.Weinig hoop op resultaten van Frans-Duitse besprekingen Indonesisch optreden brengt Den Haag in lastig parket ASPIRIN0BAYER R.k. aartsbisschop van Durban voorziet een rassen-tragedie Haastige spoed... MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1» JANUARI 19«S Tffi Erhard helt over naar politiek van de groep Adenauer-Strauss (Van onze correspondent in Bonn) De ontmoeting, die Bondskanselier Erhard vandaag en morgen in Parijs met president De Gaulle zal hebben, is de vierde in de reeks halfjaarlijkse besprekingen, waartoe bij het Frans-Duitse verdrag van begin 1963 werd besloten. Erhard zal niet in hotel Bristol logeren, zoals gebruikelijk, maar in kasteel Rambouillet de persoonlijke gast van de Franse presi dent zijn. Dit laatste is niet van De Gaulle uitgegaan, maar van Erhard zelf, die een vertrouwelijk gesprek wenste buiten de poor ten van het rumoerige Parijs. Niet te loochenen valt echter, dat de verhouding tussen Parijs en Bonn de laatste weken onmisken baar is verbeterd. Vrees Onze correspondent in Wash ington meldt over de komende conferentie: Washington ziet met enige vrees de resultaten van de besprekingen tussen De Gaulle en Erhard tege moet. De Amerikanen beseffen, dat zij de Duitse bondgenoot de laatste tijd wel enigszins teleurgesteld heb ben en houden daarom het hart vast, dat Erhard zich nu tenslotte toch in de armen van de lange Franse bondgenoot zal storten. Een dergelijke omhelzing zou kunnen re sulteren in een nauwere samenwer king tussen Bonn en Parijs (mis schien zelfs atomair) en in het al gemeen in een meer continentaal- Europese dan Atlantische politiek van de Westduitsers. Met afgrijzen hebben de Amerikaanse deskundigen geconstateerd, dat „hun" man in „Gulden dagen" Het lijkt alsof daarmee de gulden dagen van de Frans-Duitse vriend schap (De GaulleAdenauer) zijn teruggekeerd. Het resultaat vai zeer opvallende ontwikkelingen, die zich de laatste weken in Bonn heb ben voorgedaan, schijnt te zijn dat Erhard zijn plannen voor een groot Westeuropees politiek verbond heeft laten varen. Hij lijkt zich nu in het kamp te hebben geschaard van e nen als Adenauer, Strauss en Bar- zel (voorzitter CDU-fractie), die een hernieuwing van de Frans-Duit se vriendschap noodzakelijk achten op de weg naar een groter West europees politiek verbond. Chaos De Bondskanselier is vermoedelijk tot de overtuiging gekomen, dat het enige wat er in de chaos van zijn buitenlandse politiek nog te redden valt: de verhouding tussen de Bonds republiek en Frankrijk is. Het is enige bereikbare succes in dit kiezingsjaar en de partijpolitiek eist, dat hij ten minste met één aanwijs baar resultaat op de proppen komt. Dat Erhard gezwicht is voor het programma van de groep Ade- nauer-Strauss is het gevolg van falen van zijn eigen politiek. Het was onverstandig van hem zich vast te klampen aan het Amerikaanse MLF-project. terwijl hij wist zich daarmee de tegenwerking Frankrijk en Engeland op de hals te halen. Ook van de met veel druk geëiste nieuwe initiatieven be treffende de Duitse hereniging mocht hij geen enkel succes bij de bondgenoten verwachten. Erhard is te veel uitgegaan van de in de Bondsrepubliek vaak gehoorde valse stelling, dat het Westduitse verleden vergeten en vergeven is. De waarheid Is, dat de Bondsrepubliek (nog) geen werkelijke vrienden heeft. Nu de MLF op niets is uitge lopen, de Britse Labourregering op ontspanning met Moskou aanstuurt en president Johnson zijn aandacht voornamelijk richt op binnenlandse problemen, staat Erhard Ineens in de kou. Er rest hem nu alleen nog de Frans-Duitse vriendschap te her nieuwen. Niet gemakkelijk Ook op Rambouillet zal Erhard het trouwens niet gemakkelijk krijgen. In de New York Times schrijft commentator Sulzberger, dat de Franse president 1) het huidige Westelijke verdedigingssysteem wil opheffen 2) het terugtrekken van de Amerikaanse troepen wil bevorderen en 3) de status quo van Duitsland wil handhaven. Dat gaat bijna re gelrecht in tegen de Westduitse ver langens: de veiligheid van Berlijn en de Bondsrepubliek moet worden gegarandeerd (hetgeen de YS doen) en de beide Duitslanden moeten worden verenigd. De buitenlandse politiek, die Er hard tot voor kort verdedigde, was de politiek van zijn minister van Buitenlandse Zaken, Schroder. De politiek van de laatste, die de ver houding tot de VS om redenen van de eigen veiligheid boven die met Frankrijk stelde, schijnt bij hem nu te hebben afgedaan. Schroder zal dan ook niet deelnemen aan de be sprekingen in Rambouillet. Wel zal daarbij aanwezig zijn Erhards rech terhand, minister Westrick een voor de minister van Buitenlandse Zaken absurde situatie. Schröder mag voor spek en bonen confereren op de Quai d'Orsay met zijn Franse ambtgenoot Couve de Murvüle, wiens assistentie generaal De Gaulle zich op zijn beurt best heeft willen ontzeggen. Vriendelijke toon Onze correspondent in Perl]s voegt hieraan toe: De Frans-Duitse topconferentie schijnt in Bonn hogere verwachtin gen te wekken dan in Pariis. Het Franse staatshoofd heeft in zijn in- vltatiebrief aan de Bondskanselier weliswaar een vriendelijke toon ge bezigd en zelfs een gebaar gemaakt in de richting van het plan Erhard voor een politieke samenwerking bin nen de EEG, maar uit niets is nog gebleken, dat de Fransen veel hw>p koesteren op dit of enig ander punt met Erhard zaken te kunnen doen. Uit verkiezingsoverwegingen zal Erhard wel weer met het plan op het tapijt komen om tot oprich ting te komen van een permanente commissie van de vier grote Weste lijke mogendheden, die de Duitse hereniging tot doel van haar inspan ningen zal moeten maken. Parijs zou daartoe het initiatief moeten nemen. Een dergelijk plannetje is vorig jaar. hij de NAVO-conf eren tie in Parys, door Franse toedoen mislukt. Het is bijzonder twijfelachtig of generaal De Gaulle zich nu voor het Wes. duitse karretje zou sp^m De Gaulle staat nog altijd op het standpunt, dat de Oder-Neisse-linie een definitief karakter draagt. Bonn, minister Schröder, steeds ver der in een hoek wordt gedrongen. De Amerikanen hebben Bonn niet met opzet teleurgesteld. Dat gebeur de min of meer per ongeluk, toen president Johnson plotseling liet we ten, dat het door de Duitsers be wonderde MLF-project niet meer vooraan op Washingtons Ujstje stond. Johnson kwam hiertoe nadat hy had gemerkt, dat de Britten heel Advertentie December was een dure maand... behalve voor dat grote aantal huis vrouwen die hun Inkopen voor de feestdagen zoals gewoonlijk op de markt of bjj de straathandelaar deden. Dat is het geheim van het succes van marktkoopman en straathandelaar. Zy maken het de huisvrouw mogeljjk het in huis ge zellig te maken met een extra bloemetje, »n goedverzorgde feest maaltijd en leuke aparte geschen ken. Vooral in zulke dure dagen beseft de huisvrouw eerst goed hoe voordelig en goed ztf op de markt terecht kan en hoe enorm daar de keus is. Ook ln 1965 blijft de markt het gezelligste en voor deligste koopcentrum want... OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD I andere gedachten over een atoom strijdmacht hadden en dat het plan de Fransen voorgoed in het anti-At lantische harnas zou jagen. Tweede slag Een tweede slag op het moede hoofd van de Westduitsers was kort voor nieuwjaar de verklaring minister Rusk, dat Washington niet bereid was onderhandelingen met Moskou over de hereniging [Duitsland te beginnen, zolang de he ren in Bonn niet precies aangaven tot welke concessies zij in een e tueel stadium van overleg eventueel bereid zouden zijn. „In 1961 hebben we ook al onze neus gestoten", aldus Rusk, „toen we gesprekken met Mos kou over Duitsland moesten afbreken na Westduitse opwinding en Franse tegenstand. Dat zal ons niet nog gebeuren". Hij voegde er aan toe dat Bonn er goed aan zou doen te be seffen, dat het gesprek met de Rus sen onvermijdelijk zou leiden to1 thema's als Duitse grenzen, ontwa pening en een veiligheidssysteem in midden-Europa. Het zijn punten, waar Bonn niets van wil weten. Hoewel Rusks woorden in de Duit se pers leidden tot wat Amerikanen noemden „een vlaag van hereni- gingshysterie" betekende dat niet dat Bonn nu eens eindelijk met e tuele concessies over de brug kwam. Het versterkte Washington alleen in zijn vermoedens dat de Westduitsers alleen een lucratief stuntje nodig hadden voor de komende verkiezin gen. (Van onze Haags :spondent) Het departement van Buitenlandse Zaken wilde gisteren geen commentaar geven op het gerucht, dat Indonesië Den Haag zou hebben gevraagd, het geld, dat via het VN-fonds voor West-Irian zou worden uitgekeerd, nu rechtstreeks aan Indonesië over te maken. Een dergelijke vraag van Djakar ta ligt wel voor de hand, maar zou de Nederlandse regering in grote moeilijkheden brengen, omdat het parlement voor de besteding vai de honderd miljoen, voor de ontwik keling van Nieuw-Guinea, duidelijke waarborgen heeft gevraagd. By di recte uitkering bestaan deze waar borgen niet. Men neemt in Den Haag aan, dat de Tweede Kamer dit be gin februari, als de begroting van Buitenlandse Zaken in de Kamer Gemeenten en de financiering van aardgasprojecten De ministers Witte veen (Finan ciën) en Toxopeus (Binnenlandse Zaken) zijn in beginsel bereid ge meenten tegemoet te komen als zij door uitzonderlijke omstandigheden projecten voor de aardgasvoorziening omwille der financiering achterwege laten. De ministers willen zich dan beraden over een eventuele dispensa- an de eis tot vaste financiering kapitaalsuitgaven (het lening plafond). Dit heeft de minister-president, r. V. G. M. Marijnen geantwoord op schriftelijke vragen van het Eer- ste-Kamerlid de heer S. van den Bergh (WD). Minister Mary nen zegt, dat het bestaan van het leningplafond met zich mee brengt, dat de financierin- van gemeenten ten behoeve van totaliteit van hun projecten, waaronder dus ook voorzieningen ten behoeve van de overschakeling op jas, aan beperking onderhevig zijn. „Niettegenstaande deze beper king, is de hoogte van het plafond toch zodanig, dat in het algemeen de gemeenten hieruit de projecten, welke zij zelf het meest urgent wor den geacht, kunnen financieren". In hoeverre de binnen het lening plafond beschikbaar komende mid delen worden benut voor voorzienin gen ten behoeve van het betrekken aardgas, is geheel afhankelijk de mate van prioriteit, die de gemeenten ofwel Gedeputeerde Sta ten van hun provincie aan de pro jecten ten behoeve van aardgasvoor ziening toekennen. De wet kapitaaluitgaven publiek rechtelijke lichamen biedt geen mo gelijkheid tot het verlenen van ver gunning aan gemeenten om boven een vastgesteld leningplafond lenin gen te sluiten ter financiering van specifieke categorie investerin gen. in behandeling komt, duidelijk onder ogen zal brengen. Inmiddels betoonde het ministerie van Euitenlandse Zaken zich in af wachting van de beantwoording van de vragen, die het tweede-Kamerlid Moerman vorige week over dezewes- tie heeft gesteld, uiterst zwijgzaam. Zolang niet duidelijk is, of Indonesië de Verenigde Naties wel of niet, grotendeels of maar voor een klein deel heeft verlaten, is het voor onze regering vrijwel onmogelijk een dui delijke positie te bepalen. Wat er moet gebeuren als de onduidelijkheid, die thans bestaat, blijft voortduren, weet niemand. Inmiddels ls wèl duidelijk, dat de Indonesische manoeuvres een nogal zware druk leggen op de jonge be trekkingen tussen Nederland en In donesië. Nederland hoeft zich for meel niet te storen aan het bezwaar, dat de Britse regering blijkt te heb ben tegen de aankoop van Otter vliegtuigen met een deel van de Ne derlandse ontwikkelingsgelden. Aan deze aankoop heeft de volkerenorga nisatie haar fiat gegeven. Maar aan de andere kant wil men in Den Haag de bezwaren van onze Britse bond genoot in de huidige fase van de Europese en de Atlantische politiek zeker niet te licht nemen. De moeilijke positie waarin Neder land by zijn bondgenoten door het Indonesische optreden wordt gebracht zal een van de onderwerpen zijn, die dr. Soebandrio bij zijn aanstaande bezoek aan Den Haag (waarschijn lijk in maart of april dit Jaar) met zijn collega mr. Luns zal moeten doorpraten. Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. DAAR STAAT ACHTER Durban, Denis Hurley, heeft in de Jaarver gadering van het Zuldafrikaanse In stituut voor de betrekkingen tussen de rassen, als zijn mening uitgespro ken, dat het rassenvraagstuk in Zuid-Afrika alleen maar op een tragedie kan uitlopen. De situatie lijkt, zo zei hij, buiten menselijke controle en boven menselijke hoop. Negentig procent en zelfs wellicht de blanke Zuidafrikanen etaan zonder meer voor de keuze tussen blanke overheersing en zwarte overheersing. De blanke Zuidafrikaan ergert zich in de kritiek in het buitenland op de door zijn land gevoerde politiek. Hij wordt het meer dan beu door die hoogst waarschijnlijk niet bereid zijn hun prediking door voorbeelden te staven, op vrome wyze te worden aangespoord tot het be- Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Arousse Renée, dr van Bakker—Selman, Delft; Anneke Au relia, dr van Wertheim—Tolk, Rot terdam; Pieter Alfred Ferdinand, zn De Liagre Böhl—Laeijendecker, Rotterdam, Evert Johannes, zn v. Holthaar—Meerburg, Paterswolde. Overleden: S. Oringa, 51 Jr, Reeu- wijk, J. Chardon, 77 Jr, Den Haag; dr. H. J. Leenhuis, Velp. Een 47-jarige landbouwer uit Strijen heeft gistermorgen geprobeerd met zijn auto een spoorwegovergang bij Barendrecht te passeren, hoewel deze overgang in verband met werkzaamheden was afgesloten. De man negeerde alle borden en waarschuwingstekens, zette een aantal schrikhekken op zy en droeg balken weg om zyn doel te bereiken. Eenmaal op de spoorweg overgang zakte zijn auto door de vlonders, die alleen voor voetgangers be stemd waren. De wagen kon toen niet meer voor- of achteruit. De man is daarop ijlings de spoorbaan langs gerend om een trein uit de richting Rot terdam aan te houden. Deze kon nog juist op tijd tot stilstand worden ge bracht. Nog drie andere treinen moesten worden aangehouden voordat de auto door de rijkspolitie van de baan was verwijderd. Het spoorwegverkeer een kwartier vertraging op. gaan van wat hij ais sociale, e< mische en rassen-zelfmoord schouwt. Hoezeer hij ook de de htvaar- digheden en ontberingen betreurt, kan hij niets veranderen aan de situatie, die uiteindelijk zijn eigen bestaan kan verwoesten, aldus aarts bisschop Hurley. Zo wordt, dag na dag, de kloof breder, de situatie wordt steeds on- geneeslij'ker, de haat groeit in de harten der blanken, slechts ge ëvenaard door die koppige vastbeslo tenheid der blanken om geen duim breed toe te geven. Volgens aille regelen van het men selijk gedrag, volgens alle lessen die uit de geschiedenis der mensheid kunnen worden getrokken, kan een situatie zo vol bitterheid alleen maar in een tragedie eindigen, aldus die aartsbisschop van Durban. Kerkelijk Leven WEER EEN AFSCHEIDING Thans voor Geref. Kerk (vrijgemaakt) Het afgelopen weekeinde heeft zich een afscheiding voltrokken in de ge ref. Kerk (vrijgemaakt) in Kam pen. Zondagmorgen werd eenkomst gehouden, waar de heer W. J .Harmanny, belijdend lid de geref. Kerk (vrijgemaakt), akte van afscheiding en doleantie voorlas, waarna de aanwezigen gelegenheid werden gesteld er hun handtekening onder te zetten. Deze bijeenkomst werd door circa dertig personen bezocht, waarbij aantal kinderen. Er werden twee ouderlingen gekozen en een diaken. De groep kerkte reeds geruime tyd elders. De ondertekenaars van de op roep houden de bestaande kerke- raad van de Geref. Kerk (vrijge maakt) te Kampen voor onwettig. De initiatiefnemers zijn het niet e( met de prediking en de artikelen het kerkblad van de predikanten, ds. C. 'H. Lindeboom en ds. G. Visee. De groep heeft haar bezwaren in de kerkeraad gebracht, in de classis Kampen, de particuliere synode van Gelderland en Overijssel, generale synode der Geref. Kerken in Nederland in Rotterdam in 1964. De door de groep verstrekte oproep vermeldt dat de generale synode zich het uitvoerigst met de bezwaren heeft beziggehouden. Zy kon echter geen steun geven in het betwisten wettigheid van de kerkeraad in Kam pen. De afgescheiden groep wil thans revisie-onderzoek vragen by de eerstkomende synode. In de oproep wordt de gehele vrijgemaakte ge meente opgewekt zich los te maken 'an „dit juk van menselijke bevelen !n handelingen". OM SAMENWERKING MOGELIJK TE MAKEN Als op 30 januari de algi gadering van de Remonstrantse Broe derschap gehouden wordt, zal daar ook gesproken worden stellen tot wijziging van de kerkorde van deze kerkelijke gemeenschap, wij zigingen die de mogelijkheid moeten openen tot samenwerking met de Ned. Herv. Kerk. Dit betekent in feite een vastlegging van wat in de prak tijk door het theologisch overleg èn door plaatselijk initiatief in gemeen ten en conferentiecentra al gegroeid is. Het Remonstrantse Weekblad meldt dit in een artikel, dat voorbeel den noemt van samenwerking, die er al is. Zo is er vanuit de remonstrantse en de doopsgezinde gemeente in Lei den een .Kring Voorschoten" ont staan, waarin de daar wonende leden van beide kerken samengaan. In Den Helder heeft de Doopsgezinde ge meente een predikante, die veel doet voor de gezamenlijke activiteiten met de remonstranten, terwijl de strantse predikant uit Alkmaar één zondag in de maand in de doopsge zinde kerk preekt. Ook in Leeuwarden wordt veel gezamenlijk gedaan een van de vier gemeenschappelijke kerkdiensten per jaar preekt de re monstrantse voorganger in de (grote) doopsgezinde gemeente, de school is onder gemeenschappelijke leiding, enkele keren per jaar zijn ohappelijke gemeente-avon den. Er is geregeld en vrij intensief overleg tussen de doopsgezinde ker keraad en het bestuur van de Re monstrantse kring. In Woerden is er samenwerking tot stand gekomen in een „Vrijzinnig Protestants Contact" tussen remon stranten, doopsgezinden en enkele andere vrijzinnigen, dat zich ten doel stelt contacten te leggen met predi kanten voor godsdienstoefeningen, le zingen en gespreksavonden. Brand By een felle brand in huur van landbouwer Direx ln L< stuks Jong vee, zestig big gen en tien zeugen ln de vlammen om gekomen. Voordat de Venrayse brand weer Iets kon uitrichten, brandde de schuur geheel af. De schade wordt ge- raamd op ongeveer zeventlgdldzend gulden. De oorzaak van de brand, die door een voorbijganger werd ontdekt, nog onbekend. Hunter-squadron De minister van Defensie, de heer P. J. S. de Jong, heeft besloten het op de vliegbasis Soeater- berg gestationeerde 325 Hunter-squa- Iron nog na 1965 te doen voortbestaan in dit squadron tot ultimo 1966 te DodeUjke val De 27-Jarige haven arbeider C. Zwager uit Zeeland, werk zaam aan boord van het in de Waal haven liggend Duitse motorschip „Braunfels", is gisterochtend dodeiyk verongelukt. Tijdens zyn schafttijd viel hy ln ruim vier. Met een schedelbasis- breuk werd hy ln het Havenziekenhuis opgenomen waar hy ln de loop van de BUITENLAND Bloedwraak In het dorp Santa Ufemia d'Aspromonte, in het zuiden Italië, zyn gisteren 34-jarige /an twaalf revolverbandieten neergeschoten. De gewond. Vermoedeiyk betrof het hier moord uit bloedwraak. schenners negen grafstenen omver ge trokken en twee hekken om graven beschadigd. Wahld geeft zich over Hadji Wa hid, de „minister van Financiën" van Mekongga op zuld-Celebës zo meldt het Anta nog naai. fanatieke Islamitische leider die al Ja- pleegt tegen de overgegeven, zo meldt het Indonesische persbureau Antara. De regeringstroepen og naar Kahar Moezakar, de Indonesische overheid Krachtige nota De Amerikaanse ambassade heeft een krachtige nota Kenia gestuurd aan de regering van Kenia gestu l.vm. de ultwyzlng de vorige week de Time-correspondent Peter Forbi hy een onderzoek 1 den ontvangen via de grenspl Diefstal uit museum Oude Cana dese munten ter waarde van 100.000 dollar zijn gestolen uit een museum ln het centrum van Montreal. Twee ge- met revolvers gewapende ren het museum binnenge drongen. Prijsvragen Teylers Godgeleerd Genootschap In het programma voor 1965 ver melden de directeuren van de Teylers Stichting en de leden van Teylers Godgeleerd Genootschap te Haarlem, dat er over de eerder uitgeschreven prysvragen geen antwoorden binnen kwamen, die voor bekroning in aan merking kwamen. Over de vraag om een onderzoek naar de mogelijkheden van midrasj vorming in Jes. 40—66 gedurende de periode, die aan vastlegging van de kananieke tekst ls voorafgegaan, is geen antwoord inge komen. Op de prijsvraag over de he dendaagse opvattingen omtrent de vestigia ecclesiae kwam één antwoord binnen, dat niet voldoende geacht werd. Ondanks dit geringe resultaat op de aanmoediging tot studie, die deze prysvragen beogen, gaat het Genoot schap door met het uitschrijven van nieuwe. Om in te zenden vóór 1 ja nuari 1966 is er neg de vraag om een weergave van de hoofdinhoud, en een beoordeling van de theologische, kerkhistorische en politieke beteke nis van de godsdienstgesprekken te Leipzig, Hagenau, Worms en Regens burg 1539—1541. En als geheel nieuwe prysvraag om beantwoord te worden vóór 1 januari 1967 de vraag naar een verhandeling over de godsdienst- wijsgerige betekenis van het werk van Frans Rosenzweig. De inzendingen behoren onder motto met de naam van de inzender in gesloten envelop bijgevoegd, gericht te worden aan het Fundatiehuis, Damstraat 21 in Haar lem. Laatste conciliezittinj kan lang duren In kringen van het concilie «t de verwachting uitgesproken, dat vierde en laatste zitting van huidige Vaticaanse concilie toch i der kort zal duren dan eerst verwacht werd. Van de elf schemata, welke op het program van afhandel {staan, behoeven er zeven alleen maar aan de defintieve eindsti ming te worden onderworpen. Sled vier schemata (over de godsdied vryheid, de kerk en de wereld] missie en de priesters), die na behandeling in de vorige zitting! algehele wijziging moesten om gaan, moeten weer diepgaand bes] ken worden. Maar als die beha» ling eenmaal is begonnen, gaat] veel tyd heen met het opnieuw id geren der teksten op grond van] voorgestelde wyzigingen, voos deze vier schemata tenslotte in dj stemming gebracht kunnen won» Men zou nu overwegen, teneii de betrokken commissies de tijd] laten voor het her-redigeren der sten, de algemene vergaderingen het concilie slechts op vier da per week te laten houden of zelfs gedurende die tijd op te sch ten totdat men aan de stemmini toe is. De plechtige sluiting van concilie zou aldus toch niet voo{ december verwacht worden. Beroep (als schipperspred.) A. C. Verhl kand. te Nijkerk te Rotterdam (I wijlen G. Bouwmeester) G. Rangj Haarlem-Zuid. Aangenomen naar E) .-H.) (2e pred.pl.) ds. v. <1. U Rotterdam-Delfshaven a Rutten (NOP) (als hulppred.) dal de Jong, a.s. em. pred. te Wintered Beroepen te •s-Gravenmoer B. Boë man, kand. te A'dam. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAB Bedankt voor Emmeloord O. P. Pli te Heemstede. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Amsterdam-West C. Las l-C. J. J. Rebel te Haarlem-N GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Zuid O. B rlnok te Utrecht. eidóe DINSDAG Academie (filmzaal)K. kring .Louisiana story". 8 Hogewoerd 175: Dlenstvergadering in Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Janvo66ensteeg 17: Volle Evangelie zending. Spr. dhr. J. Zyistra. 8 Rest. Van der Heyden: Ned. Insti tuut van register-ingenieufs. Spr. Dominlcus over „D industrie en de fabricage venbussen". 8 uur n.m. blote voeten in het park". 8 Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadsgehoorzaal (foyer)Concert -Jlda T koor. 8 St.-Jozefskerk (Herensingel)Gebed dot de eenheid. 7.30 uu WOENSDAG Boehuls: Sociëteit herv. Boshuizer- wyk. 7.30-10 uur nm. Camera-theater: K. en O.-film v de maand ,A taste of honey". 7 - 9.15 uur nm. Geref. Jet Forumavond bouw en Plantkunde. 8 Gulden Vlies: Poppenkastvoorstelling Rapenburg 61K. ieuwe der. 8 Nieuwe Testament o.l.v. ds. B. t Stadsgehoorzaal: Toneelgroep Arena x>r BLO-Jeugd. 2 uur nm. Stadhuisplein: Opening lustrum W6L. 12 uur 's middags. de Zwijgerlaan 105: Bahaï-ge- spreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering in Jehovah's getuigen. 7.25 uur Rem. Kerk: Gebed voor de eenheid. 7.30 uur nm. Stadsgehoorzaal: Residentie-ork. ovro van Matacic. Cello-solist Leonard caféhouders lustrum VRIJDAG Bevrydlngskerk derecnu ïu: j&.. en u.-cursus cadeautjes maken", o.l.v. mej. M. Vlas. Stadsgehoorzaal (foyer): K. en filmlezing J. W. Varossieau „Tocht door de Camargue". 8 uur nm. ZATERDAG de eenheid. 7.30 uur n.m. Pieterskerkplein: Hondenshow lus trum WSL. 2 uur nm. ZONDAG Dr. Van Voorthuljzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur Openbare lezing 2.45 uur nm. Rem. Kerk: Gebed voor de eenheid c. dienst). Sprekers ds. Joh. Poort, K. Dronkert en r.-k. geesteiyke. 7.30 uur n.m. Lodewykskerk (Steenschuur)Gebed de eenheid. 7.30 uur nm. terskerkplein: Muzikaal festyn lustrum WSL. 9 uur nm. Rest. De Doelen: Leidse Amateur fotografenver. 8 uur nm. cjenda der Heyden: Regie BIOSCOPEN Rex: „Striptease van Parys" (Lee Str D 2.30, ■ys" (Lee Stri 2.30, 7.15 1 4.45, 7.15 2.15, 4.307 7 en'9.15 i Luxor: „Rio Conchos". 14 Jr. 1 7 en 9.15 uur; zond. 2.80, 4 9.15 uur. Studio: „Les Amants". 18 Jr. 9.15 1 i 9.15 i d. 2.3 Camera: „Dreigend verleden". 18 Jai Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 24 .45, 7 en 9.15 uur. o: „Gisteren, vandaag en morgei 8 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; sod .30, 4.46, 7 en 9.15 uur. As tra-theater - Wassenaar: Vrijdl 9 uur, zat. 7 en 9.15 uur „Met «2 voet in de hel" (One foot in heb 14 Jr. Zondag 7, 9.15, dinsdag woensdag 8 uur „De onbevredigd^ (Les insatisfalts)18 Jr. Zondag* TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling hedel KBV.SSÜ^JtTSS a -4 uur; (t/m 24 Januari). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; bchh ing i (zondag 1-4 uur). De Ruif (Janvossensteeg 59): Tel» nlngen, grafiek en schilderijen vtf René de Korte, tot middernacht (tj 29 Januari). Rijksmuseum voor Volkenkuxri [Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 'szes lags 13-17 uur. Oudheden: Da» 1-6 uur. de geach jnscnar- zond. 1-4 t AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende ge' >n: apotheek D. C tel. 24807. Apotheek R. van 1 te Leiderdorp en A ■t~zijn geopend. J(J geen gehoor van nw huisarts specialist (of diens waarnemers), op dokterstelefoon 22222. Wfc'ERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 our) bi Amsterdam regenbui lisslngen onbewolkt 7 regenbul 6 onbewolkt 6 geh. bew. 5 mist 6 Zuld-Limb. geh. bew. 3 Helsinki half bew. -1 Stockholm zwaar bew. 5 Dew. 3 r0„ Djew. 4 Aberdeen sneeuwbui 3 Londen half bew. 7 Brussel half bew. 4 Luxemburg zwaar bew. 2 Parys zwaar bew. 6 Bordeaux motreeren 13 Grenoble Nice Berlijn ''Yankfort zwaar bew. München regen ?Urlch sneeuw 3enêve zwaar bew. .ocarno geh. bew. «Venen half bew. geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt 15 3 7 Barcelona Madrid Mallorca geh. bew. half bew. motregen

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2