a Mysterie om mummies in Engelse musea frans van Dijk: Blij l dat ik terug ben ECHT OF NIET ECHT? Werd Koning Edward om de tuin geleid? Politieke gevangenen vrij in Zuid-Vietnam Protest tegen MLF van 5000 mensen Autodichtheid valt nog mee in ons land DOUANIER STRUIKELDE Ipgericht 1 maart 1860 Maandag 11 januari 1965 Derde blad no. 31462 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Australische Nederlander had heimwee r>r> (Van onze radio- en tv-medewerkster Is Francis van Dyke is Amerikaans voor Frans van Dijk. En niet njeen die naam, maar ook de eigenaar ervan is enigszins „verame- cIjkaanst". Deze 33-jarige in Rotterdam geboren en getogen artiest n(na een verblijf van vele jaren in het buitenland in Nederland d/uggekeerd. Het afgelopen weekeinde trad hij op in de show van nprry Brokken voor de AVRO-televisie. Ans van Dijk bespeelt virtuoos de Aiool. Hij is de zoon van een acro- Aatenechtpaar, stond met zijn ne urende jaar al op de planken in het theater, met viool en met acroba- jftiek, kwam op zijn vijftiende jaar terecht op het Conservatorium in Utrecht en kreeg daar een klas sieke opleiding. In die tijd werd hij e voorzitter van de Utrechtse Jazz want zijn belangstelling deze vorm van muziek begon meer te groeien. Jazz IHet ls een leuke combinatie", 5dt hij zelf, „klassiek en jazz". Het 'trouwens ook leerzaam, alleen wat om het goede midden tussen ertde richtingen te vinden". Na af- lestudeerd te zijn, ging hij in mili- Ire dienst. Hij kwam terecht bij de jeDeeskundige troepen en ontmoette /jar René Sleeswij k junior. Hij lacht r^ed mi zegt: „Snapt u nu, waarom vein deze show zit?" jïa de dienst emigreerde hij naar pfcralië Tien jaar lang heeft hij ar rondgezworven met tournees en yws. Hij kent het land, zegt hij, jter dan menige Australiër. In die 1 heeft hij ook bezoeken gebracht en Nieuw-Zeeland en aan Amerika, drie maanden is hij nu weer ;iig in Nederland. Er kwam toch s n vage heimwee. „Het is fijn, om de rilanders en dit land weer te leren jtmen", zegt hij. „Weet u wat ik heb in deze drie maanden? heb bij een groot warenhuis als gewerkt op de afdeling d? Anneke Grönloh terug uit j Indonesië 'Tnneke Grönloh is vanmorgen met Ar moeder en haar echtgenoot op ühlphol teruggekeerd van haar idste reis naar Djakarta sinds 1949. iel „Blue Diamonds" zijn er nog ge- ajven. Zij maken, voor zij naar tierland terug komen, een tournee Hr Java en zullen op de terugreis "ens twee voorstellingen geven op Ze worden omstreeks 21 luari op Schiphol verwacht. /an de Indonesische en de Neder - idse liedjes, die Anneke in Djakar- heeft gezongen, boekte het Neder- idse „Soerabaja" volgens haar ruit het meeste succes. In drie ken tijd traden Anneke en de lue Diamonds" circa 45 maal op. terdagavond nog stond Anneke in enorme Senajan-hal voor een tnende zee van 15.000 mensen, hoe- 1 de hal in feite niet meer dan 000 plaatsen telt. Het enthousias- ontaardde na afloop „in flinke Jhtpartijen". Anneke, die in mei -» baby verwacht, was snel naar %ger oorden gevlucht. -Aan het eind van deze week ver- Kt ze naar Engeland voor de op- Cm van wat voor dit seizoen haar te KRO-t.v.-show zal worden, middels heeft de N.V. Phonogram ids van hotel Indonesië in Dja- Mta, waar onze landgenoten heb- _fl gelogeerd, en waai- ze één voor hebben gegeven, een verzoek pvangen Amieke over te halen om 1 december een tweede tournee Djakarta te ondernemen. speelgoed en boeken. Dat is de enige plek, waar je de mensen echt leert kennen. Ik heb trouwens ook andere dingen geleerd: Er zijn meer schrij vers dan Bom ans, er is zelfs een Jan Cremer. Begrijp me goed, dat baantje heb ik niet gezien als stunt, ik heb het ook aangepakt, om mijn Nederlands weer op te halen". Zjjn plannen hier? „Dat hangt van het Nederlandse publiek af. Val ik in de smaak, dan blijf ik, lukt het allemaal niet zo best, dan ga ik weer terug naar Australië, hoewel me dat wel een beetje zou spijten. Ik ben eigenlijk veel te blij dat ik terug ben." De Engelse zanger Adam Faith i Zuidafrikaanse politie hem had Hij had geweigerd in een zaal op (rechts) tijdens een persconje-l verhinderd in een vliegtuig tel te treden waarin alleen blanken rentie in Johannesburg nadat de* stappen om het land te verlaten, wercfon toegelaten. Naast hem zijn advocaat Gilfillan. Onder de Britse Egyptologen is onenigheid ontstaan over 30 mummies, die in 1896 zogenaamd werden ontdekt door Koning Edward VII, de toenmalige Prins van Wales, tijdens een staats bezoek aan Egypte. De prins heeft de mummies bij zijn terugkeer in Engeland aan vrienden geschonken en de meeste hebben sedertdien een weg naar musea gevonden. Drie Britse deskundigen hebben thans de theorie verkondigd dat de mummies met opzet in het graf werden gelegd, om de Prins het macabere „plezier" te geven mummies te „ontdekken". Verwarring •Volgens hen zijn op zijn minst en kele van de mummies uit andere graven weggehaald, met het gevolg dat de namen en leeftijden zijn ver ward, waardoor aanzienlijke verwar ring is gesticht in de stambomen van oud-Egypte. Een van de onderzoekers, C. V. Antony Adams van het .Exeter's Royal Albert Museum" schrijft de verwarring toe aan een rapport, dat werd geschreven door dr. Samuel Birch, een vooraanstaande 19de se Britse Egyptoloog, kort na de aankomst van de mummies in Enge land. Dr. Birch had meer belangstelling volgens Adams om de Prins te flatte- :n dan de mummies te identificeren. De andere onderzoekers verwerpen deze beschuldiging tegen Birch, al- MARKTBERICHTEN plcklers 18, id. 'drie- 24.20, id. mlddelfijn 23.60, id. Igrof 27.30, id. grof 25-29, witlof per 100 kg, 'olselderij 12-20, komkommers 20-67, per 100 et. SMISSE, ll jan. Bloembollenveiling: kleine maten van gladiolen brengen ar verhouding betere prijzen op 15 1.35. Alfred Nobel 6.90 4.10. Aris- Icrat 1.95 1.55, Bloemfontein 4.40 4.35, lirmen 3.05 2.60, Concordia 1.60 1.35, I. Albert Verwey 1.95 1.70, Dr. Fle- auig 4.20 2.50, Elan 1.15 1.10, Flower- Big 2.20 1.40, Han van Meegeren 1.65 HO, Happy End 2.15 1.60, Hawaii 1.60 i5, Johan Strauss 3.25 2.45, Mrs. Irk's Memory 2.30 1.75, Nieuw Europa 10 5.10, ,p 1.35, fSSSSSÊQSBÊ flhicl 4.55 4.05, Vink's Glory 3.70 U^shington 4.55 3.95. ''ROTTERDAM11 jan. Veemarkt: I ptale aanvoer 2131, vette koeien er |en 1414, varkens 717 stuks. IPrijzenvette koeien ■>440, TO. 3e L- -- Iff kg) 400-430. worstkoelen (id,.) 300- i*>, varkens le kwal. 205, 2e kwal. 202 kwal. 198, slachtzeugen 160-170 pei zware varkens 178-180 per kg. hoger, prima ^esvarkens boven notering. felJNSBURG11 jan. Tulpen: De leter 250, Hillegarda 95-105, Copland >0-175, Madame Curie 130-140, Lustige 'itwe 130-135, Superba 140-150, Ralph 15-130. Krelage 105-125, Preludium 30-125. Paul Richter 150-165, Roland 0-160 Narcissen: Early Glory 75-r~ hoewel zjj toegeven dat de mummies met opzet in het graf waren gelegd. Warren Dawson, een vooraan staand Brits Egyptoloog, heeft de kri tiek op Birch later genoemd en houdt vol dat het rapport een eerlijk en nuchter wetenschappelijk document is geweest. Dr. Rosalind Moss van het „Oxford Ashmolean Museum" heeft de me ning geopperd dat de Egyptische autoriteiten een eerder ontdekt graf hadden verfraaid, niet om fraude te plegen maar om de Prins een genoe gen te doen. ,De mummies zijn echt. Het gaat i de vraag waar zij vandaan ko- :n". De waarheid zal misschien achterhaald kunnen worden in atoom -1 abora toria". Dr. Kenneth Oakly van het Britse ALPHEN A. D. RUN Breekijzer van politie sterker dan slot huisdeur Een 34-jarige Alphenaar bleek mening, dat zijn 38-jarige buurman ten onrechte van de ziektewet trok thuis bleef van zijn werk zonder dat hij echt ziek was. Nadat de zich ergerende man terdagmiddag eerst een borreltje had gedronken stapte hij 's avonds de woonkamer van zijn buurman binnen uitte daar zijn misnoegen buurmans thuiszitten. Hij zette zijn woorden kracht bij door met kopjes, koffiepot en een bloemenvaas naar zijn buurman te gooien. Deze wist met zijn echtgenote het huis uit te vluchten, maar een ruim 61-jarige huisvriend slaagde hier niet in. Deze werd door de beschonken man enkele malen in het gezicht gestompt ei gen de benen getrapt. Daarna trok de woesteling zich te rug in zijn eigen woning, waarni zijn voordeur afgrendelde, in de ning, dat dit slot sterker zou zijn dan het politionele breekijzer. De werd echter gearresteerd. Met het gevolg, dat de man het verdere ge deelte van de nacht in de cel heeft doorgebracht en zondagmorgen nt een procesverbaal te hebben gekre gen zonder gebruik van een sleutel zijn woning kon binnenstappen. museum, een deskundige op gebied van overblijfselen uit de oudheid, heeft verklaard dat hij elk streven zal steunen om de gegevens van de mum mies te laten verifieren door middel van radioactieve proeven. Dan zul len zij hun rechtmatige plaats in de geschiedenis kunnen krijgen. VUURGEVECHT OP CYPRUS Ongeveer 500 schoten uit automa tische wapens zijn zaterdagavond in twee uur tijd gewisseld tussen Grieks- en Turks-Cyprische bewo ners van 't dorp Koeklia, in de buurt van Paphos waar zich verleden jaar hevige gevechten hebben afgespeeld. Er zouden geen slachtoffers zijn ge vallen. Eenheden van de Grieks-Cy prische nationale garde trokken op het hoogtepunt van de strijd het dorp binnen, spoedig gevolgd door VN-militairen, die een wapenstil stand wisten te bewerkstelligen. Het incident was het ernstigste sinds september jl. Twee eisen van V.S. ingewilligd Zes leden van de Hoge Nationale Raad van Zuid-Vietnam, die op 20 december werden gearresteerd toen het leger dit lichaam ontbond, zjjn gisteren vrijgelaten. Volgens goedin- gelichte kringen zijn inmiddels vijf tig politici en studenten, die bij de militaire machtsgreep eveneens wer den gearresteerd, in vrijheid gesteld. In een communiqué, dat bij de vrijlating van de zes leden van de Hoge Nationale Raad, werd uitge geven door het staatshoofd Phan Khac Soe en premier Tran Van- hoeong wordt voorgewend, dat alle macht wordt overgedragen aan de burgerlijke regering iets, waarop de erenigde Staten hebben aange drongen, alvorens de besprekingen over hulp aan Saigon te beginnen. Het voorziet verder in de Ameri kaanse els om alle politieke gevan- MARS DOOR AMSTERDAM Ongeveer 5000 demonstranten hebben zaterdagmiddag in Am sterdam deelgenomen aan een landelijke protestmars, die was ge richt tegen de vorming van een M.L.F.. een multilaterale kernvloot, en speciaal tegen eventuele Nederlandse deelneming daaraan. Zij gaven daarmee gehoor aan een oproep van de Nederlandse vredes- raad, het „Comité 1961 voor de vréde", en een op verzoek van deze beide organisaties ingesteld comité ad hoe. In de zomermaanden van di jaar zal het wegdek van de Westzij- deweg in Hazerswoude worden ver beterd Donderdagavond zullen B. ei W. de raad voorstellen een bedrag I digers der vrijheid en democratie van f 25.800 beschikbaar te stellen dat zij daarom staan te dringen om voor realisatie van dit plan. een plaats in de M.L.F.", aldus de De deelnemers trokken in een kilo meters lange stoet van het begin punt, de Westermarkt, via de Nas- saukade en de Stadhouderskade naar het oude R.A.I.-gebouw. Zij voerden spandoeken mee met leuzen als „M.L.F. neen" en „Nederland let op uw zaak, er is een atoomvloot in de maak". In het R.A.I.-gebouw voerden ver scheidene sprekers van het comite ad hoe het woord. Prof. dr. B. Delf- gaauw, hoogleraar in de wijsbegeerte in Groningen wees erop, dat de pro testmars niet was gericht tot enige voorstanders van een M.L.F., de Ver enigde Staten en West-Duitsland, maar tegen de vorming van een MLJ. zelf. Volgens prof Delfgauw zou de vorming van een M.L.F. „het weer veel en veel moeilyker maken tot een ataamontwapening te gera ken". Prof. Rasker Prof. dr. A. J. Rasker hoogleraar in de godgeleerdheid aan de Leidse universiteit, sprak zijn bezorgdheid uit ever de geluiden, die hij sedert jaren in Duitse regeringskringen had gehoord. „Van de Duitsers had ik ook niets anders verwacht dan dat zij zich zouden aanbieden al: hoogleraar. Hij vermaande het Duitse volk tot een „wat boetvaardiger hou ding, na wat er in de jaren '40'45 is gebeurd". Hij besloot met de hoop uit te spre ken, dat Nederland evenals Noorwe gen en Denemarken zal weigeren een M.L.F. deel te nemen. Theun de Vries De derde en laatste spreker was de literator Theun de Vries, die „in tegenstelling tot de beide vorige sprekers niet als christen maar vanuit zijn vast geloof in zijn poli tieke overtuiging te spreken", kernwapenprojecten noemde „massale welvaartsverslinders, een klein land als Nederland ec< misch aan ten gronde zal gaan". Telegi ram Tot slot van de protestbijeenkomst vroeg de heer J. Kassies de instem ming van de deelnemers met de tekst van een telegram, dat Staten-Generaal en de regering zal worden gezonden. In dit telegram staat onder meer: „Wy doen een be roep op u om Nederlandse deelneming aan de M.L.F. in welke vorm dan ook al te wijzen, omdat zulks een tegen zet van de landen van het oostelijk blok zal uitlokken. Hierdoor zal de bewapeningswedloop worden versneld, op een moment dat de hele wereld hoopt op een uitbreiding van het ge deeltelijke kernstopverdrag". genen vry te laten. De V.S. hebben nog twee belangrijke dingen geeist. De Amerikaanse ambassade in Sai gon wilde dat de generaals de ont binding van de Hoge Nationale Raad (een wetgevend lichaam) ongedaan zouden maken en de V.S. wilden vooral de garantie van de militairen, dat zij niet opnieuw tegen het bur gerlijk bestuur in actie zouden ko nen. Blijkens het communiqué zijn deze twee eisen niet ingewilligd. Een woordvoerder van de Ameri- anse ambassade gaf toe dat het communiqué nog veel te wensen over liet, maar dat het toch kan worden beschouwd als een basis, waarop de V.S. zich kunnen verstaan met een Vietnamese regering. Dit betekent dat de V.S. vooralsnog geen uitvoe ring zullen geven aan hun dreige ment om de hulp aan Vietnam stop te zetten. Studenten in Hoee, het boeddhisti sche bolwerk in midden- Vietnam, zijn vandaag een tegen de regering gerichte algemene staking begonnen. Er zijn tekenen, dat de staking zich tot vyf provincies langs de grens met Laos en Noord-Vietman is uitge breid. Dit is de derde door de stu denten uitgelokte staking in twee we ken in Hoee. Het communistische persbureau Nieuw China heeft gemeld, dat een eenheid van de Chinese luchtmacht gisteravond een verkenningsvliegtuig van het Amerikaanse type U2 van de Chinese nationalisten heeft neer geschoten. Volgens Nieuw China was het de vierde U2, die werd neer gehaald. NEDERLAND I NTS Winnies dinner party, oude film Huckleberry hound, tekenfilm NTS-journaal Politieke uitzending De bouwers, bekroonde documentaire Een zomeridylle, speelfilm NTS-journaal. S NEDERLAND II VPRO Nieuws in het kort (NTS) Concert voor jonge mensen Villon vervolgd, gedichten van Vilion Kijken achter woorden: Het dier in de literatuur Wat zegt zo'n naam u nog? en gisteren Op reis met Willie „Op reis met Willie" van Leo Derksen, van wie we ons nog „De illusionist en „Gelooft U in spoken, mevrouw?" herinne ren als goed geconstrueerde thrillers, met enkele aardige visuele ideeën en vlotte dialo gen, bleek zonder meer een uitstekend stuk. Ongetwijfeld waren er reminicehties, aan Pinter en cmgeving, maar er worden tegenwoordig nog maar weinig stukken geschreven die niet op de een of andere manier aan Pin ter herinneren, en in dit geval was er van weinig meer sprake, dan van verwantschap, niet van slaafse navolging of zoiets. Het was een televisie-spel dat geenszins onderdeed voor het gros van de buitenlandse televisie-spelen dat we op het scherm te zien krijgen, waarbij Derksen ook zeer veel te danken had aan Ko van Dijk, die zijn rol weliswaar op het lijf geschre ven had gekregen en met wie de kleine verschuivingen in de tekst steeds mooi nuanceerden, zodat we steeds meer stukjes van een legpuzzel kregen toege speeld. Men kon zich hoogstens afvragen, of het stuk niet iets Derk ringen had dus iets den. De voortreffelijke regie was „Kunstgrepen" Pierre Janssen raakte in vuur H en vlam over de houtsneden van Frans Masereel, de Vlaamse graficus, die in 1889 geboren werd. En opnieuw werd het dui- 1Ê delijk dat Pierre Janssen kunst- uitlegger is met de gratie van 1 het figuratieve, want hij spreekt niet of nauwelijks over dat wat =E van zo'n houtsnede kunst maakt maar over dat wat de kunste- naar uitbeeldt. Zelfs wanneer M hij wijst op aspecten van de compositie, zoals het gebruik 1- van wit gelaten vlakken waarop 1 dan de kernpunten van zo'n g houtsnede des te duidelijker 1 naar voren komen, dan nog M beeldt zo'n driehoek „eenzaam- heid" uit of „verlatenheid" of M „doodangst" of zoiets. Terwijl 1 Masereel vaak houtsneden M maakte bij verhalen, maakte M Pierre Janssen verhalen bij H Masereel's houtsneden. En Pier- H re Janssen is zo figuratief, dat ff hij zelfs binnen het figuratieve §f nog figuraties maakt. g Toegift Tenslotte als toegift: „Men- sen van eergisteren", de muzi- 1 kale komedie rond de Gijsbreght 1 was aardig en vindingrijk in ff elkaar gezet. „Sport met Spaak" I is een joviaal sportprogramma, g licht verteerbaar, met iets teveel g fictie dit keer. maar met Spaak 1 en Rien Bal als bekwame char- 1 meurs bij het interviewen van sportmeisjes. ÈÉÉhM VOOR DINSDAG 13 JANUARI. Hilversum I (402 m.). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte gr muz. VPRO: Klassieke kamermuz. terstanden. 9.4 Lichte gTmuz., ters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zie ken. 12.00 Licht ensemble met zang- soliste. 12.17 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Metropole orkest en so list. 13.00 Nieuws. 13.10 Mededelingen. 14.40 Schoolradio. 15.00 Stereofonische uitzending: Blaaskwintet: moderne .40 De moord op MataHari, Lichte grmuz. AVRO.: 18.00 Nieuws. 18.1 9.00 Voor de gezien, gelezen, de lezing. 22.00 K.erkorgelconcert. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actua liteiten. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Moderne muz. (gr.) 23.55—24.00 Nws. Hilversum II ((298 m.). KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Viool en plano: klassieke muz. (gr.). 7.30 Nieuws. 7.40 Nederlands Strijk kwartet: klassieke muz. 8.00 Over weging. 8.05 Weens Phllharmonisch erkest: klassieke muz. 8.30 Nieuws. 8.40 Voor de hulsvrouw. 9.40 School radio. 10.00 Amusementsmuz. (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gr.- muziek. 11.50 Volaanvooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.03 Zangte- Nederland is nog steeds verreweg het dichtstbevolkte land van West-Europa met een snelle bevolkingsaanwas, zo blijkt uit de sta tistieken van de O.E.S.O., de Organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling, voor 1963. Ons land telt 356 in woners per vierkante kilometer, tegen België 305, West-Duitsland 223 en Engeland 221. De andere OESO-landen zijn aanzienlijk minder dichtbevolkt, met uitzondering van het jongste lid, Japan, dat aan 259 inwoners per vierkante km komt. Deze statistiek geeft tevens aan, dat Nederland in de periode 1950 1962 de grootste bevolkingsaanwas van deze dichtbevolkte landen had, nl 1,3 procent per jaar, tegen België 0,5, Duitsland 1,1, Engeland 0,5 en Japan 1,0. Met de autodichtheid blijkt het in ons land nog al mee te vallen: er rij den in Nederland 62 auto's per dui zend inwoners, tegen 101 in België, 111 in Zwitserland, 117 in Frankrijk, 119 in Duitsland, 126 in Engeland en 140 in Luxemburg. De Nederlandse woningbouw is meer in lyn met die van andere lan-- den: in 1962 kwamen in Nederland 6,7 wooneenheden per 100 inwoners ge reed, tegen 4,9 in België, 6,6 in Frankrijk en 6,0 in Engeland. Maar dit was aanzienlijk minder dan de 10,1 in Duitsland en de 10.5 in Zwitser land, die de eerste plaatsen in deze OESO-statistiek bezetten. tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten of grammuz. 12™50 commentaar! 13.35 Lichte gr.nH Amusementsmuz. (gr.). 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Gevarieerd 17.00 Voor de jeugd. 17^50Overheids voorlichting. Filmen in de Nederlandse Antillen. Spreker: Raymundo Debrot. V18.00 Stei licht lnstri Uitzending T'aartei politieke' zaken die de zendini aandacl portret. 18.50 Van klanten verdienen. 18.30 Muzikaal Promenade-orkest solist: Italiaanse muz. 20.00 Kerkor gelconcert. 20.25 Radio Phllharmo nisch orkest en viool: klassieke muz. 21.15 Planorecital: klassieke muziek. .40 BeneJ Jisrael (De zonen van Israëël): muziek Gregoriaanse zang... 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. instrumentaal kwartet. 23.55—24.00 Journaal. KRO: 20.20 Licht muzikaal progr. 20.50 Brandpunt. 21.20 Hazel of principe), TV-film. 21.45 Smokkelaar door kogel in hiel getroffen (Van onze Eindhovense correspondent) Uit het onderzoek in de schietpar tij, tussen een douanier en een smokkelaar, die vorige week vrijdag in Eerssel plaats had, waarbij een uit zijn huis aan de Hei vluchtende 23-jarige jongeman door een schot in de voet werd getroffen, is geble ken dat de douanier die het schot loste inderdaad is gestruikeld. Er zijn door hem vier waarschu wingsschoten gelost. Bij het vyfde is hij gestruikeld en voorover geval len. waarbij zijn schot in de hiel van de vluchteling terecht kwam. In de werkplaats van de getroffene, die als smokkelaar bekend staat, werd een partij zogenaamde kraaie- pootjes aangetroffen. De man gold als leverancier van deze gevaarlijke wapens, die in het grensgebied wor den gebruikt om per auto aan de achtervolging van douaniers te ont komen. In de werkplaats werd een las- en snij-apparaat aangetroffen om de kraaiepoten te vervaardigen. De getroffene is ter behandeling in een Eindhovens ziekenhuis opgeno-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5