Zij deden mijn wa waar ik bij stond. Prinses Irene en haar echtgenoot ontvingen symbolisch geschenk Hielp VAR-diplomaat Zech - Nenntwicli Geen haven in Katwijk MET EEN ENKEL WOORD LFIDSCH DAGBLAD DONDERDAG tl JANUARI 1965 KATWIJK krijgt geen vissers haven. Dat staat nu, na het besluit van de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Landbouw en Visserij, wel vast. Met het Katwljkse gemeentebestuur en allen, die nauw bij de visserij betrok ken zijn, betreuren wij dat zeer. Men moet echter begrip kunnen opbren gen voor de beslissing van de be windslieden. In hun schrijven spreken zij over „tot ons leedwezen". Daaruit blijkt wel, dat zij het waarschijnlijk graag anders gewild hadden. „Maar" zo vervolgen zij, „de eventuele econo mische en sociale voordelen, ver bonden aan de exploitatie van een dergelijke haven, wegen niet op te gen de ernstige waterstaatkundige bezwaren, die door de aanwezigheid van een Katwljkse vissershaven zou den worden opgeroepen." Die bezwaren zullen er inderdaad wel zijn. WIJ vragen ons echter af, waarom dit eerst thans moet worden meegedeeld. In Den Haag was men daar toch zeker allang van op de hoogte. Nu heeft men de Katwijkers jarenlang doen leven tussen hoop en vrees. Rond 1951 werd op grond van minder rooskleurige financiële omstandigheden besloten geen me dewerking te verlenen. Katwijk be ëindigde de actie niet. Terecht! Het zette door. Tevergeefs echter. Het gemeentebestuur is kennelijk overtuigd van het definitieve karak ter van deze beslissing. Dat blijkt duidelijk uit de nota van aanbie ding van de gemeente- en bedrijfs- begrotingen voor 1965. Daarin stel len BenW: „Hoe de beslissing van de minister ook zal luiden, deze zal ook van de zijde van de gemeente als definitief moeten worden be schouwd. De tot dusver te constate ren tweeslachtigheid in het beleid is voor de toekomst niet langer aan vaardbaar, dit temeer niet, omdat de vestiging van het laboratorium voor ruimtetechnologie in de on middellijke nabijheid van de noord grens der gemeente tot een her nieuwde oriëntering dwingt." Een wijs oordeel, waarmede ook een groot deel van de reders het wel eens zal zijn. Het is echter heel Jammer, dat de kwestie-Zeehaven Katwijk nu schijnbaar voorgoed van de baan is. Vooral voor de vissers, die door het markten in IJmuiden tot in een waarschijnlijk verre toe komst voor grote kosten blijven staan! Uitreiking Henri Sijthof-prijs De Holland-Amerika Lijn in Rot terdam, de Kon. Zwanenberg-organon in Oss en de Ver. Industrie- en han del maatschappij Vihamij in Arn hem zijn ditmaal de drie winnaars van de Henri Sijthoff-prijs voor het beste jaarverslag. In een ontmoeting, tussen beurs en bedrijfsleven gisteravond in het Hil ton hotel te Amsterdam zijn de prij zen aan de winnaars overhandigd. De prijzen waren wederom beschik baar gesteld door de heer H. A. H. Sijthoff, algemeen directeur van N.V. Sijthoffs financieele bladen en uit gever van het Financieele Dagblad. De prijs bestond uit een bronzen muurplaquette naar ontwerp van de beeldhouwster Grada Rueb in Den Haag. De uitreiking geschiedde door de heer J. C. van Marken. MOEILIJKHEDEN VOOR INDIANEN William Rose, een neger die voor zitter is van de commissie voor de rechten van de mens van de Ameri kaanse staat Oklahoma, heeft verklaard dat de Indianen van Okla homa zich voor veel ingewikkelder problemen geplaatst zien dan de ne gers van die staat. Als er niet on middellijk hulp wordt geboden, al dus Rose, zou Oklahoma getroffen kunnen worden door een sociale ramp en de Idianen noch de staat zouden de gevolgen van deze ramp te boven kunnen komen. Rose wijst in het bijzonder op de aanpassings moeilijkheden waarmee de Indianen te kampen hebben. Het wachten is nu op een huis (Van onze correspondent) Op symbolische wijze hebben de bestuursleden van het comité „Huwelijksgeschenk Prinses Irene" gisteravond het cadeau dat een deel van het Nederlandse volk bijeen heeft gebracht, aan Prinses Irene en haar man Don Carlos in hun woning in de Calle Herma nos Becquer in Madrid aangeboden. Symbolisch, omdat dit cadeau nog steeds in Nederland staat, verdeeld over de verschillende anti quairs waar het is aangekocht. Het is een Hollandse kamer voor het Spaanse huis waarin Prinses Irene woont. Oud-Hollandse Kamer Kortgeleden heeft men de onder delen van deze kamer bijeen ge bracht om er foto's van te maken die gisteren aan de Prinses, verge zeld van een grote oorkonde zijn aangeboden. „Dit geschenk zal wor den verzonden, als bekend is waar de Prinses zich blijvend zal gaan vestigen", zo zei de voorzitter van het comité, de Nijmeegse leraar dr. J. Gribling. Dit comité heeft in totaal f53.000 bijeengebracht. Voor dat bedrag heeft men bij verschillende Neder landse antiquairs een volledige Hol landse kamer aangekocht. In de flat die Carlos en Irene nu in Madrid bewonen, is voor dit meu bilair nog geen plaats. Het is name lijk de flat die Carlos en zjjn zus ters ook al voor zjjn huwelijk be woonden als zjj in Madrid verble ven. Het is een luxueus maar klein huis met zware eikenhouten deuren, grote fauteuils en veel antieke beel- A1 maanden zoeken Carlos en Irene een andere woning die groter is. Maar totnutoe hebben zij geen resul taat gehad. De laatste weken van het vorige jaar hebben zij veel hui zen die in Madrid te huur staan, be zocht maar geen ervan was naar hun zin. Carlos heeft erover gedacht een huis voor hem en zijn vrouw te bou wen, maar nu zijn positie in Spanje steeds minder zeker wordt, heeft hij van dit plan afgezien. Huurhuizen ln Madrid zijn echter schaars. Het is een stad met mis schien de grootste woningnood in Europa, omdat het de snelst groeien de stad van dit werelddeel is. Bijna alle grote huizen zijn bezet door handelsfirma's die er hun kantoren in hebben gevestigd. Proces in Brunswijk Oe veroordeelde nazi-misdadiger Hans Zech-Nenntwich heeft giste ren in Brunswijk voor de rechtbank beweerd, dat hij Egyptische hulp heeft gehad bij zün ontsnapping uit de gevangenis van Brunswijk op 23 april van het vorig jaar, toen hij via Zwitserland de wijk nam naar Cairo. De uit eiger beweging teruggekeer de Zech-Nenntwich en vier mede plichtigen bij de ontsnapping staan sinds gisteren terecht. Verwacht wordt, dat de zaak vier dagen zal duren. De 48-jarige voormalige SS-er ver klaarde, dat hij vijf dagen voor zijn ontsnapping van de ambassade van de V.A.R. een inreisvisum voor Egyp te had gekregen. Om de feitelijke datum van uitreiking te camoufleren was het visum geantedateerd op 13 maart, aldus Zech-Nenntwich. Hij zei, dat het visum werd uitgegeven door de persoonlijke tussenkomst van generaal Zadekh, die werd beschre ven als het hoofd van de militaire missie van de V.A.R. ln Bonn. De beklaagde zei, dat zijn voormalige verloofde. Margit Steinhauer naar de ambassade was gegaan en het visum in zijn paspoort op 17 april had laten stempelen. Hij verklaarde verder, dat Margit hem had gezegd, dat de generaal haar instructie had gegeven in contact te treden met de militaire missie van de V.A.R. in Rome in geval zij daar op moeilijk heden zou stuiten op weg naar Cairo. Margit Steinhauer zei dat het ver haal niet waar was. Toen de aan klager haar vroeg of zij er mee zou instemmen dat de leden van de VAR in het proces getuigen, antwoordde zij: „Neen, dat doe ik niet. Ik zou niet weten waarom". Zech-Nenntwich werd verleden jaar tot vier jaar dwangarbeid ver oordeeld, omdat hij medeplichtig was bevonden aan de moord op joden tij dens de tweede wereldoorlog. De openbare aanklager heeft gis teren in Munchen zeven jaar geëist tegen de voormalige SS-sergeant Josef Oberhauser die beschuldigd wordt van medeplichtigheid aan moord op 360.000 joden tijdens de tweede wereldoorlog. De aanklager zei, dat het verhoor van drie dagen bewezen heeft, dat Oberhauser hielp de bouwmateria len verschaffen die gebruikt werden voor de bouw van het uitroeiings kamp nabij Belzec in Polen. De materialen, die Oberhauser ver schafte. werden ook gebruikt voor de bouw van de gaskamers in Belzes, waar in 1942 meer dan 360.000 joden werden vermoord, aldus de aankla- iger. Gisteravond zei Carlos mij dat hij werkelijk nog niet wist waar hü zal gaan wonen. „Ik ben trouwens pas enkele uren terug van mijn winter- vakantie en ik heb nog geen andere plannen dan mijn bagage uit te pak ken en de achterstallige post te be antwoorden", zo zei hij. Prinses Irene was gelukkig met het cadeau en zij zei dat zij zich nauwelijks het beter had kunnen voorstellen. In een mooie fluwelen zwarte cocktailjurk poseerde zij voor de fotografen van bijna alle grote Een deel van de inrichting voor een oud-Hollandse kamer, welke gisteren in Madrid op symbolische wijze aan Prinses Irene en haar echtgenoot werd overgedragen. De inventaris van de kamer vertoeft thans nog in Tilburg. persbureaus van de wereld. Er wa ren ook enkele Spaanse journalis ten maar dis wisten niet zeker of zij iets van dit gebeuren in hun dag bladen zouden mogen publiceren. Als tastbaar geschenk kon voor zitter Gribling de Prinses twee bij zonder mooie miniaturen overhandi gen; een ervan stelt voor Willem I van Oranje toen hij 34 jaar was, even oud als don Carlos nu. Dit mi niatuur draagt het onderschrift „Je maintiendrai" en het stamt uit het jaar 1567. Het tweede is een zeer duidelijk portret uit 1568 van de vrouw van Willem I, Anna van Bu ren, met het opschrift „Plus que for tune". Vervolg van pag. 1 Door de beslissing van de minis ters is thans een halt toegeroepen aan een reeds gedurende enkele de cennia gevoerde actie, die er op was gericht om de Katwljkse vissersvloot een eigen thuishaven te bezorgen. De behoefte aan een haven deed zich al zeer lang voelen reeds sedert de platbeboomde bomschuiten, die het strand konden aanlopen, werden vervangen door loggers. Reeds in 1902 werd tijdens een in Katwijk gehouden visserij tentoon stelling gewezen op de noodzaak ran dc eigen haven. Omiddellijk na de tweede wereldoorlog echter werd een intensieve actie ingesteld. Een door gedeputeerde staten van Zuid-Hol land in januari 1946 ingestelde com missie bracht in juli van dat jaar rapport uit, waarin de conclusie werd gesteld, dat de aanleg .sociaal en economisch noodzakelijk en finan cieel volkomen verantwoord" was. Een uitgave van f 100.000,- voor het doen vervaardigen van de plan nen kreeg hogere goedkeuring, het geen destijds een hoopgevend teken Fluor in het drinkwater is niet schadelijk (Van Bossche coi-respondent) De waterleidingmaatschappijen in Nederland behoeven niet bang te zijn voor fluoridering van drinkwater. In Amerika wonen 7 miljoen mensen, die natuurlijk water hebben met een hoog fluor-gehalte. Het sterfte-cijfer van deze groep wijkt niet af van dat van de overige Amerikanen, zei dr. Rutgers gistermiddag in Den Bosch tijdens een pleidooi voor fluoridering van het Nederlandse drinkwater. Fluor is bovendien een uitstekend middel tegen tandbedref. Tot nu toe hebben alleen waterleidingmaat schappijen op GoereeOverflakkee en in enkele gebieden van Gelderland fluor in het drinkwater gedaan. De vrees voor schadelijke gevolgen voor de volksgezondheid heeft vele maat schappijen er tot nu toe van weer houden het drinkwater te fluorideren. Als de gezondheidsdiensten echter de overheid het advies geven om fluor in het water te doen, hoeven de wa terleidingmaatschappijen niet bang te zijn voor hun verantwoordelijkheid ten opzichte van de verbruikers, zo besloot dr. Rutgers. De Spaanse bekerhouder Zara- goza kwam gisteren op eigen veld tegen Cardiff City niet verder dan een 2-2 gelijkspel in de eerste wed strijd van de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. scheen. Direct werd met het maken van plannen begonnen en op 24 no vember 1949 keurde de raad een voorlopig schetsplan goed. In middels begon echter het getij te verlopen. De economische omstandig heden rond het jaar 1950 waren minder rooskleurig en op grond hier van moest de regering in het voor jaar 1951 besluiten, dat aan de Kat wljkse plannen geen medewerking kon worden verleend. Men was echter in Katwijk van oordeel dat de actie niet mocht wor den beëindigd. Hoogstens wilde men de plannen in de ijskast stoppen, om een gunstiger tijd af te wachten. Toen dan ook de investeringsmoei lijkheden ten einde waren heeft men de kwestie opnieuw bij de regering aanhangig gemaakt. Ook in de kringen van het visserijbedrijf ging men ondertussen tot actie over, het geen enige jaren geleden resulteerde in de oprichting van de NV Zeeha ven Katwijk, een maatschappij, die zich de bouw en exploitatie van een haven, zonder steun van de regering, ten doel stelde. Door het laatste besluit van de bei de ministers is echter aan al deze activiteiten een einde gekomen, voor al nu de bezwaren in hoofdzaak blij ken te liggen op waterstaatkundig ge bied. Wat de consequenties zullen zyn valt vooralsnog niet te voorzien. KLEUTER AAN DE ROL Enige automobilisten ln Ven- 1 lo keken gisteren vreemd op 1 toen zij een onbemande perso- 1 nenauto over een drukke singel een verkeersplein zagen rij- 1 den. De auto zigzagde langzaam 1 door het verkeer, totdat een 1 voorbij rijdende automobilist uit 1 zijn wagen sprong en de losge- 1 slagen auto achterna holde. 1 Deze bleek toen echter toch 1 niet helemaal onbemand te zijn. 1 Er zat een Jongetje van drieën- eenhalf jaar oud achter het 1 stuur. De assisterende automo- bilist greep ln en zette de auto op een gazon. Wonder boven wonder waren er geen ongeluk - 1 ken gebeurd. Het politie-onder- 1 zoek wees uit, dat de vader van 1 het knaapje de sleutel in de 1 door hem geparkeerde wagen 1 had achtergelaten. Het kind 1 heeft de sleutel in het contact- 1 slot gestoken en omgedraaid, waarna de auto in de eerste ver- 1 snelling op hol was geslagen. Er werd geen proces-verbaal opge- maakt. HAAGSE AGENDA (Van 21 januari t/m 27 Januari) WOENSDAG Dillgentia. Nieuwe Komedie, De Pa- rijse bruiloft. 20.30 uur. Theater ln de Steeg. Marie Cecile Moerdijk, zang. 20.15 uur. DONDERDAG Dillgentia. Trio h. Cordes francais. 20 uur. Theater Pepijn. Cabaret o.l.v. Paul ladier. 20.15 Kurzaal. Residentie Orkest, werk van Haydn en Bruckner. 20.15 uur. Op Gouden Wieken. Zuid-Hollands Orkest, fragmenten uit opera's van Mozart. 20.15 uur. Theater Pepijn. Cabaret o.l.v. Paul van Vliet, Oh Pardon I 20.30 uur. ZATERDAG Kon. Schouwburg. Haagsche Come- die, King Lear. 20.15 uur. Dillgentia. Toneelgroep Arena, De Kikkers. 14.15 uur. Theater Pepijn. Cabaret o.l.v. Paul an Vliet, Oh Pardon! 20.30 uur. De Drie Stoepen. Haagse Jazz Socië- eit. Middernachtconcert door het Walt Tlckerson Quartet. 23 uur. ZONDAG Kon. Schouwburg. Haagsche Come- Diligentia. Albert Vogel, litteraire one-man-show. 14.30 uur. Kon. Conservatorium. Groupe Instru mental Percussion de Strasbourg, werken van Chavez. Shioohara, Schat en Ohana. 20.15 uur. Theater Pepijn. Cabaret o.l.v. Paul van Vliet, Oh Pardon! 20.30 uur. MAANDAG Kon. Schouwburg. Haagsche Come- dle, Na de zondeval. 20.15 uur. Kurzaal. Het Ned. Studentenorkest. 20.15 „De eerbiedige lichtekooi en „De schaduw ln het dal". 20.15 uur. WOENSDAG Kon. Schouwburg. Ned. Comedle, Een afgehouwen hoofd. 20.15 uur. Kurzaal. Residentie-Orkest, werk van Fodor, Bruch, Dvorak en Strauss. My fair lady. A.l. Bijou. Allez France. AJ. Camera. The Royal Ballet. A.l. Capitol. Striptease van Parijs. 18 jr. City. En de hel volgde hem na. 14 Jr. Hollywood. Spoor van moordende lood. Odeon. The visit. 18 jr. Olympla. Jamea Bond cc Passage. De man mule. 18 jaar. 5 de geheime for- l hoofdzonden. de vuurlinie. Roxy. Eddie in volle 1 West-End. Topkapi. 14 Jr. Onlangs deed een Swiil was-team de was voor mevrouw M. Vroegh, Taanderstraat 104c. Rotterdam. lk sta paf.de Sunilwas is wittern, zei mevrouw Vroegh. "Nu be ik wat ze bedoelen als ze zeg Sunil geeft het hoogste wit". DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienêtvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm, Rem. Kerk: Gebed voor de eenheid, 7.30 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Prot. Chr. onderwijzersver. Dhr. Kroon vertoont dia's. 7.45 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Residentle-ork. o.l.v, Lovro van Mataclc. Cello-solist Leonard VRIJDAG Bevrijdingskerk (Montgomerystraat) Gebed voor de eenheid. 7.30 uur i Gerecht 10: K. en O.-cursus „Zelf cadeautjes maken", o.l.v. mej. M.Vlas. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 10- 1 urn- v.m., bijbelstudie; 11-12 uur ds. C. C. van Oossanen. Pieterskerk: Gebed voor de eenheid. PieterskerkpleinHondenshow lus- Dr. Van Voorthuljzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbare lezing 2.45 uur nm. Rem. Kerk: Gebed voor de eenheid (oec. dienst). Sprekers ds. Joh. Poort, dr. K. Dronkert en r.-k. geestelijke. 30 uur n.m. SchouwburgAmsterdams Volksto neel „Rooie Sien". 8 uur nm. StadsgehoorzaalBijzonder kerkewerk herv. gemeente. Spr. dr. P. L. Sohoon- over „goed en kwaad". 10.30 uur lustrum VVSL. 9 Rest. De Doelen: Leldse Amateur fotografenver. 8 uur nm. Rest. Van der Heijden: Regionale WD-blJeenkomst, spreekster mevro drs. J. T. Schouwenaar-Franssen. 8 i Ifindj dan neli Vdder en Moeder I je verkouden BINNENLAND Veel belangstelling Al bijna veer tig Nederlandse bedrijven en firma's hebben belangstelling getoond voor een gezamenlijk Nederlands paviljoen op de internationale tentoonstelling „chemis- trv in Industry, construction and agri culture", die van 11 tot en met 26 sep tember in het Sokolny-park ln Mos kou zal worden gehouden. Meisje aangereden Het 6-jarig dochtertje van de familie Keulen uit "ïrunssum is gisteren toen het wilde •versteken door een vrachtwagen d dat. het kort daarna kenhuis in Brunssum is overleden. Commandant vertrekt Na een ver blijf van drieëneenhalf jaar gaat de nmandant van het Korps Mariniers de Nederlandse Antillen, kolonel A. Lu Ijk, met zijn gezin de Antillen laten. Hij zal worde kolonel A. F. van Velzen. BUITENLAND den opgevolgd do< Babv voor Brltt De Zweedse ac trice Brltt Eklund, de vrouw van de leven geschonken aan Jammer Frangolse Jordan, cht van de overleden Dior en gehuwd met de leider Britse nazi-beweging, zal niet geland worden gewezen, zo heeit ae Britse minister van Binnenlandse Za- labourlid. Mevr. Jordan heeft onlangs een joodse taxichauffeur in Londen, die weigerde haar te vervoeren, ge vraagd waarom hij eigenlijk niet ver gast was. Minister Soskice zei, dat me vrouw Jordan het Britse staatsburger schap bezat en daarom niet uitgewezen kon worden. Nieuwe citrusvrucht SicUlaanse fruittelers hebben goede verwachtingen van een nieuwe citrusvrucht, de tan- gelo. Het is een kruising die op het punt stond e en zeer sappig, uwelenroof Twee Jongens op ontrukten woensdag een rr itond een bank in Napels binnen te g een tas met Juwelen ter waarde 600.000 gulden. Zij zyn nog niet •nten zwaaien, dfiguur in deze reeks films, 1918 een begin werd ge- zware rugby- 1.90 lange en 100 kilo speler uit Los Angeles. Prins Bertll naar Slant Prins Ber- til van Zweden zal 2 februari een staatsbezoek van acht dagen beginnen i tegenbezoek voor dat ten. Prins Bertil zal zijn vader, Koning Hogere toelagen De Belgische Se- heeft unaniem i bert en prinses Paola zullen worden indexcijfers van de kosten i Belgische francs ontvangen, vergelekei met 42 miljoen francs, die zij krach tens de huidige regelingen zouden krij gen. Prins Albert zal in 1965 4.000.000 francs ontvangen, wat neerkomt op een verhoging met 700.000 francs. Op microfilm De Zwitserse rege ring heeft het vastleggen op microfilm van alle inschrijvingen ln de burger lijke stand verplicht gesteld. De grootste grot Speleologen heb ben vastgesteld, dat het zogenaamde „Hellegat" ln het Zwitserse kanton st een lengte van tachtig de ultgestrektste bekende Schwyz Cement-Injecties De weg ter plaal te liggen en bovendien zal nagesysteem worden aangebrachl meenschappelljke bouwen. Rusland steunt het voorstel dat naar voren werd gebracht op een Comecon-vergadering in Kiew, waar het eedzame gebruik van atoomenergie erd besproken. Arrestatie in BoeroendI De poli- e in Boejoemboera, de hoofdstad van Bóeroendi, heeft een Watoetsi-vluchte ling gearresteerd die bekend zou heb ben de premier van Boeroendi Pierre Ngendandoemwe te hebben vermoord. Geringe invloed Dr. S. L. Mans- holt heeft gisteren in het Europese parlement in Straatsburg verslag uit gebracht over de december-marathon de EEG-mlnisters en daarbij de niet erg groot zullen zijn. Nederland en Frankrijk zal i twee Jaar Schouwburg: K. „Theater". „Stop the world... I ww to get off". 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente: Universiteit: Centre culturel Frangü de Leyde. Spr. A. Bosquet functie litteraire kritiek". Nieuwe Testament ol.v. de. B. van Oei WOENSDAG Rapenburg 61 Wijkgebouw Rehoboth: LedenveTg» dering Leldse Chr. Oranjever. 8.15 v Boshuis: Sociëteit herv. Boshulaa wtfk. 7.30 -10 Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï-gt spreksavond. 8 uur n.m. BIOSCOPEN Studio: „Wat betreft de Jaar Dag. 2.30, 7 en 9.15 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Commando's in de vuurlinie 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 Rex zond.'2.30, 4.45, 7.15 Lldo: „Gisteren, vandaag 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.io uu 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Twee beste vijanden' Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zoi 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „De hofnar". AJ. Dag. 2.30, morgen J 9.15 9.15 uur Trianon: Jr. Dag. 2.30. 7 zond. 2.30, 4.45, 7 e .McLlntockde geweldig^ g. 2.30, 7 en 9.15 uui 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Astra-theajer - Wassenaar: Vryd» 8 uur, «at. 7 en 9.15 uur „I" broed". 18 Jr. Zond. 7 en 9.: dinsdag 8 uur „Liefdesspel" (Ds grosse Llebesspiel). 18 Jr. Zont" woensdag 2.30 uur „De wraa Zorro". 14 Jr. TENTOONSTELLINGEN Chris Stapels. Werka. 10-4 u -4 uur; (t/m 24 Januari) De Lakenhal: Dag. 10-4 ui (zondag 1-4 uur). De Ruif (Janvossensteeg 59): Tekt nlngen, gjafiek en schilderijen v». René de Korte, tot middernacht (t< 29 Januari) Rijksmuseum voor Volkenkundi (Steenstraat 1): Dag 10-17 Oudheden: Dagi dags 13-17 Rijksmuseum Ujka 10-5 uur; zond. 1-5 i de geschieden DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gev»! len: apotheek D. C. Kok, Rapenbui 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenbü Leiderdorp en Apotheek Voorscht n zijn geopend. By eeen gehoor van ow hole arts specialist (of diens waarnemers), I op dokterstelefoon 22222. WPERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I §1 Amsterdam Den Helder VUsslnge8n Eelde De Bilt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. Eindhoven onbewolkt Zuid-Llmb. onbewolkt Helsinki geh. bew. Stockholm geh. bew. Dslo sneeuw Kopenhager zwaar bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn •frankfort München illrlch Innsbruck zwaar bew. Belgrado onbewolkt Athene onbewolkt Rome geh. bew. Barcelona onbewolkt Madrid licht bew. Mallorca half bew. Lissabon ewaar bew.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2