Ved. Dans Theater stak Iraak met tieneridolen ^oging tot persiflage niet geheel geslaagd kunst kalei óoscqqp Weer hoge prijzen op drukke kunstveiling NOORD WIJKSE KUNSTENAARS EXPOSEREN NU IN ZEERUST Lezers schrijven BENDER pgericht 1 maart 1860 Donderdag 21 januari 1965 Vierde blad no. 31471 Tijdens Reclame-congres ,Het congres danst schijnt alleen in de diplomatieke geschie- 115 te kunnen voorkomenzoals we weten tijdens het Weense •descongres 1814—'15. Gisteravond ter opening van het con- >s van het Genootschap voor Reclame in de congreszaal van de h.l. in Amsterdam, iverd er ook gedanst. Genoemd genootschap d Job Sanders opdracht gegeven voor het schrijven van een •geografie voor een ironisch-feestelijk ballet, waarin een aantal ^go-facetten van de hedendaagse jeugd ten voeten moesten wor- uitgedanst. Speelse Beatles „Pop Beat '65" it deden de congressisten van het lamegenootschp niet zelf, alhoe- dit de grootste reclamestunt zou geweest, maar hadden het Ned. ter geëngageerd. Dit betekende het Ned. Dans Theater wederom priemiere na „I Glosi" van deze in Den Haag. Het werd een ekte danspartij die men de titel „Imago" (Pop Beat '65) had ge- i. Het was een grappige opdracht Job Sanders en naar de aard hü verscheidene grappen kun- lanceren en het Ned. Dans Thea- toonde deze voor het voetlicht Eunnen brengen. Maar de i de persiflage konden niet irp worden getrokken omdat de (terende muziekjes weinig zijn en qua vorm allerminst e laten voor een expressieve De ritmen zijn gelijksoortig, de üüieën kunnen nauwelijks boven orkaan van lawaai uitpieken en elke strofe hetzelfde. Ge- ig heeft Job Sanders enige aar vondsten weten te brengen. Jukebox geschetter |tze werden door de congressis- met hartelijk instemmend vro- rteid geaccepteerd. Met de juke- r i liet het Ned. Dans Theater zien, j dit „beest ven geschetter" fasci- nd werkt op sommige jongeren, [rich vastklemmen aan deze ver- lomde automaat. Raker was de Motormal, waarbjj een jongens in zwart lederen jac- getooid, hun knal-liefde mani erde. Goed was hier de weer- die Job Sanders aan het eind door twee der jongens met autoped te laten opkomen, waar- Ie zij zich naar hun kinderhart Inieest oprecht vermaakten. Loterij kunsttempel I in Den Haag lider de Haagse burgerij is het atief naar voren gekomen om in bijeen te brengen voor de bouw een kunsttempel in de Residen- Daarvoor wil men een loterij biseren. De opbrengst ervan gezien worden als een bijdrage de burgerij in de bouw van een rum voor uitvoerende kunsten, blijkt uit vragen van het ge raadslid de heer E. D. C. them Soesman. Hij zegt het vertrouwen te hebben, dat B. er in zullen slagen een tijde- oplossing te vinden voor het allen van het Gebouw voor ;n en Wetenschappen, dat december afbrandde, hetgeen ramp voor het Haagse cul- leven wordt gevoeld, wil van B. en W. van Den vernemen of er in elk geval nu moet worden besloten tot tmw van een afzonderlijk groot voor opera's, concerten en re veel ruimte eisende kunst- festaties. Hij informeert voorts W. met het initiatief voor instemmen en of hij de om een ministeriële ver ervoor willen steunen. tionale fotowedstrijd 30 jaar Vondelpark gelegenheid van het 100-jarig n van het Vondelpark in erdam dit voorjaar wordt 1 april tot 1 oktober een grote wedstrijd voor amateur fotogra- ehouden onder het motto „Lief i het park". De Stichting bevordering der amateurfoto- heeft de wedstrijd georgani- in samenwerking met het té 100 jaar Vondelpark en de Ned. Amateurfotografen- ligingen. foto's hoeven niet uitsluitend 't Vondelpark, maar mogen ook irken of plantsoenen elders in &nd zijn gemaakt. Uit het totaal nzendingen wordt van 1 april de twee maanden een selectie akt, die geëxposeerd wordt in speciaal fotopaviljoen in het elpark. Na 1 oktober worden ingezonden foto's door een jury deeld. ienrle fotografieweek tiende week van de fotografie, ande van de Stichting ter be dring van de amateurfotografie, lorden gehouden van 8 t/'m 15 De openingsavond is ditmaal n Amsterdam. Ter ere van het ie lustrum zal een reeks van Mere activiteiten op het gebied amateurfotografie en smalfilm en georganiseerd. Met de Beatles was alles natuur lijk raak. De fans ontrukten hen hemd of broek en zij schrokken zich naar, toen de Beatles hun pruiken afzetten, maar deze gaven verras sende repliek, door een grote jute zik het toneel op te slepen met „Mo ney". Het eendje kwam als idool in de Neptidescène, verweven met reclamekreten. En in de finale be leefden we in de totaliteit het mo notone vermaak van de groep teen agers die minder groot is dan de publiciteit wel eens wil suggeren. Het Ned. Dans Theater heeft er een violijke toets aan gegeven. Dit gen re ligt hun door hun speelde wijze van dansen. Met hun enthousiasme wisten zij juist nog zoveel te accen tueren, wat de choreograaf Job San ders niet in grote gevarieerdheid heeft kunnen bedenken. Want de rit men en de melodiën van de songs zijn maar schraal door hun eenvor migheid. Dit heeft de choreograaf wel aangeduid, maar het had met scherpen weerhaken gekund. Aan deze première .voorafgaand werd opus 12 van Hans van Manen gedanst, evenals de Pas de deux uit de Don Quichotte, bekende repertoi renummers van het Dans Theater. Een opgewekte tendens kenmerkte de voortgezette kunstveiling bij Mak van Waay aan het Rokin in Amsterdam. De ene klinken de naam na de andere rolde veilingmeester H. S. Nienhuis uit de mond bij het afkondigen van de onafgebroken stroom schilderijen, die door zijn assistenten werden aangedragen. Met een kwinkslaq of een korte toe1;,~Uf;~~ U;JJ- L-- J- -• 11 1 talrijke publiek Niemand meer dan f. 10.200 vroeg hij bij een gezicht op de Vijverberg in 's-Gravenhage van Klinkenberg. Nee, niemand meer. Een ander werk van Klinkenberg, stadsgezicht van Venetië bracht f. 2300 op, een man met duwslede op ijs van Leickert f. 3850, „Op weg naar de doop" van Matthijs Maris f5200, „Boerenkar" op een landweg" van Mauve f. 3100, „Boeren in een Vlaams korenveld" f. 11.000 en „Zee bij avond", van Permeke, f. 8000 en een poezenfamilie Henriëtte Ronner f. 3700. Een matige prijs voor een werk van zo danige omvang achtten deskundigen de f. 4000 waarvoor een werk van Antonis Mor van Dashorst: „De op standing van Christus", van de hand ging. Een climax ook wat drukte be treft bereikte de kunstveiling toen er zelfs voor het werk van een onbekende meester het wordt toe geschreven aan Cornelis van Heem in Middelburg Nieuwe schouwburg De nieuwe schouwburg van Mid delburg zal morgenavond worden geopend door de staatssecretaris van O. K. en W. drs. L. J. M. van de Laar. Het Rotterdams Toneel zal ter gelegenheid van de opening de musical „Kiss me Kate" opvoeren. Het gebouw met groot café-restau rant is in 19 maanden tot stand gekomen. Het grote toneel heeft een oppervlakte van 400 vierkante meter. De foyers kunnen door schuifwan- ;n in grotere of kleinere vergader ruimten verdeeld worden. Ook is het mogelijk om in de foyer de vloer bedekking op te nemen, waardoor er een dansvloer te voorschijn komt. De schouwburg die tweemiljoen gulden heeft gekost, Is ontworpen door architect P. Götzen. Een ereplaats in een van de kleed kamers krijgt het bordje met het opschrift: „In deze kleedkamer werd 2 augustus 1850 geboren de populaire toneelacteur Frits Bouw meester, overleden 17 februari 1905 op tournee door Soerabaja". Dit bordje komt uit de oude schouwburg, die drie jaar geleden gesloopt is om plaats te maken voor het nieuwe gebouw. Vroegste Etruskische huizen ontdekt De vroegste bekende Etruskische huizen uit baksteen zijn ontdekt in Roselle (Italië). Volgens archeologen dateren zij uit de derde eeuw voor Christus. De stenen zijn door de zon gebak ken en door middel van vloeibare klei gemetseld. Andere Etruskische huizen die tot ontdekt zijn waren gemaakt van steenblokken. De latere, welke ge bouwd werden nadat de Romeinen de Etruskische steden overgenomen hadden, waren gebouwd uit in ovens gebakken stenen. uit de Vlaamse school, voorstel lende een „Stilleven met gekookte kreeft", f. 10.200 werd betaald. Na venante prijzen brachten een „Stads gezicht van Springer op, namelijk f. 17.000. „Een gezicht op een be sneeuwd werfje van Schelfhout werd verkocht voor f. 10.500, een klein doekje van Floris Verster ging voor f. 7200, een paneeltje van Weissen- bruch (13x25) voor f. 3600, een Wil link „De profeet Job in een rots- f. 2500, een litho oor f. 1800. een Charley Toorop werk van Isaak 8000. „Een molen aan een bevroren vaart" van Sponler voor f. 5800 en een stilleven van Gerardine van de Sande Bakhuizen voor f. 2600. De Engelsen lieten zich niite onbetuigd en kochten veel en duur in. van Zadkine, een cafétafel, stadsgezicht v voor f. 2000, Willaerts voor Graf uit 800 na Chr. in Martinikerk ontdekt (Van onze correspondent) Tijdens opgravingswerkzaamheden in de Martinikerk in Groningen is gisteren vlak voor het koor op een diepte van ongeveer drie meter een graf ontdekt van een man of een vrouw. Het Rijks Oudheidkundig Bo demonderzoek in Amersfoort, het in stituut dat de opgravingen leidt, stelt vandaag een onderzoek in De vondst blijkt afkomstig te zijn van een heidense begrafenis rond het jaar 800 na Christus. Het stoffelijk overschot werd destijds in een boom stam ter aarde besteld. Gistermorgen heeft men bij de opgraving de schors ernaast gelegd. De kist is nog vol komen compleet. Aan de beenderen is duidelijk te zien dat op die plaats in de Martinikerk een mens is be graven. De graven, die men tot voor kort in deze kerk heeft gevonden, lagen steeds noord-zuid. Deze graven duidt men aan als z.g. christelijke begra fenissen. Dit moet echter een hei dense begrafenis zijn geweest, daar 'het stoffelijk overschot met het ge- zioh naar het noorden is gelegd. Hans Boswinkel hersteld De acteur Hans Boswinkel, die enige tijd lijdende is geweest aan een rugaandoening, stond gisteravond weer voor het eerst op de planken tijdens de voorstelling „Omzien in wrok" van John Osborne, welk stuk ook in de Leidse Schouwburg is op gevoerd. Voorlopig wordt zijn rol in „Wie is bang voor Virginia Woolf" nog ge speeld door Wil van Seist. Mijnstreek heeft groot tekort aan arbeidskrachten De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Heer len, ir. P. Wirtz, heeft gistermiddag in zijn nieuwjaarsrede medegedeeld, dat de vraag aan arbeidskrachten in 1964 ongeveer even groot is ge bleven als het jaar daarvoor. Sommi ge bedrijven verloren veel personeel aan Duitsland, maar ook kwam het voor, dat men weer personeel, dat voorheen in Duitsland werkte, in dienst kon nemen. In 1963 werkten 4540 Duitsland, toen bedroeg de inkomen de pendel uit dat land 265 mannen. Eind 1964 waren deze aantallen re spectievelijk 4430 en 370, hetgeen neer komt op een daling van het pen- dclsaldo met ongeveer 5 procent. De pendel van vrouwelijke personeel liep terug van 1410 in 1963 tot 1170 in 1964, overeenkomend met onge veer 17 procent. Ook de pendel met België daalde. Het gebrek aan werkkrachten in de Mijnstreek is nog steeds groot. Bij de arbeidsbureaus overtrof de vraag naar mannelijke werkkrach ten het aanbod met 2600 man. Er zijn ongeveer 114.000 plaatsen voor mannen in de Mijnstreek. Ir. Wirtz noemde 1964 een goed jaar voor het gewest. Hij wees op de grote bedrijvigheid in de bedrijven, de uitbreiding van de winkelbedrij ven er. de bouw van nieuwe winkel panden zowel van het groot- als van het kleinbedrijf. Schaakconflict (2) Mijnheer de Redacteur, In uw dagblad van heden trof ik onder de rubriek „Lezers schrijven" een artikel aan van de secretaris van het Leidsch Schaakgenootschap. Deze secretaris beweert naar aan leiding van een berichtgeving betref fende, de Philidor boycot van het op handen zijnde LSG-toernooi, dat uw verslaggever niet op de hoogte zou zijn van een aantal details, die het meningsverschil tussen beide schaakverenigingen in een juister daglicht zouden plaatsen. Men vraagt zich af hoe het verklaarbaar is, dat een bestuurslid uw verslag gever aanvalt, terwijl hij namens het LSG-bestuur schrijvende verscheide ne onjuistheden verkondigt. Om het bewuste meningsverschil in een „nog juister daglicht" te stellen, zou het dienstig zijn, indien de secretaris van het Leidsch Schaakgenootschap zich allereerst aan de waarheid houdt. Hij schrijft: „dat van Phili- dor-zijde geen enkel initiatief is ge nomen tot de oplossing van het conflict". Een brief van de voorzitter van het Leidsch Schaakgenootschap, gericht aan een bestuurslid van Philidor bewijst, dat het eerste initiatief wel degelijk van „Philidor"- zijde is uitgegaan. Zijn veronderstel ling dat er intern iets bij „Philidor" is misgegaan zou beter van toepas sing zijn op de communicatie tussen voorzitter en meergenoemde secreta ris van het LSG. Vervolgens beweert deze secretaris, dat uw verslaggever een onjuiste in druk zou hebben gewekt. Men mag dan toch minstens verwachten, dat deze secretaris zelf wel zou trachten, zulks niet te doen. Helaas, het schrij- Een piano is een prachtig bezit voor heel het gezin. Ook voor u is dit ideaal beslist bereikbaar. Kom gerust eens bij ons kijken naar de vele merken en praten over de talrijke mogelijkheden. Wij geven u graag alle gewenste inlichtingen. Bel of schrijf om onze foto-brochure nr. 60A Leiden, Hoogewoerd 90, tel. 20097 Amsterdam deskundig in klank Arnhem Breda Rotterdam van de secretaris van het LSG wekt de indruk, dat er een direct, oorzakelijk verband bestaat tussen twee stromingen in Philidor en het al of niet geloof hechten aan be schuldigingen betreffende de koop van een middelmatige schaker. Zulks mmer het geval geweest. Het is de lezers van deze rubriek wel licht interessant te vernemen, dat bij n september j.l. gehouden be stuursverkiezingen van Philidor. het door de LSG-er beschuldigde Phili- dor-bestuurslid, afweek van de nor male gang van zaken en vroeg om geheime en dus schriftelijke stemming. Er was geen enkele stem tegen! Dan brengt de secretaris van het LSG een schrijven naar voren, dat dan wél door de LSG-er zou worden ondertekend, maaren dan laat hij de lezer gissen. Fatsoenlijker zou het geweest zijn, indien hij de stap pen, ondernomen door de voorzitter van het overkoepelende orgaan, de Leidse Schaakbond, nader had om schreven en wel aldus: Een neutraal persoon, bestuurslid van de Leidse Schaakbond, staande buiten het conflict, stelde een schrijven op, dat wel door het Philidor-bestuurslid aanvaard werd, echter niet door de LSG-er. Tenslotte schrijft de secretaris: „Het bestuur van Philidor wenste geen enkele uitspraak te doen met de bewuste maatregel, zo werd ons van de zijde van het Philidorbestuur meegedeeld." Wat wil de secretaris hiermee suggereren? De maatregel staat los van een uitspraak over het al of niet gefundeerd zijn van een „koop-beschuldiging" van een scha ker. Natuurlijk wenst het bestuur van Philidor zich niet uit te spreken over een dermate belachelijke „om koping". Hij acht het beneden zijn waardigheid zich daarover officieel uit te laten. Met dank voor het wederwoord, hoogachtend, JACK TER HAAR, wedstrijdleider der L.S.C. „Philidor". Eigentijdse geest POPPEN VAN TRUDY DE RUYTER TREKKEN BIJZONDERE AANDACHT In de speelkelder van het badhotel ,,Zeerust" kan men op het ogenblik een bescheiden overzichtstentoonstelling vinden van het werk van vijf Noordwijkse kunstenaars. Zij zijn mej. Trudy de Ruyter en de heren Bal, Giezen, Steenvoorden en Mertens, die elk met vijf werkstukken zijn vertegenwoordigd. De expositie is weliswaar beperkt van omvang, maar geeft goed de verschillende karakters weer van hen, die hun scheppingen laten zien. Naast alle verscheidenheid, ademt de tentoonstelling toch één geest en dat is een typerend eigentijdse geest. Wie hier komt om mooie prentjes te zien van bijv. Noordwijk zoals het vroeger was, komt bedrogen uit. Het is alles modern en vrijwel steeds non- figuratief. Een uitzondering vormen de poppen van mej. De Ruyter, die Juist zeer figuratief werken. Alleen deze poppen reeds, zijn een gang naar het souterrain aan de Quarles van Uffordstraat waard. Het zijn speelse MMÉ Bij de veiling Christie in Londen staat een schilderij van Rembrandt, voorstellende zijn zoon Titus, te koop. waarvan men aanneemt, dat het vijf mil joen gulden gaat opbrengen. Het is afkomstig uit de ver zameling van Sir Francis en La dy Cook, wiens vader in de tex tiel een fortuin heeft verdiend Sir Francis kocht het schilde rij in 1914-18 voor circa 60.000 pond, hetgeen toen een onge hoord bedrag was voor een schilderij. Hij wilde voorkomen, dat het Engeland zou verlaten. Om het kunstbezit voor Enge land te behouden zou de Engel se kunstwereld bereid zijn, fa belachtige bedragen te betalen. „Taste of honey" meesterwerk van Tony Richardson Beurtelings schokkend en ont roerend is het filmbeeld, dat in "Taste of honey" wordt ge schetst van het tragisch bestaan van een jong meisje in de grau we wijken van de industriestad Manchester. Deze film van re gisseur Tony Richardson draai de gisteravond tweemaal als K. en O.'s ,,Film van de maand" in Camera-theater. Richardson is een voortreffelijk psycholoog. Zijn visie op het ontlui kende meisjesleven, de liefdesverhou ding van de verwaarloosde Jo met een gekleurde zeeman, haar opstandig heid tegenover haar moeder, die al leen maar plezier maakt en haar dochter aan haar lot overlaat en dan vooral de bijzondere verhouding tus sen het ongehuwde aanstaande moe dertje en een homofiele jonge kun stenaar dit alles is met zoveel be grip en fijngevoeligheid vastgelegd, dat men er gemakkelijk de hand van de meester in herkent. Richardson is erin geslaagd bijzonder-geschikte fi guren voor de hoofdrollen te vinden, een prestatie op zichzelf. Het slot van de film leek aanvankelijk teleurstel lend, maar ook daaruit blijkt, dat de regisseur heeft geweigerd concessies aan de publieke smaak te doen en duidelijk heeft willen laten uitkomen, dat deze filmbeelden slechts een epi sode vormen uit dit jonge leven en dat geen afgerond verhaal mogelijk was omdat dit de werkelijkheid ge weld zou aandoen. De lichte deceptie betekende dus eigenlijk een groot compliment voor deze grote cineast, wiens „Smaak van honing" ook de toeschouwer naar meer deed verlan gen. Een gelukkige keuze van K en O, dat deze film liet vertonen in samen werking met de directie van Camera. karikaturen, met een vaardige hand en veel smaak gecreëerd, soms met wat soldeerwerk erbij (het „Oranje feest") maar steeds fijn vam vorm er kleur met zeer rake impressies. De meest uiteenlopende materialen vindt men bij de aankleding van deze figu ren verwerkt, maar steeds weet mej,. De Ruyter een totaliteit te scheppen. Het moet een genot zijn zo'n pop in een modern interieur te zien, om ringd door veel lichte ruimte. gelopen zomer aan de Hoofdstraat kunnen zien. Daar is toen reeds uit voerig over geschreven. De grote ver rassing was destijds Ab Steen voorden. Ditmaal is het Trudy de Ruyter. Wij vinden bij Henny Bal, koel en zakelijk, met heldere open kleuren en vormen, een weerspiegeling van voor al de technische kant van onze eeuw. Krien Giezen, legt gecompliceerd en schijnbaar negatief de nadruk op de zwarte kant van onze samenleving, het verval, de dreigende rampen, het chaotisch-zinloze. Ab Steenvoorden, de in zichzelf gekeerde dromer, ver beeldt hallucinaire werelden, die al leen hij zo heeft gezien. Af en toe duikt de herkenbare wereld even bij hem op in een bladvorm met een paar ogen, maar zijn droomland schappen werken toch voornamelijk abstract. Koen Mertens heeft weer zijn simpele, maar zeer beschaaf de vazen en schalen. Wat we hier wel misten, zijn de wandkleden en enorme schilderijen van Giezen, de ranke draadplastie ken van Bal en de fijne litho's van Steenvoorden. Maar om dit alles te bergen zou een veel grotere ruimte nodig zijn. Eigenlijk zou Noordwijk een perma nente expositieruimte moeten bezit ten voor beroepskunstenaars. Hun werk is zo'n ruimte dubbel en dwars waard. De expositie blijft voorlopig een maand geopend! Visserijdeskundigen naar de Antillen Lit Nederland zullen dezer dagen naar de Antillen vertrekken de vis serijdeskundigen ir. J. van Mameren, directeur T.N.O. IJmuiden, dr. Kris- tensen, bioloog van het Nederlands instituut voor onderzoek der zee in Den Helder en de heer Vronen, econ- noom van het ministerie van Land bouw en Visserij in Den Haag. Ongeveer een jaar geleden, zei mi nister mr. B.W. Biesheuvel tijdens zijn verblijf op de Nederlandse An tillen hulp toe voor de uitbreiding van de visserij, met Bonaire als mid delpunt. De drie deskundigen nu, zullen ter plaatse adviezen verstrekken voor on der meer grotere vangst en de wijze van export van de gevangen vis. Vermoedelijk zal een coöperatie wor den opgericht en zal de vis in diep gevroren toestand naar Curacao wor den verscheept, waar een grote be hoefte bestaat aan consumptievis. Heb voornaamste doel van een uitgebrei dere visserij op de Antillen blijft in tussen werkverschaffing. E.M.S. verkoopt flatgebouw voor zes miljoen aan de Staat De Exploitatiemaatschappij Sche- veningen (EMS) heeft dezer dagen liet flatgebouw „Willemspark" in Den Haag voor zes miljoen gulden ver kocht aan de Staat der Nederlanden. Het complex Willemspark op de hoek van de Javastraat en de Zee straat bevatte serviceflats, maar was sedert jaren in gebruik bij het mi nisterie van Sociale Zaken en Volks gezondheid. Het flatgebouw kwam in handen van de EMS toen vorig jaar de ho telexploitant L. van Sterkenburg zijn eigendommen in de exploitatiemaat schappij onderbracht. De heer Van Sterkenburg had lange tijd plannen het flatgebouw uit te breiden. Opera „La Bohème" in nieuw Congresgebouw Dinsdagavond 2 februari zal in het nieuwe Congresgebouw in Amsterdam voor het eerst een operavoorstelling gegeven worden. De „Nederlandse Opera" geeft dan Puccini's „La Bo hème" onder leiding van Arigo Guar- Dan zal beoordeeld kunnen worden, of de akoestiek van het Congresge bouw aan de juiste eisen voldoet. Solisten tijdens deze randstadvoor stelling zijn: Els Bolkestein, Wilma Driessen, Ettore Babini, Pieter van de Berg, Bert Bijnen en Henk Sm; Toelagen aan jonge letterkundigen De staatssecretaris van O., K. en W., drs L. J. M. van de Laar heeft de door hem in 1964 beschikbaar ge stelde toelagen vxx>r jonge letter kundigen, naar welke toelagen kon worden meegedongen door inzending van anoniem werk, toegekend aan de dichters Henk van Teylingen, in Am sterdam, en Jan Visser, in Soestdijk, en aan de prozaschrijvers Paul van der Loeff en Henk Romijn Meyer, beiden in Amsterdam. De jury's die de staatssecretaris bij hec toekennen van deze toelagen van advies hebben gediend, bestonden voor de rubriek poëzie uit A. den Besten, voorzitter, mevrouw Hanny Michaelis en L. Tegenbosch leden, en voor de rubriek proza uit dr. J. Sta rink, voorzitter, mevrouw dr. A. Ro- mijn-Verschoor en R. Bulthuis, leden. Oud-actrice Anna Sluijter overleden Op 85-jarige leeftijd is in Den Haag de oud-toneelspeelster Anna Sluijter- Van der Lugt overleden. Zij maakte in het begin van de twinti ger jaren naam als actrice in het ensemble van haar man, Jac. Sluij ter, dat o.m. „De Jantjes" speelde, toen in zyn oorspronkelijke vorm. Anna Sluijter speelde tientallen malen de rol van Na Druppel, de rol, die later ook door Heintje Davids werd gespeeld. Anna Sluijter maakte vervolgens deel uit van de toneel gezelschappen van Lo Braakensiek en Nap de La Mar. Na de tweede wereldoorlog was zij nog verbonden aan diverse kleine toneel-ensembles in Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7