Talrijke Danteherdenkingen i en internationaal congres kunst kalei öObQQO,p „Juffrouw, er loopt sijsie op het dak. een NA ZEVEN HONDERD JAAR: Dichterstrijder en politicus Nederlandse vliegers in Noorse diepvries Opgericht 1 maart I860 Vrijdag 8 januari 1965 Vierde blad no. 31460 Het is dit jaar zeven eeuwen geleden dat de beroemde Italiaanse iichter, strijder en politicus Dante werd geboren. De Florentijnse schrijver wordt in zijn geboorteland zo hoog ge dat men zijn beeltenis overal tegen komt, op het etiket van \en [les olijfolie maar ook op bankbiljetten. De officiële herdenkingen in dit 'Jüante-jaar" beginnen komende len to. In april wordt een internationaal tongres over de grote dichter ge opend. Het begin in Florence, waar in 1265 werd geboren. Daarna het voortgezet in Verona, waar dichter enkele jaren doorbracht ia uit zijn geboorteland te zijn ge kt wegens politieke redenen. Het jpngres wordt besloten in Ravenna, paar Dante in 1321 overleed. In verscheidene steden zullen aan Dante gewijde bijeenkom en worden belegd. Florence, Rome, ferona en Ravenna zullen tentoon stellingen over Dante en zijn tijd ■hrichten. I Op het programma staan tele- isie-uitzendingen, excursies naar die enig verband met Dan- e houden, en een „Dante-dag". j, Op alle scholen op 22 mei, ter- rijl naar wordt verwacht in de loop jan het jaar 40 vertalingen van Dan e's „La Divina commedia" over dë gehele wereld het licht zullen zien. ket jaar 1865, toen de 600ste geboor- van Dante werd herdacht, werd rekenmerkt door de ontdekking van bante's stoffelijke resten. Arbeiders «ntdekten bü toeval een houten kist, raarin de Latijnse woorden „Dan- «s Ossa" Dante's beenderen raren gegraveerd. e Bewonderaars van de dichter ho nen dat 1965 het jaar zat zijn, waar- en het originele manuscript van „La Commedia" wordt ontdekt. Men heeft al honderden jaren naar iet geschrift gezocht doch het nooit Hunnen vinden. Dante, eigenlijk Durante Alighieri ijeheten heeft een buitengewoon veel- 1 Crematie van dichter T.S.Eliot IHet stoffelijk overschot van e dichter T. S. Eliot, is gisteren ia een rouwdienst in de Ken- lington Parish kerk van St.- Jtephen's in Londen gecre peerd. De volgende week zal de as bijgezet in de kleine van het dorpje East Coker n Somerset dat de dichter on sterfelijk heeft gemaakt in een tan zijn grootste gedichten. Het s echter een dorp dat hem nau welijks kent. Eliot, die maandag op 76-jarige eeftljd in Londen overleed, werd ge- .jremeerd in het Golders Green Cre- 'patorium in Noord-Londen. De eer- Jer gehouden kerkdienst in de St.- Jtephens, waar de vrome Anglicaan Sliot kerkvoogd is geweest, was een die werd bij gewoond door zijn 36-jarige weduwe ongeveer 60 goede vrienden en fa- nilieleden. De dienst duurde slechts mgeveer vijf minuten. Intussen heerste in East Coker de ïfebruikelijke landelijke rust ondanks let vooruitzicht dat in het dorp nu graftombe van de overleden dichter zal komen. fln Concertgebouiv: e Mark Loebotsky vervangt David Oistrach 0 De violist David Oistrach, die in (februari vier concerten met het Con- o.Lv. Bernard Hai- link in Amsterdam zou geven, kan >m gezondheidsredenen zjjn verplich tingen niet nakomen. 1 Op de concerten op 3 en 4 februari V»1 zjjn plaats worden ingenomen loor Mark Loebotsky, op 6 en 7 fe bruari door Arthur Grumiaux. 'Laatstgenoemde trad reeds vele ma len met het Concertgebouworkest op, »ok voor grammofoonopnamen. 6 De 33-jarige Russsche violist Mark Loebotsky treedt voor de eerste maal West-Europa op. Hij was leer- fiing van de beroemde pedagoog Abra ham Jampolsky. In 1965 beeindigde bij zijn studie aan het conservatori um in Moskou, waarna hij zijn op leiding bij David Oistrach voltooide, ïn die tijd trad hij reeds veelvuldig als solist op, voornamelijk in de Sow- Jet-Unie. Zijn naam kreeg in West-Europa bekendheid, toen hjj zich in 1956 tij dens het Mozart concours in Salz burg onderscheidde als één der bes te Mozartvertolkers van de 150 deel- penlers. In 1958 behaalde Loebotsky de .hoogste prijs op het internationale Tsjaikowsky-concours voor violisten. (Als solist toont hjj een grote voor liefde voor de composities van klas sieke Russische meesters. bewogen leven gehad, dat geken- •kt werd door talrijke omzwer vingen. Reeds op jeugdige leeftijd bezat j een zeer veelomvattende kennis, hetgeen blijkt uit zijn „La Vita Nuo- iHet nieuwe leven), dat in 1292 geschreven is. Stellig heeft Dante toen reeds het plan gekoesterd de „innig geliefde" (Beatrice Portinari) leden in 1290 in zijn „La Di- i, Commedia" <De goddelijke ko medie) te verheerlijken. En wel op ïvergetelijke wijze. Na zijn „La Vita Nuova" ver scheen tussen 1306 en 1309 zijn „II Couvivio" („Het gastmaal") dat, in dien het voltooid was geweest, een lort encyclopedie geworden zou zijn. Het is het eerste voorbeeld van Italiaans wetenschappelijk proza. In het Latijn schreef Dante „De vul- gari eloquentia", („Over de alledaag- welsprekendheid"), dat in vier boeken de Italiaanse taal- en dicht kunst wilde behandelen, maar mid den in het veertiende hoofdstuk van het tweede boek werd afgebroken. ,.De monarchia" („De monar chie") zijn politieke geloofsbelijdenis, stelt Dante het keizerschap gelijk met het pausdom. Dit werkje moet zijn laatste levensjaren geschreven zijn. Van Dante's talloze werken, heeft de eerste plaats „La Divina Com media" hem onsterfelijk gemaakt. Het gedicht bestaat uit drie delen, elk deel uit 33 zangen. Vooraan staat een Inleidend gezang, zodat het geheel 100 zangen met 14233 vers regels bevat. Het beschrijft een visioen, waarin de dichter, eerst aan de hand van Virgilius, als de vertegenwoordiger het genie, door de hel en het vagevuur, daarna in gezelschap van Sneeuw volgt op regenval in Californië In noordelijk-Californië zijn de ge zwollen rivieren gisteren gezakt en de regenval minder geworden waardoor het door overstromingen geteisterde gebied er beter is komen voor te staan. Maar nu heeft de winter in de hoge Sierra toegeslagen waardoor honderden reizigers in verblindende sneeuwbuien en ijskoude stormen zijn gestrand. Enkele honderden bewoners van de districten van de rivieren de Eel en de Mad zijn naar hun huizen terug gekeerd, die zij in de afgelopen twee dagen hadden verlaten toen er zich tengevolge van de overvloedige regen val overstromingen voordeden. Voor spelling van slechts verspreide buien en een stijging in de luchtdruk geven hoop op een verbetering in de toe stand. De storm, die grote gebieden in noordelijk-Californië en vier andere westelijke staten, Oregon, Washing ton, Nevada en Idaho, onder water heeft gezet, woedde nog onvermin derd in de hoge Sierra, aan de grens tussen Nevada en Californië. Chauffeur mishandelt bejaarde vriend (Van onze Haagse correspondent) Een Zoetermeerse vrachtautochauf feur heeft bekend een 73-jarige oud veekoopman uit Zoetermeer in de nacht van dinsdag op woensdag in Berkel met een hamer twee slagen op het hoofd te hebben gegeven. De be jaarde man ligt nu zeer ernstig ge wond in het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam. Hij kon nog niet worden gehoord. Aanvankelijk stond de Rijkspolitie in Berkel voor grote raadsels. De po litie trof langs de weg van Bleiswijk naar Zoetermeer een lege vrachtauto met brandende lichten aan. Even verder vond men aan een slootkant de uit hoofdwonden bloedende oude man en tenslotte zag men de chauf feur, die eerst verklaarde dat zijn auto defect was en dat hij de gewon- KENHUISKOS Prinses Margriet opende congrescentrum RAI Prinses Margriet heeft gisteroch tend het internationaal congrescen trum R.A.I.-Amsterdam officieel ge opend met het geven van een slag op een grote gong, die op het toneel de niet kende. Thans heeft de chauf- in de grote zaal stond opgesteld. Dit feur verteld, dat hij met o.a. zijn i congrescentrum aan het Europaplein i plaatsgenoot in diverse café's ple- DANTE ALIGHIERI Eeatrice, als vertegenwoordigster van der Openbaring en eindelijk van de heilige Bernardus door de verschil lende hemelen ter aanschouwing van de Drieënige God wordt rondgeleid. Dante heeft aan dit stuk de naam „Commedia" gegeven in verband met zijn aanvankelijk huiveringwek kend, later zaligende inhoud. Volgens Dante's beschrijving is de Hel (Inferno) 'n trechtervormige af grond, die naar het middelpunt van de aarde afdaalt en het Vagevuur (Purgatorio) een in terrassen ver deelde berg, waarvan de top de Expositie van oud zilver in Utrecht Het Nederlands goud-, zilver- en klokkenmuseum in Utrecht heeft een collectie zilverwerk in bruikleen ge kregen van de „Van de Poll-, Wix Wolters en Quina Stichting". De col lectie wordt van 9 januari af ten toongesteld tot 1 maart. De verzameling bevat zilver speel goed (het z.g. étagère-werk) en zil veren gebruiksvoorwerpen uit de 18de, 19de en het begin van deze eeuw. Het is lange tijd mode geweest om gebruiksvoorwerpen in miniatuur te laten namaken in zilver. Deze voor werpjes werden in uitstalkasten de étagères te pronk gezet. Het grootste deel van de expositie in Utrecht is gewijd aan deze minia tuur ^voorwerpen Onder de curiosa treft men voor werpen aan die door koningin Emma aan haar hofdame, een lid van de familie Van de Poll, ten geschenke zijn gegeven. Hiertoe behoort een gouden armband met de handteke ning van de vorstin in goud. De col lectie bevat voorts een kleine ver kostbaar tafelzilver. Sartre wil jonge Algerijnse adopteren Begrafenis kunstschilder Paul Arntzenius Autoriteiten en vele vrienden heb ben gistermorgen afscheid genomen de laatste eer bewezen aan de maandag overleden bekende kunst schilder Paul Arntzenius, die op de Alg. Begraafplaats aan de Kerkhof laan in Den Haag begraven werd. Onder de aanwezigen bevonden zich de wethouder van Onderwijs, Kunsten en Sportzaken, mr. M. Vro lijk, mr. L. F. J. Wijsenbeek, direc teur van Dienst voor Schone Kun sten, Jos. de Gruyter, hoofdconser vator van het Gemeentemuseum. Voorts de beeldhouwers Albert Termote, Bram Roth, Dirk Bus, Aart den IJssel en Theo van der Nahmer, alsmede de kunstschilders Paul Citroen, prof. Sierk Schroder, Rein Draayer, H. Kamerlingh On nes, Ina Hooft en vele anderen. Voorzitter Wibbo Hartman vertegen woordigde Pulchri Studio en Jan Franken Pzn. de Federatie van Beel dende Kunstenaars. Na een door mevrouw barones Van Tuyll van Serooskerken voorgelezen toespraak namens de Soefibeweging, werd het stoffelijk overschot ter aar de besteld. Een neef van de overle dene sprak een dankwoord, waarmee deze eenvoudige plechtigheid beslo ten werd. Zijn 28-jarige secretaresse Van onze Parijse correspondent). Jean-Paul Sartre, cLe Franse filosoof-dramaturgdie onlangs de Nobelprijs voor literatuur wei gerde, heeft bij het Departement van Justitie een adoptie-aanvrage ingediend ten behoeve van de 28- jarige Algerijnse Arlette Elkaim. Arlette Alkaim verricht sinds 'n 5 tal jaren secretariaatswerkzaam heden voor de beroemde schrijver, terwijl ze ook wel bijdragen heeft geleverd aan zijn maahdrevue „Les temps modemes". Op zijn aanvraag heeft Sartre nog geen antwoord van het ministerie ontvangen. Het is niet helemaal uit gesloten dat zijn verzoek zal worden afgewezen, aangezien de Vvader van het existentialisme" niet officiëel is getrouwd met de schrijfster Simone de Beauvoir, met wie hij niettemin al ettelijke jaren samenwoont. In be ginsel kan voor de Franse wet alleen een echtpaar een kind adopteren. Waar in dit geval dat kind echter al 28 jaren telt, verwacht men dat de autoriteiten van die 'stelregel bij uit zondering wel zullen willen afwijken. Wanneer Arlette haar achternaam door die van Sartre mag vervangen, zal zij tevens zfjn uitgeroepen tot de enige erfgename van zijn bezittingen en vooral van de auteursrechten op zijn oeuvre, die jaarlijks een grote som op moeten leveren. Interessante expositie van drukwerken Een expositie van werken van de Officina Bodoni Verona zal van 16 januari tot 13 februari in Brussel worden gehouden. Op deze tentoonstelling zullen boe ken worden getoond die gedrukt zijn op dc handpersen van de in Duits land geboren Giovanni Maerdersteig, een van de meest bekende Italiaanse drukkers die drie letters heeft ont worpen de Zeno, de Griffo en de Dante. De tentoonstelling is georganiseerd met medewerking van de Biblioteca Civica van Verona en de Kon. biblio theken van Den Haag en Brussel. woonplaats der eerste mensen (Pa- radiso» vormt. Van hier verheft zich de dichter door de zeven hemelen der planeten, die der vaste sterren en het „primum mobile" tot de on wrikbare zetel der Godheid of 't Em- pyraeum. In al die verschillende ge westen stemmen gesprekken met nog niet lang overleden personen de le zer nu eens tot weemoed, dat weer tot'afschuw en ontzetting, terwijl nu en dan de diepzinnigste waagstukken der godgeleerdheid en wijsbegeerte behandeld en de verdorvenheid op maatschappelijk en zedelijk gebied, van Kerk en Staat in Italië, geschil derd wordt. Dante was het machtigste dichter lijke genie der Middeleeuwen, in universaliteit, poëtische visie en weergevingsgave alleen met Goethe te vergelijken. Hij hief daarbij de dichtkunst der hoofse liefde op tot de klare, sere ne hoogte, waar goddelijke en men selijke liefde samensmelten. Mr. Jochems zal Prinses Irene schilderij aanbieden (Van onze Haagse correspondent) De Haagse grootgrondbezitter mr. Herbert Jochems, die als ontwerper van sinistere juwelen en als „schil der van mysterieuze doeken onlangs in Venetië en Londen exposeerde, zal 15 januari één van zfjn schilde rijen aan prinses Irene aanbieden. Het is nog niet bekend of de Prinses, die mr. Jochems en zijn echtgenote na terugkeer van haar wintersportvakantie, in haar Madri- leense flat zal ontvangen, het schil derij dat een impressie van een bewolkte hemel is, in haar Hollandse kamer zal ophangen. zierige avond had doorgebracht. Een maal weer in de auto moet, volgens verklaringen van de chauffeur, ruzie zijn ontstaan. De oude man wilde nog naar een café in Bleiswijk en zou na weigering zelfs hinderlijk handtaste lijk en agressief zijn geworden. „Toen heb ik hem uit noodweer twee slagen op het hoofd gegeven met i beroving bestaat geen i majoor F. in de hoofdstad is het eerste speci fieke congresgebouw in ons land en het modernste van Europa. Tot de 14O0 genodigden, die de feestelijke, met ballet en muziek om lijste opening bijwoonden behoorden o.m. de staatssecretaris der Konin gin in de provincie Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, de gouver- de hoofdstad, gen er aal- burge- ARTIS-LOKETJE HAD VEEL BEWOGEN JAAR Juffrouw, ik heb een lachduifje, 's ochtens en 's avonds laat ik hem steeds uit zijn kooi. maar nu is-ie in een pan met soep ge vlogen. Zijn buik zit onder het vet en hij koert niet meer Dit is één van de urgente gevallen, waarin aan de voorlichtingsdienst van Artis jaarlijks telefonisch en schriftelijk om raad wordt ge vraagd. De dienst heeft weer een druk jaar achter de rug. aldus „Artisnieuws" Duizenden vragen werden be antwoord. Er waren hoogst merk waardige bij, zoals: „Bij ons in Terwolde leeft een eenzame ooie vaar. Hebt u niet een mannetje over?" En: „We hebben een eend met vier poten, maar we kunnen hem niet langer houden. Kan hij niet in Artis worden onderge bracht? Hij is vertrouwd met mensen en honden". Van kinderen krijgt men de wonderlijkste vragen: „Ik wil uit vinder worden en daarom wil ik weten hoe een olifant, als hij dood is. weggesleept wordt". In Amsterdam noemt men alle vo gels „sijsies". Telefoontjes als Juffrouw er loopt een sijsie op 'het dak. dat kan niet vliegen", komen nog al eens binnen. Bij nadere beschouwing blijkt het „sijsie" dan een kokmeeuw te 2 Voor het bekende Artis-loketje is 1964 een veelbewogen jaar ge weest. Weliswaar was het aantal dieren, dat er door het publiek Sjaljapins eerste echtgenote gestorven Lo Presti92 lole Lo Presti Tornaghl, de eerste vrouw van wijlen de befaamde Russi sche baszanger, Feodor Sjaljapin, is zondag na een korte ziekte op 92- jarige leeftijd te haren huize gestor - Lo Presti was een beroemde Ita liaanse, danser es die in Amerika en in verschillende Europese landen optrad. Zij ging naar Moskou toen zij 20 was en ontmoette Sjaljapin. In 18c.7 trouwde zij met hem. Zij hadden zes kinderen, van wie er een jong stierf. Sjaljapin hertrouwde in 1937 na van Lo Presti gescheiden te zijn. Hij stierf een jaar later. Zij laat drie dochters en twee zoons achter. Prinses Beatrix imaakte kennis met het Nat. Ballet Prinses Beatrix heeft gisteravond in gezelschap van enkele vrienden en vriendinnen onofficieel een voorstelling van het Na- tionaal Ballet in de Stadsschouwburg in Utrecht bijgewoond. Het was de tweede koninklijke gast die het Nationaal Ballet die dag mocht begroeten, want 's morgens keek prinses Margriet tijdens de openingsceremonie van het Amsterdamse Congres gebouw naar het optreden van de Nationale ballet formatie, die overigens vóór deze dag van koninklijke belangstelling bleef ver stoken. De voorbereidingen voor het bezoek van de kroonprinses werden enige tijd geleden reeds getroffen. Dat was bij de opening van de nieuwe Eindhoven- se schouwburg toen de leidster van het Nationaal Ballet mevrouw Sonia Gaskell aan Prinses Beatrix werd voorgesteld. „Komt u eens naar ons kijken", zo vroeg mevrouw Gaskell. Dat gebeurde dan gistereavond in Utrecht, waar Prinses Beatrix, die midden in de zaal tussen het publiek een plaats had gekregen met haar gezelschap, nagenoeg de hele tableau de la troupe van het Nationaal Ballet ten tonele zag verschijnen in Balan- chine's Serenade op muziek van Tsjaikowski, de Pas de Deux uit Ro meo en Julia van Tsjaikowski in cho reografie van George Lifer, het dra matische ballet „Het heksenjong" van Jack Carter en het verhalende Ballet „Graduation Ball" van choreo graaf David Lichine op walsmelo- dieën van Johann Strauss. Een orkest onder leiding van André Presser begeleidde deze normale Utrechtse balletvoorstelling die totaal uitverkocht was en die voor Prinses Beatrix een kennismaking was met het ruim driejarige Nationaal Ballet. Haar waardering onderstreepte de Prinses met een spontaan applaus en in de pauze liet zü voorts de artistieke kern van het ballet aan zich voor stellen. Dat waren mevrouw Gaskell, dirigent André Presser, de danseres Olga de Haas en de danser Ronald Snijders. werd afgeleverd, minder dan in 1963 (2893 tegen 3264), maar de variatie was groter dan voorheen. De geringere hoeveelheid is vol gens Artlsdeskundigen te danken aan de minder strenge winter van 1964. Schildpad Bij de huisdieren is de schild pad een belangrijke plaats gaan innemener werden in 1964 198 schildpadden afgeleverd, waar van de meeste slecht waren ver zorgd. Goede voorlichting over voeding en huisvesting wordt door de handelaars dan ook vrij wel niet gegeven, menen de Ar- tismensen. Ook de apen schijnen als huisdier aan populariteit te winnen. De goudhamster, het lie veling sdiertje van de Nederland se jeugd in de jaren 1958, '59 en '60 is goeddeels uit onze wonin gen verdwenen. Het aantal jonge zeehonden, dat aan de waddenkust aanspoel de, ivas zeer groot. De meeste ba by's waren er slecht aan toe. Waaraan de plotselinge toe vloed van zeehonden te wijten is geweest, kan niet met zekerheid worden gezegd. Sommige mensen beweerden, dat het boren naar olie in deze streek de oorzaak vormde van de onrust onder de dieren. Merkwaardigheden Van een hele bonte rij van merkwaardigheden, die dit jaar aan het Artisloket werden afge leverd, noemt Artis een Ameri kaanse springspin acht parkieten met hun drinkbakje, een kame leon, die juist een zeventienling ter wereld had gebracht, een ha gedis afkomstig uit een zak Bra ziliaanse koffie, een hagedis in da bek van een kat op straat aan getroffen en een soepschildpad. Ook vissen (328) werden in ont vangst genomen. Voorts arriveer de. maar dan niet via het loketje 180.000 liter zeewater uit de At lantische Oceaan. Vliegers van de Koninklijke Luchtmacht zijn vandaag begon nen ook in Gol, 220 kilometer ten noorden van Oslo in Noor wegen de spreuk van hun wapen waar te maken: klein in getal, groot door verdiensten. Muzieksclioolstrijd Breda duurt voort „Wij blijven vechten tot de laatste man", zo zei gisteravond secretaris F, Froger van de Stichting particuliere Bredase muziek- en balletschool als reactie op de bekendmaking dat de gemeentelijke school half januari met de lessen begint. Van dat moment al zal zich een concurrentiestrijd ontwikke len, waarin naar verwachting de particuliere school het loodje zal moeten leggen. Wanneer dit moment is aangebro ken ls niet de voorspellen, omdat de particuliere school nog broedt op al lerlei tegenacties. Inmlddeh. heeft de „rebelse" stichting kans gezien het particuliere onderwijs weer op gang te brengen. Dat was mogelijk door verdubbeling van de lestarieven, in krimping van het lesrooster en een financieel offer van leerkrachten die strijdbaarheid wensten te tonen en zich achter het bestuur hebben ge schaard. Zij hebben ook neven-in komsten. In de raadsvergadering van 13 januari zullen 13 docenten voor de gemeentelijke school worden benoemd. Het Intrekken van de gemeentelijke subsidie moest de particuliere school het genadeschot geven ten gunste van de stedelijke muziekschool, maar de verdediging van de particuliere school Is nog steeds niet doorbroken. Secretaris Froger heeft van het stadsbestuur van Breda geëist dat de stedelijke school tegen dezelfde lesta rieven onderwijs gaat geven als de particuliere school, omdat er anders naar zijn mening sprake zou zijn van „oneerlijke concurrentie". Zes kostbare militairen, in wie de staat een bedrag van 8 ton per man heeft geïnvesteerd, vier officieren, een vaandrig en een sergeant, onder werpen zich daar een week lang aan zware beproevingen, die collega's van de Noorse luchtmacht zorgvuldig voor hen hebben uitgekiend. Doel: een week lang te leren hoe in leven t« blijven, als zij ooit eens in oorlogstijd een noodlanding in dit sneeuwrijlc berggebied zouden moeten maken. De zes mannen behoren overwe gend tot squadron 314 van het com mando tactische luchtstrijdkrachten. Eén van hen is van squadron 315, beide met Thunderstreaks in Eind hoven gestationeerde squadrons ma ken deel uit van de mobiele NAVO- eenheid, die in de wandeling de brandweerbrigade heet. Het is een snel verplaatsbare en internationale eenheid, die in geval van nood de kwetsbare punten In de Europese lin kerflank moet verdedigen. De twee squadrons hebben daarbij in het bij zonder het Noorse gebied toegewezen gekregen. Ook vorig jaar heeft reeds met succes een aantal Jonge officieren slaggeleverd tegen de kou en de ont bering van de Scandinavische winter. De vandaag bij 8 graden vorst en windstil weer in het uiterst rustige berggebied begonnen cursus is de eer ste van een reeks van 6, waaraan in totaal 120 man uit Nederland, België, Canada, Denemarken, Frankrijk, En geland. West-Duitsland en Amerika zullen deelnemen. Vandaag traden behalve de zes Nederlanders ook zes Belgen en acht Engelsen aan. Het programma is in grote trekken gelijk aan dat van vorig jaar: heel veel skiën, het maken van vuur, het overnachten (één nacht) in een zelf gemaakte ijshut, het vervaardigen van sneeuwschoenen, het strikken van klein wild en meer nuttige be zigheden. Kathedraal van Milaan na zes eeuwen voltooid Zes eeuwen werk aan de imposante gotische kathedraal van Milaan is nu officiëel beëindigd, toen de vijfde en laatste van de vijf hoofdingangen werd onthuld door aartsbisschop Gio vanni Colombo, de opvolger van Paus Paulus VI als bisschop van Milaan.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11