SAMSON DOSR van 2-3 naar 6-3 Debuterende Jannie Yierstra grijpt nationale turntitel De koning van de shag Boeiende eindstrijd in Rotterdam Badminton competitie NIEMEYER HALFZWARE SHAG SE Import Germano bleek een grote aanwinst LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 DECEMBER 1964 Den Haag, Enschede en Rotterdam, drie namen waaraan Jannie Vierstra de stijlvolle Friese turnster met veel plezier zal terugdenken. In Den Haag en Enschede werd de 20-jarige Friezin in 1962 en 1963 jeugdkampioene turnen terwijl zij zondag in de Rotterdamse Energiehal, haar debuut in het dameskampioenschap afsloot met het behalen van de senior-titel. Drie titels in drie jaar, een indrukwekkende oogst. Zelden zal een finale om het Nederlands kampioenschap de toe schouwers zo geboeid hebben als die zondagmiddag in Rotterdam. Vijf turnsters waren met bijna gelijke kansen .begonnen aan de finale. Na de halve eindstrijd immers, die een maand geleden in de Haagse Dierentuin werd gehouden, was het verschil tussen de eerste vijf plaatsen nog geen punt en omdat een foutje zeker bij turnen snel gemaakt is, lag het dus voor de hand, dat de zenuwen in de finale zeker een woordje zouden gaan meespreken. Het is daarom des te verheugender dat de nervositeit, die vooral in het begin nogal merkbaar was, geen nadelige invloed heeft gehad op het wedstrijdverloop. gen aan haar opvolgster Lenie Lens en het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond kan de toekomst bij de dames zeker met optimisme tege moet zien. Ook bij de jeugdturnsters die in de morgenuren om het Nederlands kam pioenschap streden, hebben zich en kele talenten aangediend. De zestien jarige Ans Heerschop uit Hilversum werd kampioene vóór Margo Klees uit Beverwijk en Anneke Kruimer uit Huizen. Eindstand De eindstand luidt (achtereenvol gens punten halve finale, sprong, brug, balk, vrye oefening, totaal): 1. Jannie Vierstra (Quick Huizum) 36.35, 9.40,9.15,9.30, 9.45,73.65; 2. Thea Belmer (KDO (Amsterdam) 36.40, Voetbal in Engeland Chelsea verliest Zonder zelf te spelen heeft Man Chester United de eerste plaats welke zij overigens na zaterdag moet delen met Leeds United in de eerste divisie kunnen behouden. Chelsea leed namelijk een ver sende nederlaag bjj Sunderland. De jonge Londense ploeg volgt het lei dende duo (beide ploegen vergaar den 34 punten) nu op één punt. De wedstrijd van Manchester United tegen Leicester City moest worden afgelast wegens mist. Een meevallertje voor Denis Law, die voor 26 dagen is geschorst en nu een wedstrijd minder behoeft te De uitslagen in de eerste divisie luiden: Aston VillaArsenal 31; BurnleySheffield United 31; Ful- hamWest Bromwich Albion 31; LiverpoolBlackburn Rovers 32 Nottingham ForestWestham Uni ted 32; Sheffield Wednesday Blackpool 41Sunderland—Chel sea 30; Tottenham Hotspur- Everton 22; Wolverhampton Wan derersLeeds United 01. 9.30, 9.20, 9.10, 9.30, 73.30; 3. Grietje Essen (Quick Huizum) 36.40, 9.10, 9.30, 9.15, 9.05 73.05: 4. Willy Gielen (Atilla, A'foort) 35.90, 9.10, 9.35. 9.20, 9.30, 72.85; 5. Ria Rietveld (Hercules Bodegraven) 35.80, 9.15, 9.20, 9.20, 9.20, 72.55; *6. Ali Effern (Bato Haar lem) 71.05; Nel van Bekkum (De Halter) 70.85; 8. Pini de Jong (Her cules Bodegraven) 67.55; 9. Grietje Holter (DOS Amsterdam) 66.50; 10. Martha Drenth (Quick Huizum) .30; 11. Gepke de Jong (Kralingen) .25; 12. Joke van der Schoor (Her cules H) 66.10; 13. Maggie Kiezen Brink (VZOD Deventer) 65.65. In de bondscompetitie speelden Smash 1 en Veglo 1 hun laatste wed strijd. Smash eindigde door een ne derlaag tegen Slotermeer 1 (26) op de laatste plaats in haar afdeling. Of er degradatiewedstrijden moeten worden gespeeld is nog niet bekend. Veglo sloot het seizoen af met een 53 overwinning op MVO 2 en bezet daardoor de derde plaats in haar af deling. In de eerste klasse van de districtscompetitie leed Veglo 3 twee nederlagen tegen resp. GBC (35) en NIVO 1 (08> waardoor dit team als laatste eindigde. Racketeers 1 en de Shutteliers kwamen tegen elkaar uit. De Shutteliers namen met 53 revanche voor de nederlaag die zij in de eerste wedstrijd hadden ge leden. Geen van beide teams heeft kans op promotie of degradatie. In de tweede klasse werd Smash 4 met vlag en wimpel kampioen in af deling 8. De Leidenaars wonnen ook hun laatste wedstrijd tegen DEK met 62. Smash 2, dat in afdeling 9 in theorie nog een kans op het kam pioenschap heeft, had weinig moeite met het Haagse Eclair (62). De Smashreserves spelen volgende week dinsdag hun laatste wedstrijd in de zaal aan de Mariënpoelstraat. De reserves van de Shutteliers, die in afdeling 7 koploper Drop Shot 6 zeer goed partij gaven (35), besluiten aanstaande woensdag de competitie met een thuiswedstrijd tegen DES 4. In de herencompetitie behaalde LUSV 2 wederom een 33 spel dit- maal tegen Kortenaer 8 (Advertentie) De pittige shag die prettig rolt. Verpakt in plastic pouch dus vers tot de laatste draad. JAN VAN HEEK BONDSTRAINER VANKNAU De nationale technische commissie 'an de KNAU is de laatste weken druk doende geweest het trainings schema voor het seizoen 1965 vaste i te geven. Verschillende bespre kingen met jonge, veelbelovende trai- hebben plaatsgevonden en één daarvan had tot resultaat dat men een éénjarig contract heeft gesloten met Jan van Heek, de bekende tien kamper en trainer van de AV Hol land, momenteel nog sportofficier. Men heeft daarbij onze stadgenoot de training toevertrouwd van alle veelbelovende hoogspringers en-sters, terwijl hij bovendien de supervisie krijgt over de atleten, die kwaliteiten blijken te beschikken voor de meer kampen. De KNAU slaat hiermee een andere weg in. Na het vertrek van de laat ste bondscoach in juli 1963, de Ber liner Lothar Padelt, kende men nog drie assistent-bondscoaches n.l. de heren Westphal, Eykenboom en Na- ber, die sinds vorig jaar door het ge hele land trainingen hebben gegeven voor het gehele terrein van lopen, springen en werpen. Bij de indeling van de trainingen voor het komende seizoen gaat men uit van het prin cipe, dat een aparte trainer voor één of enkele onderdelen van de omvang rijke atletieksport de voorkeur ver dient boven enkele coaches die het gehele en daardoor onoverzichtelijke trainingsterrein moeten bestrijken, terwijl het tevens eenvoudiger zal worden een nauwere band met de pu pillen tot stand te brengen en hun prestaties beter te volgen. Men tracht de drie huidige assistent-bondscoa ches bij deze centrale trainingen in nieuwe stijl te betrekken. Als bonds- trainer voor de hordenlopers en loopsters heeft men inmiddels een contract gesloten met de bekendé Rotterdamse oud-atleet en specialist Peter Nederhand. Hilversums Winterkampioen schap (Van onze medewerker) Dat de Italiaanse import Germano een aanwinst is voor de drafsport bleek gisteren in Hilversums Winterkampioenschap. Enige weken geleden debuteerde deze met een derde plaats na een lange galoppade bij de start. Gisteren bleef een fout achterwege en direct nam hij het commando op zdch, gevolgd door Walter Mitty en Myster du Bocage. Na anderhalve ronde had de door Vergay gestuurde Figh Life II zich tot de tweede plaats opgewerkt. Het werd een bijzonder fraaie strijd. Germano bedwong op zekere wijze alle aanvallen en triomfeerde in 1.24.7 km tijd. Walter Mitty werd een verras sende tweede voor Pight Life II. Walter Hollandia fouteerde enige malen en voor Quicksilver S, die 60 meter aan de kop moest geven, en alles buiten om moest bleek de taak te zwaar. De openingsdraverij werd met grote voorsprong gewonnen door Beautiful Star (v. Hal). De jury blunderde door eerst Coby Kinley officieel als tweede aan te wijzen en voor de derde en vierde plaats de ontwikkeling van de foto te willen afwachten. Later werd be kend gemaakt dat Blauwe Reiger B tv:eede en Coby Kinley derde was, doch dat voor beiden de re'êele covercalbetaling zou wor den uitgekeerd, dus niet gedeeld. Maar toen hadden velen hun covercaltickets van de Blauwe Reiger reeds weggegooid! De tweede koers werd van kop af gewonnen door Caesar Julia H (Haarselhorst) in 1.28.6 km.-tijd. Berenice van Oranje, die hem steeds het vuur na aan de schenen had gelegd, viel in de laatste bocht ge heel terug. Bona Dea Wilkes J werd in niet te beste draf tweede vóór Cherubyn BS. In de Witty Hanoverprijs streden Celia D en Caravelle (Wagenaar jr.) lang om de erepositie. Nadat deze door laatstgenoemde was veroverd, stond niets meer een 1.28.2 triomf in de weg. Bastogne incasseerde het tweede geld, gevolgd door Con Brio. Bij de tweejarigen werd de met Foreholte gaf zich tegen HBS pas kort voor tijd gewonnen KWALITEIT Zelden is de kwaliteit van het ge- bodene zo hoog geweest. Zes van de dertien finalisten haalden op de vier onderdelen een ruime negen en dat toont de breedte van de Nederlandse top, die ook al in de landenwedstrij- den tegen Frankrijk en West-Duits- land was gebleken, nog eens duidelijk aan. Thea Belmer, die vorig jaar in Enschede Ria Rietveld als kampioe ne opvolgde, heeft zich slechts één jaar zo mogen noemen. De Amster damse modinette is haar kam pioenschap echter met ere kwyt ge raakt. De frêle Amsterdamse, die aan het begin van dit seizoen enigszins uit vorm was maar er langzamerhand beter inkwam, heeft haar titel bij zonder taai verdedigd. De Europese kampioene brug met ongelijke leg gers, liet bijzonder fraai turnen zien, vooral op haar favoriete onderdeel de brug, waar zij met 9.20 pnt. be paald minder kreeg dan zy verdiende. Vraag Het is echter de vraag of een ho gere waardering haar had* kunnen redden. Want wat Jannie Vierstra de ruim 2000 toeschouwers voorschotelde was van grote klasse. De twintigjarige verkoopster uit Franeker, die na de halve finales de derde plaats bezette met vijfhonderdste punt achterstand op Thea Belmer en een tiende punt achter haar clubgenote Grietje van Essen, had na het eerste onderdeel, de paardsprong, het verschil al ruim weggewerkt. Zij kreeg van de jury voor haar handstandoverslag 9.40 punten. En toen werd duidelijk dat de Friezin, die tijdens de landenwed- strijden iets was tegengevallen, een serieuze kandidate voor de titel was. Jannie onderstreepte haar kandida tuur op de brug, waar zij Thea Bel mer slechts 0.05 pnt. moest toegeven. Na de paardsprong en de brug ston den Jannie en Thea met 54,90 pun ten gelijk, terwijl Grietje van Essen op 0.05 volgde. Scherprechter JANNIE VIERSTRA aan het werk op de evenwichts- balk. mocht 9.30 punten aan haar totaal toevoegen en daarmee was zij 0.2 pnt. uitgelopen. Met de vrije oefening nog de boeg, zou alleen een onge lukje haai" van de titel af kunnen houden. Maar Jannie Vierstra was de „winning mood", wat in haar wervelende vrije oefening, waarin een groot aantal bijzonder goed gebrach te salto's was verwerkt, duidelijk tot uiting kwam. Met 9.45 punten kreeg zij de hoogste waardering van de zeker niet gemakkelijke jury. Bij de vrije oefening kwam het merendeel van de dames tot de beste prestaties van de middag. Want naast Jannie Vierstra en Thea Belmer kwamen ook oud-kampioene Ria Rietveld, Nel van Bekkum, Grietje Essen en Willy Gielen ruim bo de negen. Opti ïmisme De scheidende leidster Annie Fie- seler kan de Nederlandse tumtop na zondag met een gerust hart overdra- Bodegraven verslaat Alphen in Rijnstreek-derby met 2-3 De evenwichtsbalk zou dus als scherprechter moeten gaan fungeren. Thea Bejmer kwam als eerste van drie koploopsters aan bod op het tien centimeter brede toestel. De Amster damse liet een bijzonder fraaie oefe ning zien, waarbij vooral haar spreid- zit imponeerde. De kampioene zou echter haar tegenstandsters op dit onderdeel vóór moeten laten. Grietje van Essen kwam tot 9.15 en daarmee gelijk in punten, terwijl Jannie Vier stra na een bijzonder fraaie oefening, waarin de gewaagde „brug" was ver werkt. terecht juichend de werkvloer kon verlaten. De Friese turnster BILJARTEN Libretitel voor W. van Nassau In café Centraal heeft de Lisse- naar W. van Nassau de kampioens titel hoofdklasse libre van het dis trict Bollenstreek veroverd. Vrijwel al zijn concurrenten bleef hij met gedegen bandspel de baas. Alleen in zijn clubgenoot Elf ring moest hij zijn meerdere erkennen. Deze leed echter een nederlaag tegen de Leidenaar Lensen, zodat beide Lissenaren gelijk i in puntenaantal eindigden. Het ge middelde van Van Nassau gaf echter de doorslag. Met het mooiste gemiddelde (10.21) kwam de Hillegommer Van Tol uit de bus. Deze speler bracht ook de hoogste serie (82) en de kortste partij (16 beurten) op zijn naam. A van Diemen (VIOS) en J. Vier- winden (Soldaatje) bleven onder de grens van de hoofdklasse en moeten volgend jaar via de voorwedstrijden eerste klasse proberen wederom door te stoten naar de hoofdklasse. De eindstand luidt: 1. W. v. Nassau (Amacitia) 12 m.p. (7.84); 2. L. Elfring (Amicitia) 12 (7.25); 3. P. v. Tol (De Turk) 8 (10.21); 4. A. Warmerdam (Sol daatje) 7 (7.90)5. L. Lensen (Cen traal) 6 (7.50); 6. Th. Roest (Sport) 4 (7.77); 7. A. v. Diemen (VIOS) 4 (3.43); 8. J. Vierwinden (Soldaatje) 3 (6.70). DOSR heeft zich door een verrassend grote overwinning op het Rotterdamse Excelsior '20 wat uit de gevaarlijke zone ge werkt. De Veners, die met de rust nog tegen een 2-3 achter stand aankeken, wonnen met 6-3 Foreholte kon het daaren tegen niet redden tegen koploper HBS. De Hagenaars wonnen in Voorhout met 3-4. De Rijnstreek-derby tussen Al phen en Bodegraven heeft een verrassende zege voor de Bode gravers (2-3) opgeleverd, die hierdoor een veilige midden moot hebben veroverd. Alphia leverde een verdienstelijke pres tatie door bij DHL de halve winst (1-1) weg te halen. DOSRExcelsior '20 63. Het her stel van DOSR in de tweede helft van de ontmoeting met Excelsior '20 heeft de Veners twee kostbare pun ten opgeleverd. In de eerste helft waren de Rotterdammers sterker. Zij slaagden er ook in hun overwicht in doelpunten uit te drukken. Na de wisseling was het echter DOSR dat de toon aangaf. De 23 achterstand werd toen in een 63 zege omgezet. Midvoor Goudeka bezorgde de Rot terdammers spoedig de leiding, maar DOSR sloeg hard terug. Jan van Veen en Jan van Amsterdam (kop bal) brachten de thuisclub op 21. Excelsior '20 had echter het beste van het spel en het Rotterdamse overwicht resulteerde nog voor de rust in twee treffers van Kleinekort 23 Na de hervatting nam DOSR het spel in handen. Excelsior kwam bijna niet meer aan te pas. P. van Amsterdam, Hoogenboom, P. van Es Hans van Klink schoten de thuis club naar een onverwacht grote 63 Hard werken Foreholte—HBS 3—4. Tot een half uur voor het einde heeft Foreholte de kans op een gelijkspel geheel in eigen hand gehad. Wel was het spel van de Hagenaars beter verzorgd dan dat van de Voorhouters. Met hard werken hield de thuisclub de balans echter lange tijd in evenwicht, Foreholte nam zelfs de leiding. In de 25ste minuut schoot W. Borst uit een voorzet van Van Kesteren hard in. De thuisclub kreeg daarna nog enkele kansen, maar Joop van Wouw voorsprong leidende Diana Enterprise terecht wegens onregelmatig draven uitgeschakeld. Draisine (ir. Oosting) kwam nu op kop en ging naar een onbedreigde 1.30.7 zege. De poging Bolwijn met Don Juan II om de leider te onttronen, had tot ge volg dat zyn paard door het stek sprong en Dulacinti nu tweede werd i Dorothea Magowan derde. In de eerste amateurskoers wees Bram Williams tot de laatste bocht de weg, steeds gevolgd door Barba- i W. Op het doel afgaande spurtte de sterke Axworthy B (Ven- nernan) en deze zegevierde in 1.28.2. Bonne Julia verdreef Bram Williams in de tweede plaats. In het 1600 meter parkoers werd zalea Hanover door een langdurige startfout direct kansloos. Xanthia S voerde lang de boventoon, doch kon het toch niet houden tegen Zee (J. Dooyeweerd), die 1.22.8 toonde. X Hanover werd derde. Amateur R. Koning zorgde met Aga Khan verrassend voor de derde zege van het entrainement Oosting in de tweede afdeling van de Diana- pry8. Capri, die steeds tweede lag verdedigde zijn plaats met succes tegen de slotaanval van Zonne straaltje. Chantiago (J. v. Dooyeweerd) was in de negende koers ongenaakbaar zijn 10 tegenstanders en triom feerde van kop af in 1.25.9. X Bond die voor de laatste boent enorm snel op de leider afging, viel terug en A Reine Kinley werd tweede voor Apollo H. De slotkoers werd de vierde over winning voor entrainement Oosting. De ingenieur klopte in de laatste fase de strijd Yatagan Hanover, die steeds de beste troeven in handen had, in 1.25.5 km.-tijd. Zelfs moest Yataghan de tweede plaats nog af staan aan Art Erebus. Na de rust kwam HBS sterk op zetten. Met goed sluitende aanval len werd de Foreholte-defensie onder druk gezet. In de veertiende en zes tiende minuut grepen de Hagenaars hun kans. Midvoor Leeksma boog de stand naar 12 om. Foreholte was aangeslagen. Eerst toen linksbinnen Van der Vegt de Haagse voorsprong tot 13 had vergroot kreeg de thuisclub wat kansen. Borst passeerde doelman Vaandrager na een goede pass van Van Dijk: 23. De gelijkmaker hing in de lucht. Maar als zo vaak, ook nu viel de treffer aan de andere kant, Leeksma profiteerde van een Voor- houtse defensiefout 24. Het doel punt, dat Piet van Kesteren in de laatste minuut scoorde kon aan de Foreholte nederlaag niets meer ver anderen: 34. AlphenBodegraven 23. Ruim tweeduizend toeschouwers hebben gis termiddag een onmachtig Alphen met 23 van Bodegraven zien ver liezen. De aanvalslinie van de thuis club bracht er bijzonder weinig van terecht en had voor de doelpunten zelfs strafschoppen nodig. Bodegraven was m deze sportief gespeelde Rijnstreek-derby beslist be ter. Daarbij wisten de gasten te pro fiteren van de fouten in de Alphen verdediging, zodat zij de overwin ning volledig verdienden. Alphen startte zwak. Doelman Proost verkeek zich reeds spoedig op Bodegravense voorzet, waarna linksbuiten Van Eyck weinig moeite had de score te openen. Even later werd het zelfs 02, toen Kluivers miste en Dolf Scheer doelman Proost kansloos sloeg. Eerst in de tweede helft kwam er verandering in deze stand. Hagen werd in het strafschopgebied onder uit gehaald en Ederveen schoot van elf meter raak. Lang duurde de Al- phense hoop op een beter resultaat niet, want Dolf Scheer wist zich op nieuw van Kluivers te ont doen: 13. Hoe fel Alphen in de slotfase ook probeerde terug te ko men, meer dan één doelpunt zat er niet in. Ederveen schoot in twee de instantie opnieuw vanaf elf meter raak: 23. Schieten onvoldoende DHLAlphia 11. Alphia mag met het veroverde punt tegen DHL bU- Doelman Van Dijk (Fore holte) tikt een schot van HBS- midvoor Leeksma corner. (Foto Leldsch Dagblad) zonder tevreden zijn. De Alphena- ren deden vooral in de eerste helft veel voor hun Delftse tegenstanders onder, die echter voor schieten geen voldoende haalden. Zelfs een straf schop was een te zware* opgave voor de thuisclub. De Alphia-verdediging was in de eerste helft beslist niet waterdicht. Keer op keer vielen er gaten voor het doel van Rietveld, maar het zou toch een half uur duren, voordat DHL de score opende. Het bleef tot aan de rust 10, hoewel de Delf te- naren nog veel kansen kregen. Na de rust pakte Alphia de zaken wat beter aan. Opnieuw was het ech ter DHL, dat de kansen kreeg. Eerst- nadat Rietveld een strafschop uit zijn doel had gehouden, kwam de voorhoede van de oranjehemden wat op schot. Een vryetrap op de rand van het strafschopgebied bracht ten slotte de gelijkmaker. Via een Delfts been schoot Thomasse hard in 11. Uitslagen Artemlsprlja: 1. Beautiful Star (P. v. Hal) (1.30.3); 2. Blauwe Reiger S; 3. Coby Kinley. Tot.: wl. f6, pl. 2.80. 2, 15.70. koppel 7.80, cov. 6.80 en trio f 55.20. AatartepriJs: 1. Caesar Julia H (A. Haarselhorst Jr.) (1.28.6); 2. Bona Dea Wllkjes J; 3. Cherubijn BS. Tot.: wl. f4, pl. 2.30, 2.90, 2.80, koppel 16, cov. 80. Witte Hanoverprijs: 1. Caravelle (J. Wagenaar Jr.) (1.28.2); 2. Bastogne; 3. Con Brio. Tot.: wl. f 3.10, pl. 1.7ÖT 1 80. 1.70, koppel 5.90, cov. 5.80, trio 68.50. Auroraprijs: 1. Draisine (lr. J. Oos ting) (1.30.7 k 2. Dulacinti; 3. Dorothea Magowan. Tcft.: wl. f2.50, pl. 1.70, 4.90, 6.80, koppel 4.70, cov. 12.10. Hilversums Wlnterprljs: 1. Germano (lr. J. Oosting) (1.24.7); 2. Walter Mitty; 3. Plgh Life II. Tot.: wl. f2.90. pl. 1.70, 5.60, 2. koppel 21.10, cov. 19. Dianaprljs. Ie afd.: 1. Axworthy B (G. J. Venneman) (1.28.2); 2. Bonny Julia H; 3. Bram Williams. Tot.: wl. f25.60. pl. 8.70, 2.10, 4.30, koppel 33.50, Demeterprljs: 1. Zee (J. weerd) (1.22.4); 2. Xanthia i Dlanaprys. 2e afd.: 1. Aga Khan (R. Koning) (1.28.3); 2. Calumet d'Aster D; 3. Zonnestraaltje. Tot.: wl. f20 50, pl. 4.60, 2.50, 4.60, koppel 5.10, cov. 7.10. Bellona, le afd.: 1. Chantiago (J. (1.25.5): 2. Art Erebus; 3. Yataghan Hanover. Tot.: wl. f3.40, pl. 1.80. 1.70. VERLIES VOOR R0EIB0ND De Europese kampioenschappen voor dames en heren, die begin augustus op de Amsterdamse Bos baan werden gehouden, hebben de organiserende Nederlandse Roeibond een verlies van 30.900 gulden ge bracht. Door de slechte weersom standigheden op de finaledag der heren bleven de recettes ver bene den de ramingen. Volgens het finan ciële jaaroverzicht heeft de organi satie van de Europese titel wedstrij den 156.000 gulden gekost. De totale inkomsten bedroegen 126.000 gulden een bedrag van f. 101.000 aan entreekaarten en f. 25.000 televisie rechten zodat f. 30.000 onttrokken moest worden aan het fonds „Euro pese kampioenschappen In Neder land" van de roeibond, dat hierdoor vrijwel uitgeput Is.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11