Studenten vangen Franseautodief Acties van Vietcong in en bii SAIGON Paus over eenheid onder christenen MET EEN ENKEL WOORD dóe C^cfenda LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 JANUARI 1965 Op aanwijzing van enige Am sterdamse studenten, heeft de Amsterdamse politie gisteravond een 37-jarige man kunnen arres teren, die de auto van de Utrechtse professor U. G. Bijls- ma had gestolen en zich aan diefstallen in enkele andere ste den zou hebben schuldig ge maakt. Eén van de in het dispuuthuis Thalia aan de Keizersgracht wo] de studenten, de heer J. C. Bouma, werd tegen de avond opgebeld door Iemand, die zei een Franse student te zijn en geen geld meer te hebben. Hij vroeg of de heer Bouma hem onder dak kon verlenen. Deze stemde enige aarzeling toe. De „Franse" student vertelde met zijn auto in Den Haag te zijn ge strand. Omdat hij geen geld meer had, zou hij liftend naar de hoofd stad zijn gekomen. Hij kreeg in het dispuuthuis te eten, maar een andere student, O. Meyer, was zo vrij eens in de zakken van de vreemdeling te neuzen. Daarin trof hij autopapieren die op naam stonden van U. G. Bijlsma. Aanvankelijk probeerde de „Franse student" nog te doen gelo ven, dat hij een Nederlandse vader van die naam zou hebben. Toen de studenten professor Bijlsma opbel den, om te vragen of deze de „Fransman" kende, maar hoorden dat de auto van de professor was ge stolen, viel de „Fransman" in zoverre door de mand, dat hij Nederlands begon te praten. De politie werd gealarmeerd en hoewel de „Franse student" trachtte in afwachting van de agenten te vluchten, kon hij tenslotte in het BIJEENKOMST VAN CARLISTEN IN OOSTENRIJK (Van onze Weense correspondent) Gisteren heeft in de nabijheid van de Oostenrijke stad Linz in het kas teel Puchheim een Carlis ten-bij een komst plaats gehad, waaraan ook Prins Charles Hugues en Prinses Ire ne hebben deelgenomen. Nadat er in het kasteel een mis was opge dragen, heeft prins Xavier niet, zo als verwacht, zijn rechten op de Spaanse troon aan zijn zoon Hugo officieel overgedragen, maar alleen het vroegere testament van prins Alfonso voorgelezen en daarna nog maals voor zichzelf en zijn familie aanspraak gemaakt op de troonrech- ten. Hij verklaarde tenslotte, dat zijn zoon zijn opvolger zal zijn. Po-, litieke kringen beschouwen deze remcnie als van weinig of geen ws de. De bijeenkomst, waaraan onge veer 50 personen hadden deelgeno men, duurde twee dagen. Prinses Ire ne en haar echtgenoot waren voor dit doel uit Italië gekomen en zul len overmorgen weer naar Italië te rugkeren. Het kasteel Puchheim is - het persoonlijke bezit van de fami lie Bourbon-Parma. Strijd in Jemen laait weer op In een communiqué van het hoofdkwartier van imam Badr, de leider der royalistische troepen, is medegedeeld, dat aan de in oktober gesloten wapenstilstand met het re publikeinse leger thans definitief een einde is gekomen en dat de vijande lijkheden zijn hervat. De schendingen van het gesloten akkoord door de Egyptische strijd krachten (die aan de kant der re publikeinen vechten) hebben repre sailles van de kant der royliatische troepen noodzakelijk gemaakt. Deze hebben geleid tot de herovering van de stad Beit-Maaran, hoofdstad der provincie Arhab. Het betrokken ge bied is geheel van Egyptische troepen gezuiverd, aldus het communiqué. De ongeveer 10.000 man sterke stam van Beni al-Arith heeft met de republikeinse regering gebroken en zich bü de royalisten aangeslo ten. Deze stam houdt de weg tussen Sanaa en Beit-Maaran bezet en heeft een grote hoeveelheid oorlogs materiaal op de Egyptische strijd krachten buitgemaakt. Het royalistische front ligt thans 22 kilometer ten noorden van de hoofdstad Sanaa, aldus het commu niqué. Elektronisch brein op parkeerplaats De Utrechtse politie neemt op de parkeerplaats Vredenburg een proef met een elektronisch brein. Men hoopt daarmee het aantal ongeluk ken op het plein en bij de in- en uit rit ervan (vorig jaar waren dat er 40) te kunnen beperken. Uit- en inrit van het Vredenburg zullen door een stoepje worden ge scheiden. Het elektronisch apparaat (het eerste in Nederland) registreert alle auto's, die het Vredenburg oprij den ol verlaten. Zodra de tweehon derd beschikbare parkeerplaatsen zijn bezet, verschijnt er boven de inrit automatisch een bord, waarop in neonletters „vol" staat. De ge waarschuwde automobilisten weten dan. dat het geen zin heeft om de parkeerplaats op te rijden. Het aan tal „zoekende" auto's wordt kleiner en daarmee, zo hoopt men, ook het aantal aanrijdingen. Met de proef, die drie maanden zal duren, is zaterdag begonnen. De elektronische apparatuur kost f4500. Het brein wordt echter pas gekocht, als het tijdens de proefperiode dui delijk zijn nut heeft bewezen. hoofdbureau worden opgesloten. Tij dens een verhoor vertelde hij de po litie, dat hij vorige week was ontsla gen uit een Franse gevangenis, waar hij een straf wegens diefstal had uit gezeten. Hij gaf toe zich de auto van professor Bijlsma te hebben toege ëigend, maar wist niet meer in welk gedeelte van Den Haag hij de wagen had achtergelaten. Inmiddels is gebleken, dat de auto dief door de politie van Utrecht, Maastricht, Groningen en Amers foort wordt gezocht wegens diefstal len, die hij in deze steden zou hebben gepleegd. Poolexpeditie aangekomen In Brussel werd bekendgemaakt dat het Deense schip Magga Dan met de Belgisch-Nederlandse Zuid- pcolexpeditie aan boord de, tocht Kaapstad naar de Koning-Leopold- baai in een recordtijd van 12 di heeft gemaakt. Dit record is moge lijk geworden door de stormwinden, die weliswaar aanvankelijk het schip vertraging bezorgden, maar later het pakijs uiteen hebben gedreven. Het record stond sinds 1957 naam van het schip Olarhav, dat t expeditie in 14 dagen vervoerde. In een sneeuwstorm heeft de Mag ga Dan op een twaalftal kilometers van de baai een ligplaats gekozen. Zcdra het weer verbetert zal een be gin worden gemaakte met de lan dingsoperaties. Even buiten Saigon hebben Viet- korte tüd opgelaaid, toen twee cong-rebellen gisteren een spoorbaan opgeblazen, waardoor vier wagons van een trein ontspoorden. De ma chinist en zijn helper werden licht gewond. Dit was de eerste maal, dat de opstandelingen zo dicht bü de hoofdstad een spoorbaan hebben on dermijnd. Amerikaanse militairen, hun vrou wen en kinderen moesten zaterdag in Saigon een groot zwembad verla ten, daar Vietnamese politie had ont dekt, dat vlak naast het zwembad bom was geplaatst. De bom, die 18 kilo tnt bevatte, was ver borgen in een grote bloempot op ruim drie meter afstand van het bad, dat normaal vol baders is. Het bad wordt geëxploiteerd door het Amerikaanse commando in Sai gon en er hebben uitsluitend Ameri kaanse militairen en hun gezinsle den toegang. „De bom zou voldoende zijn geweest om iedereen in het bad te doden", zei een Amerikaanse functionaris. Een patrouille van het Vietnamese leger heeft nabij de Cambodjaanse grens felle strijd geleverd tegen een compagnie van de Vietcong, waarbij 25 guerrilla-strijders zijn gesneuveld. By de regeringstroepen vielen twee doden en drie gewonden. Het incident vond plaats op onge-' veer 72 kilometer ten westen van Saigon. De regeringstroepen hebben 13 geweren en twéé pistolen buitge maakt. Intussen is de strijd in de omgeving van Binh Gia weer voor pagnleën van de Vietcong twee regio nale buitenposten aanvielen, waar bij 10 militairen van de regerings troepen sneuvelden. Verder zijn aan regeringszijde 15 gewonden gevallen. Volgens welingelichte kringen in Saigon heeft de Amerikaanse am bassadeur, generaal Maxwell Taylor, ttfdens nieuw overleg over Ameri kaanse hulp aangeboden, dat de VS zullen betalen voor een onmiddellij ke uitbreiding van de Zuidvietname- se strijdkrachten met 100.000 man. Hierdoor zouden deze strijdkrachten in totaal bijna 660.000 man omvat ten. Voorts zou de Amerikaanse hulp onder meer bestemd zijn voor de aanleg van havens, wegen en rolba- nen voor vliegtuigen en voor verster king van de thans nog dunne keten van militaire posten aan de grenzen met Laos en Cambodja. Deze posten zijn gelegen in bergachtig oerwoud- gebied. De bedoeling is de aanvoer van manschappen en voorraden uit het noorden te belemmeren. Men wil de Zuidvietnamese strijd krachten tevens mobieler maken. De kracht van de Vietcong-opstandelin- gen wordt van Amerikaanse zijde op hoogstens 114.000 man geschat maar hun beweeglijkheid is bijzonder groot. Kabinet veranderd Het Zuidvietnamese staatshoofd heeft vandaag een decreet onder tekend waarbij de regering van Tran Vam-hoeoiig wordt gereorganiseerd. Twee leden van het kabinet gaan heen, terwijl er vier leuwe ministers komen, van wie drie generaals. Oliestaking in België ten einde (Van onze Brusselse correspondent) De staking in de Belgische petro leumindustrie is, zoals algemeen werd verwacht, ten einde. Van ochtend om zes uur zijn de eerste ploegen in de raffinaderijen weer aan het werk gegaan. Zaterdag was een stemming onder de 5500 sta kers gehouden en 57 procent heeft toen voor hervatting van het werk gestemd. De vakbonden hebben na het bekend worden van de uitslag direct order gegeven weer met de distributie van stookolie en benzine te beginnen. De loonsverhoging zal 30 cent per uur zijn voor 1965, daarna nog eens 20 cent voor 1966. Er komen voorts I nog enkele verbeteringen in de pen- sioenregeling. Het gevolg zal uiter aard zijn, dat benzine en stookolie binnenkort in België duurder zullen worden, doch daarover zijn nog geen officiële mededelingen gedaan, I De staking, die werd gevoerd door een aantal van de best betaalde beiders in België, heeft van de kant van het publiek maar weinig sym pathie gekregen. Pompstations wa leeg, fabrieken moesten sluiten op de kantoren en in de huizen huiverden de mensen, omdat de warming niet op volle kracht kon werken. De stakers eisten negentien pro cent loonsverhoging over twee jaar. De werkgevers boden tien procent aan, maar de minister van Arbeid heeft bemiddeld en een compromis van 13,7 procent vastgesteld. Ontploffing in station: negen personen gedood In het station van Bonassola, in noordwest-Italië, zjjn zaterdag ex plosieve stoffen, die uit een goede rentrein werden geladen, in de lucht gevlogen op het moment dat een personentrein uit La Spezia het station binnenreed. Twee rijtuigen van deze trein, die zich het dichtst bü de ontploffing bevonden werden uiteengereten en van het viaduct geblazen. Het ongeluk heeft aan negen mensen het leven gekost, ter- wül een vijftigtal personen min of meer ernstige verwondingen oplie pen. Nagenoeg alle hulzen van het dorpje, dat tussen La Spezia en Genua ligt, werden beschadigd. De inzittenden van de zwaarst getroffen rijtuigen werden tientallen meters weggeslingerd. De ravage heeft de belangrijke spoorwegverbinding van Rome met Genua en de Franse Rivièra geblokkeerd. Vier jaar geileden geraakte een trein in een tunnel bij Bonassola in brand. Daarbij kwamen vijf het leven. „Alle obstakels zijn te overwinnen" De Paus maakte deze opmerking in een korte toespraak tot pelgrims en toeristen op het St. Pieterplein, die zün gebruikelyke zegening kre- herinnerde de Ds. P. S. Pots overleden Ds. P. S. Pots, eervol ontslagen predikant van de Protestantse Kerk in het voormalige Nederlands Oost Indië en emeritus predikant van Ned. Herv. Kerk, die woensdag een kortstondige ziekte, te Heelsum is overleden, is zaterdag op de be graafplaats van het Groene Kerkje te Oegstgeest begraven. Pieter Simon Pots werd 16 januari 1876 te Süder Christian Eberhards- polder in Oostfriesland geboren. Na dat de heer Pots in november 1899 door het provinciaal kerkbestuur Overijssel was toegelaten tot de geliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hü op 15 juni 1902 door zün schoonvader, ds. H. van Druten, toen nog predikant te Rünsburg, beves tigd als predikant van de hervormde gemeente van Diepenveen in de clas sis Deventer. Op 28 oktober 1904 werd hü benoemd tot predikant bü de Pro- tantse Kerk in het voormalige Ne derlands Oost Indië en werd hem in verband daarmede eervol ontslag met de bevoegdheden van een eme ritus predikant verleend. Na zijn terugkeer in Nederland werd hü op 15 april 1928 bevestigd als predikant van de hervormde gemeente Doeveren in de classis Heusden, hem büna anderhalf jaar later met ingang van 1 oktober 1929 op 53-ja- rige leeftüd om gezondheidsreden vervroegd emeritaat werd verleend. KARDINAAL GERLIER OVERLEDEN Kardinaal Pierre Gerlier, aarts bisschop van Lyon, is gistermorgen na een ziekte van twee dagen in Lyon overleden. Voordat luj in 1937 aarts bisschop van Lyon en primaat van Gallië werd, was hü bisschop van Tarbes en vervolgens bisschop van Lourdes. Hü was officier van het legioen van eer. Met de dood van de 85-jarige aarts bisschop heeft Frankrijk een van zün grootste kerkvorsten van deze tüd verloren. Kardinaal Gerlier' was tot zün 41ste jaar advocaat en toen werd hü zich pas zün roeping be wust In de tweede helft van dat leven heeft men deze geestelüke ech- ran de bron ontmoet van büna alle belangrijke gebeurtenissen en stromingen die zich binnen en ook vaak buiten de r.k.-kerk in Frankrijk voltrokken hebben. Tüdens de oor log was de kardinaal de ziel van het verzet in de Frans katholieke kerk die zich anderzins in de persoon van de aartsbisschop van Parijs nog al met de Duitse bezetters compro mitteerde. En later was het opnieuw kardinaal Gerlier, die de stoot gaf tot de stichting van het instituut der priesterarbeiders dat sedertdien helaas weer moest worden ontbon den. Dit tweepersoons duikbootje wordt vermist in het Lago Mag- giore. Aan boord bevonden zich de kapitein en een cameraman van de Zwitserse televisie. Mislukte overval op juwelierszaak Met een fles en enige grote üze- ïn moeren sloeg een 27-Jarige man uit Almelo zaterdagnacht om kwart één twee grote etalageruiten in een juwellerszaak in de Grote straat in zün woonplaats. Hü had er blükbaar niet op gerekend, dat op dat moment nog tal van lieden in de kleren waren, want juist toen hü een greep in de etalage wilden doen. kwamen al enkele mensen op het glasgerinkel af. De man nam de be nen. maar kon korte tüd later door de politie worden gearresteerd. Nieuw protest tegen verordening van Baarn De „Nederlandsche bond van huis- grondeigenaren" heeft Gede puteerde Staten van Utrecht ge vraagd geen goedkeuring te verle- aan de gemeenteverorde ning van Baarn, waarin is bepaald, dat huizen met een huurwaarde be neden f250 per drie maanden tegen taxatieprijs aan inwoners moeten worden aangeboden, voordat zü tegen een vrüe prüs aan anderen mogen worden verkocht. De verorde ning geldt niet voor huizen gebouwd in de vrüe sector. een brief aan Gedeputeerde Staten zegt de bond, dat de woon- ruimtewet de gemeente voldoende waarborgen biedt om excessen tegen te gaan, dat de prijsbepaling van on roerend goed niet op het terrein van het gemeentebestuur ligt en dat de verkoop tegen taxatieprijs de toch al beperkte vrijheid van de woning- eigenaren verder inkrimpt. Het is onaanvaardbaar de verkoper in onroerend goed in de private sector tot gedwongen verkoop te brengen, zo besluit de brief aan Ge deputeerde Staten van Utrecht. De bond heeft een afschrift gezonden minister Toxopeus (Binnen landse Zaken). BINNENLAND Schip op drift Het 16.000 brt. me tende Engelse vrachtschip Nice to de Larrinaga, dat gemeerd lag op de boeien in de oude Houthaven in Am sterdam, ls zaterdagnacht personenauto op het stuk tussen de Kruisweg en de Bennebroekerweg door de gladheid geslipt en door de mid denberm geschoten. De auto kwam op luider" van de andere wagen werd slechte licht gewond. BoerderUbrand Vermoedelijk door dat kinderen met lucifers hebben ge speeld. is zaterdagmiddag bü Marssum in een boerderü. bewoond door de vee houder S. Bouma, brand uitgebroken. Zestig stuks vee, die op stal stonden, konden met hulp van omwonenden nog tijdig .in veiligheid worden gebracht. De gehele voorraad .hooi en de inven taris gingen echter verloren. De schuur mdde tot de grond toe af, maar het woongedeelte kon ten koste van zware waterschade worden behouden. morgen] persone zich in veiligheid stellen. Overigens kon weinig worden gered. De verwoest* hulzen werden bewoond door de fami de Vries en B. Drenth. De De Vries slaagde erin nog iets van de inboedel te redden. Zü was niet te gen brand verzekerd. Inbraak In school In de school voor gebrekkige kinderen aan de Gor- delweg in Rotterdam, de mytylschool, ls Ingebroken. De dieven slaagden erin raam open te wrikken en zo bin- te komen. Zü stalen drie elektri sche locomotieven en een transforma tor. nog ander speelgoed, een gehoor apparaat en zeven gulden en vüftlg t. Bovend e ravage de school. raalct. op bevestigde drijvende graanelevators met zich mee. Het richtte aanzlenlüke schade aan, aan de huidplaten van acht langs de silodijk gemeerde binnen schepen. Een sleepboot bracht het schip ln de vroege ochtenduren weer naar zijn ligplaats. BUITENLAND Visum geweigerd Britse mi- Buitenlandse Zaken heeft de hoofd-archivaris van de Opperste Bertrand Russell, om te wisselen over een door deze gevoerde briefwisseling met de nieuwe leiders ln het Kremlin. Acht vluchtelingen Acht jonge mannen, onder wie vier militairen, zün in de loop van het weekeinde van Oost- naar West-Duitsland gevlucht. Twee van de vier militairen een 19-jarige onderofficier en een 21-jarige soldaat overvielen zondagavond ln Niederneuendorf ten noordwesten van Berlün de bestuurder van een polltle- boot en dwongen hem naar West-Ber- lün te varen. Goldwater blüft actief De versla gen Republikeinse kandidaat voor het ambt van president der V.S., Barry Goldwater. heeft in een partü-büeen- komst verklaard, dat hü actief werk zaam zal blüven ln de partij. Ik wil onze partü helpen. Ik wil en zal niet werkeloos neerzitten en toeküken hoe de leiding overgaat in handen van mannen, die niets hebben willen doen. toen de spaanders rondvlogen. Telle brand ln Meacham Park, een overwegend door negers bewoonde wük van St. Louis, zün vier kinderen uit één gezin om het leven gekomen. In Mlxersvllle ln de Amerikaanse staat Indiana zün de 34-jarige mevr. Harold Parshall en vüf van haar acht kinde ren om het leven gekomen bij een felle brand, die hun huis verwoestte. Zowel haar echtgenoot als de brandweer slaagden er tengevolge van een zware sneeuwstorm niet in het huls op tüd te bereiken. Record De Russinnen Tatlana Roessyian en Gallna Rastorgoejewa hebben het wereldhoogterecord-hef- schroefvliegtuigen voor vrouwen ver beterd. Het staat nu op 7.150 meter. Geen Portugese büdrage Admiraal Reboredo de Sllva. stafchef van de Por tugese marine heeft gezegd, dat Por tugal niet kan Ingaan op de uitnodi ging van admiraal Charles Madden, op perbevelhebber van de Oostatlantlsche sector van de NAVO. een permanent eskader torpedoboot Jagers en münen- leveren, dat steeds paraat is. Do Portugese admiraal zei, dat Portugal zün schepen nodig heeft om zün pllchtingen ln de overzeese gebieden verpll- na te komen „waar Portugal een doo: het buitenland geïnspireerde ondermü zaterdagmiddag ëen overval gepleegd op een handelsbedrüf en daarbü drie personen gedood. Een van de bandieten werd op de vlucht door een politie agent neergeschoten. Hü werd later ge ïdentificeerd als een lid van een Caa- tro-gezinde Jeugdbeweging. Joods protest Aan de muur van een synagoge ln New York 1 J igebracht, v Ibracht, waarop een protest te le- s tegen de toestand waarin de in Rusland verkeren. De syna- aangel Joden' in Rusland verkeren. De syna goge staat tegenover het gebouw van de Sowjetrusslsche missie bü de Ver. Naties. Het bord. dat in aanwezigheid Paus zün gehoor eraan, dat hü heeft vastgesteld dat er morgen een week van gebed zal beginnen voor eenheid van de kerk. „Ja, wü weten dat de moeilükhe- den toenemen", zo zei hü, „en het is juist, die moeilükheden op him juiste waarde te schatten. Alle ob stakels voor het doel van christelüke eenheid züii begrüpelük, maar wü menen dat die kunnen worden over wonnen" Een 150-tal lidmaten van de R.K. Kerk van de onbevlekte ontvangenis te Newburyport (V.S.) heeft zondag kerken van andere geloofsrichtingen bezochten om uiteenzettingen van de predikanten over hun resp. geloof aan te horen. Deze pelgrimage vond plaats in het kader van de week van de christe lüke eenheid, die in de christelüke kerken van de wereld begonnen is. De r. katholieken brachten bezoe ken aan een Grieks-Orthodoxe Kerk, een baptistenkerk en een kerk van de congregationalisten. De kerk van de onbevlekte ontvan genis zal aanstaande zondag de pro testanten in de gelegenheid stellen een uiteenzetting van het r.k. geloof aan te horen. NED. HERV. KERK Beroepen te Spükenisse (vac. G. Ca- zemier) Dijk'te 's-Heer- Hendrikskinderen. Aangenomen VÜfhuIzen (toez.) W. Oost/ Minnerts- Valthermond. Delft (vac. Harten) (toez.) A. P. Nauta die bedankte »lf+. fvac. c. Middel burg. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Bedankt voor Cloverdale (B. C. Ca nada) H. D. v. Herksen i T.V.-DIENST OVER ISRAËL 1 Over de ontmoeting van joden christenen in Israel zün zowel j Nederland als in België binnenty büzondere televisieprogramma's j. zien. Hiervoor worden speciale repoj tages gemaakt rondom de Hebreeuï se universiteit in Jeruzalem, het cel tram van de Schotse Kerk aan li meer van Tiberias en indien mo» lük in de christelüke kibboets M Ammim in Israel. Een team van de televisie-dies van het Ikor en het convent X kerken neemt de programma's j Israel op. De leiding hebben ds. I 'H. Zuidema, gereformeerd predik» in Brussel voor het contact met Isra en ds. W. Koole, programmadlrectA van het Ikor. Joden genieten in Roemenië vrijheid (Van onze correspondent) Volgens de oppcrrabbün van Iti menië, dr. D. M. Rosen, die ki geleden een bezoek aan Israël braci wordt op het ogenblik in zyn laj niemand meer gevangen gehoudj om zün zionistische overtuiging. I Opperrabbü'n Rosen, die ook i van het Roemeense parlement k voorzitter van de Bond van Jool gemeenten in Roemenië is, verklai de in een gesprek met een versa gever van het Israëlische midds blad „Maariev" dat de laatste gri pen joden, die op grond van hun n nistische sympathieën waren gearti teerd, in vrijheid zün gesteld kras tens de amnestie ter gelegenheid rt het twintigjarig bestaan van de Ito meense volksrepubliek. Allen heb» Roemenië inmiddels verlaten. Dr. Rosen vertelde verder, datl anti-semitische groepen in Roemei geen enkele invloed meer uitoefen) De autoriteiten hebben paal en pi aan hun activiteit gesteld en hl leiders „productieve taken" gegeit als ondergeschikte ambtenaren staatsdienst. In Roemenië wonen nog ongevè 140.000 joden, van wie circa 60i in de hoofdstad Boekarest. de eenheid. 7.30 Rest Van der Heüden: Chr. Hlst. Jongerengroepen. Spr. ds. A. de Boo over de binnen- en buitenlandse poli tiek van Indonesië. 8 "uur nm. Schouwburg: Abonnementsvoorstel- ling Nieuw Rotterdams Toneel, „Op blote voeten ln het park". 8 uur nm. ;ehoorzaal ceptle 45-jarig bestaan L.P.M. (Kon. Schouwburg): Ned. Danstheater. 8.15 DINSDAG Academie (filmzaal)K. en O.-Film- krlng .Louisiana story". 8 uur nm. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng in Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zülstra. 8 u. nm. Rest. Van der Heüden: Ned. Insti tuut van reglster-ingenleurs. Spr. dhr. O. J Domlnicus over „De conserven- industrle en de fabricage van oonser- venbussen". 8 uur nm. Schouwburg ..ng Nieuw R blote voeten in het park' Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 - [ehoorzaal (foyer): Concert Le'lds Toonkunstork. 'en Leids Kamer koor. 8 uur nm. St.-Jozefskerk (Herensingel): Gebed x>r de eenheid. 7.30 uur nm. WOENSDAG Boshuis: Socletelt herv. Boshulzer- wük. 7.30-10 uur nm. Camera-theater: K. en O.-fUm van de maand „A taste of honey 7 en 9.16 uur nm. Geref. Jeu Forumavond bouw en Plantkunde. 8 uur nm. Gulden Vlies: Poppenkastvoorstelling lustrum WSL. 2 uur nm. Luth. Kerk: Gebed voor de eenheid. 7.30 uur nm. Rapenburg 61: K. en O.-cursus Nieuwe Testament o.l.v. ds. B. van Gel der. 8 uur nm. Rest. Zomerzorg: Filmavond Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool, n.m, isgehoorzaal: Jubileumuitvoering Leldsch Politie Muziekgezelschap. Stadsgehoorzaal: Toneelgroep Arena voor BLO-Jeugd. 2 uur nm. Stadhuisplein: Opening lustram W. de Zwügerlaan 105: Bahaï-gè- apreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng in Jehovah's getuigen. 755 uur nm. de eenheid. Stadsgehoorzaal (foyer)Ned. Ver. v. uisvrouwen. Spr. mevr. „Schehera zade". 2.30 uur nm. VRIJDAG Bevrüdingskerk (Montgomerystraat) Gebed voor de eenheid. 7.30 uur nam. Gerecht 10: K. en O.-cursus „Zelf cadeautjes maken", o.l.v. mej. M.Vlas. Stadsgehoorzaal (foyer): llmlezlng J. W. Varossleau O.- Tocht door fllmlezLng de Camargue'-. uur n.m. ZATERDAG Kerk: Adventkerk. 10- m„ bübelstudie; 11-12 uur ds. de eenheid. 7.30 uur n.m. Pieterskerkp: tram WSL. 2 ileinHondenshow lus- ZONDAG Van Voorthuüzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur nm. Openbare lezing 2.45 uur n.m. Rem. Kerk: Gebed voor de eenheid (oec. dienst). Sprekers ds. Joh. Poort, dr. K. Dronkert en r.-k. geestelüke. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen. 10.30 uur vm. Hex: „Striptease van Parijs" (Les Sti teaseuses). 18 Ir. Dag. 2.30, 7.18 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7.15 9.15 uur. Studio: „Les Amants". 18 Ir. Dag. 2l 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.46. ïj 9.15 uur. Camera: „Dreigend verleden". 18 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 21 9.15 ir; zo Astra-theater - Wassenaar: VrW zat. 7 en 9.15 uur .Met de hel" (One foot in bé Jr. Zondag 7, 9.15, .dinsdag] woensdag 8 uur „De onbevredig voet 1 wil dank". A.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling heij daagse Italiaanse grafiek en fd Chris Stapels. Werkd. 10-4 uur; ad 1-4 uur; (t/m 24 Januari). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; a| 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan) uitzondering van zaterdag van 1<H (zondag 1-4 uur) De Ruif (Janvossensteeg 69): "H ningen, grafiek en schilderijen René de Korte, tot middernacht j 29 januari). Rijksmuseum voor Volken» (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; dage 13-17 uur. Rüksmuseum van Oudheden: d lüks 10-5 uur; zond. 1-5 Rüksmuseum voor de der natuurwetenschappen rsH AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gel len: apotheek D. C. Kok, Rapenï 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breeat Smallenll te Leiderdorp en Apotheek Voorw ten zün geopend. B(j geen gehoor van uw bul sart) specialist (of diens waarnemers), op dokterstelefoon 22222. WERKRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypen burg Vllsslngen Belde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmb. Helsinki Stockholm Dslo Kopenhager Aberdeen Londen Brussel Luxemburg regenbui regenbui regen regenbul regen re gen bul regenbui regenbul sneeuwbui onbewolkt geh! bew. Grenoble regen Berlijn Tankfort München SUrtch Senève geh. t licht Barcelona licht bew. 15 Madrid half bew. 10 Mallorca zwaar bew. 14 Lissabon onbewolkt 14

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2