Donner blundert en wint van Matanovic Ligthard buigt na twee beurten voor Scholte Leiders verliezen in derde ronde Interlandvoetbal HONGAAR PORTISCH LEIDT NA DERDE RONDE IN HOOGOVENSCHAAKTOERNOOI Gelukkig VERVEST NIET NAAR HEERLEN Nederland-België zaterdagvoetbal VOETBALPROGNOSES jUgdunum-LFC: duel ronder grote favoriet OPVALLEND Zware straffen voor voetbalincidenten Dr. Mohr was in 1942 niet in Nederland Nieuw proces na veertig jaar Schotanus gaat recht op kampioenschap af Zoetermeer wordt grote stad Staat van beleg in SYRIË LETDSCH DAGBLAD ZATERDAG 9 JANUARI 1968 SPORTg VAN impioenschap iebanden Arnhemmer Stikkelman en Alphen uit Kaatsheuvel, die na erste dag de leiding hadden in toernooi om het kampioenschap Nederland hoofdklasse drieban- ln Zeist, leden beiden gistermid- tn de derde ronde hun eerste ne- ag. 0 Essen, nummer drie met 3 en, kon niet van het verlies van concurrenten profiteren. Ook hij or, waardoor Michielsen en Soe- oek, die hun tweede zege boek- op gelijke hoogte kwamen met celman en Van Alphen. Lorist 'an Leeuwen noteerden hun eer- (verwinning ten koste van resp. celman en Van Alphen. stand aan de kop luidt: 1. Stik- an 6 (0.820); 2. Michielsen 6 7); 3. Soeterbroek 6 (0.660); 4. Alphen 4 (0.670). 'afeltennisprognoses 1 een drie weken durende rust- tde begint vandaag de tweede van de tafeltenniscompetitae. In ereklasse wacht Scylla de uit- itrjjd tegen het Amsterdamse sh. Hoewel Smash in de onderste i van de rangUjst verkeert, kun de Leidenaars op felle tegen- 9 rekenen. i Treffers gaat op bezoek bij het i Maasbree en het is, gezien de 5 9-1 nederlaag, die de mannen Roelof arendsveen in eigen huis a de ploeg van Bert Onnes leden, erg waarschijnlijk, dat zij een de nederlaag tegen de Limbur- kunnen ontlopen. Koploper lloyd zal, ondanks het feit dat we de Vries wegens studierede- genoodzaakt is zijn plaats aan iffer af te staan, wel niet veel Ite hebben haar ongeslagen po- tegen Wibo uit Den Haag te Jhaven. de hoofdklasse gaat Docos op ek bij Vriendenschaar in Gouda overwinning ligt zeker binnen bereik van de Leidenaren. Wat Weidse overgangsklassers betreft: la 2, lijstaanvoerder in afdeling leeft deze week vrij en het derde i van Scylla treedt in eigen huis n Vriendenschaar 2 aan. et bestuur van de KNVB heeft de voetbalbond van Wales eld woensdag 5 mei een wedstrijd en NederlandWales te spelen. Dorts bestaat de mogelijkheid dat honderdste interland tussen Ne- and en België, die aanvankelijk f zondag 4 april was vastge ir werd uitgesteld, toch nog in zal worden gehouden. Overwo- wordt namelijk op zondag 28 no- iber een ontmoeting Nederland fië aan het wedstrijdprogramma het A-elftal toe te voegen. Vast it verder dat het Nederlandse elf- woensdag 11 mei 1966 een uitwed- |d tegen Schotland zal spelen, oor de zg. UEFA-jeugd spelers 16 tot 18 jaar is voor donder- 25 maart de ontmoeting Neder- 3—Zweden vastgesteld. Jan Hein Donner heeft zich gisteren aan het hoofd van de Nederlandse formatie geplaatst in het 27ste Hoogovenschaaktoernooi. Hij won van Matanovic en kwam daarmee op twee punten uit drie partijen. Een nogal gelukkige score. Advertentie De Nederlandse grootmeester blunderde ontstellend en stond eigenlijk tegen de tiende zet reeds op verlies. De Joegoslaviër wikkel de echter niet af; zijn stelling bleef desondanks duidelijk ge wonnen. Omstreeks de twintigste zet zag Donner nog een valletje, dat overigens weinig diepte had. Tot ieders verbijstering liep Mata novic erin en moest direct opge ven. Mat was onvermijdelijk Een stevige partij speelde Lange- weg tegen niemand minder dan Iv- kow, deelnemer aan het kandidaten toernooi om het wereldkampioen schap. Langeweg kreeg een Franse party te bestrijden. Hij verwierf enig overwicht maar zag tegen het einde van de strijd een ontwikkeling over het hoofd, die hem winstkansen zou hebben geboden. Nu werd het een verdienstelijke puntenverdeling. Bekende wegen Van den Berg—Geiler werd een zwarte zege. In een konings-Indiër, die zich langs bekende wegen bewoog, maakte wit zich aan een kleine na latigheid schuldig. Met technisch knap spel slaagde de Russische groot meester erin het „onbeduidende voor deel" snel te vergroten. De remise tussen Lengyel en Bo- botsow ook al konings-Indisch behoorde tot de correcte, maar snel vergeten, manifestaties. Van allure werd MedinaPortisch met een pion offer van Medina. Er kwamen inder daad aardige spanningen op het bord. vermoedelijk toch niet van een karakter als de witspeler had bedoeld. Portisch kreeg nl. de leiding in han den, die hij door pionnenopmars verbluffend snel in winnend aan- valsspel kon omzetten. De partijen tussen Van Scheltinga Johannessen, LehmannSmedere- ?n PachmanBagirow zijn afge broken. Waarschijnlijk heeft Van Scheltinga goede winstkansen. Nederlandse speelsters winnen gemakkelijk Ook in de tweede ronde van hel tenniskampioenschap van de staat Florida in Oreande hebben de drie Nederlandse deelneemsters geen te genstand van betekenis ontmoet. Zij gingen allen zonder setverlies ovei naar de derde ronde. Trudy Groen man won met 6-1, 6-0 van Nan Sul livan, Elly Krocké Versloeg Vickie Crusselle met 6-2, 6-2 en Betty Stöve schakelde Carol Swift uit met 6-0, 6-1. Europese titelstrijd op Deventer ijsbaan In een vergadering van het dage lijks bestuur van de KNSB met een delegatie uit Deventer over de orga nisatie van de Europese kampioen schappen hardrijden op de schaats voor heren 1966 is in principe over eenstemming bereikt. Deze kampioenschappen zullen be houdens goedkeuring van de ISU (Int. Federatie) met betrekking tot de accommodatie op de Deventer kunstijsbaan worden georganiseerd. Uitslagen De uitslagen van de partijen ge teeld voor de derde ronde van de grootmeestersgroep in het Hoogoven toernooi luiden: Medina (Spanje) Portisch (Hong.) 0—1; Van Scheltin- (Ned.)Johannessen (Noorw.) afgebr.; Lehmann )Dld.)Smedere- (Joegosl.) afgebr.)Van den Berg (Ned.)Geiler (Rusland) 01; Matanovic (Joegosl.)Donner (Ned.) 01; Langeweg (Ned.)Ivkow) Joegosl.) YzPachman (Tsj.-Sl.) Bagirow (Rusland) afgebr.; Lengyel (Hong.)Bobotsow (Buig.) Y-VI- De stand na de derde ronde luidt: 1. Portisch 2% pnt; 2. t.m. 4 Donner, Geiler en Ivkow allen 2 pnt; 5. en 6. Bagirow en Lehmann IV2 pnt en 1 afg. partij; 7. Bobotsow I's pnt; 8. t.m. 10. Johannessen, Pachman en Van Scheltinga allen 1 pnt en 1 afg. partij. 11 tjn. 13. Langeweg, Lengyel en Matanovic allen 1 pnt; 14. Sme- derevac pnt uit 2 partijen en 1 afg. partij; 15. Medina Yz pnt uit 2 par tijen; 16. Van den Berg 0 pnt. HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 6 93 04 - HAV LEVENSVERZEKERINGEN BILJARTEN De Belgische biljarter Jos Vervest zal waarschijnlijk niet deelnemen aan het Europees kampioenschap 47/2 dat van 28 tot en met 31 januari in Heerlen zal worden gehouden. De Belg kwam enkele dagen geleden in zijn café in Gent ten val. Behalve en kele lichte kneuzingen liep Vervest eveneens een hersenschudding op. De ontmoeting NederlandBelgië zaterdagteams voor het Drielanden- toemooi om de Coupe Femand Cha- nelle, waarvan Nederland houder is, zal op 29 mei worden gespeeld. De wedstrijd FrankrijkNederland was eerder reeds vastgesteld voor zater dag 24 april. DZV (Delft), de Nederlandse waterpolokampioen, heeft het bij de loting voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese waterpolo- beker niet erg getroffen. De Delfte naren zijn ingedeeld in groep 1 met SK Tunafors Eskilstuna (Zweden), Dynamo Maagdenburg (Oost-Duits- land), Polonia Beuthen (Polen), Dy namo Boekarest (Roemenië), Tscher- veno Zname Sofia (Bulgarije) en de Marine Zwemclub Moskou (Rusland) Vier spelers nog ongeslagen De Duitse boksploeg uit Kassei had zich een prettiger bezoek aan Amsterdam kunnen wensen. In een uitverkocht Krasnapolsky bleek de sterke hoofdstedelijke ploeg met niet minder dan acht internationals zijn tegenstander met 19-1 de De strijd om de Nederlandse libre-titel is gisteren in volle hevig heid voortgezet. Het leidende viertal Scholte, Vultink, Rooden- burg en Jacobs maakte geen fouten tegen de overigen, die al len hun vierde nederlaag in successie leden. Vooral titelverdediger Henk Scholte en de laconieke Jacobs boekten indrukwekkende overwinningen in resp. twee en vier beurten. Opvallend blijft echter ook het goede spel van de 26-jarige Voorbur ger Joop Roodenburg, die een partij van zeven beurten met een volgens het boekje gespeelde reeks van 246 besloot. Alleen Hans -Vultink stelde wat te leur met een winstpartij bi twaalf beurten. Hij trof het hierbij de jonge Van Hinthum Roodenburg Ligthart Jacobs eerste klasser Sundquest, die even als Van Hinthum nog veel moet leren met succes in de hoogste klasse te kunnen opereren, als tegenstander te hebben. Henk Scholte rekende 's avonds in twee beurten met Jaap Ligthart af Toch waren de series van de Eindho- ar van 270 en 230 geen glans stukken. Daarvoor raakte Scholte te vaak in moeilijkheden. hoofdschotel van het voetbalme- m, dat morgen wanneer de ter- einen het althans toelaten fordt opgediend, is de tweede ont- Qoeting tussen Lugdunum en LFC. Ie groenwitten wonnen het eerste luel met 2—4. Er is sindsdien ech- er het één en ander veranderd. 'Ugdunum en LFC zijn op gelijke loogte gekomen en de strijd van norgen is dan ook volkomen open. or eersteklasser UVS is de situatie t na de nederlaag in Oosterhout TSC) niet beter op geworden. De 'lauwwitten krijgen morgen het iterke Papendrecht op bezoek. Veel tans op winst hebben de Leide- laars niet. Beter ziet de toekomst ir voor Hillegom uit. Halverwege de iompetitie hebben de Hillegommers le leiding van de eerste klasse A Itevig in handen en de wedstrijd segen RKAVIC behoeft niet al te feel moeilijkheden op te leveren, k voor Roodenburg, dat bij West- landia oP bezoek gaat, zijn er goede «winstkansen. Vooral omdat blauwzwarten in het oefenduel legen Laakkwartier hebben aange toond ook doelpunten te kunnen Diaken. de „Leidse" derdeklassers kun Den Alphia (*huis tegen GDA) er Alphen (uit tegen HION) hun pun ten totaal weer wat vergroten. Voor DOSR en Foreholte is dit waar schijnlijk niet weggelegd. Zij ont vangen resp. Leonidas en HVV. Twee elftallen, die nog volop mee doen in de strijd om de eerste plaats. In de vierde klasse A kunnen VVSB en Altior hun voorsprong op Bos koop vergroten. Zelf hebben de koplopers geen moeilijke wedstrijd voor de boeg tegen resp. Warmunda en Lisse, terwijl Boskoop in Woer den bij VEP op een „warme" ont vangst kan rekenen. Bij SJZ—Ar chipel en Concordia HSJC zal er weinig krachtsverschil zijn. In 4 B geldt hetzelfde voor LDWSRijs wijk. DOCOS kan hier van het laaggeklasseerde BMT WassenaarASC is in 4 C langrijk duel. De thuisclub moet winnen om haar titelkansen te be houden en ASC is door de onver wachte overwinningen van Graaf Willem II/VAC dicht in de buurt van de laatste plaats gekomen, Oranje Groen, dat deze plaats be zet, staat slechts drie punten op ASC achter en kan bij RKWIK wel eens voor een verrassing zorgen. HENK SCHOLTE de enige grootmeester Hoe komt mijn club uit UVS Vermeer, Balkhoven, Van der Kaay, Witteman, Lardé, Koren, Kantebeen, Zuma, Teske, Van der Starp, Van Schooten. Roodenburg Keereweer, B. de Jonge, Wiggers, Van Rooyen, Hen- sen, Van Weerlee, Klinkhamer. Den Os, De Klerk, Van Leeuwen, E. d< Jonge. Lugdunum Honsbeek, Van Mey- gaarden, Crama, Bavelaar, Teeuwen, Leget, De Cler, Collé, Bekkering, Redel, Pet. LFC De Hoed, P. de Bolster. H. Sira, Van der Heyden, D. Sira, Van der Zeeuw, Nieuwenburg, A. Hey- mans, De Wit, De Jong, Gübler. DOCOS G. Dubbeldeman, Bras- ker, Vink, Stuifzand, Kamphues, Van Polanen, P. Dubbeldeman, J. M. Marwijk, Van Dinten, Van der Broek, J. van Marwijk. Warmunda Schavenmaker, Noort, Vergeer, West-rop, Van Winsen, Van Dam, Kievits, Meskers Cz., Ritzen, Sikking, Olshoom, Grootmeester De eerste twee dagen hebben echter toch nog eens duidelijk gemaakt, dat Scholte in het hanteren van de keu in de serie Americaine in ons land de enige grootmeester is, hoe het toer nooi verder ook zal verlopen. De allermooiste serie was dan ook ie van Henk Scholte, in zijn partij tegen Beekman. In de eerste drie beurten had Scholte moeizaam schamel totaal van 29 punten bijeen gespeeld. Toen hij vervolgens van Beekman een redelijke aanvangsstoot kreeg en snel de ballen aan de band verzamelde, groeide Scholte weer naar de vorm, die hem vier jaar geleden in het Portugese Estoril naar Europese titel had gebracht. Sterk geconcentreerd begon de Eindhove naar het ivoor met vaste hand te be sturen tot hij na 471 moest ophou den, omdat de eindstreep was bereikt. een heel wat lager tempo had Jacobs daarvoor de tot nog toe hoog ste serie van het toernooi gemaakt. Al in zijn tweede beurt scheen de Amsterdammer, die nota bene n; eerste dag nog had verklaard met dit r niet te kunnen spelen, de partij tegen Ligthart te gaan uitmaken. Technische zeer fraai, maar te lang- a om de serie Americaine i trekkelijk te doen zijn, verzamelde Jacobs honderden punten tot hij 483 strandde. Afgelaste wedstrijden Wegens de slechte gesteldheid van de terreinen zijn alle wedstrijden, die waren vastgesteld voor de zaterdag competitie in de Afd. Noord—Bra bant, Noord-Holland, Utrecht, Zee land en Zwolle afgelast. Voor de wedstrijden van de zater dagcompetitie van de KNVB, van de overige afdelingen, alsmede van het betaalde jeugdvoetbal is de keuring van de velden overgelaten aan de consuls. Indien de wedstrijden van Rooden burg (uit tegen Westlandia) en UVS (thuis tegen Papendrecht) wbrden afgekeurd, dan spelen deze elftallen morgenmiddag (2.30 uur) een vriend schappelijke wedstrijd op het Sport park Noord. Uitslagen 23 6.50 471 125. 95 14.16 De tuchtcommissie van de vereniging van Italiaanse eerste klasse-voet balclubs is na de gewelddadigheden, die zich woensdag in wedstrijden hebben voorgedaan tot strenge ac tie overgegaan. Blijkbaar heeft de vereniging besloten tot krachtiger maatregelen tegen incidenten, die worden veroorzaakt door supporters en door protesten tegen scheids rechters door spelers en officials. De club Vicenza is met 750.000 lire (4500 gulden) beboet omdat haar woedende supporters de 37-jarige scheidsrechter Antonio di Tonno beledigd en op het hoofd gespuwd hebben. Daarna wierpen ze sneeuw ballen en flesjes van frisdranken op het veld, waardoor de scheidsrech ter gewond werd. Di Tonno viel flauw en moest met zuurstof wor den bijgebracht. De supporters van Vicenza meenden, dat hij him club in de wedstrijd tegen Fiorentina (11) had benadeeld. De trainer van Vicenza. Malio Sco- pigno. die het veld was opgelopen en met de scheidsrechter had ge twist, werd voor een maand ge schorst. De spelers van Vicenza werden elk voor 40.000 lire (225 gul den beboet. De club Pro Patria uit Busto is met een half miljoen lire (3000 gulden) beboet omdat haar aanhangers harde sneeuwballen op het veld hebben gegooid waarbij een speler werd gewond. De Italiaanse pers is de laatste dagen scherp van leer getrokken tegen de „achtervolging" en „heksenjacht" op scheidsrechters door het woe dende publiek, zenuwachtige spelers en clubbestuurders. Er doen geruichten de ronde dat de scheidsrechters willen gaan staken. De Italiaanse voetbalbond verga dert deze maand in Florence over een „noodplan" om de orde op de speelvelden te herstellen. Gedacht wordt aan nog strengere straffen dan reeds nu zijn uitgedeeld. De stand na de tweede dag luidt: 1. Scholte 8 m.j., (125.alg. gem; 2. Vultink 8 (50.—); 3. Jacobs 8 (45.45)4. Roodenburg 8 (45.45)5. Ligthart 0 (34.70)6. Beekman 0 (24.60)7. Van Hinthum 0 (21.04)8. Sundquest 0 (12.11). Groenman en Okker eerste op ranglijst Het is geen verrassing dat Trudy Groenman en Tom Okker bovenaan de KNLTB-ranglijsten van het ten- nisjaar 1964 zijn geplaatst. De lijsten zien er als volgt uit: Heren: 1. Tom Okker; 2. Jan Hajer; 3. en 4. Willem Maris en Evert Schneider; 5. en 6. Piet van Eijsden en Ron van Gelder; 7. Jan Goris; 8. Lex Karamoy; 9. Eddy Knol; 10. Pe ter Schol tz. Dames: 1. Trudy Groenman; 2. Anja Lepoufcre; 3. Betty Stöve; 4. en 5. Elly Krocké en Jenny Ridder- hof—Seven; 6. Els Spruyt; 7. Koosje de Jongh; 8. Marijke Jansen. Naar aanleiding van een gisteren door de Oostduitse regering geuite beschuldiging dat dr. Mohr, nu West duits ambassadeur in Argentinië, een leidende rol heeft gespeeld bij de jodendeportaties in Nederland deelt dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie, mee dat dr. Mohr voor de oor log verbonden was aan de Duitse legatie in Den Haag, in 1935 lid werd van de N.S.D.A.P., doch al in mei- 1941 bezet Nederland verliet voor een Duitse post in Zuid-Afrika. De depor taties van de Joden begonnen, ge lijk bekend, in juli 1942, aldus dr. De Jong. Leroy Dunlap, die 44 jaar onder de dreiging van executie heeft ge leefd, zal een nieuw proces krijgen. Hij werd in 1920 ter dood veroor deeld wegens moord met voorbedach te rade, maar nooit terechtgesteld, omdat hij tijdens het proces wist te ontkomen. Hij bleef op vrije voeten, een deel m de tijd heeft hij onder een pseu- diniem bij de Amerikaanse strijd krachten dienst gedaan, totdat hij in het najaar gearresteerd werd. Gisteren werd hem een nieuw pro- is toegestaan, maar de officier van justitie wees er op dat dit moeilijk zal worden, omdat nog maar zo weinig van de oorspronkelijk ge tuigen in leven zijn. Ook het ste nografische verslag van het eerste proces was niet meer te vinden en de verdediging van Dunlap heeft het recht dit te eisen. Dunlap, die nu 64 is, ontsnapte in mei-1920 uit de gevangenis, ter wijl hij terechtstond wegens moord op een restaurateur. Hij werd bij ver stek ter dood veroordeeld. Dunlap werd 22 oktober j.l gear resteerd in een tehuis voor miiitai. ren in Washington. Hij werd opge spoord aan de hand van vingeraf drukken, die werden genomen toen hij in dienst ging. Hij woonde reeds zes jaar in het tehuis onder de naam van Harry Walker, het pseudoniem dat hij na zijn uitbreken gebruikt had. Sportsplinters Christl Haas, Olympische kam pioene 1964 afdaling, heeft gisteren in Grindelwald de afdaling van de internationale skiwedstrijden voor dames gewonnen. Haar landgenote, Edith Zimmermann, die tweede werd, was slechts 0.09 seconde langzamer, Op 30 en 31 januari wordt in Bremen een internationaal tennis toernooi gehouden. Voor dit toer nooi heeft de KNLTB de volgende spelers en speelsters ingeschreven: Eddy Knol en Ron van Gelder, Anj^ Lepoutre, Els Spruyt en Lidy Jan* sen-Venneboer. Slechts remise voor Bronstring Na de zesde ronde van het Neder- de zesde ronde, IvensDe Jong, wer- lands studenten-damkampioenschap is er aan de kop van de ranglijst weinig veranderd. Schotanus gaat nog steeds met twee punten voor sprong op Douwe de Jong onbe dreigd op de eindzege af. Wat Bronstring in zijn partij tegen Schotanus ook probeerde, het liep op niets (remise) uit. Hoewel even voor deel krijgend in de overgang van het middenspel naar het eindspel, kon de Leidenaar niet de volle winst pakken. Schotanus had een sterke oplossing bij de hand en hield stevig stand. In de andere belangrijke partij uit den de punten eveneens verdeeld. Ook hier probeerde de laagst geklas seerde Ivens tevergeefs de winst te forceren. De uitslagen van de voorlaatste ronde zijn: DallingaMulder 02; IvensDe Jong 11; Bronstring Schotanus 11BusHolstvoogd 1—1. De stand luidt: 1. A. F. Schotanus 9 pnt.; 2. D. de Jong 7 pnt.; 3. t/m 6. E. P. Bronstring, J. C. R. Bus, E. Holstvoogd en F. Ch. Ivens allen met 6 pnt.; 7. J. Dallinga 5 pnt.; 8. Ch. A. Mulder 3 pnt. Binnen 20 Jaar zal het dorpje Zoe termeer, dat thans 11.000 inwoners telt, een stad van honderdduizend zielen zijn geworden. Burgemeester H. G. I. baron van Tuyll van Serooskerken beeft gisteren het structuurplan voor de nieuwe woon- en werkstad openbaar ge maakt. De stedebouwkundige Rein H. Fledderus lichtte het toe: Zoeter- zal een compacte stad worden, waarin ook laagbouw voorkomt Voor de hoogbouw denkt men aan bouw werken van twintig etages en aan wolkenkrabbers tot nonderd meter hoog De gigantische uitbreiding krijgt de vorm van een geheel nieu- stad om de oude dorpskern en zal voorzien in de ruimtenood voor woningbouw in de Haagse agglo meratie. Volgens de heer Fledderus zijn de kosten van realisering van de stad op grond van het ontworpen struc- tuiu-plan te ramen op 1 miljard, 320 miljoen gulden. Bij de opzet is er rekening mee gehouden, dat in de loop der jaren een stad van 100.000 toch te klein zal blijken te zijn, Uit breiding zal mogelijk zijn met woon- en werkruimte voor tenminste 50.000 mensen. Opvallend in het structuurplan is, dat de woonwijken gescheiden en- verbonden worden door stedelijke ontsluitingswegen, die alleen vrije kruisingen hebben. Deze wegen ge ven snelle verbindingen met Den Haag, Rotterdam, Delft en Leiden. In Syrië is vanochtend de staat van beleg afgekondigd en een vijf leden tellend militair tribunaal inge steld, voorzien van buitengewone be voegdheden om doodvonnissen uit te spreken „om reactionaire belemme ring van het socialisatieprogramma In het land uit te roepen". Dit werd meegedeeld In een ver klaring van generaal Amln Harez, voorzitter van de presidentiële raad en premier, in zijn functie van mi litair gouverneur. Radio en tv on derbraken hun programma's om de verklaring uit te zenden. Harez sprak de beschuldiging uit deze kapitaalsvlucht 600 miljoen Sy- samenwerking met imperialistische bondgenoten in het buitenland" een lastercampagne lanceren om twijfel te zaaien aan de recente socialisti sche maatregelen van de aan het bewind zijnde socialistische Baath- partij. In de verklaring werden de buitenlandse mogendheden niet ge noemd. Eerder deze week heeft het regime 115 industriële ondernemingen in het land genationaliseerd, waaronder de vooraanstaande cement- en suikerfa brieken. Tezelfdertijd zijn miljoenen Syri sche ponden het land uitgesmokkeld. Volgens sommige berichten bedraagt deze kapitaalsvlucht 600 miljoen Sy rische ponden (ong. 648 miljoen gul den).

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13