DRUM Geen staking van het omroeppersoneel HALF ZWAAR - HEEL LEKKER DE „OVERLEDEN OMA" DOOK WEER OP IN FRANSE KRANT 91 i - t «1 1 Htü Tanker met benzine zinkt na botsing brandend in zee Opgericht 1 maart I860 Dinsdag 19 januari 1965 Derde blad no. 31469 L.O. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. De algemene (Mercurius), de ka tholieke en de christelijke vakbon den, waarin het omroeppersoneel is georganiseerd, hebben gisteravond afzonderlijke vergaderingen in Hil versum belegd, waarbij ook de be trokken vakbondsbestuurders aanwe zig waren. Dit naar aanleiding van de ongeveer twee weken geleden ge houden gemeenschappelijke vergade ring van het omroeppersoneel, even eens in Hilversum, tijdens welke bij regering. Stichting van de Arbeid en voorzitter van de Tweede Kamer telegrafisch werd aangedrongen op een spoedige vaststelling van de nog steeds niet geregelde status van het omroeppersoneel. In laatstgenoemde vergadering werd afkeurend gesproken over het feit, dat nog nimmer gehoor was gegeven aan de uitvoering van de motie-Zwanikken, waarin drie jaar geleden werd aangedrongen op een regeling van de betrokken status. Men kwam op die gezamenlijke bij eenkomst van de drie vakbonden tot de conclusie, dat een eventueel be sluit tot staking alleen kon worden genomen in afzonderlijke vergade ringen. Zover is het gisteravond niet ge komen Er wordt dus niet gestaakt, aldus de verklaring na afloop van de heren J. Röttger en J. de Wit, vakbondsbestuurders van reps. Mer curius en de Christelijke beambten- bond. De heer Röttger deelde mee, dat onlangs is besloten een speciale werkgroep te formeren, bestaan de uit vertegenwoordigers van de Stichting van de Arbeid, van de om roep en de drie betrokken vakbonden om op korte termijn tot een rege ling van de status te geraken. De bevindingen van deze werk groep zullen dan worden doorgege ven naar de commissie-Nierstrasz teen commissie, ingesteld naar aan- Radio-piraat in onderzeeboot (Van Londense correspondent) Het radio-piratendom deinst voor niets terug. Het nieuwste plan komt van Reg Calvert, de 35-jarige eige naar van Radio City, dat van een oud legerfort in de monding van de Theems opereert. Hij is op het denk beeld gekomen een onderzeeboot te kopen om zonodig pop-programma's van onder de oppervlakte van de Noordzee uit te zenden, n.l. indien het weer op zee al te bar mocht wor den. Hij zei, dat het een minder gek idee is dan men misschien denkt. Een onderzeeboot is het enige vaar tuig dat het in de Theemsmonding bij erg ruw weer kan uithouden. Maar het grootste deel van de tijd zou de onderzeeër boven water uitzenden. Ondergedoken zou men eveneens kunnen blijven zenden, om dat de zendmast een lengte zou krij gen van meer dan zestig.meter en dus boven het water zou blijven uit steken. Calvert was van plan vandaag naar een geheim gehouden plaats aan de Engelse oostkust te gaan, waar hü voor 80.000 gulden een on derzeeboot hoopt te bemachtigen. De aankoop zal worden gefinancierd uit de opbrengst van Radio City. Het zal ongeveer 40.000 gulden kosten om de onderzeeër in een zendstation te ver anderen. Calvert verklaarde, dat hü, indien hü er niet in zou slagen in Engeland een duikboot op de kop te tikken, hü in het buitenland, b.v België, zal proberen er één te vinden. „Niemand kan ons dit beletten", zo voegde hü eraan toe. Hü is van plan zondag a.s. op een tweede golflengte gods dienstige uitzendingen te gaan ver zorgen. Barkrukken niet meer taboe in Heerenveen Enkele caféhouders in Heerenveen hebben gisteravond hun vaste klan ten een drankje „op het huis" aan geboden, nu de gemeenteraad gis termiddag heeft bepaald, dat bar krukken in horeca-bedrijven voort aan niet meer in strüd zün met de politieverordening. Zü schrapten de bepaling, die er in 1956 ongemerkt was in gekomen. Niemand had er ooit aandacht aan besteed, ook de caféhouders niet. Maar in december van het afgelo pen jaar werd dit opeens anders. Een preciese oaféhouder vroeg aan de drankwetspecialist van de Rüks- politie ter plaatse of hü wel bar krukken in de zaak mocht hebben. Een onderzoekje in de reglementen had toen tot resultaat dat het niét mocht, omdat de man ook een buf fet in zün etablissement had, waar alcoholhoudende dranken werden geschonken. Toen de caféhouder op wees dat barkrukken bü zün col lega's geen ongebruikelüke zaken waren, gaf de korpschef van RÜkspolitie, hoofdinspecteur W. Lange, zün mannen opdracht de ho- reca-ondememers in Heerenveen van het bestaan van de verordening op de hoogte te stellen. De raad van 'Heerenveen, die gis teren dus de barkrukken weer legaal heeft gemaakt, hoefde er niet lang over te praten. Enkele raadsleden waren wel verstoord over de plaat- selüke correspondent, die de bar krukken-historie openbaar maakte. Zü vonden dat de man Heerenveen een slechte dienst had bewezen. leiding van de motie-Zwanikken), vandaar naar de betrokken minister en uiteindelük naar de Stichting ran de Arbeid, waar de beslissing moet vallen. Deze werkgroep houdt don derdag de eerste bespreking. Inmiddels, aldus verklaren de vak bondsbestuurders, is geen salariscor rectie van 3% procent over 1964 toe gepast, maar daarvoor in de plaats :n „interne oplossing" gevonden. Men kon zich van de kant van de edenvergaderingen verenigen met het afwachten van de resultaten van genoemde werkgroep. Daarbü werd termün genoemd van ongeveer drie weken.. Corinne Rotschaffer opnieuw ontslagen van rechtsvervolging Ex-Miss World Corinne Rotschaf fer mag doorgaan mhet haar bemid delend werk voor fotomodellen en mannequins. Evenals de kanton rechter, voor wie zü in september terecht stond in verband met over treding van de wet op de arbeids bemiddeling, heeft de rechtbank in Amsterdam haar ontslagen van rechtvervolging. De officier van Justitie was van het vonnis van de kantonrechter in hoger beroep ge gaan. Haar werk wordt niet beschouwd als arbeidsbemiddeling. Men ziet haar clientèle als kleine zelfstandi gen, voor wie zü als een soort zaak- optreedt. ITheoUdenMasmanl Een eigen redactie voor regionaal tv-journaal ernstig ziek (Van onze r.t.v.-medewerkster) De oud-leider van de Ramblers. Theo Uden Masman, is ernstig ziek in het Rode-Kruisziekenhuis in Den Haag opgenomen. De heer Uden Mas man kampt met de gevolgen van een zware hersenbloeding en lijdt te vens aan een niervergiftiging. Voor zün leven wordt gevreesd. Deze populaire radiofiguur is ruim 38 jaar lang dirigent geweest van de Ramblers. Op 11 april van het vorig jaar heeft hü, zü het met pün in het hart, zün orkest verlaten. De heer Uden Masman kon het name lijk niet langer opbrengen om terwil- le van de commercie en de popula riteit tienermuziek te spelen. Uit res pect voor hun leider hebben de Ramblers daarna de naam van hun orkest veranderd in VARA- dansorkest. Theo Uden Masman is thans 63 jaar. (Van r.t.v.-medewerkster) De N.T.S. is bezig een afzonder- lüke redactie te vormen voor de re gionale nieuwsprogramma's. Tot nu toe heeft men de weinige uitzendin gen die er geweest zijn (2 in totaal) laten behandelen door eigen krach ten en freelance medewerkers. Het duurt ecjiter mede in verband met de opzegtermün die sollicitanten in acht moeten nemen, nog tenminste drie maanden voor de regionale t.v. werkelük een eigen staf mensen heeft. Er zün tot nu toe nog geen reacties van kijkers op het streek- nieuws binnengekomen. Ook in N.T.S. kringen is er nog weinig com mentaar op deze uitzendingen. „Geen wonder", aldus 'n woordvoerder „het regionale nieuws moet nog helemaal van de grond loskomen. Er valt nog niets van te zeggen". Het monster van Loch Ness" van de Parijse journalistiek FANTASIETJE VAN „FRANCE S0IR" (Van i Brussel, „France Soir" is dezer dagen met m boeiend verhaal gekomen over et stoffelük overschot van een grootmoeder, dat zou zün gestolen nadat het, ingepakt in een deken, zyn geladen op de imperiaal van auto. Zoals alles was „France Soir" aan wetenswaardigs of belang wekkends brengt, kwam het verhaal nog dezelfd dag in de wereldpers te recht. Het blad is nu eenmaal een on uitputtelijke bron van informatie de meer dan duizend correspon denten van Franse en buitenlandse bladen en persbureaus, die in Parüs zün gevestigd. De geschiedenis, zoals de corres pondent in Toulon van het Parüse blad die heeft verteld, is inderdaad boeiend en opmerkelijk. Ze begint op 24 december van het vorige jaar. De dochter en schoonzoon van een 90- jarige dame waren naar de winter sport getrokken. Kleindochter, die op tiaar paste, zou de kerstavond met haar verloofde by vrienden gaan doorbrengen, maar er was de moei lijkheid, dat zü oma toch niet alleen kon thuis laten. Wat geeft dat?, zei den de vrienden, breng haar mee, het kan de gezelligheid alleen maar verhogen. Oma stond n.L bekend als vrolüke oude dame, die de zon best in het water kon zien schünen. Zo gezegd, zo gedaan. Men nam haar in de auto van de verloofde Het feestje verliep opperbest en bleek haar partü mee te kun- blazen. Het was al ver midder nacht toen zü vertelde dat zü wat was geworden. Men wilde haar huis brengen, maar de familie r men was zei: blüf bü ons sla- en ga liever morgen terug. Dat gebeurde. De volgende ochtend laat werd iedereen weer wakker, behalve oma, die was overleden. 'Het meisje zat in grote zorg. Wat >u ze haar ouders wel zeggen als die zouden horen dat ze oma mee een feestje had genomen en niet terug naar huis was gegaan? Haar verloofde wist raad: wü bren gen haar terug met de auto, leggen haar thuis in bed en dan bel je je ouders op. Oma kon men echter niet p in de auto zetten. De verloofde, niet voor één gat te vangen, stelde toen voor haar in een deken te wik kelen en op het bagagerek bovenop de auto te leggen. Zo werd grootmoe der teruggebracht naar Toulon. Thuis aangekomen besloten de jon- ;n en het meisje eerst even binnen te gaan om te zien of de weg vrij was. Toen zü na een paar minuten terugkwamen, bleek de auto met trieste last en al verdwenen Men weet niet waar de wagen en het stoffelük overschot van oma zijn terechtgekomen. Men veronderstelt dat de dief, nadat hü had ontdekt wat zich in de deken bevond, de auto ergens in een ravijn of in zee heeft laten rijden. Voor de familie zijn hieraan allerlei nare gevolgen ver bonden. Zo was de politie niet ge waarschuwd en men kan nu wegens het verborgen houden van een stof felük overschot worden vervolgd. Bo vendien had oma nogal wat geld en zolang zü niet is teruggevonden, kan de erfenis niet worden verdeeld. Nóg zo'n verhaal Tot zover het verhaal zoals de cor respondent van France Soir in Tou lon het heeft verteld. Hü vermeld de er nog bü, dat de zaak eerst thans ter ore was gekomen van de procureur van de republiek in Tou lon en dat deze een onderzoek had gelast. Uw correspondent deed het ver haal sterk denken aan een, dat hem jaar of zeven geleden ter oré gekomen. Hü was toen corres pondent in Parüs van een Neder lands ochtendblad. Een redacteur daarvan belde hem op een zomerse dag op en vertelde hem het volgende verhaal. Ik hoor dat een jong Nederlands echtpaar, waarvan de man by Shape (het hoofdkwartier van de atlan- tische strijdkrachten in Europa)- werkt, het volgende, is overkomen. Het tweetal is onlange per auto met vakantie naar Spanje en de moeder de vrouw ging ook mee. Tüdens die vakantie is ze ergens in Spanje gestorven. Omdat zü niet wisten wat zü moesten aanvangen, hebben de en de vrouw het lichaam in de bagageruimte achter in de auto gelegd, onder een piaid, en zyn terug gereden naar Frankrijk. De grens hebben zü, omdat de man zün pa pieren van Shape het zien, ongecon troleerd kunnen passeren. In Bor deaux gingen zü eten. Zü parkeer den de auto op een plein. Toen zü sen uurtje terugkwamen, was de wagen gestolen en hü is niet terugge vonden. Daarna kwam het verzoek dat iedere correspondent kent: wil je informeren en er iets over schrüven. Ik toog naar Shape en vertelde het verhaal aan een Franse kapitein die ook de Nederlandse, bij Shape geaccrediteerde journalisten onder zün hoede had. Wü kennen elkaar al vrülang en tutoyeerden elkaar. Hü barstte in een onbedaar- lük gelach uit, toen ik het verhaal verteld had en zei: ze hebben je het verkeerde verhaal verteld. Het moet zo zün: Een Parüse antiquair en zün vrouw gingen geregeld met de auto de boer op om oude meubleen en dergelü'ke te kopen. Op een zomerse dag nam de vrouw haar oude moeder mee. Die dag kochten zü bü een pastoor in midden-Frankrij k een unieke oude staande klok, een barok prachtexem plaar. Zü laadden het op hun auto en besloten niet verder te gaan, maar in een klein hotel te overnachten. s'Ochtends bleek de moeder te zün overleden. Zü wisten dit, omdat zü allerlei administratieve complicaties vreesden, verborgen te houden voor de eigenaar van het hotelletje en zü stopten het lichaam in de grote klok. Zo reden zü terug naar Parüs. Halverwege stopten ze om te eten Enfin, de lezer raadt het verder wel. Dat verhaal, zei mijn vriend, is hier in Frankrijk zo klassiek als het monster van Loch Ness in Engeland, maar om je een plezier te doen zal ik toch nagaan of een hier werkende Nederlander met zün vrouw in een auto naar Spanje zijn geweest. Dat was iets dat men bü Shape in een oogwenk te weten kon komen. Het bleek dat niemand op reis was ge weest! U zult begrijpen dat ik, hoe groot mijn vertrouwen in de berichtgeving van „France Soir" ook Is, het verhaal uit Toulon niet geloof. Vragen in Kamer over Turkse arbeiders Het Tweede-Kamerlid Jager (CPN) heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid schrifte lijk gevraagd of het juist is, dat de vorige week door de Zaandamse wo- ningbouwfabriek Indeco-Coignet ontslagen en daarna naar hun land terug gevoerde Turkse arbeiders, niet de gelegenheid hebben gekregen een andere werkgever te zoeken. De ar beiders zouden een uur na het ont slag door de RÜkspolitie zün inge rekend en vastgehouden tot het transport was geregeld. De heer Jager informeert verder o.m., of uit hetgeen met de Turkse arbeiders is gebeurd moet worden afgeleid dat buitenlandse werk nemers, werkzaam in Nederlandse ondernemingen, geen recht tot sta ken hebben. In het algemeen wil hü weten hoe het staat met de rechten van de buitenlandse werknemers in ons land bü de verdediging van hun loon- en arbeidsvoorwaarden. NEDERLAND I VARA 7.00 i 7.30 i 8.00 i 8.50 1 9.20 i 9.50 i 10.25 i 10.35 NTS-journaal voor gehoorgestoorden Engelse les NTS-journaal Achter het nieuws, actualiteiten Impressie van een papierfabriek Tel irit je winst, qitfz Spreken met schrijvers: Remco Campert Annie Fratellini speelt en zingt Actueel humanisme NTS-journaal. NEDERLAND II NCRV 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Dzjes zien, trio Pim Jacobs met gasten 8.25 uur Station Petticoat, film 8.50 uur Matjemosh, documentaire 9.20 uur 't Kan gebeuren, cabaretprogramma 9.50 uur Attentie, actualiteiten 10.10 uur RKK: Paulus achterna. tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Varlan snelbuffet. 13.30 Vocaal ens. Instr. kwartet. 14.00 Boeren i Ochtendgym. VARA: 7.00 Nws. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpag.). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.13 Lichte gram. en reportages. 8.50 Gymnastiek. 9.00 Kook- praatje. 9.05 Klass. gram. 9.35 Water standen. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 11.00 Romantische gram. 11.00 Nws. 11.02 V. d. vrouw. 11.40 R.V.U.: Beweging in familie- en kinderrecht, door mevr. mr. M. Rood-de Boer. 12.10 Lichte orkmuz. 12.22 Voor het platte land. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Orgelspel en zangsoliste. 12.55 Act 13.00 Nws. 13.15 Kalender. 13.20 Planotrio: amusmuz. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Radio Filharm. Ork.: moderne muz. 14.40 Harprecital. 14.50 Geboren in de vorige eeuw. lezing. 15.00 V d. jeugd. (Om 16.00 Nws). 16.50 Voor de zieken. 17.20 Ritmisch strijkork. 17.50 Overheidsvoorlichting: Geven en nemen - tips voor en van weggebruikers. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Politieke lezing. 18.30 R.V.U.: Parijs: bekend en onbekend, door Tom Hoog land. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinder koor met plano. 19.30 Artistieke staal kaart. 20.00 Nws. 20 05 Dansork. en so listen. 20.40 Geen Engelen, hoorspel. 21.45 Weense romantische muz. 22.15 Volksliedjes en balladen. 22.30 Nieuws. 22.40 Sopraan en piano: klass. liederen. 23.15 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nws. d. jeugd, chte gram. NCRV: 18.10 Instr. 18.30 Het Spektrum. zing. 18.45 Nwe gra: HII ver si NCRV: gram. r m II, 298 m. r.00 Dagopening. 7.10 Klass. Nws. en herh. SOS-ber. 7.40 7.55 Lichte gram. 8.15 Ge- 8.30 Nws. 8.40 Lichte gram. retprogr. 12.05 Accordeonkwartet: lich- i het Leger des Hells. 19.45 af. praatje. 19.50 Licht in strumentaal kwartet. 20.10 Moderne gram. 20.50 En Gij zult mijn getuigen zijn, klankb. 21.10 Lichte gram. 21.50 Sportreportages en -nabeschouwingen. 22.00 Cello en plano: oude en klass. muz. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Showschouw. muz. klankb. 23.55- 24.00 Nws. (Over de 4e lUn van 18 - 20 uur) Du und ioh im Mondenschein - An Inem Tag lm Frühling - Sonny Boy - Good night sweetheart. Fritz Schulz Reichel en het Bristol Bar Sextet; Wenn die Glocken hell erklingen - bottom - You are my sunshine - Ich hab' das Fraulein Helen baden ge- seh'n - Auf der grünen Wiese - Mit diir möcht' ich am Sonntag angelm gehn. id.; Meln Sohn heisst Waldemar - Violetota - Es wind In 100 Jahren 12.27 Meded. t.b Scheepramp bij Le Havre Twee personen kwamen om het leven en tweeëntwintig wer den gewond bij een botsing, die vannacht in de buurt van de Franse havenplaats Le Havre heeft plaatsgehad tussen het Amerikaanse vrachtschip „Lu- cile Bloomfield" en de met 2600 ton benzine geladen Franse kusttartker "Port Manech". Na de botsing ontstond op de tanker een vlammengloed, die tot ver in de omtrek te zien was. Vijf opvarenden van de ..Port Manech" worden nog vermist. De kusttanker had kort voor het ongeluk de benzine geladen voor een reis naar Caen en kwam even buiten de haven van Le Havre met de Amerikaanse tanker in botsing. Het eerste nieuws over het ongeluk was afkomstig van strandwandelaars,die vlammen op zee zagen. Vervolgens ontving de marinezender van de Beter water gevraagd voor „schudkoffie" Franse havenplaats een radiotelegra- fische mededeling over de aanvaring de „Lucile Bloomfield", die drin gend om medische hulp vroeg. Zes sleepboten voeren direct naai plaats van het ongeluk en na de slachtoffers, van wie er acht slecht aan toe zün, over. Later bleek, dat ook het Amerikaanse schip vlam had gevat. Een deel van de beman ning bestreed het vuur, terwül ander gedeelte de boten neerliet naar overlevenden van de Franse tanker te zoeken. De nachtelüke hemel boven Le Ha vre v/as hel verlicht toen de „Port Marech" temidden van een en- vuurzee in de golven verdween. En kele van de sleepboten bleven tot het laatste ogenblik bü de tanker in de hoop nog te kunnen vastmaken. Het Amerikaanse schip was New Orleans via Southampton op weg naar Le Havre, toen het met zyn boeg het achterschip van de tanker aan stuurboord raakte. Op de „Lucile Bloomfield" vielen geen gewonden. Het schip meldde, dat een der omgekomenen op de „Port Ma rech" een vrouw was. In de loop van de morgen zou de Amerikaan een poging doen de haven van Le Havre binnen te lopen. radio- n Ucfat jl.). 1425 Oude kamermuziek. 19.00 Nw». Frauen Baby - Salome - Ich pfeif beut'nacht, id.; Windows of Paris (Os borne) Orkest Helmut Zacharlass (Nicolas), Ge or- létary; rkest V Portas (Pledade), pfert; Mariquillf valoyas; Canta kest Kurt Edett Street blues (B (Vermelho), Or- Maurice Larcange; Soon (Rod- Doris Day; Tennessee waits Orkest Billy Vaughn; Bub- Han» (Escude- bl-es in my beer (Duncan) Thompson; Fiesta canastero ro), Enrique Montoya; Just a closes walk with thee. Dutch Swing College Band; Francine (Clinton), Orkest Oha- qulto; Mustapha (Azzam), Los Espa- noles: You belong t» mij heart (Lara) Carmen Cavallaro; Muskrat rambh (Qry). Hazy Osterwald Sextet; Yoi don't understand (Williams), Chrk Barber's Jazz Band; Everybody love- my baby Williams)id.; Bye and bye (Armstrong), id.; Ugly child (Wil liams), Ottilie Patterson; When th< Saints go marching in, id Darlini Nelly Gray (Handy), id.; Old ruggec cross (Bennard). Monty Sunsnim Quartet: When you and I were youni itterrleldid.: Si tu vol. Bechet), ld _hris Barbe. Swamee river (Foster), id. KRO; 20-20 Brandpunt. 20.41 x-isve: variétë-progr. 21.25 De vogel it de hand, TV-spel (II). 22.00 Inflatie een sluipend gevaar?, progr. over di aanhoudende geldontwaarding. 22.» Epiloog. NTS: 2220-22 35 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nws. AVRO ConfrontatieOverwinnaars zon documentair progr. ove -22.10 Chiarevalle "word j De directeur van Wagon Lits hi j I Nederland, de heer B. Kraal in Am- I sterdam, gaat de directie van de Ned. Spoorwegen vragen of geen wijziging kan worden gebracht in het schema van waterbevoorrading van de res- ta uratierijtuigen. ,,Als ons personeel goed water heeft, komt dat de kwa liteit van de treinkoffie ten goede", zo reageerde hij op het argument van NS-president-directeur ir. J. Loh- mann, dat de soms slechte kwaliteit van de treinkoffie te wijten is aan het schudden van de tremen, j „Dat is slechts één van de oorza- - ken, maar nog belangrijker is de kwaliteit van het water", zo ver- klaarde de heer Kraal. Belangrijke bevoorradingsplaatsen voor hem zijn o.m. Rotterdam, Eindhoven en Maas tricht, maar het water van deze ste den is naar zün oordeel voor een goed kopje koffie niet geschikt. De zangeres Mieke Bos gaat over enkele dagen naar Duitsland om in Baden-Baden op te treden in de radio-musical ,,Eau de Cologne Hans-Jürgen Baumler weigert contract De Duitse kunstrijder Hans-Jürgen Baumler, die met Marika Kilius (thans mevrouw Zahm) het wereld kampioenschap paarrüden behaalde en daarna overstapte naar de show business. heeft geweigerd bij de Weense IJsrevue een hem aangebo den contract als solist te tekenen, nu hü wegens de aanstaande bevalling van mevrouw Zahn alleen is komen te staan. Volgens dr. Eigl, de directeur van de Weense IJsrevue. is Baumler het beste contract als solist voorgelegd, maar hij heeft pertinent geweigerd het te tekenen. Baumler en Marika Kilius zün echter niet van hun contractuele verplichtingen ten op zichte van de Weense IJsrevue ont slagen en kunnen dus niet bij een ander gezelschap als paar optreden. Na een jaar bij de Weense IJsrevue zouden Kihus-Baumler een jaar bij ric Amerikaanse IJsrevue „Holiday on Ice" komen, hetgeen nu ook op losse schroeven is komen te staan. Hans-Jürgen Baumler gaat nu eerst in twee films optreden. Verzet in India tegen Hindi als officiële taal Op een an ti-Hi ndiconf er en tie in d Tamil-sprekende staat Madras is ee resolutie aangenomen, waarin ero wordt aangedrongen het Engels al taal voor geheel India te blüven ge bruiken „om India voor uiteenvallei te behoeden". De conferentie wer gehouden uit protest tegen een rege ringsbesluit om met ingang van 2 januari, de dag waarop het entstaa van de republiek wordt gevierd, h< Hindi tot officiële taal van de een trale regering te maken. Van diezelf de datum af wordt het Hindi ook d officiële taal van de staten Oetta Pradesj. Bihar. Madhja Pradesj. Ra jas than. Volgens de op de confe rentie goedgekeurde resolutie zal di besluit tot een chaos in het openbaa bestuur leiden. Volgens de Indiase grondwet zo het Engels tot dit jaar de officiël taal zün. Een in 1963 goedgekeurd officiële taalwet voorziet in het ver der bezigen van het Engels voor offi ciële doeleinden na 1965 tot een ver dere herzien'ing Jn ^75.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5