Politiemuziekkorps (Leiden) jubileert „HOUEN zor Lofuitingen op drukke receptie Leiderdorp heeft er weer een Groene Kruisgebouw bij Met auto in huis en... vol gas er van door Saturne- balletje Twee doodgravers bij begrafenis overleden BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 19 JANUARI 1965 ouen zo aldus besloot oco-burgemeester van Lei- wethouder S. Menken, zijn tatietoespraakje, dat hij tij de jubileumreceptie van het dsch Politie-Muziekgezel- gisteravond in de Stads- orzaal, hield. Het bestuur dit in de Sleutelstad zo po ire muziekkorps recipieerde erdenking van zijn 45-jarig De waarderende woor- van de loco-burgemeester n welgemeend, want hij leg- ader meer de nadruk op het dat er pogingen in het werk en gesteld om het politie- dcgezelschap aan een betere itieruimte te helpen. Deze deling werd hoe zou het 'echter nam geen enkel risico I r de Haagse politierechter ver- Ie een deurwaarder zich giste- ereid om bij een Leidse huis- er aan huis nu eens precies te Tertellen, welke straf de reeh aar had opgelegd. En dit was lodig ook, want verdachte, met discussie omtrent de straf- feiten grotendeels schriftelijk gevoerd, was stokdoof. Eep tk behoorde dan ook vrijwel tot mogelijkheden. deurwaarder had zijn best ge- door met zware stemverheffing achten de vrouw duidelijk te 4i wat de rechter haar als straf oebedacht. Het was trouwens (rechtzitting ook schriftelijk be- d. De rechter wilde echter zeker lijn zaak zijn, vandaar het ver- fot assistentie van de deurwaar- dachte stond terecht voor het van een winkeldiefstal Het iet de eerste maal, dat tor een dergelijk feit terecht In het verleden had de vrouw reeds driemaal aan winkeldief - ehuldig gemaakt. By haar ver- zy toen steeds lank- g behandeld. Nu echter was de er het zat, ook al waren dan kostbare goederen gestolen. De Ier achtte thans de tyd geko- jom verdachte eens een goede e geven en eiste een week ge- Deze eis deed de 60- f verdachte in tranen uitbar- Tranen, welke de rechter niet •gndere gedachten konden bren- het bleef by een week. Tenein- iJbq enkel misverstand te wekken Je deurwaarder dit nog even aan Bgaan bevestigen. Bekroning door ®atum Visserianum Legatum Visserianum, dat rlijks een prijsvraag uit- [ft over vragen van internatio- Jht, had in 1960 een prys- uitgeschreven over de beteke- de prejudiciële beslissing van van Justitie van de Europese ïhappen. I de op deze prijsvraag binnen- antwoorden heeft de com- uit de faculteit der rechtsge- tieid van de Leidse Universiteit entwoord in aanmerking ge kt voor bekroning. 'Het curato- van het Legatum Visserianum t overeenkomstig het ontvangen Is het antwoord bekroond, dat [te zijn ingezonden door de heer pmuschat in Heidelberg. II.bekroonde antwoord zou on- jjfeld in aanmerking komen om prden uitgegeven in de serie van jatum Visserianum. De uit- van het manuscript geschiedt reeds in een reeks, welke on- kuspiciën van het Max Planck 'at in Heidelberg wordt gepu- In het te publiceren boek de bekroning door het Le- Visserianum melding worden l Gouden jubileum J. van Galen 1 heer J. van Galen vierde gis- g zijn gouden jubileum by A. pijthoff's Uitgeversmaatschappij Op verzoek van de jubilaris I de huldiging in intieme kring r tegenwoordigheid van zyn en beide kinderen prees de iur, de heer G. de Flines, de van de jubilaris, die zich op- tot voorman van de afdeling Als dank overhandigde hij een enveloppe met inhoud. De van de afdeling dankte de ju- voor al hetgeen, dat hy ge- heeft. .idat nog enkele vertegenwoordi- van afdelingen de heer Van Ga- hadden geprezen voor de wijze samenwerking sprak de jubila- syn dank uit voor het vertrou- dat hy gedurende een halve heeft mogen ondervinden. anders kunnen? met luid ap plaus begroet. Wethouder Menken zei het bui tengewoon plezierig te vinden, dat het L.P.M.G. de goede geest in het politiekorps steeds weer weet te be vorderen. Wat de muziek-technische prestaties van het jubilerende gezel schap betreft, ook daar had de wet houder een hoge dunk van. „Niet voor niets is Uw korps tot in de hoge muziekregionen doorgedrongen". Duur geschenk Namens het Leidse burgerijcomité bood de heer H. Boorsma het bestuur van het L.P.M.G. op deze feestelijke avond vast een bloemstuk aan. „Ons grote, dure geschenk wordt U woensdagavond tijdens het jubi leumconcert aangeboden", beloofde hij. Het zal volgens de heer Boors ma niet alleen een bewys van erken- telijkheid zyn, maar ook van de eer- lyke belangstelling, die er by het publiek voor het politiemuziekgezel- schap bestaat. Nieuwe trompetten Het damescomité, bestaande uit de dames M. Teunisse-Bruinse (voorzit ster), C. Bierman- Van Velzen en OEGSTGEEST Tot lid en plaatsvervangend voorzitter van de regelingscommis sie voor de staatsexamens voor mu ziek in 1965 is benoemd de heer C. van Baaren alhier. G. Kenter- Hakker, kwam op deze receptie-avond ook met een verras sing: twee splinternieuwe trompet ten! De dames kwamen ook met het kostuumpje voor de politie-mascotte aardig voor de dag. Mevrouw Teu- nisse ontving op haar beurt van de politiemannen bloemen, omdat zij het damescomité al 35 jaar leidt. De drukte tydens deze receptie was zo groot, dat het niet mogelyk is om alle belangstellenden by name te noemen. Onder de receptiegangers waren vele vertegenwoordigers van zusterverenigingen en uit het plaat- selyke verenigingsleven. Verder ga ven ook de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, en zyn voor ganger, de heer R. J. Meyer, blyk. van belangstelling. Ook geschikt als vergaderruimte De uitbreiding van Leiderdorp bepaalt zich niet alleen door het grote aantal huizen dat is ge bouwd of nu in aanbouw is. Immers verleden week werden er twee nieuwe schoolgebouwen in gebruik genomen en gister middag is het in zeer korte tijd (ongeveer 4 maanden) gebouw de gebouwtje voor het Groene Kruis aan de Berkenkade door mevr. Chr. de Ruyter-de Zeeuw lid van Gedeputeerde Staten van Voor de Leidse Kantonrechter Zuid-Holland, officieel opend. Drie kleine meisjes, ge stoken in het uniform van een wijkverplegster, overhandigden mevr. De Ruyter daartoe de sleutel en bloemen. In het gebouwtje was een groot ge zelschap genodigden aanwezig. De voorzitter van de Leiderdorpse afde ling van het Groene Kruis, burge meester mr. R. M. Gallas, verwel komde o.m. de beide wethouders C. Meerburg en J. Nievaart, burgemees ter mr. Wegstapel van Haastrecht, Stolwijk en Vlist, die secretaris is van het hoofdbestuur van het Groene Kruis van Zuid-Holland. De bewoners van een perceel aan de Leidseweg werden op 1 maart jl 's nachts omstreeks 1 uur door een hevige klap uit hun slaap gewekt. By nader onderzoek ontdekte de i heer des huizes tot zyn ontsteltenis, dat vrywel de gehele voorgevel in de voorkamer aan stukken lag en het meubilair zwaar was beschadigd. Het corpus delicti een personenauto toebehorende aan een 25-jarige groentehandelaar uit Voorschoten echter verdwenen en moest, zo stelde de bewoner al direct vast, tot het midden van de kamer zijn door gedrongen. De groentehandelaar bleef niet lang spoorloos. By zyn aanhouding, bleek, dat zyn auto wel iswaar ook zwaar was beschadigd doch motorisch nog goed functio neerde. De verleiding om achteruit de woonkamer weer uit te rijden en er daarna vol gas van door te gaan was hem te groot geworden. Voor de poging om zich aan de gevolgen zyn daad te onttrekken, werd hij reeds door de Haagse politierech ter tot een boete van f 150 veroor deeld. Als enige reden van zyn nachte lijke stunt kon verdachte gisteren slechts opgeven, dat hy vermoedelijk een moment niet goed had opgelet en daarom in een bocht de macht over het stuur had verloren. Alvorens tegen de gevel op te ry- den, had hy, zoals nader bleek, ook nog aan een geparkeerde auto scha de toegebracht. In het proces verbaal stond ook, dat hy kort voor het ongeluk vier glazen bier had ge dronken. De groentehandelaar kon dat niet ontkennen. Wel ontkende hy opzetteiyk te zijn weggereden om aan een strafvervolging te ontkomen. „Ik schrok zo, dat ik niet precies meer wist wat ik deed", zo verzeker de hy de rechter. „Dit feit doet hier niets meer ter zake", merkte de offi cier, mr. N. J. Out op. Wel deed het volgens hem ter zake, dat verdachte door het drinken van alcohol blyk had gegeven weinig of geen verant woordelijkheidsgevoel te bezitten. Dit als een strafbezwarende omstandig heid in aanmerking nemende, eiste hy niet alleen een geldboete van f 100 subs. 20 dagen, doch tevens de onvoorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden. Wat de geldboete betreft vroeg verdachte uiterste clementie, omdat hy toch al een hoge schaderekening kreeg te voldoen. Hoewel de kanton rechter de intrekking van verdach tes rijbevoegdheid ditmaal nog wel voorwaardelijke wilde stellen, met een proeftijd van 1 jaar, zag hy geen reden om van de geldboete iets af te doen. Vuurwerk Een 50-jarige vrachtryder stond terecht omdat hy „zonder ver gunning van B. en W. in de nacht van 3 augustus jl. vuurwerk had af gestoken". Ter zitting bleek, dat achter deze officiële ten laste leg ging wel iets meer schuilde dan het „afsteken van vuurwerk" alleen. In genoemde nacht ontstond er op de hoek Havenkade-Minnebroers gracht een oploopje, omdat twee agenten waren over gegaan tot de arrestatie van twee mannen, die er van werden verdacht een roeiboot te hebben ontvreemd. Tydens het op loopje gooide de vrachtryder uit het raam van zyn woning rotjes in de richting van beide agenten, die het geknal op dit moment weinig kon den waarderen. De dader kreeg daarom een proces-verbaal. Twee getuigen verklaarden duide- lyk te hebben gezien, dat verdachte de rotjes met brandende lonten en wel uit zyn raam had gegooid, waar na beide verbalisanten getuigden, dat niemand anders dan de vracht ryder de dader kon zyn. Deze ont kende echter alle feiten. „Hoe kun nen zy nu'hebben gezien, dat ik die rotjes gooide, want het was aarde donker", voerde hy als bewijs van zyn onschuld aan. „Zy kunnen biykbaar heel goed in donker zien" merkte hy nog op, nadat de getuigen kennen hadden gegeven geen woord van hun verklaringen terug te nemen. De officier achtte het ten laste ge legde feit afdoende bewezen en eiste f 15 boete subs. 3 dagen. „Niets meer op te merken", gaf verdachte kort en bondig te kennen. Het vonnis luidde conform. Burgemeester Gallas vertelde het een en ander over de voorgeschiede nis. In eerste instantie waren er al enige jaren geleden plannen gemaakt om 'n centraal gelegen gezondheids centrum te bouwen. Gezien echter de grote uitgestrektheid van het dorp, v/as het niet zo gemakkeiyk de plaats te bepalen waar gebouwd zou moeten worden. De volgende fase was het besluit kleine gebouwen te laten bou wen op verschillende plaatsen in het dorp. En dit semi-permanente ge bouwtje is nu het tweede gebouwtje in Leiderdorp. Het eerste ligt aan de Splinterlaan. De accommodatie van het tevoren gebruikte dorpshuis was beslist onvoldoende, zodat met spoed gebouwd zou moeten worden. Het ge meentebestuur stelde zich garant voor een geldlening van f35.000. Een actie onder de bevolking bracht f 12.000 op en behalve het bestuur en de bouwcommissie hebben velen mee- Woud: namens de Leidse afdeling van het Groene Kruis mevr. Brou wer. Ds. J. P. Honnuf was er als ver tegenwoordiger van de beide kerken, de Stichting van Maatschappelyk Werk en als voorzitter van de Raad van Toezicht van De Dillenburg; na mens de EHBO sprak mevr. Schipper, namens bestuur en leden mevrouw H. Doorn-Blok. Namens het Wit-Gele Kruis/ Zoeterwoude Hoge Rijndijk feliciteerde het raadslid mevr. Neu- wahl. De laatste spreker, de heer M. A. Kriek van de Algemene Nederlandse Vereniging Groene Kruis bracht als klap op de vuurpyi een heel bijzon- der cadeau mee. By testementaire be schikking had mevr. Van Zeeuw- Hopkooker de vereniging tot haar erfgenaam benoemd, terwijl zy het vruchtgebruik bestemd had voor de afdeling Leiderdorp van het Groene Kruis. Vooral voor de penningmees ter was dit een zeer verheugende Botsing Een 25-jarige brandstoffenbestel- ler uit Katwyk kwam by het passe ren van een geparkeerde auto op de Valkenburgseweg op het linkerweg gedeelte en botste aldaar met zyn vrachtauto prompt tegen een uit de andere richting naderende wagen. „Toen ik die auto begon te passeren was er nog geen enkele tegenligger te zien", verklaarde verdachte zon der meer. Waar die tegenligger dan zo opeens vandaan kwam liet hy in het midden. „Twee getuigen hebben anders duidelijk gezien, dat die an dere auto al zeer dicht was genaderd toen u met die inhaalmanoeuvre be gon", repliceerde de kantonrechter na raadpleging van het proces-ver- baal. „Hy reed enorm hard en heeft dus ook schuld", gooide verdachte de bewijsvoering van zyn onschuld over een andere boeg. Om hieraan nog extra kracht te geven, merkte hy voorts op: „Ik heb altyd geleerd, dat een automobilist niet alleen rech ten maar ook plichten heeft". „Inderdaad, beaamde de kan tonrechter, en het was dan ook uw plicht om te wachten tot die tegen ligger gepasseerd was". Verdachte zag blijkbaar wel in, dat zyn ver- keerslesje als een „boemerang" had gewerkt en zweeg dus maar. Afgaan de op de getuigen-verklaringen, twy- felde de officier niet aan het feit, dat verdachte zeer roekeloos had ge manoeuvreerd. Hy eiste daarom f 50 boete subs. 10 dagen. „Wel wat veel' vond verdachte. De kantonrechter vond echter, dat Behalve de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters zal het ge bouw in de eerste plaats dienen voor de volksgezondheid in de meest uit gebreide zin. Daarnaast zullen ook verenigingen het gebouw als verga derlokaliteit kunnen huren. Mevr. De Ruyter zei het een goede gedachte van het bestuur te vinden, niet alle krachten te bundelen in een groot centraal gebouw. Onder dankbetuiging voor de door haar verrichte opening bood burge meester Gallas mevr. De Ruyter een broche in de vorm van een sleutel aan. En toen volgde een lange rij spre kers. Loco-burgemeester Meerburg sprak als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur. Het initiatief zo zei hy, voor deze bouw is geheel van het bestuur van het Groene Kruis uitge gaan, en met vreugde heeft het ge meentebestuur dit gesteund in het belang van de volksgezondheid. Het gebouw bestaat uit een hal, grote wachtkamer, een gerieflijke keuken, een lokaal met baby-boxen en was tafels en een dokterskamer. De plint verwarming zorgt voor gelijkmatige warmte. Hy bood een elektrische klok aan. Veranderingen Burgemeester Wegstapel zei dat het hoofdbestuur zeer blij is met actieve afdelingen. De wijkverpleegsters noemde hij de werksters in het veld. Hij wees er alvast op, dat er grote veranderingen zullen komen: de zie kenverpleegster zal haar intrede gaan doen, en er zal meer regionaal moe ten worden gewerkt. Hy bood een vlag aan. Architect Ter Hoove gedaagde van de prettige samenwerking met ge meentebestuur en bouwer. Hij bood een deurmat aan. Namens de medische staf van con- sultatiebureaux sprak dokter Smit; namens de huisartsen dokter van 't Burgemeester Gallas bedankte iedere spreker afzonderlijk. Hierna kreeg men de gelegenheid het bestuur te feliciteren en het ge bouw te bezichtigen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 19 Jan. Veemarkt: invoer totaal 2569, weekaanvoer 4504. vette koeien en ossen 300, gebruiksvee vette kalveren 125, graskalveren 171, nuchtere kalveren 1076, lopers 72, biggen 50, paarden 45, veulens 4. scha pen of lamm. 152, weldelamm. 2, bok ken of geiten 14 stuks. Prijzen (extra, le, 2e en 3e kwal.): vette koelen (in ets per kg) 420-440, 385-415, 345-370, 310-335; vette kalve ren (ld.) 390-400, 380-390, 350-380, 310- 350; stieren (ld.) 400-425, worstkoelen (id.) 300-315, kalf- en melkkoeien (in gids p. st.) 1000-1525, vare koeien (ld.) 850-1150, vaarzen (ld.) 900-1175, pin ken (ld.) 650-900, graskalveren (ld.) 400-650, nuchtere kalveren (ln ets per kg) 200-300, mestkalveren (ln gids p. st.) 160-260, slachtpaarden (ln ets p. kg) 240-310, lopers (ln gids p. st.) 90- 120, biggen (ld.) 47-65, schapen (ld.) --.-140, lammeren (ld.) 100-145. Handel: aanvoer vette koelen gewoon, handel flauw, pryzen als gisteren; kalf- en melkkoeien Iets groter, kalm, staan de; vare koeien als vorige week, rede lijk, prijshoudend; vaarzen en pinken gewoon, levendiger, ruim prijshoudend; graskalveren even ruimer, williger, wat stijver; vette kalveren als vorige week, stroef, aanmerkelijk lager; nuchtere kalveren Iets groter, kalm, gedrukt; slachtpaarden gewoon, stug, Iets lager; lopers even minder, matig, vooral niet hoger; biggen even minder, matig, vooral niet hoger; schapen en lamme ren Iets korter, kalm, goed prijshou dend. mogelijk beïnvloed De recherche heeft na een uitvoerig technisch onderzoek geconstateerd, dat by het saturne-spel in het hotel „Berg en Dal" bij Nymegen de bou- leur, de man die de roulettemachine bedient, ongezien de draaisnelheid van de schyf kan beïnvloeden, als hy dat zou willen. Het in dit hotel gevestigde casino, dat door een Nymeegse zakenman wordt geëxploiteerd, is inmiddels ge sloten na klachten van Amsterdamse spelers, die beweerden te hebben ge constateerd, dat een van de bouleurs vals speelde. Het casino zal pas wor den heropend> als politie en justitie de speelmachines deugdelijk hebben bevonden. De organisator heeft laten weten, dat hy alle technische tekortkomin gen, die in 't rechercherapport wor den opgesomd, zal laten verhelpen. Daarna zal hy het gemeentebestuur Beek-Ubbergen een officiële speel- vergunning vragen. Wordt die ver gunning verleend, dan ziet de exploi tant dit tevens als een uitspraak van het gemeentebestuur, dat zyn satur- nespel geen kansspel, maar een be hendigheidsspel is. Rijkspolitiepost opgeheven De in Zwammerdam gestationeerde Rykspolibie-ambtenaren, de heren A. K. Boogert, opperwachtmeester le kl. en C. W. van Dijk, wmr. le kl. zullen nu in verband met de opheffing van Zwammerdam. het dorp gaan ver laten. De heer Boogert staat een overplaatsing te wachten naar Lei den en de heer v. Dyk gaat met in gang van 1 februari naar Bilthoven. Zwammerdam ressorteert thans on der de gemeentepolitie van Alphen a. dRyn. Op Haagse begraafplaats Tydens de teraardebestelling van het stoffelyk overschot van de heer G. Vrolijk zyn gistermiddag op de Haagse algemene begraafplaats aan de Kerkhoflaan twee doodgravers door een hartverlamming getroffen. Dood graver S. Eenkhoorn voelde zich onwel worden, deed enkele passen opzy en zakte ineen. Hy overleed ter plaatse. Zyn collega G. J. N. Wyling kreeg van schrik eveneens een hartaanval. Hy werd in allerijl met een ambulance de besteller die boete volkomen ver- I naar het ziekenhuis „Bronovo" gebracht, waar ook hy kort na de opneming diende en vonniste dus conform. I is overleden. De Indonesische president Soekacno metselt een herinne ringssteen in de tweede Russisch Indonesische kernreactor, die in Serpong werd voltooid. Onderscheiding voor Roelants De Belg Gaston Roelants, die in Tokio de steeplechase won, is de Helms World Trophy toegekend, een onderscheiding voor uitmun tende sportprestaties in 1964. De onderscheiding wordt jaarlijks toe gekend voor de beste sportman of -vrouw uit Afrika, Azië, Europa, Noord- en Zuid-Amerika. BEURSOVERZICHT KON. OLIE EN AKU VAST De beurs heeft vandaag de opge wekte stemming van gisteren voor de meeste internationale waarden verder kunnen voortzetten. Dit on der leiding van Kon. Olie, AKU en Centrale Suiker Maatschappy. Het olie-aandeel ontmoette opnieuw rui me lokale vraag, terwyl Zwitserland de stukken mede uit de markt nam. Er ging in deze hoek een goede stimulans uit van Wall Street, waar Kon. Olie maandag 3/4 dollar hoger sloot. Na een opening op f 160,30 liep de pry's op tot f 160,90 (f 158,10) AKU opende 6 punten hoger op 530. Daarna werd 532 gedaan om ver volgens in te zakken tot 528%, als gevolg van winstnemingen. De stuk ken verlieten de markt op ca 530. In sympathie met de vaste stemming voor Kon. Olie en AKU waren ook Philips en Unilever hoger. Philips liep op van f 154,80 tot f 155,10 (f 154,70). Unilever verbeterde circa 40 cent tot f 138.10. In Hoogovens werd gedurende de gehele middag regelmatig gehandeld tussen de 550% en 553 (551). Flinke belang stelling bestond er vanmiddag we derom voor Centrale Suiker Maat schappij. Vele stukken gingen in deze hoek in andere handen over op prijzen van 450 tot 452 (445). In Wall Street bereikte het Dow Jones-ge- middelde voor de industrie-aande len gisteren op 895.21 een nieuw hoogterecord aller tijden. In de scheepvaartsector was de stemming merendeels iets gemakke lijker. Van de leidende cultures daal de Amsterdam Rubber ruim 1 punt tot 111%. De Staatsfondsenmarkt gaf een lichte verbetering te zien. In de lokale afdelingen verraste Van der Grinten de beurs met een onveranderd dividend van 25% plus een 100% herkapitalisatiebonus. Gis teren werd voor dit fonds reeds 28 punten meer betaald. De stukken werden vandaag hoger geadviseerd. Dit in tegenstelling tot de certifica ten Holl. Bank-Unie die een paar punten lager werden afgedaan als gevolg van winstnemingen. Ned. Gist- en Spiritus kregen wederom een hogere advieskoers evenals Lijempf. Ook Kon. Zout was opnieuw hoger. Dinsdag, 19 januari 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- Ned. '64 5% v%r. 100% 100% 98% 98A Ned. '58 4% 95A 95% Ned. '59 4% 94% 94VA Ned. '60-1 4% 94% 94% Ned '60-H 4% 93% 93% Ned '59 4% 93 93% Ned. *60 4% 91^ 91% Ned. '61 4% 91A 91% Ned. '63 4% 90% 90% Ned. '47 3% 82 81% Ned. *53 3% 88 88% Ned '48 3% 81 81% Ned '50 I-n 3% 81% 82 Ned. '54 I-n 3% 82% 82% Ned '55 13% 82% 82% Ned '55 II 3% 85% 85% Ned. *37 3 86 86 Ned Gb obi '46-3 85% 85% Ned. dol. in. '47 3 90 90% Ned. Inv. cert. 3 97H 97H Indië *37 A 3 92 92 Ned. wonbl. '57 6 103 103% N. wonbl. '58-'59 92% 93 Ned. wonbl. '60 4% 93fj 93% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 112% 112% Ver. HVA-my. 142% 143 AK.U 524 529% Deli My cert. 118 116.50 Hoogovens cert. 561 550% Philips gem. bez. 154.80 154.90 Unilever cert. 137.80 138.20 Dordtse petr 718 730A Kon. P (50 ét f 20) 158.10 160.90 HolL Amer. Lijn 105 y4 104% lava China Pak. 160 162% KliM. 75 75 Kon. Ned. St.boot 144 144% Kon. Paket Mij. 167 168 3 toom v. Mij. Ned. 137% 136% Niev Goudr. cert. 103 102 r. Ommeren cert. 255% 253 Kon. Rott. Lloyd 139 137 N. Scheepv. Unie 135% 135A NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem, leningen 91% 91% b 90% 99% A dam '47 3% A'dam '48 3% R'dam '52-1 4% Idem »37 I-IH 3% Bankwezen Bank N.G. 85 5% Idem '58 5 idem '64 5 d. N.WH. '52 4% 90% 91% BVG Rspbr. '52 163 163 BVG Rspbr. f500 143% 143% Industr. Obligaties Philips Dol '51 87% 87% VERKJLARLNG DER TEKENS Premieleningen Alkmaar '58 2% 79% 80 X A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. 85% A'dam '56 I 2% 84 83% A'dam '56 n 2% 87% 87% A'dam '56 EH 2% 87% 87% A'dam '59 2% 88f, 87% Breda '54 2% 78 78 b Dordrecht '56 2% 79% 79% Eindhoven *54 2% 80 80% Enschede '54 2% 78% 78% Den Haag *5212% 91% 92 Idem n 2% 90% 91 R'dam '52 I 2% 87% 87% Idem H 2% 90% 89% Idem '57 2% 91% 90% Utrecht '52 2% 104 102 X Z.-Holl. 1957 2% 89% 90 Zuid-HolL '59 2% 91% 92 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen [nterunie f50 209.209. Nefo f50,- 112.50 113 Robeco 233 234 Unitas f50,- 491 492 Ver Bez. v. 94 f50 131.50 132 Europa I 10 pb. 540 536 Alg Bank Ned. 308 314 Amro 67.50 68 Cultuurbank 18 18% Holl. Bank O eert. 258 249 Ned. Mid.bank 109 109 R.V.S. eert805 808 Industrie Ondernemingen Albert HeiJn 675 690 Berkei's Pat226 230 Borsumij.Wehry 67% 68 Bronsw178% Calvé Delft eert. 981 992 K. Pap. v Gelder 154 153% K Ned. Grofsm. 117 118 De Gruyter pref b 151 b 152 Holl. Constructie 460 451 Cng. bur. v. B.nijv. 165 159 Interna tio 298 310 Kemp en Beg. 147% Kon Zout Ketjen 955 970 leidse Wols.ry 410 412 Mllller en Co NB 321 324 Ned. Kabelfabr. 356 Philips pref. 56,— 55.60 Rott. Droogd. MU 254Va 250 SMS 204 206% Ver Machiabr. 181 178 Ver Touwfabr. 402 410 Vihamy 172% 172 Walvisvaart 76 76% Wernink's Betjny 220% 222 Wilton Fijenoord 204 204% v. Wijk - Heringa 119 x 113 Zaalberg 103 102 Mynbouw en petroleum Biliton 2de r. 433 434 Kon. Petr. (f20) 158.50 160.50 Amer. fondsen Canad. Pacific R. 61% b 63% Intern Nickel t»9y4 89% Anaconda .56 56 Bethlehem Steel 36 36% Cities Service 79% 79% General Motors 96% 96% Kennecott 99 97% Republic Steel 42% 43'i Shell OU 58% 59% Union Pacific 43% 43}-$ Uu States Steel 52% 53% Bieden b Ex dividend d Exclaim e Laten a

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9