Geheel Europa in de greep van de winter man Saragat: moeilijk maar uiterst begaafd Kleurenblinden en eenogigen kunnen wél autorijden Hofmeester 2 weken in Spaanse gevangenis Twee miljard A.O.W. MET EEN ENKEL WOORL LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 29 DECEMBER 1964 Van Spanje tot Moskou: sneeuw In heel Europa is het nu winter. De meeste landen hebben zware sneeuwval te verduren gehad, ge paard gaande met kou. De winter sportgebieden beleven een grote toeloop van skiërs, andere sport evenementen moesten echter den afgelast. Van Moskou tot Spanje ligt sneeuw, in de Oostenrijkse tersportcentra tot 210 cm hoog, zelfs in Spanje is in verscheidene gebie den sneeuw gevallen. De Siberische kou, waardoor sinds Kerstmis ook Frankrijk xgordt ge teisterd, heeft vooral het treinver keer parten gespeeld, aldus onze rijse correspondent. De treinen, die de laatste dagen Parijs bereikten, waren vaak uren op het spoorboekje ten achter. Duizenden treinreizigers ble ven 's nachts in Parys, dat niet alleen onder een zwaar pak sneeuw bedol ven lag, maar waarin ook alle male transportmiddelen van metro tot taxi er de brui aan hebben gege Tweeduizend man waren gisteroch tend in Parijs met pekel water er schoppen in de weer om de blanke sneeuw in een moddersubstantie te herscheppen. Gestrand Ook Engeland bevindt zich in de greep van een ijzige kou. Honder den voertuigen zijn in de graafschap pen in het westen van het land ge strand. Voetbalwedstrijden en andere sportevenementen moesten worden afgelast. In Schotland, het westen van Engeland en Wales zijn de wegen spiegelglad. In Dorset is de sne door de wind tot banken van meer dan twee meter hoogte gewaaid. Vele automobilisten moesten hun voertuigen aan de kant van de weg zetten. Het stadhuis wordt gebruikt als ontvangstcentrum voor de ge- Venezolaanse van Cuba boycot Venezolaanse arbeiders zijn giste ren, na er reeds lange tijd mee te hebben gedreigd, begonnen met een boycot tegen schepen van landen, die handel drijven met Cuba. Het eerste slachtoffer was het Spaanse lijnschip „Virginia de Cru- ca", dat voor anker is gegaan in Quaira, de haven van Caracas. De havenarbeiders weigerden de vracht van het schip te lossen maar de passagiers mochten evenwel zon der hun bagage van boord gaan. Een woordvoerder voor de arbei ders zei, dat de boycot ook zou worden toegepast op schepen van Engeland, Canada, Frankrijk, Mexi co en elk ander land, dat de eis van de vakvereniging, stopzetting van de handel met Cuba, niet zou inwilligen. Twistfuif op Windsor Castle Er is gisteravond voor het eerst getwist in Windsor Castle tijdens de eerste twistfuif in de Britse konink lijke familie, die werd gegeven door prins Charles. De zestienjarige prins en zijn veertienjarige zusje prinses Anne twistten met meer dan honderd tienergasten op de muziek van elektrische gitaren. Het was de eerste fuif die zij samen hebben ge geven. Charles had de muziek van te voren op een bandrecorder opge nomen. De Beatles, de Rolling Sto nes en Sandie Shaw kwamen het meest op de bandrecorder van Char les voor. De fuif werd gegeven in de schar laken zaal van het kasteel, de groot ste en de mooiste van de drie salons in het gebouw. Koningin Elizabeth en Prins Philip zijn samen met prin ses Margaret korte tyd op het feest je geweest. Johnson maar te zwaar gezond, De belangrijkste arts van de Ame rikaanse president vice-admiraal Burkley heeft verklaard dat John son in een uitstekende gezondheid verkeert en de spanningen, die on getwijfeld zullen komen in de ko mende vier jaar in het Witte Huis, „uitstekend zal kunnen weerstaan". Alleen het gewicht van de presi dent acht hU te hoog. Johnson weegt 180 a 190 pond en Burkley zou graag zien, dat dit tien pond min der zou zijn. Sommige artsen zeggen echter dat Johnson eigenlijk twintig pond zou moeten afvallen. Ook twee andere artsen, die Johnson onlangs hebben onderzocht, hebben ver klaard dat de president in een uit stekende gezondheidstoestand ver keert maar waren het er over eens dat Johnson tien pond te zwaar is. China protesteert tegen luchtschending Rood-China heeft gisteren „krach tig protest" gericht tot India wegens „recente schendingen van het lucht ruim van communistisch-China door Indiase vliegtuigen in Tibet,Sinkiang en de provincie Soeëtsjoean". Vol gens het persbureau „Nieuw China" hebben op 16 17 en 20 december drie Indiase vliegtuigen ongeveer drie uur boven Chinees grondgebied gevlogen. strande automobilisten. Alle hotels en pensions zijn vol. Op het eiland Wight zaten som mige dorpen gisteren zonder stroom. De regionale televisiezender in het zuiden van het land is uitgevallen In het zuiden van Wales en in 't westen van Engeland zaten drie miljoen tele visie-kijkers zonder beeld, omdat men geen stroom had. Koudste dag Zweden meldt de koudste dag van de winter. In een dorp in Lap land was het kwik tot -30 graden Cel sius gedaald. Zeven personen, die zich om te vissen op te dun ijs waagden verdronken. Het verkeer heeft 16 do den geëist. Ook in Noorwegen was het de koudste dag van de winter met tem peraturen van -35 in het noorden en -16 in Oslo In Spanje, waar het zondag heeft gesneeuwd, was het hel der weer. De temperatuur steeg een stuk boven het nulpunt, maar er wordt meer sneeuw of regen voor speld. Gisternacht is in Zwitserland zestig cm sneeuw gevallen en in de loop van de dag is het op vele plaat sen licht blij Prof. dr. Ten Doesschate meent Eenogigheid en kleurenblind heid brengen in theorie een zeker risico voor de autobestuur der met zich mee, maar er zijn vele compenserende factoren, waardoor dit risico geringer is dan men op het eerste gezicht zou menen. Dit is het oordeel van prof. dr. J. ten Doesschate, hoogleraar-directeur van het Koninklijke Nederl. Gast huis voor ooglijders in Amsterdam, die in „Gezondheidszorg", het maand blad van het Groene en Witte Kruis een beschouwing heeft gewijd aan eenogigheid en kleurenblindheid in het verkeer. Prof. Ten Doesschate meent, dat bij het ontbreken van statistieken die het tegendeel bewijzen, het redelijk lijkt, dat men eenogigen en kleurenblinden toestaat een motorrijtuig te bestu ren. Zelfs indien uit betrouwbare statistieken zou blijken, dat eenogi gen en kleurenblinden een iets gro ter aantal ongevallen zouden veroor zaken dan normalen, zou men daar uit volgens prof. Ten Doesschate niet zonder meer moeten besluiten ie mand op grond van deze stoornissen een rijbewijs te weigeren. Men moet namelijk wel bedenken, dat men zeer grote groepen met deze maatregel treft.. Prof. ten Doesschate beschikt wat betreft de eenogigen niet over be trouwbare cijfers, maar wel is be kend dat 3,6 procent van de Neder landse bevolking tengevolge van scheelzien het perspectief-gevoel mist. Het percentage kleurenblinden moet Vier Polaris- onderzeeërs voor Chinese wateren De met polaris-raketten uitgeruste Amer. onderzeeboot „Tecumsch", die op het ogenblik in de wateren langs de Amerikaanse westkust zijn laatste proefvaarten maakt, zal binnenkort worden toegevoegd aan de „Daniël Boone", die als eerste Polaris-onder- zeeboot in de wateren van het Verre Oosten patrouilleert. Over het gebied waarin beide sche pen him taak zullen uitoefenen, be waart men in het Pentagon (Ame rikaanse ministerie van Defensie) het grootste stilzwijgen, doch van be trouwbare zijde werd gezegd dat er aanleiding bestaat om aan te nemen dat de „Daniël Boone" zich in de internationale wateren nabij het Chi nese vasteland bevindt. Dit schip ver trok op 26 december van Guam. Bin nen zes maanden zullen nog twee andere Polaris-onderzeeërs aan de eerste twee worden toegevoegd. bij „conservatieve schatting" op vier procent van de mannelijke bevolking worden gesteld. Het ongevalsrisico zou wel zeer groot moeten zijn om een maatregel te rechtvaardigen, waarbij aan deze grote groepen van de be volking het recht zou worden ont nomen een motorrijtuig te besturen, aldus prof. Ten Doesschate. N. Stufkens overleden Op 74-jarige leeftijd is zondag in Beesd (Gld.) de heer N. Stufkens overleden. Hij was oud-lid van de Eerste en Tweede Kamer voor de PvdA. De overledene was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Nicolaas Stufkens werd 20 augus tus 1890 in Gorinchem geboren stu deerde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en werd secretaris van de „Nederlandse christelijke studen tenvereniging". Hij was o.m. vele ja ren werkzaam als adviseur van het zendingsbureau in Oegstgeest. Tijdens de oorlog maakte hij o.m. deel uit van de Vrij Nederlandgroep. Van 1947 tot 1959 was hy lid van de Tweede Kamer. In de PvdA be hoorde hij tot de Prot.-chr. werkge meenschap. Van de hand van N. Stufkens verschenen een aantal pu- blikaties, o.a. „Geloof", „Het evange lie in de jongerenwereld" en „In de derde". De begrafenis is bepaald op don derdag 31 december om drie uur op de begraafplaats „Den en rust" in Bilthoven. Koning Boudewijn naar Brazilië Koning Boudewijn en Koningin Fabiola zullen het volgend jaar, in elk geval na augustus, een bezoek aan Brazilië brengen. Zij zullen on geveer tien dagen blijden en, behalve Rio de Janeiro, ook Brasilia en Sao Paulo bezoeken. In 1922 bracht Ko ning Albert een bezoek aan Brazilië en na de tweede wereldoorlog kwam Koning Leopold naar Rio en onlangs heeft hij enige tijd in de staat Ama zone doorgebracht. is tegen Moskou slechte kwaliteit De Sowjetrussische autoriteiten treden streng op tegen fabriekslei- ders, die verbruiksgoederen van slechte kwaliteit op de markt bren gen. Er worden hoge boetes opgelegd en gevangenisstraffen uitgedeeld. Het betreft hier in hoofdzaak de levensmiddelen- en kledingindus trieën in Kazachstan. Een fabriek waar slechte bontjas sen en mutsen gemaaikt werden kreeg een boete van 10.000 roebel. Een kledingfabriek werd een boete opgelegd van 5600 roebel. Verder zijn vervolgingen in gesteld tegen broodfabriek en tegen een fabriek, die schaakspelen en muziek instrumenten maakt. In de meeste gevallen bleek 20 procent van de artikelen, die deze fabrieken maak ten, niet te deugen. Verder zijn verscheidene fabrieks- autoriteiten tot niet nader bekend gemaakte gevangenisstraffen ver oordeeld. Nieuwe Italiaanse president had zeer avontuurlijk leven (Van onze Romeinse correspondent) Giuseppe Saragat, de nieuwe president van Italië, werd op 19 september 1898 in Turijn ge boren, als zoon van een advo caat. Hij studeerde in zijn ge boortestad economische- en han delswetenschappen, waarin hij de doctorsgraad heeft verwor ven. Die economische studie be vredigde hem echter maar ten dele. Hij hield zich ook met vele andere zaken bezig, in de eerste plaats wijsbegeerte. Als gevolg daarvan kwam hij al spoedig in contact met de socialist Gobetti, die in Turijn een belangrijk tijdschrift uitgaf onder de naam van „Liberale Revolutie". Aan dat tijd schrift heeft Saragat meegewerkt. Behalve in wijsbegeerte stelt hij ook veel belang in literatuur. In beide gevallen kwam zUn sterk humanisti sche karakter tot uiting. Hü heeft ook een boek geschreven („Marxistisch humanisme") en Ten onrechte van moord verdacht (Van onze Amsterdamse correspondent) Hongerig en volkomen berooid, is de 36-jarige hofmeester C. G. Lingeman gisteren uit Spanje in Amsterdam teruggekeerd. Dertien dagen lang heeft hij in een gevangenis in Valencia opge sloten gezeten, omdat men hem hield voor de dader van een moord. Toen de ware dader werd gevonden, werd de Amster dammer in vrijheid gesteld. De heer Lingeman voer als hof meester op een Noors schip, dat begin december de haven van Valencia binnenliep. In deze stad nezocht hij een café. Toen hy hier even naar het toilet wilde, trof hij daar een ernstig gewonde man aan. Hij waarschuwde de eigenaar van de zaak, die de po litie alarmeerde. Verdachte Het slachtoffer bleek met een mes te zijn neergestoken en overleed kor te tijd later. De politie verhoorde de heer Lingeman, die zich tot zijn verbazing als verdachte zag behan deld. Hij werd zonder pardon in de gevangenis gezet. Dertien dagen later deelde men hem mee, dat de werkelijke dader was gevonden. Deze bleek een Span- land ontvangen 1.270.000 (380.000 echtparen en 510.000 alleenstaanden) A.O.W. Zij krijgen volgens de laatste opgaven, waarever het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid beschikt, tezamen 2.080.000.000 gulden per jaar, waar een premie-ontvangst van 2,1 miljard gulden tegenover staat. Het verschil tussen ontvang sten en uitkeringen gaat grotendeels weg aan kosten. Aan de A.W.W. wordt overgehou den. In totaal 135.700 weduwen en wezen krijgen per jaar 327 miljoen gulden uitgekeerd, of 63 miljoen gul den minder dan aan premies werd ontvangen. De kosten bedragen on geveer 12 miljoen gulden per jaar. Aan kinderbijslagen wordt in ons land ruim 1,1 miljard hulden per jaar uitgekeerd, een bedrag, dat on geveer in evenwicht is met de ont- 200 miljoen over Verre van in evenwicht zijn de uitkeringen ingevolge de werkloos heidswet en de ontvangsten. Hieraan werd een kleine 200 miljoen gulden overgehouden. De zeer geringe werk loosheid in ons land heeft tot ge volg, dat men al een aardig ver mogen aan overgehouden ontvang sten heeft kunnen kweken, dat thans anderhalf miljard gulden be loopt. Overigens moest er dit Jaar ondanks het ongekend kleine aan tal werklozen, toch nog 112 miljoen gulden aan werklozen worden uitge keerd. Hiertegenover stonden pre mie ontvangsten van 216,5 miljoen gulden en een rijksbijdrage van 83,5 miljoen. Ziekte van werknemers kost per jaar ongeveer 540 miljoen aan uit keringen (premie-ontvangsten 551 miljoen-kosten 55 miljoen per Jaar). BINNENLAND Eijkelenborg is benoemd tot inspecteur der PTT en aangewezen als Rijkskuststatlon Scheveningen- radio. Stegeman bevorderd Met ingang van 1 Januari 1965 is schout bij nacht J .G. Stegeman, vlag-officier per soneel van de Koninklijke Marine, be vorderd tot vice-admiraal. Door stroom gedood De 18-jarige •nhemse leerling-tekenaar F. G. Hoo- genboom ls tragisch om het leven ge komen De Jongen was in de badka- ouderlijke woning in Vermoedelijk heeft hij iden een ingeschakeld elektrisch kacheltje bezig. Hij hij het Diaconessenhuls werd overgebracht. Hier ls de jongen overleden. Bromfiets-agenten De surveil lance-dienst van de Amsterdamse po litie wordt uitgebreid met agenten op met portofoons uitgeruste bromfietsen. Er worden voorlopig acht bromfietsen aangeschaft, die van een zend- en ont- vangapparatuur worden voorzien. De bromfiets-surveillance zal bij wijze van proef in de tuinsteden plaatshebben. Door rook gestikt De alleenstaan de bewoner van de tjalk De Hoop, die roefje van zyn boot dood aan getroffen door brandweerlieden. Hij ls vermoedelijk door rook gestikt. Voorbij- het bootje zien komen en de brand weer gealarmeerd. In de schoorsteen bleek brand te zijn ontstaan door een foutieve constructie. Het vuur was spoedig door de brandweer geblust. Hulp voor Ceylon In verband met de overstromingsramp in Ceylon zal het Nederlandsche Roode Kruis als eerste hulpverlening zo spoedig moge lijk vijfhonderd ken baby- en naar zijn zusterorganisatie rampgebied. BUITENLAND Charles Dickens gehuwd Charles Dickens, de achter-achter-klelnzoon van de beroemde schrijver, zal in fe bruari in het huwelijk treden met de in Hongarije geboren gravin Jeanne Wenckheim. Dickens, die 27 jaar oud is, ls verbonden aan het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken. Film van dr. ZJlwago Gisteren zfjn in Madrid de filmopnamen begon nen van „Dr. Zjiwago", de beroemde roman van wijlen Boris Pasternak. De film, onder regie van David Lean, wordt gemaakt door Carlo Pontl voor Metro Goldwyn Mayer. Rapport vliegtuig-ongeluk Een in het besturingsmechanisme va toestel". Onder de slachtoffers Internationale wedstrijd. Het toe stel was van de Belgische luchtvaart maatschappij Sabena. Vluchteling gedood De bezetting Oostdultse wachttoren grens de vluchteling, die veertig n Westduitse grens bleef liggen. Men neemt aan dat de man is gedood. Het stoffelijk overschot werd later door de Oostdultse grensbewaking met een vrachtauto weggevoerd, zondag zijn vier jeugdige Oostduitsers en Oostdultse soldaten erin geslaagd de Bondsrepubliek uit te w(jken. Dreigende mistaking in België De vakbonden van Belgische mijnwer kers hebben gisteren een staking aan gekondigd indien geen overeenstem ming wordt bereikt over de toekenning van een nieuwjaarspremie. De ongeveer 85.000 Belgische en buitenlandse mijn werkers en administratieve krachten zullen op 11 januari het werk leggen indien vóór deze datum e< koord nog niet ls bereikt. De wordt gesteund door de r.-k. en socia listische vakbonden. Japans bezoek aan V.S. De Ja panse premier Sato zal van 9 tot 16 Ji nuarl een staatslebezoek aan de V- brengen, gedurende hetwelk hij tw< getreden met haar tien jaar oudere Amerikaanse collega Brett Halsey, i- al bekend uit wildwestfilms. honderd hazen Zwitserland overgebracht en daar onder verscheidene groepen jagers in het kan jaard te zijn, die wraak had geno men op de minnaar van zijn vrouw. De heer Lingeman, wiens schip inmiddels naar Amerika was vertrok ken, wendde zich in Valencia tot de Nederlandse vice-consul. Deze leen de hem geld voor de treinreis naar Barcelona. In deze stad en in Toulou- Charleroi heeft de hofmeester de hulp van de consulaire autoriteiten gekregen. Hogere royalties voor olie uit het Midden-Oosten Vijf van de zes olie exporterende landen van het Midden-Oosten heb ben het Jongste aanbod van Westerse oliemaatschappijen inzake verhoogde royalties aanvaard. Het betreft hier Perzië, Koeweit, Libië, de Ver. Ara bische Republiek en Saoedië-Arabië. Irak heeft er in toegestemd het aan bod te eerbiedigen. - i zes landen van het Midden- Oosten hebben met de Westerse olie maatschappijen, die in hun landen werkzaam zijn, onderhandeld over eisen voor een verhoging van 11 dol larcent per barrel van de petroleum- prijs. De laatste bijeenkomst tussen es landen en de maatschappijen werd in oktober in Beiroet gehouden, r eindigde in een impasse. Er is niet bekend op welk bedrag men het is geworden. Ongeluk met een kabelbaan bij Innsbruck Gisteren zijn 34 personen gewond bij een ongeluk met een kabelbaan op de Patscherkofel ten zuiden Innsbruck. Twee kabelwagens met ongeveer 100 passagiers, onder wie een aantal buitenlanders, zyn met volle kracht in de twee berg- stations tegen een muur gekomen. De wagen boven begon onmid- deliyk na de botsing aan de afda ling en kon pas na 60 m. door het in werking stellen van de noodrem tot stilstand worden gebracht. Der tig van de passagiers werden ge wond. Alle toeristen, die niet ern stig gewond waren, sprongen on geveer drie meter uit de gondel op de met sneeuw bedekte grond.. De anderen werden met behulp van touwladders verlost. Aangenomen wordt dat het ongeluk veroorzaakt is doordat de trekkabel beschadigd was. De 37 Jaar oude kabel werd in 1963 vernieuwd voor de Olympische Winterspelen in Innsbruck. voorts studies gewijd aan o.a. Goethe, Tolstoi en Racine. Saragat is nameiyk een van de weinige Italianen die voortreffelijk vreemde talen spreekt. Hij heeft een wat vreemd karakter. Bij tegenslagen laat hü zich nogal gauw ontmoedigen en anderzyds, wanneer de zaken goed gaan, is hü geneigd alles een beetje te rooskleu rig te zien. Verder geldt hü als een ongemakkelyk man, die gauw boos wordt, maar dan ook weer gauw zijn woede vergeet. Socialist In 1922, toen hü 24 jaar was, zag hij in Turijn de wandaden van de fascisten en zo gauw Mussolini en zyn trawanten aan de regeling kwa men, trad hij toe als lid van de socialistische partij uit protest. Toen de moord op Matteot-ti in Rome groot socialistisch congres werd gehouden, vaardigde de afdeling Tu rijn de jonge man naar Rome af. Hij hield daar een rede, die dermate de aandacht trok, dat de algemeen secretaris van de partij, Turati, hem grote toekomst voorspelde. Een later werd Saragat lid van het party bestuur. In 1926 moest hij, evenals alle andere vooraanstaande socialisten, Italië olandestien verla ten. Te voet trok hy over de Alpen kwam via Zwitserland in Oosten rijk. In Wenen werd hij ontvangen door het bestuur van de Oostenrykse socialistische partij en daar vond hij spoedig een kleine betrekking. Hij kon toen zyn vrouw, met wie hij een jaar tevoren was getrouwd, en hun (een paar maanden oude) zoontje Oostenryk laten overkomen. Mevrouw Saragat vond werk als naaister en hielp zo mee de familie stand te houden. Naar Parijs Het duurde niet lang of Saragat bemerkte, dat het met de Oosten rijkse en Duitse socialistische partij verkeerd begon te lopen dat het socialisme alleen nooit in staat zou zijn weerstand te bieden het opkomende nazisme. Hij trok naar Parijs, waar de „Anti fascistische Internationale" was ge stelde daar ln 1934 de tekst op voor het verdrag van samen werking tussen de verschillende Italiaanse socialistische partijen en de communisten. Persoonlijk bleef hy echter steeds afkerig van de Russische methoden. Hy is zyn leven lang een voorstan der geweest van een socialisme, dat gebaseerd moet zyn op vryheid. Toen Molotow en Von Ribbentrop tot het vergelyk kwamen dat tot de tweede wereldoorlog heeft gevoerd, was hy zo verontwaardigd, dat hy het pact met de communisten ogen blikkelijk opzegde. Later is een nieu we overeenkomst gesloten. Direct na de val van Mussolini in 1943 keerde hij naar Italië terug, maar toen de Duitsers bezit van Rome namen werd Saragat gevangen genomen. Hij wist echter te ontsnap, pen. Na de bevrijding werd hy am bassadeur van zijn land in Frank- ryk, maar daar door De Gaulle bepaald niet vriendeiyk behandeld. Hy kreeg hier echter de hulp van de man, met wie hy een eigenaardige vriendschap sloot; monseigneur Roncalll, die later paus Johannes XXIII zou worden. In 1946 keerde hy naar Rome terug en werd met grote meerderheid tot voorzitter van de grondwetgevende vergadering ge kozen. Conflict In 1947 kwam het tot een heftig conflict tussen Saragat en Nenni, de beide socialistische leiders. Saragat verweet Nenni, dat hij te veel toegaf aan de druk van de communisten. Dit leidde tot een scheuring in de partij. De sociaaldemocratische par- ty ontstond, met Saragat als secre- taris. Hy trad toen af als voorzitter van de grondwetgevende vergadering. In de daaropvolgende jaren ls hy malen minister geweest en ook twee keer vice-president van de minister raad. In 1961 stierf zyn vrouw e verband daarmee werd hij ontvan gen door paus Johannes XXIII, met wie hij een lang gesprek had. Rome gingen toen geruchten, dat hij in het geheim tot het r.-k. geloof zou zijn toegetreden. Of dit waar 1 is moeiiyk te zeggen. Een echte marxist is Saragat waarschijnlijk niet meer en zeker geen materialist. Hij heeft wel degelijk begrip voor de geestelijke behoef ten van de mens en maakt studie van religieuze boeken. Hij heeft om. alle werken van Calvyn gelezen. Saragat is een man met een buitengewoon gecompliceerd karakter, maar men moet zeggen dat de Italianen ook ditmaal by de keuze van hun staatshoofd weer bij zonder gelukkig geweest zyn, ook al heeft de keuze dan een beetje lang geduurd. Meisje op slee verongelukt Het 10-Jarige meisje Metje Sche per, is gisteren, toen zy op haai sleetje op het Oosterspoorplein in Amsterdam de glooiing by het Mui- derpoortstation afgleed, op de rij baan terecht gekomen en onder het r^chterachterwiel van een passeren de vrachtauto geraakt. Met verwon dingen werd zy naar het O.L.V.- gasthuis vervoerd, waar ze by aan komst bleek te zijn overleden. eidóe CïQcfenda DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng an Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- wijk. 7.30-10 uur nm. Stadsgehoorzaal: Leldse Jeugd Actie E T1 'e- 2.30 Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng in Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie zending dhr. J. Zijlstra. 7 uur n.m. Pinkstergemeente Hogewoerd Jehovah' Openbare lezing. 2.45 Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending dhr. J. zyistra. 10 uur v.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. BIOSCOPEN Camera: Bye bye birdie. A.l. Dag. 2.30. van^de^whd- afdalinS V00r heren werd gehouden I op de Patscherkofel. Lido: Spuit Elf. A.l. Dag. 2.30, 7 9.15 uur, belde kerstdagen en zoi 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: De zondebok. A.l. Dag. 2.30, en 9.15 uur, belde kerstdagen zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: Les en 9.15 uu dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 Rex: Zorro kruist de degens. 14 Jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; beide kerstdagen en zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Zorro, de wreker der partisanen. 14 Jr. Zater dag 2.30, 7 en 9.15 uur. Een pyama voor twee. 14 Jr. Zo., ma., dl. en wo. 7 uur. Mag ik dez^ dans van U? 18 Jr. Zo., ma., dl. en wo. 9.15 uur. De Lakenhal: Dag. 10-4 1-4 uur. zond Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag van HM a (zondag 1-4 uur). Rytsmufleum voor Volkenkundi (Steenstraat 1): Dag. 10-17 l dags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dag#- UJks 10-5 uur; zond. 1-5 v Rijksmuseum voor de geschledonli Loon. Geopend dageiyks 10 uur 5 ur n.m. en vrijdag 8—10 uur lste kerstdag gesloten; 2de kerstds? 11 uur vm.5 uur n.m.; Nieuwjaar 36 uur n.m. (t/m 7 Januari) Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallem Apotheek Reljst, Steenstraat 35, telel, 20136. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp, Apotheek Voor schoten en de Oegstgeestse Apothetl zijn geopend. B(| geen gehoor van uw hulsarts «I specialist (óf diens waarnemers), C op dokterstelefoon 22222. WÈERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) TENTOONSTELLINGEN BoerhaavezalenTentoonstelling Guus Westgeest en Ben de Croock. 2-5 en 7-8 uur nm. (t/m 2 Januari). Lakenhal: Tentoonstelling heden daagse Italiaanse grafiek en foto's Chris Stapels Werkd. 10-4 uur; zond. 1-4 uur; le kerstdag en Nieuwjaars dag gesloten (t/m 24 Januari). Amsterdam half bew. De Bilt onbewolkt Twente motsneeuw Eindhoven onbewolkt Dslo geh. bew. Kopenhager onbewolkt Aberdeen regen Londen onbewolkt Brussel onbewolkt Luxemburg half bew. Wenen zwaar bew. Innsbruck sneeuw Belgrado swaarbew. Athene onbewolkt Rome zwaar bew. Barcelona licht bew. -2 -10 0 0 -4 0 -2 -7 0,1 -6 -13 0 -7 -16 -13 -16

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2