de verwacht Protest tegen actie vandaag SJOUKJE VERSTUIKTE sigaren uitzonderlijk goed! )ADJ Engelse koningin diende klacht in over fotograaf Miljoen brand schade door in fabriek In Italië nog geen nieuwe president Maandag 21 december 1964 Derde blad no. 31447 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. vandaag NIETIG GROEPJE LONDENAREN WERKT ZONDER NOEMENSWAARDIG RISICO (Van onze Londense correspondent) Eric Bent verwacht, dat het officiële protest tegen de inbeslag- nemers van de R.E.M. ^zenders vandaag in Den Haag zal worden ingediend. Eric Bent is zoals gemeld de enige directeur van High Seas Tele vision Ltd., de nieuwe Engelse pachtster van de R.E.M. Hij vertelde ons gisteravond, dat de indiening van het protest alleen is vertraagd, omdat de precieze juridische formulering nogal moeilijkheden oplevert. Over de inhoud wilde de heer Bent niets zeggen. Eric Bent heeft de High Seas over genomen van de heer Pawson, eige naar van een Londense taxibe drijf, die het bedrijf op 13 nov. heeft opgericht. Er waren toen 2 aandeel houders, namelijk de heer Pawson zelf en mevrouw Joyce Pratt uit Surbiton in Surrey, die procureur en notaris van haar beroep is. Haar kantoor staat in het hartje van Lon den. Beiden namen voor slechts één pond een tientje deel in de nieuwe vennootschap. De heer Paw son voor het echter spoedig beter om zich uit dit avontuur dat overigens weinig financieel risico met zich meebracht terug te trekken. Eric Bent nar op 6 december Diens aandeel vi toen in handen procureur de vennootschap an Pawson over. i één pond kwam ran heer Wether- en notaris in Lon- Op diens adres, Broad Street House in Londen, werd High Seas Television Ltd. officieel geregis treerd. De heer Bent werd enige di recteur. KOOPJE allemaal op een koopje, want ook met de hum* en de verwerving van de exploitatie rechten van T.V. Noordzee was vrijwel geen cent gemoeid. In het contract staat namelijk, zo vertelde de heer Bent ons gisteren, dat High Seas Television Ltd. slechts een zeker percentage van de opbrengst als huur aan de R.E.M. zal moeten be talen. Zoals de zenders verzegeld blij ven en er van exploitatie geen spra ke zal kunnen zijn, behoeft High Seas dus blijkbaar niets te betalen. De hele manoeuvre lijkt dus een formeel karakter te dragen. In ie der geval zijn er geen kapitalen in CENTRALE FIGUUR Achter de sohermen van High Seas is Lloyd Williams de centrale figuur. Een in televisiekringen bekende per soonlijkheid. Vroeger was hij een B.B.C.-producer. Daarna werkte hij bij de commerciële televisie. Thans is hij directeur van een Londens agentschap voor de verkoop van radio- en televisierechten. Als zoda nig heeft hij belangrijke zaken met T.V.- Noordzee gedaan. Hij heeft er alle belang bij deze klant niet te verliezen. Lloyd Williams agentschap is in hetzelfde gebouw gevestigd als het drukkerskantoor van Ene Bent. Het is een klein kantoortje, waarin het personeel bestaat uit een secretares se, een boekhouder en een typiste. Er lijkt nog geen extra-personeel voor High Seas Television Ltd. te zijn aangenomen. Alleen heeft High Seas hetzelfde kantoortje een eigen telefoonnummer. STROMAN Het heeft er veel van weg, dat eerst de taxi-ondernemer Pawson en later handelsdrukker Bent hebben gewerkt op initiatief van Lloyd Wil liams te trachten T.V.-Noordzee voor hem te redden. Men kan de heer Bent dan ook het beste zien als een stroman. De hoofdpersonen in deze onderneming handelden op 'n manier, die hun financieel nau welijks iets heeft kunnen kosten. Men mag dan ook aannemen, dat de Nederlandse autoriteiten niet al te zeer onder de indruk zullen zijn gekomen van het nietige groepje Londenaren, dat tot dusver ver geefs heeft getracht een slaatje te slaan uit het anti-R.E.M.-besluit van het Nederlandse parlement. In Britse regeringskringen sym pathiseert men met de Nederlandse wettelijke maatregelen en ook met het forse optreden van de Neder landse justitie, omdat de Engelse pi ratenzenders, die sinds korte tijd ook rond de Engelse kusten zo welig bloei en, de doorn m het oog van de Britse P.T.T. en de B.B.C. Onze nationale schaatsster Sjoukje Dijkstra kan geen grote sprongen maken. Vrijdagavond verstuikte zij tijdens haar optreden in de Amerikaanse ijsrevue „Holiday on Ice" haar enkel. Daarom was ze zaterdag niet op de ijsvloer aanwezig. Maar de enkelkwet suur viel nogal mee. Zondagmiddag draaide Sjoukje alweer haar pirouettes, al mocht ze nog niet haar beroemde hoge sprongen maken. Het ongeluk gebeurde vrijdagavond na het nummer „Een zeeman in moeilijkheden". Sjoukje kwam onder donderend applaus de ijsvlakte op en verzwikte kort daarna bij een kleine Mies Bouwman heeft dochter Mevrouw Mies Timp, geboren Bouwman, heeft zaterdagavond in het Sint Janziekenhuis in Laren het leven geschonken aan haar vierde kind. Het is een dochter die de na men Miesje-Maria kreeg. De beval ling gebeurde op een tijdstip dat Mies Bouwmans stem in de ether was. De blijde gebeurtenis viel namelijk samen met het VARA-radio-pro- gramma „Even naplaten", dat zij samen met Gé Goudswaard verzorgt. Deze uitzending was reeds op de band opgenomen. Margarine weer een cent duurder Met ingang van vandaag is de margarine per pakje van 250 gram cent duurder geworden. De prijs verhoging houdt direct verband met de aanhoudende stijging van de prijs van margarinegrondstoffen. Het ministerie van Economische Za ken, waarmee het gebruikelijke voor overleg werd gepleegd, heeft toestem ming gegeven tot deze verhoging. De hoofdrolspelers van de filmversie van "My Fair Lady Audrey Hepburn en Rex Harri son tijdens de persconferentie, welke zij zaterdag in Parijs ga ven ter gelegenheid van de pre mière van hun film in vele Euro pese hoofdsteden. TOON HERMANS 25 DECEMBER IN CARRÉ Toon Hermans heeft van zijn spe cialist toestemming gekregen om vrijdag 25 december (eerste kerst dag) met zijn „One man show" te beginnen in theater Carré in Am sterdam. Toon Hermans heeft, zoals reeds gemeld, zijn optreden op 9 de cember moeten staken wegens een ernstige keelaandoening. Daardoor moest de première van zijn show in Amsterdam op 11 december worden uitgesteld. 4 Opnamen op verboden terrein VOOR DINSDAG 22 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende n ik o-uverture..., radio voor 8.00 Nws. 8.15 Voor de Woord. 7.15 Ouverture, vroege mensen. 8.00 Nwl. jeugd. 8.20 Ouverture... (verv.). 8.50 V d. huisvrouw. 9.30 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Klass. gram. 11.00 V. moderne 11.30 Lichte Biaui il 50 Volaan... vooruit, praatje. 12.00'Angelus. 12.04 Volksliederen. 12.30 'u-„v. 19Ah.uv„, D 13.00 Nws 13.15 tuinbouw boeren.12.45 Act., event gram. 12.55 Religieus 14 v a plattelandsvrouwen. 14.10 Lichte gram. 14.50 Lichtbaken, lez. 15.00 Rieleksen. amus.progr. (herh. van zat. jl.). 16.00 V d. zieken. 16.30 Onderweg: Godset, progr. 17.00 V. d. jeugd. 17.35 Voorde padvinders 17.50 Regerlngsuitz.Muz ln de Ned. Antillen rond ling. Spr.: dr. G. D. van KRO: 18.00 Pianospel Wengen. lichte ork.- 18.20 Üitz. van het GPV Geen neutraliteit. Tot D spreekt: De heer 1. van der Jagt. 18.30 Muz. portret: lichte muz. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.30 Metropole-orkest en zangsoliste: lichte muz. 2000 Kadio Kani™'te' en plano-solisten: klass muziek. 20.35 Mlkal en Bethsabee, hoorspel. 21.50 Omroepork.: Russische volksmelodieën 22 05 De zingende Kerk: bloemlezing BikbUp?.re22r310a'^s.re22rMlrEplloog. 22 45 Liedjes. 23.15 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Belaardconc. 7.30 Lichte gram. tPRO: 7 50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Ochtend- gym. 9.00 De groenteman. 9.05 Klass. gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek - bespr. 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 V. d. zieken. 12.00 Lichte pianomuz. 12.20 Regerlngs uitz.: Uitz. J ,oOA landb. 12.30 Meded. tiilnb. 12.33 Licht ens. zangsolisten. 13.00 Nws. 13.15 Me dedelingen. event, act. of gram. 13.25 13.30 Dansork. met zang- iWij;.oo V. d. vrouw. 14.40 Lichte gram. 15.30 Adieu M. S. WUlem Ruys documentaire. 16.00 Nws. 16.02 Viool en piano: moderne en klass. muziek. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 New York cal ling. 17.35 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. i. 18.55 Paris vous kind. 19.05 Opera- 20.0 De Engelse Persraad, die over de goede zeden van de Britse dagbladen waaktheeft een pers fotograaf in gebreke gesteld, die op slinkse wijze foto's heeft ge maakt van Koningin Elizabeth en prinses Margaret in zwem pak. De fotograaf was daarvoor verboden koninklijk terrein bin nengedrongen. De Koningin heeft de klacht te gen de persfotograaf bij de raad in gediend, nadat de foto's in twee zon dagsbladen waren verschenen. De bei de hoofdredacteuren hebben de Ko ningin hun verontschuldigingen aan geboden. Zij waren door de foto graaf misleid, daar deze had gezegd dat de foto's van de openbare weg waren genomen- Het is de eerste keer dat de Ko ningin een klacht bij de persraad heeft ingediend en het was ook de eerste keer dat de persraad fotogra fische proeven heeft laten nemen om de werkelijke toedracht te weten te komen. De persraad vermaant de hoofdredacteuren, dat zij zorgvuldig te werk behoren te gaan bij het publiceren van foto's van de Konink lijke familie in omstandigheden, waaruit blijkt dat inbreuk is ge maakt op hun privé-leven. De foto's waren in juli in Sun- ninghull Park gemaakt. De foto's tonen de Koningin en de prinses waterskiën en zwemmen. Op zichzelf beschouwd waren zij mis schien niet ongeschikt voor publika- tie, maar het is, zo zegt de persraad, ontoelaatbaar foto's van dergelijke intieme aard te publiceren zonder te- weten van de koninklijke personen in kwestie. De Koningin had met grote bezorgdheid kennis genomen van steeds veelduldiger pogingen van persfotografen om door te dringen tot het park, dat de Koninklijke fa milie voor pick-nicks en waterskiën gebruikt. De advocaat van de fotograaf voerde als verdediging aan, dat het lawaai van de motorboot, waar achter prinses Margaret waterskiede, van zelf de aandacht van het publiek had getrokken en dat velen de verrich tingen van de prinses hebben gefoto grafeerd. De fotograaf weigerde ech ter te demonstreren, hoe hij de foto's had gemaakt. De persraad liet een fotograaf met een telelens van het voetpad foto's maken. Deze verklaarde, dat de gewraakte opnamen nim van die plaats konden zijn genomen. Gesproken brief. 23.05 Modern Toneel. •23 40 Licht instr. trio. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 19.00 Journ. voor Gehoorgestoorden. 19.30 Engelse les. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.00 Acn- ter het nieuws. 20.45 Tel uit je winst, qulzprogr. 21.15 Theater thuis - Kerst - 22.25 Act. Humanisme. NTS: 22.35-22.40 drukte. TV-spel. 21.45 Lurelei-Cabaret. Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws ln 't kort NCRV: 20.01 Station Petticoat, TV-film. NTS: 20.25 Balletfilm. NCRV: 20.45 Filmrep. over de Ned. Antillen ln he' 10e levensjaar van Het Statuut. 21.15 Komt allen tezamenVolks kerstzang. 21.55-22.10 Attentie. RKK: 22.10-22.35 Liturgie-vernieuwing, gespr, helpen direct tegen brandend maagzuur •WETENSCHAPPELIJK VERANTWOORD Gelfl terug De geheel gevulde Rotterdamse Ahoyhal hoorde zaterdagavond voor de aanvang van de voorstelling via de luidsprekers dat Sjoukje niet aan de show meewerkte. De bezoekers velen waren met autobussen o.m. uit Zeeland gekomen waren niet erg blij met het bericht: de meesten wa- speciaal voor „hun" Sjoukje naar de Rotterdamse feesthal gekomen. Wie zich bekocht voelde door de af wezigheid van Sjoukje, kon in de pauze zijn geld terughalen. Nie mand deed dat. Komplot tegen Dr. Wiessentlial Dr. Simon Wiesenthal, de bekende Joodse speurder naar oorlogsmisdadi- die o.a. heeft meegeholpen aan het opsporen van Adolf Eichmann, heeft komplot ontdekt tegen zijn le- Hjj is erover ingelicht door de toekomstige moordenaar zelf, een voormalig lid van het Franse Vreem delingenlegioen, die voor de moord een bedrag van 100.000 Duitse Mark zou zjjn aangeboden. „De man nam twee weken geleden contact met mü op om van het komplot te vertellen en ik heb re denen om aan te nemen dat hij us gehuurd door oud-nazi's die vervol ging wegens oorlogsmisdaden vrezen", aldus Wiesenthal. De politie heeft de man geidenti- ficeerd als een recidivist maar heeft overigens tot nu toe geen redenen gezien aan zijn bewering te twijfelen. Hij verklaarde te zijn gehuurd door een Oostenrijkse en ver Westduitse enlieden. De moordenaar-ln-spe ver klaarde er niet aan te denken Wiese senthal te doden. Hij wilde alleen gedeelte van het geld van te n in ontvangst nemen en dan verdwijnen, aldus Wiesenthal NEDERLAND I NTS H 7.00 uur Engelse les if 7.30 uurWoord voor woord, kerkelijke uitzending 7.35 uur Kenmerk, kerkelijke actualiteiten 8.00 uur NTS-journaal if 8.20 uur Politieke uitzending VVD 8 30 Dur Een insekt als spelbreker, tekenfilmpje H 8 40 uur Het Internationale Hof van Justitie, documentaire H 9.00 uur De gravin gaat barrevoets, speelfilm 11.05 uur NTS-journaal. 1 NEDERLAND II KRO 8.01 i 8.30 i 9.25 i 9.45 i Nieuws in het kort NTS Les compagons de la chanson Eddie Sachs, film over coureursleven Operette-concert (NTS) Onze man in Keulen. en cjivteren Van alles Mat bezien, Dit weekeinde had concurrentie-oogpunt geen gelukkige hand menstelling van de programma's Zaterdagmiddag kon men naar Hazel en Hardy's logboek" kij ken (de kinderen naar het my sterie van de Arend) 's-avonds waren er „Lancelot", „Bonanza" en de „Anneke Grönloh-show", terwijl op Nederland 2 „Dick van Dyke" excelleerde. Op Nederland 1 een goede Duitse documentaire, „Eva in de EEG" verder een aardige maar geen geweldige aflevering van „Hoe bestaat het?", en het Weens Philharmonisch orkest, met Lorin Maazel als dirigent violist. Op Nederland 2 was een uitstekende Zweedse natuurfilm en een fraai optreden van het Indonesisch National Dans theater. Het enige verhalende element op Nederland 1 gister avond, was de een-akter „Han nibal", met Johan Kaart in de hoofdrol. Maar deze moest uit vallen omdat de NCRV zaterdag pas bericht kreeg dat het agent schap in Duitsland plotseling de rechten op deze een-akter dus danig verhoogd had, dat een 300% hoger bedrag betaald had moeten worden. Om geen prece dent te scheppen, ook niet voor de mede omroeporganisaties, be sloot de NCRV de uitzending van Hannibal uit te stellen, tot nader order. In plaats daarvan kregen we een mooi en zorgvul dig gemaakt programma rond Willy Brill, die Israëlische lied jes zong. Een kersvers program ma, net enkele dagen te voren opgenomen. „Brandpunt" was meegereisd met het Duitse Hof, dat een be zoek bracht aan het concentra tiekamp Auschwitz in Polen. In terview met beklaagde dr. Lukas. Knappe reportage. Ben Sies in terviewde in Londen mr. Bent, die de REM heeft overgenomen. „U spreekt met Anneke" viel naast de Rob de Nijs-show, die gedeeltelijk op hetzelfde thema was geborduurd, in het niet. Stijve, kale enscenering. Aan Anneke's zingen lag het niet. Jan Cottaar haalde van DWS de voorzitter, de trainer en drie spelers naar de studio om hen in vyf minuten niets althans niets zinnigs te laten zeggen. Wat een verspilling van tijd en mensen! In „Sport in beeld" werd Piet Lagarde geïnterviewd, die met één nier weer in training is. La ter in „Sport in beeld" op Ne derland 2, kwam Leo Horn zeg gen dat hij een stommiteit had uitgehaald en daar spijt van had. iMnuiiinimfliiiniiiiinniiiiniiniiiuiiHniiJUinnniiiiiiniininiiiiiiiiimiiiinnniiiiiiiüimiünnHiniiffliiiHnuiniinninniiniL iiiiiiiimii'UüMïniufliiMöiimiiiiu Advertentie Ben schade van meer dan een miljoen gulden is zaterdag aan gericht door een brand in het be drijf van de N.V. A. van den Biggelaar en Co in Roosendaal. De koffiebranderij en de be drijfsruimten, waar thee werd bewerkt en verpakt, werden een prooi van de vlammen. De ta- baksproduktie zal kunnen wor den voortgezet. De eigenaar van café-restaurant Atlanta ln de oude binnenstad van Zutphen, de heer Smid, zijn vrouw en zijn 16-jarige dochter hebben zich ternauwernood kunnen redden, toen het café-restaurant, dat onder him woonvertrekken is gelegen, gister nacht in lichterlaaie kwam te staan. In nachtgewaad zijn de drie bewo ners uit het raam gesprongen op een lager gelegen platje en vandaar zijn Onvoorwaardelijke Duitse overgave verlengde oorlog „De door president Roosevelt in 1943 gestelde eis, dat Duitsland zich onvoorwaardelijk zou overgeven, was een fout, die de oorlog waarschijn lijk met zestig of negentig dagen heeft verlengd", aldus ex-president Eisenhower in een gesprek met de „Washington Post". Eisenhower, die opperbevelhebber is geweest der Westerse geallieerde troepen in Europa, zegt in dit pers- gesprek dat hij zich nimmer tevoren in het openbaar tegen de politiek van een overgave heeft gesproken, doch dat hij er in de tijd, toen hij opper bevelhebber was, in particuliere ge sprekken wel bezwaren tegen heeft ingebracht. Volgens mij was deze politiek vooral onjuist omdat zij de indruk maakte tegen volken, in plaats van tegen de oorlogsléiders te zijn ge richt. Duitsland was, na de mislukking van zijn Ardennen-offensief (in de cember 1944), verslagen. Op 16 janu ari 1945 konden de verbondenen zeggen, dat op militair gebied alles was bekeken en een ieder met ge zond verstand wist dit. De gehele campagne van het voorjaar van 1945 had achterwege kunnen blijven. Doch Adolf Hitler maakte van Roo- sevelts eis inzake een onvoorwaar delijke Duitse overgave gebruik om de Duitsers langer te laten door gaan dan zij anders waarschijnlijk zouden hebben gedaan, aldus ex- president generaal Eisenhower, Na acht stemmingen (Van onze Romeinse correspondent) Na acht stemmingen is men in Rome nog altijd even ver met de verkiezing van een nieuwe pre sident der republiek. Hoe men het ook aanlegt, geen der tot nu toe naar voren gekomen kan didaten schijnt de benodigde 482 stemmen op zijn naam te kunnen verenigen. De drie leken-partijen, die teza men met de christendemocraten de coalitie-regering vormen, hebben tot op heden steeds alle stemmen waar over zij beschikken, aan de minister van Buitenlandse Zaken, Saragat ge geven. Deze heeft echter na de ze vende ronde zijn vrienden bedankt en de hoop uitgesproken, dat zü een andere kandidaat vinden, die erin zal slagen een groter aantal stemmen te verwerven, zodat Italië een beslist anti-fascistische president zal krij gen, in wiens handen de belangen der bedreigde democratie veilig kun nen zijn. Nadat dit was bekendgemaakt, hebben de drie betrokken partijen besprekingen gevoerd met de chris ten-democraten. Maar dezen bleven aandringen op hun kandidaat, Leone. Het gevolg is geweest, dat bij de achtste ronde de drie leken-partijen zich bij wijze van demonstratie van stemming hebben onthouden. Leone heeft nu de steun gekregen van de liberalen, wier kandidaat, Martino ,zich eveneens terugtrok. Maar in tussen heeft hij al zoveel christen democratische stemmen verloren, dat hij zelfs met die 57 nieuwe stemmen erbij niet meer het aantal van 319 haalt, waarmee hij woensdag is be gonnen. Rebellie De christen-democraat Fanfani, die door de secretaris van de partij van rebellie wordt beschuldigd, heeft zo wel bij de zevende als bij de acht ste ronde 132 stemmen geboekt. Dat zijn de stemmen van ontevreden christen-democraten en van de „so cialisten voor de proletarische een heid", een groepering die zich van de communisten heeft afgescheiden. Die 132 stemmen zijn echter onvoldoen de, ook al zou hij de steun krijgen van de communisten en de fascisten (wat voor Fanfani mogelijk is) om hem tot president te maken. Een andere kandidaat, eveneens een christen-democraat, Pastore (de man van de R.-k. vakvereniging), kwam bij de zevende ronde tot 40 stemmen en bij de achtste tot 34. Hy zou eventueel de steun kunnen krij gen van de drie lekenpartijen, de communisten, de socialisten voor de proletarische eenheid als ook van een groot deel der links georiënteer de christen-democraten en zou dus eventueel een kans hebben. Het ls inmiddels wel duidelijk, dat men op een zeker ogenblik het kandidaat schap van Leone moet laten vallen en voor hem een nieuwe gegadigde moet zoeken. zij weer op een ander platje gespron gen. Buren hebben de drie vluchte lingen daarop met een stoel in hun huis gehesen. De schade bedraagt meer dan 100.000 gulden. Café Smeenge in Buinen ls gis ternacht door brand verwoest. De familie Smeenge, bestaande uit zes personen, onder wie de ouders van de eigenaar, kon het pand slechts met moeite verlaten. De caféhouder en zijn 12-jarige dochter moesten zich in veiligheid stellen door uit een raam op de eerste verdieping te klim- Een felle uitslaande brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag de St.-Aloysiusschool in Kerkrad©— Chevremont gedeeltelijk in as gelegd. Nagenoeg de gehele zolderverdieping waar de brand ontstond, brandde uit. Twee leslokalen werden eveneens vernield. Het is niet uitgesloten dat een smeulend sigarettepeukje de brand heeft veroorzaakt. De schade bedraagt meer dan f 100.000. De ver woestingen die de brand heeft aan gericht houden een vervroegde kerst vakantie voor de leerlingen in. Weer arrestaties in Rotterdamse havenfraudezaak De Rotterdamse recherche heeft weer nieuwe arrestates verricht in de zo langzamerhand zeer omvang rijke zaak van malversaties bi) di verse havenbedrijven langs de Nieu we Waterweg. In totaal zijn thans zestien per sonen, door de politie aangehouden. Deze dagen werden gearresteerd een 43-jarige directeur van een expeditie bedrijf in Rotterdam en een 47-jari- ge afdelingschef van een Viaardings verladersbedrijf. Zaterdagavond werden ook twee broers (32 en 27 jaar), directeuren van een ander Rotterdams expeditie bedrijf, aangehouden. Het gebeurde onmiddellijk na hun aankomst per lij§vliegtuig van de KLM uit Madrid op Schiphol, waar de marechaussee gereed stond. Deze leverde de twee mannen uit aan een recherche, in specteur van de Rotterdamse politie. Deze bracht het tweetal per auto over naar de Maasstad, waar zij in verzekerde bewaring werden gesteld. Ree is nog niet duidelijk of deze broers vrijwillig het besluit tot hun terugkeer hebben genomen. Het ziet er echter naar ut, dat dit wel zo zal zijn, daar een uitleveringsprocedure veel meer tijd in beslag zou hebben genomen. De Rijksaccountantsdienst, die de fraude onderzoekt, gaat onvermoeid vcort. Men krijgt langzamerhand wel het Idee, dat het in totaal om zeer grote sommen gelds gaat.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5