Plan tot aanleg van twaalf voetbal- en 8 korfbalvelden Ook drie hockeyvelden en een handbalveld „Onze Tuin" deelde weer prijzen uit MET REINHEID VAN STAD NIET ZO BEST GESTELD Zaterdag 19 december 1964 Tweede blad no. S1446 „SPORTMIDDAG" IN LEIDSE RAAD Wethouder S. Sannes, die gistermiddag in de Leidse raad tijdens de vijfde begrotingsdag de draad weer opvatte, waarin hij donderdag avond bij de verdediging van het beleid van het College was blijven steken, sprak nu uit voerig over niet specifieke onderwijszaken, waarbij vooral de sport alle aandacht kreeg. Maarbinnen huidige grenzen slechts plaats voor 8 van de 24 velden lag Het enige permanente gemeentelijke complex, dat toen aanwezig In de Leidse Hout (2 voetbalvelden). Bovendien was van inlopen achterstand toen geen sprake omdat voortdurend bij het totstandkomen van nieuwe velden, andere velden aan het gebruik werden onttrokken, "jjï Spreker noemde in dit verband de velden aan de Haagweg, Wassenaarse- weg en Zwarte Pad. Gaan goede kant op Gélukkig gaat thans, bij de dere aanleg van vélden, deze ach terstand iets verdwijnen. Het plan voor de aanleg van vélden aai Voorschoterweg, dat binnenkort de raad zal worden voorgelegd, zal een nog verdere verbetering ten ge volge hebben. Met de voor Leiden in een publi catie van het Centraal Bureau bü de Statistiek gebruikte (ongunstige) cijfers, waarvan de heer Versnel zich bediende, kon de wethouder het maar ten dele eens zijn. Het kwa liteitsaspect van de velden is in deze publicatie geheel verwaarloosd. En juist dit aspect is in Leiden wezig, waarvoor spreker hulde bracht aan het technische personeel van de Sportstichting. Dit grote gebrek in de pu-blikaties vam het C.B.S. is voor de provincie Zuid-Holland dan ook aanleiding geweest een Commissie Sportaccom modaties in het leven te roepen, welke op dit terrein een onderzoek zal instellen. Hoe belangrijk de door de heer Versnel dan ook verzamelde gegevens moge zijn, aldus de wethou der, zij geven geen beeld om daaruit de Juiste conclusie te trekken. Uit sluitend de kwantiteit en niet de kwaliteit van de velden werd onder ogen gezien. Wethouder Sannes was dan ook van mening, dat een vergelijking tussen de middelgrote gemeenten wat betreft de kosten per inwoner voor de sport, Leiden in de voorste gelederen zou brengen. Op tiende plaats Met een aantal van 45 gymnastiek- j lokalen staat Leiden ln de landelijke ranglijst op de tiende plaats. Momen teel zijn nog acht lokalen in aan- v, terwijl er plannen zijn voor de inrichting van nog zes lokalen. Het aantal komt dan op 59, hetgeen ook dan nog niet voldoende is voor de lichamelijke oefening in school verband. Zoekt n een GERO-CASSETTE van f40.- of f400.- V. d. WATER De Gero Specialist Haarlemmerstraat 181 heeft ALTIJD VOORDELIG. Diplomazwemmen Meisjes van de Huishoudschool aan het Rapenburg hebben in ttDe Overdekte" voor een diploma ge- Geslaagden zwemproef: Anneke Hoogstraten, Tineke Kapaan, Riet Singerling, Marjan Arends, Marry Hooidonk, Annie Rijken, Sylvia de Roo, Yolanda de Ru, Leny Springer, v. d. Zeeuw, Rietje Polman, Rita Metselaar, Cora Ouwehand, Joeska d. Schrler, Joke Schijff, Annie de Vink, Wilrna Lödel, Marianne Meijer, Ponglie Bavelaar, Marianne Crama, Hetty v. Pijlen, Saartje v. Rijn, Yvonne Kroone, Tineke de Roode, Petra Verkade,* Lia Wijsman, Nel v. d. Haak, Ria v. Leeuwen, Marie José Peijnenborg, Ans Straathof. Geoefend zwemmer: Clary Blan- kenstiJn, Adrie Dorrepaal, Maart je Noordervliet, Marja v. Waveren, Ger- da Crama, Anneke Kanbier, Anneke Wjjdeveld, Elly van As. Marga Zwei stra, Anja Heemskerk, Anneke v. d. Mee, Joke v. Polanen, Marianne de Rooy, Ankie v. Rooyen, Jacqueline v. Post, Ans Straathof. Veemarkt-sporthal Wij moeten ons echter goed reali seren, aldus de heer Sammes, dat het hier onderwijslokalen betreft geen sportzalen, al zullen de binnen sporten er een dankbaar gebruik van maken. De vele ruimte vragende binnensporten zullen dan ook ii toekomst ondergebracht moeten worden in sporthallen. Bij het ont werpen van de veemarkt-sporthal Is reeds rekening gehouden met de bijzondere eisen, welke voortvloeien uit de combinatie veemarkt en sporthal. Het probleem van de hockeyclubs heeft de volle aandacht van het College. Wethouder wijst voorstellen af Wethouder Sannes, die uitvoerig Inging op de door de heer Versnel ingediende voorstellen, zeide, dat het College het voorstel moet afwijzen om uitsluitend particuliere architec ten in te schakelen bü het ontwerpen van sportaccommodaties. Het aan nemen van dit voorstel zou beteke nen, dat de Dienst van Gemeente werken niet meer aan de voorberei ding van nieuwe objecten zou te pas komen. Ook het voorstel Inzake de aanleg vam sportterreinen voor Leidse clubs op grondgebied van randgemeenten moet het College ontraden. Met het oog op de komende grenswijziging is het tijdstip van indiening van dit voorstel zeer ongunstig gekozen. Momenteel zou met andere ge meenten over deze suggestie niet vruchtbaar kunnen worden gespro ken. Anders ligt het met niet bij de grenswijziging betrokken gebieden. Mét deze gemeenten bestaan reeds contacten in het kader van het structuurplan van de Leidse agglo meratie. In het derde voorstel van de heer Versnel (het opstellen van een tien jarenplan) wordt de indruk gewekt, dat de gemeente zonder een plan werkt. Dit moest de wethouder be strijden. Door de Dienst van Gemeente werken is een planning voor nieuwe sportvelden opgesteld aan de hand een in 1959 door de „Commissie onderzoek van de behoeften aan sportterreinen in de gemeente Lei den" samengesteld rapport. Dit rapport is door het College aanvaard als basis voor de planning van de gemeentelijke sportterreinen tot 1 januari 1966. In totaal 24 nieuwe velden Deze planning houdt in de aanleg van de volgende nieuwe permanente sportvelden: 12 voetbalvelden, 8 korfbalvelden, 3 hockeyvelden en 1 handbalveld. Daarbij is rekening ge houden met het verdwijnen van de niet-permanente velden aan de Nachtegaallaan en het weer uitslui tend voor de schoolsport bestemmen het terrein aam de Burggraven- laan. Binnen de huidige gemeente grenzen is slechts een klein deel van deze behoefte van velden te verwe zenlijken, n.l. 4 voetbalvelden aan de Voorschoterweg en 3 a 4 velden in het tweede deel van de Kikkerpolder. Hoewel hij het met zijn partijgenoot, de heer Versnel (P.v.d.A.) eens kon zijn, dat Leiden er met zijn sportaccommodatie niet zo best voor staat en er nog heel wat dient te geschieden, maakte hij de raad tevens duidelijk, dat Leiden na het einde van de tweede wereldoorlog op dit terrein met vrijwel niets moest beginnen. in ruimten, welke voor andere doel einden zijn afgekeurd. Voor het idee van een cultureel jeugdpaspoort kan spieker nog niet warm lopen. De restauratie van het Molenmuseum (in De Valk) vergt zeker zes maan den. Wellicht is het mogelijk de in richting in gedeelten te deen ge schieden. De verbeteringen in de Lakenhal zullen in etappes geschie den. Mogelijk, diat die vernieuwing van de verlichting in 1965 haar beslag krijgt. De mogelijkheid om in de omge ving van de Van der Werf straat een openbare speelgelegenheid te maken, zal onder ogen worden gezien. Posi tief staat de wethouder tegenover de vakantiebesteding voor volwas- Aanpassen Ook sportzaken, aldus de wethou der, zullen zich moeten aanpassen de financiële mogelijkheden, welke de gemeente heeft. Het is voor het College dan ook onmogelijk zich op dit moment te binden aan in vesteringen tot over tien jaar. Nog vele noden Wethouder Sannes, die deze mid dag ook niet-sportzaken aan de orde stelde, was van oordeel, dat het op de weg van het V.V.V. ligt om sug- es voor een goede bewegwijze ring te doen. Dit Is ook afgesproken. Een royalere bijdrage van particu liere zijde voor het V.V.V.-werk kwam ook spreker gewenst voor. Aan die internationale uitwisselingen zal ruimer inhoud gegeven worden. Met de heer Zunderman was de heer Sannes het eens. dat op het terrein het culturele leven nog vele noden en behoeften bestaan. Ver enigingen zijn thans ondergebracht Goedkeuring voor jeugddorp Ten aanzien van de jeugdrecreatie deelde de wethouder mede, dat juist gisteren de Rijksgoedkeuring binnengekomen voor de bouw inrichting van een jeugddorp de Voorschoterweg. In tweede instantie bleef de heer Versnel van opvatting, dat de sport- veldemnood nog groot is. Leiden is in dit opzicht een probleemgebied Vele pupillen zouden gmaag eens eer balletje trappen. Zit er bij dé trai ning iets in, dan worden zij in elftal opgenomen. Is dit niet het geval, dan staan zij aan de kant een gevolg van de tarreinermood. Volgens de heer Versnel mankeert er ook nog wel wat aan de accom modatie van dé sportvelden. De ndleuwe gymnastiiieküakaüen zijn er een voorbeeld van hoe het wel kan. Voorts bepleitte spreker een betere voorlichting (orgaan Leidse Sport stichting?) aan sportbeoefenaars en schooljeugd. Voorstellen ingetrokken Ondanks zijn opvatting over de sportveldennood, was de heer Ver snel echter wel bereid gelet op de uiteenzetting van de wethouder zijn voorstellen in te trekken. Het geen hij dan ook deed. Verhoging huur van volkstuincomplex Wethouder Piema gaf bij de be handeling van deze paragraaf nog een toelichting op de te verhogen huurprijs van het tijdelijke volks tuincomplex in de Oostvlietpolder, 'voor welk park de gemeente een bedrag van ruim f. 225.700 investeer de. B. en W. stellen thans voor om de huur van de grond van f. 0.04 op f 0.10 per vierkante meter te bren gen, een bedrag, dat neg één cent per vierkante meter beneden de kostprijs ligt. Wethouder Menken zegde de raad toe met de Stichting Dodenherden king in contact te treden teneinde het te betalen programma voor de jaarlijkse herdenking niet verplich tend te stellen. Motie aangenomen - motie ingetrokken De motie van de heren Sommeling, Zunderman en Roorda (P. v. d. A.) met betrekking tot de financiële positie van de gemeente werd gis termiddag met 16 tegen 15 stemmen aangenomen. Markten voor de feestdagen Met het oog op de naderende feest dagen hebben burgemeester en wet houders van Leiden voor de op die dagen vallende markten de volgende regeling getroffen. De veemarkt van vrijdag 25 decem ber wordt verschoven naar woens dag 23 december, die van vrijdag 1 januari naar woensdag 30 december. De warenmarkt van zaterdag 26 december is verplaatst naar woens dag 23 december. Deze markt wordt dus gecombineerd met de woensdag se markt. Daarbij zal gebruik worden gemaakt van de plaatsen, die nor maal op zaterdag beschikbaar zijn. De standplaatsen zullen echter zo danig worden toegewezen, dat zij een aaneengesloten markt vormen. Aanvankelijk is overwogen de za terdagse markt te verschuiven naar donderdag 24 december. Hiervan Is echter afgezien, omdat het de Reini gingsdienst slechts ten koste S. SANNES Voorstellen afwijzen Vóór stemden dé fracties var P. v. d. A., die PSP en de CPN; tegen dé prot.öhr. fractie, de KVP en de VVD. Van dé wethouders stemden de heren Pieraa en Saranes (P. v. d. A.) ook voor de motie. Volgens de motie dringt de gemeenteraad er bij de ministers vam Binnenlandse Zaken en van Financiën op aan de uitkering uit het Gemeentefonds te baseren op het advies van de Raad voor Gemeentefinanciën. Webhouder Harmsen ontraadde de gemeente raad aanvaarding van de motie, omdat zij het beleid van de centrale overheid raakt, de Kamer zich reeds heeft uitgesproken en men dus ach ter de feiten aanloopt. Toen aan het eind van de middag vergadering over de motie werd ge stemd, was een aantal raadsleden niet aanwezig. De motie-Van Baren (P. v. d. A.), welke mede ondertekende was door zijn fractiegenoten, de heer Molle en Fakkel en waarin de raad er bij B. en W. op aandringt om alles in het werk te stellen, dat in het leverings contract een clausule wordt opgeno men, dat de prijs van het aardgas, alsmede de vergoeding van de Gas unie aan de gewijzigde omstandig heden wordt aangepast, werd inge trokken. Vooraf hadden zowel de1 wethou der van Financiën als de wnd.-voor- zitter verklaard, dat het een voort durende zorg van het College is om dé aardigasprijs zo laag mogelijk te houden. Hulp gevraagd voor vluchtelingen De Wereldraad van Kerken in Ge- nève heeft de aangesloten kerken 193.500 dollar gevraagd voor steun aan ongeveer 276.000 Oostpakistaanse vluchtelingen in India, Het geld zal worden gebruikt voor de medische diensten, de bouw van huizen en landbouwprojecten. De vluchtelingen leven in 97 kampen in negen Indiase staten. Eerder dit jaar werd reeds 60.000 dollar door de raad bijeenge bracht voor dit doeL Ook TH-Delft besnoeid op bouw-uitgaven Naar aanleiding van de moeilijk heden, die in Leiden zijn ontstaan door de beperking der bedragen voor bouw, verbouw en herbouw door de regering, hebben wij ons licht opge stoken bij de T.H. in Delft. Het bleek dat ook daar bericht is ontvangen van een belangrijke be perking der bouwuitgaven. Voor 1965 was aangevraagd 30 miljoen gulden; slechts 20 miljoen is toegewezen. Of en zo ja welke consequenties aan deze drastische beperking ver bonden zyn kon ons nog niet worden meegedeeld. Het bestuur van de TH. wil vooralsnog geen bekendheid geven aan allerlei aspecten van deze zaak om mogelijke besprekingen met de regering niet moeilijk te maken. Zoals indertijd bericht werd van het door de Amsterdamse Universi teit aangevraagde bedrag van 24 mil joen eveneens 20 miljoen toegewezen. Leiden kreeg op de begroting van 1965 ook slechts 20 miljoen, terwijl 40 mil joen i MUTATIES BIJ SOCIOLOGIE Het directoraat van het Sociologisch Instituut is opgedragen aan prof. dr. R. F. Beerling, hoogleraar in de wijs gerige sociologie, die zich bereid heeft verklaard dit voorlopig te voeren. Omtrent de definitieve vervulling van het directeurschap zal te gelegener tjjd een beslissing worden genomen. Enke1* aan dit instituut verbonden wetenschappelijke functionarissen zijn naar aanleiding van op het Sociolo gisch Instituut geconstateerde admi nistratieve tekortkomingen en onre gelmatigheden van beperkte omvang disciplinair gestraft. Tezamen met 't reeds eerder gegeven ontslag aan de administratief ambtenaar, die te eigen bate gefraudeerd bleek te heb ben, zijn hiermee de disciplinaire maatregelen afgesloten. LD-wisselplaquette voor P. C. Kapaan De traditionele onderlinge tuin- wedstrüd, welke het actieve bestuur van de turnvereniging „Onze Tuin" in de afgelopen zomermaanden de bij deze vereniging aangesloten tuin-bezitters organiseerde, heeft wederom een zowel spannend als succesvol verloop gehad. Bij het leggen en inrichten van de in totaal 20 voortuinen en 43 achtertuinen hebben de 52 deelnemers ook nu weer him uiterste best gedaan om elkaar de loef af te steken. De uiteindelijke resultaten, welke de kandidaten voor het kampioenschap 1964 konden be reiken liepen wederom slechts zeer weinig uiteen. Naast de fraaie Leidsch Dagblad wisselplaquette voor de be zitter van de mooiste voor- of ach tertuin, had het bestuur ook nu weer een groot aantal prijzen in de vorm van huishoudelijke- en gebruiksvoor werpen beschikbaar gesteld. Een des kundige jury, bestaande uit de heren Joh. Mater (voorzitter), P. Verver en N. de Leeuw, had bij de keuring de niet gemakkelijke taak een en ander op punten te waarderen en genoem de prijzen toe te kennen. Tfjdens de jaarlijkse familie-feest avond, welke gisteren in de grote zaal van „De Kleine Burcht" werd gehouden heeft de heer Mater keu- rings-uitslagen bekend gemaakt en met een toepasselijk woord de prij zen aan de gelukkige winnaars uit gereikt. Een bijzonder woord van hulde en waardering richtte spreker hierbij nog tot de heer P. C. Kapaan met 78 punten wederom ais kampioen uit de wedstrijd te voorschijn kwam Hierdoor legde de heer Kapaan vooi de vijfde maal en dus definitief be slag op de ereprijs t.w. de LD-wis selplaquette, waarom sedert 1958 wordt gestreden en waarop behalve die van de definitieve winnaar ook de namen van de heren Th. Kapaan (1958) en J. Slnteur (1961) gegra veerd staan. De eerste prijswinnaars (minimaal 70 punten) waren: P. C. Kapaan, Lindestraat 34 (voortuin), kampioen 1964, 78 pnt.; J. Brouwer ,Sn. Hur- gonjestraat 25 (achtertuin), 77 pnt.f J. van Hoven, Meerburgstraat 0 (achtertuin), 75 pnt.; J. v. d.Meijden, Lindestraat 19 (voortuin). 74 pnt.J J. Sinteur, Boshof 14 (achtertuin), 74 pnt.; J. Gressie, Pioenstraat 25 (achtertuin), 72 pnt.; A. Heusden, Meerburgkade 5 (achtertuin), 72 pnt.J M. IJzerman, Pioenstraat 30 (ach tertuin), 71 pnt. Voorts waren er nog 22 tweede prijswinnaars (60 tot en met 69 pnt.;, 41 derde prijswinnaars (50 tot en met 68 pnt.) en 11 troost prijswinnaars. De familiefeestavond werd geopend door de voorzitter van „Onze Tuin", de heer P. Verver, die een bijzonder welkomstwoord tot de juryleden richtte. In het bijzonder was spreker het bestuur van de woningbouwver eniging „Ons Doel", waarvan „Onze Tuin" een onderafdeling vormt, er kentelijk voor de financiële steun, welke ook in 1964 weer werd gegeven. Hierna hebben de feestgangers (ster) zich voor de prijsuitreiking geruime tijd uitstekend geamuseerd met een gevarieerd cabaretprogramma, waar aan' medewerkten de geestige confe rencier-zanger Ko van der Wel, het duo Gerry en Ferry, twee zingende dwazen, Silvia Serento met haar Spaans (kolder) repertoire en het trio „De Andre's", dat tevens voor de muzikale omlijsting zorgde. Tenslotte volgde nog een gezellig samenzijn met dansmuziek van genoemd trio. „Arena" voor de jeugd: „De Prins uit het zuiden" In samenwerking met de Leidse Jeugd Actie organiseerde K en O. gistermiddag een opvoering van het door Nicholns Stuart Gray geschreven blijspel „De prins uit het zuiden", ditmaal voor de drie laagste klassen van de middelbare scholen, door de to neelgroep „Arena". Gray trok de gegevens uit het Sluise Kitty 1 sprookje „De zwijnenhoeder" bekende Deense auteur Hans Chris tian Andersen (1805—1875). Het sprookje is er in deze bewer king niet op vooruit gegaan. De te genstellingen zijn te hard geworden, speciaal met' het oog op het veran derde slot en Gray heeft met zijn eigentijdse humor, die aan de keizer lijke hoven nogal banaal klonk, de inhoud stellig niet verrijkt. Van de spelers noemen wij Hans Kemna als Prins Dominic, die een blijmoedige en sympathieke indruk maakte, Mary Wagenaar, die Prin- Clair-de-Lune met gratie ver tolkte maar de bitsheid van deze fi guur te veel accentueerde, de drie Prinsessen door Rosemarijn v. d. l Wijk Mieke Le- lyveld naar behoren weergegeven, de Keizer, die van Kees Waterbeek het aanzien en de rust meekreeg die Ko ning Agramor, gespeeld door Jan Korevaar, miste. Ten aanzien van het tempo, de mise en scène, de decors en de bij zonder fleurige kostuums was er veel te waarderen, maar de fijnzinnige gie van zijn voorganger, Eric Vos, kon de regisseur Berend Boudewjjn ons niet doen vergeten. Maar het jeugdige publiek genoot met volle teugen, en daar ls het ten slotte om begonnen!. Geheel ln het kader van het as, kerstfeest, ontvingen de dames een geschenk in kerstverpakking! BH. SUGGESTIE:EENMAAL PER WEEK GRATIS VUIL OPHALEN Nadat de avondzitting voor een groot deel was weggegaan aan de re duplieken van groep III, onderwijs en culturele zaken, stelde de wnd. v zitter, wethouder S. Menken, om negen uur de behandeling van groep V (maatschappelijke zorg, volksgezondheid en personeelszaken) aan de orde. Mej. A. J. Nienes (P.v.d.A.) opende de discussie en liet het licht vallen op het bejaardenwerk en de bejaardenzorg. Zij pleitte voor een bouw (ook in cultureel opzicht) voor deze tak van sociale zorg. Hulde voor personeel Hulde bracht zij aan de perso neelsvereniging van de Diëtist voor Sociale Zaken, die zich op bepaalde tijden royaal inspant voor deze cate gorie Leidenadrs. Dat dienstencen tra prachtige incidentele huTp aan bejaarden kunnen verlenen, werd uiteengezet. Het gemis aan goed koop openbaar vervoer en een spreekuur van een deskundige, werd door mej. Van Nienes betreurd Kritisch geluid Haar fractiegenoot, de heer M. van A-ken, die grote waardering had voor het werk van het personeel van de Reinigingsdienst, liet evenwel na- s zijn gehele fractie een kri tisch woord horen over deze dienst als dienst. De stad moet schoon zijn dit is niet het geval. Voor het voorstel van de heer Ten Broek: aantrekken van vrouwelijke straatvegers, voelt spreker niets. Geen vrouwen achter de bezem... In de toekomst zal bij deze dienst een meer geordend materiaalbeleid moeten worden gevoerd en een op voering van het dienstbetoon. Spoedig nieuwe huisvesting Nadat mevr. G. A. Spierenburg (P.v.d.A.) had aangedrongen op een (spoedige) nieuwe huisvesting van de Stichting Huishoudelijke en Gezins voorlichting in het centrum van de stad en een verpleeginrichting voor geestelijk gestoorde bejaarden, pleit te de heer v. d. Vliet (Prot. Ohr.) voor een verdere verbetering van de accommodatie van de warenmarkt, en een spoedige uitvoering van het vee marktplan, waarmede ook het ver keer is gediend. Geen schot nog niet eens begonnen Van vlugschriften en stripverhalen verwacht spreker niet veel. Alle goede bedoelingen ten spijt, is men er niet geslaagd tot resultaten te komen. Ondanks alle publikaties, verlucht met sprekende foto's, gaat de bur gerij door met vuil op straten en in Ook de heer J. C. J. Lambermont grachten te gooien. Met filosoferen I (K.V.P.) was van mening, dat de moeten wij nu, aldus de heer Van reinfieidsactie doeltreffender kan Aken, maar eens ophouden. Wij moe- worden gevoerd. Z.i. kan iedere amb ten de overtreders, al speelt men tenaar aan deze actie zijn medewer- verstoppertje, in het nekvel grijpen, king verlenen. In sprekers fractie leeft de tegen deze zaak stadsverontreiniging optreden. Spreker deed de suggestie om de extra (betaalde) vuilophaaldienst van overwerk tot laat op de Kerstavond woensdag op te heffen en daarvoor mogelijk zou zijn de op twee achter- in de plaats één maal per week en I Als laatste spreker in deze avond- eenvolgende dagen gebruikte markt- per wijk een extra wagen achter de zitting voerde de heer J. G. Lamers plaatsen schoon te krijgen. I vuilnisauto te laten rijden. 1 (Prot. Chr.) het woord. Het tekort aan gezinsverzorgsters zag spreker als een nijpend probleem. Van een op te richten maatschappelijk contactor gaan in de sociale sector verwachtte spreker veel De toeneming van de vervuiling ls, volgens de heer Portheine, niet ty pisch Leids. Ook in andere gemeen ten komt dit voor. Twijfel bij raadslid Wat is de meest effectieve wijze om de Leidse burgers van hun vuil af te helpen? Spreker gaat bij het overdenken van deze vraag twijfelen aan de juistheid van de indertijd door de raad genomen beslissing: „dat geen gebundelde pakjes of do zen en takkebossen meer naast de vuilnisemmer mogen worden gezet: Indien er te veel vuil wordt aangeboden, zag ook spreker lossing van een extra wagen achter de vuilnisauto. Nog veel werk wacht Om kwart voor twaalf schorste de wnd. voorzitter de begrotingsbe handeling tot maandag. Er wacht de raad, welke aan deze behande ling reeds tien zittingen (vijf dagen) heeft besteed, dan nog veel werk. Zoals békend komt men maandag middag eerst in een normale zitting (ruim 30 voorstéllen) bijeen. Wet houder Menken (wnd. voorzitter) riep gisteravond reeds bij voorbaat de medewerking van de raad in om over deze voorstellen niet te lang „te praten", zodat er ruimte over blijft om nog in de middagzitting de discussie over de begroting voort te zetten. Voor deze discussie hebben zich gisteravond nog zes sprekers gemeld. Eerst dan krijgen de wet houders Van Hoek en Menken ge legenheid om (in eerste instantie resp. te antwoorden op de vragen, gestéld bij de groepen verkeer, rei nigingsdienst en sociale zaken. Rest derstelling, dat er in deze actie niet j daarna de repliek van de raad de dupliek van de wethouders. Ten slotte volgt dan nog een, naar wij verwachten, korte discussie over de groep „Kapitaalsdienst" Maandagavond, -nacht kan het laat worden Een dode Busje slipt en glijdt in Rijn Een gehuurd Volkswagenbusje met zes inzittenden is vannacht omstreeks 3 uur op de Hoge Rijndijk in Hazers- woude geslipt en het water ingereden. Hierbij is de 25-jarige mevrouw Smit uit Noordwjjk om het leven gekomen. Zij was moeder van drie kinderen. Drie echtparen, twee uit Leiden en één uit Noordwfj k, kwamen met het busje van een feestje in Utrecht. Do weg was nogal glad en op het stuk tussen de Rembrandtmolen en de Vierheemskinderepbrug slipte het voertuig, botste tegen een langs de weg geparkeerd staande heimachine en dook vervolgens in de Rijn. Twee mannen werden uit de wagen geslin gerd en kwamen in 't water terecht. Zij hebben kans gezien 3 van de 4 inzittenden uit het busje te bevrijden, In de boerderij van de heer De Jong konden zij enigszins op verhaal ko- Vanmorgen om 8 uur is het busje met het stoffelijk overschot van mevr. Smit uit de Rijn gehesen. Burgemees ter C. G. van Dobben de Bruijn heeft de reddingswerkzaamheden gadege slagen. Wernink: mogelijk hoger dividend Wernink's Beton- en Aanneming- Maatschappij N.V. te Leiden bericht over de gang van zaken in 1964 en de vooruitzichten voor 1965 het vol gende: De omzetten over het lopende jaar lagen vrijwel bij alle afdelingen ho ger dan in het vorige jaar. vooral bij de afdelingen bouwwerken en fabrieksbedrijf. Hierdoor is het mo gelijk gebleken de gestegen kosten, die gedeeltelijk een incidenteel ka rakter dragen, geheel op te vangen, zodat het niet uitgesloten moet wor den geacht, dat het eindresultaat kleine verbetering van het divi dend zal toelaten. De verdere verbetering en uitbrei ding van de fabrieksoutillage zullen in de komende jaren nog grote in- vesteringen vragen, terwijl stijgende produktie in alle afdelingen eveneens een beroep op de liquiditeit zal doen. De totaalorderposltie is momen teel bevredigend, terwijl bovendien de hoop bestaat, dat met de uitvoe ring van enkele interessante bouw projecten in het komende jaar een aanvang gemaakt zal kunnen wor- deti. Het jaar 1965 kan dan ook met vertrouwen tegemoet gezien worden. Geveilde percelen In het Venduhuls der Notarissen werd het navolgende perceel geveild t.o.v, notaris N. W. Holtkamp ln Leiden j het woonhuis Deutzstraat 7 in Oegstgeest op f. 50.500.— door de heer D. C. de Blank q.q. Vijfde stemming zonder resultaat Het Italiaanse parlement heeft gis teren ook bij de vijfde stemming nog geen nieuwe president van de repu bliek kunnen kiezen ter vervanging van de om gezondheidsredenen afge treden prof. Segni. Geen der kandi daten haalde de vereiste eenvoudige meerderheid van 482 stemmen. De voormalige premier Giovanni Leone, de officiële christendemocra tische kandidaat, bleef aan de lei ding, maar was meer dan 150 stern- onder de vereiste meerderheid. Senator Terracmi, de communistische kandidaat, was weer tweede en de minister van Buitenlandse Zaken Sa- ragat, sociaal-democraat, bleef derde met een kleine voorsprong op oud* premier Fanfani.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3