Teleac begint volgend met t.v.-cursussen jaar EVEN OP SCHIPHOE vandaag Wens van miljoenen niet in vervulling Gebrek aan visie In Kamer kritiek op minister Schouwenaar Sowjet-Unie daagt Amerika's vloot uit COSTER feestdranken bij uitnemendheid Jpgericht 1 maart 1860 Donderdag 17 december 1964 Derde blad no. 31444 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. IAAD VAN ADVIES GEÏNSTALLEERD (Van één onzer redacteuren) Na drie j'aar van voorbereiding zal de stichting Teleac (Televisie tcademie) op 10 februari 1965 beginnen met haar televisiecursus- én. Eindelijk komen er dan op het Nederlandse scherm educatieve devisie-uitzendingen. Dat mag ook wel, want ons land is op dit ebied ver achter op andere landen, zoals Amerika, Rusland, talie en Japan. Gisteren is Teleac voor het eerst fficieel in de openbaarheid getreden. Ie minister van O. K. en W., mr. Th. Bot installeerde 's middags in zyn linisterie de raad van advies van ■eleac. Daarna was er een perscon- erentie, waar prof. dr. P. L. Polak, oorzitter van het bestuur van Teleac i en ander toelichtte. )p woensdag 10 februari zullen :e cursussen (uitzendingen van on eer een half uur) beginnen: eer hulp in en om de woning (EHBO) een inleiding in enkele aspecten de moderne didactiek. Alle cur- nssen worden gehouden op tyden raarop de NTS en de omroepvereni- Ingen niet uitzenden. De cursussen jllen ongeveer 15 16 uitzendingen nvatten. Vergoeding Ofschoon er in de toekomst door de [I orsisten-kijkers een „matige vergoe- W" dient te worden betaald, zijn eerste twee cursussen by wjjze van Een kostuum kopen ts geen sinecure. Moderne mannen keuren hun kostuum op klas sieke wijze. Perfekte pasvorm, i exclusief dessin en kwali teit creëren een persoonlijke stijl. Dat alleen willen mannen van vandaag mannen met smaak. Wij adviseren u graag bij uw keuze. kennismaking met Teleac gratis. El ke uitzending, die gewoonlijk op woensdagavond wordt gehouden, zal op zaterdagachtend worden herhaald. Teleac streeft voor '65 naar 125 a 150 (dubbele) t.v.-uitzendingen. Minister Bot, die by de voorbereidingen van Teleac al veel heeft gesteund, heeft ook verdere medewerking toegezegd: 1965 zal de overheid waarschyn- Hjk circa twee en een half miljoen gulden in de kosten by dragen. Het doel van de stichting Teleac is i vier hoofdpunten te omvatten: 1) zy wil de cursisten scholen voor de bepaald beroep of vak; 2) zy wil de cursisten inpassen in de samenleving nu, door onderricht in bijv. vreemde talen, in het verkeer zijn problemen, automotisering, proble- van water- en luchtverontreini ging; 3) het belichten van de weten schappen van vandaag; 4) postaca demische scholing (voor academisch gegradueerden die op de hoogte wil len biyven van de ontwikkelingen in hun vak. Om dit alles te verwezenlijken zal Teleac o.m. nauw samenwerken met instellingen van hoger onderwijs, we tenschappelijke instituten, organen organisaties op het terrein van on derwijs, pedagogie en het bedrijfs leven. De televisiecursussen zullen schriftelijke begeleiding krijgen. Ook zal het werk van de cursisten worden gecorrigeerd en ze worden te- in staat gesteld een diploma of getuigschrift te yerwerven door examen af te leggen. N.T.S. De NTS zal speciaal ten behoeve van Teleac een aantal regisseurs in dienst nemen, die in overleg met de staf van Teleao worden belast met de vormgeving van de uitzendingen. Maar voor de uitvoering en inhoud van de televisie-uitzendingen blijft Teleac verantwoordelijk. Voor de uit voering hiervan krijgt de stichting Teleac de beschikking over een vol ledig geoutilleerde televisiestudio by de Technische Hogeschool in Delft, aaraan nu nog hard wordt gewerkt. De directie van de Stichting Tele visie Academie Teleac wordt gevormd door de heren H. van der Horst en H. Schaafsma. De heren drs. H. van Praag (didactiek), L. F. Timp en E. K. de Vries (techniek en presentatie) zyn adviseurs. Voorts wordt Teleac nog bijgestaan door een uitgebreide staf van deskundige docenten en me dewerkers. Advertentie GERO CASSETTES ln Zilvium - Zildura - Zilmeta uitvoering JUWELIER - HORLOGER F. W. FLESSEN Bevrijdingsplein 12 - Leiden Z.-W. Telefoon 26670. Luifelbaanzegels. „My fair lady" zag „My fair lady" Met talloze open doekjes hebben de leden van het Nederlandse gezel schap, dat een paar jaar geleden de musical „My fair lady" op het toneel zette, gisteren in het Amsterdamse Flora-theater hun bewondering geuit voor de filmversie, die deze week in Amsterdam en Rotterdam in premiè re gaat. De Nederlandse vertolkers en met hen vele vooraanstaande figu ren uit de wereld van het theater, de kleinkunst, radio en televisie genoten kennelijk van de Eliza Doo- little van Audrey Hepburn, de pro fessor Higgings van Rex Harrison, de Alfred Doolittle van Stanley Hol- loway en de kolonel Pickering van WUfrid Hyde-White. De film, die 62 miljoen gulden heeft gekost, werd onder de super visie van de 72-jarige Jack Warner geregisseerd door George Cukor. EERSTE NET AVRO Topjaar VARA Speelgoedactie De VARA-speelgoedactie, die tot doel heeft kinderen van alle gezind ten, waarbij de kans bestaat dat de Sint ze door zyn drukke werkzaam heden zou vergeten, toch een pret tig Sint-Nicolaasfeest te bezorgen, heeft een topjaar gemaakt. Hierdoor kon aan de vele verzoeken om irking van tehuizen en particu lieren worden voldaan. Per giro kwam ditmaal het grote bedrag van f 165.685,45 binnen (tegen ruim f 128.000 in het vorige jaar). Bovendien bleken dit jaar 142 in stanties tezamen 204 kinderhuizen met 11.396 kinderen te adopteren. Deze Instanties zyn o.a. personeels verenigingen, vrouwengroepen, be- dryven, legeronderdelen, comité's, VARA-afdelingen enz. By deze „adoptie" werd een aantal huizen rechtstreeks door de adopterende in stanties geholpen. Op deze wijze hebben de vele vry- willigers en goede gevers ertoe bij gedragen, dat het Sint-Nicolaasfeest voor ruim 63.000 kinderen niet gemerkt voorby is gegaan. In 1963 werden ruim 58.000 kinderen door deze actie met surprises verbiyd. lucht gevlogen. De commando's, die 's nachts de stad waren binnengeslo pen, bestookten het depot met grana ten. Diezelfde nacht deed een Pathet- so-eenheid een aanval op een klein liegveld, even bulten Thakkek Daar- by werden een vrouw en een aanta militairen gedood. VOOR VRIJDAG 18 DECEMBER Hilversum I, 402 m, KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende iffoord. 7.15 Ouverture..., radio voor vroege mensen, met wegeninformaties. 8.00 Nws. 8.15 V. d. Jeugd 8.20 Ouver ture..., verv. 8.50 V- d. huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio 10.05 lïn de platensoos, progr. voor oudere (luisteraars. 11.00 V. d. zieken 11.40 Meisjeskoor. 12.00 Angelus. 12.04 Nwe gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en Ituinb. 12.33 Lichte orkmuz 12.56 Re- lligleus nws. 13.00 Nws. 13.15 Wlssewas- i.... licht progr (herh.). 13.35 Lichte- amusmuz 15.00 Schoolradio. 15.30 d. zieken. 16.30 Planorecital: klass. 17.00 V. d. Jeugd 17.30 Lichte gr. rs en twens. 19.00 Nws. 19.10 Gram. v. d. militairen 20.15 |Promenade-ork. en zangsolistenIta liaanse Operafragmenten. 21.00 Zang en gitaar. 21.20 Act. documentaire 21.40 lBeneJ Jisraël (De Zonen van Israël): en voordracht. 22.00 Lichte ork.- ek 22.15 Zwart op wit: act. publl- -s over Kerk en Wereld. 22.30 Nws 22.40 Epiloog. 22.45 Gram. Aansl Mid- Idag zonder einde, hoorspel. 23.55-24.00 Nws. Schade aan Shell-depot By e< :tie van een commando-eenheid vj s communistischePathet Lao Claudia Cardinale, de 25-jarige Italiaanse filmster, die niet al leen met haar C.C.-initialen Bri gitte Bardot in het voetspoor volgt, maar ook met haar roem, heeft zich gistermiddag een half uur lang op Schiphol charmant, gracieus en bijzonder vriendelijk door de intense belangstelling van pers en film geslagen. Op de trap van de Cara veile, waarmee ze op doorreis was van Stockholm naar Brussel, werd ze uit bundig begroet door de Utrechtse clown Fantasio, die het verzoek van de fotografen haar op de wangen te kussen echter niet kon inwilligen, omdat hy daarmee ongetwijfeld spo ren van zyn clowneske schmink op haar gezicht zou achterlaten. TELEVISIE-EXPERIMENT PSYCHOKINESE MERKWAARDIGE AFWIJKING NAAR LINKS Triomftocht Claudia bevindt zich op een wa- i triomftocht door Europa. Elke avond woont zy in een andere stad de première by van haar nieuwste film „Circus wereld", waarin ze met John Wayne, Rita Hayworth en John Smit de hoofdrol speelt. Die steden waren achtereenvolgens Mtinchen, Keulen, Essen, Düsseldorf Stockholm. Gisteravond woonde de première in Brussel bij. Van Brussel vliegt ze morgen naar Pa rijs en vandaar zaterdag naar Wash ington. Daar is se als enige Europese film ster uitgenodigd voor een cocktail party van president Johnson in het Witte Huis, ter gelegenheid i Kerstmis. De kerstdagen brengt in eigen land door. De kans dat zy de première i „Circus wereld" in Nederland zal bywonen is daardoor gering. Deze wordt namely k op 24 december, dus vlak voor Kerstmis, gegeven in Rot terdam. Claudia Cardinale heeft tot dus verre in 18 Italiaanse, vier Franse, twee Amerikaanse en één Engelse film gespeeld. (Van r.t.v.-medewerkster) tyd, lezing. 16.15 Lichte ork.mua. V. d. Jeugd. 17.00 Orgelspel met comm. '.30 Voor Jonge mensen. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Amus.muz. 18.30 Bèta: wetensch. kron. 18.40 Jazz- rondo. 18.50 Kiosk, artikelen uit de weekbladen. 19.00 Koor en zangsolisten met orkestbegeleiding: klass. liederen. 20.55 Nws. VARA: 21.00 Vijf seconden van Woef, tienershow. 21.45 Tegenvoe ter, satirisch progr. 22.15 Dansmuziek. 22.30 Nws. 22.40 Vergeiykenderwys muz. gesprek. 23.10 Lichte gram. 23.45 Soc. nws. In Esperanto. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e U)n van 18-20 uur) n, 298 m. Ochtendgym. I VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtei KUO Soc strydlied. 7.23 Lichte *(7.80 Van de voorpagpraatje). 8 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte 8.50 Gym. v. d. vrouw 9.00 Te land ■te water: informatief progr. voor weg- waterweggebruikers. VPRO: 9.40 'genwyding VARA: 10.00 School - I radio 10.20 Lichte gram. 11.00 Nieuws d. kleuters 11.15 Voor de .55 Sopraan en plano: klass 12.88 Klnderki Beursber. 13 30 Jeugdkoor. 14.00 By en bij de thee: gevar progr 15.30 noepel en zangsolisten VPRO: 16.00 Nws. Aansl.: Handenarbeid ln winter- hann Strauss. „Der Zlg Operette in 3 bedrijven op Ignatz Schnltzer. Walt Hllde Rössl-Majdan, tenor (Sandor Barinkay); -- - ;Czipra)Ger- ,z Loose, sopraan (Ar se na); Erich Kun bariton (Graf Peter Homonay); Ebei hard Wèchter. bariton Conté Carnero. Elisabeth Fez, alt (Mirabella): Paul ftWiS Dl^S' Anton Paulik. Georges Bizet, arr. Pablo de Sara sate. Carmenfantasie op. 25. Ruggiero Riccl. viool: Londens Symphonie Ork. o.l.v. Pierlno Gamba. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: VARA: 19.30 Sportcom- mentaar. NTS: 20.00 Journaal. VARA: Achter het nws. 20 '64. gevar. progr. 21.25 Dick Powell Theatre: Een spel met het leven, TV- film (niet geschikt voor al te Jeugdige kykers). 22.15 Signalement. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 V. d. tieners. 20.45 Vati caans concilie en nieuwe theologie, ge sprek NTS Als het ooit rover mocht komen, dat er een raket met een atoomlading naar Nederland onderweg is, ral de gebundelde gedachtenkracht van ons volk niet in staat rijn de explosie te verhinderen. Tot deze trieste conclusie kwamen wij gister avond na de experimentele te levisieuitzending over Neder land 1, toen bleek dat de psy- chokinetische proefneming wei nig resultaat heeft opgeleverd. De miljoenen t.v.-kykers, door de psycholoog drs. R. P. Greiner opge wekt om te wensen dat de kogeltjes de speciaal voor deze gelegenheid geconstrueerde machine naar een bepaalde kant zouden rollen, hebben met hun wil de mechanische krach ten niet kunnen beïnvloeden. Voor wie belangstelt in paranor male verschijnselen was de uitzen ding, die door de psychologen drs. M Loggem, drs. R. P. Greiner, en E. van Moerkerken voor de V.PR.O. was voorbereid, stellig in teressant. Maar dat het experiment niet werkelyk kon slagen, stond te- n vast. Als de kogeltjes de weg hadden gekozen, die de kykers w ten, zou men aan de hand van summiere proefneming niet hebben mogen concluderen, dat er inderdaad van massale gedachtenkracht sprake is. Maar het was natuurlyk wel dig geweest Afwijking Evenmin mag men nu stellen, dat deze gedachtekracht niet bestaat. Maar dat het onderzoek naar para psychologische verschynselen geen sinecure is, bleek wel uit het groot ste vraagteken van het experiment: de kogeltjes hadden by elke nieuwe proefneming namelyk de neiging naar links uit te wyken. Tijdens de pauze die werd benut door het N.T.S.-Jour- 7.30 i 8.00 1 8.20 i 8.40 1 10.30 1 Documentaire over Pi NTS-Journaal AVRCs Televizler Spinoza, televisiespel NTS-journaal. TWEEDE NET KRO 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur De Berry-sisters, muziekprogramma's 8.30 uur Achter het doel van DWS 8.55 uur Documentaire over de Verenigde Staten 9.45 uur Onze man in Washington. en gióteren Psychokinese De gezameniyke wenskracht van enkele miljoenen Belgen bleek gisteravond groter dan die van de 2 a 3 miljoen Nederlan ders, die (links, rechts, links, rechts) op verzoek van de V.P.R.O. een onstuitbare stroom kogeltjes links of rechts van de pennetjes trachtten te wensen. Een uniek, nooit eerder via de televisie verwezenlykt experi ment, dat ongetwyfeld tot veler teleurstelling (of geruststelling) uitwees dat er althans langs deze weg geen psychokinetische invloed viel waar te nemen. Te zeggen dat het experiment mis lukt is, zou echter onjuist zyn. Ook deze „negatieve" uitslag was een belangrijk wetenschap- pelyk resultaat, waaraan 's we relds bekendste wetenschapsman op dit gebied, de Amerikaanse prof. W. B. Rhine, zich by zon der geïnteresseerd heeft ge toond. Weliswaar bleek er na af loop een voordelig saldo van 48 in de gewenste richtingen te no teren te zyn geweest, maar prof. Hamaker had tevoren uitgere kend, dat alleen een afwykend getal van. 108 of hoger signifi cant mocht worden genoemd. Drs. Greiner moest dan ook mel den dat een psychokinese-effect niet was aangetoond. Overigens hadden de samen stellers (Greiner en Van Log gem) en regisseur drs. E. van Moerkerken er een goed door dachte, weloverwogen en ver trouwenwekkende uitzending van gemaakt. Wel had ik graag nog even wat exacte cyfers gezien van de vier series, in plaats van de einduitslag-puur, al was het alleen maar voor het idee. Ook kwam het niet erg duideiyk tot uiting, dat er na de uitzending meteen een enquête zou warden gehouden om na te gaan hoeveel procent van de kykers hebben meegewenst. En wat die wenskrachtige Bel gen betreft: het mocht dan ge lukt zyn de Europacupwedstryd Anderlechtr—Liverpool, waarvan ook wy nog een uur na het laat ste journaal te zien kregen, op het laatste nippertje toch nog op de televisie te krygen. Toen deze wens eenmaal was vervuld, was him wenskracht uitgeput. Liverpool won met 0—1, in een wedstrijd, die aantoonde dat eventuele spelverruwing niet al leen een nationaal probleem is. David Niven Simon van Collem zorgde vroeg in de avond voor een al leraardigst programma by David Niven op schoot. Niven, woon achtig in Zwitserland, bleek even aimable als op de film, even charmant, geestig en ontspan nen, waardoor het, tussen de wat weerbarstige Simon van Collem en hem, een heel leuke ontmoeting werd. Filmfragmen ten vulden aan wat we niet in de etalages zagen. Eén van Van Collem's beste afleveringen in deze serie. mpitiiiiiiiimiiMiiiiiiiiiiii* (Van onze parlementaire redactie) De minister van Maatschappelijk Werk, mevrouw Schouwenaar- Fran sen, heeft gisteren niet zonder moei te haar begroting voor 1965 door de Tweede Kamer gekregen. De li berale bewindsvrouwe, die scherpe kritiek kreeg te verduren, won de naai werd het apparaat nog evei test en zie: opnieuw gingen de ko geltjes overwegend naar links. Onthutst De hooggeleerde heren, die als com- missie van toezicht waren aangetrok ken, waren door dit verrassende re sultaat lichteiyk onthutst. Want had niet alle voorzorgen genomen tegen het onklaar raken van het toe stel en had de Bussumse politiecom missaris niet alle verkeer rond de studio stilgelegd om trillingen te voorkomen? De psycholoog dr. A. D. de Groot concludeerde dan ook, dat de beweging van de kogeltjes niet door gedachtekrachten beïnvloed konden zyn. De fysicus prof. dr. J. Kistemaker was alleen maar ver baasd en begreep er niets meer van en de statisticus prof. dr. H. C. Ha maker stelde vast, dat er een belang rijk grotere serie proeven zou moeten worden genomen om er statistisch iets over te kunnen zeggen. En zo zyn we dan met de psy chokinese geen stap verder gekomen. Maar als de uitzending hier en daar toch nog wat belangstelling heeft ge wekt voor paranormale verschynse len, heeft zy toch nog enig nut De Russische marine, die nu in de zeven wereldzeeën patrouil leert, tracht uit alle macht de Amerikaanse suprematie ter zee uit te dagen, zo meldt het gezag hebbende Engelse marinetijd schrift „Jane's Fighting Ships". Het zegt dat de Sow jet-Unie haar marine moderniseert en versterkt „en een maritieme stra tegie ontwikkelt als een belang rijke factor in haar algemene po- Dr. P. Gros „T.v.-reclame op Nederland 2" By invoering van televisiereclame in ons land, zal men by de verwe zenlijking de voorkeur moeten geven aan uitzendingen via het tweede net, omdat het eerste net waarschynlyk zo duur zal zijn, dat alleen enkele grote landelyke a< gebruik zullen kunnen maken. Dit is de mening van dr. P. Gros, een Haags televisie-adviseur. Hy uit te die mening gistermiddag tydens een byeenkomst van het departe ment Utrecht van de „Maatschappy voor Nyverheid en Handel". Hy ge looft, dat by reclame via het eerste net de regionale adverteerders in het gedrang zullen komen. In kringen van het bedryfsleven bestaat de hoop, dat men omstreeks juli van volgend Jaar met reclame in de tv zal kunnen beginnen. BRITS MARINEBLAD MEENT: (Advertentie) BEAUJOLAIS '62 p. fl. 3.40 GRAVES SUPERIEUR p. fl. 3.65 DESTIEUX-BERGER '61 St.-Emilion p. fl. 5.80 SHERRY IRÜN p. fl. 5.50 Santé 1 litiek ter uitbreiding van haar in vloed in de gehele wereld". In het voorwoord van zyn laatste nummer schrijft het tijdschrift: „Er vindt een subtiele verandering plaats by de Russische marine. Van uit verschillende onderdelen bestaan de kolos, waarin de grote meerder heid van de vlooteenheden bestond uit oude schepen of vaartuigen die zich nog in een experimenteel sta dium bevonden, wordt de mar in een gevestigde en compacte macht, die ontdaan is van overbodige zaken en die beter is aangepast by de ge kanaliseerde specialisering van technologische eeuw." „Tegelykertyd", aldus Janes Figh ting Ships, „komt de Sowjet-Unie mes haar marine-eenheden in alle zeven zeeën, niet alleen met oorlogs bodems, maar ook met treilers onderzoekingsvaartuigen". In het tydschrlft werd de tegen woordige kracht van de Russische marine geschat op 30 dooi atoom energie aangedreven vaartuigen 400 conventionele onderzeeërs. Ge schat werd, dat er tenminste 100 duikboten, waarvan sommige door atoomenergie voortgedreven en mige met raketten zyn bewapend, zich in het gebied van de Stille Oceaan bevinden. Nieuwe torpedobootjagers met geleide projectielen aan boord, fre gatten, duikboten en raketten-onder steuningsvaartuigen worden aan de Russische marine toegevoegd, aldus het blad „Er bestaat geen twyfel aan dat de Russische marine wordt uit gebreid met het doel de Amerikaanse suprematie ter zee uit te dagen. De Sowjet-Unie heeft begrepen, hoeveel waarde de zeemacht heeft en is zich ervan bewust geworden, dat de At lantische „brug" een vitale verbin dingsschakel is in de geallieerde strategie". Kamer pas voor haar begroting, na dat zy op twee onderdelen belang rijke toezeggingen had gedaan. Des ondanks werd een enkele wens (ho gere subsidies) voor alle zekerheid toch nog neergelegd in een motie. De kritiek op mevrouw Schouwe- lar was vrij algemeen en werd het scherpst geformuleerd door de K.V.P.-er Verdyk, die haar gebrek aan visie verweet en het departe mentale beleid zo ondoorzichtig vond, dat daardoor ongerustheid ia ontstaan. Zyn verzoek om een duidelijke no- over het beleid, dat de minis ter de komende jaren denkt te voe ren, werd ook door andere fracties gesteund. De bewindsvrouwe haastte zich de nota toe te zeggen. Ook beloofde zy met een wet op het maatschappeiyk werk te zullen komen. Twee knelpunten Het debat handelde in hoofdzaak om twee knelpunten, die de Kamer duidelijk hoog zaten. Daar was al lereerst de positie van de minder- validen. Vele gehandicapten vallen thans onder geen enkele regeling, zo was de klacht. Algemeen werd daarom om een uniforme groepsre geling gevraagd in het kader van de bystadswet. Mevrouw Schouwenaar koos eieren voor haar geld en kondigde aan op korte termyn met minister Veld kamp (Sociale Zaken) te zullen gaan praten over een dergelyke regeling. Maar, zo waarschuwde zy, voor 1 juli komt er niets meer van. Er is een bedrag van zeker elf miljoen mee gemoeid. Het gaat om 3000 gehuwde en 4000 ongehuwde gehandicapten, die thans tussen wal en schip vallen, maar die de Kamer in de regeling wil opnemen. Het tweede knelpunt kamer uitsluitsel verlangde, betrof het subsidieniveau. Door de prijs ontwikkeling dreigt het subsidiepla fond op het terrein van het maat schappelijk werk achterop te raken en daarom wilde de Kamer de sub sidies in 1966 met 10 procent opge trokken zien. Minister Schouwenaar toonde begrip voor deze wens, maar zei hierover zonder nadere rugge spraak in het kabinet en overleg met de gemeenten geen toezeggingen te kunnen doen. Wel bleek zy bereid zich persoon- Ujk met alle energie voor de ver hoging in te zetten. Om haar daar- by te ruggesteunen diende de K-V.P.-er Engels een motie in, die met uitzondering van de V.VJD. al gemene steun kreeg. Hoewel de minister de motie ont raadde, handhaafde de heer Engels de motie, die vanmiddag in stem ming zou komen. De begroting werd daarna zonder hoofdeiyke stemming i aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5