Waardig afscheid van dirigent FLIPSE TERZIJDE AGITATIE Men zal hem missen Gebouw was om acht uur geheel verloren Herbouw zal zeker 15 miljoen kosten \1ET EEN ENKEL WOORL DE R.-K. KERK EN DE NAZI'S Schweitzer blijf werken zolang hij dat kan LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 DECEMBER 1964 HERHAALDE malen heeft ingrij pen van Londen voorkomen, dat Brits Guyana (buurman van Su riname!) een communistisch bolwerk in Latijns-Amerika kon worden. In al deze gevallen ging het om maatrege len tegen ex-tandarts Jagan, die thans het politieke toneel heeft moe ten verlaten. De verkiezingen van 1953 brachten hem en zijn PPP (Pro gressieve Volkspartij) aan de macht, maar al zes maanden later zond En geland troepen naar de kolonie, om dat betogingen en stakingen het land in een chaos hadden herschapen. De grondwet werd opgeschort, Jagan en zijn regering werden afgezet en hij en zijn Amerikaanse vrouw Janet, een overtuigde communiste, brachten nog enige tijd in de gevangenis door. Maar vier jaar later won de partij van Jagan opnieuw. Londen had ech ter voorzorgen getroffen: de grond wet was zodanig gewijzigd, dat naast de veertien gekozen afgevaardigden ook elf door de gouverneur aangewe zen vertegenwoordigers zitting kre gen. Twee jaar later kreeg Guyana intern zelfbestuur en Jagan werd de eerste premier onder die regeling. Maar ook toen liep het mis en weer moesten de Britse soldaten orde op zaken komen stellen. Sindsdien is het voorzover het streng ingrijpen va gouverneur zulks niet verhinderde, herhaaldelijk onrustig geweest. Met het oog daarop toonde de Britse rege ring zich wel bereid Guyana volledige onafhankelijkheid te verlenen, maai op voorwaarde dat de teugels niet op nieuw in handen van Jagan zouden komen. In 1961 had zijn partij met 43% van het aantal stemmen 1 dan vijftig procent van de zetels ten te verwerven. Dat was een gevolg van het districtenstelsel zoals Enge land zelf dat ook kent. Om herhaling te voorkomen is dat districtenstelsel vervangen door het (ook in Neder land toegepaste) stelsel van evenre dige vertegenwoordiging. Gevolg: Ja gan behaalde onlangs precies i hij recht op had, namelijk 24 va 53 zetels. Er is thans een kabinet ge vormd, waarin de twee vroegere op positiepartijen (hoewel politiek niet bijzonder harmonisch) een coalitie vormen. Het zijn de PNC van de 41- jarige advocaat Burnham, die pre mier is geworden, en de Verenigde partij van d'Aguiar, die resp. over 22 en 7 zetels beschikken, samen dus meer dan Jagan. De moeilijkheid is echter (behalve dan de omstandig heid dat de PNC veel progressiever is dan de Verenigde partij) dat de anti these tussen de partijen voorna melijk is gebaseerd op de rassen-te genstelling: Jagan is een Indiër en dat zijn ook zijn kiezers. Burnham en d'Aguiar hebben vooral de negers achter zich weten te scharen. In de toekomst zal moeten blijken of de grote Indiase bevolkingsgroep bereid is zich zonder protest bij haar iso lement neer te leggen. Gezien het ka rakter van de demagoog Jagan is dat hoogst twijfelachtig. De onrustzaaier Jagan is nu dus wel van het toneel verdwenen tot grote geruststelling zowel van Londen als van Washing ton maar dit garandeert aller minst een ongestoorde toekomst WIE denken mocht, dat (voor malig Belgisch) Kongo de enige Afrikaanse staat is waar de wettige regering tobt met vijande lijke acties, vergist zich. Zo heeft premier dr. Hastings Banda van Ma lawi (tot voor kort beter bekend als Njassaland) de handen vol aan de moordzuchtige aanhangers van ex- minister Chipembere die regeringsge zinde tegenstanders vermoorden en kostbare plantages vernielen. Banda is Westersgezind, zijn ontslagen nji- nister van Onderwijs en diens volge lingen staan onder communistische invloed. Al is de premier allesbehalve zachtzinnig bij de bestrijding van zijn vijanden, toch is hij in zoverre een redelijk man, dat hij begrip heeft voor het bestuur van een staat en in ziet dat dit niet zo gemakkelijk is als sommige heethoofden geloven. Dr. Banda kent de wereld en heeft ge zien, dat er heel wat kennis, ervaring en karakter voor nodig is om een ambtelijke machinerie vlot te doen lopen. Er zal, vrezen wij, nog heel wat bloed vloeien voordat de erkenning van dit feit gemeengoed zal zijn ge worden. Tot zolang viert de onbe kookte politiek of wat zich althans als zodanig aandient hoogtij en moet de behulpzame deskundige (nu nog gebrandmerkt als „kolonisator") wachten totdat de parasieten van het toneel zijn verdreven. Zo is het dus ook in Malawi. Banda is een vol bloed Afrikaan, maar niet dronken van vrijheidswaan. Hij is een realist, wat in dit verband betekent, dat hij zo nodig politieke voorkeuren op zij zet om zijn volk een redelijk bestaan te verschaffen. Hij heeft namelijk re kening te houden met de geografi sche ligging van zijn land en met het feit, dat het sterk op economisch con tact met Portugees Mozambique is aangewezen. Banda wil die banden niet verbreken hetgeen tot een op stand van linkse elementen in zijn kabinet leidde. Zijn tegenstander Chipembere tracht hem nu de voet dwars te zetten, maar de premier antwoordde met een krachtig beroep op de vrouwen en de jeugd, op wier steun hU kan rekenen. Van belang was. dat Banda bij het conflict in zijn kabinet kon aantonen, dat de ande ren zich door de Chinezen hadden la ten omkopen. Dat blijkt een methode te zijn, die de vertegenwoordigers van Peking ook elders toepassen, zoals in Boeroendl, van waaruit zij hun on dermiJnende activiteit tegen het be wind van Tsjombe in het aangren zende Kongo organiseren. Hetzelfde geldt voor Kongo-Brazzaville, het voormalige Frans Kongo, waar de in vloed van Peking eveneens duidelijk merkbaar is, met alle gevolgen van dien. Het economisch leven is al vrij wel tot stilstand gekomen de meeste Europeanen hebben hun koffers ge pakt en er beginnen zich tekenen van een algemene vlucht voor te doen. De werkloosheid neemt hand over hand toe. velen vluchten van het. berooide platteland naar de steden, de cor ruptie die aanleiding was om Ful- „Promenade"concert K. en O. Het, in navolging van de Londense ,,Prom"concerten, gister avond in de stampvolle Stadsgehoorzaal gehouden populaire K. en O. ,.Promenade"-concert, betekende voor dirigent Eduard Flipse tevens diens afscheidsconcert van de ..groene kaarthou ders". Wat niet wegneemt, dat wij hem wellicht nog eens een enkele maal als dirigent van het Rott. Philh. Orkest, waarover hij sinds 1927 de scepter zwaait, als gastdirigent zullen mogen begroeten. 68-jarige Flipse, nog even vitaal als altijd, heeft het echter raadzaam geacht, de leiding van het Rott. Philh. Orkest aan andere han den over te geven. Hy vestigde zich Etten-Leur (N.Br.). Ook voor K. en O. heeft hij gedurende ongeveer twin tig jaar onnoemelijk veel gedaan. De muzikale opvoeding der groene kaart houders was bij hem in de allerbeste handen. Men behoeft slechts een blik te slaan in de programma's van toen en nu en men ziet opslag het verschil! Het K. en» O. bestuur heeft Flipse, a, het concert, in kleine kring, voor al zijn werken gehuldigd. De tweede voorzitter, Herman Stenz sprak gevoe lige woorden tot de scheidende diri gent en overhandigde hem een z.g. „drieluik", een scherm voor de open haard in zijn woning te Etten-Leur. „Zoals de vonken er bij Flipse kun- afspatten, zo doet dat ook het maar de veiligheid zal gewaar borgd zijn! Wat het cencert betreft: dit was •n gelukkige voorbereiding op de ko mende kerstviering. Het programma bood het bekende „Weihnachtskonzert", no 8 der 12 .Conerti grossi", „Fatto per la notte ii natale" van Corelli, het openings koor en slotkoraal uit de Kantate no 122 „Das neugeborne Kindelein" van J. S. Bach, de „Weihnachtslieder" Peter Cornelius voor alt (Aafje Heynis) en orkest, een viertal beken de kerstliederen, met enthousiasme intelligentie meegezongen door al le aanwezigen, zoals dat ook op de .Proms" traditie is (moge zodanige zang ook in de toekomst hier tot een traditie uitgroeien!), enkele kerstlie deren van Albert de Klerk (voor alt :n orkest Grieg „Letzter Frühling" dat als een weemoedig afscheidslied klonk» en tot besluit de Koorfantasie Beethoven waaraan medewerk ten het „Toonkunst" koor uit Rot terdam en de pianist Bram Boelee. Herman Stenz biedt Eduard Flipse een afscheidsgeschenk aan. (Foto L.D./Holvast) Het is een avond geworden van grote verbondenheid, zowel onderling als met de dirigent, die zoveel op bouwend werk voor K. en O. heeft verricht. Onder diens stimulerende directie is speciaal de Fantasie van Beetho ven, welke als een voorstudie voor diens Negende Symfonie beschouwd kan worden, een muzikale gebeur- tenis geworden. Men hoort dit werk zelden. Maar zoals het nu gebracht is, loonde het toch wel de moeite er kennis van te nemen. Met een per fect klinkend koor, speciaal opval lend door de sterke bezetting der mannenstemmen (uitstekend voor bereid door Kees Stolwijk) en een correct en markant spelend pianist Kees Boelee. kon het beschouwd wor den als een ware bekroning van deze gevarieerde avond. Het Rotterdamse Toonkunstkoor heeft ook bijzonder verdienstelijk ge zongen in de Bachkantate, Aafje Heynis kwam, na aanvankelijke on zekerheid, al spoedig op dreef in Cornelius, van wie Richard Wagner eens getuigde, dat deze de enige was, die nog wel eens voor hem „gevaar lijk" zou kunnen worden. De oude kerstliederen van Albert de Klerk VERKOOP EN VERHUUR ile\eccleslbluebird\llionison\(aifliolme\wesl!alia gjjj BEZOEKT ONZE 1 EXPOSITIE TE WASSENAAR liaagse ca2?£wan. centrale bert Youlou in augustus 1963 te ver jagen neemt weer verontrustende vormen aan en bepaalde jeugdorga nisaties oefenen een ware terreur uit. Helaas het ziet ernaar uit, dat Kongo zeker niet het laatste hoofdstuk van Afrika's ontwikkel'ngskrampen zal zijn. Met wat meer geduld had deze tragiek gemakkelijk voorkomen kun nen worden. zijn door hem doorzichtig en in ty pisch archaïserende stijl bewerkt: de knappe instrumentatie is slechts toe vertrouwd aan 2 fluiten, 2 hobo's, 2 klarinetten en 2 fagotten. Aafje Heynis oogstte er een groot succes mee, het laatste lied „Tous les bourgeois de chatre" moest zij bisseren. Wat ons deze avond vooral opviel is dat de aanwezigen onder een straf fe directie met zoveel begrip deelge nomen hebben aan de„samenzang": deze klonk zelfs zó goed, dat Flipse er het „formidabel" na afloop voor kon uitspreken. Het was een avond, die de kerst sfeer volledig eer aan deed: die sfeer bleek ook aanwezig in de foyer, waar een torenhoge, prachtige kerstboom stond opgesteld. Het geheel vormde een waardige afscheidsavond voor Eduard Flipse, die vóór de aanvang reeds met enorm enthousiasme be groet was. Wy zullen hem sterk missen Maar misschien zien wjj het is te hopen! deze bezielende leider nog wel eens terug. H. Op de Sandtlaan in Rijnsburg is vanmorgen vroeg omstreeks half zes een autobus van de NZHVM door de gladheid van het wegdek geslipt en in een sloot gereden. De bus was op weg van Leiden naar Katwijk. Er hebben zich geen ernstige on gelukken voorgedaan. De bus werd echter wel aan de voor~ zijde beschadigd. (Foto L.D./Holvast) 9 Vervolg van pag. 1 Om acht uur gisteravond moest brandweercommandant Van Houten toegeven, dat het gebouw absoluut was verloren. Gevaar voor instorten aan de kant van de Muzenstraat was niet denkbeeldig. De voordeuren van de huizen moesten open blijven om brandweerlieden gelegenheid te geven in geval van nood te vluchten. Kwart voor negen: de brand was op zijn hoogtepunt. Voor alle vensters van het gebouw een muur van vuur. De lak van een brandweerauto ver schroeide. Het water uit de straal- pijpen leek al verdampt voor het vuur werd bereikt. Alleen de water kanonnen behaalden nog zichtbare resultaten. De achtermuur stortte in. Brandweerlieden konden maar net de brandende brokstukken ontlopen. Bij het inzakken van die achter muur is het gebleven. Van dat ogen blik af vonden de vlammen in het gebouw geen nieuw voedsel meer. Het grootste gevaar was bezworen, al duurde het vooral bij de requisieten- loods nog lang voor de vlammen wat terrein wilden prijsgeven. Kwart over negen (er waren al gasflessen ontploft): een felle gloed sloeg uit de kelder aan de achter zijde. De gasolie uit de onderaardse tank stond in brand. Niemand had tijdig de afsluiter kunnen vinden. GEJUICH Het publiek aan de overzijde van de gracht had toen al een bakfiets het water gesmeten om meer kijk- ruimte te hebben. Van politieauto's m al ruiten vernield en telkens ;r in het laatste stadium van de brand een stuk daklijst of een brok steen wentelend in een vonkenstroom naar beneden viel, klonk een balda dig gejuich en applaus. Steeds verder drong de brandweer het vuur terug naar het midden van het gebouw. Om half tien waren de resultaten duidelijk zichtbaar. Om half elf kwam het sein „brand mees ter". De gesprekken begonnen zich te richten op de schade. Voor zes mil joen verzekerd, maar de herbouw zal zeker meer dan vijftien miljoen kos ten. Brandmeesters becijferden, dat er tot aan het sein „brand meester" drie miljoen liter water in de vlam men waren gestort. De Haagse recher che begon zijn onderzoek naar de oorzaak. De brandbeveiliging was kortgeleden in orde bevonden. Het Leger des Heils bleef steeds maar koffie uitschenken. DONKER De politie kon zijn patrouille in de omgeving staken, het gevaar voor overspattende vuurvonken was gewe ken. Voor de nablussing gedurende de nacht werd gezorgd. Het publiek vertrok. Den Haag heeft geen gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Met de maansverduistering een wel heel donkere nacht voor de Residentie. Burgemeester Kolfschoten zei: „Deze gebeurtenis heeft wel een merkwaardige toevalswaarde. Onder normale omstandigheden als wij over geld zouden hebben beschikt BINNENLAND. trekking tot de hondsdolheid heeft regering besloten Dit heeft hel bouw en Visser deeld. De Intrekking van dit besluit" ls binnenkort te verwachten. In- en uit voerregelingen op dit gebied worden De Nederlandse a" die sinds 6 het strand van kustvaarder „Teunlka" december vj Callantsoog. is omstreeks gistermiddag vlot gebracht door de ;sleepboot „Titan" De „Teunika" generaal bij het Haagse Gerechtshof heeft tegen een 21jarige los werkman vier jaar met aftrek geëist, omdat de man op 14 juli dit Jaar een 30-jarige Den Haag nig had gestoken dat deze tijd moeilijkheden de families generaal vond de rechtbankstraf (2«/i Jaar) te licht. Arrest 30 december. Toch de cel in In een Haags café is een schilder aangehouden, die vo- Amsterdammer wordt een serie diefstallen en inbraken. Sa men met een 30-Jarige monteur werd hij vrijdagnacht na een lang en gron dig vooronderzoek van bed gelicht. Vóór de deur van het hoofdbureau De monteur heeft inmid dels enige diefstallen bekend. Weer thuis - De 19-Jarlge Flip Diderich uit Oostvoorne, die bij een bezoek aan Amerika na een ongeluk kige duik in een zwembad zijn nek" De Amerikaanse luchtmacht vervoerde hem uit Amerika via Schotland naar Soesterberg Op de vliegbasis stond een ambulance klaar om Flip naar Oostvoorne te brengen. Flip. die in Utrecht medicijnen studeert werd in Amerika financieel geholpen door de Rotary. Deze organisatie hield een inzameling om de enorme rekening van drie maanden ziekenhuis en ope- kunnen voldoen. De Amerl- van het Engelse piratenstatlon Radio- Invicta, dat is gevestigd in een fort de oorlog in de monding Featherbee ls op de kust aangespoeld. nog gezocht. De pi ratenzender zond gistel Militaire raad In Zuld-Yletnam - In Zuid-Vietnam is een raad voor de strijdkrachten ingesteld, die de opper bevelhebber van De opperbevelhe Khanh, is zelf jaar hebben gediend. Dat mogelijk maken een aantal officieren van de oude garde, die by de jongeren niet zo geliefd zijn, naar huls te de Spaanse „Blauwe Dl- Adolf Hitier vocht tij de stemmlni Westduitse grondwet de bondsraad voorstel op 2 december 'hen "gezorgd moet worden door de regering van generaal Franco. Overleg gestaakt Besprekingen in Nleuw-Delhl om de betrekkingen tussen de Ver. Staten en Cambodja te opgeschort zonder dat de besprekingen genomen communistlsch-China nanas) Bonanno ls, volgt vocaat William P. Maloney „in leven bereiken". HIJ wordt al bijna het Lagerhuis heeft de Financiën gedeeld dat Groot-Brittannlë de te rugbetaling van na-oorlogse schulden van bijna 62 miljoen pond sterling gebruik te maken ultstelclau- overeenkomsten geheime separatistische be\ augustus. Het slachtoffer is "iemand die werkzaam was bij een wapenarse naal waarop een overval werd ge pleegd. Nieuwe onderminister De Ame rikaanse onder-minister van Justitie, Burke Marshall, heeft zijn ontslag in gediend, dat door president Johnson ls aanvaard. Burke Marshall was een van de opstellers van de wet op de burgerrechten. De opvolger van Marshall is John Doar. King b(j Johnson President John son heeft gisteren de Nobelprijswin naar ds. Martin Luther King ont vangen. Deze verklaarde na de ont vangst. dat hij de Amerikaanse presl- zijn alles in het werk te stellen alle negers, vooral in Alabama en Mis sissippi", het stemrecht deelachtig te doen worden. Walker op reis Engelands minis ter van Buitenlandse Zaken Gordon Walker zal In april Joego-Slavlë en Tsjecho-Slowak(Je bezoeken en in de tweede helft van het komende Jaar Iloop\olle tijd President Lyndon - 't gisteravr~J de llchtj' Johnson heeft gisteravond bij het Christus geen hoopvoller tijd wereld is geweest. De trad plechtigheid geschiedde op de Ellipse. Michael kardinaal Faulhaber, van 1917 tot 1952 aartsbisschop van Mün- chen en Freising, heeft in november 1936 tevergeefs bij Adolf Hitler tegen de schendingen van het concordaat en rechten van de mens door de nazi's geprotesteerd. Enkele maanden later had de toenmalige paus Pius XI zyn encycliek „Mit brennender Sorge" over de ontwikkeling in na- zi-Duitsland uitgegeven. Het ontwerp van deze encyliek was afkomstig van Faulhaber. Wijbisschop Johannes Neuhausler onthulde gisteren deze bijzonderheden uit het verslag van de kardinaal van diens onderhoud met Hitier. zou er al lang een ander gebouw heb ben bestaan". Minister-president Marijnen, die toevallig was langsgekomen en bleef staan kijken vond het „een slag voor Den Haag". Bedrijfsleider Sjef d'Hotel keek als of het schouwspel nog steeds onbe staanbaar en onwezenlijk was: „Acht endertig jaar heb ik hier gewerkt. Een heel leven, mijnheer". Hij was om acht uur door de televisie ge waarschuwd VERBIJSTERD Willy Walden stond met zijn vrouw Aase Rasmussen ook voor de geblaker de restanten. Zijn gezicht stond strak. De kleine komiek was een ter neergeslagen man. Hij was verbijs terd. „Om half acht werd ik opge beld. Eerst heb ik nog even afge wacht, maar toen moest ik komen". „We moeten wel veel materiaal hebben verloren. Alle resquisieten waren hier af". Hij haalde de schou ders op, toen wij hem vroegen, wat er nu moest gebeuren. „Ik weet het nog niet". Een kleine man met zilverkleurig haar zat opeens diep in de zorgen. Hitler had zich destijds o verzet van de kerk tegen de rasse wetten zeer verontwaardigd getoot- Volgens Faulhaber had hij gezegi „Wanneer de kerk zich tegen t 1 nationaal-socialisme vijandig blij 1 gedragen en de strijd voortzet, di moet het nationaal-socialisme maar zonder de kerk doen". Dr. Albert Schweitzer heeft bit tenlandse verklaringen als zou t zijn post als hoofd van zijn ziekt: huis in Lambarene (Gabon) verb ten, tegengesproken, zo meldt h Zweedse persbureau TT. In een brief aan een Zweedi vriend, dr. Bengt Andreas in Ma) mö, schrijft Schweitzer, dat hij zij post op 1 maart volgend Jaar nj( zal overdragen aan de jonge Zwlt sese arts dr. Edouard Munz of i iemand anders, maar dat hij plan is het ziekenhuis te blijven k den zolang zijn gezondheid hem 6 toestaat. Dr. Munz zal echter de of volger worden van de assistent Schweitzer, dr. Robert Müller, werd in de brief gezegd. Dr. Schweitzer wordt op 14 jac: ari 90 jaar en heeft al meer dan v£ tig jaar in Lambarene gewerkt. Voorts staat in de brief, dat op negentigste verjaardag van Schwe zer een documentaire film o ziekenhuis in New York in premii re zal gaan. De film is gemaa! door de dochter van Schweitzq meyr, Rhena Eckert-Schweitzer, i de première zal bijwonen. ZONDAG Beestenmarkt 13 15: Ruilbeurs Ver. Philalelistlsch Centrum. 2-6 uur nam. Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. i 6.30 i Openbare lezing 2.45 Hooigracht 84: Bezinningsbijeen komst Hum. Verbond. 10.15 uur van. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie zending. Spr. dhr. A. Venema. 10 uur Indonesië". Ingeleid door mr. H. S. van der Straaten. 3 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Oecumenische ad- ventsbiJeenkomst. 8.15 uur njn. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste 10 u tuur Theosofen. MAANDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal)Kerst- estvlering Ned. Chr. Vrouwenbond Zuid-West. 8 uur n.m. Hooigracht 30: Bejaarden kerstfeest LakenhalOpening tentoonstelling ïedendaagse Italiaanse grafiek en foto's die, „Le systéme Rlbadier". 8 i Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nuw DINSDAG Antonius-clubhulsKerstmiddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2 uur njn. Hogewoerd 175Dienstvergaderlng Ned. Chr. Vr. Bond, afd. Noord. Ned. Gemeenten. 8 uur n.m. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- wijk. 7.30-10 uur n.m. Geb. voor Chr. Belangen: Tulnlers- dachte". 8 Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur njn. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng ;an Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Uiterstegracht 86: Aandeelhouders- ergadering N.V. Nijssen Koeling. Stadhuisplein: Kerstzang. 7.45 uur BIOSCOPEN Santera: „Glant". 14 Jaar. Dag. 2 en zond. 2.30, 4.45, 7 f 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Wereld zonder t Dag. 2.30, 7.15 en 2.30, 4.45, 7.15 en dag). „Pietje Bell". A.l. Zondag i woensdag 2.30 uur. TENTOONSTELLINGEN (tot 19 december). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur 1-4 uur Legermuseum (Pesthuislaan): Mi uitzondering van zaterdag van izondag 1-4 uur) Noordwljk aan Zee (Zeerust Tentoonstelling Jan Makkes 10 ut v.m —10 uur n.m. (tot 25 decembei vrijdag, zaterdag en zondag 12 t iSteenstraat 1): Dag 10-17 uur: 's dagt 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden: t Hlks 10-5 uur; zond 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschlei der natuurwetenschappen: Dag Wassenaar (Hoflaan 7)Tentoon stelling Paul Arntzenius en Johan v" Loon. Geopend dagelijks 10 uur v.m 5 ur n.m. en vrijdag 8—10 uur n.i lste kerstdag gesloten; 2de kerstdi 11 uur v.m.—5 uur n.m.; 3—6 uur njn. (t/m 7 janu Avond- en nachtdienst der apothekd Geopend voor spoedeisende gevallen door Apotheek „Tot Hulp Menschheid". De Oegstgeestse Apoth. en Apotheek Voorschoten zijn geopeni ZONDAGSDIENST DER HUISARTSE) Voor spoedgevallen zijn dagmiddag 2 maandagmorge! tel. 34779: Schaefer, Rijnsburgerweg tel. 50481: Verhoef. Zoeterw. Singel 1 tel. 32505; De Bruyne, Hoge Rijndljl 19. tel. 26866 en Postel, Witte Singt Te Oegstgeest dokter Reterink, tel eialist (of diens wanrixr up doKterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2