Rumoer in Nigerië rond verkiezingen SPAAK OPPERT COMITÉ VOOR EEN EUROPA KANDIDATUREN IN LENINGRAD AFGEWEZEN Zijn hart trok naar antiek... A.N.W.B. onderzoekt berging autowrakken HARDE STRIJD OM BINH GHIA E.M.S. vaart wel bij brand K. en W. TREKKER REED NA BOTSING HUIS BINNEN f 25.000,- OP STRAAT Derde zoon in 1966 vrij van dienstplicht MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 30 DECEMBER 1964 In Nigerië, waar vandaag voor het eerst federale, algeme ne verkiezingen worden gehou den, is een uiterst gespannen toestand ontstaan door het be sluit van de grote oppositiepartij uit het zuiden (UPGA) de ver kiezingen te boycotten. De UPGA wenst uitstel, omdat naar haar oordeel de voorwaar den voor vrije en eerlijke verkie zingen ontbreken. De leider van de oppositie, Okpa- ra, heeft als reden opgegeven, dat leden van zijn partij geen gelegen heid hadden gekregen zich kandi daat te stellen in een aantal kies districten in de noordelijke deelstaat. Dit is het grote bolwerk van de re geringspartij, de Nationale Nige riaanse Alliantie (NNA). Meer dan zestig kandidaten van deze partij, onder wie premier Aboebakar, zijn nu al zeker van herverkiezing, om dat er geen tegen-kandidaten waren. Het comité voor gezamenlijke ac tie van de vakbonden, dat meer dan een half miljoen arbeiders vertegen woordigt, heeft een algemene sta king uitgeroepen. Het Noordnige- riaanse vakverbond heeft deze afge keurd. Tegenstelling Deze ernstigste politike crisis in de Nigeriaanse Federatie sinds het land in oktober 1960 onafhankelijk binnen het Britse Gemenebest werd, is het gevolg van de soherpe tegen stellingen tussen het noorden ran het land, mohammedaans, traditio neel en pro-Westers ingesteld, en het zuiden, dat een meer op het „Afrikaans socialisme" gerichte po litiek voorstaat. Ook tegenover elkaar Pauï-Henri Spaak, de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, heeft in een artikel in het blad „Foreign Affair" de suggestie ge daan een „comité van drie" in te stellen, dat enkele jaren de tjjd zou krijgen om een definitieve tekst voor een verdrag voor een verenigd Europa op te stellen. Spaak waar schuwt voor het opkomen van na tionalisme in Frankrijk zowel als Duitsland en toenemende aarzeling onder de Europese industriëlen en andere ten aanzien van de econo mische toekomst. Verwijzend naar het mislukken in 1962 van het zogenaamde plan-Fou- chet voor een „Europa der vader landen" in tegenstelling tot een bo- ven-nationaal Europa beveelt Spaak aan om wel de in dit plan neerge legde fundamentele gedachte van ge regelde bijeenkomsten van staats hoofden of ministers in praktijk te brengen. Zijn voorstel tot instelling vaneen „comité van drie" doet Spaak onder verwijzing naar het optreden van de Europese Commissie als secreta riaat van de gemeenschappelijke markt. „Waarom zou dit succesvol experiment niet kunnen worden uit gebreid tot de louter politieke sfeer?" zegt hü. Het voorgestelde orgaan van drie leden zou kunnen begin nen met de taak van het voorbe reiden van de ministersbijeenkom sten en het uitvoeren van besluiten maar geen beslissingsbevoegdheid hebben. Een kleine gebeurtenis van groot gewicht heeft zich voorge daan in Leningrad, waar tijdens voorverkiezingen voor leidende posten in communistische cellen officiële kandidaten niet alleen voorwerp van felle discussies waren, maar ook werden afge wezen. Het maandelijks verschijnende partijblad „Kommunist" maakt hiervan in zijn jongste nummer 'in een artikel over niet minder dan ne gen pagina's melding. Het juicht de ze ontwikkeling onomwonden toe. „De democratie binnen de partij moet worden ontwikkeld. De partij leden moeten in alle vrijheid kunnen oordelen en beslissen", zo schrijft het blad. „Met de bevoogding en proce dures die niets gemeen hebben met democratie, moet worden afgerekend. Bepaalde kandidaturen moeten kun nen worden afgewezen geen acht te worden grove druk, die eventueel wordt uit geoefend". Het blad noemt het be dient de onaanvechtbare offi ciële kandidaatstelling een uitvloei sel van persoonsverheerlijking. „Kommunist" bepleit een nieuwe „morele code" die neerkomt op twee geboden: „vrijheid van stemmen (tegen elke kandidatuur, die opge drongen is of naar geweten onaan vaardbaar wordt geacht) en terug keer tot het volk, „zijn noden, pro blemen en stemmingen". Waarnemers hechten groot belang aan deze zaak, gezien de publici teit die het partijblad eraan geeft. Dit wordt een poging zonder prece dent geacht om in alle gelederen van de party af te rekenen met het „stemmen op bevel", waarbij men slechts unaniem de hand heeft op te steken om goed te keuren. staan de president van de federatie, Azikiwe van de UPGA en premier Aboebakar, de plaatsvervangend lei van de NNA. Zij hebben gisteren communiqué uitgegeven waarin stond, dat zij het niet met elkaar waren of de verkiezingen moe ten doorgaan of niet. De UPGA heeft al bekendgemaakt, dat al haar kandidaten zich hebben teruggetrok ken. Het Nigeriaanse leger heeft giste- n voor machtsvertoon in de stra- n van Lagos gezorgd om, zoals een woordvoerder zei, „te laten zien dat het leger paraat is". President Azi kiwe is in naam opperbevelhebber de strijdkrachten, maar heeft geen enkele macht. Het oproepen de troepen is voorbehouden aan de premier. "Volgens de eerste berichten van indaag was men twee uur na de vastgestelde tijd nog altijd niet met 'emmen begonnen. Er zijn op zijn minst al vijftig stembureaus afgebroken in het oosten midden-westen, waar de UPGA i grote aanhang heeft Het staat al vast dat miljoenen de stemming zullen boycotten. In de omgeving van Lagos werd een stembureau door een menigte afgebroken_ terwijl een po- litie-bewaking onverschillig toekeek. In de loop van de nacht hebben twee leden van de federale verkie zingscommissie van vijf man na melijk de vertegenwoordigers van het oosten en middenwesten bekendge maakt, dat zij hun functies neerleg den. De officier van Justitie bjj de recht bank te Amsterdam, mr. H. G. van Everdingen, heeft tegen Amstelveen, die al enkele malen met de justitie in aan raking is geweest, wegens diefstal meermalen gepleegd 15 maanden ge vangenisstraf met aftrek en voor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering met een proeftijd van 3 jaar geëist. Diens hart trok naar antiek. Op 9 september van dit jaar had hij samen met drie anderen, ingebro ken in het Grolsch museum te Groen- lo. De buit bestond uit een groot aantal oude geweren, munten, ketels, kandelaars, tinnen lepels en kannen, die door de Amstelvener aan een antiquair in Amsterdam werden verkocht. Na zijn arrestatie had de Amstelvener, ook de diefstallen van antiek uit verscheidene kerken en andere musea bekend. „Een slimmig heidje" meende de officier van Justi tie, die naast de diefstal uit het Grolsch Museum ook de ten laste ge legde diefstal van f 1400 ten nadele van verdachte's moeder wettig en overtuigend bewezen achtte, „Ik vind hem een slecht mens", zei mr. Van Everdingen „en dat zeg ik niet gauw van iemand". De verdediger mr. N. P. C. Moens, achtte de diefstal van het geld van de moeder niet bewezen en vroeg voordat punt vrijspraak. Overigens verzocht hij de rechtbank zijn cliënt nog een kans te geven. „Hij heeft de ULO en twee jaar HTS wegen- en waterbouwkunde doorlopen en kan in de wegenbouw genoeg verdienen om na enkele jaren van het gespaar de geld in de antiekhandel te gaan". Uitspraak 12 januari. De A.N.W.B. is een onder zoek begonnen naar de aanspra kelijkheid voor het van de weg (laten) verwijderen van door ongevallen ontstane verkeers- wrakken, die het verkeer in ge vaar brengen. De aanzienlijke post aan dubieuze debiteuren, die dit werk vaak ople vert voor particuliere bergingsbedrij ven zou sommigen kopschuw maken om bij de eerste melding van een on geval met hun kostbaar materiaal uit te rukken. De zaak is aan het rollen gebracht door de heer F. van Grins- ven, eigenaar van een takel- en ber gingsbedrijf in Veghel. Onlangs liet heer Van Grinsven weten, dat hij niet meer van plan is direct zijn kraanwagens en personeel naar de plaats van een ongeval te sturen, ten zij hij vooraf een schriftelijke op dracht voor het karwei krijgt. „De afgelopen tien jaar is gemid deld 10 procent van mijn kosten niet verhaalbaar gebleken", zegt hij, „en daarom wil ik er nu mee stoppen". De heer Van Grinsven meent, dat de overheid in gebreke blijft. Mensen die door een verkeersongeval inge klemd zitten in een autowrak blijven, volgens hein vaak veel te lang ver stoken van deskundige hulp. Als die hulp wel wordt verleend, gebeurt dat meestal door een particulier. „Maar die moet dan maar zien hoe hij aan zijn centjes komt". Niet somber Bij de Rijkspolitie ziet men de zaak niet zo somber in. „Wij beschikken over vrij eenvoudige richtlijnen voor dergelijke gevallen", zei ons een woordvoerder: „Als er sprake is van een geconstateerd strafbaar feit, bijv. de auto verkeert in slechte staat, dan volgt inbeslagneming. De kosten van het van de weg halen en eventueel een politiebureau brengen zijn dan voor rekening van de Rijkspo litie". Als er geen sprake is van een straf- lar feit en de eigenaar van het voertuig is niet bij het ongeval omge komen of gewond, dan moet deze zor gen dat het wrak wordt weggehaald, Vanochtend werd er op 65 kilo meter ten oosten van Saigon hevig gevochten terwijl regeringstroepen probeerden zich een weg te banen naar de districtshoofdstad Binh Chia, die twee dagen lang door de Vietcong bezet is geweest. Maandag ochtend werd er in de stad Binh Ghia korte tijd gevochten toen een krachtige eenheid van de Vietcong de plaats binnentrok en de stad in- Twee compagnieën stoottroe pen van de regering, vergezeld door twee Amerikaanse adviseurs, pro beerden de stad opnieuw binnen te trekken maar werden teruggeslagen. Gisteren ondernam een versterkt ba taljon van ongeveer 500 man op nieuw een aanval met helikopters, r ook die lukte niet en de Viet cong schoot drie helikopters neer, waarbij zes Amerikanen werden ge wond. Gisteravond vlogen er vliegtuigen boven Binh Ghia, die fakkels af wierpen en jagers bestookten de vijandelijke stellingen met raketten en bommen. De nieuwe aanval met 40 helikopters, die elk tweemaal troepen vervoerden begon vamorgen. Er is melding gemaakt van zwaar af- weervuur vah de Vietcong en er bleek een grote slag aan de gang te zijn. Men meent dat Binh Ghia waar wel r.-k. vluchtelingen wonen door tenminste een aantal bataljons en mogelijk zelfs door een regiment ftmgeveer 2.000) man van de Viet- Icong bezet wordt gehouden. uiteraard op zijn kosten. Kan de eige naar niet (meer) worden aangespro ken, dan zorgt de Rijkspolitie er voor dat de weg wordt vrij gemaakt. Volgens de heer Van Grinsven komt van deze regeling in de praktijk ech ter niets terecht. „De lagere rijkspoli tiemensen hebben geen bevoegdheid om opdracht te geven tot bergings werk", zegt hij. „Ze hebben wel een potje „kostbare geconstateerde fei ten',' zoals dat wordt genoemd, maar dat durven ze nooit aan te spreken. Bij de eigenaars van de wrakken als ze nog leven hoef je meestal ook niet om geld te komen. Zij, of hun assuradeuren, zeggen dan dat geen opdracht hebben gegeven". Het gebouw voor Kunsten en We tenschappen in Den Haag, dat on langs door brand vrijwel geheel is verwoest, is verzekerd boven de taxa tiewaarde van het gebouw en daar mee vanzelfsprekend boven de boek waarde. Hoezeer het verlies van de schouwburg voor Den Iïaag ook is te betreuren, voor de Exploitatie Maatschappij Scheveningen zullen de financiële gevolgen niet ongunstig zijn. Dit heeft de heer R. Zwolsman, voorzitter van de raad van bestuuur van de E.M.S. meegedeeld. Het ge bouw was op basis van „vaste taxa tie", inclusief inventaris, verzekerd voor ruim achtmiljoen gulden, ex- clusieg de bedrijfsschade die onder een aparte polis is verzekerd. In de balans van de E.M.S. per 31 decem ber 1963 is het gebouw, tezamen met o.a. het Odeontheater en bijbe horende terreinen opgenomen voor de taxatiewaarde van drie miljoen gulden. Over de financiële afwikkeling van de brand is het overleg nog gaande. De E.M.S. hoopt nog dit jaar met een officiële mededeling over de stand van zaken te komen. Het be stuur van de E.M.S. is van plan zo spoedig mogelijk te voorzien in de leemte, die door de brand in Den g is ontstaan. Irene krijgt op 20 januari Hollandse kamer (Van onze Haagse correspondent) Op 20 januari zal prinses Irene in haar flat in Madrid het geschenk in ontvangst nemen van het „Comi té huwelijksgeschenk prinses Irene". Dit geschenk zal bestaan uit een .Hollandse kamer" voor de flat van prinses Irene en haar echtgenoot. In samenwerking met enkele comi téleden zijn daarvoor meubelstukken bij antiekhandelaren in Nederland aangekocht. Bij de officiële overdracht van het geschenk zullen enkele leden van het „Irene-comité" aanwezig zijn. De delegatie zal waarschijnlijk onder leiding staan van de voorzitter van het comité, dr. Gribling. Waarschijn lijk zal de „Hollandse kamer" niet in de huidige flat worden ingericht, omdat deze te klein is voor zo'n 1 extra kamer. Prinses Irene en prins Hugo hopen binnen niet te lange tijd een nieuwe grotere flat in Ma drid te betrekken. Op de Rjjksweg Maastricht Eysden ter hoogte van het gehucht Maarland gebeurde gisteravond een botsing tussen een Belgische trek ker met oplegger en een Nederland se personenauto. De bestuurder van de personenauto, de 27-jarige kaste lein H. van Loo uit Gronsveld, ge huwd en vader van 2 kinderen, werd op slag gedood. De trekker raakte van de weg af en reed het woonhuis binnen van de familie Cobben. Een gedeelte van de voor- en zijgevel werd wegge slagen, terwijl de vloer van de kin derslaapkamer wegzakte. Tengevol ge hiervan, gleden enkele bedden met slapende kinderen naar bulten. De kinderen kwamen onder het puin terecht. De vader en een buurman konden de hevig geschrokken meis jes bevrijden. Ze liepen slechts enke le schrammen op. De bestuurder van de trekker kreeg een lichte shock. De 26-jarige Jan van der Snoek vond gistermiddag in de Julianastraat in Alphen a. d. Rijn een tas, waarin naar hü dacht enkele boeken zaten. In een cafetaria aan het Thorbeckeplein keek de Al- phense jongeman in de tas die tot zijn verbazing voor een be langrijk deel met geld was ge vuld. Onthutst belde de jonge man het politiebureau op om melding van zijn vondst te ma ken. Uit het politie-onderzoek bleek, dat het een geldzending betrof van de Alphense Raiffeisenbank aan de Stationstraat. Omstreeks drie uur gistermid dag ging een 25-jarige bedien de van deze bank met een be drag van f25.000 op weg naar het postkantoor, waar hij dit be drag voor de bank moest stor ten. De tas met het geld had hij achter op de bagagedrager van zijn fiets met een snelbinder be vestigd. Onderweg is de tas tus sen deze binders uitgeglipt en op de straat gevallen. Toen de bediende bij het post kantoor kwam miste hij de tas, waarop hij de weg is terugge- fietst. Voor hij op het kantoor van de bank terug was, kon de directeur hem al vertellen, dat het geld gevonden was. De directeur is zelf naar de cafetaria gereden om zich er van te overtuigen, dat er aan het geld niets ontbrak. De eerlijke vinder is een flinke beloning in het vooruitzicht ge steld. (Van onze Haagse correspondent) Met ingang van de lichting 1966 zal aan de derde zoon uit een gezin vrijstelling van de militaire dienstplicht worden verleend, als de twee oudere broers elk minstens dertig dagen werkelijke dienst hebben ver~ richt. Dit heeft die minister van Defen sie thans meegedeeld in een brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer, nadat hij bij de behande ling van zijn begroting in november al had beloofd te zullen onderzoeken of deze verruiming van het vrij stel- lingenbeleid mogelij'k was. Overschot Sedert 1953 kwam men voor elke lichting jongemannen te kort, zodat steeds moest worden vooruit gegre pen op komende jaargangen. Een groot aantal ingeschrevenen ontving de oproep ter inlijving al in het negentiende levensjaar. Tengevolge van de geboortegolf van 1946'47 is Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Roland Frederik, z. van Pesch(V. Hattum, Helsinki.; Char lotte, d. v. Bemond'Plamtenga, Dreisohor; Erik Marius Onno, z. v. ReitsemaRij kmans, Rotterdam Otto Rudolf, z. v. Le GrandDe Boer, Wageningen. Overleden: N. Stufkens, 74 jaar, De Bilt; C. Verbaas, 86 jaar, Den Haag; F. P. Henny—Konings, 78 jr., Den Haag; P. Plaizier, 65 jr., Capelle a. d. IJssel; M. J. C. Janssen van RooyVogelvanger, 81 jr, Den Haag. BINNENLAND Skelterbanen De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid Jongeren-vrywilllgers zal de aanleg van :elterbanen onder l van deze banen dubieus i aan elke twijfel een eind te maken, zal het hinderbesluit zodanig gewijzigd worden, dat skelterbanen zullen gelden als „inrichtingen, welke daarbuiten ge vaar, schade of hinder veroorzaken". VUf gewonden Op Rijksweg 1 tus sen Dlemen en de Schlpholweg zijn gis termiddag vijf personen ernstig gewond "in wagens i gbotsing, plotseling tot 'stilstand' belde wagens veroorzaakte personenauto's waarbij twee andere twee vrachtwagens en autobus waren betrokken. De ge volgen beperkten zich hier tot mate riële schade. Eén der gewonden is prof. dr. G. W. Ovink, bijzonder hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Hoofd R.O.N.O. De Nederlandse Radio Unie heeft m.l.v. 1 jan. 1964 de heer A. M. van der Veen ln Haren (Gr.) benoemd tot hoofd van de Re gionale Omroep Noord en Oost. De heer Van der Veen ls sinds 1947 bij de R.O.N.O. werkzaam als redacteur van het Drents programma. Ontwikkelingsfonds het K.O.V. Boven de gewone (Inmid dels verhoogde) afdracht zal per lid en per jaar een bedrag van één gulden worden afgedragen aan het K.O.V. De vaste afdracht totaal bedrag Nigeria. De projecten zal wi: roen, Brazilië, l Ivoorkust, Zambia e opleiding voor 1 begin februari ;eft thans in toti oteur-generaal Indoi van het ministerie van Bultï sioengerechtlgde le< irijden van de pen- eeftyd (ln maart) op '1 ontslag verleend uit de ambtelijke dienst. Mr. Blom zal be last biyven met het voorzitterschap van de Nederlandse, delegatie ln de ge mengde commissie, die de tussen Ne derland en Indonesië hangende finan ciële vraagstukken behandelt. BUITENLAND Indiase communisten opgepakt De Indiase politie heeft enkele honderden communisten, onder wie een groot aan tal leiders, gearresteerd. Tot partyleiders in de staten Kerala, Ma dras, Andrha PradesJ, Orlssa, West- Bengalen, Rajasthan en Maharasjtra gearresteerd. Fantastisch verzinsel Een Indiase regeringswoordvoerder heeft de Chinese beschuldiging van schending van het Chinese luchtruim door India een „fan tastisch verzinsel" genoemd. De Indiase luchtmacht heeft strenge Instructies de grenzen van India niet te overschry- den, zei hy. China protesteerde maan dag tegen beweerde schendingen ln Ti bet en Slnklang. Straatschenders ln actie Naar ach teraf pas bekend is geworden ls een 150-tal jeugdige straatschenders op kerstavond de r.-k. Jacobskerk ln Praag binnengedrongen toen daar de nacht mis werd opgedragen, zy richtten ver nielingen aan totdat zy door de ge alarmeerde politie en aanwezigen het - in, aldus het gebouw uitgejaagd 1 persbureau Ceteka k melding maakt. w zelfmoord Naar de poFltie van La Paz heeft medege deeld keersvliègtulg ?n de lucht ontplofte, waardoor vyftlen mensen om het leven kwamen, n.l. de vier bemanningsleden en alle elf passagiers. De ontploffing werd veroorzaakt door dynamiet, dat ln de passagiersruimte verborgen was. Modderstroom: 16 doden Van de bergen by de Boliviaanse plaats Oruro a neergestort, waar- hevige regenval gaan. Een 43-jarige onderwe Bo! steken ln het lfchaam. Het was het elfde slachtoffer ln negen maanden ln Boston van een stryd tussen twee ben den. SJelepln terug De Russische vice- premier Alexander SJelepln ls gisteren naar Moskou teruggekeerd na een be zoek van 10 dagen aan Egypte. SJele pln een van de belangrijkste nieuwe leiders ln het Kremlin A Rusland wordt gefinancierd. Hij heeft verscheidene besprekingen gevoerd met president Nasser. Westerse waarnemers zyn van mening dat een der belangrykste mis sles van SJelepln in Egypte is geweest: ervoor te zorgen dat Rusland de volle waarde terugkrygt van het geld dat het in het Assoean-damproject steekt en van de militaire en economische hulp verlening dat het aan Egypte geeft. de lichting 1966 echter zo omvangrijk dat per eind 1966 niet alleen de vooruitgreep ongedaan zal zijn ge maakt, maar er zelfs een overschot van ruim 5000 man zal zijn. Ook van de latere lichtingen zal naar ver wachting steeds een niet gering deel goedgekeurde jongemannen buiten de vereiste oproepsterkte van circa 59.000 man vallen. Deze ruimte heeft de minister gebruikt om die gezin nen, waar de dienstplichtwet het zwaarst drukt, verlichting te geven, in die zin dat nu ook de derde zoon vrijstelling krijgt. De derde zoons, die vóór 1946 zyn geboren en om welke reden dan ook nog niet in militaire dienst zijn geweest, komen voor deze vrijstel ling niet in aanmerking. De anderen ontvangen te zijner tijd van de bur gemeester van hun woonplaats be richt over de manier waarop zij vrijstelling kunnen aanvragen als reeds twee broers gediend hebben. Een zware vrachtwagen red gisteren na een botsing met eci personenauto door de leunin <an de Schellingwouderbrug Amsterdam. T wee inzittendt wisten zich te reddende deró verdween met de auto in diepte en kwam om het leven Een beeld van de bergingi werken. Nachtelijk geknal taboe in Brielle In Brielle kan men er voortaa zeker van zijndat de nachtru niet meer wordt verstoord dot knallen om de drie minuten va de knalapparaten, die de tuinde gébruiken om vogels van ht tuinderijen te verjagen. De meenteraad heeft gisteravöi het gébruik van knalapparati 's avonds en 's nachts verbode Dit is een gevolg van klachtt van inwoners. De burgemeest wees nog op de belangen van toeristen. Een raadslid-tuinder reageer met op te merken, dat de tuii ders de halve nacht wakker wo den gehouden door de badgasU WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshuizer- wyk. 7.30-10 uur nan. Willem de Zwygerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending dhr. J. Zijlstra. 7 uur n.~ ZATERDAG „De Ruif" (Janvossensteeg)Opening expositie René de Korte. 2 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuijzenschool (aula) Pinkstergemeente te 3 uur nan. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 n.m. Openbare lezing. 2.45 uur n.l Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending dhr. J. Zijlstra. 10 uur v.: Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Stadhuis: Nieuwjaarszitting gemeen teraad. 3.30 uur n.m. Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadsgehoorzaal: Jubileumconcert „D^ Stem des Volks". 8 uur n.m. BIOSCOPEN Camera: Bye bye birdie. A.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; beide kerstdagen en zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: Spuit Elf. A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, beide kerstdagen en zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: De zondebok. A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, beide kerstdagen en zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: Les amants. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 9.15 uur, beide kerstdagen en zon dag 2.3 Rex: Zorro Dag. 2.30, 9.15 de degens. 14 jaar. en 9.15 uur; belde üond. 2.30, 4.45, 7.15 dag 2.30, 7 en 9.15 uur. Een pyama voor twee. 14 jr. Zo., ma., di. en wo 7 uur. Mag ik dez dans van U? dag 2.30 uur The Beatles. A.l. TENTOONSTELLINGEN BoerhaavezalenTentoonstelling Guus Westgeest en Ben de Croock. 2-5 en 8 uur n.m. (t/m 2 januari). Lakenhal: Tentoonstelling heden daagse Italiaanse grafiek en foto's Chris Stapels Werkd 10-4 uur; zond (zondag 1-4 uur) Ryksmuseum voor Volkenkui (Steenstraat 1): Dag. 10-17 dags 13-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dar Loon. Geopend dagelijks 10 ui 5 ur n.m. en vrydag 810 u lste kerstdag gesloten; 2de 3—6 (t/m 7 Januari). Avond- en nachtdienst der apotliel Geopend voor spoedeisende gevallf Apotheek Reijst, Steenstraat 35, w 20136. Apotheek R. van Breest Small burg te Leiderdorp, Apotheek Vo schoten en de Oegstgeestse Apotbi' zyn geopend. op dokterstelefoon 22222. WËERS3APFORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Vlisslngen geh. bew. Eindhoven Zuld-Limb. Helsinki Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Lissabon onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2