Rechtse Republikeinen boekten een nederlaag Blonde schoonheid was centrum van spionage Frankrijk graan aan levert Russen Bewogen getuigenis in Ausehwitz-proees Het Kremlin eindelijk voor van vraag en zwicht de wet aanbod DUET Onbehagen in Athen< over vriendelijklieid van Russen in Ankarj LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 15 JANUARI 1965 Sombere uitspraak van mevr. Claire Booth Luce over toekomst van partij VN zet geldelijke hulp aan Indonesië de ijskast' (Van onze correspondent in Washington) De rechtervleugel van de Repu blikeinse party hebben een nederlaag moeten slikken. De door hun versla gen presidentiële kandidaat Barry Goldwater benoemde voorzitter het nationale partijbestuur Dean Burch is na massale druk af i ten treden en beroepspoliticus Ray Bliss uit Ohio is hem opgevolgd. Daarnaast heeft de Republikeinse fractieleider is het Huls van Afge vaardigden, de uitgesproken cor vatief Charles Halleck, plaats i ten maken voor zjjn collega Gerald Ford, een iets gematigder man rechts. Alleen in de senaat vond geen wisseling in het leiderschap plaats: Everett Dirksen, de kleurrijke sena tor uit Illinois, blijft de onbetwiste leider van de Republikeinse senaats fractie. De vervanging van Burch door Bliss en Halleck door Ford zijn ech ter duidelijke tekenen dat de partij' teugels bezig zijn uit de handen te glippen van de rechtse groep rondom Goldwater. Het was n.L onder druk van de gematigde en vooruitstreven de krachten in de partij, dat deze wijzigingen in de hoogste regionen werden aangebracht. De gouver- Romney van Michigan, Rockefeller van New York en Smylie van Idaho, alle drie overtuigde tegenstanders van de conservatieve richting-Gold- water, toonden zich dan ook opge togen. Nu kunnen we beginnen de partij te herbouwen op de brede basis die zij altijd gehad heeft, zo luidde hun commentaar. Nu moet men niet denken dat met de heren Bliss en Ford twee vooruitstrevende politici hun intrede hebben gedaan in de leidersgroep van de Republi keinen. Bliss is een overtuigde con- Nieuwe uitgaven Faulkner op West Point, door J. L. Fant. Niet meer dan een ademtocht, door Anne Philip. Bezwaren tegen het christendom, door D. M. Mackinnon e.a. Bezwaren tegen het humanisme, door H. J. Blackham e.a. Literair akkoord 8, door R. Brulez, K. Fens, A. Kossmann en, B. F. van Vlierden. Verschenen in de nieuwe pocket-reeks „Witte Beertjes" bij uit geverij A. W. Bruna Zoon, Utrecht. Vandaag. Nieuw werk van Neder landse, Vlaamse en Friese schrijvers bijeengebracht door F. de Bruyn, J. Romijn en O. Timmers. Uitg.: A. W. Bruna «Sc Zoon, Utrecht. Een nacht van liefde, door H. L. Koekoek. Casanova's liefdesavonturen. Naar de Franse uitgave van J. Laforgue. Ned. bewerking van J. A. Sandfort. Het dressuurrijden, door R. L. Wat- jen. Geïll. Toeren door Utrecht en het Gooi, door Hans Krook. Hoe verminder ik mijn autokosten? door H. G. Labots. Uitg.: L. J. Veen, Amsterdam. servatief, maar daarnaast is hij vooral een realistisch partijpoliticus. In Ohio zag hij kans tot tweemaal toe de brokken te lijmen na ernstige nederlagen. Daarbij volgde hij al de lijn, dat een partij stemmen moet halen waar zij zijn. Om die reden was hij dan ook geenszins voorstander van de presidentiële kandidatuur van Goldwater, omdat hij zag aankomen dat de partij vernietigende nederlaag tegemoet zou gaan met een man uit Arizona als vaandeldrager. Als voorzitter mag men van Bliss, die 57 jaar is en een teruggetrok ken, publiciteitsschuwe man is, ver wachten dat hU de uit elkaar ge slagen vleugels van de Republikeinse party weer aan de romp vastkleeft en een partyapparaat opbouwt, waarin opnieuw een progressief als Rockefeller kan bestaan naast een conservatief van het type-Goldwater. Toch gelooft niemand dat Bliss in de party en Ford en Dirksen Huis en Senaat spoedig kans zullen zien het verkreukelde beeld der Re publikeinse party weer glad en stra lend te strijken. Een langdurige operatie lijkt nodig om de Republikeinen weer helemaal op de been te helpen zodat zü met enige kans van slagen een nieuwe gooi naar het Witte Huis kunnen doen. Maar Claire Booth Luce, echt genote van de uitgever van „Time" and ..Life" en Amerikaans ambas sadeur in Rome onder Eisenhower, ziet het zelfs somber in voor haar party. Als er geen economische de bacle of een oorlog komt, zo zei ze dezer dagen, komen de Republikei- in geen twintig jaar meer aan Ierse premiers voor het eerst na deling bijeen Voor het eerst sinds de Ierse de ling 43 jaar geleden is gisteren in Noord-Ierland een Ierse „topconfe rentie" gehouden. Premier Sean Le- mass van de Ierse republiek en pre mier Terence O'Nell van Noord-Ier- land hebben in Stormont, de rege- rlngwetel van Noord-Ierland, even buiten Belfast, „de mogeiykheden m wederzyds belang" besproken. De conferentie wordt gezien als m teken van ontspanning in de be trokkingen tussen Belfast en Dublin. Verwacht wordt dat verdere bespre kingen gehouden zullen worden, of schoon welingelichte zegslieden van beide kanten er de nadruk op leg den, dat de deling niet besproken was. Lemass, die gisteravond naar Dublin terugkeerde, werd vergezeld door dr. T. K. Whitaker, minister van Financiën. De historische ontmoeting vond plaats vlak nadat militante le den van het verboden Ierse Repu blikeinse leger luidruchtig gedemon streerd hadden tegen het bezoek van de Britse Prinses Margaret aan fa milie van haar echtgenoot, Lord 1 Snowdon, in het zuiden van Ierland. (Van onze Paryse correspondent) Een nieuwe handelsovereenkomst over de levering door Frankryk van een kwart miljoen ton graan aan de Sowjet-Unie, is deze maand onderte kend, zo is pas gisteren in Parys of ficieel bekend gemaakt. Deze belang rijke levering wordt niet opgenomen in het grote handelsakkoord dat ein de oktober tussen beide landen van kracht is geworden. Het Franse graan is bedoeld om de tekorten te helpen opheffen, die de catastrofale oogst in de Sowj et- Unie de vorige zomer heeft opge leverd. Een tekort (dat een der oor zaken was van de val van Cchroesjt- sjow) waarvan een ander deel door de Amerikaanse leveranties werd ge lenigd. Het Franse graanoverschot bedroeg dit Jaar 3% miljoen ton, waarvan te voren al 2 miljoen aan Perzië en aan China waren verkocht. De Franse pryzen liggen 'wat onder het interna tionale tarief. Het verschil wordt door de Franse regering en de E.E.G. aan gezuiverd. Frankryk heeft van ouds de ambitie de graanschuur van heel Europa te zyn. Aan het feit dat deze supplementai re levering Juist bekend wordt ge maakt na de ondertekeningen van ver schilende culturele en andere akkoor den met de Sowjet-Unie, Hongarye en Roemenië, kan Intussen zeker ook wel een politiek kleurtje worden toe gekend. Generaal De Gaulle wenst klaar- biykelijk de buitenwachten Washing ton in het bUzonder met enige nadruk te tonen, dat ook voor hem het yzeren gordyn minder ondoor dringbaar is geworden en dat het Europese Europa van de Pyreneeën tot de Oeral, waarop hy zo gaar ne zinspeelt, steeds tastbaarder vor men begint aan te nemen. Ook voor de binnenlandse politiek heeft het staatshoofd er belang by de plooien der tegenstellingen met de communis tische landen wat gladder te stry ken. Eind van dit jaar worden in Frankryk de presidentsverkiezingen gehouden en het is duideiyk dat de generaal het van gewicht vindt drie k vier miljoen communistische stem men niet a priori te verliezen. Een goede verstandhouding met de communistische landen zou, zo hoopt hy, vele Franse communisten kunnen verleiden hun stem i.p.v. aan de linkse tegen-kandidaat Gaston Defferre, aan hem, generaal De Gaulle, te geven. bod voor het Witte Huis. Voorlopig denkt men daarover in Republikeinse kringen overigens weinig. Veel meer maakt men plannen om successen te behalen by de komende parlemen taire verkiezingen in 1966. Mochten zy by die gelegenheid n.l. een deel van de afgelopen jaar verloren ge- gane zetels in het Huis van Afge vaardigden en Senaat terugwinnen dan beeft de party bewezen de ach teruitgang onder Goldwater te heb ben overwonnen. En daarvoor willen Bliss, Ford, Dirksen, maar ook de aanhangers van Goldwater zowel als de groepen rondom Romney, Rocke feller, Smylie enz. hun beste beentje vorzetten. Zeg het met bloemen in De bestuursraad van het spe ciale V.N.-fonds voor hulpverlening aan ontwikkelingslanden heeft een nieuw programma ten bedrage van 172.200.000 dollar goedgekeurd, waar- by de hulp voor Indonesië in de ys- kast werd gezet. Indonesië heeft zich uit de V.N. teruggetrokken. Het plan bestond 1.801.300 dollar voor landbouwonder zoek in Indonesië en 789.000 dollar voor een ontwikkelinginstituut voor watervoorziening in Bandoeng te verlenen. Indonesië zou hierby voor aanvullende by dra gen zorgen. Er zyn vyf projecten van het. speciale fonds in diverse sta dia van uitvoering in Indonesië. Het nieuwe programma voorziet in het verlenen van gelden voor zes tig nieuwe projecten in 41 ontwik kelingslanden en voor zes nieuwe regionale projecten. Van de totale kosten ad. 172.200.000 dollar zal het fonds 69.400.000 dollar bydragen, het res terende komt ten laste van de deel nemende regeringen. Voor het eerst in de geschiedenis zullen Spanje en Roemenië door het fonds geholpen worden. Miniatuur earner a'sgeheime microfoons en een dure sportwagen in Wenen (Van onze Weense correspondent) Een bonte spionagegeschiede- nis met in tennisballen verbor gen microfilms, miniatuurcame ra's, geheime microfoons, een dure Porsche en een betoverend mo©ie vrouw heeft Wenen in opschudding gebracht. Het be treft een communistische organi- Voormalige Pool geheel van streek „Dat is hem", zo riep gisteren in Frankfort de Amerikaanse getuige Milton Buki uit, toen de twintig ver dachten in het Auschwitz-proces voor hem moesten defileren. Hy sprong op uit zün stoel in de getuigenbank, stak zyn arm uit om verdachte aan te wüzen, terwyi hU geheel van streek uitriep: „Dat is hem. Dat is Kaduk, de schurk die ruim een jaar de leiding van de eerste twee gaskamers in het kamp heeft gehad". Even snel als hy was opgesprongen n Oswald Kaduk een voormalige sergeant, die door andere getuigen van de wreedste SS'ers in het kamp is genoemd te identificeren, viel hy in zyn stoel terug, greep zyn hoofd vast en begon onbedaariyk te huilen. De president van de rechtbank schorste de zitting voor twintig minu- ym Buki tyd te geven zyn be heersing te herwinnen. Daarna ver telde de getuige hoe Kaduk „dag en nacht zijn slachtoffers vergast en hun stoffelyke resten had verbrand". „Soms als de gevangenen te oud of te ziek waren om zich by de gaska- snel uit te kleden schoten Ka duk en zyn beulsknechten hen ter stond dood of duwden hen levend in de loopgraven, aldus Buki. „Eens heb ik hem een jonge man horen beloven, dat hy zyn leven zou Onder het bewind van Chroesjt- sjow is de Sowjet-Unie eindelyk be gonnen met het afstemmen van de produktie der Russische lichte in dustrie op de vraag van de verbrui ker. Dat is een beginsel uit de z.g. „kapitalistische" maatschappij, maar in de Sowjet-Unie wordt dat „toepas sing van de theorieën van de Sowjet- russische econoom prof. Libermann" genoemd, die op 9 september 1962 voorstellen in die richting heeft ge daan. Chroesjtsjows opvolgers heb ben nu besloten dit denkbeeld ver der uit te werken. In een vierhonderd bedrUven zullen nieuwe werkwyzen worden toegepast, aldus de onder voorzitter van de Economische Raad, Zotow. Dit besluit is gevallen, nadat een proef, die gedurende twee maan den in twee Moskouse textielfabrie ken werd genomen, een volledig po sitief resultaat had opgeleverd. De leiders der vierhonderd aange wezen bedrijven zullen zich in het vervolg rechtstreeks verstaan met hun afnemers, dat zyn de staatswin- kelbedryven, die hun produkten ver kopen. Leiders der winkelbedrijven zullen hun bestellingen by de fa brieken plaatsen aan de hand van hun gebleken voorkeur der klanten. De nieuwe regeling geeft de fa brieksdirecteuren grotere verant- woordelykheid. Zy zullen er in het vervolg niet slechts op toezien, dat de kwaliteit der fabrieksgoederen goed is, doch zy zullen, by het re gelen der produktie, ook rekening houden met het winstmotief, dat in de plaats komt van het geldende stelsel, dat uitging van de waarde der vervaardigde artikelen. De fabrieksdirecteuren zullen, op verzoek van de s taatswinkelbedrijven hun produktieschema's kunnen wy- zigen. Winstderving als gevolg van verminderde vraag zal kunnen wor den opgevangen door het onttrek ken van gelden aan reservefondsen, die worden beheerd door de econo mische streekraden. De fabrieksdi recteuren zullen voortaan ook zelf standig de sterkte van hun perso neel, de voorraad grondstoffen en de hoeveelheid der te vervaardigen goederen kunnen bepalen. sparen als hU een populair liedje zou zingen, terwyi 300 van zyn geloofs genoten werden gedood. De man deed dit, maar toen zyn kameraden waren vergast, doodde Kaduk ook hem". Ik zal nooit vergeten hoe een jongetje, dat waehtte om vergast te worden, naar myn werkgroep holde en ons vroeg hem te verbergen. Kaduk ont nam ons het jongetje, nam het aan de hand mee naar een van de grep pels by het crematorium en joeg het een kogel door het hoofd. Dat was kort nadat Kaduk myn broer had vergast en had geweigerd, dat Ik hem nog een beetje water gaf alvorens hy de gaskamer inging". Aan het slot van zyn getuigenis zei Buki, wiens gehele Poolse familie in Auschwitz werd vermoord, dat hy meende nog een verdachte te herkennen. Hy noemde ex-SS-korporaal Stefan Ba- retsky by zyn naam en vertelde, dat hy gezien had dat deze eens een ge vangene doodranselde. Baretsky ontkende de beschuldi gingen en hield vol dat Buki hem met iemand anders moest verwarren. Buki riposteerde: „Toen ik uit Ausch witz vertrok, heb ik nooit geweten dat de dag der rekenschap nog ooit zou komen. Als ik-dat geweten had; zou ik er zeker voor hebben gezorgd, dat ik my veel meer herinnerde over je optreden daar". Buki, die na de oorlog naar de V.S. Is geëmigreerd, keerde gisteren nog terug „omdat ik zo gauw mogeiyk uit de Duits-sprekende wereld wil zyn". Hoge hekken op Eiffeltoren Een speciale commissie vi eden is in ParU- gisteren bijeengekomen om zich te buigen over het dossier, waarin de vele zelf moorden staan geregistreerd, waarbU de 304. meter hoge Eiffeltoren een rol heeft gespeeld. .Sinds de voltooiing van het wereld beroemde bouwwerk in 1889 hebben nu al 340 levensmoede kandidaten met noodlottig gevolg hun sprong naar de dood gedaan van een der étages, honderden meters boven de aarde. Minstens elke maand geven de Franse kranten een bericht, dat een man of een vrouw om bekende of onbekende redenen door middel van zo'n sprong een einde aan het leven heeft gemaakt. Behalve op honderd duizenden toeristen schynt de Eif feltoren ook een magnetische attrac tie op ontspoorde zielen uit te oefe nen. Het Parijse gemeentebestuur wenst nu het illustere monument van de macabere reputatie van to ren des doods te verschonen. Op alle punten, vanwaar zelfmoord pogingen kunnen worden gedaan, zullen 1.70 meter hoge hekken wor den geplaatst. De hekken hebben reeds pro testen uitgelokt, omdat zy de estheti sche waarde van de toren zouden satie, die al sinds jaren haar ze tel in de Oostenrijkse hoofdstad moet hebben gehad en er vertak kingen door het gehele land op na hield. De met veel raffine ment verzamelde gegevens wer den, via een Oostduits reis bureau in het hart van Wenen, naar de D.D.R. overgebracht. Het schynt dat één lid van de bende, de 35-jarige Oostduitse lr. Herbert Marwegen, die in 1957 op een valse Westduitse pas doodarm naar Oostenrijk kwam en weldra een belangrijke positie verwierf by de Amerikaans-Oostenrijkse banden fabriek Semperit, door middel van tennisballen zelfs een gehele machi ne aan de iniichtingendient van Walter Ulbricht heeft verraden. Hy verdiende met zyn inspanningen cir ca f5.000,- per maand. De sleutelpositie van de organisa tie werd echter ingenomen door een vrouw: de jonge, blonde mevrouw Wanka, die omstreeks dezelfde tyd en onder dezelfde omstandigheden als Marwegen, met haar man naar Ocstenryk kwam. Haar kwaliteiten, waarvan haar mooie ogen, haar in telligentie en haar yver in het by- zonder mochten worden genoemd, be zorgden haar spoedig een functie van secretaresse in het hoofdkwar tier van de Christeiyk-democratische Volksparty. Zy was daar werkzaam op de persafdeling en behandelde o.a. de correspondentie van dr. Gor- bach, toen nog partyvoorzitter, maar nu de leider van de Oostenrijkse regering, zy was zeer gezien, bezat een Porsche en woonde in dure ap partementen, waar het al gauw een komen en gaan werd van diploma ten (o.a. leden van de in Wenen gevestigde Internationale Atoomcom missie) en spionnen, die op spranke lende cocktailparty's de lof zongen van het gastvrije Oostenrijk- Haar man, Siegfried, reisde intussen als handelsreiziger door liet hele land en verzamelde daarby, naar wordt vermoed, nog meer dan hy verkocht. Toen op een dag „mooie Helga" met een stapeltje geheime partydo- cumenten in haar hand werd aan getroffen, begon men argwaan te krijgen, waarna al gauw opviel, dat zy wel opvallend vaak naar Oost- Beriyn reisde, waar haar oude moeder aan een of andere ernstige ziekte ïydende zou zyn. Eind 1964 werden de Oostduitse spionnen Hofmann en Neubert op gepakt en kort geleden was het dé beurt van ir. Marwegen om dit lot te ondergaan. Maar met Siegfried en Helga Wanka kwam het niet zover. Zy nam op tyd ontslag en Is met haar man uit Oostenryk vertrokken. Een broer van Siegfried heeft zyn gezin in Wenen in de steek gela ten en is eveneens verdwenen, even als een familie Keiler, een naam spaar plezierigmet j\i YJLOïVS rmet gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart die ook al met spion age - ac tivitei ten in verband wordt gehracht. Een familielid van de Wanka's, een ambtenaar, wordt intussen stevig aan de tand gevoeld, omdat hy er we) eens verantwoordelijk voor zqu kun nen zyn, dat de spionnen zo gemak- kelyk de Oostenrykse nationaliteit hebben kunnen verkrijgen. Twee Oostduitse employé's van het reisbu reau hebben In gTote haast 'n goed heenkomen gezocht in het naburige Tsjecho-Slowakye, vanwaar zij later naar de D.D.R. zyn doorgereisd. Er zouden zelfs plannen zyn be raamd om het gebouw waarin o.a. het ministerie van Buitenlandse Za ken is gevestigd, van geheime micro foon tj es te voorzien, hetgeen er wel op wyst, dat de organisatie over heel wat medewerkers moet beschikken. Het spreekt dan ook wel vanzelf, dat ieder die naar of van Oost- Duitsland reist van nu af in Oosten ryk met argusogen wordt bespied. De uitverkoop brengt niet al leen hier en daar veldslagen me zich mee tussen op koopjes be luste huismoeders, maar ooi heel wat geduld vergend wach ten. Een fotograaf in Delft hat blijkbaar wel heel hijzondert aanbiedingen uitgestald, wan enkele jongelieden hadden e een nachtje voor over om de eer aten te zijn bij de opening van d<i zaak BEZOEKT ONZE EXPOSITIE TE WASSENAAR ÏLaag^se centrale RIJKSSTRAATWEG 179 TEL 01751-2561 Ook op de RAI staan wereldmerken. (Van onze correspondent in Athene) De Turkse minister van Bui tenlandse Zaken Erkin is naar New York gevlogen om daar volgende week de V.N.-assem- blee toe te spreken. Hij laat een onverkwikkelijke baaierd van aanvallen op xijn persoon achter, waarin het zogenaamde „blond je van Toledo" een grote rol speelde. Dat blondje was gou vernante geworden voor zijn kinderen na de dood van zijn vrouw. En genoemde schone heef de aandacht van de Turkse openbare mening de afgelopen weken evenzeer bezig gehouden als Ruslands vierde man Pod- gorny en diens parlementaire de legatie, die Turkije bezocht. Podgorny heeft niet alleen de sensatie mogen beleven een rumoe rig parlement toe te spreken, dat zich voor een deel verzette tegen communistische propaganda, maar hy heeft ook met succes gepoogd herinneringen op te wekken aan de humor en de bonhommie van Chroesjtsjow. Drie van de twaalf leden van de Russische delegatie spraken trouwens perfect Turks. Belangryker dan dit alles is, dat Podgorny verder ging dan ooit te voren een Russisch politicus is ge gaan In zUn bijval voor essentiële punten van de Turkse visie op de kwestie Cyprus. Openlijker dan te voren heeft hjj verkondigd dat er twee nationale gemeenschappen op Cyprus leven, waarvan de rechten moeten worden geëerbiedigd. Volgens de Turkse regeringspers houdt dit een Russische erkenning in van de verdragen van Zürich van 1959 waarbij de deling van Cyprus een feit werd. De in deze bladen meer bekritiseerde „Uncle Sam" zou dit verdrag tot een dode letter heb ben gemaakt, maar het zou de Sow jet-Unie zyn die deze letter nu weer tot leven zou kunnen brengen. Deze geluiden in de pers gaan samen met aanvallen op de zeer kansvolle kandidaat van de oppositie voor het premierschap Demirel. Die aanvallen houden in, dat hy een stroman van de Amerikanen zou zyn, die de verkiezingen van dit Jaar met hun dollars te zynen gunste zouden willen besllaoen. De Gerech- tigheidsparty van Demirel biy inderdaad wantrouwig tegenover flirt met de Sowjet-Unie en daa de Russen uit eeret maar eens m zoveel woorden de verdragen vj Zürich te erkennen en vooral b daarin vastgelegde Turkse interve: tierecht, dat de enige garantie von voor de nationale Turkse gemee schap op het eiland. Opheldering nodi Hoe het zy, de opgewekte sfï van Podgorny'g bezoek aan Turk en diens herhaalde voorspelling, d de Zwarte Zee spoedig een vredes? zal worden, hebben niet nagelat onbehagen te wekken in GriekenlaJ en vooral onder de Grieken Cyprus. Het is nu echt wel afgelop met het collectieve Cuba-compli waarby zowat elke Grieks-Cyprh zich met wellust aan de jaspand van de Sowjet-Unie wenste vast klampen. De communistische pai op Cyprus, de Akel, zou het wel ee heel moeliyk kunnen krijgen. Rei heeft zy ook een afvaardiging ns Moskou gestuurd, waarschyniyk opheldering te vragen maar in geval om een verklaring van 1 Kremlin uit te lokken, die Podgorn woorden weer wat moet verzwakk Het nationalistische Cyprische di blad Paitris schrijft met grote k< pen, dat er een scheuring zou dr gen tussen de Akel en de Sowj Unie. De Akel zou „tltoïstis kunnen worden en dan van weeromstuit haar verzet tegen at sluiting van Cyprus by NAV Griekenland moeten verminder De stemming op Cyprus wo duideiyk weer Grtekser. Griekenla wordt weer sterker geponeerd als enige macht waarop men kan v trouwen en de „grote moed waarop men kan terugvallen. Als om dat te beklemtonen is Ji dezer dagen Melina Mercouri er bezoek, zy bezichtigde o.a. de g waaraan elf Griekse Cyprioten t leven hebben geofferd ter wille i de „enosis", de aansluiting by Gi kenland. Haar „Topkapi" mag tu& haakjes in Turkye niet openb worden vertoond, maar haar go< will-mlssie zou wel eens effectie kunnen zyn dan de talrijke Tur en Cyprische goodwill-missies, op het ogenblik vooral de neutralb sche wereld afgrazen met het op het aanstaande V.N.-debat, wa op de hele verdere afwikkeling i de kwestie-Cyprua nu al en maanden wacht.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9