Horn fluit morgen NIET in Feijenoord Stadion Opgeblazen reacties? Succesvol weekeinde voor Leidse clubs? Magistraal spel van Scliolte en Wijnen Geen grote surprises in strijd LSB-titel Kangeroes klopt HML N.V SLAVENBURG'S BANK Regering maakt lonen tot sluitpost van beleid Maansverduistering uniek schouwspel LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 DECEMBER 1964 torgen laatste vedstrijden WINTERSLAAP VAN KORFBAL |Na de wedstrijden van morgen rordt de competitie tot de derde indag in februari stopgezet. Dit beurt voor de eerste maal in de :hiedenls van de korfbalsport. Vicus speelt morgen thuis tegen KV 2, dat een moeilijke tegenstain- naar waartegen onze stadge- jten niet kansloos zijn. In de eerste klasse ontvangt Zui- üfewartier het Delftse DKC. De «Mauwen zijn op eigen terrein l zullen deze ontmoeting wel winst omzetten. Fluks heeft vrij haair winterslaap reeds be- De Algemene krijgt Hoogvliet op soek. Deze ploeg komt er de laat- weken beter in, zodat de wit- iuwen de strijd niet te licht mogen •men. In 2 B zal De Danaïden derde Ons Eibernest twaalftal de baas kunnen blijven. Ook NS zal in 3 A van DKC kunnen Moeilijker krijgt Noorder- rartier het op eigen veld tegen et Dordtse TOV. In 3 C gaan Phoenix en Crescendo itmaken wie zich de ernstige con- jrrent van Togo uit Goes mag lijven noemen. Een moeilijke wed- rijd voor de groenwitten die nu in ïn Haag wordt gespeeld. Het programma luidt: Hoofdklasse: Luto—Westerkwar- Ajrohipel—Rohda; ZKCHKV langenSamos; Dee tost Zuiden. •angsMasse B: Groen Geel SV; Die Haghe-Regenboog; Swift -Sportlust; Vicus Oriëntis—HKV 2. aid/West I: HSV—Ons Eibernest 2; Kift—Deetos 2; OSCRr-Quick; Zui- erkwartter—DKC. HKV 3ODO; Eureka^-'t uiden 2; AchillesTrekvogelsDe feemeneHoogvliet. 2B: MerwedeReady; Olympiaan •Zwervers; TJoba—Rozenburg; Da- iïdenOns Eibernest 3. AnimoKwiek; Houtsnippen •Velox; Hou Stand—Ahoy; KNS— IKV. 3B: Schiedam—ALO; BKCHPV, oorderkwartierTOV. C: Togo—Raven; PhoenixCres- endo; BI. Wit-Unioum. Res. 1ste kl.: Rozenburg 2Sper- 2; Fluks 2—Spangen 2 (12 uur). Res. 2de kl. A: Quick 2—Sperwers HKV 4Olympiaan 2; HSN 2— etos 3. les. 2de kl. B: Gymnasiasten 2— 2; Fluks 3-^Phoenix 2 (10 uur), tas Eibernest 4—Deetos 4; 't Zuiden l-DKC 2. Res. 3de kl. A: Rogenboog 3-^ feekvogels 3; Quick 3—KNS 2 (12 Phoenix 3Rozenburg 3. 3de kl. B: Deetos 5—ALO 2; ureka—'t Zuiden 4; Algemene 2— [ÖV 2 (12 uur). (Van onze correspondent) Leo Horn zal morgen niet de wed strijd FeUenoord - PSV fluiten. „In verband met de vele opgeblazen reac ties en berichten". Van Oostrom uit Den Haag zal hem vervangen. Ziedaar het bericht, dat gistermid dag min of meer als een ver rassing bij ons binnenkwam. De mo tivering van Leo Horn was in ieder geval verrassend. Wij hebben Dirk Nijs het „op perhoofd" van de scheidsrechters de vraag voorgelegd of dit besluit van hogerhand is geïnspireerd. „Geen sprake van"', zei Nijs. „Wat in sommige bladen heeft gestaan over „ongerustheid in de KNVB" en „over leg tussen bestuursleden" is allemaal uit de luoht gegrepen. De zaak is LEO HORN Hoe komt mijn club uit UVS Vermeer, Balfchoven, Van der Kaay, Witteman, Lardë, Koren, Kantebeen, Zuima, Teske, Van der Starp, Van Schooten. Lugdunum Kerkvliet, Van Meywaairden, Crama, Bavelaar, Teeuwen, Legert, De Cler, Oollé, Bek kering, Redel, Pet. Roodenburg Keereweer, B. de Jonge. Wiggers, Van Rooyen, Hen- sen, Van Weerlee, Klinkhamer, Den Os, De Klerk, Van Leeuwen, E. de Jonge. LFC De Hoed, P. de Bolster. H. Sira, Van der Heyden, D. Sira, Van der Zeeuw, Nieuwenburg, A. Hey- mans, De Wit, De Jong, Gubler. ASC Wurzer, Van Zegveld, Bekkering, Van der Broek, Vaai der Waals, Hoope, Raaphorst, De Goey, G. Spiering, Staal, Zwanenburg. Altior Van Zoest, Zwirs, B. Ouwerkerk, B. Sassen, Van der Jagt, Touw, Bos, A. Ouwerkerk, Zevenhoven, Lek, P. Sassen. Warmunda Schavemaker, Van Noort, Vergeer, Westrop, Van Win- sen, Van Dam, Kievits, Meskers Cz., Ritzen, Sikking, Olshoora. VOETBALPROGNOSES )e amateurs beginnen morgen week later dan de bedoeling aan de tweede helft van de competitie met üe returnont moetingen van de eerste wedstrijd dag. Voor het Leidse „topvoetbal" de start toen bijzonder hoop vol. Drie overwinningen UVS, Roodenburg en Lugdunum en gelijkspel (LFC). Of dit resul taat morgen opnieuw Uit de strijd komt? ft'S krijgt het in Oosterhout beslist moeilijk tegen TSC, dat de pun ten hard nodig heeft. Maar ook de Leidenaars zijn, hoewel de laatste weken wat uit de verdrukking ge raakt, nog allerminst veilig. Een zege op de Brabanders zou de blauwwitten er helemaal bovenuit krengen. De kans, dat dit gebeurt, is aanwezig. Vooral wanneer de UVS'ërs met hetzelfde élan ten strijde trekken als de laatste wed strijden het geval is geweest. De Leidse tweedeklassers zijn na hun goede start wat afgezakt. Mor gen kunnen zü^ hun klasseringen echter weer verbeteren. Lugdunum moet thuisspelend opnieuw van Blauw Zwart kunnen winnen en roor Roodenburg bestaat deze kans tegen Velo. LFC gaat bij Westlandia op bezoek, dat soms verrassend voor de dag komt. Een kleine overwinning van de geel zwarten behoort desondanks tot de mogelijkheden. De kans op winst van de „Leidse" derdeklassers is minder groot. Al- phia gaat bij het hooggeklasseerde DHL waarschijnlijk een nieuwe nederlaag tegemoet, terwijl in 3 B foreholte leider HBS op bezoek krijgt. Ook geen duel wa.rin de Voorhouters veel winstkansen heb ben. DOSR, dat Excelsior '20 ont vangt, moet daarentegen wel in staat worden geacht twee punten te veroveren. Alphen—Bodegraven is in 3 D een duel waarin de thuis club als favoriet start, hoewel in deze streekderby van alles moge lijk is. Altior en VVSB zullen elkaar mor gen geen kans geven „extra" winst te boeken. Zowel de Ter Aarders als de Noordwijkerhouters moeten In staat zijn hun wedstrijd tegen resp. VEP en SJC in winst om te zetten, waardoor de situatie aan de kop van 4 A ongewijzigd blijft. Ook Boskoop raakt niet achter, want de uitwedstrijd tegen SJZ levert de Boskopers eveneens een zege op. ZLC—Warmunda zal, evenals Concordia HLisse, wei nig krachtsverschil te zien geven. In 4 B spelen DOCOS en LDWS thuis. DOCOS ontvangt Rijswijk en LDWS krijgt Scheveningen op bezoek. Wedstrijden, waarin de Leidse clubs wel eens aan het kort ste eind konden trekken. ASC en Oranje Groen krijgen het even eens zwaar te verduren in hun uitwedstrijd tegen resp. Duindorp SV en De Ooievaars. Voor Wasse naar zit er meer perspectief in de toekomst. Het bezoekende Te Wer- ve zal geen al te moeilijke tegen stander blijken. volgens de heer Nijs door verschil lende kranten vreselijk opgeblazen. En waarom...? Omdat het Leo Horn betrof. Bij een andere scheidsrechter ook niet de eerste de beste zijn dezer dagen de ruiten ingegooid. Hebt u er iets van gelezen?" Nijs weigerde de naam van deze scheidsrechter te Getergd Volgens Nijs is Horn door de tuin man uit Emmeleroord getergd. Toen hij Horn en zijn jachtgezelschap in het oog kreeg riep hij tegen een col lega: „Hè, daar komen die katten meppers weer..." „Wat Hom gedaan heeft", zegt Nijs, „zou tachtig procent van de Ne derlandse bevolking hebben gedaan Moet hij zich straffeloos laten bele digen op een Jachtterrein, dat hem vijftienduizend gulden per jaar kost...?" Damcompetitie ADC is er niet in geslaagd puntje uit haar laatste, competitie wedstrijd te halen. DVN, dat haar tieve plicht hoog opnaim, gaf de Alphenaren niet de kans zich veilig te stellen. In een moeilijke wedstrijd, waarbij ADC bepaald geen geluk had, werd de club uit Alphen met 812 verslagen. Sassenheim en Alphen moeten een beslissingswedstrijd spelen. De verliezer degradeert naar de eerste klasse. Bezorgd Leo Horn heeft zelfstandig zijn be sluit genomen. Dat is waar. Maar na overleg met de directie van het Feijenoord Stadion, die op haar beurt een, we mogen wel zeggen be zorgde Rotterdamse politieman aan de lijn had gehad. „Kijk eens", zei de heer De Kimpe, „het had met een sisser kunnen aflopen, maar een rel was ook mogelijk geweest. U weet hoe het publiek is. En we verwachten veel publiek, ik denk wel 50.000 man. Misschien is aan die belangstelling de affaire-Hom niet vreemd". KAMPIOENSCHAP 47/2 De tientallen keu's langs de gebo gen houten wand van de sfeervolle biljartarena van de Frische Club in Leeuwarden bogen diep.... Deze stille hulde gold Henk Scholte en Tini Wijnen, de twee internatio naal vermaarde kadristen, die de TAFELTENNIS Schoolwedstrijden Dinsdag as. zullen in de Stadsge hoorzaal de jaarlijkse Schooltafel tenniskampioenschappen worden ver speeld. Ruim 300 scholieren nemen deel. Aanvang der wedstrijden 9 uur. Finales tegen 5 uur. De tweede ronde van de persoon lijke Leidse schaakkampioenschappen kenmerkte zich niet door grote ver rassingen en voortijdige beslissingen Alleen Demmendal stelde zijn plaats in de hoofdklasse reeds veilig. Hij versloeg zijn grootste concur rent, drs. H. B. Gerritsen, gedeci deerd en leidt nu in groep A onbe dreigd, aangezien Van der Willik zijn partij uit de eerste ronde tegen Dem mendal zonder uitspelen gewonnen gaf. Van der Willik verloor ook van Van Dijk, die nu nog een theore tische kans op de le plaats behoudt. Stand groep A: 1. W. G. Demmen dal 2 pnt; 2/3. C. van Dijk en drs. H. B. Gerritsen 1 pnt; 4. K. W. v. d. Willik 0 pnt. V olleybalcompetitie Kangeroes H.M.L. (hoofdklasse) heren) was een hartverwarmend ge vecht Aan weerszijden stond de aanval op het eerste plan en er werd van meetaf stevig geslagen. Bij H.M.L. vroegen Van der Meulen en Mondriaan in de allereerste plaats de aandacht bij Kangeroes Bert m der Leeden en Jaap Broersma. H.M.L. had in de eerste fase van de strijd een tikkeltje meer beheer sing en raffinement en dat gaf aan het net de doorslag, 18—14 voor de jongens van Cees van Zweeden. Maar bij Kangeroes kwamen er nu aan vallend meer spelers met beslissen de argumenten. Jaap van de Sande, Frans Pasman, maar ook de spel verdelers Coos Taconis en Gerard Nap bleken op smash. Tegen dat geweld kon H.M.L. het niet bolwer ken en via 10—4 en 13—10 (een eindspurt van H.M.L. werd bekwaam opgevangen) maakte Kangeroes met 15—13 de setstand gelijk, 1—1. Het alles verpulverende slagwerk van Kangeroes hield H.M.L. m de vol gende set op ruime afstand: 15—9. De pupillen van de oud-trainer van de nationale ploeg toonden echter over een juiste mentaliteit te be schikken. Zonder ook maar met de ogen te knippen, namen zij de vier- vierde set via 7—1 en 13—10 met 1510. Zou Kangeroes weer in het zicht van de haven stranden? Er werd van veld gedraaid, met de Ha genaars in het voordeel, 87. Alle kracht legde Kangeroes in de aan val. Het word 88 en 129, 1412! Driemaal ging de service over en toen miste de H.M.L.-smasher- per- excellence Van der Meulen in een poging het Kangeroes- blok te om zeilen, 15—12 en 3—2. Eén set heeft Kangeroes 2 de strijd met K.V.C. op voet van gelijkheid kunnen voeren, maar in de tweede was na het vertrek van Hugo Lie- wens uit de Kangeroesgel: deren de zaak snel bekeken. Niets wilde de mannen van Jan Selier meer luk ken, hoe coach Jaap Broersma zich ook inspande om de gang er weer in te krijgen. „We hebben nog nooit zo slecht gespeeld" zei aanvoerder Jan Selier, „we zullen deze wedstrijd maar heel gauw vergeten". Daarom volstaan we met de uitslag, 15—6 en 15-9 voor K.V.C. Groep B In groep B blijft Toorman, die een vlotte aanvaisoverwinning op Buijsen behaalde, de eerste kanshebber. De Leidse jeugdkampioen zal echter nog wel enige concurrentie te duchten hebben van zijn clubgenoot Baren- dregt, die een gewonnen positie af brak tegen ir. F. Schneider. Stand Groep B: 1. J. Toorman 1 pnt; 2. L. G. Barendregt V*- pnt en 1 afgebr. 3. ir. F. Schneider 0 pnt en 2 afgebr. 4. A. Buijsen 0 pnt en 1 af gebr. Herstel In groep C herstelde Van den Bosch zich van zijn onverwachte ne derlaag in de eerste ronde tegen Bo nefaas. De Philidorspeler had dit maal weinig moeite met de LSG-spe- ler P. J. Piket. Of hij hierdoor nog een kanshebber voor de hoofdklasse blijft valt echter te bezien, want Bo nefaas verdedigde zijn aanspraken voortreffelijk door een overwinning op de fel strijdende De Haas. Stand groep C: 1. A. Bonefaas 2 pnt; 2. C. H. van den Bosch 1 pnt; 3/4 P. J. Piket en W. de Haas, belden 0 pnt en 1 afgebroken partij. In groep D veroverde de jonge Phi lidorspeler H. Verberg de leiding. Hij ontmoet echter in de laatste ronde zijn clubgenoot Kohlbeck, die na een verbeten gevecht remise overeen kwam met de Alphenaar Donker. Geyer leed zijn tweede nederlaag. Stand groep D; 1. H. Verberg 2 pnt; 2. A. J. W. Kohlbeck lYz pnt; 3. W. Donker pnt; 4. A. Geyer 0 pnt. De derde en laatste ronde zal 8 januari as. gespeeld worden. Roodenburg 227 10 108 22.70 Jacobs 400 10 140 40.00 v. d. Pol 229 17 67 13.47 Vultink 400 17 127 2352 v. Leur 68 4 36 17.00 Scholte 400 4 199 100.00 Wijnen 400 5 169 80.00 v. Nijnatten 164 5 72 32.80 Van de Pol 400 14 101 2857 v. Nijnatten 233 14 125 16.64 Van Leur 177 7 79 25.28 Jacobs 400 7 172 57.14 Vultink 102 2 96 51.00 Wijnen 400 2 302 200.00 Roodenburg 197 2 123 98.50 Scholte 400 2 331 200.00 Duits bezoek aan Auschwitz is „geslaagd" Een Westduits hof is gisteren uit Warschau naar huis vertrokken na zijn historisch officieel bezoek aan de plaats waar de nazi's miljoenen mensen tijdens de oorlog vermoord hebben, het dodenkamp Auschwitz. Rtchter Walter Hotz zei, dat hU volledig bevredigd is over de resulta ten van de reis, die hier de eerste genoemd wordt waarbij een civiele rechtbank een officieel onderzoek instelt op buitenlandse bodem onder een wederzijdse overeenkomst. De aanklager, Hans Joachim Kug- ler zei, dat het bezoek „in elk op zicht geslaagd is". Deze inspectie van drie dagen van Auschwitz was de eerste waarbij een Westduitse recht bank de gaskamers en de crematoria van het kamp bezocht. Het meren deel van de 32 technische punten die het hof kwam besturen werden opgehelderd. De aanklagers zijn verder tot de overtuiging gekomen, dat het kamp compacter was dan men zich reali seerde in de rechtszaal in Frankfort, zodat geen gevangene daar lang kon zijn zonder iets te weten van de mas saslachtingen en de wreedheden of zou hebben kunnen ontsnappen aan positieve indentificatie door de ge vangenen. boventoon voeren in het toernooi het nationale kampioenschap in het 47/2. Beiden doken gisteren diep het arsenaal van hun grote kunnen en wat zij op de biljarts etaleerden, deed de stemmen van het senioren convent op de tribunes verstommen, Het was magistraal. Beiden maak ten gisteravond een partij uit in twee beurten. HENK SCHOLTE Uitslagen Na de tweede dag Is de stand: m.p. h.s. gem. Scholte 8 331 100.00 Wijnen 8 302 59.25 Van de Pol 6 103 19.31 Jacobs 4 172 33.27 Vultink 4 127 Roodenburg 2 123 20.66 Var Leur 0 166 22.35 Van Nijnatten 0 125 17.22 i Advertentie» KORT RAPENBURG 20 - TELEFOON 26405 ALLE BANKZAKEN, OOK VOOR U. Ontdekker van LoOUgreUS de kosmische straling overleden Prof. Dr. Victor Francis Hess, de in Oostenrijk geboren ontdekker van de kosmische straling, is in zijn wo ning in Mount Vernon in de Ame rikaanse staat New York op 81-jari- ge leeftijd overleden. Hess ontving in 1936 de Nobelprijs voor Fysica. Hess werd in de Oostenrijkse plaats Aldstein geboren. Zijn stra lingsontdekking deed hij in 1912, toen hij professor was aan de uni versiteit van Wenen. Hij vond ook een methode voor het vaststellen van schade aan de gezondheid door straling voordat deze voor de pa tient dodelijk wordt. Tussen 1946 en 1S50 was hij belast met het Ameri kaanse programma voor opspo ring van radioactieve fallout in de Verenigde Staten. Dr. Hess was lid van de Amerikaanse vereniging voor natuurkunde, van de Amerikaanse vereniging voor geofysica en lid van de Akademie van Wetenschappen te Wenen. Binnenkort is de afkondiging te verwachten van een algemene maat regel van bestuur, waarbij de loon grens voor de ziekengeld- en de zie kenfondsverzekering ingaande 1 jan uari 1965 wordt verhoogd van f9700 tot f 10.000.-. Na 1 januari 1965 zal alleen voor deze beide takken van verzekering nog een loongrens van kracht zijn. Met ingang van die datum wordt zoals bekend de loongrens voor de wachtgeld en werkeloosheids verzekering afgeschaft, terwijl de loongrens voor de invaliditeitsver zekering haar betekenis zal hebben verloren in verband met de stopzet ting van de premiebetaling ingevol ge ae invaliditeitswet. Het maximum dagloon, waarnaar de premie en de uitkeringen wor den berekend, zal ongewijzigd wor- worden gehandhaafd op f27 per dag bij een zesdaagse werkweek en f ?2,50 per dag bij een vijfdaagse werkweek. C.N. V. -secretaris Het C.N.V. acht het beleid van minister Bogaers onjuist ten aanzien van zijn aankondiging betreffende het gewijzigde huur- en subsidiebeleid. Door het in 1966 in te voeren systeem van jaarlijkse huuraanpassingen wordt door de regering bij voorbaat een stuk van de loonruimte opgeëist. Op een gisteravond in Voorburg gehouden vergadering van de Chris telijke Besturenbond zei de heer C. A. Bakker, secretaris van het C.N.V., dat de verdeling van de loonruimte primair een zaak is va nhet geor ganiseerde bedrijfsleven. Het is naar zijn mening da nook onjuist, dat de regering bij voorbaat loonruimte vastlegt en opeist. De regering stelt daarmee niet alleen het georgani seerde bedrijfsleven voor een moei lijke beslissing, maar maakt daarmee a priori de loonontwikkeling als sluit post van het economisch beleid. Daarbij komt volgens de heer Bak ker de moeilijkheid, dat de altijd voorzichtige gegevens van het Cen traal Planbureau de beleidsbeslissin gen van d eregering als uitgangspunt hebben. Ook dit acht het CNV on juist. Van een objectieve nanalyse van de economische situatie is dan geen sprake en- het bemoeilijkt het Schade acht miljoen Sigarettenpeukje oorzaak van brand bij V en D Heerlen De brand in het magazijn van V. en D. in Heerlen, die meer dan acht miljoen gulden schade heeft berok kend, is vermoedelijk ontstaan door een weggegooid sigarettenpeukje. Donderdagavond werd in de kantine van het gebouw een kienwedstrijd ge houden. Een van de leden van het gezelschap heeft waarschijnlijk ach teloos een nog brandend sigaretten eindje op de grond gegooid. Roestbruine bol steeds zichtbaar (Van redacteuren) De laatste totale maansverduiste ring welke tot november 1975 in ons land zichtbaar zal zijn, is in de af gelopen nacht dank zij een bijzon der heldere lucht uitzonderlijk goed te zien geweest. Weliswaar dreven er enkele zeer ijle wolkenvelden Veroordelingen in Zuid-Afrika In Johannesburg zijn gisteren twee blanken, twee Indiërs en ééin Afri kaan tot gevangenisstraffen varië rend van 12 jaar tot levenslang we gens het plegen van sabotage en de bevorderingen van de belangen van het communisme. De 41-jarige Afrikaan Mkwayi kreeg levenslang, de twee blanken Kitson (45) en Matthews (51) wer den tot resp. 20 jaar en 15 jaar ver oordeeld en de Indiërs Chiba (34) Maharaj (30) kregen 18 en 12 jaar. Na de uitspraak van het vonnis groetten de veroordeelden de rech ters en het publiek met gebalde vuist. De vijf mannen zijn schuldig be vonden aan samenzwering met Nel son Mandela en anderen met als doel gewelddadige revolutie. Volgens de rechters hadden zR de na de arrestatie van Mandela en zijn hel pers opengevallen plaatsen bezet. voorbij, toen om enkele minuten over drie uur de fase van de tota liteit bereikt werd, doch voor de waarneming van het verloop van het verschijnsel was dit geen belet sel. Vrijwel steeds was de lucht wolkenloos en zeer helder. Velen hebben enkele uren nacht rust opgeofferd, om de maan ge leidelijk van een fel lichtende volle schijf te zien verdwijnen in de aard- schaduw en tenslotte weer in volle glorie te zien terugkeren. Dank zij de zeer heldere atmos feer kan gedurende de gehele peri ode van de totale verduistering de maanschijf als een roestbruine vlek worden waargenomen: dit was zon licht dat de maan bereikte door af buiging in de aarde dampkring. Door dat de maan niet door het centrum van de schaduwkegel van de aarde trok, blèef eèn zijde van ds roestbruine verduisterde maan steeds iets helderder dan de rest. Door deze gevarieerde belichting, was de bolvorm van de maan op unieke wijze zichtbaar. Over het algemeen maakt de volle 'maan de indruk van een helder verlichte schijf. Van het intreden en uit treden uit de halfschaduw van de aarde was met het blote oog nau welijks iets merkbaar. Zeepost Met de volgende schepen verzonden. De tussen haakjes, achter verkrijgen van overeenstemming in de SER. en de Stichting van de Ar beid. Door deze situatie moest het wel moeilijk zijn in de Stichting van de Arbeid tot overeenstemming te ko men. De regering wordt door deze procedure partij. Dat was in 1963 zo, dit jaar weer en dat moet volgend jaar voorkomen worden. Ook het C.N.V. meent dat het loonpolitieke systeem op de helling moet. De chris telijke vakbeweging bestudeert deze zaak reeds intern en zal samen met de andere vakcenfcralen naar een op lossing zoeken. Incident-Boxtel Weduwe wil eis schadevergoeding indienen (Van onze Bossche oorrespondent) De Bossche advocaat en procureur mr. C, van Leeuwen zal zodra alle juridische feiten over de dood van de fruitkweker Oïlslagers be kend zijn overwegen om namens de familie van de doodgeschoten Boxtelaar een civiel-rechterlüke pro cedure aan te spannen tegen de ge meente Boxtel. Het pas getrouwde slachtoffer van het pistoolscoht van de hoofdagent had dit jaar de boer derij van zijn vader overgenomen om dat bedrijf over te schakelen op een fruitkwekerijHiervoor had Olislagers grote investeringen moe ten doen. Zijn echtgenote de in verwachting zijnde mevr. Olislagers- van Kronenburg zit nu met zware lasten, die mr. Vajj Leeuwen zal trachten te verhalen op de gemeente Boxtel. Gistermorgen heeft onder overstel pende belangstelling de begrafenis van het slachtoffer plaatsgevonden. De grote nieuwe Boxtelse Maria Reginakerk was veel te klein om alle medelevenden te bevatten. Een bijna onafzienbare rij mensen bracht een condoleamcebezoek aan de we duwe van de heer Olislagers. Onder hen waren burgemeester dr. M. van Heivoort en inspecteur G. Wouters van het Boxtelse korps gemeente politie. Intussen duurt het onderzoek nog voort. „De zaak is nog steeds een legpuzzel", deelde de officier van Justitie, mr. J. Bruigom mee. Tot nu toe heeft men nog vergeefs ge zocht naar de patroonhuls. Dit voor werp en vooral de plaats, waar het terecht is gekomen, is onmisbaar voor de reconstructie van het nood lottig incident. Russische spionnen veroordeeld De Amerikaanse ingenieur John W. Butenko en de Russische chauffeur Igor Iwanow zijn gisteren veroor deeld tot langdurige gevangenisstraf fen wegens spionage voor Rusland. Butenko kreeg 30 jaar gevangenis straf voor spionage en voorts twee maal vijf jaar resp. voor overtreding van de wet, die voorschrijft dat bui tenlandse agenten zich bij de Ame rikaanse autorieiten moeten laten re gistreren en omdat hij als niet-gere- sristreerd agent voor de Sowjet-Unie heeft gewerkt. De Rus kreeg 20 jaar voor spionage en vijf jaar wegens overtreding van de wet voor inschrij ving van buitenlandse agenten. f20/! Chili: „Moselsteln" (20/12); Ned. Antillen: „Slnon" (22/12). Surl-. name: „Chlron" (22/12). Z.-Afrlka Z.-W.-Afrika: „Cape- Australlë: „Toledo" (22/12). Brazlllé „Zaanland" (20/12), „Santa Isabel' (21/12). Canada: „Christiane Schulte' <H0/1?Ai i town castle" (20/12). ..Serooskerk"

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17