Belgische olie-industrie getroffen door staking 110.- Militair verdrag van Indonesië met China? Brtonclfoileften Mr. H. L. de Vries gouverneur Suriname MET EEN ENKEL WOORD Verdubbel de levensduur van uw traploper LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 11 JANUARI 1965 CONFLICT OVER LOONSVERHOGING (Van onze Brusselse correspondent) Met ingang van vanochtend zes uur is ongeveer 5.000 man per soneel van de Belgische petroleumindustrie, met name van de raffinaderijen, in staking gegaan. Doel: een loonsverhoging. De regering had de werknemers gesteund en zij was hun tolk bij de werkgeversorganisatie geweest voor een opslag van 14 procent, te verdelen over 2 jaar, doch de patroons vinden dat percentage „onredelijk". Zij hebben een verhoging van 10 procent over twee jaar aangeboden. Dat aanbod is door de vakverenigingen, die 17% hadden geëist, geweigerd. Maatregelen De regering heeft reeds laten we ten, dat alle maatregelen zijn geno men om er voor te zorgen dat de vitale behoeften van het land ver zekerd zullen zijn. Men doelde daar bij op de behoefte aan brandstoffen voor ziekenhuizen, koelhuizen, levens- middelenbedrijven, busdiensten enz. De Sabena heeft al aangekondigd, dat haar vluchten voorlopig niet be perkt hoeven te worden en verschei dene taxibedrijven in Brussel en Antwerpen hebben hetzelfde ver klaard. Ook de bevoorrading voor particuliere doeleinden schijnt voor lopig nog niet in gevaar. Het is uiter aard een ongunstige omstandigheid geweest, dat de staking van het per soneel van de Antwerpse haven de aanvoer van ruwe olie voor de Ant werpse raffinaderijen heeft ver traagd. Russische joden willen emigreren Het Joodse Wereldcongres, dat reeds elf dagen in Jeruzalem bijeen is, heeft gisteren een oproep gericht tot de Sowjetrussische leiders, de Sowjetrussische joden toe te staan naar Israël te emigreren. De joden zullen blijven strijden voor dit „on vervreemdbare recht" van hun Rus sische geloofsgenoten en het congres betuigde zijn spijt over het feit dat de Sowjetrussiscne joden van elke band met de internationale Israëli tische gemeenschap zijn beroofd, al dus de oproep. De ongeveer 500 af gevaardigden hebben dr. Nahum Goldmann herkozen tot voorzitter van de Internationale Zionistische Organisatie. Motje Sjaret werd her kozen als hoofd van het bestuurs orgaan van deze organisatie. 'Thresher' voldeed niet aan alle eisen Een commissie uit het Amerikaan se Congres, die een onderzoek heeft ingesteld naar de oorzaak van de ondergang van de Amerikaanse kernonderzeeër „Thresher" heeft ver klaard, dat èn de veiligheidsnormen èn het ontwerp en de bouw van be paalde, niet tot het kernreactorsys- tecm behorende delen niet aan de eisen hebben beantwoord. De „Thresher" ging in april-1962 ten onder met 129 personen aan boord. Een aantal getuigen heeft de druk, die is uitgeoefend om de vloot van Amerikaanse atoomduikboten snel op te bouwen, als oorzaak van de tekort komingen genoemd. De Congrescom missie zegt in haar rapport, dat de directe oorzaak van de ramp haar niet bekend is, maar dat de „conven tionele onderdelen" onvoldoende wa ren gebleken om de druk bij het dieper duiken goed te weerstaan. Ad miraal Rickover had tegen de com missie gezegd, dat bij de bouw van onderzeeërs vaak slecht laswerk en andere tekorten aan -vakmanschap v;orden ontdekt. Gevecht op schip De Italiaanse politie in Venetië moest gisteren aan boord van het Nederlandse vrachtschip Annen-kerk assistentie verlenen in een geschil dat ontdaan in een vechtpartij tus sen de Nederlandse kapitein en vijf Chinese bemanningsleden. De politie heeft de vijf beman ningsleden van boord gehaald en tij delijke papieren verschaft om per trein naar Rotterdam te gaan. Het 15.000 ton metende schip be hoort tot der ederij V.N.S. in Rot terdam. De bedoelde bemanningsle den komen uit Hong-Kong. Er zijn geen ernstig gewonden gevallen in het gevecht en er is geen aanklacht ingedien, aldus de Italiaanse politie. Wateroverlast in Limburg (Van onze correspondent) De aanhoudende regenval van de laatste dagen heeft in zuid-Limburg veel overlast veroorzaakt. Veel kel ders zijn ondergelopen en boerde rijen dreigen geisoleerd te raken. De Geul is in één etmaal van een rus tig kabbelende beek uitgegroeid tot een wilde bergrivier en uitgestrekte landerijen en weilanden zijn over spoeld. Sinds 1952 is het water in de Geul niet zo hoog geweest. De Maas is sinds zaterdagavond 12 uur met ruim 2Vz meter gestegen. De Pont veren in Zuid- en Midden-Limburg zijn uit de vaart genomen en de stuwen in Borgharen, Linne, Roer mond, Belfeld en Sambeek zijn ge streken. Gisteravond verwachtte men een nog grotere stijging van het wa ter. Voorraad Theoritisch hebben de Belgische raffinaderijen een voorraad van on geveer 1/6 van hun jaarlijkse pro- duktie, doch de havenstaking heeft daarin een bres geslagen. De voor raden bij de detaillisten zijn gerin ger, maar toch ook altijd nog wel voldoende voor om en nabij een maand. Daarbij komt, dat in het algemeen ook de particuliere gebruikers en de industrie wel voor 1 tot 2 maanden voorraad in huis hebben. Wellicht dat het met de benzinevoorrading iets moeilijker zal gaan. Men ver wachtte noch aan regerings- noch aan stakerszijde, dat beperkende maatregelen, zoals tijdens de Suez- crisis, noodzakelijk zouden worden. Het blijft trouwens i.-en open vraag in hoeverre de staking zal worden gevolgd. Men vermoedde gisteravond, dat wel het personeel van de raffi naderijen zou staken, maar dat het personeel van de transportdiensten, tankauto's en tankschepen waar schijnlijk zou doorwerken. Er schijnt bovendien van de zijde van de vak bonden de wens te bestaan de sta king zo kort mogelijk te doen zijn. In New York De staking in de havens aan de Amerikaanse oostkust (Van Maine tot Texas) is vandaag een feit ge worden. Het werk werd een minuut na middernacht neergelegd. Ver wacht wordt dat alle 60.000 vak bondsleden aan de oproep tot staken gehoor hebben gegeven. De havenar beiders van New York hadden vrij dag een nieuwe arbeidsovereenkomst verworpen en traditiegetrouw volgen de arbeiders in de andere havens het voorbeeld van New York. In tal van plaatsen hebben zij het weekeinde doorgewerkt om de vracht nog voor het uitbreken van de staking weg te werken. Niettemin zijn vele sche pen gestrand. Volgens de hulpeloze federale regering is het conflict te wijten aan verwarring en misver stand. De Taft-Hartley-wet, die voor ziet in een afkoelingsperiode van 80 dagen kan zij niet toepassen, omdat dit in oktober al is gebeurd. De kos ten van de staking worden op 90 mil joen gulden per dag geschat. In de winter van 1962'63 heeft een havenstaking de Amerikaanse economie ongeveer 3% miljard gulden gekost. lil Londen In de Londense haven, waar een grote achterstand in 't werk is, heb ben in het weekeinde slechts 300 van de 25.000 havenarbeiders gewerkt, niettegenstaande oproepen van de re gering en de vakbonden om geduren de de weekeinden op het werk te ko men. Ongeveer 145 schepen wachten op behandeling. De weigering om in de weekeinden te werken hangt, volgens de betrok kenen, samen met de klacht dat er ruim 400 werkloze havenarbeiders in Londen zouden zijn. Vervolg van pag. 1 Premier Rachman van Maleisië heeft opnieuw een beroep op de Ver enigde Staten gedaan zijn land te helpen zich tegen de Indonesischs aanvallen te verdedigen. „Als de Amerikanen ons willen helpen, dan is het daar nu de tijd voor. Het is nutteloos ons te helpen als het al te laat is", aldus Rachman. Het beroep werd gedaan in een vraaggesprek met het weekblad „Merdeka" (Vrijheid), het orgaan van de Verenigde Malei sische Organisatie, de politieke Partij van Rachman. De Deense minister van Buiten landse Zaken, Per Haekkerup, heeft in New York verklaard, dat de Ver-' enigde Naties waarschijnlijk machte loos zullen zijn Maleisië bij een aan val op Maleisisch grondgebied te hel pen. Haekkerup betoogde, dat „de vreemde situatie in de Algemene Ver gadering, waarbij de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie een botsing over de betaling trachten te vermij den, een actie van de Algemene Ver gadering op een verzoek van Maleisië om hulp zal beletten". Met de Sow jet-Unie in de Veiligheidsraad is ook daar een besluit om hulp te verlenen onwaarschijnlijk. Haekkerup zegt ver der: „Maleisië is een lid van het Britse Gemenebest, en zelfs als de Verenigde Naties niet in staat zullen zijn om bij een aanval te helpen, dan denk ik dat de verplichtingen van het Gemenebest in zulk een geval doel treffend zullen blijken te zijn". Onze Londense correspondent tele foneerde hedenochtend: Volgens een speciale correspondent van de Sunday Times in Djakarta be staat de mogelijkheid van een mili tair bondgenootschap tussen Indo nesië en Rood-China. De Indonesi sche radio heeft reeds tweemaal hier op gezinspeeld. De twee landen wor den ook in een adem genoemd in ver band met het aan Indonesië toege schreven plan tot oprichting van een nieuwe met de Verenigde Naties con currerende internationale organisatie. Het Engelse zondagsblad de Obser ver waarschuwt met klem tegen verlenging van het conflict waaruit China als de enige overwinnaar te voorschijn zou komen en pleit voor een zo spoedig mogelijke politieke op lossing zonder welke Maleisië „Enge- lands Vietnam" dreigt te worden. Er bestaan, aldus het blad, voor Engeland twee mogelijkheden, name lijk dat het zich verbindt tot een mi litaire campagne ter verplettering, van Soekarno met het onvermijdelijke ge volg dat zowel de Sowjet-Unie als China volledig Soekarno's kant kiezen of, terwijl wij doorgaan onze militaire verplichtingen tegenover Maleisië na te komen, dat het een krachtig di plomatiek initiatief anderneemt met een periode van wederzijdse afkoeling met als doel beide zijden de gelegen heid te geven hun politiek te herzien. Een langdurig conflict met Indonesië zou het uiterst wankele evenwicht tussen het Maleise en Chinese deel der bevolking van de Maleisische Fe deratie kunnen bewaren. In Indonesië zelf dreigt het gevaar, dat een lang conflict zo goed als ze ker een einde zal maken aan de hoop, dat Indonesië een neutraal evenwicht zal blijven vormen tegen de Chinese zuigkracht. Daarom moet er naar een uitweg worden gezocht. Engeland zit met 50.000 man in Azië vast, een aan tal dat groter is dan het zich econo misch en militair kan veroorloven. Socialistenleiders LOT VAN El GLIDES BEZEGELD? naar Oostenrijk Prof. dr. ir. A. Vondeling, fractie voorzitter van de P.v.d.A., is zater dagmiddag van Schiphol naar Salz burg vertrofeken, waar het afgelopen weekeinde een bijeenkomst is geor ganiseerd voor partijleiders van Europese socialistische partijen. P.v.d.A.-voorzitter J. G. Suurhof en secretaris mr. M. van der Stoel waren reeds eerder naar Oostenrijk vertrokken. Vandaag reizen prof. Vondeling en mr. Van der Stoel naar Berlijn, waar ze met een 6-tal partijgenoten uit Nederland de gast zullen zijn van de Westduitse regering. Hoestdrank in tablefvorm.95ct Herziening bepleit van wiskunde onderwijs Het antwoord op de roep om mo dernisering van het wiskunde-onder- wijs aan de middelbare scholen be aat tot nu toe uit niet veel meer dan een aantal experimenten. Prof. dr. L. Kuipers, hoogleraar in de wis kunde en conrector van de Tech nische Hogeschool te Delft, consta teerde dit zaterdagmiddag in een rede, uitgesproken ter gelegenheid van de 123ste dies natalis van de deze hogeschool. Prof. Kuipers, die o.a. over de revo lutionaire ontwikkelingen in de wis kunde sprak, stelde dat men in het licht van deze ontwikkeling en ge zien de steeds meer veld winnende betekenis van de toepassingen ervan voor wetenschap en maatschappij de vraag niet kan ontwijken, of het on derwijs in de wiskunde op universi- Mr. H. L. de Vries, directeur van de Suralco in Paramaribo, H zal worden benoemd tot gouver neur van Suriname zo heeft het ANP vernomen. Hij volgt in deze functie gouverneur A. Cur- rie op, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd deze functie neerlegde. Mr. H. L. de Vries werd op 12 de cember 1909 in Paramaribo geboren. Hij genoot zijn schoolopleiding in Su riname en in Nederland. In 1931 slaagde hij voor zijn kandidaats exa men aan de Economische Hogeschool in Rotterdam. Hij studeerde vervol gens in Amsterdam rechten. Eind 1939 kwam hij in Suriname terug bij de firma H. J. de Vries. Toen in 1941 de Irene-brigade in Canada werd gevormd, meldde de heer De Vries zich daar als vrijwilli ger. Hij kreeg de gelegenheid om aan de Militaire Academie in Sandhurst in Engeland een officiersopleiding te volgen. Begin 1946 was hij, inmiddels gehuwd, weer terug in Suriname waar hij bij de Surinaamse Bank in dienst trad en al spoedig in de direc tie werd opgenomen. Daarnaast was hij tot eind 1948 voorzitter der Staten. Op 1 januari 1949 werd mr. De Vries benoemd tot gecommitteerde Venlo collecteert voor weduwe van gedode Turk (Van onze Venlose correspondent) Onder leiding van de echtgenote van de burgemeester van Venlo, me vrouw G. de Gou-Westerhout, zal in de komende dagen in Venlo een huis-aan-huis-collecte worden ge houden ten bate van de weduwe van de 24-jarige Turk R. Polat, die on langs in Venlo op straat werd dood geslagen door een stel belhamels. Venlo wil trachten aan te tonen dat men daar ook nog tot heel wat andere dingen in staat is. De direc tie van de Koninklijke Demka, waar de overleden Turk werkte, heeft al een bedrag aan de weduwe Polat geschonken. Ook krijgt de weduwe nog periodiek een uitkering uit het fonds sociale voorzieningen van het bedrijf. Inmiddels is het stoffelijk over schot van de Turk in zijn woon plaats ter aarde besteld. Het lijk werd per vliegtuig naar Turkije ove- gebracht. Te elfder ure werd echter besloten dit vervoer niet vanaf Schiphol te doen geschieden, maar uit Brussel, hetgeen meer dan f 1500 goedkoper bleek te zijn. Badplaats Kijkduin Kijkduin zal zich meer en meer tot een aantrekke lijke badplaats ontwikkelen. Daarom zullen er voorzieningen worden getrof fen ter verbetering van de accommo datie. B. en W. van Den Haag stellen de gemeenteraad voor hiervoor een be drag van f 104.000 beschikbaar te stel len. De voorzieningen behelzen o.m. uitbreiding van het aantal kleedcabi nes, vergroting consumptiegelegenheid en het inrichten van een afgeschermd zonnestrand en een speelstrand voor kinderen. Wec-r brand by Alchemlca Bij de N.V. Alchemica aan de Nieuw-Amster- damseweg in Schoonebeek, is na een ontploffing brand ont6taan in één van de kamers, waarin onder grote hitte en druk chemische produkten worden vervaardigd. De schade wordt geschat op ongeveer 50.000 gulden. Enige maanden geleden werd een an dere kamer van deze fabriek door brand verwoest. Juist dezer dagen zou de Alchemlca de produktie hervatten, in de door de eerste brand verwoeste en inmiddels herstelde kamer. Kuikens verbrand In Siebengewald in noord-Limburg kwamen 10.000 kui kens bij een brand om in een oude en primitieve schuur van de pluimvee- handelaar G. van den Hoogen. De eigenaar is tegen brand verzekerd. De schade bedraagt ruim f 10.000. BUITENLAND Faith uit Zuid-Afrika De Britse tienerzanger Adam Faith is uit Johan nesburg per vliegtuig naar Londen ver trokken. nadat hij zijn tourneer door Zuid-Afrika afgebroken had uit protest tegen de weigering van de regering hem toe te staan voor een gehoor van alle rassen op te treden. Faith kreeg zijn paspoort terug nadat hij een waar borgsom van 20.000 pond had laten storten i.v.m. het geding dat tegen hem aangespannen is omdat hij zijn BINNENLANDengagementen voor zijn tournee niet nagekomen is. Faith heeft ontkend, dat het een publiciteitsstunt was. Vulkaan Dezer dagen heeft zich in een steppe op een afstand van on geveer honderd kilometer van het olie- gebied Bakoe een vulkanische uitbars ting voorgedaan. Er vormde zich een krater, waaruit geweldige vlammen om hoog schoten. Ter bescherming van nabij gelegen boortorens werd een aarden wal om de krater opgeworpen. Bootramp in Kenia Aan de Ke- niase kant van het Vlctoriameer is een boot omgeslagen, waardoor 26 mensen verdronken: 47 personen overleefden het ongeluk, dat het ergste op het meer wordt genoemd. Schenkingen Ford-stichting De Ford-stichting heeft schenkingen be kendgemaakt ten bedrage van ongeveer 33 miljoen dollar op het gebied van het internationaal onderwijs en overzeese diensten. Meer dan 23 miljoen dollar gaat naar twee Amerikaanse universi teiten, Harvard en Columbia, om ze te helpen hun internationale onderwijs programma's te versterken, in het bij zonder om hulp te verlenen bij de ont wikkelingen in nieuwe landen van de Boni tegen Peronisten Een krach tige bom is ontploft in een hotel in Cordoba, Argentinië, waar leden van de peronistische partij zaterdag byeen v/aren. Een aantal personen werd be handeld voor kleine snywonden en ont vellingen. De bom richtte grote schade aan aan muren en meubilair in het hotel Sussex, waar de peronisten be sprekingen voerden over het samen brengen van alle neo-peronistlsche sec toren onder één vlag voor de verkie zingen van 14 maart. Schande Onbekenden hebben in West-Beriyn een monument voor de vervolgden van het nazi-regime omver gehaald. Het stond voor een kerk. In oktober 1963 heeft het gedenkteken het ook al moeten ontgelden. De daders konden niet worden gepakt. Onbekende stam ontdekt In cen- traal-Australië is een stam ontdekt, die in ontwikkeling nog op het peil van de mens in het stenen tijdperk staat. Deze stam dankt zyn voortbestaan voorna- meiyk aan zijn vermogen waterbronnen op te sporen. Niarchos verkoopt schepen scheepsmagnaat Stavros Niarchos heeft 50 van zyn schepen verkocht aan een Newyorkse firma voor 200.2 miljoen dollar. Het gezaghebbende Griekse scheepvaartblad Naftika Chronika schrijft, dat het de grootste transactie van haar soort in "de geschiedenis van de wereldscheepvaart was. De schepen zyn gekocht door de Marine Transport Inc. Deze firma is nu het grootste scheepvaartconcern ter wereld, zowel wat tonnage als aantal schepen betreft. Dappere redder De 23-Jarige pi loot Lyle Gibson heeft met een ge broken enkel 16 kilometer gelopen en gekropen in de bittere kou door het met sneeuw bedekte land van Manitoba om op tijd hulp te kunnen halen voor een van de twee passagiers van zyn neergestorte vliegtuig; de andere pas sagier was al dood. Hy werd tenslotte gevonden door een Jonge indiaan en diens metgezel nadat hy de buiten wijken van de geïsoleerde gemeenschap van Grand Rapids bereikt, 400 km ten noorden van Winnipeg. Amok: 12 doden Twaalf personen zyn om het leven gekomen toen twee broers een tweeling amok maak ten in een sneltrein, die zich bij Binan op 80 km ten zuiden van Manilla (Phi- llppynen) bevond. De 2 broers kregen in de volle trein ruzie met mede-pas sagiers over een geldkwestie. Belde werden razend, trokken hun in staken acht mensen dood. Bus in ravyn By Leon in de staat Guanajuato in Mexico is zondag een bus met voetballers en supporters in een 140 meter diep ravijn gestort. Achttien inzittenden verloren het le ven, 22 werden gewond Mr. H. L. DE VRIES, die wijlen de heer A. Currie zal opvolgen als gouverneur van Suriname. voor Surinaamse zaken in Nederland. Gedurende twaalf jaar heeft hij in Nederland de belangen van Suriname behartigd. In 1961 aanvaardde de heer De Vries een positie als „gene- ra.l-manager-administration" bij de Suralco, de Amerikaans-Surinaamse bauxiet onderneming. Sinds 1 april 1962 is hij directeur-beheerder van de Suralco. Mr. H. L. de Vries is ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw en officier in de Orde van Oranje-Nas- sau. Het echtpaar De Vries-Peters heeft twee zoons, Hein en Wiebe, die beiden in Nederland op school gaan. België heeft te kampen met wateroverlast België heeft te kampen met een flinke wateroverlast. Nadat vorige week in Vlaanderen vele wegen en velden waren overstroomd, heeft thans Wallonië last van hoog water. Vooral in het Luikse is de toestand kritiek. De Ourthe en de Vesdre hebben hun hoogste peil sinds 1947 bereikt. Ook hier staan vele huizen en wegen onder water. In Hope, in het Canadese district Brits Columbia, zijn in het weekeinde twee trucks en een per sonenauto door een enorme aardver schuiving bedolven. De stoffelijke resten van twee mannen zijn ge borgen; een meisje en een man worden nog vermist. De aardmassa stortte zich met een sneltreinvaart op een verkeersweg. Deze werd over een lengte van 2V2 km met een meters hoog mengsel van modder, sneeuw en gesteente bedekt. De lawine had zo'n snelheid dat zij aan de andere kant van het dal 300 meter de hoogte inschoot om daarna langzaam terug te glijden. De oostkust van Japan wordt geteisterd door een hevige storm. Overstromingen veroorzaakt door springvloed hebben de bewoners van vele honderden huizen op de vlucht gejaagd. Acht vissersschepen wor den vermist. In West-Duitsland is van het Zwarte Woud tot het Fichtelge- bergte een forse pak sneeuw geval len In Beieren woedde een hevige storm, waarin windsnelheden tot 150 km/u. voorkwamen. In noord-Perzië wordt het wegverkeer geblokkeerd als gevolg van langdurige sneeuwval In het gebied langs de Kaspische Zee zijn 30.000 personen van de buitenwereld afgesneden. Een groot gedeelte van Ame rika is gisteren geteisterd door hagel, sneeuw en ijzige koude. De ochtendltempeiraturen schommelden tussen min 35 graden tot min 21 graden in het zuiden van de staat. Op de rede van V1 i s s i n g e n zijn gisteren door de storm vijf sche pen van hun anker geslagen en op drift geraakt. Een ervam liep aan de grond, de andere vier kregen loodsen aan boord om een nieuwe ligplaats te zoeken. tair en sub-academisch niveau aan deze evoluties beantwoordt. De traditie en de degelijkheid heb ben aan het sub-academisch onder wijs een stabiliteit bezorgd, die ener zijds zijn deugdelijkheid handhaaft, maar anderzijds 't zich op moderne ontwikkelingen belemmert. Niettemin en wetenschap en maatschappij in alle westerse landen aan degenen die verantwoordelijk zijn voor een goed functioneren van het middel baar onderwijs niet alleen deze openheid, maar ook de verwezenlij king van de nieuwe denkbeelden. De wensen voor een nieuw plan zijn het duidelijkst en het meest ge durfd in Frankrijk en komen neer op een revolutionaire wijziging van het wiskundeprogramma in de mid delbare school. Men ziet in Frank rijk zelfs al het klassieke onderwijs in de Euclidische meetkunde als obstakel voor de goede ontwikkeling van de studenten, zo deelde prof Kui pers mee, die constateerde, dat de betekenis van de gewone Euclidische meetkunde steeds meer vervaagt. Het lot van Euclides schijnt bezegeld, al dus de hoogleraar, die overigens nog niet kon zeggen, of hij deze gang van zaken moet vrezen of toejuichen. Er zijn naar zijn mening verschillen de tussenposities mogelijk. Columbia treedt op tegen communisten De Columbiaanse politie heeft za terdag het hoofdkwartier van de communistische partij in de hoofd stad Bogota bezet en twee leden van het centrale partijcomité gearres teerd. De politie bezette ook het kantoor van het communistische blad „Stem der democratie". In het hoofdkwar tier zouden documenten zijn gevon den waaruit blijkt dat de communis ten de hand hebben in de nieuwe onlusten in het binnenland. Er wer den pamfletten aangetroffen, waar in het begin van een revolutie door het „Nationale Bevrijdingsleger" werd bekendgemaakt. Intussen maken regeringstroepen jacht op een bende van naar schat ting 120 man, die verleden week het dorp Simacota in het noordoosten van het land overvielen en daarbij zeven mensen doodde. Banken, kan toren en woningen werden geplun derd door de aanvallers, die felle anti-regeringsleuzen schreeuwden. Tijdig verleggen beteke: langer plezier hebben vc uw traploper. Gedurende de maand ji nuari verzorgen onze stc feerders dit voor u voor per trap. Profiteer hiervan bij: BRANDKAST Vi N.S. GEKRAAK De brandkast in het plaatskaai kantoor van de Nederlandse Sf wegen in Amersfoort is zaterdagn gekraakt. Er is naar schatting bedrag van 45.000 gulden verdwe De daders lieten als enig spoor a/ de zuurstofcilinder en de brai waarvan zij bij het openbranden de brandkast gebruik maakten, hadden deze apparatuur des nacht uit een school in Amersi gestolen. Een raam van het plaatskaai kantoor was geforceerd. De p< stelde vast dat de indringers vak dig te werk zijn gegaan. ,eidóe MAANDAG Gebouw Chr. Soc. Belangen: Leden vergadering Leidse Chr. Besturenbond. Spr. dhr. G. Gerritsen over de E.M.S. StadsgehoorzaalToonkunstkoor zingt Requiem van Verdi. 8.15 u. nm. Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. WOENSDAG Ambachtssschool (Haagweg): K. en O. cursus autotechniek o.l.v. J. van wyk. 7.30 uur n.m. Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- wijk. 7.30-10 uur n.m. Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19)Ds. J A. Smink. 8 uur n.m. Rapenburg 61: K. en O.-cursua bij belse verkenningen o.l.v. ds. B. van Gelder. 8 uur n.m. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond (aid. centrum). Spr. ds J. v. d. Blink over „Ik en God of God en ik". 8 uur AntoniusclubhuisFilmavond Chr. Bedryfsbond voor de Metaalnijverheid. 8 uur n.m. (filmmiddag voor kinderen Stadsgehoorzaal: Jeugdconcert My. voor Toonkunst. Quintette k vent francais. 2.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Mij. voor Toon kunst. Quintette vent francais. 8 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing R. A. M. van Zantwyk over „De Soetale organisatie in het Tarasklsche dorp Ihuatzlo, Mexico". 8 uur n.m. W. de Zwljgerlaan 105: Bahaï-ge- DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. VRIJDAG Den Burcht (Jacoba-zaal)Nieuw- Jaarsbyeenkomst „Ons Grunneger- laand". 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Oegstgeest (Irene): K. en O.- filmlezlng mevrouw drs. O. L. Bouma, „Een kunstreis naar Rome". 8 uur n.m. Röntgen Ontspanningsver. 8 uur n.m. Rapenburg 61: Herdenking 30-jarig bestaan Stichting Leids Papyrologisch Instituut. 10.45 uur v.m. Wassenaarseweg: Excursie K. en O. naar nieuwe kliniek Interne Genees kunde. 10 uur v.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing. 2.45 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. BIOSCOPEN Camera: „Sunday in New York". 18 Jr. Dag. 2 30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Hogeschool der Onderwei 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: De man met de geheime fori 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; i 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I Rex: „Les stripteaseuses". 18 Jr. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.! 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: „Les amants" 18 Jr. Dag,! 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 9.15 uur. Trianon: „De man van Rlo". 14 Jr 2.30, 7 en 6.15 uur; zond. 2.15, 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vé 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „Pit bloed". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 dinsdag en woensdag 8 uur „Mal TENTOONSTELLINGEN LakenhalTentoonstelling bi daagse Italiaanse grafiek en l Chris Stapels Werkd. 10-4 uur; 1-4 uur; (t/m 24 Januari) Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering van zaterdag van li (zondag 1-4 uur) tot middernacht De Ruif Janvossensteeg 59):! nlngen, grafiek en schiïe René de Korte, 29 Januari). Ryksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1): Dag 10-17 uur;'i dags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden: I iyks 10-5 uur: zond 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschil der natuurwetenschappenDag. uur; zond 1-4 uur Avond- en nachtdienst der apotl Geopend voor spoedeisende get Doeza Apotheek, Doezastraat 31 21313 en Haven Apotheek, Havi tel. 20085. De dienst van apoth«! van Breest Smallenburg te Leid! wordt waargenomen door de 1 Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek ls gei op dokterstelefoon 22222. 4 Wf:~R RAPPORTEN» (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuld-Llmb. Helsinki Stockholm Jslo Kopenhagei Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeayx Grenoble Nice Berlijn "^ankfort München ■dürich 3enéve Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid MnUorca Lissabon geh. bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt sneeuw sneeuw licht bew. motregen geh. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt ïalf bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt half bew. licht bew. licht bew. geh. bew. 6 -L, 1 I 10 f 15 t i4 r

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2