade ge weest. Hij zou onlangs om overplaatsing naar Kampala in Oeganda hebben verzocht. Dit verzoek werd toen niet ingewilligd. De 24-jarige Muyenzi bracht later een bezoek aan Nairobi. De dag na de aanslag verscheen hq niet op zijn werk. Een Amerikaanse functionaris zei dat Muyenzi altijd heel beleefd was. De moordenaar werd geboren in Roewanda. Hij was een van de vele vluchtelingen, die Roewanda verlie ten en hq woonde een tijdlang in Leopoldstad, waar hij op school was. Sinds 1959 heeft Muyenzi in Boe roendi gewoond. Volgens de inlich tingen waarover het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken beschikt, zou hij bekend hebben medeplichtigen te hebben gehad. De Amerikaanse regering verleent die van Boeroendi alle mogelijke mede werking bij het onderzoek van de moord. f120,-UIT GELDKISTJE In het Motorhuis aan de Morssin gel is in de afgelopen nacht inge broken. De daders hebben zich toe gang verschaft door een openstaand w.c.-raam, waarna zij in de garage een deur uit de hengsels hebben ge licht om in het kantoor te kunnen komen. De inbrekers namen een be drag van f120,- uit een geldkistje BEURSOVERZICHT Internationals vriendelijker Amsterdam, 22 januari Ondanks de iets lagere slotkoersen van donderdag in Wall Street, ook voor Kon. Olie, is de stemming van middag op het Damrak voor bijna alle hoofdfondsen opgewekt geweest ten opzichte van het voorgaande slot- niveau. Het waren vooral de Hoog ovenwaarden die vast lagen op circa 553 (548). Van vele kanten werden deze stukken uit de markt genomen, nu de claimhandel in deze waarden op dinsdag 26 januari aanvangt. Uni lever noteerde bij de opening een halve gulden hoger op f 138,30, om daarna verder uit te lopen tot f 138,80 mede door vraag van Zwit serse zijde. Philips monteerde 30 cent tot f 154, terwijl Kon. Olie 40 cent hoger lag op f 160,30. AKU bleef goed prijshoudend bij een notering op 530. Aandelen Centrale Suiker Maatschappij moesten terrein prijs geven tot 440 (444). Unilever verbe terde ruim een, Kon. Olie ruim drie gulden. Ook de Scheepvaartsector had van middag een opgewekt karakter, ech ter met weinig zaken. De koersver- beteringen beliepen circa 1 punt. Van de leidende cultures werd Deli wat hoger geadviseerd op de verkoop van de dochterondering „Jennen Towel Master". De staatsfondsenmarkt was wederom hoger. De nieuwste 5%% BNG lening, waarin nog niet werd gehandeld, taxeert men op 101 a 101 (uitgiftekoers 100). In de lokale afdelingen werden de certificaten van de Holl. Bank Unie wederom hoger geadviseerd. De winstnemingen in dit fonds, eerder deze week, hebben weer plaats moeten maken voor forse vraag. Gisteren bedroeg de omzet in HBU nominaal f 102.000. Ook in EMS ging gisteren veel om. Aandelen Beers' Zn werden geadviseerd op 650 bieden, tegen gisteren 630 bieden en een laatstgedane notering op 625. Deze koersverbetering houdt verband met de aangekondigde herkapitali- satiebonus van 50%, plus 30% in con tanten, waarvan 12Vj% als herkapi- talisatietarief (v.j. 25% in contanten, plus 10% in aandelen uit de alg. reserve). Metaalbuizenfabriek Excel sior lag hoger op de gunstige gang van zaken. WISSELKOERSEN Amsterdam, 22 januari. Londen 10.0 2%—10.02%; New York 3.59%3.59%; Montreal 3.34%-3.34% Pa rijs 73.30—73.35; Brussel 7.23%—. 7.24%; Frankfort 90.26—90.31; Stock holm 69.33—69.98; Zürich 83.11—83.16, Milaan 57.47%—57.52%; Kopenhagen 51.89—51.94; Oslo 50.19%—50.24% j Wenen 13.90%—13.91%; Lissabon 12.50%—12.52. BEURS VAN AMSTERDAM Donderdag, 21 januari 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5% 101% ioi« Ned. '64 5 98} i 99 Ned. '58 4% 95 iV 95% Ned. '59 4% 95 Ned. '60-1 4% 94% 95 Ned. *60-11 4% 93% 94 b Ned. *59 4% 93% 93% Ned. '60 4% 91A 91H Ned. '61 4% 94% 91H Ned. '63 4% 91% 91% Ned. '47 3% 82% 82% Ned. '53 3% 88% 88% Ned. '48 3% 81% 81% Ned. *50 i-rr 3% 82 82 Ned. ^4 I-n 3% 83 Ned. *55 13% 82% 83 Ned. *55 n 3% 85% 85% Ned. '37 3 86% 86% Ned. Gb obi '46-3 8512 86% Ned. dol. In. '47 3 90% 90% Ned. Inv. cert. 3 98 97% Indië *37 A 3 91% 91H Ned. wonbl. '57 6 103 103% N. wonbl. '58-'59 93% 93% Ned. wonbl. '60 4% 94% 94% Eind 1904 kwamen enige jonge mannen uit de r.-k. parochiegemeen schap bijeen. Er werd besloten tot oprichting van een fanfare, die als naam kreeg A.M.D.G. (Ad Majoram Dei Gloriam). Pastoor W. F. Roozen, in 1924 overleden, bleek de fanfare een warm hart toe te dragen. Hij leende de benodigde gelden voor aan koop van instrumenten. Het hoofd van de r.-k. school, de heer L. J. van Douveren, beklom enthousiast het directeurspodium. De fanfare verleende meermalen medewerking aan de Amsterdamse processie naar St.-Jeroen in Noord- wijk. Na de eerste wereldoorlog ont stond het plan om te komen tot een harmonie. De oprichting kwam tot stand en de vereniging kreeg de naam „Triumph". Van vele parochia nen en gemeentenaren ondervond deze harmonie krachtige steun. In 1928 werd haar een vaandel aange boden bij monde van mr. E. Bolsius. Het gemeentebestuur steunde de ver eniging en doet dit nog, met subsidie, waarvoor men zeer erkentelijk is. Tijdens de tweede wereldoorlog wa ren de instrumenten veilig opgebor gen zodat direct na de bevrijding al lerlei festiviteiten konden worden op geluisterd. In oktober 1945 werd de heer P. Baart als dirigent aangesteld, zodat Akkoord over Slacht-c.a.o. Werkgevers en werknemers heb ben overeenstemming bereikt over een nieuwe c.a.o. voor de export- deze nu bijna 20 jaar het korps I slachterijen. De basisuurlonen wor- leidt. j den met rijf procent verhoogd, het Op 9 februari as. geeft Triumph™'n'mum-l°on wordt vastgesteld op haar jaarlijkse uitvoering. Dan zal I pe1 week ook werd over- het feest worden herdacht, dat de1 oenstemming bereikt over allerlei fanfare, waaruit de Harmonie is toeslagregelingen. voortgekomen, 60 jaar geleden werd opgericht. De heer H. J. Juffermans zal dan zijn 60-jarig jubileum als muzikant gaan vieren. Voorwaar een feit, dat niet dagelijks voorkomt. Voorts zal op die avond een ca baretprogramma worden uitgevoerd. Van de oude fanfare zqn nog enkele leden in leven. Mogelijk zullen zij op die avond aanwezig zqn. Hopelijk zullen daar ook jorge mensen ko men, want jong bloed is voor „Triumph" hard nodig wil zij haar plaats in de dorpsgemeenschap op den duur kunnen blijven vervullen. Jongeren tot en met 18 jaar krij gen drie extra vakantiedagen en wie 25 of meer dienstjaren heeft krijgt vijf extra dagen. De bonden in de voedings- en genotsmiddelensector hebben voorts met de werkgevers in het banketbakkersbedrijf overeen stemming bereikt over de nieuwe c.a.o. De loonsverhoging zal vijf pro cent bedragen en voor werknemers van 24 jaar en ouder zal het muni- mumloon f 110,- bedragen. Dezelfde overeenkomst werd bereikt voor de werknemers in de suikerverwerken de industrie. ACTIEVE AANDELEN Ponst. Rübber 110% 94% Ver. HVA-mij. 141% 141% 4.K.U 529% 530% Dell Mij eert. 116.70 117.50 Soogovens cert. 448% 551% Philips gem. bez. 153.70 153.95 Unilever cert. 137.80 138.55 729% 730% Kon. P (50 k 120) 159.90 160 Soli. Amer. Lljn 103 104% Java China Pak. 160 160% K.L.M 74.60 74.50 Kon. Ned. St.boot 143% 144% Kon. Paket Mi). 167 167 5toomv. Mij. Ned. 137 136% Niev Goudr. cert. 101% 101% r. Ommeren cert. 256 257 Kon. Rott. Lloyd 139 139 N. Scheepv. Unie 134% 135% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% A'dam '48 3% R'darn '52-1 4% idem *37 I-m 3% Bankwezen Bank N.G. 85 5% Idem '58 5 idem '64 5 d. N.WB. *52 4% BVG Rspbr. '52 BVG Rspbr. f500 143% Indostr. Obligaties Philips Dol '51 88% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden 90% 91% 90% 92% 98% 92% 162% 143% Premieleningen Alkmaar '58 2% 80 80 x A'dam '53 3 115 113% A'dam '51 12%.. 85% 85% A'dam '56 I 2% 83% 84 A'dam '56 ET 2% 87% 87% A'dam '56 in 2% 87% 87% A'dam '59 2% 88 87% Breda '54 2% 78% 80 Dordrecht '56 2% 79% 79% Eindhoven '54 2% 80 80% Enschede '54 2% 78% Den Haag '5212% 91% 92% Idem D 2% 91% 92% R'dam *52 I 2% 88 88% Idem n 2% 89% 90 b Idem '57 2% 90 90% Utrecht '52 2% 98 98% Z.-Holl. 1957 2% 90% 90% Zuid-HolL '59 2% 91% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen tnterunie f50 211,— 211 1 Nefo f50.- 112.50 113 Robeco 235 235 Unitas f50,- 490 488 Ver. Bez. v. 94 f50 132.50 133 Europa I 10 pb. 539 538 Alg Bank Ned. 314 319 Amro 69.— 69.30 Cultuurbank 17% 17% Holl Bank O eert. 254 254 Ned. Mid.bank 109 109% R.V.S. eert810 809 Industrie Ondernemingen Albert Hefjn 699 700 Berkel's Pat237 232 BorsumJj.Wehry 69 68 Bronsw178% Calvé Delft eert. 985 982% K. Pap. v Gelder 152% 152% KL Ned. Grofsm. 120% 120% De Gruyter prefb 152 152 Holl Constructie 451 455 Ing. bur. v Bmyv. 158 157% Cnternatlo 305 306 e. Kemp en Beg. 142 145 Kon Zout Ketjen 985 988 Geidse Wolsrij 410 407 Müller en Co. NB 323 320% Ned. Kabelfabr. 360 360 Philips pref56.90 56.90 Rott. Droogd. Mij 241% 247 SMS 215 212 7er Mach.fabr. 183% 183 Ver. Touwfabr. 432 /ihamy 173% 174 Walvisvaart 75 76 Wernlnk's Betjnij 224 225 Wilton FUenoord 204 202% v. Wijk - Heringa 117 117 Zaalberg 103 103 Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. 435% 436% Kon. Petr. (f20) 159.50 159.50 Amer. fondsen Canad Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Ditles Service Genera) Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil UniOD Pacific U11. States Steel Bieden 5 Ex dividend a Exclaim e Laten a 65 64% 87% 87% 57% 57% 37% 37% 79% 79% 97 97% 97% 96% 43% 43 60% 59% 43t»« 43% 54% 54%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15