Spoedig voorlopige regeling radio- en televisiebestel van Tobi Rix zoekt toeters JUiMGHANS^de mooiste tijd Minister Bot zegt toe: REM-zender niet voor legale uitzendingen Amerika en Rusland deden concessies Stemming in Rome nog uitzichtloos Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 23 december 1964 Derde blad no. 31449 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze parlementaire redactie) Minister-president Marijnen heeft gistermiddag in de Tweede Kamer het vertrouwen uitgesproken dat het mogelijk moet zijn om in gemeenschappelijk overleg met de Tweede Kamer tot een bevre digende regeling van het radio- en televisiebestel te komen. De minister-president wilde niet vooruitlopen op de zienswijze die de regering voor 1 maart bekend zal maken over het bereiken van meer openheid in het radio- en t.v.-bestel en de invoering van reclame. Haast Hij liet derhalve in het midden of deze zienswijze overeen zal stem men met de motie-Baeten, die ge vraagd heeft om gelijkelijk gelden de criteria voor alle nieuwe conces sionarissen en met het kamervotum van 1963, toen de commerciële tele visie er volgens de nota-Scholten werd verworpen door de Tweede Ka- DR. 0. JAGER NAAR NCRV (Van H'S s correspondent) Minister Bot herhaalde zijn toe zegging spoedig te zullen komen met voorstellen voor een voorlopige rege ling van het radio- en t.v.-bestel. Hij bleek ook haast te willen zetten achter de indiening van een om roepwet, maar zei daarmee te moe ten wachten totdat de pacificatie- commissie zal hebben geadviseerd over de definitieve bezetting van het tweede tv-net. haar werk voort te zetten. Hij zei nog geen brief van de commissie te hebben ontvangen, maar vond toch dat de commissie met haar arbeid het beraad van de regering over een voorlopige regeling nuttig kan beïn vloeden. De bewindsman wilde ech ter niet ingaan op een verzoek van mevrouw Van Someren-Downer (VVD) om de REM-zender in te schakelen voor legale uitzendingen van regionale aard. Voor een derde tv-net komt volgens de bewindsman meer kijken dan een zender. Er moet ook geld, personeel en studio-ruimte voor zijn, tenzij men genoegen zou willen nemen met de aankoop van massaprodukties uit het buitenland De minister vond zijn plannen voor een NRU nieuwe stijl bij uit stek geschikt om tot een open bestel te komen, waarin ook andere orga nisaties inspraak kunnen krijgen. Voor een staatsomroep- behoeft zijns inziens niemand bevreesd te zijn. De minister wilde niet nader ingaan op de toelating van nieuwe gegadigden. Over de criteria, die de regering voor die toelating wil aanleggen kon, zo vond hij, beter gesproken worden bij de concrete behandeling van zijn plannen, wanneer die in de Tweede Kamer zijn ingediend. Adviesraad In antwoord op vragen van het socialistische kamerlid, de heer Kley- wegt, zei minister Bot, dat hij wei nig voelde voor de instelling van een programma-adviesraad. Met die constructie hebben wij m het verle den geen .prettige ervaringen opge daan, zei hij. lie minister zei, dat hij zeer on langs een onderhoud had gehad met de Nederlandse Dagblad Pers en hij verzekerde de Kamer dat de regering bij haar beslissingen over de invoe ring van reclame in de ether aan dacht zal besteden aan de belangen van de vrije en gedifferentieerde pers. Inzake de zendtijd voor de CPN zei minister Bot, dat hij de argu menten die hij gisteren in de kamer had gehoord, nog eens in het kabi net ter sprake zal brengen. P.T.T. verandert zegels op het REM-eiland (Van onze A'damse correspondent) Ambtenaren van de P.T.T. opspo ringsdienst zullen vandaag een be zoek brengen aan het R.E.M.-eiland om ter plaatste na te gaan of een andere wijze van verzegeling van de zenders mogelijk is. Aangenomen wordt dat deze werkzaamheden even eens vandaag zullen gebeuren. De andere wijze van verzegelen geschiedt op verzoek van de eigena ren. „Ik heb vrijdag hierover een ge sprek gehad met mr. Sluyter", zo zei ons de Amsterdamse officier van Jus titie. „Ik heb maandag reeds maat- dag. Mr. H. J. Sluyter is de raads man van de R.E.M. en de „High Seas Television Ltd". Mr. Hartsuiker zei voorts: „Het schijnt dat de verzege ling, zoals die aanvankelijk heeft plaatsgehad belemmeringen veroor zaakt bij het onderhoud van de ap paratuur. De verzegeling is uiterst deskundig uitgevoerd, maar dat wil niet zeggen dat het niet anders had gekund. U moet echter niet verge ten, dat de R.E.M.-technici geen en kele medewerking aan de ambtena ren van Justitie en P.T.T. mochten verlenen". Minister Bot van O.K. en W. heeft gistermiddag in de Tweede Kamer meegedeeld, dat mr. Hartsuiker van daag zelf naar het R.E.M.-eiland zal gaan. „Dat moet op een misverstand berusten", aldus de officier van Jus titie. „Ik heb maandag reeds maat regelen genomen om te zien of er een andere wijze van verzegelen mo gelijk is, maar dat is zo'n technische aangelegenheid dat ik het aan de P.T.T.-deskundigen overlaat. Ik heb er geen enkele behoefte aan naar het R.E.M.-eiland te gaan". E NEDERLAND I KRO 7.30 uur Van onze sportredacteur 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Brandpunt, actualiteiten 8.50 uur Stadhuis op stelten 9.15 uur TV-Dansant S 9.45 uur De gekentekenden, documentaire I 10.15 uur Epiloog H 10.25 uur NTS-journaal. 1 NEDERLAND II VPRO E 8.00 uur Nieuws in het kort NTS j§ 8.01 uur Wedloop om morgen, documentaire H 8.30 uur Mariene Dietrich zingt E 9.05 uur Cardillac, de goudsmid van Parijs, televisiespel. ew cjióteren De N.C.R.V. heeft met ingang van een nader te bepalen datum dr. O Jager, gereformeerd predikant in Haarlem, benoemd tot chef van de literaire programma's radio. Tevens zal dr. Jager béroepen worden als achtste gereformeerde predikant in Hilversum met beperkte opdracht. De nieuwe chef van literaire pro gramma's radio is 36 jaar oud. Zijn eerste predikantsplaats was Vrou wenpolder (1952) waarna hij in 1956 een beroep naar Almelo aannam, en in 1960 voorganger werd in Haarlem. Hij publiceerde talrijke preken en gedichtenbundels en fungeert her haaldelijk als „dagsluiter" voor de N.C.R.V.-televisie. Vorig jaar prolon geerde dr. Jager op het proefschrift „Het eeuwige leven". Zes maanden geëist tegen boekhandelaar De officier van Justitie by de rechtbank in Utrecht, mi. W. J. Kol- kert heeft zes maanden gevange nisstraf, waarvan drie voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, geeist tegen een 43-jarige Utrechtse boekhandelaar wegens het te koop aanbieden van „Adolf Hitier, sein Kampf gegen die Minusseele". In dit boek, dat in Pakistan is uitgegeven en dat is geschreven door Von Aasenbach, komen volgens mr. Kolkert vele passages voor, die be ledigend zijn voor de joodse bevol kingsgroep. Belediging van een be volkingsgroep kan met ten hoogste zes maanden gevangenis worden ge straft. Mr. Kolker meende, dat hij niet anders kon doen dan de maxi mum straf eisen, plus het verbeurd verklaren van de in beslaggenomen exemplaren van het boek. Tijdens de rechtzitting verklaarde de boekhandelaar op een vraag van de president, mr. M. B. van de Werk, dat hij zelf, toen hij het boek vijf jaar geleden voor het eerst las, de bewuste passages niet heeft be schouwd als beledigend voor de jo den. De rechtbank zal op 5 januari uitspraak doen. Statussymbool van bureaucraat een stalen kast Het statussymbool van de bu reaucraat in de Sowjet-Unie jaagt de staat op hoge kosten, schrijft het Russische blad, de Izwestia. Voor dit statussymbool, de brandvrije stalen kast, werken meer dan 50 fabrieken op volle toeren. Zij leveren meer dan 250.000 stuks per jaar af en kun nen nog niet aan de vraag vol doen. „Een stalen kast in een kantoor dwingt respect afde eigenaar van de kast is ongetwijfeld met belangrijke zaken belast", schrijf t de Izwestia sarcastisch. Geen en kele bureaucraat, die zichzelf res pecteert, zal thans nog een hou ten kantoorkast bestellen. De voortdurende toeneming van het aantal kantoren der bureaucratie houdt de fabrieken van stalen kasten draaiende. „Zou het niet beter zijn", vraagt de Izwestia. "om in plaats van de nutteloze kasten meer zaaimachines, auto's, koelkasten of geisers te maken?" Volgens prof. Pal Soos van de uni versiteit in Debrecen zijn onder de Hongaarse communisten twee stan den te onderscheiden: autobezitters en lieden, die geen auto hebben. In een artikel in het Hongaarse dagblad „Nepsava" zegt hij, dat de auto zich in Hongarije heeft ontwik keld tot het symbool van een nieuwe „kastegeest". Autobezitters sluiten alleen vriend schap met andere autobezitters en de eigenaar van een dure wagen ziet volgens hem neer op kleine auto's of alleen torfiets hebben. „Van hun ingebeelde hoge plaats op de maatschappelijke ladder buigen zij zich met minachting neer, als z\j in aanraking komen met die „sim pele zielen", die geen auto's hebben", aldus prof. Soos. Boedapest, de Hongaarse hoofdstad, telt slechts ongeveer 50.000 auto's. Het autoverkeer is nog niet druk en het parkeren is over het algemeen geen probleem. 1 H k* VOOR DONDERDAG 24 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Ouverture..., radio voor vroege mensen. (7.55 Overweging). 8.00 Nws. 8.15 V. d. jeugd. 8.20 Ouverture..., verv. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Franse chansons. 10.05 Russische ork.werken. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.45 Lichte gram. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze Week. 13.00 Nws. 13.15 Prome- nade-ork. 13.45 V. d. vrouw. NCRV: 14.15 Marsmuz. 14.30 Lichte gr. 14.40 Zij waren bereid, hoorspel. 15.20 Mo derne Adventsmuz. 16.00 Adventsdlenst. 16.30 Omroepkoor: Geestelijke liederen. 17.55 Sportrubr. NCRV: 18.10 Meisjeskoor sextet. 18.30 Soc. perspectief, lez. 18.40 Amus.muziek uit Oostenrijk ■»-«-» Amerika. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Koorzang: Geestelijke liederen. 19.45 Op de man af, praatje. 19.50 Lichte Boeren zang Burgers in „..O Balletmuz de Ahoyhal te Rotterdam. 22.15 Nws. 22.40 15-0.15 Evangelisch- Lutherse kerkdienst. Hilversum II, 298 AVRO: 7.00 Nws. 20 Lichte gram. V. ning. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gr. 8.50 Ochtendgym. 9.00 De groenteman 9.05 Kerstliederen. 9.30 Oude kamer- muz 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte grani 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Nws 11.02 Huish. zaken, praatje. 11.15 Pia norecital: klass. en moderne muziek. Operettemuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. n en piano: moderne kerst liederen! 14.30 Variété-Theater, gevar. progr. 15.45 Klass. ork.muz. 16.00 Nws. 16.02 Voordr. 16.20 Lichte gram. 17.00 Op de Jonge golf: kerstbijeenkomst v. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Uitz. van de WD: Luistert naar De Stem van de WD. 18.30 Licht ork. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Sportparade. 19.30 Nws 19.35 Volkskerstzang te Am- 1 2412-64, gevar. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NCRV: 15.00-15.45 V. d. vrouw. 16.00- 16.15 V. d. kleuters. NCRV: 19.30 Ba rend de Beer. 19.35 Zeg maar Conny, liedjesprogr. NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Pa Pinkelman en tante Pollewop, beeldverhaal. 20.25 Attentie. 20.55 Bloemlezing rond het kerstfeest: a drachten, poppenspel NCRV: 22.10 Goed kij: kolonisatie, filrrvdocumentaire. 22.25 Journ. 22.30 Amsterdams Kamer- ork. en cellist: klass. werken. IKOR 23.00 Kerstnachtdienst te A'dam. KRO 24.00-1.15 Nachtmis te Maastricht. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in - West Side, documentaire TV-film 21.45 Achter het nieuws. NTS: 22.10- 23.00 A Christmas Carol, TV-spel (Prod. CBS). Mijn toeteriks komt er weer (Van onze Amsterdamse correspondent) De muzikale dwaas Tobi Rix die bij de brand in het gebouw van K. en W. in Den Haag een aantal van zijn muziekinstru menten en zijn unieke toeteriks verspeelde, heeft gisteren op de rommelmarkt van het Waterloo- plein in Amsterdam naar oude autotoeters gezocht. Enkele uren later in hotel Schiller op het Rembrandtplein toonde hij ons de inhoud van zijn tas: twee auto hoorns, de oogst van een dag speu- De 44-jarige Tobi Rix zat vrij dagavond, op het ogenblik dat de Haagsche theaterzaal in vlammen op ging, rustig grammofoonplaten te draaien in zijn woning in Loosdrecht. „Ik werd opgebeld door een nerveu- Mieke Telkamp. Heb je de t.v. niet n, weet je het nog niet? vroeg ze. Toen ze vertelde wat er gebeurd was, j drong het eerst niet zo tot me door. Een uur later ben ik gaan bellen met een paar toneelmeesters. Ik wist dat een deel van mijn instrumenten al van the tear Carré naar Den Haag was overgebracht. Tenslotte had ik zekerheid: mijn toeteriks was een prooi van de vlammen geworden". Uniek instrument „Die nacht heb ik niet geslapen. Mijn gitaren, banjo's en mondorgels, die kan ik wel weer kopen. Ze wa ren bovendien goed verzekerd. Maai de toeteriks was niet te verzekeren, omdat dit instrument niet in geld is uit te drukken. Ik heb er achttien jaar aan gewerkt om het zo te krij gen: tientallen oude toeters, claxons, sirenes, koebellen en knaleffecten had ik erin verwerkt. Sommige onderde len kreeg ik pas na jaren zoeken in handen. Elke toeter en bel was in de juiste toonaard gestemd. De toeteriks was niet zomaar een komisch ding, het was een uniek muziekinstrument waarop ik elk muziekstuk kon spe len". Tobi Rix is niet naar Den Haag gegaan om de verkoolde resten van zijn levenswerk te zien. „Ik wilde wel maar „Slees", die er met Willy Wal den was geweest zei me: ga alsje blieft niet, het is al genoeg, dat wy er hebben staan janken. Eigenlijk zou ik nu volkomen in de put moeten zitten, maar nu, vier da gen na de brand ben ik er weer hele maal bovenop. Want ik weet nu: mijn toeteriks komt er weer. Hoe, weet ik eigenlijk nog niet, maar sinds zaterdag ben ik uit alle delen van het land opgebeld door mensen die mij willen helpen. Kijk die oude autotoe ters zijn nergens te koop. Die liggen vaak op zolders en in kelders. En nu zijn er ineens mensen, die zich dat herinneren en mij opbellen of schrij ven dat ze een toeter voor me heb ben. Acht toeters Het klinkt misschien overdreven maar ik kan bij al dat meeleven soms m'n tranen niet bedwingen. In een paar dagen tijd heb ik al acht toeters gekregen. Om een nieuwe toe teriks te kunnen bouwen heb ik er Tobi Rix (rechts) op het Waterlooplein op zoek naar antieke autotoeters zeker zestien nodig. Dat wil zeggen dat ik uit veel meer toeters die zes tien met de vereiste toonhoogte kan selecteren". Op 20 januari wil René Slees wijk decors en rekwisieten vervangen heb ben om in Utrecht de show te kun nen voortzetten. „Iedereen ls bereid desnoods de feestdagen eraan te ge ven om te spijkeren en te schilderen om maar op tijd klaar te kunnen zijn. Zelf heb ik me voorgenomen dat ik ook op die 20ste januari ii show kan starten met een nieuwe toeteriks. Ik zal er dag en nacht aan knutselen en ik hoop dat de buren mij het lawaai zullen vergeven. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk en zijn Russische ambtgenoot Gromiko zouden tijdens hun jongste besprekingen over en weer concessies hebben gedaan met betrekking tot een groot aantal vraagstukken, waaronder de Russische schuld aan de Ver enigde Naties, de ontwapening, de ruimtenavigatie en het tegen gaan van de verspreiding van kernwapens, zo is van betrouw bare zijde in New York ver nomen. Verwacht werd dat de voorzitter van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, Quaison Sackey, vandaag een verklaring zou afleggen omtrent de Russische schulden. De Sowjet-Unie zou een bijdrage storten in het ondersteuningsfonds van de VN. Artikel 19 van het Handvest, w bij een lid dat schulden heeft zyn stemrecht verliest, zou niet in het ge ding worden gebracht. Hoewel zij vijandig bleven staan tegen het ontwerp voor een multila terale kernvloot voor de NAVO (MLF), zouden de Russen blijk geven van een zekere tolerantie by e tuele deelneming van de Europese NAVO-landen aan de bevelvoering óe controle op een dergelijke strijd macht. De ministers zouden voorts overeen stemming hebben bereikt over rechtsprincipes bij de ruimtenaviga tie en de redding en repatriëring In noodverkerende ruimtevaarders hun voertuigen. Voor elk wat wils Op Nederland 1 bood de VARA gisteravond een programma dat „elk wat wils" bood. De leergie rigen konden terecht bij de uiterst populaire Engelse les, er was een journaal voor gehoor gestoorden (in Europa verleent alleen de BBC deze gehandicap ten zulk een service) onze popu laire quiz-master Theo Eerd- mans jaste in tomeloze vaart door zijn kandidaten heen, waar bij hij voor de tweede keer de muntenkermer omverkegelde (de Willy Alberti-mevrouw mag niet mopperen over de consideratie die Eerdmans met haar heeft), en verder was er sprake van een soort koppelverkoop van „thea ter thuis" en „Cabaret Lurelei". Het eerste soort amusement behoort tot het domste dat thans op onze schermen te zien is, (fantasieloze verhaaltjes en amateuristisch gedrag, zonder kraak, smaak of vermoeden van geestigheid)Lurelei daarente gen tot het intelligentste. Daar bij worden de teksten van Guus Vleugel (alleen de slotfanfare was van Ben Rowold en stamde nog van Lurelei's vorige pro grammat voortreffelijk gebracht met uitzondering gisteravond van 't ingelaste actuele nummer, dat een volkomen misgreep bleek en misplaatst werd niet omdat het Koninklijk gezin in het ootje werd genomen (iedereen die een vooraanstaande positie inneemt heeft het recht nu en dan in het ootje te worden genomen) maar omdat hetgeen er gezegd, res pectievelijk betoogd werd. gem hout sneed. Guus Vleugel is ken nelijk geen politicus, hij doet er goed aan zich voortaan niet meer op het actuele, gladde ijs te begeven. Zijn overige teksten waren bijna zonder uitzondering van voortreffelijk gehalte. De engelen waren een fraaie visuele vondst! Tenslotte zal men vra gen werd er nog veel gekletst, gisteravond? Ja zeker vooral in „Achter het nieuws" dat geheel gewijd was aan Kerstmis 1944, nu 20 jaar geleden. Een aantal mensen vertelden over hun be levenissen en gedachten in die sombere kersttijd. Een heel zin vol programma. Volgens het heilige beginsel van het „open bestel" en het „vrije woord", kwam tenslotte ook het humanisme nog aan het woord een wat somber overtrok ken woord, dat ongesproken had mogen blijven. LniiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiia Leone zal het wel niet halen an onze Romeinse correspondent) Na twaalf stemmingen had den de Italiaanse Senaat, de Ka mer van Afgevaardigden en de vertegenwoordigers der autoch tone gewesten nog geen kans gezien een opvolger te vinden voor de afgetreden president Antonio Segni, die twee jaar ge leden ook zelf met veel pijn en moeite tot staatshoofd werd ge kozen. Sinds een week geleden met de verkiezing werd begonnen, is wel het een en ander gebeurd: twee der belangrijkste kandidaten, doodgereden Dit Jaar ln Lapland bijna 8700 rendle- door treinen doodgereden. Dit ls t doorgaans Ghana steunt de Kongo-rebellen „Honderden bulten» andse huurlin gen, onder wie talloze Ghanese offi cieren, strijden in de gelederen van de Kongolese opstandelingen, aldus de Kongolese zaakgelastigde in Lon den, Joseph Kabemba, gisteren in een persconferentie. Kabemba keer de zich tegen de „ontoelaatbare in menging" van Ghana, Algerije en van de Arabische republiek in de binnenlandse aangelegenheden van zijn land. „Deze landen voorzien de rebellen van wapens en uitrusting", zei hij. De Tunesische minister van Bui tenlandse Zaken, Habib Bourgiba jr., verklaarde gisteren in Washington, dat het op lafheid zou neerkomen als de Verenigde Staten Kongo in de steek laten, alleen maar omdat er van Afrikaanse zijde felle kritiek wordt uitgeoefend op de recente Bel gischAmerikaanse reddingsactie. Bourgiba, een zoon van de Tunesi sche president en gewezen ambassa deur van zijn land in Washington, zei voorts, dat het niet verstandig zou zijn Kongo aan zijn lot over te laten. „Het zou erop neerkomen, dat men de verantwoordelijkheid van zich afschuift". D® Kongolese regering heeft gis teren toegeslagen in een poging een einde te maken aan de bevoorrading van de rebellen met Sowjetrussische en Chinese wapenzendingen uit het aangrenzende Soedan. De piloot van een B-26 van de Kongolese lucht macht deelde per radio mee, dat hij 15 6tuk$ van het uit 20 vrachtauto's bestaande konvooi op de weg tussen Naba een stad juist binnen de grens met Soedan en de Kongolese stad Faradje vernietigd had. Saragat (zondag) en Fanfani (gisteren), zijn van het toneel verdwenen, partijen hebben zich uit protest van stemming ont houden of hun steun gegeven aan een kandidaat die zich al had. te ruggetrokken en eenmaal dreigde zelfs een wilde vechtpartij. Maar bij dit alles is eigenlijk maar één ding duidelijk geworden: dat men er op deze wijze niet zal komen. De sociaaldemocraten, een aantal christen-democraten monarchisten (totaal 120 stemmen) onthielden zich weder- n van stemming. Een belangrijke rol bij deze presi dentsverkiezingen speelt de twee dracht in de Christendemocratische Partij. In de nacht van maandag en dinsdag hebben het bestuur en de fractievoorzitters zich hierover uit voerig beraden. Ten slotte heeft men Fanfani, onder het dreigement stren ge maatregelen tegen hem te zullen nemen (waarsohijnlijk uitwijzing uit de partij) zover gebracht, dat hij zich als kandidaat heeft teruggetrok ken. Hierdoor is het aantal op de christendemocraat Leone uitgebrach te stemmen bij de elfde en twaalfde stemming flink gestegen tot respec tievelijk 382 en 401. De verwachting is desondanks, dat deze Napolitaanse jurist, die vanaf het begin al het veld aanvoerde, de vereiste 482 niet zal halen. Veertig der nieuw ver worven stemmen zijn n.l. afkomstig van de fascisten. Deze onverwachte boeking aan de debetzijde van de balans brengt als onaangename con sequentie aan de creditzijde met zich mee. dat Leone nu zeker niet op medewerking van de linkse partijen hoeft te rekenen en ook niet op die van de linksgeoriënteerde leden van zijn eigen partij, van wie er bij de twaalfde poging 70 blanco stemden. De christendemocraten hebben dan ook in allerijl een communiqué uit gegeven, waarin zij verklaren de steun van de fascisten niet te heb ben gevréégd. Bij de twaalfde ronde werden ook zeven stemmen uitgebracht op de christendemocratische senator Mon- tini, een broer van de Paus, hetgeen wel een merkwaardige reactie mag worden genoemd op de oproep van het Vaiticaan op alle katholieken om zich eensgezind achter één kandidaat te scharen. De communisten stemmen intus sen nog braaf op Terracini, in af wachting van het moment waarop zich een gegadigde aandient die ook voor hen aanvaardbaar is. Nenni. de 73-jarige socialist, staat met 104 stemmen op de derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5